-venray Het zit er weer op... Van Oorschot Node is de opruiming in volle gang!! Bowling-re$tauranT Bouwservice 't Hof van Loon AGENDA Venrayse in finale VARA Songfestival Met alcohol op de vlucht VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE van Maandag 17juli VmZaterdag 12augustus gesloten^ Zondag 13 augustus weer geopend Zwemvierdaagse Venray 21 t/m 25 augustus 1989 Verdi-Vivaldi groep 04780-81350 bouwbedrijf Verhoeven Venray bv Tweede geldautomaat Restaurant Geslaagd Heimat-Abend Leunen VAN OORSCHOT MODE 1219 deelnemers op startplaats Venray r-* fiets- vierdaaqse v. De Peel PEEL EN MAAS Donderdag 13 juli - Pagina 3 Zoals wij al eerder aankondigde is het de Venrayse Mariska Rommers gelukt door te dringen in de halve finale van het Vara Songfestival. Uit de 600 deelnemers en deelneem sters werd zij als enige Limburgse gekozen, om in de halve finale haar muzikale krachten te meten met de winnaars en winnaressen uit de an dere 11 provincies. Die halve finale werd op 28 juni jl. opgenomen en een eerste gedeel te daarvan werd vorige week reeds op de t.v. uitgezonden. Het tweede gedeelte van deze hal ve finale wordt vandaag, donderdag, op het eerste t.v.-net uitgezonden, om 21.05 uur. Naast Mariska treden nog kandidaten op uit Oude Tbnge, Utrecht, Wormer, Almere en Hel mond. Drie van deze kandidaten werden uitverkoren om met de drie winnaars van vorige week deel te nemen aan de finale, welke volgen de week donderdag door de Vara wordt uitgezonden. We veriaden u nu al, dat Mariska de finale bereikt heeft dat kunt u dus vanavond nog zien en horen. Haar prestaties in de slotfinale la ten we nog even ongenoemd. Dat moet een verrassing blijven... Een patrouille van de politie stond op het bekende kruispunt te Ysselsteyn, toen uit de richting Deurne een Mercedes personenau to naderde. De bestuurder van de Mercedes maakte, toen hjj de poli tiemannen zag, een haakse bocht en reed met hoge snelheid terug in de richting Deurne, Dat vonden de politiemannen verdacht en daarom een achtervolging waard. Omdat de snelheid van de Merce des steeds werd opgevoerd had de politie alle moeite om de auto in te halen, terwijl de chauffeur het stop teken negeerde. Met een onverant woord hoge snelheid ging het in de richting Helmond, waar door de Venrayse politie assistentie werd ge vraagd. Maar ook het stopteken van de Helmondse politie werd genegeerd. Kris-kias ging het door Helmond- stad; met hoge snelheid werd ver keersgevaarlij k gereden. Tb rug in de richting Deurne werd de afslag Brouwhuis genomen en daar gelukte het de politie, in een eendrachtige samenwerking tus sen Helmond en Venray. de auto tot stoppen te dwingen. Bestuurder en inzittende gingen er prompt vandoor maar konden worden achterhaald. Het bleken twee inwoners van Deurne te zijn. De blaastest werd door beide he ren gesaboteerd. Dat het remsysteem van de Mer cedes geblokkeerd was. was voor de bestuurder geen reden geweest om niet met hoge snelheid te rijden. De banden waren tot op het canvas af gesleten. Na voorgeleiding werd het tweetal huiswaarts gezonden. De auto werd voor technisch onderzoek inbeslag- genomen Dat er alcohol in het spel was. kon wel op andere wyze worden vastgesteld. Maandag 21 t/m vrijdag 25 au gustus 1989 wordt in het gemeente lijke comi-zwembad voor de veertiende keer de Nationale Zwem vierdaagse gehouden. We hebben er een vijfde dag aan vastgeplakt om toch maar iedereen in de gelegen heid te stellen op vier dagen de ver plichte metertjes af te leggen. Wanneer je op één dag niet kunt, dan heb je in ieder geval nog één "reservedag". Kinderen van 6 t/m 10 jaar zwem men per dag 250 meter. De anderen moeten dagelijks 500 meter zwem men om voor een medaille in aan merking te komen. In eerste instantie wordt de zwemvierdaagse gehouden in het buitenbad, maar by slecht weer kan men ook in het overdekte bad terecht. Op deze manier hopen de organisatoren veel meer deelne mers te kunnen krijgen. Vorig jaar waren er door het slechte weer slechts 208 deelnemers, terwijl er andere