j KERKDIENSTEN CHQQNHBDS JOURNAAL f Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 2 maart - Pagina GROTE KERK Deken CJ.R. Buschman, Eind- straat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Grote Markt 10, tel. 82385, b.g.g:'85855. Zaterdag: H. Casimir: 9.00 uur Harrie Messemaeckers; ouders Arts- Cornelissen en Jeu Jenniskens. 17.00 uur H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. de 90ste verjaardag van mevr. Van Dooren-van de Ven, Schuttersveld flat 18. 19.00 uur Zondagsdienst. Overl. ouders Van Bracht-Cremers; Harry van de Ven; overl. ouders Antoon Stiphout en Maria Claessens; Alda Smedts (coll.); Riek Beelen- Beerkens; ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje van Overveld; Jos Reijnders (coll.); Henrica Jansen- Pillen (coll.); Alfons Goumans (coll.); Johanna Peeters-Claessens en familie; Jan Bakker (coll.); ouders Flinsenberg-van de Mortel en overl. familie; Mien Verbakel-Beetz (coll.). Zondag: Vierde zondag van de veertigdagentijd. 8.00 uur Lsm. Anna Smeeis-Cupers. 9.30 uur Lat. Hgm. Jo Wennekers-Muijsers; Wilhelmus Hubertus Janssen; ouders Kersten- Ticheloven; W. Broers, echtgenote en overl. kinderen. 11.00 uur Ned. Hgm. overl. ouders Coopmans-van Kessel; ouders Tacken-Maes (S). Maandag: 9.00 uur Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: 9.00 uur Lsm. overl. ouders Sikes-Nelissen. 19.00 uur Lsm. ouders Frans Swinkels-Marcel- lis. Woensdag: H. JOHANNES DE DEO. 9.00 uur Lsm. familie Muis-Bekkers (S). Donderdag: H. Dominicus Savio. 9.00 uur Lsm. tot zekere intentie. 19.00 uur Lsm. voor de wereldvrede. Vrijdag: 9.00 uur Lsm. tot zekere intentie (A). Zaterdag: 9.00 uur Lsm. t.e.v. de H. Maagd Maria. 19.00 uur Zon dagsdienst. Wordt verzorgd door de Zangers van St. Frans. Harry Jans-Beken (coll.); overl. fam. van Dijk-Fleurkens; Jozef Peeters; ouders Jacobs-van de Loo; Henrica Jansen- Pillen (coll.); Johan Moorees en familie; ouders Hendriks-Ariëns; ou ders Reijnders-Arts; Jan Bakker (coll.); Mies Verbakel-Beetz (coll.). Akolieten Zondag: 9.30 uur Louis Truyen. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 uur Wilco Jansen, lektor J. Truyen. Zondag: 8.00 uur Maikel en Maurice Brons. 9.30 uur Hong Bui en Ramon Klinckenberg. 11.00 uur Bart Derkx, lektor W. Bistervels. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 uur Liturgieviering met volkszang. Voorganger J. Korff. Misdienaars: Cindy Haneveld en Bas Dirkx. Lektrice H. Brouwer. Zondag: 9.30 uur Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff. Lektrice Zr. Hélène. Maandag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 uur Liturgiegroep. 16.45 uur Liturgieviering. Voorgan ger G. van Loenen. Woensdag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 uur Liturgievie ring. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: GEEN VIERING. PATERSKERK Zaterdag: 17.00 uur Gelegenheid om te biechten. 18.30 uur Zondags viering. Jrg. Jan Euwals; Jan Swinkels (neven en nichten); Gerard van der Waarden (coll.). Zondag: Vierde zondag in de veer tigdagentijd. 9.00 uur Overl. fam. Philipsen; voor de parochie. 10.15 uur Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Konrad Thijssen en overl. familie; 11.45 uur Overl. ouders Dentjens-Budé; Toon Kateman (coll.). 