50% PEEL EN MAAS In Venray kan men slechts op drie bedrijven echt „kamperen bij de boer" Wijkbewoners tegen verbreding van de Kiekweg GLA' Chez Jacques VW geeft negen adressen van mini-campings, maar.... Zwem mee voor UNICEF PEEL EN MAAS zomercollectie korting Zeventig jaar getrouwd LAATSTE WEEK 20% KORTING Ysselsteynse kindermarkt Russische T-34 tank in Overloon Hoge „Euro-rad" niet op Venrayse kermis Er zyn caravan kampeerders, maar ook mensen, die graag op een nostalgische manier met een tentje op trektocht gaan en er de voorkeur aan geven „bij de boer" te kampe ren. Komen zij in een vreemde plaats, clan zal hun eerste gang on getwijfeld naar de VW worden ge maakt, waar men zeer zeker deze mensen uitermate vriendelijk te woord zal staan. Wat vriendelijkheid en bereidwil ligheid betreft, maken de dames ran de Venrayse VW zeker geen uitzondering. Op verzoek zullen zij hun klanten zelfs graag een ko- pieetje geven van een gemeentelijk lijstje waarop namen, adressen en telefoonnummers staan van ge meentenaren. bij wie „kamperen bij de boer" officieel is toegestaan. Een slimme kampeerder zal dan aan de hand van dit lijstje deze minbcampings opbellen om eerst te informeren of er nog plaats is. De meeste kampeerboeren mogen nl. niet meer dan vijf caravans of ten ten plaatsen terwijl bij enkelen in het hoogseizoen tien staanplaatsen zijn toegestaan. Dus informatie vooraf is geen overbodige luxe. VERKEERDE TELEFOONNUMMERS.... Omdat „kamperen bij de boer" een vrij nieuw fenomeen in de ge meente Venray is, wilden wij eens telefonisch bij de mini-campings info mieren hoe de stand van zaken was in deze mooie vakantiemaand. Het resultaat ran dit telefonisch mini-onderzoek was verbluffend. Op het door de VW verstrekte ge meentelijke lijstje stonden negen namen, adressen en telefoonnum mers van „boeren" die zich hadden opgegeven voor het gastvrij opvan gen van caravan- of tent kampeer ders voor een of meerdere dagen en nachten. Uit de eerste telefoon ronde bleek dat achter drie van de negen opge geven namen, een verkeerd tele foonnummer stond... Bij de familie W. Hoekstra aan de Beek in Merselo stond 488 in plaats van 448 en bij de families A. van Haperen, Ossen- dijk en J. Janssen aan de Deurnese- weg te Ysselsteyn. was intussen een voor het opgegeven nummer gekomen. DRIE VAN DE NEGEN Nadat wij onze telefonische enquête hadden afgerond, bleek ons, dat van de negen opgegeven adressen Slechts drie(!) families bereid zijn de liefhebbers van kamperen bij de boer op hun terrein toe te laten. De familie P. Ermens aan de Twistweg in Vredepeel vertelde ons. dat hun plannen voor het houden van een mini-camping wegens ziek te niet zijn doorgegaan. Bij de kinderboerderij van Van Kempen aan de Lorbeen heeft men vergunning voor vijf staanplaatsen. Maar intussen is gebleken dat het naast de kinderboerderij te veel wordt om 's avonds ook nog eens klaar te moeten staan voor kam peerders. „Dat wordt te veel" zegt mevr. van Kempen, die echter wel bereid is te helpen, maar „liever niet". In voorkomende gevallen zal zij de kampeerders doorsturen naar de mini-camping van de fami lie H. Bongaerts in Leunen. De heer Bongaerts heeft op zijn bedrijf vergunning voor vijf cara vans of tenten. „Ik hoef er geen cent aan te verdienen. We wonen hier aan de Dabbelsweg (Drabbelse- weg, volgens de gemeentelijke opga ve. red.) wat achteraf en af en af en toe een gezin voor een paar dagen of een week is leuk. Ik beschouw het zo'n beetje als een hobby". Voor de kampeerders is er water en een electriciteitsaansluiting en in huis kunnen ze van het toilet gebruik maken. Alleen mist hij dit jaar zijn plezier aan „op iedere hoek een ca ravan of een tent", want er komen geen gasten. Over de reden heeft hij zijn eigen filosofie: „Men voelt er kennelijk niets meer voor. om rustig, lekker alleen te kamperen. Het is net als met winkels. Men zoekt de drukke zaken op omdat daar wat te doen is. Men kruipt liever op hopen..." Voorheen was hij aangesloten bij de Stichting Vrije