Ie Hcoatten mn öe Ökote ÜCerk Manual Triathlon Vereniging M.H.C.V. Duivensport T.W.C. Oostrum Venrayse schutters suksesvol! Rooyse V.K. Red Stars Spio Stockcar racing De Peeldrivers Atletiekvereniging Venray-Regio Schietvereniging De Roos Red Caps Venray Bedrijfs Tafeltennis Kompetitie Hondensport agini! pEEL EN MAAS Donderdag 30 maart - Pagina 7 programma zaterdag 1 april: ja A Loreal-Manual (11.00) 12.00 ja B kspl.-Manual (11.45) 12.45 programma zondag 2 april: Ma B Manua-Bevo Heidia C. 11.00 ja B Manual-Bevo Heidia C. 11.45 Hi B Manual-??? 12.30 Drekr. Manual-Bevo Heidia C. 13.30 Djun B Manual-??? 14.30 Hvet Manual-Loreal 1530 Hsen Ekspl.-Manual (11.00) 12.00 REGIO VENRAY Op 2e Paasdag is in Waalwy k een duathlon wedstrijd verlopen. De af standen waren voor het zwemmen 1 km en voor het lopen 16 km. Franka Jansen behaalde na een spannende strijd de 2e plaats in een tijd van 1.20,46 uur. Ludy Ver stappen was 5 min. sneller als het vorig jaar en finishte in een prima tijd van 1.14,50 uur. Dit is een goed voorproeve voor het a.s. triathlon seizoen. Trainingstijden: Dinsdag: lopen van 18.30-20.15 uur atletiekbaan Woensdag-. kombinatietraining fietsen 18.30 uur vanaf parkeer plaats gemeentebad, daarna zwem men om 21.00-22.00 uur Vrijdag: zwemmen van 20.00- 21.00 uur gemeente-zwembad Zaterdag: lopen van 16.00-17.30 uur parkeerplaats gemeente zwembad Zondag fietsen vanaf 09.00 uur gemeente-zwembad. Zondag aanstaande wordt op het kunstgrasveld op sportpark De Wieën de derby gespeeld tussen de eerste hockey-herenteams van Ven- ray en Venlo. Venrays Heren 1 team speelt dankzij promotie vorig jaar voor het eerst in de eerste klasse. Voor de winterstop waren de presta ties van dit jonge nog onervaren team onder leiding van oud inter national Geert van Eijk nog niet ge weldig. Echter na de winterstop zyn ze na drie wedstrijden nog ongesla gen en dreigt het degradatiespook zijn zin niet te krijgen. In de uit wedstrijd tegen Venlo werd nog roy aal verloren, maar als Venray zijn huidige vorm weet te handhaven kan het een spannende attraktieve wedstrijd worden met winstkansen voor beide partijen. Supporters zyn van harte wel kom en entreegeld hoeft by hoc keywedstrijden niet betaald te worden. Dus u kunt gratis komen kennismaken met de hockeysport en de hockeyvereniging want aan sluitend aan de wedstrijd, die om 14.30 uur begint, is er live muziek in het clubhuis de Push Inn. P.D.V. De Zwaluw A.s. zaterdag alweer de eerste vlucht van het nieuwe seizoen. Let wel: de eerste vluchten van dit sei zoen zijn op zaterdag. Het inzetten hiervoor is op vrijdagavond van 19.00 tot 19.45 uur. Voor de funktio- narissen beginnen we om 18.30 uur. Poelebrieven aan het lokaal, of af te halen by Fun Sybers aan de Molenpad, die tevens nog klokken- rollen en inktlappen in voorraad heeft. Denk er aan, dat de ho- klijsten tydig worden ingeleverd. Er kan nog steeds opgave gedaan worden voor de Midfondclub OB. Men wordt eraan herinnert dat het jaartal op de poelebrief vermeld moet worden wil men later in aan merking komen voor 'n kampi oenschap! Allen 'n suksesvol seizoen toege wenst en tot vrydag In het afgelopen Paasweekeinde werden in Haelen de openings wedstrijden van het N.W.B. wegsei- zoen verreden. Paaszondag behaalde Michel Jeucken een 8e plaats bij de aspiranten C. Tom van Asten en Ramon Kuunders eindig den als resp. 7e en 8e bij de aspiran ten B. Paasmaandag leek Hay Camps op weg naar een goede klassering in een achtervolgend groepje by de amateurs, maar zijn krachten reik ten net niet tot de streep. De