PEEL EN MAAS Bibliotheek een aantal weken gesloten Chez Jacques Extra faciliteiten voor de leden Schouwburg Schoolstraat Unieke afsluiting van het schooljaar basisschool "De Landweert" Triathlon Regio Venray en eerste Limburgs kampioenschap Geslaagde pick-nick De Hommel sluit schooljaar feestelijk af Vakantie Limburgse gehandicapte kinderen naar Texel TRLID/ BONGAKTN PARFUMERIEËN en COSMETICA voor de betere huidverzorging BLOK I BLOK II BLOK III f 25.- f 50,- I 75,- Behandeling volgens afspraak TEL 04780-82705 Schoutenstraatje 16, centrum Venray DONDERDAG 6 JULI 1989 Nr. 27 HONDERDENTIEN DE JAARGANG De tweede fase van de automatise ring van de bibliot heek te Venray is begonnen. Tegelijkertijd met de verbouwing van de oude "Torro" tot een moderne en goed geoutilleerde bibliotheek werd ook het besluit ge nomen om te automatiseren. Dit besluit is vooral gericht op een ef- fektief beheer van de uitleenadmi nistratie. een goede beheersing van het boekenbezit, een snelle infor- I matie voor het publiek en andere in de toekomst te realiseren perspek- tieven van informatiebemiddeling. De tweede fase omvat de invoer van meer dan 80.000 titels van boeken met een korte samenvatting. Hier door gaan de kaartenbakken ver dwijnen. Iedereen kan dan via het beeldscherm de gewenste informa tie inwinnen over het boek of het onderwerp, dat hij zoekt. Dit is een gigantisch werk. Deze hele operatie vereist veel tijd en in- zet. In deze tijd van bezuinigingen is het onmogelijk extra geld te besteden voor uitbreiding van het personeel. Ook is het uitgesloten om gekwalificeerde mensen voor een bepaalde tijd in dienst te ne men. Daarvoor is eevoudigweg geen geld. Bovendien brengt een verder uit stel van dit projekt weer extra kosten met zich mee. omdat de be kende "schijf" vol raakt door de we kelijkse aanvoer van gegevens van het Nederland Bibliotheek en Lec tuur Centrum. Want sinds de ope ning van de nieuwe bibliotheek op 16 december 1987 worden geen boeken meer in het kaartsysteem opgenomen. Dus de tijd dringt en hoe eerder de katalogus geautoma tiseerd is, des te sneller en efficiën ter lean er gewerkt worden. Sinds juli van het vorig jaar na de auto matisering van de uitlening wor den er reeds boeken ingevoerd dooi de medewerksters, maar ook door de zeer gewaardeerde hulp van vrij willigers. Gezien de bovengenoemde pro- Op zaterdag 1 juli jl. vertrokken vanaf Hotel Restaurant Verstraelen in Wanssum, 8 Limburgse spier- dystrofiepatiëntjes voor een vakan tie van Ti week naai- het Tbsselhuus op Texel. Een en ander vond plaats binnen het kader van een aktie van Lionsclub Venray. die jaarlijks 8 pa- j tientjes met hun begeleiders een j geheel verzorgde vakantie op Texel aanbiedt. De Lions zelf brachten en halen deze kinderen, samen met hun be geleiders, naar Den Helder, waar zij op de boot naar Texel werden over genomen door deskundigen van het Tesselhuus aldaar. Hun wordt deze week een aantrekkelijk pro gramma geboden zoals varen op een viskotter. een tocht op een lan dingsvaartuig en natuurlijk is er strand en een bezoek aan liet zee- hondenopvangcentrum in De Koog. Spierdystrofie-patiënten Het Tesselhuus is een vakantie huis speciaal voor sprerdystrofiepa- tiënten. Spierdystrofie is een degeneratieziekte van de spieren. Het ziekteproces neemt langzamer- hand toe en is niet te stoppen. Er bestaat tot op dit moment geen ge nezing voor. De maximale leeftijd van patiënten is dan ook ca. 30 jaar. Lionsclub Venray financiert deze aktie uit de opbrangst van hun jaar lijkse aspergeverkoop op vijf plaat sen in de Randstad op de zaterdag vóór Pinksteren. Ook dit jaar bracht deze aktie weer ca. 8.000.