Helpen in nood is burgerplicht DAT GEBEURDE 10 JAAR GELEDEN Rabobank Zomers in Nederland E.H.B.O.-vereniging Venray: Geslaagde T.K.O. Fietsvierdaagse 1989 Zou de bank die de meeste hypotheken verstrekt, niet ook de voordeligste hebben PEEL EN MAAS Donderdag 13 juli - Pagina 12 Goed helpen kan/inoet geleerd worden Je leest het nog zo vaak: niemand stak een hand uit! Er is iemand in het water geval len, maar er is niemand die helpt. Niemand die het aandurft om, met hulp van anderen, iets te onderne men om de drenkeling uit het wa ter te halen. Ja toch, er is, zegt men. een ambulance gebeld. Men kykt en wacht af. Moeten wij nu vaststellen, dat het lot van een ander niemand interes seert? Dat men alleen uit sensatie blyft staan kijken? Dat men af wacht, wat er gaat gebeuren? Laat men iemand bewust verdrinken? Iaat men iemand bewust doodbloe den of stikken? We zyn ervan overtuigd, dat dat niet het geval is. Integendeel, men blyft kijken met de angst in het hart en met de hoop, dat er toch nog iemand zal helpen. Zelf durft men het niet. Dat is niet uit angst voor al die andere omstan ders, al die andere toekykers. Neen, het is nog erger. Men durft niet, om dat men zich schaamt voor de eigen onmacht, de eigen onkunde. Dan komt de gedachte naar boven! "Had ik nou toch maar die kursus ge volgd. Had ik nou toch maar dat E.H.B.O.-diploma gehaald. Dan had ik nu kunnen helpen. Nu ben ik ei- genlyk medeschuldig, als die man of vrouw door gebrek aan hulp niet gered wordt, maar het leven ver liest Mijn falen, m(jn verzuim is dan mede-oorzaak van zyn of haar dood." Zo hebt u het nog nooit bekeken? U dacht dat die E.H.B.O.-ers een soort hobby-isten waren, die het leuk vinden om zo'n beetje voor doktertje te spelen? In elk kabaret komt immers wel een grapje over die E.H.B.O.-ers voor. Wordt het dan niet hoog tyd, dat u eens wat dieper op deze zaak in gaat? De wet zegt. dat iedereen ver plicht is te helpen, als een medemens in nood is. De wet zegt niet dat iedereen dan ook verplicht Ondanks de minder goede weers omstandigheden is de 7e T.K.O. fietsvierdaagse zeker geslaagd te noemen. De perfekt verlopen orga nisatie kon 480 deelnemers in schrijven. Deze deelnemers konden kiezen uit de afstanden 20, 35 en 50 km. Er waren weer iedere dag prachtige routes uitgezet. Op de pauze-plaatsen was het gezellig en werd onder het drinken van een gratis aangeboden kop koffie of be kertje limonade, door de deelne mers vaak hun positieve reakties uitgesproken. Het hoogtepunt tydens de pauzes was dit jaar wederom de 3e dag. toen alle afstanden op de stuw in Sambeek pauzeerden. Telkenjaren geetl het deelne mersaantal een stygende lyn te zien, een reden om ook in 1990 zeer zeker weer de T.K.O. fietsvier daagse te houden. Voor de 8e maal dan alweer en wel van 2 t/m 5 juli in 1990. ROUTEKWIS Ook dit jaar kon iedereen weer meedoen aan de routekwis. De zaal by 't Hof van Loon was volledig be zet, toen op de laatste dag om 20.15 uur de voorzitter van de T.K.O. de vele pryzen bekend maakte. Voor de jeugd was het extra spannend, omdat de organisatie besloten had om de 1ste aanwezige jeugdige prijswinnaar de trekking van de grote T.K.O. lotery te laten verrich ten. Rob Bloemen uit Overloon was daarbij de gelukkige. Er werd dit jaar door 112 deelne mers aan de routekwis deelgeno men. 78 Jeugdigen en 34 volwas senen. Nadat de eerste 16 pryzen onder de jeugd waren verloot, kon iedere aanwezige deelnemer/ster is