trimmers waren ook weer ak- tief: een achttiental trimmers van Groep 1 reed hun route op 2e Komende zondag rijden de wedstijdtrimmers de ronde van Tongelre (Eindhoven). Trimmersgroep 1 vertrekt die dag om 8.30 uur voor een tocht van 80 km naar Siebengewald. Groep 2 vertrekt om 9.30 uur voor een tocht van 35 km richting Merselo. Let Op: 1 april: uiterste inl. datum copy Kettingblad 23 april: clubkampioenschap trimmers deel 1 30 april: gezinsfietstocht deel 1. Denkt u nog aan de was-aktie. By de onlangs gehouden nationa le kampioenschappen met histo risch model geweren vielen twee Venraynaren in de prijzen. Ze kwa men uit op het onderdeel Vetterly B (vry geweer, replica). In de A-klasse behaalde Ben van Malsen de 2e prys met 91 van de 100 punten. Johan Peters kwam uit 'in de hoofdklasse. Hy schoot 93 punten, hetgeen hem de 3e prys opleverde. Deze kampioenschappen werden georganiseerd door de Horster schietvereniging "Davy Crockett". AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 Programma zaterdag 1 april: Dames: Rooyse VK 1-Symachia a. 16.00 Tellen P. Maas. Lijnrechters P. Hoex/R. van Hout Scorebord E. v. Lieshout Rooyse VK 2-Nuvoc a. 16.00 Tellen A. Creemers. Lijnrechters H. de Bruin/L. Jansen. Scorebord Leon Jacobs. Rooyse VK 3-Asterix 1 a. 18.00 Tellen D. Hoex. Rooyse VK 4-Racopa VC Weert a. 13.30. Tellen M. Schelbergen. Heren: Rooyse VK 1-Set Up a. 16.00 Tellen J. Jansen. Lynrechters G. v. Meyel/M. v. Lierop. Scorebord Kim Huizer. Rooyse VK 2-Athos 1 a. 18.00 Tellen Heidi v. Meyel. Rooyse VK 3-Set Up 2 a. 13.30 Tellen Henny Peeters. Sporthalzaken: 10.15-13.45 uur B. Arts/A. ten Cate 13.45-17.00 uur J. Cleven/C. Lamere 17.00-20.30 uur J. Kessels/M. Beerkens JEUGD Programma zaterdag 1 april: Jongens A, Wetteling a. 18.00 Jongens B, Wetteling a. 12.00 Meisjes Al, Wetteling a. 12.00 Meisjes A2, Wetteling a. 12.00 Meisjes BI, Wetteling a. 10.30 Meisjes B2, Wetteling a. 10.30 Programma zondag 2 april: Meisjes B3, Brukske. a. 10.00 Meisjes Cl, Grubbenvoret v. 11.45 o.d.r. K. de Wit. Tellen en fluiten zaal Brukske: Dames 1. Nachttoernooi 28 april a.s. Willen jullie, in verband met de organisatie, de inschryfformulie- ren s.v.p. op tyd inleveren. Bij voor baat dank. Buitentoemooien Map met gegevens div. buiten toemooien ligt bij Jos (kantine) ter inzage. (Naar gegevens van Ben Kruysen.) j Het Maria-retabel, dat van het be gin van de zestiende tot de helft van de negentiende eeuw in de Grote Kerk van Venray heeft gestaan, was zonder twijfel het mooiste en rjjkste van de retabels die de kerk heeft bezeten. Momenteel is het een pronkstuk in de Basiliek van Tbn- geren. ondanks het feit, dat het veel van zyn schoonheid van weleer heeft verloren. Doordat het retabel waarop in drieentwintig taferelen met maar liefst 160 beeldje het le ven van Maria vanaf de verloving tot haar ten hemelopneming is uit gebeeld is geloogd, is niets meer overgebleven van het werk van de z.g. stoffeerders, die het houtsnij werk van kleuren hebben voorzien. Zoals wij vorige week beschreven was goud de hoofdkleur. Het blad goud, dat op de gladde onderlaag van het houtsnijwerk werd aange bracht, kon later worden gepolijst, hetgeen een stralend effect te zien gaf- Na het vergulden kon de kunstenaar met de verdere poly-* chroniie is in vele kleuren be schilderen) beginnen. De tijdge noten beschouwden het z.g stoffe ren van 'n beeld als iets, dat nog be langrijker was dan 't snijden van het beeld. Voor de kleuren van het gelaat b.v. was een groot vakman schap noodzakelijk, omdat daar mee het effect van de