18.00 uur Toon Versteegen (coll.). Maandag: 8.00 uur Jrg. Truus Naus-Verheijen. 19.00 uur Uit dank baarheid voor een voorspoedige geboorte. Dinsdag: 8.00 uur T.e.v. St. HUIDVERZORGING VOOR MANNEN EEN EXACTE WETENSCHAP In de loop der jaren heeft Aramis de problemen, eigen aan de mannen- huid, nauwkeurig onderzocht. Is de mannenhuid echt zo anders dan die van een vrouw? "Jazeker", zegt dr. Daniel Maes, direkteur van de afdeling Biological Research en één van de 15 artsen, die tezamen een research-team vormen. "De huid van een man is vetter, dikker en heeft grotere poriën. Alleen al het dagelijks scheren oefent een enorme druk uit op de mannenhuid. Daarom heeft een man speciale produkten nodig voor zijn huid". Aramis heeft diepgaand onderzoek gepleegd naar de werkelijke behoefte aan huidverzorgingsprodukten voor de man. Produkten, die gebaseerd zijn op de biologische struktuur van een mannenhuid en rekening houden met de negatieve invloeden, die hij zo goed als dagelijks het hoofd moet bieden. Lab Series is het direkte resultaat van dit onderzoek. "Lab Series is een echte doorbraak", vervolgt dr. maes. "Door de zichtbare tekenen van ouder worden, vervuiling, stress en vermoeidheid zal een man er vroegtijdig öud uit gaan zien. De stevigheid van de huid gaat verloren en de huidstruktuur ver slechtert. Het is niet langer nodig dat mannen hiervoor hun ogen sluiten of hun schouders ophalen en ermee leren leven. Lab Series werd niet alleen samengesteld in onze laborato ria om deze verschijnselen te bestrijden, maar werd er ook uitvoerig getest met de allernieuwste apparatuur om het bewijs te kunnen leveren van de doeltreffendheid van de produkten". "Elk produkt werd ontwikkeld met gebruikmaking van de allerbeste, zeer geavanceerde ingrediënten, die de basisfunktie perfektioneren. Om een voorbeeld te noemen: wij weten, dat glycerine niet alleen een effektieve reiniger is, maar ook de eigenschap heeft vocht in de huid vast te houden, hetgeen bijzonder nuttig is bij het bevochtigen van de baard voor het scheren. Daarom hebben we de allerbeste soor glycerine gebruikt voor Dual Action Face Soap". Dr. Maes gaat verder: "Zoals ik al zei: een vette huid is voor de meeste mannen bepaald een probleem, vooral in de zogenaamde T-zonde... voorhoofd, neus en kin. Bij het ontwerpen van Skin Clearing Solu tion kozen we voor het gebruik van een synthetisch absorberend middel dat de gehele dag door vet opneemt. Dit hydrofobe materiaal is terug te vinden in de witte laag van dit produkt, waarin twee werkstoffen als aparte lagen zichtbaar zijn en dat vóór gebruik geschud moet worden. Bij het aanbrengen van Skin Clearing Solution vindt er een exfoliërende werking plaats. Exfoliëren is het verwijderen van dode huidcellen, die PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray het huidoppervlak vaal en ruw maken. Skin Clearing Solution ziet er niet alleen uniek uit, maar heeft ook een uniek effekt op de huid". Instant Moisture Complex is het derde baanbrekende produkt uit de Lab Series. Zoeven hebben we vastgesteld, dat de huid van een man vetter is. Waarom heeft hij dan een vochtverzorgend produkt nodig? "De huid produceert zowel vetten als water..., vocht. Water, of vocht, is van vitaal belang voor de huid. Hoe meer