KERKELIJKE OIEHSTEN Gaat u CHANEL oude foto Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS verhuizen? - de gemeente - uw parochie- geestelijkheid - uw Ier cant: PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Kinderen in het verkeer Donderdag 27 juli - Pagina 12 PEEL EN MAAS t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88889 GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman. Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Pate rest raat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Marta. 9.00 uur lsm. ouders' Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens; They Voermans (coll.).; Guust. Huijsmans. 19.00 uur ZON DAGSDIENST. Deze H.Mis zal muzi kaal verzorgd worden door mej. Byvoet met aan het orgel mevr. Spanjer. Riek Beelen-Beerkens; Martinus Hub. Ger. Poels(S): Nel van Bruggen-van Noort (coll.); overl. ou ders en grootouders Karei Babeli- owsky en Eveiarda Babeliowsky-van Stapperhoef; Sjeng Hendriks en familie; Josephi- na Anna Oudenhoven-Linskens (coll.). Zondag: Zeventiende zondag door het jaar. 8.00 uur lsm. voor de parochie. 9.30 uur Lat. Hgm. jrd. Guust Huijsmans; tot zekere inten tie. uit dankbaarheid voor verkre gen gunst; Sjef Creemers. 11.00 uur Ned. IIgm. Gerrit Zweden (buurt): Teng Roffers (coll.); jrd. Huberdina Janssen-Swaghoven; Jozef Her mans en Maria Carolina Dings. Maandag: H. Ignatius van Ixiyo- la'. 9.00 uur lsm. Bertus Meesters en familie. Dinsdag: H. Alfonsus 9.00 uur lsm. oude stichtingen. 19.00 uur lsm. Nel Bovee-Claassen. Woensdag: H. Eusebius. 9.00 uur lsm. voor vrede in de wereld. 11.00 uur PI. II. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 40 jarig huw. jubileum voor het echtpaar L. Oudenhoven-Aarts, Dr. Poelsstraat 17. Donderdag: 9.00 uur lsm. Hen- drikus Ebberink. 19.00 uur lsm. overl. ouders Jans Beken-van Kes- sel, zoon Arnold en kleindochter Jacqueline; overl. ouders van Osch- Hebben; Jan Lamers en overl. fami lie; Anny van Stiphout-Keyzers. Vrijdag: H. Johannes Maria Vi- suiny, pastoor van Ars; eerste vry- dag van de maand. 9.00 uur lsm. jrd. voor overl. lam. Jansen-van Daal; Piet Hermans en Dora Coe- nen. Om 9.00 wordt de H. Commu nie naar de zieken gebracht Zaterdag: Kerkwijding van de Baseliek van Maria de Meerdere. 9.00 uur lsm. ouders Arts- Cornelissen. Jenniskens-Jansen, Jeu Jenniskens en Willy; They Voermans (veterane handboog schutters). 19.00 uur ZONDAGS DIENST overl. ouders van Bracht-Cremers; Jan Schwahöver en opa Dijkmans; 'Ibng Roffers (coll.); overl. ouders Janssen- Franssen; ouders van Dijk-Cox en overl. familie; tot zekere intentie; Josephina Anna Oudenhoven- Linskens (coll.). Van dinsdag t/m zaterdag is de kerk ter bezichtiging open van 14.00 tot 10.00 uur. Akolieten Zondag: 9.30 uur Louis Truyen. Misdienaars en Lektoren Zaterdag; 19.00 uur Irma Maassen en Monique Vollenberg. Lektor: C.Hendriks. Zondag: 8.00 Maike en Maurice dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan Brons 9.30 uur Hong Bui en Wil- bert van Ham. 11.00 uur Yvonne Kuipers. Lektor: A. Noyens. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 uur Liturgievie- ing met volkszang. Voorganger: J. Lroff. Misdinaar: Bas Dirkx. Lectri- je: Zr. Helène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met toor en volkszang. Voorganger: J. Kroff. Lectrice: H. Brouwer. Maandag, woensdag, vrijdag: geen viering. Dinsdag, donderdag: 16.45 Litur gieviering. PATERSKERK Zaterdag: 17.00 uur gelegenheid om te biechten. 