uitdrukking valt of staat. Dat dit polychromeren beter betaald werd dan het snyden, tag ten dele ook wel aan de kost baarheid van het goud en van de uit dure materialen samengestelde temperaverf. De benodigdheden voor de schil der en stoffeerder brachten een he te economische activiteit op gang namelijk het ontginnen van ertsen, mineralen en het kweken van verf- Planten. Na het aanbrengen van bladgoud, gebruikte de stoffeerder vooral rood en blauw in verschillende tinten en kwaliteiten. De rode kraplaag werd bereid uit grote meekrapaanplan- tingen in Zeeland. Bresielhout, om bresielrode verf te maken werd geimporteerd uit de Lévant (nabije Oosten). Ook werd gebruik gemaakt van karmijn, vermiljoen en oker. Voor de bereiding van indigo-blauw kweekte men de wedeplant. Het In dische Indigo werd vanaf het begin van de XVI eeuw aangevoerd langs de nieuwe scheepvaartroute om Kaap de Goede Hoop. Om de blauwe 1 verfstof ultramarijn te maken werd lapis lazuli uit Afghanistan inge voerd. Dat deze produkten peper duur waren, was geen bezwaar. De kunstschilder en stoffeerder werk ten immers voor een kapitaalkrach tige kerkelijke of burgerlijke opdrachtgever. Uitzonderingen daar-gelaten was het merendeel van de geproduceer de retabels gepolychromeerd. Bij nader onderzoek is vast komen te staan dat het Venrayse Maria-altaar ook van goud en kostbare verven voorzien moet zijn geweest Dit lydt niet de minste twyfel, gezien het of ficiële keurmerk van het Antwerp se Sint Lucasgilde voor de polychromie, n.l. de burcht met twee handjes ingebrand op de rech- terzywand van het retabel. Boven dien werd deze polychromie bevestigd door de vicaris generaal van Roermond, Jacques van Oeve- ren. In een visitatieverelag van 1666 werd het Maria-altaar om schreven als „glanzend van goud en kleurpracht". In de inventarislijst van 8 juli 1883 werd vermeld: „Een Maria-altaar 1ste fundatie zijnde van boven gesneden verguld houtwerk". In de laat gothische periode bezat een retabel eveneens twee beweeg bare zijluiken die konden worden dichtgeklapt en beschilderd waren. Indien zy ooit bij het Venrayse Maria-altaar aanwezig waren, is het best mogelijk dat zij in de loop der eeuwen werden vewijderd en als af zonderlijke paneelschilderijen hun weg hebben gevonden. Omdat we met zekerheid weten dat het retabel gepolychromeerd was, mag veron dersteld worden, dat de beweegbare zijluiken er geweest zyn. By een grondige restauratie zijn alle spo ren, die kunnen leiden tot een be vestiging daarvan, uitgewist Eveneens werd tijdens deze restau ratie in het atelier van de aankoper Mal fait te Brussel de polychromie van het Mariaretabel afgeloogd. De beeldjes zien er nu feitelijk mis vormd uit omdat zij gesneden wer den in de functie van de polychro mie die moest volgen. Maar on danks alles is het Maria-retabel, zo als het thans in Tingeren staat, een parel van laat Gothische beeld houwkunst. Tot zover een overzicht van de kunst-historische betekenis van dit retabel, dat rond 1500 in de Venray se kerk werd geplaatst. Door Arnold Vereleyen en zyn neef Arnold van der Gaet werd om streeks die tijd in de Grote Kerk een beneficie geestelyke waar digheid met daaraan verbonden in komsten) gesticht ter ere van O.L. Vrouw. Zij schonken daartoe een altaar, waaraan ruime in komsten van landerijen waren ver bonden, tot onderhoud van de priester, die aan dit altaar de H. Mis sen moest lezen. Rector van dit al taar was Arnold van der Gaet. Het altaar, dat door de familie Vereleyen te Antwerpen was besteld, moest Verlies In slotfase Het herenteam