vocht er in de huid wordt "opgesloten", des te jonger de huid er uit zal gaan zien. Het bijzondere van Instant Moisture Complex is het vermogen van dit produkt om zeker acht uur lang vocht in de huid te kunnen "opsluiten". Vocht, dat anders veel eerder verloren zou zijn gegaan. Fijne lijntjes worden gemini maliseerd, de huis is gladder en mooier van struktuur". Een dagelijks terugkerend ritueel voor de meeste mannen is het scheren dat, zo legt dr. Maes uit, een behoorlijke druk op de huid kan uit oefenen. "De extra gevoelige huid heeft vaak last van langdurige irritatie en lastige roodheid. Dit kan veroorzaakt worden doordat het huidoppervlak geïrriteerd wordt door het scheermes. Niet iedere man heeft last van dit probleem. Maar die mannen, voor wie dit wel geldt, zullen Razor Burn Relief zeker verwelkomen. Dit produkt bevat een speciaal anti-roodheid ingrediënt, dat het rood worden van de huid binnen enkele minuten zichtbaar vermindert. Met gebruikmaking van vooruitstre vende laboratoriumapparatuur kun nen we de mate waarin en de snelheid waarmee Razor Burn Relief scheer- irritatie reduceert, daadwerkelijk me ten. De resultaten zijn verbluffend!". Active Treatment Scrub komple- teert de Lab Series reeks met diepte- reiniging op "indien-nodig" basis. "Dit produkt help meeëters, puistjes en ingroeiende baardharen van het lijf te houden", zegt dr. Maes. "In deze transparante gel zweven als het ware bolronde, zowel natuurlijke als synthetische, korreltjes die de huid op zachte en verfrissende wijze polijsten, waarna de huid er glad en levendig uitziet". Uit marktonderzoek was Aramis duidelijk geworden dat een produkt, om aan mannen te appelleren, ongeparfumeerd, niet-vet en mild zou moeten zijn. Bovendien zou een dergelijk produkt snel door de huid opgenomen moeten worden. Bij de ontwikkeling van Lab Series werd terdege rekening gehouden met deze eisen. "Naar mijn mening", konkludeert dr. Maes, "is het de kombinatie van de bijzondere produktsamenstelling en de funktionaliteit die Lab Series uniek maakt. De woorden "Samen gesteld door de Aramis Research Laboratoria" zijn dan ook meer dan éen tekstregeltje op de verpakking - het is een feit!". SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 Antonius; overl. fam. Ewals-v. Osch. 19.00 uur Echtpaar Janssen-Kelders; Michel en Karei Derickx en overl. fam.; Constant Pijls; Sjraar van den Bosch. Woensdag: 8.00 uur Overl. fam. Slits. 19.00 uur Overl. ouders Manders-Hüpen. Donderdag: 8.00 uur Martinus Hoedemaekers. 19.00 uur Jacques van Rhee. Vrijdag: 8.00 uur Zuster Mansueta van der Helm. 19.00 uur Gezinsmis; overl. fam. Janssen-Cup. Zaterdag: 8.00 uur Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Akolieten en misdienaars Zaterdag: 18.30 uur René Jans beken. Zondag: 9.00 uur Marlijn Smelt. 10.15 uur André Basten. 11.45 uur Pascal Kusters. 18.00 uur Leo en Johan Pouwels. Dinsdag en donderdag: 19.00 uur Jaap janssen. PAROCHIE BRUKSKE Zondag: Vierde zondag in de veer tigdagentijd. 10.00 uur Eucharistie viering met zang. Int. Francisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt u in de ochtenduren bellen naar de pastorie van de Paterskerk, tel. 80202. VREDESKERK Zaterdag: Priesterzaterdag-viering. 10.45 uur Rozenkrans en biechtgele genheid. 