lêéééééê Gala cTAutomne Joekskapel "Blaos um op gaat "efkes uutblaoze" Keizersveld begint vormen aan te nemen SL 't Hof van Loon Wij maken er al vanaf vrijdag een smakelijk weekend van. Feestavond of avondje uit? Weer snelheids- kontroles Restaurant Afsluiting van bos- en natuur gebieden voor gemotoriseerd verkeer en ruiters PEEL EN MAAS part-time hulp /omenl Yoga op de Vrije Academie Café Restaurant OPENINGSTIJDEN Het Nederlandse Rode Kruis Bowling-restaiiranT mgr. hanssenstraat 10 oostrum VENRi\Y te|e,o°n 04780 -83223 17 oktober 1989 a.s. Prinses Beatrix Fonds Postzegel tentoonstelling Brandweer wedstrijd op Renkhuizen feel en maas Donderdag 14 september Pagina 5 Het bedrijventerrein "Keizers veld" tussen Maasheseweg en Land- weert, zal binnenkort in gebruik genomen worden. Afgelopen don derdag kon wethouder Willems dit mededelen tijdens de commissie vergadering voor ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting. Eind juli vroeg het bedryf Tboling Tteknika, een gereedschapmakerij uit Leunen, al een bouwvergunning aan, welke spoedig verleend gaat worden. Hiermee is Tooling Tekni- ka het eerste bedrijf dat zich op Kei zersveld vestigt. Tijdens de commissievergadering kon de wethouder tevens een eerste tekening laten zien waarop de inde ling van het terrein aangegeven staat. REPRESENTATIEF Het bedrijventerrein Keizersveld moet anders worden dan de andere industrieterreinen. Het is de bedoe ling dat zich hier kleinschalige in dustrieën vestigen, in panden met een fraai uiterlijk. Welstandtech- nisch zal daarom aan hoge eisen voldaan moeten worden. De wegen op het bedrijventerrein worden breder en er is meer groen gepland. Verder zullen er bepalingen wor den gemaakt met betrekking tot de opslag van goederen in de open lucht en het parkeren van auto's en vrachtwagens. Keizersveld heeft een totale op pervlakte van 28 hectare uitgeef- baar terrein. De opbouw zal vanaf de Maasheseweg richting Land- weert zó zijn. dat zwaardere milieu bedrijven zo ver mogelijk van het woongebied verwijderd blijven. Door het terrein loopt één centra le weg, die het terrein ontsluit ter hoogte van de hoofdingang van Rank Xerox en restaurant Buiten- lust. Voor de fietsers vindt er een ontsluiting plaats richting Land- weert via de Smakterveldweg. Het terrein krijgt een "open ka rakter". Het moet volgens de wet houder gezien kunnen worden. Daarom zal langs de A73 een deel van de geluidswal, die daar nu ligt. weggehaald worden, zodat het ter rein voor het passerende verkeer goed zichtbaar wordt (en zich daar door beter verkoopt). Overleg over deze geluidswal is nog gaande met Rijkswaterstaat. De grondprijs van de kavels zal 55,- per m2 bedragen. BEDRIJVEN Tooiing Teknika zal het eerste bedrijf zyn dat zich op Keizersveld gaat vestigen. Deze ge reedschapmakerij heeft momenteel zestien mensen in dienst. Het be drijf neemt 2500 m2 grond in erf pacht, waarvan de helft bebouwd zal worden. Over eventuele perso nele uitbreiding van dit bedrijf is nog niets bekend. Naar het zich laat aanzien is ook de Waterleidingsmaatschappij Lim burg van plan zich op Keizersveld te vestigen. Het zou hier gaan om een distriktskantoor voor het gebied Gennep - Lottum - Venray. Het dis triktskantoor zal werk bieden aan zon 40 mensen op administratie en tekenkamer. Andere taken van de Waterleidingsmaatschappij zoals grondwerk, buizen leggen, meters plaatsen en vernieuwen zullen in de nabije toekomst hoe langer hoe meer aan onderaannamers worden uitbesteed. Verder heeft de gemeente Venray, zij het via het LIOF, nog kontakt met een Amerikaans concern. Dit kontakt dateert al van vorig jaar. Het concern heeft banden met Rank Xerox, die in een eventuele vestiging meespelen. Wethouder Willems