KERKELIJKE DIENSTEN OUDE FOTO Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS Jerusalemmers uit Venray maken kennis met het heden en verleden van Israël PEEL EN MAAS Donderdag 20 juli - Pagina 10 PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88 8 89 PAROCHIE CASTEN RAY Zaterdag: 19.00 uur voor Mina Maes-Baeten (koll.): Willem Tkcken (koll.). Zondag: 8.00 uur voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de paro chie. 10.00 uur voor overl. ouders A. Seijkens-Colling; Wim Geerets (koll.). Dinsdag: 19.00 uur voor Marie v. Kuijck. Woensdag: 8.00 uur Gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.00 uur voor Ber nard Friesen. Vrijdag: 8.00 uur t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijstand (offerblok). Misdienaars Joep en Joan: zaterdag, dinsdag en woensdag. Martyn en Marianne: zondag 8.00 uur, donderdag en vrijdag. Renee en John: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 uur lsm. voor An na en Gerrit Bouten en overl. ou ders; Harry Geurts en overl. fam.: Johannes Loene en Leida Loenen- Poels; Mien Litjens-Lemmen (vw de buurt); weekd. Mina Bomm (4). Zondag: 9.45 uur Hgm. als maandd. voor Marie Keijsers- Hendrix; hgm. als weekd. Tbon Ver- schuuren (2). Maandag: 19.00 uur lsm. overl. fam. Croymans-Peeters; gest. jrd. Eduard Asselberghs en echtgenote. Dinsdag: Geen II. Mis. Woensdag: H.H. Joachim en An na, ouders van de heilige maagd Maria. 19.00 uur lsm. Bert Manders en overl. ouders; weekd. An Buijssen-Smedts: maandd. Wilhel- mina Loonen. Antoon en Bernard Loonen. beide echtgenoten. Johan na Verheyen-Loonen. Donderdag: Geen II. Mis. Vrijdag: 19.00 uur lsm. fam. Koenen-Janssen; Johannes Loenen en Leida Loonen-Poels. Zaterdag: 19.00 uur lsm. Tbng Noijen: Michel Loonen en overl. fa milie; weekd. Mina Bomm (5); maandd. Harrie Cornelissen en echtgenote. Akolieten Zaterdag: 19.00 uur Daan Loenen en Sjef Drabbels. Zondag: 9.45 uur Erik en Fred Litjens. Misdienaars ma-wo-vrijdag: 19.00 Daan Moer kerk en Sjef Drabbels. Lektoren Zaterdag: 19.00 uur Jan Jen- niskens. Zondag: 9.45 uur mevr. L. van Bavel. PAROCHIE MERSELO Zaterdag: 19.00 uur Joh. Matthias v.d. Hoogenhof. Misd.: Wilma van Osch en Joy Arts. Zondag: 10.00 uur uit dankbaar- hie, 100 jarige!. Misd.: Tëun Frans- sen en Martijn Rieter. 11.30 uur Antoon Miehels. Misd.: Martijn Wilms. Maandag: 8.30 uur lev. en overl. fam. V. Dijek-v. Rijswijck. Dinsdag: 8.30 uur Harrie Arts. Woensdag: 19.00 uur Petnis v. Helden. Donderdag: 8.30 uur lev. en overl. fam. Janssen-Pubben. Vrijdag: 8.30 uur Piet v. Rijswijck. Zaterdag: 19.00 uur Antoon Egel meers. Misd.: Karin Tijssen en Hei- dy Litjens. Kollektanten Volgens afspraak. Kerk poetsen Mevr. V. Hoof-v. Meyel en mevr. Poels-Driessen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 uur Fr. Horre- voets en echtgen. Zondag: 16e Zondag door het jaar. 9.30 uur Ned. Hoogmis voor Thei Janssen. 11.15 uur voor het geestelijk welzijn van de parochie. Maandag: 19.00 uur Tbon v. Ooi. Woensdag: 19.00 uur overl. paro chianen. Vrijdag: 19.00 uur jrd. Wim Thoone. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Marj. Potten en D. Wijnands. Zondag: 9.30 uur R. en Th. Ber- kers. 11.15 uur B. en S. Slangen. Maandag/woensdag: 19.00 uur P. v.d. Munckhof en E. Jenniskens. Vrijdag: 19.00 uur De. Wijnands en P. Potten. Doopschema (Augustus) De zondagen 6 en 20 aug. t Spreuk van dé week "Eén gentleman is iemand, die nooit opzettelijk een andermans ge voelens kwetst!" (O. Wilde) REKTORAAT VEULEN 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 uur Hgm. voor Leonardus de Lauw en echtgen.' Zondag: 11.00 uur Hoogmis voor Tbn v. Ooi v.q. kerkbestuur. Woensdag: 8.00 uur lsm. voor Antonia Janssen-Sanders. Vrijdag: 8.00 uur lsm. voor An toon Drabbels. Zaterdag: 19.00 uur hgm. voor Ja cobus Ewals en echtgen. Akolieten Zondag: Jac Nijsen en André Reintjes. Misdienaars Zaterdag: Ruud Bexkens en Thijs v. Kempen. REKTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 uur avondmis voor alle overledenen van ons rek- toraat en voor vader en moeder Mulder. Zondag: 8.30 uur H. Mis te Holt- hees voor zieken en alleenstaanden en t.z.i. Woensdag: 9.30 uur II. Mis t.e.v. de H. Jozef t.z.i. en voor Theresia Hereken rath-Giessen. Vrijdag: 9.30 uur H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer en v.b.i. JEHOVAH GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Van christelijke loy aliteit blijk geven in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. OP AUTODAKEN GEDANST De politie betrapte op heterdaad een 12-jarige jongen, terwijl hij op het dak van een nabij de Hubenhof geparkeerde personenauto aan het dansen was. Hij bekende ook op an dere autodaken te hebben gedanst Er kon aan de auto geen schade worden gekonstateerd maar de jon gen kreeg wel een reprimande van de politiemannen en hij beloofde het NOQIT meer te doen. Hij werd door de politiemannen aan zijn ouders overgegeven. enige verkoeling zo'rgde. Op het einde van de dertiger ja ren verdwenen deze melkkarren uit het sti-aatbeeld en werden ze vervangen door paard en wagen. De melkkar van Toon Pap heeft na 1940 nog div. jaren (zonder wie len) dienst gedaan als kippennacht- hok bij Jan Voesten in de Hofstraat (zuivelwinkel). In 1956 werden paard en wagen en bakfiets vervangen door mecha nische transportmiddelen. Archieffoto J. v.d. Putten INBRAAK IN BEDRIJFSPAND Via een plat dak en door verbre king van een ruit was toegang ver kregen tot een aan de Patersstraat gelegen bedrijfspand. Het pand, waarin drie bedryven zijn ge vestigd, bleek op verschillende plaatsen doorzocht te zijn. Ontvreemd is een geldkistje met daarin een bedrag van 800,- en een aantal cheque's. Zondag 2 juli vertrok een groep leerlingen en enkele ouderen on der leiding van dhr. Van Wee, do cent. op de scholengemeenschap Jerusalem, naar Israël. Twee weken later, op 16 juli, keerden ze ver moeid. maar voldaan terug van de ze verre interessante reis. Een van de deelnemende leerlingen vertelt: Als je op vakantie gaat naar Israël kun je kiezen voor een strandva- kantie. Twee jaar geleden is dhr. Van Wee met een groep leerlingen naar Israël gegaan voor een andere invulling van de vakantie: een veer tiendaagse rondreis door het Heili ge Land. Dit werd toen zo'n Sukses dat er dit jaar weer genoeg be langstelling was om met een groep van 40 personen deze reis te herhalen. Een reis naar Israël riep by mij meteen de vraag op hoe het zit met de veiligheid in het land. Ik vernam nog steeds berichten over de span ningen die er zijn tussen Joden en