speelde zondag te gen de nummer 2, Tfempo Tbain uit Amsterdam. Na een lang en span nend duel moesten de Venrayere zich in de slotfase mei 4-6 gewon nen geven. De heren kenden een slechte start Zowel Bert als Ronald Bogaard verloren hun eerste wedstrijd. Echter door de aanmoe digingen van het massaal opgeko men publiek kon Red Stars terugkomen. Bert Thyssen scoorde tegen Kogher in een schitterende wedstryd (1-2). Het dubbel had ge wonnen moeten worden. Na winst in de le game kwamen de gebroe ders Bogaard op matchpoint. Jam mer genoeg werd 'de game en de wedstrijd verloren. Ronald kon daarna de aansluitende treffer sco ren. Nadat Bert Bogaard op 't nip pertje won was de stand weer gely k (3-3). Bert Thijsen verloor in een spannend duel tegen de beste man Tsmpo Team, Van Elferen. Ronald Bogaard won z'n laatste party, zy het dat hij het publiek de zenuwen op het lijf joeg De laatste twee pun ten waren weer voor Tempo Team. Door dit resultaat staan Red Stars en Tempo Team samen aan kop. On danks het verlies was het een schit terende partij, vooral door het rijkelijk aanwezige publiek die met hun aanmoedigingen de spelers erg stimuleerden. Verlies dames Het damesteam blyft in de hoek waar de klappen vallen. Er werd met 2-8 verloren van Treffers uit Klazinaveen. In de beginfase had den de Venraysen nog kans. Erika won haar eerste party en na het dubbel (1-4) bracht Edith Boone kamp de stand op 2-4. Maar het ge brek aan zelfvertrouwen deed de dames ook deze keer de das om. Geslaagd Red Stars toernooi. Het tafeltennistoernooi dat Red Stars het afgelopen Paasweekend organiseerde mag als geslaagd be schouwd worden. Er waren mooie partijen te zien en er waren ook veel toeschouwers. Zaterdag begon het evenement met het invalidentoemooi. Pieter Zwanbach werd eerste in de B- klasse. Verder waren voor I.S.V. suk sesvol Wilbert Janssen. 2e in de 3e klasse en Franca Hendriks by het schuiftafelten n is. By het jeugdtoemooi waren eve neens enkele Venrayse spelers suk sesvol. Bart Platsbeecker won de hoogste jeugdklasse, werd 2e in de open klasse en won bovendien het dubbel met Paul Swinkels. Paul werd 2e in de B-klasse. Leon Rooy- endijk en Roel Zegere wonnen het dubbel in de pupillenklasse. In de meisjesklasse werden de volgende prijzen gewonnen: Pupillen ATB: 1. Danielle Poels; 2. Angèle Wientjens. Pupillen C: 1. Sandra Verheyen. Welpen: 2. Susan Zegere. Jeugd 2: 2. Danielle Poels. Jeugd 3: 1. Angèle Wientjens; 2. Ellis Beyers. Dubbel aspiranten: 1. Susan Lin- ders/Daniellc Pöels. Dubbel pupillen: 1. Simone Tbmlow/Diana Wynands: 2. Bouke Freriks/Angèle Wientjens. Dubbel welpen: 1. J. Duyf/Susan Zegere. In de senioren klasse waren de Red Stars spelers minder goed ver tegenwoordigd op het erepodium. De pryswinnaare waren: Heren: E-klasse: 1. Nicky van Sinteren. Dubbel A/B-klasse: 1. Ronald en Bert Bogaard. U-klasse: 1. Arie v.d. Giessen/Erik Verblakt; 2. Maurice en Antoon Achten. Dames E-klas.se: 1. Karin Bonants. WATERPOLO Trainingen: Dames: zaterdag 1 april 1930 uur; woensdag 5 april in het combibad 19.15 uur Heren: dinsdag 4 april 22.15 uur Pupillen: zondag 2 april 12.00 uur IK POLO: zondag 2 april 11.00 uur. Wedstrijden: Dames: Zondag 2 april SPIO 1-ZEPS 1. Aanvang 1330 uur. Aan wezig zyn om 13.00 uur. Afmelden by Marian Flinsenberg. tel. 10490. Coach Ludo Hartjes. Wofficials Marc van Ampting en J. Smits. Heren 1: Zaterdag 1 april SPIO 1-De ROG 2. Aanvang 17.15 uur. Ver trek om 16,15 uur vanaf de Wette ling Coach Wout Wouters. Afmelden Wout Wouters, tel. 89372. W.officials Geert Flinsenberg