Recreatie in Meerkerk. Nu is hij overgestapt naar het Landbouwhuis in Roer mond. „Vermoedelijk ga ik weer te rug naar Meerkerk, want we moeten het toch hebben van de Randstad en niet van Limburg", zegt. hij. VOOR DE TOEKOMST Op het „officiële" lijstje staan ver der de mane van de families L. Phi- lipsen. Klein Oirlo en Th. Seijkens aan de Diepeling, beiden in Casten- ray. Zowel bij Philipsen als bij Seij kens is er sprake van „toekomst muziek". Op beide bedrijven zijn de voorzieningen nog niet klaar, dus kunnen er geen gasten worden ont vangen. EEN JAARTJE RUST Mevr. W. Hoekstra aan de Beek in Merselo heeft de prettigste herinne ringen aan de leuke avonden, die zij vanaf 1984 met haar mini- campinggasten heeft doorgebracht.. Zy Jteefi vergunning.'voor tien staanplaatsen van april, tot oktober en nog steecis krijgt zyleuke reac ties van voormalige gasten. „Voor het geld hoef je het niet te doen. wij vinden het gewoon leuk. Alleen... dit jaar zijn we er mee gestopt, om dat we ook wel eens de avonden voor ons zelf willen hebben. Er zijn hier voorzieningen voor de kam peerders en misschien gaan we er wel eens mee door. Op deze mini-camping kwamen internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 21 t/in 25 augustus 1989 Blue Band Zwemvierdaagse in het gemeentelijk combibad te Venray Op 21 augustus a.s. gaat in het ge meentelijk combibad te Venray de- Blue Band Zwemvierdaagse 1989. ran start. Tijdens dit door Spio en Unicef georganiseerde zwemfestyn kun- nen kinderen uit de omgeving geld bijeen zwemmen om kinderen uit ontwikkelingslanden te helpen. De opbrengst is dit jaar bestemd voor waterprojecten voor straatkinderen op de Filipynen. Vorig jaar zwommen ruim 50.000 kinderen maar liefst een half mil joen gulden bijeen voor waterpro jecten in het Afrikaanse Burundi. Het bedrag dat de deelnemers dit jaar bijeenzwemmen is bestemd voor waterprojecten voor st iaat kin deren op de Filipynen. De kinde ren daar hebben vaak geen onderdak, nauwelijks water, onvol doende voeding en gaan niet naar school. Unicef help deze kinderen door ze opvang, schoon water, ge zondheidszorg, voedsel en onder wijs te geven. Iedere deelnemer aan de Blue Band Zwemvierdaagse krijgt bij in schrijving een sponsorkaart. Met deze sponsorkaart gaat de deelne mer op zoek naar sponsors en vraagt aan familieleden en vrien den wat. zij er voor over hebben als de sponsorzwemmer een alstand van bijvoorbeeld 250 of 500 meter per dag zwemt. Als de kaart vol is, geeft de zwemmer het verzamelde veelal gasten van middelbare leef tijd of ouders met hele kleine kin deren, die een rustige omgeving prefereerden boven een drukke camping. VROEGER ALLEEN GROEPEN Mevr. a. van Haperen aan de Os- sendijk is ook al verbaasd, dat de boerderij nog op de lijst staat van „Kamperen bij de boer". Een paar jaar konden groepen, verkenners en zo, op het bedrijf kamperen, maar aan een mini-camping is men nooit begonnen, mede omdat de kampeeraceommodaties ontbre ken. „Ik begin er ook niet meer aan. Dat laat ik wel aan mijn zoon over...". EEN ECHTE MINI-CAMPING Aan het einde van onze telefoon ronde blykt dan, dat er uiteindelijk maar een mini-camping in Venray is, die haar'naam ook inderdaad al le eer aan doet. Het is „De Locln ting" aan de Laagheidseweg 16, die op naam staat van de familie H. v.d. Locht. Een eenvoudig foldertje ver meldt, dat de familie sinds enkele jaren een boerderij bewonen in het „Venrays Broek" en daarbij een eko- logische groentetuin hebben aange legd. Omdat de tuin(lochting)* te groot bleek om als groentetuin te bewerken, werd een deel bestemd tot speel wei. Kort daarna werd een deel hiervan ingericht tot mini- camping, om ook andere mensen van de rust, ruimte, stilte en natuur te laten genieten. Déze mini-camping heeft in de zo mermaanden regelmatig tenten en caravans die ruimte voldoende heb ben, want. het grasveld biedt zeker ruimte aan meer bij-de-boer kam peerders, dan de vergunning toestaat. Voor de kinderen zijn er een zandbak en verschillende