OPRUIMING Bij Van Oorschot Mode is de opruiming in volle gang!! AGENDA Opnieuw vijf generaties Dorpsfeest Veulen Wij zijn met vakantie van maandag 17-7 t/m maandag 31-7 dinsdag 1-8 staan wij weer voor u klaar Wij wensen u ook een prettige vakantie Luikse Markt in Wanssum Bioscoop VAN OORSCHOT MODE Engelse Brassband in Overloon Video-opnamen Aid Merselse Dag Kunst uit Groningen Afscheid Werkloosheids cijfers in de maand mei Gesloten Openbare bibliotheek RAEDTS Gevonden voorwerpen V.S.O. De Korenaer te Stevensbeek 10 jaar PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli - Pagina 3 "Ook bij ons in de familie zijn er vijf generaties", wist mevrouw Arts van de Maijolein ons te vertellen, nadat zy vorige week het stukje over vijl" generaties in onze krant gelezen had. "En dat is al twee jaar zo". Twee jaar geleden werd Jeffrey Arts geboren, zoon van mevr. Arts- Nederlof, kleinzoon van 'n groot moeder. overgrootmoeder en beto vergrootmoeder. Dit zyn respektie- velijk mevr. J.M. Nederlof, M.C. Nederloi-van Noorden ne en A. van Noordenne-Korporaal, allen af komstig uit Slied recht. Allen had den toen op 'n meisje gehoopt, zodat de familie uit vijf generaties van het vrouwelijke geslacht bestond. Dat het een jongen werd mocht echter de pret niet drukken. Opmerkelijk detail is dat de jongste vier generaties een leeftijdsverschil van precies 20 jaar kent, terwijl de betovergrootmoeder nu 88 jaar is. De wens van een meisje is on langs vervuld. In mei beviel mevr. Arts van een kerngezonde tweeling, een meisje en, toch ook weer 'n jongen. In ons bericht over 5 generaties, vorige week, is een foutje geslopen. Slechts 4 generaties werden geme moreerd. Overgrootmoeder van de 8 maanden oude Stepfanie Wijnho ven is Annie Veenstra, 65 jaar en woonachtig te Geleen. Haar waren we verbéten te vermelden. Al wekenlang zijn diverse "wij ken" van het Veulen intens in de weer om zich voor te bereiden op de grote Stratenzeskamp van zondag 9 juli a.s. Dit jaarlijks terugkerende dorps feest wordt om 10.00 uur begonnen met 'n Plechtige Hoogmis in de Feesttent. Deze Hoogmis, die opge dragen zal worden door de pasbe noemde nieuwe rektor van Veulen, de zeereerwaarde heer S. Wijsman, wordt opgeluisterd met zang van de plaatselijke koren. Na de Hoogmis is er voor alle aan wezigen gratis koffie. Onder de wel luidende klanken van "Luuster Efkes" 'n ideale gelegenheid voor de nieuwe herder om in een onge dwongen sfeer alvast kennis te ma ken met z'n nieuwe kudde. 's Middags om 13.30 uur begin nen de kinderspelen en 'n uur later barst het geweld pas goed los, als de "groten" de onderlinge strijd aan binden om de wisseltrofeeën. 's Avonds om 20.00 uur is dan de spektakulaire onthulling van het nieuwe INFO-bord. dat dan door het comité aan de Veulense bevolking aangeboden wordt. Daarna tot diep in de nacht amusementsmuziek voor jong en oud. Kortom, 'n echt dorpsfeest, dat u niet missen mag. U bent van harte welkom! Het hele gebeuren vindt plaats op liet feestterrein achtër"*cïe kerk. Henny en Henk Drabbels medewerkers Op zondag 9 juli kennen de bewo ners van Wanssum de plaats niet meer terug. Op die dag staan de pleinen en straten rondom de kerk vol kramen van de Luikse Markt. Dit jaar is de Luikse Markt groter dan ooit. Ruim 140 kramen zullen er geplaatst worden, die bezet wor den door verkopers, die dit niet be roepshalve doen. maar deze dag benutten om af te komen van over tollige spullen, die ze bezitten. Der halve kan niemand van tevoren voorspellen, wat er allemaal te koop zal worden aangeboden. Wat de een afdankt, kan een unie ke vondst zijn voor de ander. Im mers op zulke markten zijn er zeldzame schilderijen gevonden ran bekende meestere die voor een klein prijsje in andere handen zijn overgegaan. Wel verkeren zulke vondsten