11.15 uur Gezongen H. Mis. 13.30 uur Lof en zegen met het Allerheiligste. 18.00-18.30 uur Gele genheid om te biechten. 19.00 uur Vooravondmis voor de vierde zondag van de Veertigdagentijd; Lea tare. Zang door het Jongenkoor "Chris- ko". Kinderwoorddienst. Jrgt. voor overl. fam. Derks-Smits; Toon Albers (coll.); Annie Goumans; Victor Beerkens; Koos v. Rooy (coll.); overl. ouders Loggen-Rosma- len en zonen Henk en Dolf; Maureen v.d. Sluys (coll.); Sraar Verstegen (v.d. buurt); fam. Willems-Janssen; Wim van Gend en overl. fam Van Gënd-van Mil; Handrie van den Hoogenhof (Roeffen-v.d. Heuvel). Zondag: Vierde zondag van de Veertigdagentijd; Laetare. 8.30 uur Voor Harrie Janssen en overl. fam; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur Hoogmis, Gregoriaans. Voor Gertruda Lenssen- Heesen (coll.). 11.30 uur Voor Fons Scaf (fam.). Maandag: 8.00 uur Voor de zieken van de parochie. 19.00 uur Voor Theo Thielen; Miet Hendriks en zoon Jan; Stien Wijnhoven-Philipsen (coll.). Dinsdag: H. Perpetua en Felicitas. 8.00 uur Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 uur Voor Harrie Swinkels en overl. fam. Woensdag: H. Joannes de Deo. 8.00 uur Voor de weldoeners van de parochie. 19.00 uur Voor Johan Verhoeven en zoon Willy. Donderdag: H. Francisca Romana. 8.00 uur Voor overl. Maria van Winkel. 19.00 uur Voor overl. ouders Van de Waeter-Höuwen; Piet Pee ters; jrgt. Grad Linders. Vrijdag: 8.00 uur Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 uur Ter intentie van Sraar Verstegen (leden Spaarkas); uit dankbaarheid. Zaterdag: 8.00 uur Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Gedacht van de week "Het komt er niet op aan hoe oud we zijn, maar hoé we oud zijn". Misdienaars en akolieten Zaterdag: 19.00 uur Günther Stamper en Quint van Houdt. Zondag: 8.30 uur Henk v.d. Oever. 10.00 uur Pascal en Urbain v. Weert en John Dommeck. 11.30 uur Giel Krijnen. Maandag en dinsdag: 19.00 uur Ivo Niessen en Emiel Ubaghs. Woensdag en donderdag: 19.00 uur Boy Ramirez. Vrijdag: 19.00 uur Dennis Nottel- man. Zaterdag: 19.00 uur José Plasencia en Dennis Nottelman. PROTESTANTSE KERKEN GEMEENSCHAP VENRAY E.O. Op zondag 5 maart a.s. zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinder opvang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 uur Jrd. Gerrit Reintjes; jrd. Gerardus Camps; Jacoba en Rosalia Hillen; Hendrikca Vennekens-Verschuren; overl. ouders Janssen-Peeters; overl. ouders Van Soest-van Vechel; Jac Gooren; Harry Valckx en overl. fam. Zondag: 8.30 uur Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur Voor de levenden en overleden leden van ons Gemengd koor (Gem.koor). Maandag: 9.00 uur Overl. fam. Jenneskens-Poels. Dinsdag: 9.00 uur Voor 'n voorspoedige genezing. Woensdag: 9.00 uur Gest.jrd. Jacob van Voort en echtgenote. Donderdag: 9.00 uur tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 uur Voor 'n goede uitkomst. Zaterdag: 19.00 uur Ide Min; Hendrica Vennekens-Verschuren. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Sandra van Limbeek, Pascalle van Reenen, Loes Swinkels en Maike Selder. Akoliet Ad Benders. Zondag: 8.30 uur Marian v.d. Wijs.Mariska Litjens, Nicole v.d. Burgt, Irene Camps. 