speeltoestellen. Bovendien is er een houten gebouwtje als een z.g. „slecht-'weer-voorziening", met een zitje en wat leesmateriaal. De kampeerders hebbenhet adres van „De Lochting" gevonden in „Kampei-en bij de boer in Lim burg". de officiële gids van de Vere niging Limburgse Kampeerboeren óf gekregen van de in Meerwijk ge vestigde Stichting Vrije Recreatie. In deze gids staat de Venrayse mini- cammping vernield als een kam peergelegenheid met 2 douches, 2 w.c.'s, recreatieruimte en electri ze he aansluiting. - 'Ein in dezelfde gids staan ook dë niini-campings vermei cP" van II. Jt* Bongaerts te Leunen. W. Hoekstra te Merselo en P. Ermens in Vre depeel Lochting is geen dialectwoord, doch een oud-Nederlands icoord. Volgens het Oud-Nederlands woor denboek is een lochtinc een tuin man of een (moes)tuin. uw weekblad sponsorgeld af bij het zwembad (unieef) en krijgt in de kaart een Unicefstempel. In de 700 zwembaden waar de Blue Band Zwemvierdaagse in'1989 plaats zal hebben, beleven de deel nemers vier dagen lang veel zwem- plezier en bovendien geven de sponsorzwemmers in vele zwemba den de straatkinderen op de Filipij- nen een beter bestaan. Dankzij de enorme inzet van de organiserende zwembaden en zwemverenigingen verwachten de KNZB en Unicef dat de sponsorzwemmers de opbrengst tan de vorige jaren zeker zullen overtreffen. Voor deelname kan men zich vanaf heden tot en met zaterdag 19 augustus 1989 laten in schrijven bij de VW tegen de beta ling van 6.-. Geeft men zich tijdens de zwemvierdaagse op aan de kassa van het zwembad, dan be taalt men 7.-. DONDERDAG 3 augustus 1989 Nr. 31 GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL. 04780-84263 Op 11 november 1832 werd hier in Venray geboren Peter-Jan Peters. Volgens informaties bij de gemeen te woonde Peter-Jan destijds in de Scheide. het huis was genummerd 362. Op 23-jarige leeftijd, in de lente van 1856 vertrok Peter-Jan naar „de nieuwe wereld", America. De reis ging per zeilschip over de Atlanti sche Oceaan en duurde normaliter 56 dagen. Door slecht weer en te- genwind werd de reisduur echter aanmerkelijk langer. Op sommige dagen vorderde men amper een mijl. Er ontstond dan ook gebrek aan water en voedsel. Peter-Jan die bij zijn vertrek uit Nederland ongeveer 80 kilo woog, moest bij aankomst in New York ge holpen worden het schip te verla ten - zó erg was deze Venrayer verzwakt. Uiteindelijk vestigde Petera zich in Wisconsin en werkte in het Noorden in de bossen en de houtin dustrie. Daar leerde hij Willem van de Loop kennen, die afkomstig was van het Brabantse Zeeland. Willem nodigde Peter-Jan uit naar Holland- town te komen, waar zyn familie woonde. In Hollandtown leerde Peter-Jan de zuster van Willem van de Loop. Maria-Anna kennen en dat was lief de op het eerste gezicht Zij trouw den en kregen 10 zonen en 1 dochter. Peter-Jan stierf, 91 jaar oud, op 16 november 1923; zijn vrouw was en- Mte jaren eerder, op 26 maart 1918 overleden. Een van de zonen van Peter-Jan, John B. Peters, kreeg een dochter genaamd Antoinetta Rosalie. Zy werd geboren op 21 april 1900 en trouwde op 30 augustus 1919 met John-Laurence Shipp- Zij werd moeder van zes kinderen en later oma van talryke kleinkinderen. Twee zoons van Antoinetta Rosa lie Shipp-Peters, moesten tijdens de tweede wereldoorlog in dienst. Haar zoon Richard kreeg twee pre sidentiële onderscheidingen ter wijl haar zoon Stanley, die driejaar in Japanse krijgsgevangenschap verkeerde, onderscheiden werd met de „Bronze Star". Als moeder van deze militairen werd Antoinet ta (Etta) in 1943 door het Navy De partement uitgenodigd een schip te dopen, de „Kishiwaukee". Deze kleindochter van de Venray se Peter-Jan Peters is inmiddels 89 jaar geworden en met haar vier jaar oudere man John Laurence Shipp hoopt ze op dertig augustus a.s. hun zeventigste huwelijksdag te mogen vieren. Het zou interessant zijn, te weten of er in Venray nog familieden van Peter-Jan Petera leven en mogelijk zelfs nog contact hebben met zijn kleindochter