is hierover niet opti mistisch maar hij blijft wel hoop koesteren. Over kontakten met andere be drijven verwachtte de wethouder op korte termijn nog geen re sultaat. Zoals bekend houdt de politie wanneer men mankracht en appa ratuur ter beschikking heeft weer sneldheidskontroles. Oók in de ver schillende Venrayse kerkdorpen. Donderdag jl. tussen 9.15 en 10.00 uur werden op de Oude Oostrumseweg 79 auto's gekontro- leerd, daarvan reden er 11 te snel. Van 10.30 tot 12.30 uur werd ge- kontroleerd op de Horsterweg te Castenray-, t.w. 96 auto's. Daarvan reden er 51 te snel. Van 13.00 tot 13.30 uur werden weer op de Oude Oostrumseweg 49 auto's gekontroleerd. Daarvan re den er 7 te snel. Daarna van 13.40 tot 14.30 uur werden te Castenray opnieuw 90 auto's gekontroleerd, waarvan er 27 te snel redend- Restaurant 't Hof van Loon net even anders Het adres voor: bruiloften personeelsfeesten (t.m. 350 personen) vergaderingen (eventueel met lunch) koude-, warme-, dessertbuffetten lunch- of ontbijtbuffet of zomaar een diner, gezellig in het restaurant Keuken dagelijks open vanaf 1 l.OO.uur. Vrijdag uitsluitend op reservering Voor meer informatie Museumlaan 33 - 5825 AJ OVERLOON - Tel. 04788-1272 Uw gastheer en gastvrouw: Ben en Mar iet Verheijen Ruime parkeergelegenheid aanwezig. Eventueel wandel- en fietsroutes Reeds geruime tijd worden de bos- en natuurgebieden in, met na me, 't noordelijk gedeelte van de ge meente Venray geteisterd door de zg. Off the Road-mötorrijders. Deze begeven zich meestal naar de cross baan aan de Bakelsedijk en trekken zich daarbij niets aan van de ver bodsborden. Ook rijden zij daarbij vaak dwars door de bossen en ande re natuurgebieden. Daarbij wordt veel schade aangericht aan de na tuur, maar ook met name het ree wild wordt daarbij opgeschrikt door het lawaai, met de nodige ver keersslachtoffers van dien. Om aan deze overlast een halt toe te roepen, hebben de jagers in dat gebied, verenigd in de Wildbehee reenheid "Venray", samen met de afdeling bossen en plantsoenen en de gemeentepolitie een "plan de campagne" opgesteld. Er werd een proefgebied «fangewezen, bestaande uit de bossen tussen de Peelvveg- Bakelsedijk-Vliegbasis-Ripseweg. Op alle toevoerwegen naar deze bos sen zijn thans borden geplaatst, waarop staat vermeld, dat deze bos sen verboden zijn voor alle motor voertuigen en ruiters. Voorts zijn deugdelijke afsluitbomen aange bracht, zodat voor eenieder duide lijk zichtbaar is, dat het achter liggende gebied afgesloten is voor motorvoertuigen De politie is thans in staat, om daadwerkelijk op te treden tegen de Off the Road-motoren en anderen, die onnodige onrust veroorzaken en vernielingen aanrichten. Het is beslist niet zo, dat alles uit deze ge bieden zal worden geweerd. De af sluitbomen zijn daarom ook niet met sloten afgesloten, zodat de ech te natuürgenieter en bijv. de aan gespannen paardenkoetsen nog steeds van de zandwegen gebruik kunnen maken. Het is uiteraard jammer, dat deze maatregelen genomen moesten worden. Een kleine groep heeft het zo bedorven voor de goedwillenden, maar door deze maatregelen zullen met name de wandelaars weer rustig kunnen genieten van de natuur. Van de zijde van de politie zal in de komende tijd intensief worden gekontroleerd en gesurveilleerd in het betreffende gebied en er zal zo nodig proces-verbaal worden op gemaakt. Het ligt in de bedoeling om op korte termijn, nadat de nodige er varingen in dit gebied zyn opge daan, alle andere natuurgebieden van de gemeente Venray op deze wijze af te sluiten. Met de gebieden, welke eigendom zijn van het Staats bosbeheer is dat al nu het geval. uw weekblad Gevraagd: VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TEL. 04780-11122 Nu ook in