Overloon herdenkt 45 jaar bevrijding In memoriam Jos van Hout In memoriam Mathieu van de Venne Orgelconcert Groot vliegerfeest te Venray! Boschveldcollege neemt afscheid van J. Gootzen Venrayse Mavo docenten met de DOP VW-nieuws OPEN DAG vliegbasis Volkel Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. Vogelmarkt Sporthal Speèlotheek Speelgoedmarkt Openbare bibliotheek Gevonden voorwerpen Geslaagd PEEL EN MAAS Donderdag 14 september - Pagina 3 Na een langdurige ziekte, is daags voor zijn 59e verjaardag, in het zie kenhuis alhier overleden, de heer Jos van Hout. Voor velen was Jos geen onbekende, maar iemand die een grote interesse had voor het oude Ven ray. Zijn belangstelling ging in het bij zonder uit naar de Venrayse priesterzonen, waarover hij een heel archief had aangelegd. Bij zijn speurwerk naar gegevens, kwam hij menige oude foto tegen, welke hij met toestemming van de eige naars aan Peel en Maas ter beschik king stelde voor de rubriek "oude foto". Opmerkelijk was daarbij zijn zorg om personen en zaken die op de foto's betrekking hadden, fout loos en zo volledig mogelijk op te noemen. Als lid van de Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray. heeft hy heel veel gedaan voor het instandhouden van deze oude mo numentjes. Vanaf de oprichting van deze Werkgroep was hij de man. die zich ten doel stelde het noodzakelij ke geld bijeen te halen. Hij ging daarvoor bijna dagelijks op pad, en dat resulteerde in een gestage stroom van grote en kleine giften voor het goede doel. De vele finan ciële overzichten in dit blad getuig den van zijn vasthoudendheid. Dat men ook nu nog door kan gaan met het jaarlijkse onderhoud en herstel van de Venrayse kruisen en kapellen is dan ook een groot deel aan Jos te danken. De Werkgroep, onze redaktie en zijn vele vrienden en bekenden zul len Jos missen. Hij was een fijn mens. Zijn begrafenis had hedenmor gen plaats op de Algemene plaats Boschhuizen. Na een welbesteed leven is zondag jl. in het St.-Elisabethziekenhuis al hier overleden, de heer Mathieu van de Venne, oud-hoofd der school te Merselo. De heer Van de Venne werd 80 jaar en is zo'n 60 jaar lang een be kende en graag geziene persoon lijkheid in Merselo geweest. In 1930 werd hij benoemd tot on derwijzer aan de bijzondere lagere school te Merselo, waaraan hij veer tien jaar later benoemd werd tot hoofd. Deze funktie heeft hij in alle stiptheid en met zorg waargeno men tot aan zijn pensionering in 1974. In de kleine dorpsgemeenschap van Merselo vervulde hij verschil lende funkties in het openbare en verenigingsleven. Terecht werd hij daarvoor menigmaal geëerd, zoals b.v. met het ere-voorzitterschap van de Fhnfare van Merselo en het ere- dirigentsehap van het Kerkelijk Zangkoor. Aan het Kerkelijk Zang koor gaf hij veel van zijn krachten, o.m. door het propageren van de Gregoriaanse zang. De gouden ere- speld van de Merselose Kerk en de gouden speld van de St. Gregorius- vereniging waren dan ook welver diende blijken van dankbaarheid. Maar nog hogere instanties waar deerden zijn vele werk voor de Mer selose gemeenschap. Zo werd hy begiftigd met de Pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice en onderscheiden met de ere medaille in goud. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Niet onvermeld mag blijven zijn regiseurschap bij de plaatselijke to neelvereniging. En voorzover hem nog vrije tijd over bleef, wandelde hij graag in de vrije natuur, waar hy elke vogel aan zijn gefluit of zang herkende. Naast dat alles was hij ook nog een fervent schaker, die graag de clubavonden in Venray be zocht om zijn krachten met ande ren te meten. Als men dan ook nog weet dat hij zestig jaar lid was van de Katholieke Onderwijzers-Vakorganisatie, dan mag men toch wel van een wel besteed leven spreken. Vijfjaar na de indrukwekkende herdenking van de Slag om Over loon in 1984 is men weer volop in aktie om ook de herdenking in ok tober 1989 tot een groots en waar dig evenement te laten uitgroeien. BOEK Een van de hoogtepunten van de festiviteiten in 1989 zal de presen tatie van het boek "Juist die plek" zijn. Op dit moment wordt door Geert van Dijk de laatste hand aan dit boek gelegd, dat hy schrijft op verzoek van de Stichting "Herden king Slag om Overloon". Het wordt geen militair-historische verhande ling. maar Geert van Dijk beschrijft na een groot aantal interviews met Overloonse mensen het leven van de gewone man tijdens de oor logsjaren. BEVRIJDINGSVUUR Een belangrijk moment is de plechtige herdenkingszitting op za terdag 14 oktober. Na deze zitting zal weer het bevrijdingsvuur wor den ontstoken dat door leden van de Tburklub in Normandië middels een fietsestafette is opgehaald. OUD-STRIJDERS Ook dit jaar zullen weer vele strij ders van weleer bij de herdenking aanwezig zijn. De Stichting heeft opnieuw velen van hen uitgenodigd naar Overloon te komen. Enige tientallen hebben reeds te kennen gegeven aanwezig te zullen zijn. On getwijfeld indrukwekkend zal de presentatie van de in maart in pre miere gegane film "De Vergeten Slag" zijn, waarin ze zichzelf en hun kameraden kunnen zien tij dens de Slag om Overloon. Op dit moment is de belangstel ling van oud-strijders reeds zo groot dat de Stichting naarstig op zoek is naar gastgezinnen, die de oud strijders onderdak willen bieden tijdens de feesten rond de 45-jarige bevrijding van Overloon. Mensen, die een of meer van hen willen ont vangen, kunnen kontakt opnemen met Pieter Klaassen, tel. 04788-1250. Voorzover bij onze redaktie be kend, zal in Venray de herdenking van 45 jaar bevrijding beperkt blij ven tot de dodenherdenking op het Brits Militair Kerkhof aan de Hoen derstraat. op zaterdag 14 oktober. Op 18 oktober, de feitelijke bevrij dingsdag zal de film "De Vergeten Slag" in de Schouwburg vertoond worden. Vanavond het laatste orgelcon cert dat het Orgelcomité voor dit seizoen organiseert Concerteren zal de bekende orga nist Leo van Doeselaar uit Amster dam. Hij zal werken uitvoeren van o.a. Mozart. Cesar Franck en Liszt. Zoals altijd zal het concert plaats vinden in de Grote Kerk. Aanvang 20.15 uur en vrij toegankelijk. t Op zondag 17 september van 13.00-18.00 uur wordt op de Sport velden van P.C.V. St. Servatius een groot vliegerfestijn gehouden. Dit vliegerfeest wordt georganiseerd door de vliegerclub "De Smog Ea ters" te Venray. Entree gratis. Iedereen is van har te welkom en er is gelegenheid om zelf ook een vlieger op te laten. Er zijn vele vliegermodellen te be wonderen zoals: Parafoils, Cody's, Delta's, Doosvliegers. Eddy's en nog veel meer modellen. De grootte van de vliegers varieert van enkele cen timeters tot wel 8 meter. Als klapstuk wordt een vlieger-trein opgelaten van wel 300 stuks achter elkaar. Op vrijdag 15 september a.s. neemt _cje heer J. Gootzen in besla ten kring afscheid van het Bosch veldcollege, waar hij vanaf 1971 als leraar Aardrijkskunde werkzaamis,. geweest. Een plotselinge wijziging van de DOP-regeling maakte het hem vlak voor de zomervakantie mogelijk vervroegd met pensioen te gaan. De heer Gootzen is een Limbur ger in hart en nieren. In 1932 werd hij in Posterholt geboren. Afgestu deerd aan de Hogere Landbouw school in Roermond koos hij echter niet voor