- op. Het Tesselhuus De kontrakten van Lionsclub Venray met het Tesselhuus bestaan al jaren. Het tehuis is gebouwd en wordt gerund door gezamenlijke serviceclubs op Texel. Tot nu toe le verde de Venrayse club een jaarlijks bedrag aan het gebouw en de ex ploitatie daarvan. Deze exploitatie is volledig ongesubsidieerd en geheel aangewezen op de financiering blemen is het nu absoluut noodza kelijk geworden het katalogus- projekt te versnellen. Daartoe heeft de di rekt rice, mevr. Coopmans, een plan opgesteld waardoor met ieders medewerking het grootste gedeelte van de boeken kan worden inge voerd. Momenteel zijn byna alle ro mans in het bestand opgenomen., maar tienduizenden ander boeken moeten nog. SLUITING BIBLIOTHEEK: 10 juli 5 augustus Een van de onderdelen van het projekt is de sluiting van de biblio theek gedurende 4 weken. Bestuur, direktie en medewerksters hebben lang geaarzeld om deze stap te zet ten, maar het bleek na veel overleg de enige oplossing te zyn. Alle me dewerksters zullen zich in deze va- kan tietijd volledig inzetten om het voorgenomen doel te bereiken. NIEUWE OPENINGSTIJDEN- AIS op maandag 7 augustus de deuren weer opengaan, zijn er nieuwe openingstijden. Vanaf half augustus wordt de markt op maan dagmiddag gehouden i.p.v. 's mor gens. De markt was de reden waarom de bibliotheek ook op maandagmorgen geopend was. De openingstijden van de biblio theek zullen nu worden aangepast: maandag t/m donderdag 14.00-18.00 uur vrijdag 14.00-21.00 uur zaterdag 10.00-13.00 uur. EXTRA FACILITEITEN VOOR DE LEDEN' In de komende weken kunnen de volwassenen 12 en de jeugd 8 boe ken lenen. Dp uitleentermijn wordt natuurlijk aangepast en is dan ook 8 weken. Mocht iemand om bepaal de redenen door deze sluiting in de problemen komen, dan kan hij al tijd voor nadere informatie terecht bij een van de medewerksters. Na overleg met. de bibliotheken in de door partikulieren. Vanaf dit jaar komt de bijdrage geheel ten goede van Limburgse patiëntjes die omge zet is in een gefinancierde bijdrage van min. 8 patiëntjes in de komen de jaren. De begeleiding van de kinderen geschiedt geheel door vrijwilligers, mensen die er graag een week per jaar voor over hebben om gehandi capten en hun ouders een vakantie te gunnen. Hiermee wordt ook de ouders en de vaste verzorgers van de patiëntjes de kans geboden eens een weekje volledig vrij te zijn. Het vervoer van de gehandicapte kinde ren werd ook dit jaar weer mede mogelijk gemaakt door het be schikbaar stellen van een invali- dentransportauto door Taxi P. Stoks uit Venray. ABONNEMENTSVERKOOP VOORTREFFELIJK Nu reeds zijn er voorstellingen voor het nieuwe seizoen uitver kocht. Dat is ook het geval voor WEST SIDE STORY op woensdag 28 maart. Omdat er nu al aanvragen liggen voor 150 extra plaatsen, is besloten een tweede voorstelling toe te voegen. WEST SIDE STORY kan dus vanaf heden weer geboekt worden en wel voor donderdag 30 maart. Verwacht mag worden dat deze uitermate spektakulaire voor stelling weer spoedig volgeboekt zal zijn. Een derde voorstelling zit er echt niet in vanwege de hoge kosten die aan deze uitvoering ver bonden zijn. Omdat het om het pa radepaardje uit het nieuwe seizoen gaat en er nu al zoveel aanvragen zijn, heeft men de tweede, tevens laatste voorstelling, bijgeboekt om teveel teleurstellingen te voorkomen. omgeving zijn er afspraken ge maakt over de uitleen van boeken aan leden van de bibliotheek Ven ray. Aan alle leden, die de komende weken de bibliotheek bezoeken, zal een folder worden uitgereikt waar- in bovengenoemde faciliteiten