Geheel Heide tegen komst mestverwerkingsfabriek SS? LAATSTE RONDE »ma belle" EMOFRA WEGGEEFPRIJZEN Verslavings problemen BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! full-time filiaalhoudster Bomen moesten sneuvelen PEEL EN MAAS Zetduivel Grootse suksessen voor Oirlose pony's Villeroy&Boch CENTER p SPAAR-HYPOTHEEK Geen klus te klein voor Overlast van sproeiers alle restanten van onze zomerkollektie tegen Jledet Atode DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1989 Nr. 34 HONDERDENTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS uitgave: drukkerij van den munckhof b.v. - venray grotestraat 68 postbus 1 tel. 82727 giro 1050652 lAIEEIfRI An VnnD X/EhIDAY EK! OAAl^EX/INf? advertentieprijs 31 ct. per mm - abonnementsprijs WeCIvDLAU V "JUK VENKAT EIN U/VlVJt V IrMVJ per halfjaar M3,oo uitsluitend bij vooruitbetaling BUITEN DE REGIO I 18.00 berden De verslavingskliniek "Pascha- lis" van het Psychiatrisch Centrum Ven ray heeft twee voorlichtingsbro chures uitgebracht ten behoeve van mensen die hulp zoeken bij het behandelen van verslavingsproble men. Beide brochures zyn beschik baar voor hulpverleners die in hun werk te maken kunnen krijgen met verslaafden. Via deze hulpver leners kunnen de brochures wor den aangeboden aan verslaafden die hulp zoeken. De brochure "Ik wil wel maar hoe?" is bedoeld om verslaafden die nog een laatste aansporing nodig hebben om over hun problemen te praten, daartoe te stimuleren. Deze brochure wordt verspreid via de wacht- of ontvangstruimte van huisartsen, specialisten, consulta tiebureaus voor alcohol en drugs, I bedrijfsgezondheidsdiensten, RIAGG's enz. In het kontakt met hulpverleners dat daar tot stand komt. kan dan heel direkt worden ingespeeld op de problematiek. De brochure kan ook dienen als hulp middel in handen van de hulpverle ner om eventuele verslavingspro blemen bij een kliënt bespreekbaar te maken. De brochure "Informatie over Verslavingskliniek Paschalis" is be doeld voor verslaafden die willen weten of verslavingskliniek Pascha lis hen de gewenste hulp kan bie den. Deze brochure kan door de hulpverlener worden uitgereikt als een gesprek over de mogelijkheden van (verdere) hulpverlening heeft plaatsgevonden. De bedoeling van deze brochure is om verslaafden in formatie te geven by het nemen van een weloverwogen beslissing betreffende de gewenste hulp om de verslavingsproblemen de baas te worden. Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Heythuysen, Telefoon 04749-3866 Voor vakkundige huidverzorging en aparte parfums (ook voor heren) Voor afspraken tel 04780-82705 Schoutenstraatje 16 Centrum Venray Pinky zoetwarenshops, een sensatie voor iedereen die ervan houdt. Eigentijdse winkels op de beste plaatsen en drukste punten met een onvoorstelbaar assortiment snoepgoed! Opvallend door de rose kleur zowel binnen als buiten, konsekwent doorgevoerd tot in de kleinste details. Apart van vorm. 'n Opvallende uitstraling. Kortom een zoet succes. Een jong bedrijf geleid door jonge enthousiaste en vriendelijke mensen. Voor onze Pinky shop in Venray zoeken wij een je beheert en runt de shop, je bepaalt de sfeer, je zorgt voor een uitstekende ambiance. Bovendien geef je leiding aan medewerksters. Een hele verantwoordelijk heid. Deze job vertrouwen wij toe aan iemand met organisa tietalent, de juiste uitstraling en een leeftijd tussen de 23 en 35 jaar. Wie durft het aan, wie is zo kreatief. zet zich in voor de volle 100% en wil goed verdienen? Zij schrijft snel een brief met gegevens en recente pasfoto naar Stella bv, Postbus 1639, 6201 BP Maastricht. f t.a.v. mevrouw M C.G. Fiering-Brils. a Er van uitgaande dat een Dorps raad de gehele bevolking van een kerkdorp vertegenwoordigd, mag men gerust stellen, dat geheel Hei de tegen de komst van een mestver werkingsfabriek is, zoals die nu door de gemeente aan de Yssel- steynseweg gepland is. Immers, die Dorpsraad had zijn bezwaren zó goed onderbouwd en toegelicht, dat wethouder H. Willems zich terecht afvroeg wie daar nu nog iets aan kon toevoegen. Toch probeerde mr. Van der Cor- put, advokaat en procureur te Eind hoven, nog eens extra puntjes qp de i te zetten. Hij vertegenwoordigde een viertal inwoners van Heide, die volgens hem te weinig gelegenheid hebben gekregen zich te informe ren over. öf inspraak te hebben in de voorliggende plannen. In een puur