Venray Wie meer wil weten over yoga zal niet in eerste instantie aan de Vrije Academie denken. Toch verzorgt de Vrije Academie in Venlo, Blerick, Horst en Bergen al jaren yoga- lessen. Dat zy daarmee een goede naam heeft verkregen bewijst wel het feit dat ieder jaar ruim honderd inschrijvingen binnen komen. De ze grote belangstelling is niet in het minst te danken aan de docenten Lien Feyen, Ria Boeré en Hans Ke- telings. In Venray gaat nu ook een yoga- kursus van start. Op donderdag 21 september van 20.00 tot 21.15 uur is de eerste les in Basisschool de LandweerL Docente is Ria Boeré. Voor meer informatie kan men bel len 077-540241 Vrije Academie. Maasheseweg 76, 5804 AD Venray Tel. 04780-81181 NIEUWE Zaterdag en zondag vanaf 15.00 uur. Maandag gesloten. Dinsdag t/m vrijdag vanaf 12.00 uur VRIJWILLIGE WELFARE De welfare van het Rode Kruis in Nederland bestaat 40 jaar. In die af gelopen 40 jaar is er heel wat veran derd. Door de jaren heen is de doelstelling echter in hoofdlijnen gebleven. Het doel is en was mensen met el- kaïir in kontakt brengen d.m.v. so ciale en rekreatieve aktiviteiten. Aan welfare-aktiviteiten wordt van oudsher deelgenomen door men sen, die beperkt zijn in hun moge lijkheden, om kontakt met anderen tè onderhouden of om bezit te zijn zoals ze dat graag willen. De aktiviteiten zijn echter nooit doel op zich geweest. Het zijn mid delen om de deelnemer een grotere zelfstandigheid te laten ervaren en de mogelijkheid te geven tot sociale kontakten, ondanks een lichamelij ke, geestelijke of sociale handicap. De welfare spreekt tegenwoordig bewust van deelnemers en niet meer van patiënten. Bij de aktivitei ten is het uitgangspunt datgene wat de deelnemers kunnen en willen. Het woord "deelnemers" geeft daar bij tevens duidelijk hun betrokken heid en eigen verantwoordelijkheid aan. Bij de uitvoering van het welfare- werk krijgen de vrijwilligers de nodige ondersteuning van konsu- ienten. die in elke provincie werk zaam zijn. In heel Nederland zetten ongeveer 12.000 vrijwilligers zich samen met ongeveer 36.000 deelne mers in voor het welzijn van deze deelnemers. De afdeling Venray bestaat dit jaar 25 jaar en wil dit. jubileum sa men met de deelnemers gaarne vie ren. In Venray zijn ca. 40 vrijwilligers wekelijks bezig met een 50-tal deelnemers. Een gedeelte van hun werk wordt jaarlijks ten toongesteld en ter verkoop aange boden in de Hema of op plaatselijke jaarmarkten of in het gemeen schapshuis te Merselo. In de afgelo pen 25 jaar is het aantal deelnemers toegenomen en staan er nog verschillende op de wacht lijst. Het Rode Kruis Venray roept daarom dames en heren op om als vrijwilliger in dit welfarewerk deel te nemen. Voor opleiding en bege leiding wordt gezorgd. Slechts en kele uren per week voor een mede-mens. Informatie en aanmeldingen kunnen plaats vinden bij mevr. Schrooten te Venray, tel. 83309. De jubileumviering geschiedt op 21 september 1989 in de zaal van Dansschool Janssen 's middags om 14.00 uur samen met de deelne mers. U mag daar gerust eens ko men kijken. Op 10 november 1989 is er dan nog een feestavond voor de vrijwil ligers. eveneens in Dansschool Janssen om 20.00 uur. zo'n gezellige BOWLING-AVOND gaat er altijdwel in. Wel of niet in combinatie met ETEN. Van een hapje tot een uitgebreid diner of buffet. Afhankelijk van uw bud get en wensen. Tot in de puntjes verzorgd en voor een zeer redelijke prijs. Vraag even naar onze uitgebreide prijslijst met vele „BOWLING-ETEN" arrangementen. bowling ...altijd gezellig UNIEK VOOR VENRAY EN OMGEVING m.m.v. Chez Jacques Haarmode Venray Caesar Jonge Mannenmode Venray Ma Belle Ledermode Venray Ton's Bloemenhof Horst Verhulst Stoffen Venlo Koonings Bruids en Celegenheidsmode