ILL «£11 BB PEEL EN MAAS Geen alternatief voor bouwplan aan de Merseloseweg B. en W. willen betalingstijdstip van de uitkeringen vervroegen .MODE êf VAN OORSCHOT MODE Venrayse hockeyclub gaat een nieuwe koers varen Het Groene Kruis AANBIEDING ZONNEKUUR Bezuinigingen in het ziekenhuis EENPERSOONLIJKE ZAAK Het fleurige dessin speelt een hoofdrol in het huidige modebeeld. Soms zijn de bloemen klein en lief, soms ook uitbundig en kleurrijk. Bloemenmotieven zijn altijd even goed te combineren. Zowel met elkaar, als met effen kleding stukken. Een aankoop om lang plezier van te hebben. Want het is mode van nu, mode voor u: SOEPELVALLENDE COMBINATIE VAN TlME. DE BLOUSE KAN ZOWEL IN ALS OVER DE HALFLANGE ROK GEDRAGEN WORDEN. BLOUSE F 1 49.-. ROK F 1 69.- Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Aan de gemeenteraad werd deze week medewerking gevraagd by het nemen van een voorbereidings- besluit van een gedeelte van het bestemmingsplan "Centrum". In minder ambtelijke termen uitge drukt, werd aan de raad gevraagd om de bestemming van de hoek Merseloseweg-Kruitweg te wijzigen, zodat daar een appartementenge bouw kan worden opgericht BOUWLAGEN De nu gevraagde wijziging is no dig, omdat het te bouwen projekt af wijkt van de huidige bestemming. Verhoeven Vastgoed b.v. wil name lijk bouwen in 5 bouwlagen, terwijl maximaal 3 is toegestaan. Daardoor wordt ook de goot- tevens bouw hoogte 15 meter in plaats van het toegestane maximum van 10 meter. Burgemeester en wethouders zeg gen in hun toelichting, dat, door de situering van het appartementen gebouw aan een van de invalswegen (Merseloseweg) van het winkelcen trumgebied èn de situering op een markant punt aan het pleintje van de bibliotheek, de gevraagde bouw hoogte als aksent op de normale hoogte van 3 bouwlagen, ruimtelijk gezien goed aanvaardbaar is. Ten- einde een goede c.q. geleidelijke overgang naar de omgeving te waar borgen, voorziet het bouwplan in een deels terugspringende bo venste verdieping, waardoor de hoogtewerking wordt verzacht. TE HOOG De frakties Van de Vorle en de - om u te laten merken dat u niet de enige bent met vragen; - om u te helpen infonnatie en adviezen op een ry te kunnen zetten. Bij voldoende deelname (mini maal 8 en maximaal 15 personen) organiseren wij een thema ochtend. Programma: - Dinsdagochtend 11 april 1989 van 09.00-11.00 uur in "De Cloc- kert". Bergweg 4 te Venray. Het the ma.- "Zindelijkheid". - Dinsdagochtend 18 april 1989 van 09.00-11.00 uur te Tienray, Ber- nadettelaan 8 te Tienray. Het the ma: "Zindelijkheid". - Dinsdagochtend 25 april 1989 van 09.00-11.00 uur te Ysselsteyn, Litsenbergweg 20b, te Ysselsteyn. Het thema: "Zindelijkheid". Voor kinderopvang wordt ge zorgd. Bij de thema-ochtend in Ys selsteyn is geen kinderopvang mogelijk. De onkosten verbonden aan de thema-ochtend bedragen 2,50 per persoon (voor leden van Het Groene Kruis). Heeft u interesse, meldt u dan aan! Regionale Vereniging Hei Groene Kruis Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 04780-81269. Opgave kan by de administratie. Voor meer inlichtingen kunt u de wijkverpleegkundige Miep Vermeu len of Thea Jeuken, bereiken van 's maandags t/m vrydags van 12.00 tot. 13.00 uur. PvdA waren het daar echter niet mee eens. Dhr. Lemmens (vdV) zou het ge heel veel mooier vinden, als de pan den Cuijpers en Theuws aan de Kruitweg in het plan betrokken werden. Dan kan men weer terug vallen op de maximum toegestane 3 bouwlagen en het kontingent van 20 premie-C woningen blijft voor Venray behouden. Deze fraktie vergat echter, dat men dan de twee genoemde pan den nog dient aan te kopen, en dat verhoogt natuurlijk de totale stich- tingskosten. Dhr. Kersen (PvdA) had ook dui delijk