Palestijnen. Het is mij echter geble ken dat de veiligheid van de toerist voorop staat tijdens een reis in en naar Israël. Op Schiphol begint de reis al met een zeer strenge veilig- heidskontrole. Voor veel deelne mers was het trouwens de eerste vliegreis; en al deze kontroles maakten het extra spannend. Af en toe merkje in Israël wel wat van de spanningen, zoals het busongeluk op de weg van Tel Aviv naar Jerusa lem op donderdag 6 juli, toen een Palestijn een bus probeerde te ka pen. De gids, van Nederlandse af komst. Betty Hakker, meed alle plaatsen waar ook maar enig risiko ten aanzien van de veiligheid aan wezig was (dat waren er overigens maar drie nl. Hebron, een wijk in Jerusalem en een dorpje bij Bethlehem). Voor mij bleven er genoeg hoogte punten over. Een daarvan was d^ beklimming van de berg Masada, midden in de nacht om zo vanaf de berg de zonsopgang te kunnen meemaken. Behalve ontspanning was er tydens de reis ook ruimte voor de meer serieuze kanten van Israël. Indrukwekkend vond ik het bezoek aan Yad VaShem, het her denkingsmonument voor de zes miljoen Joden die tijdens de twee de wereldoorlog zijn omgekomen. Dit bezoek was by na voor iedereen een zeer emotioneel gebeuren; de sfeer die ze daar weten op te roepen vind je bijna nergens. Aan de gren zen met Libanon en Syrië is het rustig, zodat we deze plaatsen ook hebben kunnen bezoeken; in het uiterste noorden de Libanese grens en op de Golanhoogte de Syrische grens. Verder hebben we veel plaatsen, bekend uit de bijbel of uit de ge schiedenis bezocht zoals Betlehem, Nazareth, Jerusalem met de beken de rotskoepel (Omar-moskee), de Dode Zee en vele, vele andere plaat sen. Het sportieve element is ook niet vergeten. Lopend naar de top van de berg Thbor; op autobanden een deel van de Jordaanrivier af drijven vond ik een unieke er varing. Het doel van de reis: door middel van een vakantie in Israël het he den en verleden van dit land beter te leren kennen, is ook deze keer bereikt. Het is een zeer mooie reis geweest. Bovendien heb ik een be ter inzicht gekregen in de Joodse godsdienst en haar relatie tot het christendom. Een deelnemer ue leeningen van Jerusalem Inj de rotskoepel in Jerusalem. SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.30 uur Gele genheid om te biechten. 19.00 uur Vooravondmis voor de 16e zondag door het jaar. Voor Piet Kusters (koll.); Tbn Huls (koll.); Tbn Sengers (koll.). Zondag: 16e Zondag door het jaar. 8.30 uur voor het geestelijk en tijdelyk welzijn van de parochie. 10.00 uur Hoogmis, Ned. Voor fam. Van Rossum-Janssen. 11.30 uur voor Door Kusters-Rutten (koll.). Maandag: Feest van de H. Christoffel, martelaar 8.00 uur ter ere van de H. Christoffel; voor overl. ouders Derikx-Geurts. 19.00 uur voor Theo Thielen; overl. ouders Willemse-Weijs. Dinsdag: Feest van de H. jaco bus de Meerdere, apostel. 8.00 uur voor Martinus Pontman en Gijsber- tus van Blokland. 19.00 uur voor Cor Reynders-Lemmen; Theo Thie len; Ber Philipsen en overl. fam. Philipsen-den Holder. Woensdag: Gedachtenis van de H.H. Joachim en Anna. ouders van de H. Maagd Maria 8.00 uur voor de zieken van de parochie. 19.00 uur voor de weldoeners van de parochie. Donderdag: Gedachtenis van de Z. Titus Brandsma, martelaar. 