Marie-Jose Flinsenberg Woutera Flinsenber. Heren 2: Zondag 2 april IIZ&PC 2-SPIO 2. Aanvang 10.15 uur. Ver trek vanaf de Wetteling om 09.15 uur. Coach John van Bere. Aftnel- den Marcel Jeuken, tel. 83602. A.s. zondag 2 april wordt op het circuit "De Spurkt", gelegen aan de Smakte i-weg een promotie wedstrijd verreden. De wedstryd begint om 13.00 uur en de entree is gratis. Het beloofd een spannende wedstryd te worden, gezien de vori ge wedstryd. Kanshebbers zyn moeilijk te noemen door het bijzon der kleine verschil, maar by de wit- dakkere zal Jan Rooyakkere ongetwyfeld sterke tegenstand heb ben van Barry Moorrees. die vorige keer zyn eerste wedstryd reed. By dc kleurdakkere zal de stryd hevig zyn tussen o.a. Ronals Mos man. 'Iben Schoenmakers en San- der Poels. Ook van andere clubs komen rydere naar Venray. maar hier waren de namen nog niet van bekend. Al met al zeker een bezoek je waard. Trainingen vanaf april 1989 (baanseizoen): -pupillen: woensdag 18.00-19.00 uur (miv 5 april): zaterdag 10.00-11.15 uur (miv 8 april) - D-junioren: woensdag 18.00-19.00 uur (miv 5 april); zater dag 10.00-11.15 uur (miv 8 april) - C-junioren: woensdag 19.00-2030 uur (miv 5 april); vry dag 18.30-20.00 uur (miv 7 april) A/B jun. senioren: dinsdag 19.00-20.30 uur (miv 4 april); don derdag 19.00-2030 uur (miv 6 april) - Midden- en lange afstand: dins dag 19.00-20.00 uur (miv 4 april) -Rekreanten: zaterdag 16.00 uur Schadykse bossen (miv 1 april). Ambtenaren-Veldloop By de Nederlandse kampioen schappen Veldloop voor Gemeente ambtenaren, gehouden op woens dag 22 maart, is Bert Billekens in de kategorie vet. 2 tiende gewofden. In totaal hebben in Beesel in de ka tegorie vet 1 en 2 ruim 350 lopers deelgenomen. Bert liep de 11,7 km in 49.41 min. Scholenatletiekdag Op zaterdag 15 april a.s. is er weer de jaarlijkse scholenatletiekdag op de atletiekbaan. Kinderen van alle basisscholen uit de gemeente Ven ray, Hol thees en Overloon, Vier lingsbeek en Maashees kunnen die dag sprinten, ver- of hoogspringen, balwerpen en 1000 m lopen. Kosten van deelname zyn 1,50 p.p. In schrijven kan via school. Wedstrijden -1 april Den Haag: City-Pier-City Loop wordt gezamenlijk bezocht door A.V. Venray (rekreanten). -1 april Tegelen: Vooijaareserie 2,5 - 5 - 10 km. De eindstanden van het kompe titiejaar 1988-1989 zijn als volgt: Hoofdklasse: Landgraaf 1 36; Seve- num 1 28; Helden 1 24; Leunen 1 14; Meerlo 1 13; Helden 2 6; Maas- bree 1 5. Eerste klasse: Swolgen 1 28: Ko- ningslust 1 24; Sevenum 2 24; Kes- sel 1 18; Leunen 2 15; Horst 1 13; Maasbree 2 6. Tweede klasse: Swolgen 2 34; Leunen 3 28; Sevenum 3 22; Meerlo 2 14; Helden 3 14; Venray 1 10; Maasbree 3 4. Derde klasse: Koningslust 2 32; Leunen 4 26; Horst 2 22; Velden 1 18; Swolgen 3 16; Meerlo 3 12; Swol gen 4 0. Vorige week vrydag zyn we be gonnen met het jaarlijkse Konings- schieten. We schieten 2 series van 30 schoten verdeeld over 4 donder dagen. De 8 hoogste schuttere daar van schieten om het koningsschap. Het is een rustig Paasweekend ge weest De wedstrijden van de junio ren en van de pupillen werden afgelast De softbal senioren gingen vloei end van start tegen Gemert maar lieten het er de laatste 2 innings by zitten. Er werd zodoende met 19-3 verloren. Uitslagen: HB asp: Amigo-Red Caps 4-11 SB sen: Gemert-Red Caps 19- 3 Programma 1 april: HB pup: Red Caps-Gemert 11.00 Aanwezig zijn om 9.30 uur SB jun: Red Caps-Gemert 13.00 Programma 2 april: HB sen: Red Caps-Mulo 14.00 Aanwezig zyn om 12.00 uur. Uitslagen 3e en 4e speeldag, gespeeld op maandag 6 en 20 maart