zich in de eerste-hulpverlening te bekwamen en zyn kennis op peil te houden. Er staat wel een boete, zelfs gevangenisstraf op het niet verle nen van hulp, als men had kunnen helpen. Er staat geen premie op dat gene, wat men voor die hulpverle ning nodig heeft. Die kursus eerste hulp bij ongelukken mag u zelf betalen. Wy vinden dat de moeite dubbel en dwars waard. Het feit alleen al. dal je, als er iets gebeurt, niet meteen met de handen in het haar staat, niet meteen in paniek raakt, niet meteen de kluts kwyt bent. maar, rustig nadenkend en hande lend kunt optreden, is veel meer waard dan de kosten van een E.H.B.O.-kursus. Denk niet dat u dat niet nodig hebt. Morgen kan het u overkomen, zomaar, ineens. Dan wordt van u ge vraagd, neen, geëist, dat u hulp ver leent. dat u probeert iemand het leven te redden. Dat is geen helden dom. maar dóódsimpele alledaagse ernst. We willen u niet met cyfers pro beren te overtuigen. Tbch volgen hier enkele gegevens. Van de doden door het verkeer, gelukkig de laatste jaren wat minder, zou 20% gered kunnen worden, als er ie mand was geweest, die gezorgd had voor een goede houding waardoor de ademhaling niet langer werd gestoord. In de eigen omgeving, wat men noemt de privésfeer, vallen meer doden door ongevallen dan in het verkeer. Dat kan ook bij u thuis ge beuren. Zomaar, ineens, onver wacht. Natuurlijk kunnen er situaties zijn, waarin elke hulp zal falen. Dat weten wij ook, maar het gaat ons juist om die hulp, soms heel een voudig, die wel gegeven kan wor den. Hulp die een leven kan redden. Heel eenvoudige hulp, zoals het in de juiste houding neerleggen van een bewusteloze, waardoor deze blijft ademhalen. Heel eenvoudige alsnog een prijs in ontvangst ne men. Die laatste verrassing werd door de jeugd zeer op prys gesteld, zodat volgend jaar zeker alle jeugdi gen bij de prijsuitreiking aanwezig zullen zijn. Uitslag jeugdkwis: 1. Magrietv.d. Reis, Overloon; 2. Inge Kreuts, Oostrum; 3. Sandy/Dirky v.d. Ven, Overloon; 4. Rob Bloemen, Over loon; 5. Lizet Gerrits, Overloon; 6. Like v.d. Linde, Overloon; 7. Bart Rongen, Overloon; 8. Joep de Haas, Overloon; 9. Mark Beerkens, Ven ray-, 10. Moniye Willems, Oostrum; 11. Danny Bloemen. Overloon; 12. Jelke Rongen, Overloon: 13. Inge Janssen, Overloon; 14. Iris Peters, Overloon; 15. Monny v. Daal, Over loon: 16. Rob Berden, Overloon. Uitslag kwis volwassenen: 1. mevr. De Hoog-Huibers, Maashees; 2. T. Teunissen. Overloon; 3. Silvia Voesten, Overloon; 4. mevr. Rutten. Overloon; 5. M. de Hoog Maashees. LOTERIJ Nadat de voorzitter alle T.K.O.- leden bedankt had voor hun inzet tijdens de lotenverkoop, biak dan het grote moment aan. Rob Bloe men trok de volgende prijswin naars uit de 3000 verkochte loten: le prijs, fiets: mevr. Kandelaars. Groene Kruissingel 7, Bergen. 2e prijs, kleding: M. v.d. Boo gaard. Rondweg 18. Overloon. 3e prijs, etentje: J. Hendriks, Mu seumlaan 16a, Overloon. 4e prijs, fotocamera: dhr. Roux, Gen. Wisthlerlaan 16. Overloon. Prijswinnaars, vanaf deze plaats proficiat en het bestuur van de T.K.O. wil haar dank uitspreken aan al diegenen die loten gekocht hebben. Vele deelnemers hebben genoten van vier prachtige fietsdagen in Overloon. Een stimulans voor de T.K.O. om op deze ingeslagen weg verder te gaan. De T.K.O. wenst vanaf deze plaats alle fietsliefhebbers een plezierige vakantie toe. Veel fietsplezier. hulp. zoals het goed verbinden van een hevig bloedende wond. Heel eenvoudige