8.00 uur voor de Christenen die ver volging lijden. 19.00 uur voor Ber Wilms (vd buurt). Vrijdag: 8.00 uur voor de heili ging van de menselijke arbeid. 19.00 uur voor Comelis Mat- thyssen. Zaterdag: Gedachtenis van de H. Marta 8.00 uur voor overl. ouders Spekschate-Offenberg en zoon. Gedachte van de week "Dankbaarheid is het geheugen van het hart". Misdienaars en akolieten Zaterdag: 19.00 uur Den nis Not- telman en Ivo Niessen. Zondag: 8.30 uur Henk v.d. Oever. 10.00 uur Urbain van Weert, Robert Versteegen en John Dommeck. 11.30 uur José Cornego. Maandag /dinsdag: 19.00 uur Ivo Niessen. Woensdag/donderdag: 19.00 uur Paul Claessen. Vrijdag: 19.00 uur Boy Ramirez. Zaterdag: 19.00 uur Juan Lopez en Boy Ramirez. PROTESTANTSE KERKEN- GEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 23 juli a.s. zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. J. Tromp uit Leiden voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tij dens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. In de Ned. Ilerv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. J. Tromp eveneens voorgaan. Aanvangstijd is 11.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 uur voor Anna Poels-Janssen; overl. ouders Willem en Gertruda Janssen, kinderen en kleinkinderen. Zondag: 8.30 uur voor 'n goede uitkomst. 10.00 uur gest. jaard. An toon Verheggen en Hendrina van Haaren (Gem.koor). Maandag: 9.00 uur voor Deken Loonen. Dinsdag: 9.00 uur voor Pierre Poels. Woensdag: 9.00 uur voor de overl. van hen die offerden met Al lerzielen. Donderdag: 9.00 uur uit dank baarheid. Vrijdag: 9.00 uur voor 'n zieke. Zaterdag: 19.00 uur tot zekere in tentie: Antoinet van Mil-Kruijsen (namens de Kloosterstraat). Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Veronique Philipsen, Loes Laurensse. Hanne- ke v.d. Ven. Zondag: 8.30 uur Marisca Litjens. Irene Camps, Sjouke Camps. 10.00 uur Helga Thielen, Pascalle van Reenen, Sandra van Liinbeek. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 uur Gez. H.Mis (Jonge Garde Koor) voor Jac Dries- sen en zoon Jos; Carolien Philip sen: Frank Voermans; st. Johan Houwen. Zondag: 11.00 uur Hoogmis. Jo hanna Gerritsen-Roelofs; tot zekere intentie (V); Peter Janssen: Petro- nella Driessen en zoon Piet. Woensdag: 9.00 uur H. Mis. St. Gerardus Friesen en Johanna Kem- melings; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vrijdag: 9.00 uur H. Mis. Carolien Philipsen; st. Piet Duijkers en Jo- zephina Poels. Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis voor Sjang Steeghs; Piet Verstap pen: Frans Maas; st. Mgr. Jan van Susante; overl. ouders Verstappen- Verhaag en kinderen Joos en Riek; Mirai Catharina Martens-Philipsen; Henk Gommans. REKTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 uur Avondmis voor Sjang Janssen v.w. de koll. en voor de overl. ouders Huisman- Poules en overl. zoons. Zondag: Zestiende zondag door het jaar. 10.00 uur Hoogmis voor de overl. ouders Willems-Janssen en overl. kinderen. Akolieten: Michel van Kempen en John Verkocyen. Misdienaars voor zaterdagavond: Loes en Hanneke. GROTE KERK Deken CJ.R. Buschman, Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. ibtersstraat 29. tel. 82385 b.gg. 85855. Zaterdag: II. Maria Magdalcna. 