18.30 uur ZON DAGSVIERING. Overl. ouders Lam- bertus Pouwels-Derks Piet Smits. Zondag: 9.00 uur An toon en Nel Luypers-Philipsen; 10.15 uur Hoog mis gezongen door Crescendo; Ben Coolen. Bertus v.d. Berk en overl. lam. 11.45 uur overl. ouders Dupont-Gooren. 18.00 uur Jeu Jansen. Maandag: 8.00 uur jrg pater Sjoerd Andela; 19.00 uur tot zekere intentie. Dinsdag: 8.00 uur t.e.v. St. Anto- nius. 19.00 uur Michel en Karei De- rickx en overl. fani. Woensdag: 8.00 uur Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 uur Harrij Pouwels Drika Volleberg- Gerrats. Donderdag: 8.00 uur zuster Irm- gardis Cremers. 19.00 uur overl. fam. Philipsen Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het ILHart van Jezus. 8.00 uur overleden ou ders Akkemians-Timmermans. 19.00 uur gezinsmis: Betsie Lucas- sen Giel Troisfontaine en overl. zoon. Zaterdag: 8.00 uur Celina Rojer en Constant Rojer. Akolieten Zaterdag: 18.30 uur Martijn Smelt. Zondag: 9.00 uur René Jansbeken PAROCHIE BRÜKSKE Zondag: 10.00 uur Eucharistie viering: Jrg. CorBouwmans yoor afspraken kunt u bellen 80202: de pastorie van de Paterskerk. VREDESKERK Zaterdag 29 juli: 18.00-18.30 uur Gelegenheid om te biechten. 19.00 uur Vooravondmis voor de 17e zon dag door het jaar. Voor Jan Her mans (koll.); Tbn Huls (koll.); Tbn Sengers (koll.) voor Door Kusters- Rutten (koll). Zondag 30 juli: 17e Zondag door het jaar. 8.30 uur voor Sraar Verstegen (koll). voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur Hoogmis, Ned. Voor Ger- truda Lensen-Ileesen, voor Peter Nellen en overl. fam. Nellen- Knijnenburg. 11.30 uur voor Toos Potten-Seerden (koll), voor overl. ouders Peters-Didden. Maandag 31 juli: Gedachtenis van de ILIgnatius van Loyola. 8.00 uur voor de zieken in de parochie. 19.00 uur voor Tbon van Dijck en overl. fam. van Dijck-Driessen. H.Mis uit dankbaarheid Dinsdag 1 augustus: Gedachte nis van II.Alfonsus de Liguori, kerkleraar. 8.00 uur voor Martinus Pontman en Gysbertus van Blok land. 19.00 uur voor de weldoeners van de parochie. Woensdag 2 augustus: Gedach tenis van de H.Eusebius van Ver- celli. 8.00 uur voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 uur voor Ber Wilms (koll). voor Theo Lensen. Donderdag 3 augustus: 8.00 uur voor Herman van Ass. 19.00 uur H.UUR Uitstelling van het Allerhei ligste. Misintentie: voor Piet Lom- me; t.i.v. Louis Coopmans v. fam. Lensen Vrijdag 4 augustus: Gedachte nis van de H.Johannes Maria Vi- anney, pastoor van Ars. Eerste vrijdag. 8.00 uur Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 18.30 uur Kruis wegoefening. 19.00 uur voor overle den ouders Thielen-Hendriks en overl. fam., jrgt. voor Miet Hendriks en zoon Jan. Zaterdag 5 augustus: In verband met Priesterzaterdag-viering geen H.Mis om 8.00 uur maar gezongen H.Mis om 11.15 uur Gedachte van de week „De vrede van het hart is het hart van de vrede". Misdienaars en akolieten Zaterdag 29 juli: 19.00 uur Juan Lopez en Boy Ramirez. Zondag: 8.30 uur Henk v.d. Oever. 10.00 uur Urbain van Weert. Robert Versteegen 11.30 uur Jos Verstegen. Maandag /dinsdag: 19.00 uur Boy Ramirez en Pascal van Daal. Woensdag/donderdag: 19.00 uur Dennis Nottelman. Vrijdag: 19.00 uur Ivo Niessen. Zaterdag: 19.00 uur Ivo Niesen en Juan Lopez. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 uur Piet Direks, tot zekere intentie; Antoinet van Mil-Kruijsen (namens de bewoners van de Kloosterstraat) overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus. Zondag: 8.30 uur Voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn v.d. paro chie. 10.00 uur Overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen, Piet Liljens, Lei Janssen, Piet Custers (gem.koor) Maandag: 9.00 uur Tot zekere in tentie Dinsdag: 9.00 uur Wim Kessel Woensdag: 9.00 uur Uit dank baarheid Donderdag: 9.00 uur Voor een goede uitkomst Vrijdag eerste vrijdag van de maand: 9.00 uur ter ere van het H. Hart Zaterdag: 19.00 uur Overl. Oudera Janssen-Peetera. overl. ouders van Soest-van Vechel. Jan Bernaerts, Jaardag Pierre Vandevenne, Hen- drica Vennekens-Verschuren. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Maud van Art sen, Lieke Voleberg. Sanne Bar- tram. Sjouke Camps Zondag: 8.30 uur Saskia Litjens, Veronique Philipsen. Loes Laurens- se. 10.00 uur Stephanie Janssen, Helga Thielen. Heidi Holierhoek, Mariska Litjens. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis (dameskoor) voor Sjang Steeghs; Piet Verstappen; Frans Maas; st. Mgr. Jan van Susante; overl. ouders Veretappen-Verhaag en kinderen Joos en Riek; Maria Catharina Martens-Philipsen; Ilenk Gomman s. Zondag: 11.00 uur Hoogmis st. Hendrikus Heidens en Anna Bos: st. Theodorus Claessens. Wilhelmi- na Theuws en zoon Tang; Karei Achten en overl. familie Achten- Gommans. Woensdag: 9.00 uur II. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand(S) Vrijdag eerste vrijdag der maand toegewijd aan de verering ILHart van Jesus. 9.00 uur H. Mis te.v. H. Hart en voor priesterroe pingen; Carolien Philipsen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (da meskoor) Frank Voermans; Zuster Johannet Lemmen; Jac Driessen en zoon Jos; Maria Catharina Martens- Philipsen st. Peter Swinkels; Anna Bouten en Petrus Lemmen. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 uur Zes weken- dienst v. Ilaij Reijndere. Zondag: 8.00 uur voor de paro chie. 10.00 uur voor overl. ouders Maes-Baeten. Dinsdag: 19.00 uur voor Marie v. Kuijck. Woensdag: 8.00 uur Gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.00 uur voor Ber nard Friesen (coll.). Vrijdag: 8.00 uur- t.e.v. het II. Hart. Misdienaars Michel-Pieter Jan: zaterdag dins dag en woensdag. Joep-Joan: zondag 8.00 uur. don derdag en vrijdag Martyn-Marianne: zondag 10.00 uur. elke week nieuws PAROCHIE LEUNEN Zaterdag 19.00 lsm. Teng Noijen; Michel Loonen en overl. familie: weekd. Mina Bomm; maandd. Har- rie Comelissen en echtgenote. Zondag 9.45 Hgm. Ilan Ouwekerk- Manders; als weekd. voor Toon Ver- schuuren. Maandag 19/00 lsm. Jaap Josten; Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg: gest, jrd. Peter Johannes Arts en.echtgenote Maria Poels. Dinsdag geen mis. Woensdag 19.00 lsm. Mina Bomm (bejaardenver.); weekd. An Buijssen-Smedts; gest. jrd. Chris Gooren en echtgenote. Donderdag 19.00 lsm. Maria Loonen-Scheffere; Johannes Loe- nen en Leida Loenen-Poels. Vrijdag eerste vrijdag van de maand, vanaf 8.45 uur ziekencom munie aan huis. 19.00 lsm. uit dankbaarheid. Zaterdag 19.00 lsm. overl. fam. Claessens-Gussen: g Mien Litjens- Lemmen (de buurt) weekd. Mina Bomm; jrd. Maria Comelissen-Vloet. Akolieten: za. 19.00 Daan Loenen en Sjef Drabbels; zo. 9.45 Fred Lit jens en Mare Theunissen. Misdienaars: ma. wo. do. vr. 19.00 Erik Litjens en Jos Direks. Lectoren 19.00 Mevr. M. Theunis; 9.45 Jan Reintjes. RECTORAAT HEIDE Zaterdag 