hulp, waardoor zware verbrandingen worden voorkomen, of beperkt. Heel eenvoudige hulp, die erop gericht is. ernstiger letsel te voorkomen en de gevolgen zoveel mogelijk te beperken. Die heel eenvoudige hidp kan ie dereen leren, ook u! In een kursus van ca. 16 lessen elke week een les van 2 uur wordt u bijge bracht, hoe ook u die eenvoudige hulp kunt verlenen. In die kursus worden u levensreddende hande lingen geleerd. In die kursus wordt u geleerd hoe u kunt vaststellen, wat er aan de hand is. In die kursus wordt u geleerd verder gevaar voor het slachtoffer en gevaar voor uzelf te voorkomen en af te weren. Wanneer u met ons van mening bent, dat het behouden van een le ven veel en veel meer waard is dan wat, vrye tijd en wat geld, dan bent u bij ons welkom. Als u met ons vindt dat de wette lijke plicht tot hulpverlening de konsekwenties heeft, dat je je op die hulp moet voorbereiden, voor het geval dat het nodig is. dan bent u bij ons welkom. Dan komt u bij onze vereniging een kursus volgen. Dan blijft, u ook na de krusus lid om uw diploma geldig te houden. Dan hebt u die tijd er best voor over. Het is nu de tyd om te beslissen. Denk er eens goed over na. Ons adres voor meer informatie vindt u hieronder. E.H.B.O.-vereniging Venray. Post bus 298, 5800 AG Ven my, tel. 04780-89049. GEEN VERNIELING WEL PROCES VERBAAL Er kwam bij de politie een bericht binnen, dat twee jongens, op de parkeerplaats bij de Mozartstraat, op het dak van een daar geparkeerd staande personenauto aan het springen waren. Bij onderzoek bleek dat een van de jongens de auto had gekocht van een sloper voor 350,-. De auto stond reeds op zijn naam. Van ver nieling kon dus geen sprake zyn. De politie ontdekte dat de auto niet APK-gekeurd was (ook dat moet, al staat de auto op een par keerplaats) en niet verzekerd was. Daarvoor werd proces verbaal op gemaakt De kersverse eigenaar had geen redelijke verklaring, waarom hy en zijn vriend op het dak van de auto dansten. Hij beloofde de auto naar de sloper te brengen. Of die sloper dan de 350- zal terugbetalen, blyft een vraag... BINNENBRAND Gelukkig dat tijdig een begin van brand werd ontdekt, in het, maga zijn van een tabak zaak aan de Grote Markt. Die tijdige ontdekking, het snel nemen van goede maatregelen en de in rekordtijd aanwezige brandweer konden voorkomen dat de brand zich uitbreidde. Nu bleef de schade beperkt by rookschade. En dat in een tabakzaak... KUNNEN ZEER VAN ELKAAR VERSCHILLEN DE kwaliteit van de zomers in Nederland worden berekend aan de hand van de gemiddelde temperatuur van 1 juni tot en met 30 augustus. Voor de kwaliteitsbepaling van een zomer zijn verder van belang het aantal zomerse dagen (25 graden of hoger) en eventueel het aantal tropische dagen (30 graden of hoger). Het blijft opmerkelijk hoe wisselend de kwaliteit van de zomers in Nederland is. De mooiste zomer van deze eeuw, die van 1947, bracht liefst 66 zomerse dagen en het record van 18 tropische dagen. Daaren tegen telde de slechte zomer van 1987 slechts 10 zomerse dagen en 0 tropische dagen. Ook de zomer van 1988 was een zeer slechte met alleen een paar mooie weken in de eerste helft van augustus. TROPISCHE TEMPERATUREN (+30 GRADEN) IS OOK NIET ALLES MILJOENEN Nederlanders trekken ieder jaar de landsgrenzen over en een groot deel van hen reist af naar het zuiden, primair op zoek naar de zon. Voor de zonliefhebbers is natuurlijk een zonnige zomer in eigen land ook