9.00 uur lsm. ouders Neeteson- Custers; Bernard Loenen en Wilhel- mina Tacken (S); They Voermans (veteranen handboogschutterij). 19.00 uur ZONDAGSDIENST, ouders Antoon Janssen-Verdellen: jrd. Gonny Voermans-Franssen; Tbos Bouten (S); Toon Schuurmans (koll.); tot, zekere intentie. Zondag: Zestiende zondag door het jaar. 8.00 uur lsm. Peter Gerrits (S): voor de parochie. 9.30 uur Lat. Hgm. overl. ouders Van de Munckhof-Goumans en zoon Jan (S); tot zekere intentie. 11.00 uur Ned. Hgm. Teng Roffers (koll.): The odora van de Ven-Cleven (koll.): overl. fam. Goumans-in de Ityp. Maandag: II. Christoffel. 9.00 uur lsm. Pater Martien van Woerkum. Dinsdag: H. Jacobus, apostel. 9.00 uur lsm. overl. ouders Willems-Vermeulen en dochter Ma ria. 19.00 uur lsm. ouders Coenen- Houtackers en zoon Ed. Woensdag: H.H. Joachim en An na, ouders van de II. Maagd Maria. 9.00 uur lsm. Em. deken Antoon Loonen. Donderdag: Z. Titus Brandsma, martelaar. 9.00 uur lsm. Jo Custers. 19.00 uur lsm. Jacob Sijbers en fam. Sybers-Arts. Vrijdag: 9.00 uur lsm. oude stich tingen. Zaterdag: II. Marta. 9.00 uur lsm. ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens; They Voermans (koll.). 19.00 uur ZONDAGSDIENST lsm. Riek Beelen-Beerkens; Martinus Hubertus Gerardus Poels (S): Nel van Bruggen-vun Noort (koll.). Van dinsdag t/m zateixiag is de kerk open van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten Zondag: 9.30 uur Jan Verstappen. Misdienaars en Lektoren Zaterdag: 19.00 uur Ramon Klinc- kenberg. Lektor: T. Verbeek. Zondag: 9.30 uur Miriam Lau rensse en Hong Bui. 11.00 uur Wil- co Jansen en Arnoud Welschen. Lektor: G. de Groot. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 uur Liturgievie ring met volkszang. Voorganger: G. van Meyel OFM. Misdienaar: Bas Dirkx, Lektriee: zr. Jaeintha. Zondag: 9.30 uur Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: G. van Meyel OFM. Lektriee: zr. Hélène. Maandag: geen viering Dinsdag: 16.45 uur Liturgie viering. Woensdag: geen viering. Donderdag: 16.45 uur Liturgie viering. Vrijdag: geen viering, PATERSKERK Zaterdag: 17.00 uur gelegenheid om te biechten. 18.30 uur ZON DAGSVIERING. Overl. ouders Pliilipsen-Kleuskens; Piet Schwach- höfer (koll.); Johanna Lomians- Gerrats en zoon Wim. Zondag: 9.00 uur Nel Naus- Philipsen (koll.). 10.15 uur Hoogmis met zang. Antoon Lucassen. 11.45 uur Tbon van Ooi (koll.). 18.00 uur Betsie Lucassen (M). Maandag: 8.00 uur voor overl. fam. Ewals-van Osch. 19.00 uur overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 uur t.e.v. St. Anto- nius. 19.00 uur tot zekere intentie. Woensdag: 8.00 uur Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 uur voor het welzijn van een zieke. Donderdag: 8.00 uur overlede nen (offerbus). 19.00 uur overl. ou ders Akkermans-Timmermans. Vrijdag: 8.00 uur voor zuster Irm- gardis Cremers. 19.00 uur voor de gezinnen in de parochie. Zaterdag: 8.00 uur Elisa Palm en Le.v. II. Geest. Akolieten Zondag: 10.15 uur Johan Pouwels. 