Klasse 1: RX Venray 1-Red Stare/rekr. 1 5-5 Inalfa 1-Gemeente 1 5-5 In alfa 1-Red Stare/rekr. 1 5-5 Gemeente Politie 1-Gemeente 7-3 Klasse 2: RX Venay 2-I.S. Venray 1 4-6 Ziekenhuis 1-N.L.W. 1 8-2 C «Sc S Keukensl-Red Stare/rekr.25-5 RX Venray 2-N.L.W. 1 7-3 Ziekenhuis 1-Red Stare/rekr. 2 8-2 I.S. Venray 1-C S Keukens 1 6-4 Klasse 3: Inalfa 2-De Munkie Boys 9-1 Inalfa 2-Red Stare/rekr. 3 8-2 S.V.C.B. 1-I.S. Venray 2 7-3 Munkie Boys 1-1.8. Venray 2 10-0 Op zondag 2 april a.s. organiseert "P.H.C. Buitenlust" op hun terrein, gelegen aan de Metaal weg (hoek Maaslieseweg) het Kampioenschap Jonge Honden. De geleiders zullen bij deze gele genheid moeten tonen of zij er in betrekkelijke korte tyd in geslaagd zijn om de hond op een niveau te brengen waaraan bij dit kampioen schap moet worden voldaan. De beoordeling en uiteindelijke aanwijzing van de Kampioen Jonge Honden 1989 is in handen van de erkende keurmeester de heer P. van Dijk uit Maashees, een man met veel ervaring in het africhten en in het beoordelen van dergelijke evenementen. Voor het publiek is deze wedstryd een gelegenheid om by goede weer somstandigheden, onder het genot van een konsumptie kennis te ma ken met de honden-dressuur. Aanvang van het Kampioenschap Jonge Honden 1989 is 9.00 uur. Om ongeveer 14.00 uur wordt de Kam pioen bekendgemaakt. steeds bediend worden door een priester uit de bloedverwantschap Vereleijen-van der Gaet. De pastoor van Venray had het recht en de plicht, als het altaar vacant kwam, een nieuwe rector aan te stellen, die dan moest stammen uit de familie van een van de stichters. Dit bleef zo tot 1834. In 1801 was door het concordaat tussen Napoleon en de paus de kerkelijke wetgeving veran derd. Toen in het jaar 1834, na de dood van rector van den Oetelaar het altaar van O.L. vrouw zonder rector kwam, probeerde de familie alsnog een geestelyke uit haar ver wantschap benoemd te krijgen. Het bisdom Luik, waartoe Venray be hoorde, liet echter weten, dat het geen nieuwe bedienaar uit de fami lie aannam. De goederen kwamen toen aan het kerkbestuur dat de verplichtingen zou nakomen. Door de eeuwen heen was het Ma ria altaar in verval geraakt en zo zwaar beschadigd, dat het dringend aan een restauratie toe was. Het kerkbestuur, dat nu belast werd met de restauratie hiervan, scheen tegen de zware uitgaven niet opge wassen, temeer daar men zelf drin gend geld nodig had voor herstelwerkzaamheden in de kerk, zoals b.v. het leggen van een nieuwe vloer. By die gelegenheid, waarbij - zoals reeds eerder vermeld - alle grafzerken werden verwijderd, werd ook dit retabel achter in de kerk tegen de torenmuur geplaatst. Dit onder protest van vele notabe len van Venray. In die dagen werd veel minder be lang gehecht aan kunstwerken en ook het kerkbestuur van destijds ontging blijkbaar de artistieke waarde van het retabel. Het keek slechts naar een gunstige gelegen heid uit om zich te ontdoen van de ze gehavende en vervallen „Poppenkast" of Mennekesaltaar" zoals het in de volksmond werd genoemd. In een volgend artikel zal Ben Kruysen een beschrijving geven van het altaar zelf en de omstandig heden waaronder het Maria-altaar voor Venray verloren ging. Overigens behoeft onze vorige af levering een rectificatie, omdat de onderschriften by twee foto's niet volledig waren. De afbeelding van de beeldhouwer in zyn werkplaats was een detail uit een houtsnede uit de 16e eeuw. De middelste afbeel ding was een foto van een van de 160 beeldjes van het retabel. (wordt vervolgd)

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7