agrarisch gebied, al dus mr. Van der Corput, waar zelfs een grondeigenaar geen woning mag bouwen, wil men wel een grootschalige fabriek neerzetten. Het college van b. en w. heeft niet inhoudelijk kunnen aangeven, waarom juist daar zo'n fabriek moet komen. Zijn inziens behoort zo'n fabriek niet in het buitengebied, maar op een industrieterrein. Volgens een brief van de LLTB Ys- selsteyn (de initiatiefnemers tot de bouw van een mestverwerkingsfa briek) zouden de bio-bedrijven van Heide geen mest kunnen leveren aan "hun" fabriek. "Wel de fabriek in Heide, maar geen mest van Hei de" düt zinde hen niet. Volgens mr. Van der Corput veroorzaakt de mestverwerkingsfa briek in Helmond nu al verontrei niging van het oppervlaktewater. Düt mag men ook in Heide ver wachten. Mr. Van der-Corput besloot zijn betoog met de opmerking dat er geen of onvoldoende aandacht was besteed, by de keuze van de lokatie, aan de mogelyke gevolgen van deze vestiging voor mens, dier en milieu... De heer Verkoeijen, sprekende namens buurtbewoners van de Ys- selsteynseweg en Groeneweg noem de de kwestie: "milieu-kiezen of -verliezen". Volgens hem zijn er vol doende alternatieven om van een mestverwerkingsfabriek in Heide af te zien. Men kan zelfs al bij de bron (het dierenvoedsel) beginnen, om de mestproblematiek in te dammen. Verkoeijen wees er nog eens op, dat de ministers grootschalige mestverwerking voorstaan, uiter aard op een industrieterrein. Waar om dan een proeffabriek in het buitengebied? Heide is politiek niet interessant aldus spreker (heeft geen raads lid, laat staan een wethouder) maar laat desondanks dit dorp niet kapot gaan- De Dorpsraad, die zoals gezegd een zeer uitvoerig en degelyk on derbouwd verweer geschreven had, tegen de vestiging van een mestver- werkingsgebied in Heide, voelde zich niet alleen overvallen door de plannen, maar ook door deze hoor zitting. Van beiden heeft men op tè korte termyn bericht ontvangen. Men verweet het college in deze kwestie geen beleid te hebben. Kleinschalige mestverwerking zet grillrestaurant Grote Markt 11 tel. 04780-80250 immers geen zoden aan de dijk. Men is er intussen algemeen van overtuigd, dat alleen een grootscha lige aanpak de oplossing van de mestoverschotten kan geven. Van zo'n kleine mestverwerkingsfa briek heeft men er in Venray wel tien tot twintig nodig... Spreker besloot zijn mondeling verweer met de uitdrukkelijke wens dat "de gemeente nu eindelijk een duidelyk beleid in de mestpro blematiek gaat voeren. Zet een fa briek op het industrieterrein en maak in deze kwestie geen politiek geharrewar... De commissie voor ruimtelijke ordening had niet al te veel t(jd no dig. om-met meerderheid van stem men de aangedragen bezwaren ongegrond te verklaren. De ge meenteraad kan nu in zijn september- of oktober-vergadering overgaan tot bevestiging van het eerder genomen voorbereidings- besluit tot particiële herziening van het bestemmingsplan "buitenge bied", waarna een bouwvergunning kan worden aangevraagd. Het ziet er echter niet naar uit dat de bewoners van Ysselsteyn het hier bij laten. De voorzitter van de Dorpsraad verklaarde door te zullen gaan tot bij de hoogste in stanties om eer. mestverwerkings fabriek in Heide te kunnen weren. Met name een Arob-beroep staat nu nog voor hen open. En wanneer straks in de gemeen teraad, bij de behandeling van deze kwestie, zou blijken dat Heide in derdaad politiek niet interessant is, dan zouden de Hedse-minse zich door hun stemgedrag wel eens politiek-interessant kunnen ma ken. Nu, op 6 september, öf volgend jaar by de gemeenteraadsverkiezin gen... Aldus werd ons door een an dere groepering "in de oren gefluisterd"... Zoals was aangekondigd zou di rekt na Venrayse kermis begonnen worden met de derde fase van De Bleek en de daarmee verband hou dende werkzaamheden. Een van die werkzaamheden was het vellen van de zes grote esdoorns aan de Schoolstraat-Jan Hensènstraat. Dat startte jl. dinsdag onder grote pu blieke belangstelling. Het kommen- taar was daarbij niet van de lucht, want niet iedereen geloofde dat de ze bomen zo noodzakelijker wyze moesten sneuvelen: dat hen toch geen lang leven meer beschoren was en dat de gemeente straks el ders in de Schoolstraat nieuwe bo menaanplant zou verzorgen. Dat er geen sprake was van versleten of rottende bomen kon iedereen zien aan de afgezaagde stammen. De bomen moesten