mooi meegenomen. Meestal verblijft men niet langer dan een week of drie in het buitenland en de rest van de zomer verblijft men in eigen land. Veel zo merse dagen, vooral in de weekends, staan dan ook hoog op het verlang lijstje van het overgrote deel van onze bevolking. En dat geldt zeker voor de genen, die hun vakantie ook nog in eigen land doorbrengen. Voor deze mensen is het helemaal sneu, als er sprake is van een koude en/of natte zomer. De laatste twee jaar zijn we er in Nederland wat de kwaliteit van de zo mer betreft maar vrij beroerd afgeko men. Was de junimaand in 1986 nog heel fraai, in 1987 en 1988 was de zon de grote afwezige in de maand juni. In juli 1987 kwamen wel een paar mooie dagen voor, in juli 1988 was het koud en vooral nat. In augustus 1987 waren de eerste tien dagen uitzonderlijk koud voor de tijd van het jaar en pas op de 21 e augustus komt de eerste zomerse dag in deze maand. De eerste helft van augustus 1988 wasgoed, maar in de tweede helft van deze maand gaat het weer snel achteruit. Na deze twee slechte zomers mogen we wel eens weer een warme zomer hebben, maar zoals bekend, is daar geen garantie voor. We hebben in Nederland wei eens jaren achtereen matige tot slechte zomers gehad, zoals bijvoorbeeld in de periode 1977 tot en met 1981. De ervaring leert dat een zomer meestal van goede kwaliteit is, wanneer de gemiddelde temperatuur 17 graden of meer bedraagt. We spre ken dan over de gemiddelde tempera tuur van de 90 dagen tussen 1 juni tot en met 30 augustus. Topzomers AAN de hand van die gemiddelde tem peratuur kan een ranglijst van de mooiste Nederlandse zomers van deze eeuw worden samengesteld. Boven aan die ranglijst prijkt dus de zomer van 1947 met een gemiddelde tempe ratuur van 18,8 graden. Op de tweede plaats komt de zomer van 1976, die veel Nederlanders zich nog zullen her inneren. Die zomer met vooral een zeer hete junimaand bracht 46 zomerse da gen en 14 tropische dagen. Op de derde plaats staat de zomer van 1983, die nog veel meer mensen zich zullen herinneren. In 1983 waren er 40 zo merse dagen en 7 tropische dagen. Na de zomer van 1911, die een eervolle vierde plaats op de ranglijst in beslag neemt, komt de zomer van 1982 op de vijfde plaats. Dat is dus ook nog niet zo lang geleden. Die zomer bracht 32 zo merse en 6 tropische dagen. Lang niet gek dus. Op de zesde plaats staat de zomer van 1975 en daarna volgt de zomer van 1969. Op de achtste en ne gende plaats staan de zomers van 1959 en 1950. Het opmerkelijke van deze ranglijst is dat op de zomer van 1911 na alle mooie zomers onder de beste tien plaatsvonden na 1945, dus na de Tweede Wereldoorlog. Verhalen dat de zomers vroeger zoveel mooier wa ren dan tegenwoordig, kloppen dus in het geheel niet. Koude zomers ZOMERS waarin de gemiddelde tem-' peratuur beneden de 15 graden blijft of nauwelijks daarboven komt, zijn per definitie matige of zelfs slechte zo mers. De zomers van 1987 en 1988 be horen wat dat betreft tot de zwarte ranglijst, zij het dan dat er nog koudere zomers zijn geweest in deze eeuw. Koploper was wat dat betreft de zomer van 1907 met een gemiddelde tempe ratuur van slechts 14,2, maar ook de zomers van 1956, 1962,1965, 1974 en 1978 behoorden tot de koudste. Koud en nat gaan vaak samen, maar het hoeft niet altijd zo te zijn. De zomers van 1984 en 1985 waren bijvoorbeeld niet koud, maar aan neerslag was geen gebrek. Het gebeurt niet vaak, maar soms kan een