11.45 uur René Jansbeken. PAROCHIE BRUKSKE Zondag: 10.00 uur Eucharistie viering met zang; voor overl. familie Van Rijn. Voor afspraken kunt u kontakt opnemen met de pastorie van de Paterskerk, tel. 80202. Een der eerste melkventers in Venray. en in dienst van de Coöp. Stoomzuivelfabriek "Venray" was Piet Maas. Behalve melk verkocht Piet ook botermelk (karnemelk). Zodoende werd Piet Maas bekend als: Pietje Botermelk. Hij werd als venter aangesteld in 1930. In 1934 werd besloten 'n tweede melkventer in dienst te nemen nl. Toon Jacobs, Met het in dienst ne men van Tbon nam ook de verkoop van kamemelksepap 'n aanvang. Toon Jacobs was de eerste die pro beerde dit nieuwe zuivelprodukt aan de man te brengen. Vanaf dat moment werd hij bekend als vToon Pap". Op deze foto zien we Toon Pap met zijn hoge melkkar geposeerd op het Henseniusplein. In die tijd werd de melk nog los verkocht. In de kar bevonden zich de grote bus sen met melk en karnemelk voor zien van een grote kraan (zie foto) van waaruit de melk met 'n losse sleutel in 'n litermaat werd afge tapt. De melkbussen in de kar wer den door 'n soort molton deken rondom afgedekt wat 't bevriezen van de melk in de winter moest voorkomen en in de zomer voor CHNIQUE MOISTURE LOCK BODY FORMULA Door alle aandacht die men tegenwoordig besteedt aan de gezichtshuid is het niet verwonderlijk dat de lichaamshuid totaal geen aandacht krijgt of dat die huid overladen wordt met te vette crèmes. Wat er ontbreekt is een serieuze lichaamsverzorging. Een verzorging die direkt zichtbaar resultaat levert en direkt voelbaar is. De lichaamshuid heeft juist behoefte aan speciale verzorging. Wanneer men zich realiseert dat de lichaamshuid minder talgklieren per vierkante meter heeft dan de gezichtshuid is het dan ook niet verwonderlijk dat deze huid veel kwetsbaarder is t.a.v. droogte, schilfers en een onplezierig gevoel. Zelfs mensen met een vette huid kennen dit gevoel. Iedereen heeft behoefte aan hulp bij dit probleem en juist dit probleem werd tot nu toe niet onderkend. Clinique heeft hierop een antwoord in de vorm van een lichte dunne, exceptioneel werkende body crème de Moisture Lock Body Formula Moisture Lock is de nieuwste aanwinst van het Clinique Advanced team. De unieke samenstelling van Moisture Lock bevat dezelfde werkzame ingrediënten als de Advanced Cream, een crème waarvan inmiddels bekend is dat het bij de gezichtshuid opmerkelijke resultaten boekt. Zowel Moisture Lock als Advanced Cream zorgen ervoor dat de huid er langer jong uit blijft zien En dat de huid optimaal beschermd wordt. Moisture Lock heeft een heel nieuw "aanvoersysteem" waardoor de voordelen sneller en efficiënter werkeh. Zodra de crème op de huid aangebracht is sluit zij het vocht als het ware in en verzacht en beschermt de huid urenlang. De huid voelt direkt zacht aan En omdat Moisture Lock Formula zo dun is kan het direkt door de huid opgenomen worden. Moisture Lock Formula laat geen plakkerig gevoel na en u kunt zich direkt na gebruik aankleden. Om de werking van Moisture Lock te verhogen, adviseert Clinique Moisture Lock direkt n| een exfoliërende massage met de Body Exfoliating Cream te gebruiken. Tezamen vormen zij een essentiële combinatie van exfoliëren en verzorgen. Een totale lichaamsverzorging "Body Clinique op haar best Moisture Lock Body Formula, een uniek produkt. Een resultaat als nooit tevoren. Een zeer sterk werkzaam produkt met een luxe tintje. Moisture Lock Body Formula is zoals alle Clinique produkten op allergie getest en 100% parfumvrij.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 10