moeite met de bouwhoogte. De noodzaak daarvan, aldus Kersten, wordt gemotiveerd door de financiële haalbaarheid van het plan. Maar die financiële haalbaar heid kan de raad niet kontroleren. Feitelijk zou deze fraktie wel nee Kroon als door de kantonrechter in het gelijk gesteld, omdat volgens hen de voorschotten niet door de gemeente mochten worden terug gevorderd. Het werd een lange lijdensweg, waarbij met name de PvdA-fraktie zich niet onbetuigd liet en het colle ge met vragen hierover bleef bestormen. Vorige week schreven wij reeds in dit blad over de miljoenen welke het St. Elisabeth ziekenhuis moet gaan bezuinigen, om uit het jaar lijkse tekort van ruim zeven ton te kunnen komen. Naast de verschillende bezuini gingen welke de direktie in petto heeft, zou er ook in de personele sfeer bezuinigd moeten worden. Er was zelfs sprake van een verlies van 46 arbeidsplaatsen. De Ondernemingsraad van het ziekenhuis vindt echter, dat door die bezuinigingsplannen teveel ba nen verloren gaan. Zij bepleit dan ook prioriteit te verlenen aan bezui nigingsplannen, waardoor er min der arbeidsplaatsen verdwijnen. Men denkt daarbij aan bezuini gingsplannen in de materiële sek- tor, waarvan nog niet duidelijk is, hoeveel ze bij uitvoering zullen opleveren, maar mogelijk toch het aantal ontslagen zullen beperken. Intussen heeft het CDA in de Ven- tegen het plan willen zeggen, maar men heeft geen alternatief. Zegt men nee, dan gaan de 20 apparte menten voor Venray verloren, en we kunnen ze echt niet missen. AANVAARDBAAR Wethouder H. Willems vond dat de raad én met name zijn fraktie, te zwaar tilt aan de vijf bouwlagen. Men vergeet dat er in het centrum al meer gebouwen verrezen zijn met 5 bouwlagen. Kijk maar eens naar de Credietbank in de Pa- tersstraat en naar "Patershof" in dezelfde straat. Maar ook de in aan bouw zynde "Henseniusstaete" is 5 bouwlagen hoog... Stedebouwkundig zyn de plan nen aanvaardbaar en ook de Welstandscommissie kan er mee akkoord gaan. Itemeer omdat aan de kant van de Rabobank de hoogte geleidelijk toeneemt. Wat de financiële haalbaarheid "Kennis is macht... Als wij (raad en college) destijds beter geweten had den. dan waren al die by komende zaken en kosten niet nodig ge weest". Volgens dhr. Kersten bewijst de gang van zaken ook hier weer eens, dat men niet zo bang moet zijn van ministriële beslissingen en richtlijnen, maar ook zelf moet dur ven op te treden... rayse gemeenteraad in een brief aan burgemeester en wethouders zijn bezorgdheid uitgesproken over mogelijke ontwikkelingen rond funktie en toekomst van ons St. Eli sabeth ziekenhuis. Deze fraktie vindt het van groot belang, dat het gemeentebestuur van Venray op de hoogte wordt gesteld van het huidi ge en toekomstige beleid binnen de algemene ziekenhuisvoorzieningen in Noord-Limburg. Het college - al dus het CDA - dient op korte ter mijn, door de direkties, in een informatieve bijeenkomst inzicht en uitleg te worden gegeven over de (verwachte) ontwikkelingen. Wethouder mevr. Hoppenreijs, was het daar volkomen mee eens. In overleg met de direkties van de ziekenhuisen in Venray en Venlo is men al op zoek naar een weg om op de hoogte te blijven van de ontwik kelingen. De informaties welke dan het college bereiken, zullen worden doorgespeeld aan de raad. «*- betreft moet het volgens de wet houder iedereen toch wel duide lijk zyn, dat by 3 of 5 bouwlagen de kosten van de grond, van de kel ders, van de lift en nog meer voor zieningen. gelyk blyven. Drie bouwlagen zou in de praktijkvbete- kenen dat de woningen per stuk 10.000,- duurder worden - of 70- meer huur per maand zullen vragen. ALTERNATIEVEN Dhr. Kersten (PvdA) kon dat wel begrijpen, maar vond het niet juist