10.00 uur Carmen Moure, Lieke Volleberg, Loes Laurenssen, Veronique Philip sen. Maandelijkse kollekte In dit weekend in alle H. Missen de maandelijkse kollekte voor onze eigen kerk. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 Gezinsmis met als thema: "Wie is de Apostel Petrus?". Medewerking Kinderkoortje. Int. Frank Voermans; Frans Maas; st. Willem Claessens, Gertudis Ewals en Maria Baten; overl. ouders Verstap pen-Verhaag en hun kinderen Joos en Riek; Wiel Baltissen (jrd.). Zondag: 11.00 uur Hoogmis. Mathieu van Rijswijck; st. Pieter-Jan Driessen en Johanna Duijkers; Jac Driessen en zoon Jos; st. Willem Hesen en Anna Janssen. Woensdag: 9.00 uur H. Mis. St. Theodorus Heidens, Maria Baeten en Gertrudis Heidens; st. Christiaan Friesen en Catharina Tijssen; Caro- lien Philipsen. Vrijdag: 14.00 uur PI. Huwelijks mis Bruidspaar Loenen-Voermans. Zaterdag: 19.00 uur Gez. H. Mis (dameskoor). Antoinetta Smits- Theuws; st. Piet R<?ngen en Gertuda Euwals; Frans Maas. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 uur Jgr. Lei Heidens; overl. v. fam. Verstegen- Vullings. Zondag: 8.00 uur Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 uur Voor Willem Tacken (coll.); Gerardus Verhoeven en Petronella Hoeben. Dinsdag: 19.00 uur Voor Marie v. Kuijck. Woensdag: 8.00 uur Uit dankbaar heid (Th. Stijbos) en Gezinsmis (offeraars). Donderdag: 19.00 uur Jgt. v. ouders Rambags-Kuijpers. Vrijdag: 8.00 uur T.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijstand (offerblok). Misdienaars Zaterdag, dinsdag en woensdag: Michel en Pieter-Jan. Zondag 8.00 uur, donderdag en vrijdag: Joep en Joan. Zondag 10.00 uur: Martijn en Marianne. PAROCHIE LEUNEN Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 uur Lsm. Leo Loonen en echtgenote; Teng Noijen (vw petekind); overl. fam. Janssen- Litjens; Henricus Leijssen; jrd. Theo Brok, Piet Verschuuren en echtgenote en zoon Sjef. Zondag: 9.45 uur Hgm. overl. ouders Josef Litjens en Petronella Litjens-Nabuurs; hgm. als gest. jrd. Gerard Litjens. Maandag: 19.00 uur Lsm. Huub Gommans; Bert Jenniskens en echt genote. Dinsdag: 19.00 uur Lsm. Maria Loonen-Scheffers; gest. jrd. Willem Keijzers en echtgenote. Woensdag: 19.00 uur Lsm. t.e.v. H. Gerardus; lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Donderdag: 19.00 uur Lsm. Frans van Bavel en overl. familie; Marie Keijsers-Hendrix; Antoon Verheijen en Peter Nellen. Vrijdag: 19.00 uur Weekd. Wim Manders (6); gest. jrd. Hendrik Heesen en echtgenote. Zaterdag: Gezinsmis. Thema: Vas ten. 19.00 uur Lsm. overl. fam. Van Dijck-Bouten; Teng Noijen (vw fam.); Mathijs Litjens en echtgenote; weekd. Antonetta Direks-Derckx (1); maandd. Anna Verheijen. Akolieten Zaterdag: 19.00 uur Mare Theu- nissen en Martijn Mertens. Zondag: 9.45 uur John v.d. Aker, Roel Kersten en Barry Willems. Misdienaars Maandag t/m vrijdag: Erik Direks en Giel van Glabbeek. Lektoren Zaterdag: 19.00 uur mevr. Weijs. Zondag: 9.45 uur H. Bovée. Overleden Vrijdag 24 maart 1989 overleed in het Verpleeghuis St. Antonius te Horst mevr. Antonetta DireksDerckx in de leeftijd van 75 jaar. REKTORAAT VEULEN Zaterdag: 19.00 uur Hgm. als gest. jgt. v. kinderen Willems. Zondag: Vierde zondag van de Vasten. 