ver meld staan. SPEEL-O-THEEK De speel-o-theek is tijdens de slui ting van de bibliotheek via de zij deur (links van de hoofdingang) te bereiken. De openingstijden van de speel-o-theek staan eveneeens in genoemde folder vermeld. Mevr. Coopmans verwacht, dat het hele projekt pas begin volgend jaar zal zijn voltooid. "Wij zijn een dienstverlenende instelling en wil len graag onze leden en de bezoe kers alle sendee bieden, maar deze operatie is een absolute noodzaak om te voorkomen dat we organisa torisch, maar ook financieel in gro te problemen terechtkomen. Het blijft een enorm karwei, dat we met de te krappe personeelsbezetting zonder extra steun moeten zien te klaren. Ik vind het wel een uit- daging". Volgens de nieuwe direktrice. die sinds maart van dit jaar de leiding van de Venrayse bibliotheek op zich heeft genomen, neemt de belang stelling van het publiek nog steeds toe. In 1988 werden in deze nieuwe bibliotheek maar liefst 27% meer boeken uitgeleend dan in voorgaan de jaren. Wanneer de automatisering volle dig zal zijn ingevoerd, hoopt men weer andere projekten te kunnen starten. Het uiteindelijke doel blijft: de ontwikkeling van een uitleen- centrum tot een vraagbaak voor de burger, voor wie de slogan je wilt wat weten... dus ga je naar de biblio theek" een vanzelfsprekende zaak moet worden. GROTE BUIT BIJ DIEFSTAL UIT CONTAINER Een aan de Midden Peel weg, on der Vredepeel, door een Tiïburgs bedrijf geplaatste container met daarin gereedschappen, bleek opengebroken te zijn. Uit de contai ner werden o.m. een compressor, enkele lasapparaten en looplampen ter waarde van vele duizenden gul dens ontvreemd. Om in de contai ner te komen had de dader het slot opengebroken. Met de aanvang van de werkzaam heden, betrekking hebbende op de derde fase van De Bleek zullen weer de nodige verkeersmaatregelen ge troffen worden. Zo ook in de Schoolstraat. Het gedeelte Schoolstraat tussen Merseloseweg en het straatje voor de schouwburg zal tweerichtings verkeer worden terwijl het verkeer dat voor de schouwburg langs rijdt, niet meer richting Rabobank mag rijden, maar omgekeerd. Dhr. Broeksteeg (CDA) vroeg tij dens de commissievergadering voor openbare werken en verkeer, of de Schoolstraat niet voor auto's afgesloten kon worden, althans, in het weekend. Volgens dhr. Broek- steeg is er 'n gevaarlijke situatie ontstaan, door de bouw aan het Ka pelaanpad. Voetgangers moeten bij de dierenwinkel oversteken omdat de bouwafseherming het hele trot toir in bezit neemt. Even verderop steken opnieuw voetgangers over,, van het Kapelaanspad naar De Bleek. Wethouder Claessens was daar best wel voorstander van doch kan niets toezeggen. De winkeliers aan de Schoolstraat moeten hierover eerst gehoord worden alvorens tot een eventuele afsluiting kan wor den overgegaan. PARKEREN Dhr. A. Jansen (PvdA) ergerde zich aan de toenemende parkeerpe rikelen in de Schoolstraat. Vanaf de Hema tot aan de Eindstraat wordt in toenemende mate buiten de drie parkeervakken geparkeerd, vooral bij de Hema. Volgens dhr. Jansen is het onderscheid tussen wel en geen parkeervak te klein. Zijn wens was dan ook om dit onderscheid duide lijker te aksentueren. Wethouder Claessens was hier best toe genegen en zal kijken wat er kan gebeuren. Zelf bracht hij al de suggestie van paaltjes op het trottoir. Op 26 juli jl. werd na de opvoe ring van de musical door de leerlin gen. spontaan het idee geboren om een play-backshow op te voeren voor de leerlingen. Dit optreden vond vorige week vrijdag, op de laatste schooldag, plaats. De optredende artiesten waren leerkrachten èn ouders van deze