jaren gemiddeld 500 waren. Dit jaar wordt een zeer grote deel name vewacht door het gebruik van beide baden met acht banen. Kinderen t/m 10 jaar met hun ou ders zwemmen hun meters vanaf 17.00 uur en kinderen t/m 14 jaar met hun ouders vanaf 17.15 uur of 17.30 uur. De anderen kunnen van af 17.45 uur aan hun zwemvierdaag se beginnen. Voor deelname kan men zich van af heden tot en met zaterdag 19 au gustus 1989 laten inschrijven bij de VW tegen betaling van 6,--. Hier voor krijgt men tevens een Nationa le Zwemvierdaagsekrant en een knipkaart. Geeft men zich tijdens de zwemvierdaagse op aan de kassa van het zwembad, dan betaalt men 7,-. Houders van een 65+ pas be talen 5,-. Zoals u weet gaan we a.s. woens dagmiddag 19 juli met de kinderen naar de kinderboerderij. We komen ook wat later thuis. nl. tussen 16.30 en 16.45 uur. Ook mogen de kinde ren oud brood meenemen om de dieren te voeren. Hopelijk zyn er nog ouders die ons willen helpen met het vervoeren van de kinderen. U kunt zich hiervoor opgeven by mevr. Nel van Leeuwen, Verdistraat 16, tel. 80145. U kunt zich eventueel ook opgeven in de Echo. Tengevolge van de bouwvak-vakantie is ons kantoor gesloten van 17 juli tot en met 11 augustus. Om in noodgevallen toch van dienst te kunnen zijn is onze SERVICE-DIENST op werkdagen bereikbaar onder telefoonnummer \sr Al geruime tijd is de geldauto maat in de gevel van de Rabobank aan de Merseloseweg te Venray een vertrouwd verschijnsel voor de kliënten van de bank. Steeds meer mensen ontdekken het gemak, dat de geldautomaat biedt. Immers, men kan zelf bepalen, wanneer men geld opneemt, want de auto maat is 24 uur per dag en 7 dagen in de week in bedrijf. Sedert de in gebruikname van de geldautomaat is het aantal transak- ties dan ook zeer sterk toegeno men. Met name in de weekeinden wordt er veelvuldig van de auto maat gebruik gemaakt. Deze snelle groei in het gebruik heeft ertoe geleid, dat de Rabobank nog in het komende najaar een tweede geldautomaat zal installe ren, om de service aan het publiek verder uit te breiden. Naar verwach ting zal deze automaat eind septem ber in gebruik kunnen worden genomen. Ter vergroting van de privacy voor de gebruikers, zal de automaat in een afgescheiden ruimte binnen de bankhal worden geplaatst. Deze ruimte is via. een aparte ingang dag en nacht voor de kliënten toegan kelijk. Met de bankpas kan men via een speciaal elektronisch slot toe gang verkrijgen tot deze ruimte. Ook de bestaande geldautomaat zal "uit de muur" worden gehaald en in de nieuwe ruimte worden ge plaatst. Ook in de bankhal zelf staat se dert enkele maanden een zelfbedie- ningsbalie, waar kliënten zelf hun kasopnames kunnen doen. Voor de eenvoudige kontante transakties hoeft men dus niet meer voor het loket te wachten. Het is de bedoe ling, dat de huidige snelkas geleide lijk zal worden opgeheven. VERNIELINGEN Vandalen hadden hun lusten botgevierd op een aan de Bold rik staande personenauto. Behoorlijke schade voor de eigenaar. Je moet er maar lol in hebben om banden van een fiets te vernie len, van een jongedame die haar rij wiel in een rek by het gemeentelijk zwembad had gestald. Schadepost voor de jongedame 80,-. In diezelfde stalling werd, ten nadele van een andere jongedame, het voorwiel uit haar fiets mee genomen. BLOEMEN IN BLOEMBAKKEN NIET VEILIG Vandalen hebben uit de in dSTa-l terstraat geplaatste bloembakken de bloemen eruit getrokken en el ders neergegooid. VERKEERSZUIL OMVER De politie zoekt naar de automo bilist die de verkeerszuil, op de kruising Westsingel-Veltumse Klef- fen, omver heeft gereden. Die bestuurder is vergeten zich bij de politie bekend te maken. Ij 'tHof van Loon" J Restaurant 't Hof van Loon net even anders Het adres voor: bruiloften personeelsfeesten (t.m. 350 personen) vergaderingen (eventueel met lunch) koude-, warme-, dessertbuffetten lunch- of ontbijtbuffet of zomaar een diner, gezellig in het restaurant Keuken dagelijks open vanaf 11.00 uur. Vrijdag uitsluitend op reservering Voor meer informatie Museumlaan 