dat bij afwijzing van dit plan, de 20 premiewoningen voor Venray verlo ren gaan. Er zouden alternatieven moeten zyn, waaruit de raad even tueel zou kunnen kiezen... Wethouder Willems kon ook dat wel verklaren. De beleggers wach ten met hun plannen tot dat ze we ten hoeveel premie ze krijgen. Als ze dat weten is het al bijna eind ja nuari eer men met al de procedures kan starten, maar desondanks moet men vóór juni alles in kan nen en kruiken hebben, om van het kontingent woningen te kun nen profiteren. Alleen als men en kele maanden meer respijt had, zou men met alternatieven kunnen komen. Er was een kleine schorsing van de vergadering voor nodig, eer de PvdA-fraktie kon besluiten zich "een beetje morrend" achter de plannen van het college te scharen. De fraktie Van de Vorle daarentegen vond het allemaal maar niks en stemde tegen. VANDALISME - Aan de Timmerman nsweg in Ysselsteyn ontstond een levensge vaarlijke situatie, toen de wegmar keringen verwijderd werden bij riool werkzaamheden. Personeel van Vissers Wegenbouw moest voor vervangende aanwijzingen zorgen. - Eveneens in Ysselsteyn heb ben vandalen geknoeid met de ver keerslichten. Er waren lampen uitgedraaid. - In de Vollenbergstraat in Vel- tum moest een montagewagen van de PTT het ontgelden. Ruitenwis sers en antenne werden vernield. - En in de Eikenlaan werd weer eens een Mercedesster van een daar geparkeerde wagen gerukt. INBRAAK IN SPORTHAL In de sporthal naby de Kiosk in het Brukske is ingebroken in een stalen opbergkast van de voUeybal- club van Rank Xerox. De kast was met geweld geopend. Vermist wor den zes volleyballen, een hand pomp. twee netten, een fluit en een EHBO-kist. De heer Kersten (PvdA) kon de be zorgdheid van het CDA en het colle ge ten volle onderschrijven. Wel wees hy er op, dat de PvdA reeds vo rig jaar - o.m. in maart - had aange drongen op infonnatie over de ontwikkelingen in de ziekenhuis voorzieningen in Noord-Limburg en met name in Venray... DONDERDAG 30 MAART 1989 Nr. 13 Na enkele jaren van - wat het bestuur noemt - ondefinieerbare te ruggang, heeft de Venrayse Mixed Hockey Club tijdens de algemene ledenvergadering besloten het roer om te gooien. De bedoeling is om af te stevenen op een beleid met een verantwoord evenwicht tussen re-, kreatief en presentatie! hockey. Ver der zal een leden we rfak tie worden gehouden, terwijl de zg. 22.500 - aktie" op korte termijn geld in de clubkas moet brengen, om de fi nanciële postitie weer redelijk ge zond te krijgen. TIJ WAS NIET TE KEREN Vanaf december heeft een onaf hankelijke adviesgroep, bestaande uit ouders en oud-leden zich gebo gen over de situatie, waarin de vere niging verkeerde door ledenverlies en een nijpende financiële positie. Ondanks een grote inzet van het zit tende bestuur was het ty niet te keren. Omdat te veel werk door te weinig mensen moest worden gedaan, werd het beleid ondergeschikt aan de noodzakelijke uitvoering. Om de hegatieve spiraal te doorbreken werd, met volledige instemming van het toenmalige bestuur, een nieuw interim-bestuur gevormd, dat uit negen personen bestaat en zich ten doel heeft gesteld met ak- ties op korte termijn en maatrege len op langere termijn, die de kontinuiteit van de bijna 35 jaar bestaande hockeyvereniging moe ten waarborgen, uit de impasse te halen. Thans wijst er alles op. dat de M.H.C.V. met vertrouwen de toe komst tegemoet kan zien. LEDENWERF-AKTIE Binnenkort zal met een ledenwerf-aktie worden gestart om nieuwe leden in alle kategorieën te krijgen. De minimumleeftijd voor jongens en meisjes is zeven jaar ter wijl er geen leeftijdsgrens geldt voor dames en heren. Het oudste HONDERDENTIENDE JAARGANG spelende lid is 59 jaar en nog weke lijks bij de heren-senioren aktief. Ieder weekend wordt er gespeeld en daafbij zijn alty'd wel bestuurs- en commissieleden aanwezig om nadere infonnatie te verschaffen. FINANCIËLE AKTIE De hockeyclub heeft een bedryf bereid gevonden een belangrijke gift te doen. Voor iedere gulden, die een lid of een buitenstaander in brengt, legt dit bedryf de helft, bij tot een maximum van 7.500,--. Wanneer dus leden en buitenstaan ders met elkaar 15.000.