11.00 uur Hgm. v. Harry Kusters. Woensdag: 8.00 uur Lsm. t.e.v. O.L.V. v. Fatima uit dankbaarheid fam. R. Vrijdag: 8.00 uur Geen H. Mis. 13.30 uur Huwelijk Jos Vervoort en Elly Bosgoed. Zaterdag: 19.00 uur Hgm. Harry Kusters v.d. buurt. Akolieten Zondag: Jac Nijsen en André Reintjes. Misdienaars René Reintjes en Marcel Vermulst. Huwelijksafkondiging Jos Vervoort uit America en Elly Bosgoed uit onze parochie (3é roep). REKTORAAT HEIDE Vierde zondag van de Vasten; Laetare. Zaterdag: 19.30 uur Avondmis voor overl. ouders Poels-Michels; Martinus Rongen en Johanna Ger- rits; Truus Gielens. Zondag: 10.00 uur G.G.J. voor Wilhelmus Jenneskens en Regina Rongen en zoon Leo. Akolieten: Jan Willem v. Rens en John Willems. Misdienaars van de week: Petra en anoeska. A.s. zaterdag en zondag is de 2e inzameling van de vastenaktie. Maandag: 8.00 uur H. Mis voor Overl. ouders Willems-Janssen en kinderen. Dinsdag: 8.00 uur H. Mis tot bijzondere intentie (D). Woensdag: 8.00 uur H. Mis. Donderdag: 8.00 uur H. Mis. Vrijdag: 8.00 uur H. Mis. Zaterdag: 19.30 uur Avondmis. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 uur D. Kleuskens- "Wijnen; jrd. Petr. v.d Well-Thoonen en echtgen.; mndd. J. Swinkels; mndd. T. v. Hugten-Gulpen; mndd. A. Arts-Theunissen; mndd. A. Boveé-Cuijpers. Zondag: Vierde zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 uur Latijnse Hoogmis; na het openingswoorde: "Asperges me". Voor het geestelijk welzijn van onze parochie; Jeu van de Ven (fam. Winnen). 11.15 uur Overleden parochianen. Maandag: 19.00 uur Fr. Custers; overl. ouders Janssen-Bergmans. Woensdag: 19.00 uur Overleden parochianen. Vrijdag: 19.00 uur Jrd. M. Hendriks; jrd. Gr. Arts; Pastoor Spreeuwenberg en overl. familie. Misdienaars Zaterdag: 19.00 uur Tj. Jenniskens en R. Jenniskens. Zondag: 9.30 uur P. v.d. Munck- hof en D. Wijnands. 11.45 uur A. Philipsen en B. Vergeldt. Maandag en woensdag: E. Jennis kens en P. Potten. Vrijdag: 19.00 uur D. van de Burgt en Marl. Potten. Mededeling Ook dit jaar wordt weer de "Stille Omgang" gehouden, deze keer met de gebedsintentie 'Om goede zorg voor Gods Schepping'. Zaterdag avond 11 maart begint de tocht per bus naar Cuyk en van daaruit naar Amsterdam. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer J. Claessens, Ysselsteynseweg 103. Spreuk van de week "Eèn uur van onbedachtzaamheid kan maken dat men weken schreit!" (Van Alphen). Gedoopt Roel Claessens en maartje Criene. PAROCHIE MERSELO Zaterdag: 19.00 uur Marie v. Osch (van kaartclub); Ron Poels; Marie l'Ortije-Lipperts; Harrie v. Cuyck (le 6w). Zondag: 10.00 uur Teng Emonts (namens buurt). 11.30 uur Marie v. Osch (3e 6w); Henricus v. Meyel en Petronella v. Rijswijck. Maandag: 8.30 uur Fam. v. Rijswijck-Claassen Dinsdag: 8.30 uur Petron. v.d. Heuvel; overl. ouders en kinderen. Woensdag: 19.00 uur Annie v. Hoff-Gielen; Ten Emonts (6e 6w). Donderdag: 8.30 uur Mevr. de Rijck-v. Meyel; fam. V. Rijswijck- Verhoeven. Vrijdag: 8.30 uur Peter Mathijs Gielen en overl. kinderen. Zaterdag: 19.00 uur Voor een intentie M.M.; Harrie v. Cuyck (2e 6w). Misdienaars Zaterdag: Martijn Willems en Roel Creemers. Zondag: 10.00 uur Karin Tijsen en Heidy Litjens. 