school. De volgende sterren gaven een schitterende show weg: de Sister Slegde, the Blues Brothers, Madonna, Tina Turner en David Bo wie, de Star Sisters, Bruce Springsteen en de vakantiegangers. Bovendien hadden de vakantiegan gers een lied geschreven op het af gelopen schooljaar en een blik geworpen op de komende vakantie, De gehele show werd gepresen teerd door de direktrice van de school. De artiesten hebben de week voorafgaand aan hun optre den, hieraan bijzonder veel plezier beleefd. De leerlingen hebben zo hun laatste schoolmiddag op een unieke wijze doorgebracht en geno ten. van deze twee uur durende show. Op de foto een imitatie van Tina Turner en Davis Bowie, die zeer aansloeg bij de kinderen. Ondanks de minder goede weers omstandigheden kunnen we terug zien op een zeer geslaagde pick nick. Ruim 200 ouderen uit Venray en omgeving hebben genoten van het gebodëne. Men kon genieten van muziek en werd bediend door een groot aantal vrijwilligers. Ook bestond de mogelijkheid deel te ne- Op zondag 3 september organi seert de Triathlonvereniging Regio Venray voor de vijfde keer een tri athlon wedstrijd. De Triathlonve reniging Regio Venray zal er. in samenwerking met de Limburgse Triathlonverenigingen. een Lim burgse triathlon-happening van maken. De Limburgse leden van de Nederlandse Triathlon Bond zullen samen uitmaken wie de eerste Lim burgse kampioen individueel zal worden en welke Limburgse vereni ging zich de beste mag noemen. De beste vijf triathleten uit Venray kunnen ook aparte prijzen verdie nen. Ook dit jaar zullen er weer voel toppers uit het hele land aan de start verschijnen, (oa. Henry Drieshen. de Zuid-Nederlandse kampioen en lid van de Venrayse Triathlonvereniging) omdat deze wedstijd ook meetelt voor het Su per Prestige Circuit. De deelname staat open voor 200 wedstrijdtri- athleten. De rekreatieve sportmensen kunnen zich inschrijven voor de 1/4 of de 1/8 triathlon. De 1/4 triathlon bestaat uit 1 km zwemmen. 45 km fietsen en 10,5 km lopen. De 1/8 triathlon bestaat uit 500m zwemmen, 25 km fietsen en 5,25 km lopen. De 1/8 triathlon is een ideale ma nier om toch de sfeer van een tri athlon te kunnen proeven zonder veel te hoeven trainen. Belangrijk voor iedereen blijft dat ze voldoen de getraind aan de start verschij nen. om op een gezonde manier aan deze triathlon mee te doen. De organisatie zal ook dit jaar weer zorg dragen voor een veilig verloop van de wedstrijd met hulp van de vele vrijwilligers van zwemvereni ging Spio, de atletiekvereniging en rekreatiegroep Venray, toer- en wie lerclub TWC Oostrum en de Triath lonvereniging Regio Venray. Tevens kan de organisatie reke nen op de gemeentelijke instanties, de reddingsbrigade Najade, de EH BO afd. Venray en voor het welzijn van de triathleten is er een me disch 'team aanwezig bestaande uit een arts. een fysiotherapeut en 8 masseurs. Ook dit jaar zal de triathlon zich afspelen in en om het gemeentelij ke zwembad d.w.z. het vertrek, om kleden en de verschillende aankomsten zullen allemaal op het zelfde punt plaatsvinden. Dit ook om het publiek optimaal te laten ge nieten van deze duursport. De organisatie is heel blij dat dit jaar de gemeentepolitie en de ge meentewerken en "Verkeer en Vei ligheid" hebben meegewerkt aan een nog mooier en sneller fietspar- cours (zwembad-Westsingel- Langstraat-Deumeseweg-Beekweg (niet het fietspadLWcstsingel). Een parcours dat een kampioenschap waardig is. Voor meer informatie kunt u bel len naar 04780-89615. Inschrijffor mulieren zijn te verkrijgen bij WV-kantoor Venray (tel. 04780- 10505) d.m.v. een brief met daarin een aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop te sturen naar: Organisatie Triathlon Regio Venray. Postbus 237. 