- by el kaar weten te brengen, wordt met een totaalbedrag van 22.500,- de financiële positie van de vereniging weer redelijk gezond. Vandaar dat deze aktie 22.500 - aktie" wordt genoemd. Daarom wordt een be roep gedaan op leden, supporters, ouders en sympatisanten 100,- te schenken zodat met 150 giften' het streefbedrag kan worden gehaald. Om de aktie, die begin mei wordt af gesloten. te stimuleren looft het bestuur fraaie prijzen uit voor dege nen, die de 25e, 50e, 75e, 100e, 125e en 150e gift hebben gedaan. Bijdragen kunnen worden gestort op rekening nr. 6884.85.855 t.g.v. ERGERLIJKE VERNIELINGEN AAN FIETS Then in de vroege morgen, om streeks 04.00 uur een jongedame terugkeerde op de plaats waar zij haar fiets gestald had, bleek die ver dwenen te zyn. Die fiets werd later vernield aangetroffen op de Langstraat Voorwiel en voorvork waren in elkaar getrapt Al TO BRAND Door tot nog toe onverklaarbare oorzaak is spontaan brand uitge broken in een vóór de woning van de eigenaar aan de Makkenhof staande personenauto. Het voertuig brandde geheel uit. INBRAKEN L\ AUTO'S EN VERNIELINGEN AAN AUTO'S - Een op de parkeerplaats by de Algemene Begraafplaats geparkeer de personenauto werd beschadigd aangetroffen. Vermoedelijk is ge tracht in de auto in te breken en dat is niet gelukt De benadeelde is een inwoner van Venray. - Door vernieling van een tocht- raampje was toegang verkregen tot een aan de Haamm^kerstraat ge parkeerde personenauto. Uit de au to is ontvreemd de radiocassette- rekorder ter waarde van 1.500.-. - Een op de parkeerplaats by de bibliotheek staande personenauto was met gele verf "beneveld", het zal de eigenaar veel geld kosten de auto weer schoon te maken. - Door forcering van het rech- terslot was toegang verkregen tot een aan de Harpstraat staande per sonenauto. Uit de auto zijn ont vreemd de autoradio ter waarde van 450 - en een lederen jas ter waar de van 350,-. - Aan een in de Hubertusstraat staande personenauto waren ver nielingen aangericht Voor de eige naar een schadepost van 600,-. Een aan de Pr. Hendrikstraat staande personenauto werd door de eigenaar beschadigd aangetroffen. - Kennelyk werd de inbreker van een in de parkeerhaven van de Veltumse Kleffen staande persone nauto, in zyn werk gestoord. Er was al getracht het kontaktslot te forceren. - Ook bij een in de Ardennen- laan geparkeerde personenauto warden vernielingen aangetroffen. Vorige week, op goede vrijdag, heeft de Werkgroep Kruisen en Kapellen, van Veldeke Venray, weer twee veldkruisen in ere hersteld. Allereerst geschiedde dat op de Stationsweg, hoek Bongerdstraat (zie fo to). Daar werd aan de hand van oude foto's de vooroorlogse toestand zoveel mogely k benaderd. Niet alleen het corpus, dat de werkgroep zelf maakte, maar ook het kruishout dat door de gemeente geleverd werd, zijn naar oud model vervaardigd. Ook het bord "offer voor de zielen des vagevuurs" en een flinke offerblok ontbreken niet Bloemisterij Semper Florens zorgde voor een passende bloemenver siering. In Klein Oirlo, aan de Castenraysèweg. werd ook het kruishout en het corpus vernieuwd. De Werkgroep werd daarbij gesteund door de plaatselij ke aannemer Van den Broek. De financiële lasten van deze vernieuwing konden gedeeltelijk afgewenteld worden op de Stichting "Zomerzegels" die een financiële tegemoetkoming verstrekte. Dat men als gepensioneerde huisschilder toch nog nuttig werk kan ver richten. bewees Gerard Rei jnders sr.. die beide corpussen polvchromecrde. Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft een zeer uivoerige nota onder de titel "Notitie omtrent overbruggingsuit keringen en voorschotverlening" opgesteld, als antwoord op de in au gustus en december van vorig jaar door de PvdA-fraktie gestelde vra gen. Hierin wordt uitgebreid inge gaan op de gerezen problemen, naar aanleiding van de Kroon- uitspraken met betrekking tot het verleggen van het betalingstijdstip van de uitkeringen per 1 januari 1985 en de uitspraken van de kan tonrechter met betrekking tot het verhaal van de overbruggingsuitke ringen. Er worden in de notitie lijnen ge zet om tot een afwikkeling van za ken te komen. Tevens worden Regelmatig bereiken ons vragen over de opvoeding van en de om gang met peuters en kleuters in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Boeken zijn hierover vol geschreven, maar in het gewone doen van alledag blykt het weer anders te zyn. Het Groene Kruis wil een peu ter/kleuter thema-ochtend orga niseren: om u ervaringen te laten uit wisselen en van elkaar te leren: aanbevelingen gedaan voor een ver vroeging van het betalingstijdstip met begeleidende maatregelen en de vormgeving van de voorschot verlening. Dat laatste houdt het voornemen van b. en w. in, oni met ingang van 1 juli a.s. de uitkeringen in het ver volg uit te betalen tussen de achtste en de tiende dag van de maand. De reden hiervan is, de periode tussen het einde van de maand en het be schikbaar zijn van de uitkering, zo klein mogelijk te maken. VOORSCHOTTEN Men zal zich ongetwijfeld nog herinneren, dat de verschuiving van de uitkeringsdatum van het einde van de maand naar halverwe ge de volgende maand, per 1 janua ri 1985, de nodige deining veroorzaakte, omdat de uitkerings gerechtigden de eerste zes weken moesten zien rond te komen met een uitkering voor éën maand. Wanneer men in financiële moei lijkheden dreigde te komen, kon een voorschot worden aangevraagd, dat later zou moeten worden terug betaald middels een inhouding. Voor de gemeente begon de eUen- de, toen tegen deze maatregel door .twee inwoners een procedure bij de kantonrechter werd aangespannen en een bezwaarschrift werd inge diend bij de Raad van State. De bei de Ven ravers werden zowel door de Uit de nu voorliggende notitie blijkt, dat de gemeente van plan is opnieuw de overbruggingsuitkerin gen voor zover niet terugbetaald, te verhalen. Bovendien wil het coUege het tijdstip van de betaling van de uitkeringen met ongeveer vier da gen vervroegen. Degenen, die voor het eerst een uitkering zullen ont vangen, en door het verschuiven van de dag waarop de uitkering wordt verstrekt, in financiële moei lijkheden dreigen te komen, zullen een vooruitbetaling kunnen aan vragen van één week onder voor waarde, dat zy deze zullen moeten terugbetalen, als zij geen uitkering meer ontvangen. Overigens zal de gemeente, nadat over deze notitie de nodige beslis singen zijn genomen, aan alle uit keringsgerechtigden voorlichting geven. Vooruitlopend op de behandeling van deze nota, in commissie en raad, gaf het PvdA-raadslid Kersten jl. dinsdag nog een terugblik op de in 1985 gevolgde procedure bij het verschuiven van de uitkeringsda tum. "Het had destijds geen voor schot maar een ekstra bijstands uitkering moeten zijn", zo beklem toonde hij. En hij onderstreepte dat nnf ppns p.kstra nipt dp nnmprkind- 10 x !4 uur bank en hemel met gratis Lancaster zonnecosmetica probeerset. Zolang de voorraad strekt.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9