33 - 5825 AJ OVERLOON - Tel. 04788-1272 Uw gastheer en gastvrouw: Ben en Mariet Verheijen Ruime parkeergelegenheid aanwezig. Eventueel wandel- en fietsroutes Aan de Kath. MAVO "De Kolk" te Venray slaagden de volgende leerlingen (2e tydvak): Marcel van den Berg Venray: Rob van Eist. Venray; Gerard Fokkens. Venray: Renate Franssen. Venray; Annemieke van Goinga. Venray: Saadel Korkmaz, Venray: Roland Si- mons, Oostrum. Aan de Middelbare Landbouw school te Horst slaagden de vol gende Venrayse leerlingen: 3-jarige A-opleiding Rundveehouderij: Harold Custers. Henry Janssen, John Janssen, Mar- tien Heesen. Peter Loone. Intensieve Veehouderij: Frank Janssen, harm Maas, Jan Willem Rutten, Marcel Classens, Martien Jenniskens, Wout Zanders. 2-jarige B-opleiding Rundveehouderij: Berny Camps. Frank Rongen. Hans Spreeuwen- berg Jan van de Winkel. John Lem- mens, Leon van Dyek. Ludwig Arts. Intensieve Veehouderij: Carolie van de Laak. Erwin Kessels. Frank Schepers, Jeroen van Lier. John Rongen. Kees Vissers. Leon van Dijck, Marco Arts. Maurice Hegger. Robert van Casteren. ren ook echt de moeite waard is om deze middag naar het Tirolermati- nee te komen. By dit alles deze twee dagen lek ker gekoelde dranken en weer heerlijke hapjes- Zo zie je dat het voor iedereen weer aantrekkelijk is om dit week end vry te houden om een bezoek te brengen aan het Heimat gebeu ren in de feesttent by Pietje Mar tens op het terras. DERDE WEEKEND IN AUGUSTUS Na de vakantie zal er weer een Heimat-Abend en het Tirolermati- nee zijn in Leunen, georganiseerd door de blaaskapel. Ook dit jaar weer in een fraai versierde tent bij café Martens op het terras. De Heimat-Abend is op zaterdag 19 augustus met een twee kapel- lenshow. De twee kapellen die op treden zullen het publiek doen boeien door zowel hun muziek- als showgedeelte. Ook de dansliefhebbers onder het publiek zullen deze avond weer vol op de gelegenheid krijgen een dansje te maken. De avond zal dan om 20.00 uur beginnen met het optreden van "Die Original-Maastaler" mt-Heyen. Daarna zal de "Ober Bayërn kapel" uit Woensel (Eindhoven) het slotge deelte van-déSFhvond verzorgen. Tirolermatinee op zondag 20 au gustus om 13.00 uur. Dit matinee zal verzorgd worden door drie blaaskapellen, nl. "De Fröhlichen Rübensammler". "Kapel harmonie- ke Gaer Gedaon" uit Blerick en "De Klutsers" uit Zeilberg Ook voor de kleinere jeugd heb ben wij weer aantrekkelijke kin derspelen, een grimeur en video, zodat het voor de ouders met kinde- Alles moet weg om ruimte te maken voorde nieuwe nafsrarskoftettrer Wacht niet te lang, kom vlug kijken. Want nü heeft u nog alle keus! Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. De Fietsvierdaagse, begonnen op 4 juli met een zonnige dag, en de steeds hogere temperaturen heb ben de deelnemers niet kunnen weerhouden om er een geweldig fietsfestijn van te maken. Uitvallers, ondanks de 31 graden, waren er niet. Natuurlijk werd er eerder gestart, men bezocht meer terrasjes. Dit al les bracht met zich mee dat het één bont lint werd en al etend of drin kend veel kontakt met elkaar kreeg en fietsen en gezelligheid aan hun trekken kwamen. De centrale plaat sen hadden hun uiterste best ge daan hun gasten het nodige te bieden, en ondanks de iets te hoge temperaturen werd er ook gretig meegedaan aan kwissen, rebussen en de kinderspelen. Zoals gebruikelijk eindigde de Fietsvierdaagse met een Slotmani festatie. Deze vond plaats in een af geladen volle en bloedhete Schouwburg. Om 2 uur klonken de eerste vrolijke tonen van de Kever berger muzikanten; om 3 uur werd begonnen met een bloemenhulde aan o.a. de oudste, de jongste, de duizendste, de verst komende en zelfs een eerlijke vinder werd be loond. Om 4 uur kwamen de heren burgemeesters A. van Genabeek uit Deurne en II. Defesche uit Venray, bekendmaken wie de eigenaar was van de fietsverloting. De heer L. van Bracht uit de Mary kestraat in Ven ray was de gelukkige. Beide heren kregen een gratis inschrijfformu lier voor het komende jaar aan geboden. Hierna kwamen