zomer in verschillende delen van ons land zeer van kwaliteit verschillen. Dat deed zich voor in 1986. Mensen die in het midden van het land woonden waren zeer tevreden over deze zomer met heet weer in juni en tal van zonnige dagen in juli en augustus. Maar in andere delen van het land was het weer iets minder fraai en werd de zomer van 1986 dan ook niet als een topzomer aangemerkt. Het gedrag van Nederlanders ten op zichte van het verschijnsel zomer is vaak onevenwichtig en niet conse quent. Wanneer de zomer koud en nat is. zoals vorig jaar, wordt er stevig ge scholden op het weer. Maar tijdens hete zomers, zoals in 1976 en 1983, snakken veel Nederlanders naar regen en lagere temperaturen. De ervaring leert dat vooral tijdens tropische tem peraturen (30 graden of hoger) de meeste Nederlanders zich niet opti maal fit meer voelen, in het bijzonder wanneer die temperaturen dagenlang blijven aanhouden. De vochtige warm te die er tijdens zo'n hete periode in De maanden juli en augustus staan bekend als "komkommer tijd" en dat betekent volgens De Dikke van Dale niet alleen de tijd dat de komkommers rijp zijn. maar óók de stille tyd van het jaar. waar in zeer velen vakantie hebben en gewoonlijk voor de kranten weinig nieuws valt te berichten... Peel en Maas maakt er in deze tijd van het jaar een gewoonte van, nog eens door de krantenboeken van tien jaar geleden te bladeren, om te kijken hoe het toen in Venray reil de en zeilde. Een bloemlezing van wat uw krant toen in de zomer maanden wist te berichten, treft u nu en in de komende weken in de ze rubriek aan. En ongetwijfeld zult u zich net als wij bij het lezen van die berichtjes dikwijls afvragen "is dat alweer tien jaar geleden...? In Brukske "speelde" de kwestie van vochtoverlast in een aantal wo ningen van de Woningbouwvereni ging Noord-Limburg. Omdat de bewoners zich in de steek-gelaten voelden, riepen ze de hulp in van "Bouwhulp" te Eindhoven. De Wo ningbouwvereniging van haar kant hanteerde het deskundige rapport van het onafhankelijke adviesburo Peutz. Zelfs de politiek ging er zich mee bemoeien. Met name dhr. Ko- nings van de PvdA drong er by de gemeente op aan, mee te werken aan een goedé en spoedige oplos sing van deze onaangename kwes tie. Het samengaan van de Werkvoor zieningschappen uit Venray en Hel den zou veel voordelen opleveren. Er was hierover al uitvoerig overleg gaande met de Ondernemingsra den, de staven en het overige per soneel. Dhr. Henk Willems, toen nog "eenvoudig raadslid", verwachtte dat het voortbestaan van "De Kruu- ze" in een moeilijk parket zou ko men nu het bestuur van het Horster ziekenhuis voornemens is over te schakelen op de verpleging van somatische zieken en geestelijk gestoorde bejaarden. De gemeente ging akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders, om in De Witte Ven nen grond te verkopen aan de Coöp. Vereniging "Saweco". Er zou daar een modern mengvoederbedryf ge bouwd worden. Achteraf gingen er zich met deze plannen nog allerlei instanties en groeperingen bemoei en, met als resultaat dat de bouw niet doorging. In Ysselsteyn was ook van alles te doen. Zo werd er flink feest gevierd bij het 50-jarig bestaan van de Sportvereniging Ysselsteyn. De Dorpsraad kreeg de toezegging dat. zodra zulks mogelijk was, er een beplanting zou komen tussen de basisschool en het Lovinckplein. Een lekkend aanvoerriool, nabij Sportpark De Vlies in Ysselsteyn maakte rekonstruktie van