KERKELIJKE DIENSTEN OUDE FO fcLUÏ Ossengal Lokaal in therapie PEEL EN MAAS Dl Schenking door Stich ting Zomerzegels aan Folklorische Dansgroep "De Hakkespits" ft LI PEEL EN MAAS Woensdag 3 mei - Pj j GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman, Eind- straat 6, tel. 81275; Kapl. H. de Wit, Överloonseweg 2, tel. 82385, b.g.g. 85855. Zaterdag 6 mei: 8.40 Rozenkrans gebed t.i.v. de inwoners de buurt Noord-West, waarna Eucharistievie ring: Harrie Messemaeckers; Henri- cus Poels, Catharina Poels-Kellenaers en Machtilde Poels (S); 19.00 Zon dagsdienst: overl. ouders van Bracht- Cremers; ouders van Kessel-Ver- sleijen en zoon Jan; Engelbert Ou denhoven (coll.); Jozef Verhaegh; Dr. Poels, ouders Jean en Jeanette Poels en zoon Martin; Coen Arts. Zondag 7 mei: zevende zondag van 7 t/m 14 mei, week voor de Neder landse missionarissen. 8.00 lsm. Teng Aben en overl. faM: Aben-Geurts; 9.30 Lat. Hgm. ouders Kersten-Ti cheloven; Nelly van de Berg-Mun- ninghof; 11.00 Ned. Hgm. overl. ouders Coopmans-van Kessel; Doro thea Ariëns-Hendriks en overl. fami lie; Louis Erkens (coll.). Maandag 8 mei H.H. Wiro, Ple- chelmus en Otger. 8.40 Rozenkrans gebed t.i.v. de inwoners de buurt Het Broek en omgeving, waarna Eucha ristieviering; overl. fam. Gubbels- Frijnes. Dinsdag 9 mei: 8.40 Rozenkrans gebed t.i.v. de inwoners de buurt De Spurkt, waarna Eucharistieviering; oude stichtingen; 19.00 lsm. ouders Frans Swinkels-Marcellis; Ben van Daal; overl. fam. Nooyen-Willemsen. Woensdag 10 mei: 8.40 Rozen kransgebed t.i.v. de inwoners buurt De Smakterheide, waarna Eucharis tieviering; tot zekere intentie. Donderdag 11 mei: 8.40 Rozen kransgebed t.i.v. de inwoners Land- weert, waarna Eucharistieviering; overl. ouders van Pelt-Stumpe; 19.00 lsm. overl. fam. Gubbels-Trijnes; overl. ouders Kennis-van Rensen en kleinzoon Tonny; Louis Erkens (coll.). Vrijdag 12 mei: H. Pancratius. 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de inwo ners het Centrum, waarna Eucharis tieviering; W. Broers, echtgenote en overl. kinderen. Zaterdag 13 mei: H. Servatius. 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de inwoners Oranjebuurt, waarna Eucharistievie ring; t.e.v. de H. Maagd Maria (B); 19.00 Zondagsdienst, vigilie van Pinksteren. In het Pinksterweekend zal de meeropbrengst van de collecte voor de Nederlandse missionarissen zijn. Engelbert Oudenhoven (coll.); Gonny Voermans-Franssen; ouders Jacobs-van de Loo; Jan Bakkedr (coll.); overl. fam. Wiojnhoven- Geurts; Nel Rozijn-Philipsen; ouders Arts-Dommeck; ouders van Dijck- Cox en overl. familie; Jan Flinsen- berg en familie; Louis Erkens (coll.). AKOLIETEN: Zo. 7 mei: 9.30 J. Verstappen. Misdienaars - Lectoren: Za. 6 mei: 19.00 Peter Harrewijn, lector: L. Truyen. Zo. 7 mei: 9.30 Wilbert van Ham en Ramon Klinckenberg; 11.00 Hong Bui en Miriam Laurenssen, lector: A. Noyens. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 6 mei' Priesterzaterdag. Geen H. Mis om 8 uur. 10.45 Rozen krans en biechtgelegenheid; 11.45 Gezongen H. Mis, voor de armste en meest verlaten zielen, waaraan niet gedacht wordt (D); uit dankbaarheid; 13.30 Lof en zegen met het Allerhei ligste; 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten; 19.00 Vooravondmis voor de 7e zondag van Pasen. Kinder woorddienst. Voor Annie Goumans, voor Koos van Rooy (coll.), voor Maureen van der Sluys (coll.), voor Jan Hermans (coll.), voor August van Bergen en zoon Jos, voor Sjaak Mommen en overl. fam., voor Cor van Kempen en overel. fam. Zondag 7 mei: 7e zondag van Pasen. 