vaak in een erbarmelijke staat. Zowel het doek als de lijst moeten gerestaureerd worden, maar dan heeft de koper ook iets aparts. Dit is natuurlijk niet het enige, waarvoor het de moeite waard is om naar deze markt te gaan. De verzamelaar van bepaalde stukken, heelt kans hier iets te Wil den. Een oud radiotoestel, een grammofoonplaat met muziek van de Beatles, een onderscheiding voor trouwe dienst, een heiligen beeldje van Antonius van Padua, een speelgoedtreintje van het merk Lionel, een blikken sigarendoos merk Albatros, een zilveren halve gulden, een met de hand gebor duurd tafelkleed, een bolhoed ge maakt in Amsterdam, enz. Maar ook veel praktische voor werpen zal de bezoeker aantreffen. Een goede kruiwagen met gereed schap, een elektrisch strijkijzer, een oude Keulse pot gezel schapsspelletjes, kinderspeelgoed, bruikbare fietsen, auto-onderdelen, lampen, glaswerk, porselein, stoe len en talèls, boeken en tijdschrif ten. muziekinstrumenten, vloerbe dekking. potten en pannen, bruik bare kleding en schoeisel. Gezelligheid is een van de ken merken van de Luikse Markt in Wanssum. Er is door de organisatie alles aan gedaan om er voor te zor gen. dat alles vlot verloopt. Er speelt een orkest bekende liedjes en de bezoekers, die vermoeid zijn kunnen op een groot terras iets ge bruiken. Er zijn stand met allerlei lekkernijen. Voor de kinderen zijn er verschillende attrakties, zodat de ouders rustig kunnen rondsnuffe len, terwijl ze weten, dat de kinde ren het naar hun zin hebben bij het kindertheater, luchtkussen of an der evenement. De Luikse Markt te Wanssum op 9 juli is voor het publiek geopend van 10.00 to 17.00 uur. XI El AVE JAMES BOND EEN GRANDIOOS SEKSES Ondanks het warme zomerweer trekt de nieuwste James Bond film LICENSE TO KILL enorme aantal len bezoekers in het gehele land. Hoe kan het ook anders, want wie de film gezien heeft is razend en thousiast en vertelt dit onmiddel lijk door. Aan deze spektakulaire film zijn kosten noch moeite gespaard en dat ziet men aan iedere scene af. De film wordt algemeen als een van de allerbeste uit de reeks beschouwd en het staat nu al vast dat dit een onverbiddelijke re- kordbreker gaat worden. Zelfs men sen die vorige Bond films niet zo bijzonder vonden, zullen nu van enthousiasme uit de stoelen opveren. Geprolongeerd worden tevens het lachsukses THE NAKED GUN een film die bij het publiek aanslaat en de lachers op de hand heeft. MY STEPMOTHER IS AN ALIEN is eveneens een komische film die de vijfde week ingaat. Ook hier wordt heel wat afgelaclien om een buite naards wezen, dat niet vertrouwd is met de liefde op deze aarde. THE ACCUSED (beschuldigd) een indrukwekkende film over een ver krachting en het leed dat het slach toffer daarna nog heeft. Ook deze tot de verbeelding sprekende film verdient alle aandacht. Alles moet weg om ruimte te maken voorde nieuwe najaarskollektie. Wacht niet te lang, kom vlug kijken. Want nü heeft u nog alle keus! Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Zondag 9 juli a.s. ontvangt fanfare "Vriendenkring" uit Overloon de Engelse brassband "Unity" uit Lei- cester. Deze brassband is enkele da gen in Nederland en zal zondag een bezoek brengen aan Overloon. Tijdens het bezoek verzorgt de brassband een concert en wel in het bungalowpark "de Vers". Dit concert begint om 11.00 uur en de toegang is gratis. In de namiddag zal de brassband een bezoek bren gen aan het Oorlogs- en Ver zetsmuseum. Tijdens de Aid Merselse Dag 1989 is het Bavaria-parateam geland op sportpark "De Vloet" te Mereelo. Door diverse mensen zijn hiervan video-opnamen gei^aakt. Helaas zyn van deze gebeurtenis geen beel den in het bezit van de organisatie. Wij zouden dan ook graag in kon- takt willen komen met mensen die deze beelden wel hebben, en deze aan