het agrarische bedrijfsle ven, maar voor het onderwijs. Na het behalen van de hoofdakte-voor onderwijzer werd hij benoemd aan de Lager Land- en Tuinbouwschool in Horst. Ondanks een volledige dagtaak bleef hij studeren. Zo be haalde hij achtereenvolgens de ak tes Handenarbeid LO, Tuinbouw LO, Landbouwon demijzer LI en tenslotte in 1970 Aardrijkskunde MO. Vanuit Horst kwam hy in 1971, via Boxmeer als leraar Aardrijks kunde in Venray terecht. Aanvan kelijk gaf hij zowel op het Boschveldcollege als Jerusalem les. Beide scholen boden hem in 1972 zelfs een volledige betrekking aan. Buiten de school heeft de heer Gootzen zich vooral op kultureel en maatschappelijk terrein zeer ver dienstel yk gemaakt. Vele verenigin gen en instellingen, eerst in Hegelsom, en later in Venray kon den en kunnen nog steeds van zijn bestuurlijke kwaliteiten profiteren. In Venray werd hij bekend door zijn aktiviteiten voor o.a. de Oud heidkundige Kring, Adelbert en het IVN. Met name moet hier het "Freu- lekeshuus" worden genoemd. Het sinds kort geprivatiseerde oudheid kundig museum, van welke stich ting hij thans voorzitter is. Door de pensioenering van de heer Gootzen verliest het Bosch veldcollege een bekwaam en veelzij dig docent: Vandaag donderdag hebben zo als eerder aangekondigd drie le raren van MaVo De Kolk. in een besloten bijeenkomst afscheid ge nomen van de school Bestuur, kol- legae en familie hebben er een gezellig feestje van gemaakt en nog eens vele oude herinneringen op gehaald. De scheidende leraren zijn: dhr. A. Stevering, die in 1974 startte met zijn docentschap aan de Mavo in Venray: dhr. P. Kluitmans die .in 1972 het Mavo-team kwam verster ken; en tenslotte dhr. G. Dobbelaer die reeds in 1958 naar Venray kwam en dus bij De Kolk op 30 ja ren onderwijs kan terugzien. Alle drie "profiteren" van de zg. DOP-regeling. Met andere woorden: ze zijn met vervroegd pensioen ge gaan om jonge docenten kans te ge ven op een betrekking. Ook voor de schooljeugd is er een afscheidsfeest georganiseerd. Mor gen, vrijdag is er namelijk voor het een sportdag met aansluitend 's avonds een disco. Op de foto van links naar rechts de heren P. Kluitmans, A. Steverink en G. Dobbel aer. Tijdens het vorig weekend gehou den Straatfestival was het hoofdthe ma van de VW de theater-info. Eén van de vele taken van de VW is namelijk het bespreken van toe gangskaarten voor diverse aktivitei ten door heel Nederland. Hieronder vallen niet alleen de popconcerten, maar ook ballet- en toneelvoorstel lingen en sportevenementen. Vanaf deze week zullen wy u we kelijks informeren over aankomen de evenementen die by de VW besproken kunnen worden van maandag t/m vrijdag van 10.00- 16.00 uur en zaterdag van 10.00- 13.00 uur. September: Circus Krone t/m 22 okt., div. plaatsen; Caberet t/m 16 sept., Amsterdam; La mystere de voLx bulgares, 21 sept, in Utrecht en 23 sept, in Gro ningen. Oktober: Staatsballet van Leningrad, 14 okt.. Den Haag. November: Ray Charles, 11 nov., Apeldoorn; Slagerfestival, 18 nov.. Slagharen; Blues Estafette '89. 18 nov., Utrecht; Neneh Cherry, 20 nov.. Utrecht. Het is een goede traditie dat de Koninklijke Luchtmacht zich één maal per jaar aan het publiek pre senteert in al haar facetten. Zij doet dit door bij toerbeurt é/en van de vliegbases open te stellen voor het publiek. Dit jaar wordt deze "OPEN DAG" georganiseerd door de vliegbasis Volkel, op 30 september 1989. Het evenement is geheel gratis toegan kelijk en zal plaatsvinden tussen 08.00 en 17.00 uur. Zoals ook in voorgaande jaren het geval was. bestaat het programma van deze dag uit drie elementen. Een