29 juli 7.30 avondmis voor Wim Swinkels en Herman Janssen van de familie Franssen en voor de overleden ouders Huisman-Poules en overleden zoons; Ter ere van het II. Hart van Jezus. Zondag 30 juli 10.00 Hoogmis voor Sjang Janssen (coll.) en voor Johannes en Hendrikus v. Kempen en Ger v. Kempen-Friessen. Akolieten: Ron Swinkels en Igor Erben. Misdienaars voor zaterdag 20 juli: Janet en Paulien. RECTORAAT VEULEN Zaterdag 19.00 hgm. Jacobus Ewals en eelitgen. Zondag 11.00 Hgm. v. Jan v.d. Aker. Maandag t.m. vrijdag geen H. Mis. Zaterdag 19.00 Hgm. als jgt. Han- drie Reintjes: Anna Lemmen en overleden familie; Hgm. v. Pieter v. Meijel. Akolieten zondag: Martin Hagens, Peter Knapen. Misdienaars zaterdag 5/8: René Reintjes, Marcel Vermulst. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 19.00 mnd. J. v.d. Ven, jrd. P. Willems. kl. zoon en Jacq. Slan gen; Overl. oudere Arts-Gielen fa milie; P. Verheijen en echtgenote. Zondag 9.30 Ned. Hoogmis jrd. Hannes van Well en echtgenote.; 11.15 geestelijk welzijn van onze pa rochie. Maandag 19.00 jrd. F. Wemeke oudere Werneke-v.d. Akker; R. de Boer-v. Staveren (buren). Woensdag 19.00 jrd. M. van Dijck; oudere Vollenberg-Aerts en Theo. Vrijdag 19.00 overleden parochia nen. Eerste vrijdag van de maand. Misdienaars: za. 19.00 Marl. Pot ten Tj. Jenniskens; zo. 9.30 R. E. Jenniskens; 11.15 R.+T. Berkere; ma. wo. B. Vergeldt C. Smits; Vr. D. Wijnands P. Potten. Spreuk van de week: „de schoonste muziek blijft voor de meeste mensen toch maar de klank van hun eigen stem. Overleden: F. Claessens (Ys- selsteynseweg 86) en M. 'Ibnnaer- Franssen (Ontginningsweg 1). Gedoopt en daardoor in de Kerk gemeenschap opgenomen: Sandra Bouwman (Paardekopweg 17), Lidi- an de Weert (Moerelag 3) en Frank Spreeuwenberg (Ileidsepeelweg 39). PAROCHIE MERSELO Zaterdag 19.00 Antoon Egelmeere. misd. Karin Tijssen Heidy Litjens. Zondag 10.00 Maria Poels-Bouten, misd. Esther Brands en Suzanne Wilms; 11.30 Harrie v. Osch (coll.) misd. Wilma v. Osch «Sc Joy Arts. Maandag 8.30 t.e.v. onbevl. Hart van Maria. Dinsdag 8.30 Antoon Michels. Woensdag 19.00 Marie v. Osch (bej.). Cath. Lindere-Dondere. Donderdag 8.30 Theod. v. Dijck. Vrijdag 8.30 t.e.v. H. Hart; Piet v. Rijswijck. Zaterdag 19.00 Ron Poels, Marti nus Janssen, Marijke Michels, Hen- ricus v.d. Hoogenhof. Misd. Teun Franssen«ScMartijn Rieter. Kollektanten volg. afspraak. Kerk poetsen mevr. Poels-Driessen en mevr. Veretegen-Wilms. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag H. Martha: 19.00 voor wel zijn van parochie en overl. fam. v. Kasteren-Jacobs. Zondag 10.00 Harrie en Simon van Vegchel. Maandag. Ignatius van Loyola: 19.00 uur tot intentie. Dinsdag, H. ALfonsius Maria de Liguori: 19.00 Jan Peetere. Woensdag II. Eusebius Vercelli: 19.00 tot intentie. Donderdag 19.00 fam. Comelissen-Hendriks. Iedere dag vinden op de wegen van West-Europa meer dan veertig jongeren de dood en raken en meer dan vijftienhonderd gewond. Eén op de tien is voor zijn twintigste dood of invalide. Officieel krijgen wel alle kinderen in het basison derwijs verkeerelessen, maar daar bij ligt vaak de nadruk op theorie, terwijl kinderen het meest gebaat zijn bij een doe-gerichte aanpak. .De tragedie begint als kinderen tussen de 5 en 9 jaar oud zijn en al leen op straat mogen spelen en naar school gaan. Waarschuwingen van ouders en leerkrachten zijn zinloos als er geen praktische oefe ning bijkomt, want