Antoinetta Rosalie. TRLD/ BONGARTS op ons gehele assortiment crèmes, parfums, make-up, bad- en zonprodukten PARFUMERIÈEN EN HUIDVERZORGING TRUDY B0NGARTS Tel 04780-82705 Schoutenslraatie 16, centrum Venray van dinsdag 8 t.m. 13 augustus GESLOTEN Buurtvereniging „de Zwarte Plak" te Ysselsteyn organiseert op zaterdag 12 augustus a.s. van 2 tot 5 uur een kindermarkt aan de Veen- mos. Circa 100 Ysselsteynse kinde ren zullen daar hun (oude) spulletjes proberen te, verkopen en ook is er gezorgd voor een gezellige sfeer.iets te drinken en iets warms. De kindermarkt zal precies om 2 uur beginnen. Voor die tijd is er een optreden van circus Jojo welke om 1 uur zal aanvangen. HONDERDENTIENDE JAARGANG Vrijdag jl. arriveerde in het Natio naal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon een Russische T-34 tank, die tijdelijk in de expositie zal wor den opgenomen. De tank is in bruikleen verkregen van A.F. Bud ge Military Collection te Redford, Engeland. Sinds mei ran dit jaar is er in het museum de tentoonstelling „Wij herinneren ons: de Sovjet Unie kijkt terug op 1941-1945" te zien. de tankslag bij Koersk en de bevrij ding van centraal en Oost Europa zijn twee thema's uit deze ten toonstelling. De T-34 tank een be langrijke rol gespeeld in zowel de tankslag als de bevrijdingsope- raties. In de lente en zomer ran 1940 werden twee prototypes getest en in spetember rolde de eerste serie T-34's uit de fabriek. Het optreden van de T-34 was een onaangename verrassing voor de Duitsera die nog nfet van zijn be staan op de hoogte waren en het maakte in een klap de hele Duitse tankproduktie en experimentele modellen verouderd. Een groot gebrek bij de T-34 was de koepel, die slechts door 2 perso nen bemand werd. Om dit pro bleem op te lossen werd een grotere koepel ontworpen die ook geschikt was voor een zwaarder geschut. I)it model kwam in het voorjaar van 1944 in produktie als de T-34-85. Het is dit type dat nu in Overloon staat opgesteld. De T-34 tank en de tentoonstel ling over Rusland in de tweede we reldoorlog zijn in Overloon te zien tot en met 30 december 1989. Begin april van dit jaar kondig den b. en w. aan voornemens te Zijn. de Kiekweg - tussen Deurnese- weg en Merselo - te verbreden. De praktijk van alle dag had geleerd, dat deze weg veelvuldig gebruikt wordt als verbindingsweg tussen Merselo en Leunen. liet autover keer op die weg levert echter gevaar op voor het overige verkeer (fietser en brommers) die dikwijls in de on verharde en uitgereden berm ge drukt worden, waarbij de afbrokkelende asfaltrand de fietser of brommer uit balans kan brengen met mogelijk nare gevolgen. Bij een verbreding van het wegdek tot 4,50 meter is dat gevaar veel minder groot. De bewoners van de wijken Westeinde en Kuluut zyn het daar helemaal niet mee eens. Zy vrezen dat een verbrede Kiekweg nog meer verkeer zal aantrekken; dat er har der zal worden gereden met onver antwoord inhalen van het langzamere landbouwverkeer. Een ën ander vormt dan weer een ge vaar voor de andere weggebruikers, de voetgangers en fietsers. In plaats van snelverkeer zoveel mogelijk te beperken op landbouw- wegen. omdat daar relatief veel ver keersongevallen plaatsvinden waarbij landbouwvoertuigen be trokken zijn. gaat de gemeente dat snelverkeer bevorderen. Reeds nu wordt de snelheidsli miet op deze weg dagelijks „met de voeten getreden", maar die snelheid Het ruim veertig meter hoge „Euro-rad", dat het letterlijke hoog tepunt had moeten worden op hel Wilhelminaplein. zal niet naar Ven ray komen. De exploitant beroept zich op overmacht omdat de fabriek het tweede exemplaar, dat voor het eerst in Venray zou draaien, niet op tijd klaar krijgt. Met het eerste hoge rad had de exploitant ingeschreven voor de Eindhovense kermis, die gelijk met die van Venray wordt ge houden. Het Venrayse kermist earn is er intussen in geslaagd daarvoor in de plaats een redelijk mooie zaak naar Venray te halen. Het is de Hollywood-Star, een draaiende schijf met stoeltjes voor twee