het riool naar de waterzuiveringsinstallatie noodzakelijk. Eveneens in Ysselsteyn was het gouden huwelijksfeest van Grad Linders en Marie Pouwels. Aangekondigd werd, dat het plan tot aanleg van het fietspad langs de Overloonseweg, bestekklaar is. Na aanbesteding en gunning zou het werk in oktober moeten beginnen. Aan de gemeente werd 480.000,-- beschikbaar te stellen voor de bouw van een Scouting- akkommodatie aan de Henri Du- ons land heerst, voelt klam en be nauwd aan. Vooral degenen die moe ten werken ondervinden er hinder van, alsook bijvoorbeeld oudere mensen en personen met ademhalingsmoeilijkhe den. Kortom, zo'n zomer als die van 1947 met 64 zomerse en 18 tropische dagen lijkt verleidelijk, maar als zo'n zomer ooit nog terug zou komen, zou den veel mensen er snel genoeg van hebben. nantstraat, achter De Hommel. Ver wacht werd dat de provincie 100.000,-- zou subsidiëren, waar door de gemeentelijke bijdrage uit eindelijk "slechts" 380.000- zou behoeven te bedragen. De Scouts zouden zelf 50.000- op tafel leg gen en Jantje Beton 15.000,-. 455.000,- zou de rekonstruktie van de Kruisstraat gaan kosten. Die rekonstruktie zou in hoofdzaak bestaan uit de aanleg van riolering, bestrating, openbare verlichting en beplanting. De Vereniging van Zelfstandige Ondernemers waren "niet zo geluk kig" met "de bunker" in de Gro testraat, tussen café In den Engel en de fa. Bartels. Aan burgemeester en wethouders werd voorgesteld het bouwsel maar te verwijderen. 131.500,-- werd noodzakelijk geacht voor de renovatie van het dak én de uitbreiding van het jeugd- en gemeenschapshuis "De Gelderkoel" te Heide. Door die uit breiding zou een betere akkommo- datie ontstaan, maar ook meer aangepaste ruimte verkregen wor den voor de Hobbyclub van dit Ven- rayse kerkdoip. Aangedrongen werd op het invoe ren van "kort parkeren" in de Pa- tersstraat. Het voortdurend bezet houden van het linkergedeelte van deze straat, door steeds dezelfde parkeerders, is voor velen een doom in het oog. Vier dagen lang kon men kijken, keuren en kopen op de grandioze middenstandsbeurs "Buitenspel". Als extra attraktie presenteerde de gemeente de plannen van de nog te bouwen woonwijk Landweert. De A.N.W.B. besloot de gehele zo mer drie maanden lang elke dinsdag met een mobiel kantoor naar Venray te komen. Op het vliegveld "De Peel" kwa men bij een auto-ongeval om het le ven de 18-jarige dienstplichtige korporaal Frits Muysers en zijn 20-jarige vriend Frits Philipsen. De jeugdmodezaak annex speci aalzaak in beroepskleding van de firma Appels in de Hofstraat bestond 25 jaar. "Ja" zeiden b. en w. op de vraag of de hondenbelasting gehandhaafd diende te blijven. Zelfs een verho ging van 3V2% was noodzakelijk, waardoor de belasting op 38.30 per hond kwam. In de commissie ging men niet zo ver een progres sieve hondenbelasting in te voeren, waarbij men voor een tweede of derde hond 'n hogere belasting diende te betalen. Toch was het oor spronkelijke doel van deze be lasting, een beperking van het aantal honden- Na twee jaar van stilstand kon de gemeente een indrukwekkend wo ningbouwprogramma presenteren. Behalve de plannen voor Land weert, werd er daadwerkelijk ge bouwd in Veltum II, de Burggraaf. Westeinde, Patershof. 