kinderen reage ren impulsief: ze steken gewoon over als ze iets interessant zien aan de overkant van de weg. In 1987 zyri in ons land 1700 kinderen in de genoemde leeftijdscatagorie ge dood of gewond. De volgende piek van dodelijke ongevallen ligt tussen de 10 en 14 jaar. Doordat de school voor voort gezet onderwijs waar de kinderen heengaan meestal verder van huis ligt, is de te overbruggen afstand groter. In heel Europa valt in deze leeftijdsgroep het hoogste aantal verkeersslachtoffers onder fietsers. Gelukkig zijn er methodes om dit probleem aan te pakken. Zo werd in 1982 een verkeersveiligheidspro- gramma opgezet in het Franse de partement Haut-Rhin. Op basisscholen laten agenten aan kin deren van 9 en 10 jaar dia's zien over het verkeer, en daarna fietsen ze met een klas door straten in de buurt. Naderhand toetsen de leer krachten de kennis van de kinde ren en helpen ze degenen die speciale aandacht nodig hebben. Telde het departement in 1982 nog 115 ernstig gewonde fietsers, in 1988 was dit aantal gedaald tot 46. In Parijs geeft een zestien man sterk politieteam bromfietsles aan middelbare scholieren. In West- Duitsland zijn door particuliere ini tiatiefnemers zo'n honderd twee- daagse verkeersveiligheidseureus- sen gegeven aan jongeren van 15 tot 19 jaar. Als we een eind willen maken aan het bloedbad op de Europese wegen, kunnen wij het volgende doen: - Oudere moeten de verantwoorde lijkheid op zich nemen om hun kinderen met behulp van de ter beschikking staande program ma's nog voor ze naar school gaan wegwijs te maken in het verkeer. - Scholen moeten leerkrachten die de verkeersveiligheid ter harte gaat steunen en hun tijd en mate- Deze week een zeldzame jubi leumfoto uit de oude schoenen doos. Rond 1915 was Grad v.d. Heuvel (zittend met hoge hoed) 40 jaar in dienst op de boerderij van de familie Loonen in Oostrum Vóór dit heuglijke feit maakte de foto graaf dit feestelijke plaatje. Zittend zien we v.l.n.r.: grootva der Antoon Loonen. Grad v.d. Heu vel, Willem Loonen. Staande v.l.n.r. W. Schmitz (stati onschef), Thei Camps (hotelhouder en varkenshandelaar nabij het sta tion), Martien Camps (Hoenderen Marten) en Thei Ilouba. (hoofd dei- school in Oostrum. Archieffoto J. v.d. Putten Vrijdag, le vrijdag v.d. Maand.'H. Johannes Maria Vianney. pastoor van Are. 19.00 ter ere van II. Hart. Zaterdag H. Oswald: 19.00 fam. Lenkens-Ermens. Misdienaars: Zaterdag Martien v.d. Heuvel en Peter Botden: zondag Bart Marcellis en Antoon van Hoof. Lectoren: zaterdag: Josien Claes- sen; zondag Maria Lenkens- Ermens. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 avondmis voor Ge- rardus Kersten, oudere Kersten- Geurts en Sraar, Corn,' Petera, vader en moeder Philipsen (Maas- heseweg). Zondag 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermere en t.z.i.; 10.00 Hoogmis Gerardus de Bruyn, Ar- noldus Reijndere, Ria v.d. Oord- Bergê, uit dankbaarheid en v.b.i. Woensdag 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef, uit dankbaarheid en v.b.i. Vrijdag 9.30 H. Mis O.L.V. van de rozenkrans en t.z.i. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY E.O. Op zondag 30 juli in het IMBO te Venray zal Ds. H.J.C. van Es voor gaan in een doopdienst. Aan vangstijd 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst. gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck zal Ds. H.J.C. van Es eveneens voorgaan. Aanvangstijd is 11.00 uur. Kinderopvang is aanwezig. riaal ter beschikking stellen voor verkeerelessen. De politie kan monitors leveren voor realistische verkeereoefenin- gen. en zo meehelpen aan de bete re relatie tussen kinderen en verkeereautoriteiten De overheid zou evenveel priori teit moeten geven aan het aanle ren van juist verkeersgedrag als aan de aanleg van wegen. INBRAAK WONING De bewoners van een woning aan de Gentiaan waren nog maar net op vakantie, toen buurvrouw ontdekte dat 'n deur openstond. Zij waarschuwde de politie en die stelde vast dat niet geweld toe gang tot de woning verkregen was. Reeds direkt kon worden vast gesteld wat ontvreemd was. Dat bleken de kleurentelevisie, een videorecorder en drie hangklok ken te zijn. Wat er verder nog ont vreemd is kan eerst na terugkeer van de bewoners worden vast gesteld. Zij zijn inmiddels op de hoogte van d© inbraak gesteld, mogelijk zullen ze hun vakantie door die inbraak bekorten. VANDALISME De eigenaar van een op de par keerplaats aan de Bachstraat gepar keerde personenauto ontdekte dat de motorkap van zijn auto besmeurd was met verf. Omdat hij dat tijdig ontdekte, voordat de verf was opgedroogd, kon hij het door de politiemannen gegeven advies opvolgenen de verf met benzine verwijderen. Met 2 liter bezine en de nodige zweetdruppels werd de zaak geklaard. 'n abonnement waard INBRAAK BLEEF BIJ EEN POGING Mogelijk omdat de bewoners wak ker werden, bleef het bij een poging tot inbraak in een woning aan de Mambostraat. De bewoners hoor den dat er aan de voordeur werd ge morreld. Ze gingen kijken en zagen een manspersoon wegrennen. Er bleek, zo stelden deskundigen achteraf vast aan het slot van de voordeur te zijn geknoeid. OVERMATIGE TALGAFSCHEIDING Een vette huid ontstaat door een overmatige aktiviteit van de talgklieren. Een teveel aan talg doet de huid glimmen en geeft de teint een flets aanzien. De talgklieren Talgklieren komen op het hele lichaam voor, behalve op de handpalmen, de voetzolen en de onderlip. Ze zijn echter met gelijkmatig over het lichaam verdeeld. Het grootst en het talrijkst zijn ze op het gezicht, vooral op het voorhoofd, de neus'en de kin, de zogenaamde "T-zone". De talgproduktie De funktie van de talgklieren is het produceren van vetlichaampjes de lipiden Deze lioiden verplaatsen zich naar de oppervlakte van de huid waar ze, samen met andere, cholesterolbevattende celafscheidingen, de talg vormen. De funktie van talg Talg speelt een belangrijke rol bij - de vochtregulatie (door middel van de hydrolipidische film), - de bescherming van de huid. Regulatie De mate van lalgafscheiding staat onder invloed van hormonale en niet-hormonale faktoren (temperatuur van de huid, lichaamsgewicht, leeftijd). Deze afscheiding heeft een cyclus van 24 uur met een minimale aktiviteit 's nachts en een maximale aktiviteit overdag (met name rond 10.30 uur). Wanneer een van deze faktoren ontregeld is, zal overmatige talgafscheiding optreden. HET ANTWOORD VAN CHANEL: EEN ZUIVERE, STRALENDE TEINT Drie produkten die bij regelmatig gebruik zorgen voor een zuivere, stralende teint ZUIVER Emulsion pureté herstelt het evenwicht, is vochtregulerend en matteen de huid. masque lumière absorbeert overtollige talg en zorgt, dat verwijde poriën zich samentrekken. STRALEND gommage vital verwijden dode cellen en stimuleert de micro-circulatie van de huid. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1989 | | pagina 12