Deurne Frank Covers Couturier Amsterdam kaarten verkrijgbaar bij bovengenoemde zaken Sponsored by: O Bolure Hair Care Systems Op 15 september 1978 werd Joekskapel "Blaos um op" officieel opgericht. Dat is deze week dus pre cies 11 jaar geleden. En zoals het een Joekskapel betaamt wordt zo'n elf-jarig jubileum aangegrepen om op grootse wijze een muzikaal feest te bouwen. Dat gebeurt dan a.s. zon dagmiddag tussen 12.00 en 18.00 uur in zaal "In den Engel" aan de Poststraat. Op deze feestmiddag zal ook de onlangs gereed gekomen C.D. van de jubilerende joekskapel gepre senteerd worden en om 13.00 uur zal een eerste exemplaar aan burge meester Defesche worden aan geboden. Het ongetwijfeld talrijke publiek dat deze muzikale middag niet wil missen, heeft dan al een uur lang In de week van 18 t/m 24 septem ber 1989 houdt het Prinses Beatrix Fonds weer zijn landelijke kollekte. Aanvankelijk werd het Fonds opge richt als Polio-fonds. Dat was in 1956, als reaktic op de ongekend hevige polio-epidemie. Sinds de onderdrukking van deze ziekte, kon het Fonds zich ook gaan richten op andere, niet minder ver woestende, aandoeningen van het centrale zenuwstelsel, waartegen nog geen vaccins of andere reme dies bestaan. Deze zieken zijn, naast polio: multiple sclerose, be paalde spierziekten, spasticiteit, spina bifida, ziekte van Hunting ton. ziekte van Parkinson. Wat doet het Prinses Beatrix Fonds tegen al deze ziekten? Kort gezegd: hulp, begeleiding en. voorlichting bieden aan de vele tienduizenden patiënten en steun verlenen aan het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, moge lijke geneeswijzen en voorkoming van deze ziekten en afwijkingen. Bijna 7 miljoen gulden kon vorig jaar hiervoor worden uitgegeven. Veel kon worden gedaan, maar er is nog veel méér nodig. Uw bijdrage is broodnodig! Het Prinses Beatrix Fonds is een partikuliere instelling, die geen en kele subsidie ontvangt en het daar om in de eerste plaats moet hebben van de opbrengsten van de jaarlijk se kollekteweek, die dit jaar gehou den zal worden van 18 t/m 24 september. Tijdens deze week gaan tiendui- zende kollektanten geheel belange loos langs de deur met de bekende oraiye bussen, of bieden u en kol- lektezakje aan. Help het Prinses Beatrix Fonds, opdat het de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Want: het gaat om één op de twee- honder Nederlanders. Geef aan de deur of stort uw bij dragen op giro 969 t.n.v. het Prin ses Beatrix Fonds. Den Haag. Wie wil ons helpersteain van kunnen genieten van de "Odeon Jazzband" uit Roermond. Deze dixielandband is gespecialiseerd in de echte oude "New Yorkstvle", dus met banjo, sousaphone of sting-bas, enz. Praktisch heel de middag zal deze band de muziek verzorgen, maar eveneens zal "Blaos um op" zelf enkele life-uitvoeringen geven van de nieuwe C.D. En het behoeft geen betoog, dat deze C.D. ook in de ■zaal verkrijgbaar is voor een zeer acceptabele prys. Overigens zou het heus geen won der zijn, indien een van de vele be zoekende joekskapellen en andere muziekverenigingen ook een muzi kale duit in zakje wil doen. "Blaos um op" heeft namelijk, naast de joekskapellen en muziekgezel schappen uit Venray, ook alle vere nigingen in binnen- en buitenland, waar men ooit is opgetreden, uitge- Op 16 en 17 september organi seert "Randje Tamye" een regiona le tentoonstelling t.g.v. het 12^-jarig bestaaii. De naam die wy aan deze tentoonstelling gegeven hebben is PEEL FILA. omdat de plaats waar deze tentoonstelling ge houden wordt het gemeenschaps huis De Smelehof in Ysselsteyn is. En Ysselsteyn ligt aan de rand van de Peel. Vandaar ook. dat wy op bei de dagen een Peelwandeling onder deskundige leiding op het program ma hebben staan. Op deze