weg, omdat zowel aan de Jan Hensenstraat als aan de Schoolstraat dagwinkels te gen de schouwburg gebouwd gaan worden. Deze winkels sluiten dan aan op de bouwplannen van De Bleek en moeten (minstens visueel) een aansluiting geven van het oude naar het nieuwe winkelcentrum. Daarbij wordt van de midden standszaken in de Jan Hensen straat nog verwacht dat zy van hun kant ook enige plannen verwezen lijken om de aansluiting van beide centra kompleet te maken. De nu gesneuvelde esdoorns wer den omstreeks 1920 gepoot, rond wat toen heette de Maesterskoel en de Bleek. Op dat moment zullen ze al een jaar of tien zijn geweest. We praten dus over esdoorns van zo'n 80 jaren oud. Meer daarover kunt u nog lezen in onze rubriek "oude foto" elders in dit blad. 'n abonnement waard In ons overzicht van 10 jaar gele den berichtten wij het toen op komst zijnde gouden huwelijks feest van Pater Walenkamp o.f.m. Daarbij heeft het zetduiveltje ons parten gespeeld. Het behoeft geen betoog dat hier bedoeld was het gouden priesterfeest... Tydens een internationale pony keuring te Aken mocht de Oirlose Welsh-pony-fokker Piet Steeghs met zyn dieren grootse suksessen boeken. De zesjarige hengst Eyarth Harle quin verwierf de hoogste prys, het Supreme Champion 1989. Boven dien werd hy kampioen in de sek- tie B en algemeen kampioen van alle sekties. Het amper een maand oude merrie-veulen Steehorst Freeway werd tot kampioensveulen uitge roepen. De moeder van het kampioens- veule, de 17-jarige Roman Copehia werd reserve-kampioen in de sektie B. Op deze tweejaarlijkse internatio nale ponykeuring werden in totaal 368 Welhs-pony's uit Duitsland en de Benelux gekeurd. Hoewel Steeghs met zyn pony's al meerde re malen suksessen boekten, is een dergelijke uitslag wel een unicum in de pony-fokkery. serviesgoed - kristal - glas - bestek WMF Wil It 1 de Villeroy Boch- catalogus ligt voor U klaar patchwork-quilting-stoffen woonideeën kado-artikelen schilderijen - aquarellen zijdebloemen meubels antiek perzen - berbers moderne vloerkleden tafellinnen kussens woonaccessoires hebbedingen tineke meurs VENRAY Schoutenstraatje 6 Tel. 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.wat fijns voor jezelf VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Wat er ook kapot gaat. met welke klus u ook in uw maag zit. één telefoontje en K08US komt, Gegarandeerd binnen één uurl Voor KOBUS is geen klus te klein, te groot of te gek. Want KOBUS klaart élke klus. Snel en goed! en B(j de politie kwamen rond het weekend verschillende meldingen binnen, dat weggebruikers overlast hadden ondervonden van op de weg of fietspad spuitende zg. water kanonnen. Verschillende "spuiters" hadden, nadat ze van de politie het verzoek hadden gekregen onmiddellijk maatregelen te nemen, zodat weg gebruikers geen overlast meer zou den ondervinden, aan dat verzoek gevolg gegeven. In twee gevallen, op de Puttenweg en de Spurkt, kreeg de politie die medewerking niet. Daarom nam de politie maatrege len. o.a. door het afsluiten van de waterkraan. De politie heeft al aangekondigd in de toekomst proces verbaal op te maken. Z(j kan dat volgens het arti kel in het Wegen-Verkeersregle ment waar sprake is van hinder of gevaar voor het verkeer. En dat is zeker voor fietsers en bromfietsers het geval. TREINREIZIGERS KREGEN DOUCHE Maandagmorgen kwam by de po litie een melding binnen van de Ne derlandse Spoorwegen dat op het baanvak Venray-Vierlingsboek ter hoogte van de Smakt treinpassa- giere gekonfronteerd konden wor den met een douche, welke veroorzaakt wou worden door een langs de spoorlyk spuitend wa terkanon. De politie konstateerde dal de mogelijkheid aanwezig was dat als er een trein voorby reed en de ra men open stonden een golf water in de trein zou kunnen komen. De eigenaar werd verzocht het water kanon beter af te stellen zodat over last uitgesloten kon worden geacht. Ook elders in het buitengebied blijft men last houden van de bere gen ingsinstallaties. Zelfs in late avonduren kan men als fietser of autochauffeur verrast worden met een douche. Het behoeft geen be toog dat dit voor de weggebruikers zeer gevaarlijk kan zijn. In de Keulsche Pot foundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: tel. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Schoolstraat 24, 5801 BP Venray, tel 04780-83500

Peel en Maas | 1989 | | pagina 1