de trekkingen van de Juwelier Verlinden Route- kwis. de Clephas Veiliglieidskwis. Bergerheidekwis en de Magnefique kleurplaat. De uitslagen hiervan zijn als volgt: Juwelier Verlinden Routekwis: 1. C. Linskens, Venray; 2. J. Valks, Eindhoven; 3. D. Clephas, Venray. van Venray en Van Genabeek Deurne, mochten de unnnaar de fietsverloting bekendmaken: de heer L. van Bracht uit de Marij- kestraat Clephas Veiligheidskwis: 1. K. Jeu ken, Veulen; 2. D. van Staveren, Veu len; 3. K. de Wit-Jansen, Venray. Bergerheidekwis: 1. J. Oudenho ven, Venray; 2. A. de Louw, Oirlo; 3. T. van de Linden, Meerlo. Magnefique kleurplaat: Tbt 5 jaar: Yael Welerrubum, Venray; tot 6 jaar: Sanne de Kleyn. Oostrum: tot 7 jaar: Judith Hendrix, Venray. Mooiste naam voor de clown: Fiet- sie de Clown, Jasper Haaksma, Venray. Het winnende lotnummer t.b.v. een Chileens kind, met als hoofdprijs een prachtig wippaard is gevallen op lotnummer 349. Dit is af te ha len bij mevr. Vane, Paad 3, Well, tel. 04783-1731. Het Rode Kruis en de E.H.B.O. hadden gelukkig rustige dagen; de materiaalwagens van Jeucken en Teunissen konden het werk goed aan. Al met al veel enthousiaste ge luiden. en de organisatie kan terug zien op een geslaagd wielerfestyn. Met dank aan iedereen die, in welke vorm dan ook, meegeholpen hebben om dit alles mogelyk te ma ken. De laatste woorden van spea ker Harrie waren... tot het volgend jaar, het eerste lustrum van start plaats Venray. Op de foto een van de trouwste deelnemersgroepen aan de Fiets vierdaagse: de familie Fleurkens, die elk jaar op hun eigen manier deze fietstochten opluisteren. On der het motto: "even uitblazen" rustte men even voor een foto buiten de warme zon... ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. 0. van Loon, F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz. T. van Thlel D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAITEREN Merseloseweg 33, tel. 82200 DR. KEIJZEK Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 04785-1777 vry dag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLEN- VERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag ran 10.00 tot 12.00 uur en ran 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKEN DDI EN ST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK MJ. van Winden/E.M. Ruymbock/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R.C. GOEDEGEBlTTtE Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G.W. GELLING Julianasingel 24. tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis. mevr. MEVR" A.IMSMAKER.S' Horst tel. 04709-6538 vanafivrijdag 12 nttr tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge- loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. A. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's middags tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelcn kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst. Ken ieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwaiigersehapgymiiasl lek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 1130 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdag en vrydag en vrijdag van 1330 tot 14.00 uur, tel. 88273 Wijkgebouw Ysselsteyn I.itsenbergweg 201) Spreekuur en uitleen op maandag woensdag en vrijdag van 1330 Uit 14.00 uur. tel. 04785-1492 Wijkgebouw Wanssum St. Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag don derdag en vrydag van 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 Wijkgebouw Tienrav Bemadcttelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag woensdag en vrijdag van 13.00 tot 13.45 uur. tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wijkgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een van de andere wykgebouwen op de aangege ven lijden. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma t/m do 830-12.45 uur en 13.15-17.00 uur: vr 9.00-1230 uur en 13.00-1630 uur GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, tel. 04780-26262 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur

Peel en Maas | 1989 | | pagina 3