't Zandakker, Fr. Michelsstraat en in de driehoek Maasheseweg, Willemstraat en Odastraat. Kapelaan Th. van Galen van de Vredeskerk werd in Roermond door mgr. Gijsen tot priester gewijd. Met pagina-grote advertenties zocht Rank Xerox in Venray en de regio uitbreiding van het perso neelsbestand. Het aantal werkne mers bedroeg toch al 3.000 man. Bedrijfsvervoer bestond er vanuit Cuyk, Venlo, Helmond en Mill. Op het ogenblik bedraagt de per- soneelsterkte bij Rank Xerox ruim 1800 man en 200 deeltijdbanen. Restanten Kamerbreed tapijt vinyl tegels enz. enz. 10 tot 60 korting complete woninginrich ting van Hout en Jans sen BV Lo. de Molen Hoofdstraat 25 Liessel tel. 0493+1277 TE KOOP Ford Escort 1300 laser Oude Oostrumseweg 43 Venray TE KOOP winterpreiplanten gebr. Jeuken Stationsweg 82 tel. 82678 TE KOOP kinderwandelwagen .tel. 80809 TE KOOP Opel Ascona 16S APK bj. '77 opknap per motor en tech nisch 100% 750,- tel. 11219 TE KOOP 2 antieke boeren lampen tel. 11295 ANTIEK GRENEN EN EIKEN MEUBELEN VOOR IEDERS BEURS STOFFELHOEVE Stationsweg 86 Oostrum Tel. 85956 of 80361 Zaterdags of na tel. af spraak geopend THUISBEZORGD Barbecuepakket op schaal voor 4 pers. o.a. 4 drumsticks, 4 snitsels, 4 barbecu- ew., 4 shaslik, 4 sa té, 4 hamburgers samen 25,95 - slagerij Goumans tel. 04780-86035 TE KOOP Opel Ascona 19S bj '80 APK 1500.- tel. 11219 GEEF EEN VVV GESCHENKBON CADEAU TE KOOP Bloemkool en vroe ge aardappelen G.Claessens Oirloseweg 14 tel. 04787-1380 TE KOOP Opel Kadett Berlina aut. 79 APK febr. 90 div. extra's tel. 83039 Pers. auto huren vanaf f40.- DE DRIESPRONG 04780-85828 TE KOOP boeken In tas tel. 04780-83628 TE KOOP .41 fa 33 QV M84 APK 3-'90 electr. ra men, centr. vergren deling enz. 7000,- tel. 04780-89894 bgg 80761 TE KOOP witte vouwfiets ban denmaat 20 x 175 Pr. Oranjestraat 2 Venray RADIO EN ANTENNEBOUW Reparaties en nieuwbouw R.POTS Gerard Smuldersstraat 79a America tel. 04764-1335 TE KOOP Bloemkool Winter preiplanten diverse groenten J.Thielen Rosmolenweg 6 zeer goede inruil- meubelen tegen scherpe prijzen complete woninginrich ting van Hout en Jans sen BV to. de Molen Hoofdstraat 25 Liessel tel. 0493+1277 TE KOOP mini spec. '79 apk 7-'90 Tel 04780-82440 Auto Hulpdienst 24-uurs service DE DRIESPRONG 04780-85828 Ook in onze afdeling inportmeubelen z ij n wij zeer laag ge prijsd, zoals b.v. ei ken eethoek vanaf 895.- salonkast vanaf 725,- kaas kast 150cin 895,- complete woninginrich ting van Hout en Jans sen BV t.o. de Molen Hoofdstraat 25 Liessel TE KOOP stokprinsessen op bestelling P. v.d. Goor Hazenweg 4 Veulen Tel. 82514 TE KOOP volkswagen Derbv 79 LPG APK t.e.a.b. tel. 82718 ZAZOU Langstraat 6 Venray Zaterdags swingen pool biljart Maandag i.v.m. jaar markt gehele dag ge opend v.a. 9 uur TE KOOP Ford Orion bwj. '84 APK vr. pr. 6950,- tel. 85884 TE KOOP Ford Capri 2.0 S LPG uitgebouwd veel extra's APK bwj. '79 tel. 88162 UITLAATSERVICE Jan van Nies Langstraat 49 - Venray Tel. 04780-87360 TE KOOP 2 pers. matras tel. 89569 ALLEENSTAANDE DAME zoekt vriendin om samen vele mooie dingen te doen zoals wandelen, fietsen enz Brieven omder nr 281 ZAZOU Langstraat 6 Venray Zaterdags swingen pool biljart Maandag i.v.m. jaar markt gehele dag ge opend v.a. 9 uur Bestelwagen huren vanaf f63,- DE DRIESPRONG 04780-85828 Knalopruiming met koopjes 10 tot 60 onder de prijs, kom eens kijken er is al tijd iets bij complete woninginrich ting van Hout en Jans sen BV t.o. de Molen Hoofdstraat 25 Liessel KLUSSENBEDRIJF BEN GEURTS Beekweg 32, 5804 BE Tel. 04780-80268 Venray Autowasserette DE DRIESPRONG 04780-85828 JAARMARKT STARF1GHTER IN ZAAL IN DEN ENGEL

Peel en Maas | 1989 | | pagina 12