8.30 Voor Handrie Janssen en overl. fam., voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Hoogmis Nederl. Voor levende en overleden leden van Schutterij „Het Zandakker" Gilde St. Jan, voor Gertruda Lensen-Heesen (coll.), voor overl. ouders Faesen-Stalpers, voor Maria Cuppen-Pingen, voor Jan Tijssen en overl. fam. 11.30 Voor Fons Scaf (coll.), voor Sraar Verstegen (coll.). maandag 8 mei' Gedachtenis van de H.H. Wiro, Plechelmus en Otge- rus. 8.00 Voor Toon Albers (coll.)I; 19.00 Voor de zieken van de paro chie. Dinsdag 9 mei: 8.00 Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; 19.00 Voor Antoon Creemers; voor Wim Jnsen en overl. fam. Jansen- Manders. Woensdag 10 mei: 8.00 Voor Koos van Leeuwen en overl. fam.; 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Donderdag 11 mei: 8.00 Voor overl. fam. (D); 19.00 Voor Harrie Linssen en overl. fam. Vrijdag 12 mei: Gedachtenis van de H. Pancratius, martelaar. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart; 19.00 Voor priesterroepingen en roe pingen tot het religieuze leven; voor Piet van den Burgt. Zaterdag 13 mei: Feest van de H. Servatius, bisschop. 8.oo ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Gedachte van de week: „Goede woorden zijn veel waard en kosten niets." Misdienaars en Akolieten: Zaterdag 6 mei: 19.00 Günther Stamper en José Plasencia. Zondag 7 mei: 8.30 Henk v. d. Oever; 10.00 Pascal van Weert, Ro bert Versteegen, Urbain van Weert; 11.30 José Cornejo. Maandag/dinsdag: 19.00 Boy Ra mirez. Woensdag: 19.00 Paul Claassen. Donderdag: 19.00 Dennis Nottel- man. Vrijdag: 19.00 Alberto Omar Al- verez. Zaterdag: 19.00 Alberto Omar Al- verez en Juan Lopez. PAROCHIE PATERSKERK Zaterdag; 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 Zondagsviering: overl ouders Wijnen-Wijnhoven Gerard van der Waarden Jan Arts jreg. Antoinette Janssen-Flinsenberg en dochter Door. Zondag: 9.00 overl. ouders Raema- kers-Pouwels, Robert Klaus en Overl. fam. Klaus-Jacobs; 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo: jrg. Sjang Ewals Konrad Thijssen en overl. fam.; 11.45 Toon Kateman (coll.) Sharon Oomens; 18.00 Sjeng Arts (coll.). Maandag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 overl. fam. Philipsen. Dinsdag: vierder dindsdag van de Antoniusnoveen. 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 avondmis met voor beden voor eigen en aanbevolen in tenties; Gerard Beterams en overl. fam. Antoinette Coopmans-v. Kessel. Woensdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw (B); 19.00 Harrie Lenssen Michel en Karei Derickx en overl. fam. jrg. Harrie Clephas. Donderdag: 8.00 zuster Mansueta van der Helm; 19.00 tot zekere inten tie. Vrijdag: 8.00 fam. Peters-Arts; 19.00 gezinsmis, Harrie Janssen. Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martin Leenders. Zondag: 9.00 André Basten; 10.15 Pascal Kusters; 11.45 Martij n Smelt; 18.00 René Jansbeken. Dinsdag en donderdag: 19.00 Jaap Janssen. Praatprogram ma over nazorg en psychiatrie Dinsdag 9 mei vindt in café de Bonte Koe in de Venrayse Hoen derstraat voor de 4e keer het praat programma Ossengal Lokaal plaats. De makers hebben deze keer de psychiatrie in Venray tot onder werp gekozen. Met een groot aantal gasten uit diverse geledingen van onze samenleving wordt daarover van gedachte gewisseld. Ossengal lokaal begint om 21.00 uur. Een echt Venrays onderwerp, vin den de makers van Ossengal Lo kaal, want Venray is als 't ware historisch doordrenkt met de ver zorging van psychiatrische patiën ten. De grote "gekkenhuizen" St.~ Servatius en SL Anna bepaalden op vele manieren mede de Venrayse samenleving. Tegenwoordig is de zorg voor mensen die ziek van geest zyn geen zaak meer voor Caritas, maar van professioneel opgeleide verpleegkundigen. Maar nog steeds bestaat bij velen over Venray het idee ran "enkeltje Venray", je bent er zo. maar nog niet zomaar van daan. Ossengal Lokaal wil dinsdag niet zozeer praten over de vraag wie "gek" is. of wat voor soorten "gek ken" er zijn. Daarop is toch geen volledig antwoord te geven, meent de redaktie. De nadruk tydens de gesprekken zal liggen op de zoge naamde "nazorg", een van de on derdelen van de psychiatrie waarvan de rest van de samenle ving het meeste merkt. De psychia trie houdt niet op bij de poorten van het P.C.V. Ook na het ontslag hebben veel ex-patiënten nog bege leiding nodig begeleiding die vol gens de mening van velen te weinig geboden wordt. Een voorbeeld daar van is het tot voor kort ontbreken van een 24-uur bereikbaarheids dienst. Onlangs werd bekend dat het Riagg deze opnieuw gaat op zetten. Het gevolg van de gebrekkige na zorg is dat de problemen op de schouders van daartoe niet opgelei de mensen terecht komen. Huisart sen en gemeentepolitie weten daarover mee te praten, en doen dat ook want de redaktie van Ossengal Lokaal heelt naast vertegenwoordi gers van verpleegkundigen, patiën ten en ex-patiënten, ook mensen van het maatschappelijk werk en het Riagg uitgenodigd voor een ge zamenlijk gesprek. De ex-psychiatrische patiënt heeft recht op een gedegen nazorg; wie is hiervoor verantwoordelijk? Ossengal Lokaal, dinsdag 9 mei, 21.00 uur in café de Bonte Koe in Venray. Kan 't wat leien! Stand van de aktie: 599 leien voor het bedrag van 5.990,—. Bankreke ning 23.18.08.526 of giro 420.4020 ten name van Paterskerk onder ver melding „Voor de toren"; of in de kist achter in de kerk. PAROCHIE BRUKSKE Zondag: 10.00 ERucharistieviering met zang. Int. jrg. Johann Flinsen- berg. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 6 mei: 18.30 Liturgievie ring met volkszang. Voorganger: J. Korff. Misdienaar: Bas Dirkx. Zondag 7 mei: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lectrice: Zr. Hélène. Maandag 8 mei: 16.45 Liturgievie ring. Voorganger: J. Korff. Dinsdag 9 mei: 16.45 Liturgievie ring. Voorganger: G. van Loenen. Woensdag 10 mei: 16.45 Liturgie viering. Voorganger: J. Korff. Donderdag 11 mei: 16.45 Liturgie viering. Voorganger: G. van Loenen. Vrijdag 12 mei: GEEN VIERING. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 7 mei zal in het I.M.B.O. Leunseweg 2A te Venray Ds. I. den Ouden uit Tseyl voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindernevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck is er op Hemelvaartsdag, 4 mei, een dienst die om 9.30 uur begint. PAROCHIE OOSTRUM 6-14 mei Zaterdag: 14.00 uit daNKBAAR- Zaterdag: 14.00 uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Jeuken-Pingen (Koor „Harmony"); 19.00 Harry Bol, overl. ouders Vermeulen-Moor- rees en dochter Treuus, overl. ouders Janssen-Peeters, overl. ouders van Soest-van Vechel, Martien van Arsen, Hendrica Vennekens-Verschuren. Zondag: 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 overl. familie Potten, gest. jaard. Martinus Reijnders en Henrica Verstegen, gest. jaard. familie Sie- be2rs-Camps en Nijssen, Jeu Arts, Piet Litjens, Lei Janssen, Piet Cus- ters, overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen (koo „Harmony"). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 tot zekere intentie. Woensdag: 9.00.gest. jaard. Gerar dus van de Voort en echtgenote; 19.00 Katholieke Vrouwenbeweging Venray. Donderdag: 9.00 tot zekere inten tie. Vrijdag: 9.00 uit deankbaarheid; 15.00 voor het bruidspaar Verstegen- Thomassen. Zaterdag: 19.00 Gerrit Reintjes, Pierre Jacobs (Venrodekoor). PAROCHIE OIRLO 7e week van Pasen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Da meskoor). Frank Voermans Frans Maas Jac. Driessen en zoon Jos. Zondag: 11.00 Hoogmis, st. Theo dora Kemmelings st. Henrica van der Aa voor de vruchten der aarde (T) Mathieu van Rijswijck. Woensdag: 14.00 pl. gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig, hu welijksfeest echtpaar Vogelzangs- Jeurissen. Vrijdag: 9.00 H. Mis Carlien Phi lipsen t.e.v. O.L. Vrouw (M). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Overledenen van de fa milie Noyen-Claessens overleden ouders Verstappen-Verhaag en hun kinderen Joos en Riek st. Catharina Biesterfeld Zuster Johannet Swin- kels namens familie van Kempen. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 voor Wim Geerets. Zondag: 8.00 voor geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; 10.00 jgt. v. Maria Brouwers-Huismans en tevens voor Gerardus VBerhoeven Petreonella Hoeben. Dinsdag: 19.00 voor Maria van Kuijck. Woensdag: voor Geert Classens en gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.00 voor Bernard Friesen (coll.). Vrijdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende bijstand (offer blok). Misdienaars: Michel-Pieter Jan: zaterdag - dins dag - woensdag; Joep-Joan: zondag 8.00 - donderdag - vrijdag; Martijn- Marianne: zondag 10.00 uur. Mededeling: A.s. zondag 14 mei: Hoogfeest van Pinksteren en Moederdag. 10.30 Pro cessie naar Tienray. Aldaar Pl. Eu charistieviering. PAROCHIE LEUNEN 7ie zondag van Pasen. Eerste zondag van de maand: bij zondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Bert Geurts en overl. fam. Geurts-Reijnders; lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussen; lsm. v. Toon van Cuijck, Jan van Cuijck, echtgenote en overl. kinderen en Frans Rongen en overl. familie; maand. v. Teng de Lauw; maandd. v. Wim Litjens; maandd. v. Anna Verheijen. Zondag: 9.45 Hgm. v. Michel Loo nen en overl. familie; Hgm. als weekd. v. Han Ouwerkerk-Manders (3); Hgm. als gest. jrd. v. Petrus Hee- sen; Hgm. als gest. jrd. v. Jan van Meijel en echtgenote; Hgm. als gest. jrd. v. Gerrit Jenniskens en Hendrina Voermans; Hgm. uit dankbaarheid (R). Maandag: 19.00 lsm. v. Bert Jen niskens en echtgenote; lsm. v. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg; gest. jrd. v. Sef Gooren. Dinsdag: 19.00 lsm v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; gest. jrd. v. Antoon Meijers en echtgenote. Woensdag: 19.00 lsm. uit dank baarheid (G); lsm. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Donderdag: 19.00 lsm. v. Frans van Bavel en overel. familie; lsm. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Mrtens. Vrijdag: 13.30 Huwelijksmis v. Gerard Reintjes en Anne-Marie van Lin; 19.00 lsm. v. overl. fam. Croy- mans-Peeters. Zaterdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (H); lsm. v. overl. fam. Jacobs- van Cruchten; lsm. v. Johanna Weijs- Wijnen; lsm. v. Antoon Voermans, echtgenote en zoon Antoon; lsm. v. Gerard Thijssen; lsm. v. Wim Swin- kels; gest. jrd. v. Antoon peeters en Johanna Raymakers; lsm. v. Teng Manders en Sef Verschuuren (vw hun vrienden);,Jsm. uit danjc^garheid (J). Akolieten: za 19.00 Fred Litjens en Erik Direks; Hgm zo 9.45 John van de Aker, Mare Theunissen en Twan Willems. Misdienaars: ma t/m vtr 19.00 Paul de Klein en Dennis Gommans. Lectoren: za 19.00 Mevr. Theunis; zo 9.45 Mevr. van Bavel. Gedoopt: Lisanne Claessens, Vica- rieweg 14. Huwelijksafk.: 1. Gerard Reintjes uit onze parochie en Anne-Marie van Lin uit Venray (3e roep); 2. Joop Claessens uit onze parochie en Ria van Kempen uit Veulen (2e roep). Mededeling: In het weekend van Pinksteren is er Kerkdeurkollekmte voor de Nederlandse Missionaris. PAROCHIE YSSELSTEYN 6 - 12 mei Zaterdag 6 mei: jrd. H. Hellegers en echtgen.; mnd. J. Swinkels; mnd. D. Kleuskens-Wijnen (fam. KL); mnd. A. Arts-Theunissen; mnd. A. Bovée-Cuijpers; mnd. T. van Hugten- Gulpen; H. Philipsen (fam.); overl. ouders Fleurkens-Pouwels. Zondag: Zevende zondag van Pasen. 9.30 Lat. Hoogmis; na het openingswoord zegening van het water en „Vidi aquam". Past. Spreeuwenberg; M. van Asten en echtgenote; 11.15 D. Geurets-Peeters (oude buurt). Maandag 8 mei: 19.00 Harrie Jen niskens; tot zekere intentie. Woensdag 10 mei: 19.00 D. Geurts- Peeters (Kaartclub); D. Kleuskens- Wijnen (vrienden); L. Custers. Vrijdag 12 mei: 19.00 overleden parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00 R. T. Berkers; zo 9.30 A. Philipsen D. v. d. Burgt; 11,15 Marl. Potten tj. Jenniskens; Ma N. Jaspers C. Smits; Wo Vr D. Wijnans Marj. Potten. Spreuk van de week: „We praten weinig als we niet over ons zelf praten" (W. Hazlitt). Doopschema: (mei-juni): zondag 21 mei; zondag 4 en 18 juni). Mededeling: Jongens en meisjes - misdienaars, misdinettes en kinder koortje - dinsdag a.s. vertrek de bus precies om 9.00 uur! Omstreeks 19.00 uur zijn we terug. Kinderkoor: denk eraan, dat jullie zaterdagavond allemaal aanwezig zijn om te zingen in de H. Mis van 19.00 uur! PAROCHIE MERSELO 6- 13 mei 1989 Zaterdag 6 mei: 19.00 Antoon Egelmeers; Sjaak van Osch. Misd.: Martijn Wilms en Roel Cremers. Zondag: 10.00 Joep Versteegen en echtgen. (vw ooms en tantes). Misd.: Karin Thijssen en Heidy Litjens; 11.30 Marie van Osch (koll.). Misd.: •Esther Brands en Suz. Wilms. Maandag: 8.30 Harry van Cuyck (J); Antoon Michels; Jac. v. d, Heuvel, ouders en kinderen. Dinsdag: 8.30 Mevr. v. Dijck-San- ders. Woensdag: 19.00 Annie v. Hoof- Gielen; Teng Emonts (vw bekenden); Petronella, Huberta en Margaretha Emonts. Donderdag: 30 Martinus Pub ben; Mevr. de Rijck-v. Meyel. Vrijdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. kinderen. Zaterdag: 19.00 Jac. v. Dijck; P. v. Rijswijck: Misd. Wilma van Osch en Joy Arts. Kollektanten: volgens afspraak. Kerk poetsen: do. 11 mei: Mevr, de Mulder en Mevr. Tijssen-Rutten, Het is de eerste zondag van de maand: de kollekte is voor nieuwe vensters. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 6 mei: H. Dominicus Savio. 19.00 fam. Claessen-v. d. Weyer. Zondag 7 mei: Zevende zondag van Pasen. 10.00 voor alle parochianen. Maandag: H.H. Wiro, Plechelmus en Otger. 19,00 geen H. Mis. Dinsdag: 19.00 voor roepingen tot priesterschap en religieus leven. Woensdag: H. Antonius. 19.00 Fam. Arts-Mennen. Donderdag: 19.00 Fam. Peeters- Janssen. Vrijdag: H. Pancratius, martelaar. 19.00 voor de Kerk. Zaterdag: vooravond van Pinkste ren. 19.00 voor Pater Fleuren. Misdienaars:^zaterdag: Martiei d. Heuvel en Peter Boltden; zondag: Bart Marcellis en Antoon van Hoof. Lectoren: zaterdag: Josien Claessen zondag: Maria Lemkens-Ermens. Zouden we geen hoop hebben als we dit gebed van Jezus horen? „Vader, Ik wil, dat zij, die Gij Mij gegeven hebt, met Mij mogen ijn, waar ik ben." RECTORAAT VEULEN 7e zondag van Pasen. Zaterdag 6 mei: 19.00 Hgm. voor de parochie. Zondag 7 mei: 11.00 Hgm. als jgt. v. Jacobus Ewals; Hgm. v. Marlie Weys. Woensdag 10 mei: 8.00 lsm. tot in tentie fam. Weys-Houben; lsm. v. overl. fam. Leyssen-Vollenberg; lsm. t.e.v. St. Antonius (offerblok). Vrijdag 12 mei: 8.00 lsm. voor het welzijn van de parochie. Zaterdag 13 mei: 19.00 Hgm. v. d. Parochie. Akolieten zo 7 mei: Jan Pieter Lit jens en Martien Hagens. Misdienaars: Twan Hagens en Rob Hendrix. Huwelijksafk.: Joop Claessens uit Venray en Ria van Kempen uit onze parochie (2e roep). RECTORAAT HEIDE Zevende zondag van Pasen. Zaterdag: Half acht Avondmis voor de overleden ouders Poels-Mi- chels en ter ere van Pater Rootrhaan en de H. Antonius en voor Sef Mi chels en tevens jaargetijde voor Harrie Muysers. Zondag 10 uur Hoogmis voor de overleden familieleden Loonen-Bal- tussen. Akolieten: Michael van Kem pen en John Verkoeyen. Misdienaars van de week: Angeli- que en John. Maandag: Gedachtenis van de H.H. Wiro, Plechelmus en Otgerus. 8 uur H. Mis. Dinsdag: 8 uur H. Mis. Woensdag: 8 uur H. Mis.. Donderdag: 8 uur H. Mis. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Pancratius, martelaar. 8 uur H. Mis. Zaterdag: Half acht Avondmis voor de overleden ouders Achten-Cox en tevens voor Martinus Rongen en Johanna Gerrits. De kollekte voor de Oosterse Ker ken heeft opgebracht 102,65. Waar voor hartelijke dank. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 6 mei: 19.00 Avondmis voor W. v. d. Kerkhof, Thoe Jans sen, Truus Beerkens, t.z.i. en voor de broeders Clemens en Fidelis. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter v. d. Ven en t.z.i., 10.30 [dus niet om 10.00 uur!!!] Plechtige H. Mis voor de jongens en meisjes, die voor de eerste keer aanzitten aan de tafel van de Heer (opgeluisterd door onze fanfare). Int. voor René Buyzen, Martinus Martens en Hen- drika Martens-Michiels en Thei Arts, Antonius Vissers, Fam. Noyens. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor overl. ouders J. Bech- told en C. Bechtold-Sadee. Vrijdag: 9.30 H. Mis voor fam. Raven en fam. Noyens. uw weekblad Deze week een foto van van Leunen naar Casten ra: rond 1923. toen nog 'n grindweg, zoals op de foto di is te zien. Het huis op de foto is van z^ de datum en werd destijds bej door de familie Kemmelings <j" menteel door Ruud Vol» Kemmelings. Zoals men op de foto ziet destijds behalve boerderij oolj 'n soort huiskamercafé zoals ze toendertijd veelvuldig aantj zoals men ze straks op Aid M sedag (2e Pinksterdag) ook n<j tegenkomt. De twee mensen bij 't paanj links Theodorus Kemmelini rechts Gerardus Kemmeling.; Het groepje by en aan de h v.l.n.r. Huberdina en Gei Kemmelings, Wilhelmina Ke lings-Friesen en Comelis melings. Situatie woonhuis: Horsten*) eerste huis achter 't S (Leunen). Archieffoto J. v.d. Putten Wy kunnen weer interessanl to's voor deze rubriek gebn Inleveren by Drukkerij Van] Munckhof. Veelal kan men weer meteen mee terugnemej 5' nc 195C JEHOVAHS GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voi bijwonen van een bijbeltoesprai als thema: „Het hoofd bieden a zorgen des levens". In de KqJ rijkszaal aan de Henri Dunanti 11, aanvang 10 uur v.m. a.s. zo| Gratis toegang, geen collecte. wist u dat wij 85 van onze vleeswaren en worstsoorten ZELF maken wist u dat wij alles vers snijden (dus niet voorsnijden) )ok vo iventui Vorige week mocht de Venrayse folkloristische dansgroep "De Hak kespits" uit handen van mevr. Meesters en dhr. Wientjes, resp. se- kretaressen en voorzitter van de af deling Venray van de Stichting Zomerzegels, een aardig bedrag in ontvangst nemen. De stichting sub sidieert verenigingen die zich be wegen op het gebied van culturele en maatschappelijke aard. Als zoda nig viel ook de folkloristische dans groep "De Hakkespits" in de pry zen. Het bedrag is bestemd voor de aanschaf van de vroeger zogenaam de werkdraeht. Zoals bekend houdt de "Hakkespits" zich bezig met het uitdragen van de Noord-Limburgse folklore met betrekking tot zowel het dialekt en de streekdracht, als ook de streekdansen van om streeks 19.00. "De Hakkespits" is de Stichting Zomerzegels dan ook dankbaar dat zij het mogelyk maakt om het kleding-arsenaal "uit te breiden. Dit laatste wordt natuurlijk indij ook weer mogelijk gemaakt, dat het publiek zomerzegels die voor dit doel zyn uitgege1 "De Hakkespits" werkt ell mer een behoorlijk program) Van maart tot en met oktober ben zij iedere maand een opti te verzorgen. De optredens zijl wel regionaal als landelijk. V komende maanden staan op programma: de Merselose dj Merselo en op 8 juli het Festi1 Heyen (Nrd-Limb.). Op 13 augt zyn zij te zien in Nederweert- i.v.m. de Brugfeesten. Voor Vei zelf wordt op zaterdag 3 juni a.s. e folklor-avond georganiseerd in schouwburg. Hier zullen optred een folklore-groep uit Schajj (West-Friesland) en een groep Middelburg (Zeeland). Nadere ge vens omtrent deze zaterdag volg nog. DIEFSTAL VLAG Mogelijk is de vlaggenmani weer aktief geweest en had hij vlag "goed gereedschap" nog niet zijn verzameling. Leo Hendrij deed aangifte van diefstal van reklamevlag welke hy aan het V helminaplein had hangen. zijn

Peel en Maas | 1989 | | pagina 14