ons ter kopiëring beschikbaar willen stellen. Wij verzoeken hen kontakt op te nemen met Theo Ze- gere, tel. 04786-404. "Kunst uit Groningen" is de titel van de tweede exposit ie van dit jaar ran de Venrayse Kunstkring. De stichting haalt met deze ten toonstelling 3 kunstenaars uit Gro ningen met geheel verschillend werk naar Venray. De vrouw Willy van der Duyn ex poseert naast haar twee mannelijke kollega's Pierre Everhartz en Fol- kers Sierts van 10 juli t/m 28 juli 1989 in het Cultureel Centrum "De Beejekurf' aan het Schouwburg plein te Venray. De openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Willy van der Duyn komt met ruimtelijk werk, dat bestaat uit z.g. "schilderbeelden", dat is beschil derd jute en linnen, gespannen om een wigwamvormige frame van be tonijzer en schilderingen op acryl- plaat die als een scherm in de ruimte gehangen worden. Verder zijn er van haar hand interessante houtsneden te zien. De kunstenaar werkt niet vanuit een vastomlijnd idee. Een raag uitgangspunt, een summiere schets, krijgt al werkend gestalde. Het werk balanceert op de grens ran figuratief en abst rakt. De thema's zijn ontleend aan het dage lijkse leven. Meestal gaat het werk over mensen en het menselijke. Pierre Everhartz komt met een aantal skulpturen naar Venray. De ze zijn vervaardigd uit verschillen de marmer- en houtsoorten. Het werk. dat de kunstenaar maakt noemt hy "oervormen". Hij is op zoek naar. wil ontdekken en experi menteert met materiaal. De vor men van zyn werk drukken de innerlijke strijd uit en de emoties worden zichtbaar in zijn beelden. De kijker moet zijn werk vrij' bele ven, vandaar dat hij geen titels ge bruikt. Folkers Sierts laat Venray het vij fluik "Over kuituur en natuur" zien. Fotografie gekombineerd met andere technieken. Het werk is ge maakt in 1988. In zijn kunst houdt Folkert zich bezig met de relatie na tuur en kuituur. Wat gebeurt er om hem heen. Ilij probeert iets van de werkelijkheid (heden) duidelijk te maken. Vergankelijkheid, afbraak, verval, zyn de onderwerpen die centraal staan bij zijn onderzoek van die relatie. Beeldend gezien wordt er gebruik gemaakt van sym metrie en herhaling. Het gebruik van spiegels symboliseert formeel beide. Afgelopen dinsdag nam dhr. Praats afscheid als sekretaris van de commissie openbare werken. Op zich niet zo bijzonder zou je zeggen, maar als men nagaat dat dhr. Praats precies 20 jaar het sekretariaat van deze commissie heeft gevoerd, dan staat dit afscheid al in 'n heel ander daglicht. Mevrouw Poels-Petere had niets dan lovende woorden voor dhr. Praats. Zijn notulen waren altijd overeenkomstig de ongedwongen sfeer, waarin de commissie raak vergadert. Toch waren ze niet altyd kompleet volgens mevr. Poels- Petere. Dhr. Praats ontkende dit in zijn afscheidswoord. Hij had het eens nagekeken. Zijn verslagen van ver gaderingen waren de langste versla gen van alle commissie. "Een opvallend detail", aldus dhr. Praats, "is dat in mijn eerste com missievergadering. op 15 juli 1969, een zaak aan de orde is geweest, die ook nu, in mijn laatste commissie vergadering, aan de orde is ge weest". Het betrof hier de autohan delaar dhr. Derks aan de Mereelose- weg. Tpen stelffe commissielid Tim mermans vragen hierover, nu was dat mevr. Poels-Petere. Dhr. Praats gaat het commissie werk van de gemeente Venray koör- dineren. Zijn opvolger als sekreta ris van de commissie is dhr. André Jansen. Vanaf deze maand zal de bena ming van de werkloosheidscijfers andere geformuleerd worden. In de gegevens, die door het arbeidsbu reau worden verstrekt, spreekt men voortaan over bemiddelings bestand. Zo noemt men bijvoor beeld "geregistreerde werkloos heid" voortaan "bemiddelings bestand zonder baan". Deze termen zullen voortaan gebruikt worden bij de regionale