11.30 uur Esther Brands en Suzanne Wilms. Zaterdag: Wilma v. Osch en Joy Arts. Kollektanten Zaterdag: J. Verhaag. Zondag: 10.00 uur Teng Arts. 11.30 uur Fr. Hendrix. Kerk poetsen Donderdag: mevr. Claessens en mevr. De Rijck-Zegers. Hartelijk dank voor de Memisa- kollekte! De opbrengst was 876,30. In de laatste parochievergadering is gesproken over het uitvallen van missen wegens begrafenis of huwe lijk. Als regel geldt dat gedurende de week per dag een H. Mis is. De intentie van de mis die uitvalt wordt op de eerstvolgende weekdag gelegd; daarop is een uitzondering: als de woensdagavondmis uitvalt, wordt de intentie naar de volgende woensdag verlegd. REKTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: H. Casimir. 19.00 uur T.iTv. fam. V. Sambeek-v.d. Heyden. Zondag: Vierde zondag van de Veertigdagentijd. 10.00 uur T.i.v. Huijs-v. Enckevort. Maandag: 8.30 uur Fam. Arts- Herpers. Dinsdag: H. Perpetus en Felicitas. 20.00 uur Voor de LVB in verband met "Wereldgebedsdag". Woensdag: H. Johannes de Deo. 8.30 uur Maria Lizig en Arnold Zegers. Donderdag: H. Francisca Romana. 8.30 uur Fam. Comelissen-Hendriks. Vrijdag: 8.30 uur Fam. Peeters- Janssen. Zaterdag: 19.00 uur Tot bijz. intentie (M.J.). Misdienaars Zaterdag: Renzo v. Duijnhoven en Janine Classens. Zondag: Olga Klaassen en Rudy Klaassen. Lektoren Zaterdag: Anja v.d. Berg-Peeters. Zondag: Jan Classens. Degenen die de "Stille Omgang" mee willen maken (11/12 maart) DEZE WEEK EEN FOTO UIT Dl DERTIGER JAREN Deken W. Berden met kapel: vóór de ingang van de oude pastor toen nog aan het Kerkpad. Na oorlog werd een nieuwe pasu gebouwd, toen met de ingang aan Eindstraat. Van links naar rechts: Lambert Teunissen. In 1936 trok hij als kapelaan naar Wij! Maastricht. Willem Berden. Deken van Vei van 1935-1954. In 1954 ging rusten en vestigde zich te Leunen, overleed 24 februari 1961. Johannes van Wijngaarden. Verlii Venray in 1946. Hij werd pastoor Geysteren. Joannes Kuepers. Hij verlit Venray in 1947 en werd toe kapelaan te Tegelen. 'enn g 1 n.H kunnen zich opgeven bij mevr. Huif Prijs 25,-. Gedachte De parabel van de "verloren zoot die we vandaag horen, zou btü genoemd kunnen worden de parah van de "Barmhartige Vader". Da is het punt dat voor ons van h grootste belang is. REKTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 uur Plechtig avonddienst. Koor: Pastoor Ken merekoor Geysteren. Gerrit Kok mans en fam. Koopmans-Hendrich en t.e.v. de H. Jozef uit dankbas heid. Zondag: 8.30 uur H. Mis Holthees voor Peter v.d. Ven en t.z t.e.v. de H. Jozef t.z.i. 10.00 ui Hoogmis opgeluister door het Kaï meikoor uit Nijmegen. Voor over ouders Noyen; Martinus en Hendril Martens en Thei Arts; René Buijzei Bernardus Geurts; Wilh,elmina Jaa> sen; fam. V.d. Winkel en Thi Zegers. 11.30 uur H. Mis t.e.v. deH Jozef. 15.00 uur Gebedsdienst t.e.i St. Jozef. Maandag: 9.30 uur t.z.i. Dinsdag: 9.30 uur H. Mis in Jozefkapel v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. H. Jozef en uit dankbaarheid. 14.0 uur Bedevaart bejaarden uit Oirlt 15.00 uur Bedevaart Meyel. 19.30 ui H. Mis voor L.V.B. en O.V.I Oostrum. Donderdag: 9.30 uur H. Mis in Jozefkapel en om 11.00 uur Be( vaart uit Diessen. 14.00 uur Gebed! dienst voor de bewoners van Sprat land. Vrijdag: 9.30 uur H. Mis in Jozefkapel. 'Vanwege de maand maart (Joa maand) is er iedere dag om 9.30 ui een H. Mis in de Jozefkapel. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor h bijwonen van een bijbeltoespraak nu als thema: Vrees voor de toekonn overwinnen, in de Koninkrijksa aan de Henri Dunantstraat aanvang 10.00 uur. Zondag grat toegang. Geen kollekte. LANDELIJKE BISSCHOPPELIJKE VASTENAKTIE IN NOORD-LIMBURG "Honger naar land". De vorige week kwam dit motto aan de orde gezien vanuit de hoopgevende ont wikkelingen die zich in de Derde Wereld aftekenen. Men gaat niet bij de pakken neerzitten, maar slaat de hand aan de ploeg; samen op weg, via bewustwording naar streekont- wikkeling. Deze week en de komende twee weken, laat ik graag aan de hand van een paar konkrete projekten in Zaïre zien hoe men daar de zaken aanpakt. Van regeringszijde wordt er nauwe lijks iets gedaan aan het onderhoud en de uitbreiding van de infraT struktuur op het platteland. Door de druk van de omstandigheden zijn de mensen zich bewust geworden dat ze ten aanzien van de eigen ontwikkeling en het in stand houden en verbeteren van wegen, bruggen en gemeen schapsgebouwen het heft in eigen hand dienen te nemen. Voor morele en praktische steun kunnen zij nogal eens een beroep doen op de kerk. Om dat er in Zaïre weinig mogelijkheden zijn om een technische opleiding te volgen, heeft een vrijwilligersorgani satie besloten een eigen opleiding op te zetten. Deze opleiding is gebaseerd op een kombinatie van theorie en praktijk. De jongeren die hier een opleiding krijgen zijn verplicht om tenminste twee jaar daarna aktief betrokken te blijven bij ontwikke- lings-aktiviteiten van de eigen basis gemeenschap (gevraagde bedrag 27.000,»). De stad Butembo in Zaïre ligt aan de Kimemi rivier. Aan de overzijde van de rivier ligt een complex instituten van het bisdom Butembo- Beni met onder andere een polikliniek en een scholengemeenschap. Ruim jaar geleden is de brug, die de su met het dienstencentrum verbind ingestort. De alternatieve weg is tw kilometerlanger met als gevolg iedereen te voet de rivier oversteel vlak bij de plaats van de ingestor brug. In de regentijd heeft de rivil een grote snelheid, als gevoi waarvan in de afgelopen jaren vt scholieren verdronken zijn. Aan de Landelijke Bisschoppeüjl Vastenaktie wordt gevraagd materiaal voor een goed herstel vi deze brug te leveren, de bewoners de stad zelf leveren de mankrad (gevraagd bedrag 7.500,-). Aan de oever van de rivier Matwa ligt het dorp Luzumu. Hk wonen enkele tientallen boeren c wel over goede tuinbouwgros beschikken, maar die hun produkt! moeilijk op de markt van Kinshai kunnen brengen vanwege het feit d hun grond door de loop van de rivil zeer geïsoleerd ligt. Zij moeten, n ossenkarren, een omweg van kilometer maken. Een brug zou probleem oplossen. Zij zijn al jaar bezig met het aanleggen n wegen naar de plaats waar de bn moet komen. Ook de brug willen zelf aanleggen. Zij vragen Vastenaktie nu echter het startkaf taal om de bouwmaterialen voor brug te kunnen kopen (gevraal bedrag/ 11.500,-). De werkgroep Noord-Limburg vi de Landelijke Bisschoppelijke Vi tenaktie wil deze projekten vu verbetering van de infrastruktuj graag steunen. Doet u met ons Uw financiële bijdrage kunt u stort op gironummer 225.79.19 of bankt 12.36.80.956 t.n.v. de Werkgrfl Landelijke Vastenaktie Noord-U* burg, aktie 1989.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16