perso nen, die scheef omhoog gaat. Deze rónde draaizaak is te vergelijken met de Flamingo, die enkele jaren geleden op het Henseniusplein veel aftrek had. zal ongetwijfeld nog toenemen wanneer de weg verbreed wordt. Volgens de wijkbewoners wordt de onveiligheid ran de kruising van de Kiekweg met de Deurneseweg door de verbreding van de Kiekweg. nog erger. Komende van de Kiek weg heeft men nü. maar ook st raks te weinig zicht op het verkeer op de Deurneseweg. Ook het verkeer dat komende uit de richting Deume de Kiekweg op wil rijden heeft te wei nig zicht op het verkeer dat zich op dc Kiekweg bevindt. Het argument dat b. en w. gebrui ken om (brom)fietsera op de Kiek weg meer ruimte te verschaffen, weegt volgens de bewoners niet op tegen bovenstaande argumenten. Het is juist de smalle Kiekweg die de autobestuurders als het ware dwingt bij tegemoetkomend ver-, keer keurig langzaam te gaan rij den. waardoor ongelukken worden vermeden. Bovendien blyft bij een smalle Kiekweg de geluidsoverlast voor de aanwonenden in de woon wijken beperkt. De plannen zoals de gemeente die nu presenteert, wijken ook geheel al' van de toezeggingen welke ge daan werden bij de inspraakbijeen komst ten gemeentehuizen, in 1981, betreffende de ontsluiting van het plan Westeinde. Er is toen gesteld, dat de gemeente ten aan zien van de Kiekweg een verkeers- remmend beleid zou blijven voeren. In dat kader werd onder an dere ook de verharding van de Mie zen weg afgewezen. Een in formatiebul lel in. van enke le initiatiefnemers aan de wijkbe woners. besluit als volgt; Als eê'n bijkomend, maar niet onbelangrijk argument, is het gezien de financië le toestand van onze gemeente, voor de Venrayse belastingbetaler hoogst ongewenst dat de gemeente prioriteit zou toekennen aan ver breding ran de Kiekweg. waar zo veel andere zaken voorrang verdienen.... Het gemeentebestuur verwacht geen wezenlijke toename van het autoverkeer over de Kiekweg. welke nu ca. 700 tot 800 motorvoertuigen per dag bedraagt. Het verkeer is im mers grotendeels bestemd voor de wijken zelf of voor Merselo. Alhoe wel. de route vanaf de Deurneseweg via Kiekweg - Handrik naar Merse lo. achten b. en w. acceptabel en een goed alternatief voor de route via Merseloseweg (langs ziekenhuis!). Westsingel. Langstraat; wegen met intensief fietsverkeer. maar zonder vryliggende fietspaden. Of en wanneer de Kiekweg (en Handrik) worden verbreed, zal uit eindelijk door de gemeenteraad worden beslist. Wanneer dat wordt beslist is momenteel nog niet be kend en zal te zijner tyd deel uit maken van het totale „onderhoudsprogrannna wegen". In ieder geval zullen dan de wijkbe woners tijdig de gemeenteraadsle den „bewerken" om een verbreding ran de Kiekweg te voorkomen. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 FAMILIEDAG GING NIET DOOR In tegenstelling tot andere jaren is de op het Duits kerkhof in Ys selsteyn werkzame jeugd niet een dag te gast geweest hij families in Ysselsteyn. Die jeugd heeft zondag wel met de jeugd van Merselo een zg. zeskamp-verbroederingstreffen gehouden, wat ondanks de regen zeer geslaagd kan worden ge noemd. De groep bestaat uit een dertigtal jongeren die uit de huurt van ULM afkomstig zijn. Ze hebben zich na een oproep vrijwillig aange meld. De groep werd gisteren (woensdag) na het leggen van een krans by het Venrayse oorlogsmo nument, door burgemeester Defe- sche op het gemeentehuis ontvangen. WIE HEEFT BOTSING GEZIEN De politie en de eigenaresse van een personenauto uit Lottuin zou den graag in kontakt komen met eventuele getuigen, die maandag avond tussen 18.45 en 19.30 uur hebben gezien, dat een in een par keervak op de Merseloseweg ge plaatste auto door een andere wagen is geraakt. De auto ran de Lottumse dame werd namelijk be schadigd aangetroffen. RUIT VERMELD Er werd aangifte gedaan ran ver nieling ran een ruit van een zaak in de Paterstraat. Hoe de vernieling heeft plaatsgevonden kon niet wor den vastgesteld.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9