5800 AM Venray. De inschrijving sluit op 20 au gustus of als het maximum aantal deelnemers is bereikt, I)e animo is groot, dus snel in schrijven om teleurstelling te voorkomen! men aan spelletjes. Gelukkig kunnen we, ondanks regen en wind buiten, terugzien op Op de zonovergoten speelplaats van de basisschool "De Hommel" werd woensdag jl. weer de inmid dels traditionele kmdermarkt ge houden. De opbrengst hiervan is ten dele bestemd voor hun adoptie kind in Indonesië. Enthousiaste kinderen verkoch ten hun speelgoed. Ook loten, kof fie. limonade en slaatjes waren verkrijgbaar. Daarnaast, kon aan verschillende attrakties worden deelgenomen. Ook voor de button met je favoriete plaatje was volop belangstelling. De ongedwongen sfeer maakte AANGEHOUDEN Op verzoek van de Eindhovense politie hield de Venrayse politie een 21-jarige inwoner van Venray aan. Die inwoner was als verdachte be trokken geweest bij een aanrijding in Eindhoven en had daar ver klaard dat hij WA verzekerd was. Tijdens het onderzoek is gebleken dat hij niet verzekerd was. Bij de aanrijding waren ook enke le gewonden. Hy is overgegeven aan de Eindhovense politie. TUNM EUBELEN ONTVREEMD Uit een tuin van een woning aan de Nachtegaalweg werd een tuinset, bestaande uit tafel, 4 tuinstoelen en een voetenbankje, ontvreemd. In de bossen van de Rouwkuilen werd wel de tuintafel teruggevonden maar van de andere spullen is geen spoor te bekennen. Uit een tuin aan de Cunerahof werden 4 witte stapelbare tuinstoe len ontvreemd. Uit een tuin aan de Claucliahof werd een tuintafel ontvreemd. een bijzonder sfeervolle en gezelli ge pick-nick. Een groot woord van dank mag gericht worden aan alle spontane hulp van de vele vrijwilligere. Mede dankzjj die hulp kunnen we weer zeggen: de pick-nick was ook dit jaar weer een gezellige bij eenkomst. langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 dat menigeen later naar huis ging dan gepland. Ook de morgen was een verras sing voor alle oudere die het afgelo pen jaar hun bijdrage aan het schoolgebeuren geleverd hadden. De schoolverlaters toonden hun kreatieve talenten in optredens o.a. een dwarsflnittrio en The Cats. De leerlingen ontpopten zich als attente gastheren en -vrouwen. Het geheel werd opgeluisterd door een flitsende modeshow, ver zorgd en gepresenteerd door .Jos Arts. Kinderen van groep 1 t/m 8 showden de door henzelf uitgezocht kleding, voorzien van ludieke ac cessoires. Ze werden terécht ont haald op een warm applaus. Met een slotlied, uit volle borst ge zongen door alle leerlingen en leer krachten werd deze feestelijke morgen afgesloten. "De Hommel" liet zien waarin een kleine school groot kan zijn. WEER DIEFSTALLEN UIT GEPARKEERDE AlTO'S Door verbreking was toegang verkregen tot een aan de Weg in de Berg geparkeerde personenauto. Ontvreemd werd de autoradio. Schade 700.-. Van een bewoner van het Mastbos werd uit zijn op de par keerplaats geparkeerde auto even eens de autoradio ontvreemd. Hoe groot hier de schade was is niet bekend. INBRAAK IN WONING Hoe de inbraak heeft plaatsgevon den kon niet precies worden vast gesteld. In ieder geval was er ongewenst bezoek geweest in een woning aan de Griegstraat. Ont vreemd werd een videorekorder. INBRAAK IN AUTO Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Mozartst raat ge parkeerde personenauto. Uit de auto bleek de radiocassetterekorder ontvreemd te zyn. internationale haarmode dames - heren - visagie

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9