tentoonstelling laten jeugdigen uit de regio's Limburg. Brabant en Zeeland zien wat postze- gelverzamelen kan betekenen.' Post zegels verzamelen kun je nl. op verschillende manieren. Je kunt postzegels van een bepaald land verzamelen en deze in albums be waren, maar je kunt ook zegels en enveloppen met stempels verzame len met een bepaalde albeelding b.v. dieren, bloemen, treinen, enz. Nog een ander manier is: 'n thema uit zoeken dat je interesseert en dat dan uitwerken d.m.v. postzegels en stempels; b.v. de geschiedenis van de luchtvaart, ruimtevaart, de die renbescherming, textiel, archeolo gie. enz. Aan de totstandkoming van zo'n verzameling komt vaak nogal wat speurwerk in boeken en naslagwerken te pas. Deze tentoonstelling laat verschil lende van deze verzamelingen zien. Op deze dagen is er voor de jeugd ook gelegenheid om te ruilen en er is een tombola met leuke prijzen op filatelistisch gebied. Ook kan metn postzegels en stempels kopen voor 10 ct. in onze dubbeltjeshoek. De opening wordt verricht op 16 sept. om half 11 door de burge meester van Venray mr. 1I.J.M. Defe sche. Iedereen is van harte welkom (ook volwassenen). De toegang is gratis. kollektanten uitbreiden. Graag bericht aan I-ies van Bavel, Albi- onstraat 9, 5809 AB Leunen, teb 82193. nodigd. En dat zijn er heel wat... Om alle misversUuiden te voorko men: de nieuwe C.D. is ook buiten de camavalstijd bruikbaar, want er is een mix van muziekstukken op te vinden, welke niet direkt met de carnaval te maken heeft. Bekende "Blaos um op-nummers" die opge nomen zijn. zijn "Marina". "Fischer van San Juan". "Öonlafe mein Prin- schen", "Wie schoen os Limburg is", «lack the Nife" en "Brasil". Ver schillende nummers zijn potpour ri's van enkele bekende melodieën. En wie 5'/^ jaar gelden, by het eer ste jubileum van "Blaos um op", een EP-tje kocht en bewaard heeft, zal verbaasd staan niet alleen vanwege het geluid van een EP-tje en een CD-tje maar ook over de stygende muzikale kwaliteiten van "Blaos um op"... Opnieuw was de door Gerrit de Groot, met medewerking van velen uitgezette brandweerwedstryd zó spektakulair en met vele verrassin gen doordrenkt, dat het weer een wedstryd was van zeer hoog gehal te. waarbij de realiteit meer dan eens geweld werd aangedaan. De voorzitter van de jury de heer Van de Beele uit Horst sprak dan ook van een wedstrijddag met een aaneenschakeling van ongevallen en brand, waarbij de inzet ran de politie (brigadier Dirk Krouwel) voor verwarring zorgde. Maar daar was het nu net om begonnen. De heer Van de Beele had nog een speciale prijs uit te reiken aan de bedrijfsbrandweer ran Rank Xerox. Die ploeg, onder leiding van Frans Pingen, had namelijk op de vorige week gehouden oefentocht van brandweren in Noord-Limburg, een eerste prys behaald. Voor het publiek was deze wed stryd het aanschouwen meer dan waard, gezien de vele waterpartijen welke in de wedstryd verweven wa ren. De leukste ploeg cq. de natste ploeg was die van Andeno uit Venlo en die kreeg daarvoor een speciale beker. De ploeg van de Technische Unie uit Eindhoven stak met kop en schouders boven de anderen uit en behaalde de eerste plaats met 779 punten. De nummers 2. 3 en 4 wa ren resp. de IBC met 747 pt. Hoechst Weert 741 pt en Bavaria Lieshout 740 pt. Mevr. Sonnebom reikte op de ran haar bekende charmante wyze de bekers aan de winnaars uit. Het was voor de 18e keer dat brandweerwedstryden door de be drijfsbrandweer van Rank Xerox werden georganiseerd. Dat men daarby een goede naam heeft ver worven in het brandweerwedstryd- gebeuren blijkt wel uit het feit dat reeds nu ploegen hebben gevraagd zeker voor de volgende wedstrijd uitgenodigd te worden.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5