werkloosheidscij fers. De landelyke eyfere, die door het Centi-aal Bureau voor de Sta tistiek worden verzameld en gepu bliceerd. worden wel in de oude termen geformuleerd. In het gewest Venray daalde het bemiddelingsbestand mannen zon der baan met 97 mannen. In het rayon Gennep konden 62 mannen aan de slag. in het rayon Venray 35. Procentueel gezien daalde het be middelingsbestand met 0,4 van 7,6% naar 7,2%. In het gewest Ven ray staan momenteel 1729 mannen ingeschreven. Ter vergelijking: vo rig jaar mei bedroeg het bemidde- lingsbestand mannen zonder baan 1883 (7.9%). Venray scoort provinciaal gezien nog steeds goed. Het Limburgse be middelingsbestand mannen zon der baan ligt op 10,6%. Het landelijke cijfer ligt nog hoger: 11,1%. Bij de vrouwen noteren we slechts een lichte daling in het ge west Venray. In het rayon Venray konden 7 vrouwen aan de slag ter wijl in het rayon Gennep het be middelingsbestand vrouwen zonder baan steeg met 3 vrouwen. Een daling van 1369 naar 1365 vrouwen. In procenten uitgedrukt is dit 13,8%. Vergelyken wij dit met vorig jaar dan konstateren we een lichte daling van het bemiddelings bestand -17). Het bemiddclingsbestand vrou wen zonder baan ligt in de provin cie Limburg op 17,8%. Dus ook hier scoort Venray nog steeds goed. Het landelijke percentage ligt tussen dat van Venrav en Limburg in: 16.1% Het zwembad van liet Psychia trisch Centrum Venray is vanwege onderhoudswerkzaamheden geslo ten van 2 juli 1989 tot en met 15 juli De Tour de France is weer begon nen. Daarom aandacht voor een aantal boeken over Wielrennen die de Openbare Bibliotheek Venray heeft. 618.5. Daniels, Gerard. Leren sprinten voor wielrenners, 618.54. Het aanzien van de wielersport. Honderd jaar afzien in beeld. 618.54. Eyle. Wim van. De klassiekere. Historisch overzicht met uitslagen van alle grote jaar lijks terugkerende wedstrijden voor beroepswiel renners op de weg. met nadruk op prestaties van Ne derlandse renners. 618.54. Eyle, Wim van. Een eeuw Nederlandse wielersport. 618.54. Janssens, Robert. Vreugde en verdriet in de Ibur. Fei ten en achtergronden uit de ge schiedenis van de wielerronde van Frankrijk. 618.54. Merckx, Eddy. Op hoop van zege. De wondere wereld van de wielersport 1986. 618.54. Ros, Martin. Heldenle vens. Verhalen over tragedie en roem van wielrenners. 618.54. Rückert, Henny. Joop Zoetemelk. Een sportleven in woord en beeld. Overzicht van de carrière van de bekende wiel renner. 618.54. Wielrennen: een con frontatie tussen de wetenschap en de praktyk van het wielrennen. De Openbare Bibliotheek Venray is gesloten van maandag 10 juii tot en met zaterdag 5 augustus 1989. Wegens de verplaatsing van de markt vervalt de maandagmor genopenstelling. Met ingang van 7 augustus 1989 gelden de volgende Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 TAXATIEKANTOOR voor alle soorten o.g. taxaties H.M.M. RAEDTS beëdigd taxateur TEL. 04780-81469 27 juni t/m 3 juli Bordeaux-rode portemonnee, zwarte etui met sleutels, zwarte tas biet toiletspullen, zilverkleurige wieldop, 2 douchekoppen en een stang met douchekop. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de gemeentepoli tie Venrav, tel. 04780-84888. tst 224. Op 1 augustus a.s. bestaat de school voor Voortgezet Speciaal On derwijs "De Korenaer" te Stevens beek tien jaar. Dit orthopedago gisch onderwijsinstituut, dat ook bezocht wordt door leerlingen uit Venray en omgeving is inmiddels i uitgegroeid tot. een volwaardig on derwijsinstituut Op deze school kunnen jongens en meisjes, in de leeftijd van 12 tot 20 jaar, die op de een of andere ma nier problemen hebben op ge dragsmatig gebied, met speciale hulp alsnog proberen te werken aan een afgeronde opleiding De school heeft een groot aantal onderwijsmogelijkheden, dat men slechts zelden in