tentoonstelling, waarin het da gelijkse werk van de Luchtmacht man en -vrouw op overzichtelijke wijze aanschouwelijk wordt ge maakt. Daarnaast zullen in een "static-show" alle bij de Nederland se strijdkrachten in gebruik zijnde vliegtuigtypen en van de Koninklij ke Luchtmacht het rollend mate rieel en andere wapensystemen zijn opgesteld; voorts neemt een groot aantal vliegtuigen ran andere NAVO-landen deel. In het kader ran de viering van het feit dat de Ko ninklijke Luchtmacht dit jaar tien jaar opereert met de F-16, wordt gestreefd naar een "static-line" waarin F-16 vliegtuigen van alle NAVO-partners zullen zijn op gesteld. Het derde element is de vliegshow, die in de ochtenduren zal bestaan uit demonstraties met parachutisten, zweeftoestellen en lichte vliegtuigen en na de middag uit een presentatie in de lucht van militaire vliegtuigen. Bij goede weersomstandigheden wordt het aantal, bezoekers begroot op ca. 150.000. Als gevolg hiervan zou het verkeer in de regio hinder kunnen ondervinden. In nauwe sa menwerking worden door Rijks- en Gemeentepolitie en Koninklijke Marechaussee voorbereidingen ge troffen om de te verwachten grote verkeersstroom te verwerken. Het verdient aanbeveling om en met na me bij het publiek uit de direkte omgeving erop aan te dringen zo veel mogelijk per fiets of bromfiets naar de vliegbasis te komen. Op vrijdag 29 september 1989 vindt in de middaguren een repeti tie plaats van het vliegprogramma, die alleen toegankelijk is voor spe ciaal hiertoe uitgenodigde doelgroe pen zoals gehandicapten, eigen personeel en organisaties uit de di rekte omgeving. Het nieuwe seizoen start a.s. maandag 25 september in de Schouwburg De Beejekurf te Ven ray om 20.00 uur. Voor het houden van een eerste voordracht hebben wij bereid ge vonden de heer drs. W.H.Th. Knip penberg uit 's-Hertogenbosch. Het onderwerp van zijn voordracht is DEVOTIONALIA en sluit min of meer aan by de tentoonstelling, die op dit moment in het Ger schied- en Oudheidkundig mu seum het Freulekeshuus te Venray wordt gehouden. Vogelmarkt te Wanssum De vogelvereniging de "Gevleu gelde Vrienden" Wanssum e.o. te Wanssum organiseert op zondag 17 september 1989 haar maandelijkse vogelmarkt. Deze zal worden gehouden van 9.30 tot 12.00 uur in het gemeen schapshuis "De Zandhoek" (by de kerk) te Wanssum. Gevraagd worden alle soorten ka naries, parkieten en exotische vogels. De Wetteling Donderdag: Atletiekclub Manual Rooyse VK Vrydag: Rank Xerox Jumpers FC Hento 1-IVO Huukske 1-Altweert. NW Bruk 1-DZWS 1 ZW Rooy'84-De Steeg Zaterdag: ZW Venray 3-SVCB 3 Huukske 2-SVCB 2 ZW Rooy'84-GFC'33 SVCB 1-Jeansshop 1 EJA'85-Reuver Wijk zuid 2-Wfttenh. FC Slopers-Booze apoll. Zondag: Badminton Calahan Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK Veronica 2-Venray 1 Siebers-FC Hento Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub 16.30-17.30 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 10.00-11.00 11.00-12.00 ,12.00-13.00 13.00-14.00 14.00-15.00 15.00-16.00 16.00-17.00 10.00-13.00 10.00-21.00 21.00-22.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 Schuivers 19.30-21.30 Venray 2-Venrode 1 22.30-23.30 De laatste zondag van de herfstva kantie, 22 oktober, houden wij onze jaarlijkse speelgoedmarkt van 11.00-13.00 uur met tweedehands speelgoed in het schoolgebouw van "De Essel", St. Ursulastraat 15. In dien u speelgoed te koop wilt aan bieden kan men dat inleveren op vrijdagavond 6 oktober, op 13 okto ber en op 20 oktober 's avonds van 19.00-20.00 uur in het gebouw van de Speelotheek (ingang biblio theek). Merseloseweg 13. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de eigenaar en 1/3 deel voor de S.O.T. Men kan het geld of het niet verkochte speelgoed ophalen op de zelfde zondag van 14.30-15.30 uur in de school "De Essel". Wij verwach ten van de mensen, dat ze zelf een lijst hebben met de naam van het speelgoed en de prijs die het speel goed op moet brengen. Weet u niet wat u moet vragen, vul dan een vraagteken in. Heeft u een mini mumprijs dan dit erbij vermelden. Wij hebben gemerkt dat anders de inname veel te lang duurt, dat is voor Yi en vóór- oris niet prettig. - Het speelgoed moet heel en schoon zijn, anders wordt het ge weigerd. De markt is vöór leden en n iet-leden. Heeft u vragen hierover dan kunt u bellen tijdens de openingsuren van de S.O.T. op woensdag van 14.00-16.00 uur, donderdag van 16.00-17.30 uur of op vrijdag van 16.00-17.30 uur en van 19.00-20.00 uur. Tel. 86015 of C. Tsr Beek, tel. 82839 ('s avonds). Keuze uit de nieuwe C-leesboeken voor de JEUGDAFDELING: Ashley, Boruard. Met je rug te gen de muur. Een taxichauffeur houdt, om zyn familie te bescher men. het bewys achter waardoor de leider van de onderwereld gegre pen kan worden. Na zijn overlijden proberen zijn kleindochter Paula en haar vriendin Narinder achter het geheim van de bewijsvoering te komen. Vanaf ca. 14 jaar. Dros. Imme. De reizen van de slimme man. Mynheer Frank ver telt Niels verhalen over de "slimme man", de Griekse OdySseus. Deze verhalen, maar ook mynheer Franks eigen verleden, laten Niels niet los; hij gaat naar het gymna sium en schrijft tenslotte een boek. Fine, Anne. Het oma-werk stuk. Vader en moeder willen die lastige oma de deur uit doen. maar hun vier kinderen steken daar op een slimme manier een stolye voor. Franck, Ed. Geen wonder dat moeder met de goudvissen praat. Dagboeknotities van een 15-jarige jongen die het leven op school en thuis niet gemakkelijk vindt Vanaf ca. 14 jaar. Furl on. Monica. Heksen kind. Wanneer Leana wees wordt, komt ze in huis by Juniper. Deze vrouw- wordt door de bewoners van het Middeleeuwse Schotse dorp ver dacht een heks te zijn. Kordon, Klaus. Moenli en de moeder van de wolven. Omdat de 13-jarige Moenli wordt uitgehuwe- lykt aan een wrede oude man, vlucht ze samen met haar vriendin Lata. In haar kuituur betekent dit een definitieve breuk met haar fa milie en een beschermd leven. Philips. An. Het vredeskind. Hoe is het om op te groeien in Enge land, in de 14e eeuw? Alys is een buitenbeentje in haar familie.- iedereen is donker en zij blond. Is dat wel wat haar bijzonder maakt of is er meer aan de hand? Richter. Jutta. De geraniumge vangenis. Na een verloren liefde blijft Hannah in volstrekte een zaamheid achter. Roman over de moeizame en lange weg naar het volwassen worden. Scoppetonne, Sandra. Moord- spel in het bos. Na een gewelddadi ge dood van Kirk, een van de spelers van een moordspel. gaat Anna zelf op zoek naar de dader. Vanaf ca. 14 jaar. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Kinderbril, chroom digitaal her enhorloge. 2 sleutels aan lederen la bel. witte stoffen tas met sportschoenen. zak met ho ckeysticks. 2 fietsen Remington en Twenty Five. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888. tst. 224. Op zaterdag 1 juli, bij de feestelij ke heropening van de gerekonstru- eerde Grote Markt kreeg men burgemeester Defesche zo goed/zo gek om met zijn blote voeten een klei-afdruk te maken van zijn "on derdanen". Nu, ruim 2 maanden la ter had de Venrayse kunstenaar Piet Hermans die afdrukken gebak ken in een flinke tegel om als "eeu wigdurende" herinnering een plaatsje op de Grote Markt te krij gen. Als ideale plaats daan-oor had men gekozen vóór de pomp. wat al direkt de opmerking ontlokte "loop naar de pomp". Burgemeester Defesche, als een volleerd vrije-tijds metselaar, han teerde troffel en cement met reel elan. alsof hij dagelijks tegels legde. En ook hier waren de opmerkingen niet van de lucht: "Kunne ze genne bouwvakker mer betale?", en "Als burgemèèster motte ok alles kun ne". en tenslotte "de burgemëëster laeft nie op grote vuut". daarmee doelend op de maat 39 waarmee Ven rays eerste burger door het le ven gaat. Hoe het ook zij. een keurig kope ren plaatje op de hardgebakken tegel zal in ieder geval de herinne ring aan de rekonstruktie van de Grote Markt levendig houden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten ran W. Bloemen. R.E. (ïabeler. T. Lankveld. II. Schraven en J. Wittgen: R.E. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten ran I'. Corver. G. van Loon. F. de Muinck Keizer. F. Sehmeetz. T. van Thiel. D. Vercauteren en J. de Vocht: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 DH. VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6, America tel. 04764-1707 vr(jdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1. tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en ran 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN R A Y-YS S EI -ST E V N Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: II. JANSSEN, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. ran Windcn/E.M. Ruvmbeek/ J.M. ran WindenAV.lI.M. de Vocht. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E.M. RUYMBEEK Stationsweg 13. tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Krenter en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G.W. GELLING Julianasingcl 24, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken ran mevr. Raav- makers, mevr. Van der Reis. mevr. Jiggeloven en mevr. Vertnazeren MEVR. VAN DER REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 64788-1327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIEXST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge- loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. VAN DER REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon, tel. 04788-1327 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04780-82411 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen ran uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. fn het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst. Eenleder wordt verzocht" de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangersehapgymnastick Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis wykcentrum "De Kiosk" Hrukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 11.30 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigeliugen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdAg en vrydag van 1330 tol 14.00 uur. tel. 88273 Wykgebouw Ysselsteyn I.itsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 13.30 tot 14.00 uur. tel, 04785-1492 Wykgebouw Wanssum St. lieonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag, don derdag en vrydag rail 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 Wijkgebouw Tienray Bernndettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 13.00 tot 13.45 uur. tel. 04789-1397 Jessie Gevers legde met goed gevolg op 30 augustus jl. het doetoraal-examen af in de andrago- giek aan de Katholieke Universiteit te Nymegen. Aan de Katholieke Universi teit Brabant te Tilburg slaagde Mam van Rhee voor het doctoraal examen in de sociologie (demogra fie en ruimtelijke ordening).

Peel en Maas | 1989 | | pagina 3