een onderwijs instituut tegenkomt. Zy heeft mo gelijkheden voor Mavo. vorm van L.B.O. (technische basisdiploma), een opleiding tot kinderverzorging kantoor- en winkelasslstent(e). enz. Maar ook voor leerlingen, die met bepaalde onderdelen ver zyn ach tergebleven. is er de mogelijkheid om de stof weer in te halen. Dit gaat zelfs terug tot de stof van de 3de klas van de voormalige lagere school. Op De Korenaer hoeven de leerlingen niet te wachten tot er vier jaar LBO/MAVO voorbij zijn. De leerlingen, die een bepaald onder deel van hun lesprogramma klaar hebben, kunnen dit afsluiten met een examen. Dat kan tweemaal per jaar, zowel voor de schooldiploma's alswel voor de door de staat erken de diploma's (deelcertifikaten). Een aantal gerichte certifikaten kunnen later worden ingeleverd tegen een groter afgerend diploma. Dit wer ken met deeldiploma's werkt erg motiverend. Men probeert op De Korenaer de leerlingen de externen komen uit Oost-Brabant en Noord-Limburg zoveel mogelijk zelf naar school te laten komen, maar soms worden zy door de leerkrachten thuis opge haald. waardoor een speciale band tussen leerkracht en leerling ontstaat. Het laatste jaar is er een groeien de samenwerking met scholen voor Voortgezet Onderwijs in de omge ving. Door middel van voorlich tingsgesprokken op deze scholen, wordt geprobeerd meer bekend heid te geven aan de vorm van on derwijs. zoals deze op De Korenaer wordt gegeven. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Sch raven en J. Wittgen: TH. LANKVELD langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz. T. van Thiel. D. Vercauteren en J. de Vocht: F. de MUINCK KEIZER Palersstraai 60. tel. 88800 DR. VAN DONGEN Past Jeukenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLEN- ERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE .APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterelaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK MJ. van Winden/E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W.H.M. DE VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W.H. KREMER Mgr. Xolensstraat 12. tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makere. mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. A. VAN TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. C. VAN DER REIS Kuluutsheuvel 16. Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's middags tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige v<x>r Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via U-I. 04780-81209 Spreekuur v<or Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrijdag van 15.00 tot 1800 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.ni. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorsereening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangersrhapgymnastiek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag ran 1130 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wykverpieegkundl- ge op dinsdag en vrydag en vrydag van 1330 lot 14.00 uur. tel. 88273 W'ijkgelxmw Ysselsteyn Litsenlx-rgwcg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 04785-1492 H'ijkgebouw Wanssum St. Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag, don derdag en vrydag van 0830 tot O9.00 uur. tel. 04784-1201 W'ykgebouw Tienray Bernadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 13.00 lot 13.45 uur. tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een ran de andere wykgebouwen op de aangege ven tyden GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. tel. 04780-26262 Spreekuur, dagelijks ran 9 tot 10 uur ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Lounseweg 2a, tel. 10032 Openingstydei): ma t/m do 830-12.45 uur en 13.15-17.00 uur: vr 9.00-1230 uur en 13.00-1630 uur

Peel en Maas | 1989 | | pagina 3