Beroep tegen herplantplicht Venrays Seniorenorkest op de band voor Stichting Ziekenomroep Cmmr&m Wie wil mij sponsoren? Reeks van inbraken- opgelost De Torro en Bodem onderzoek bij Inalfa PEEL EN MAAS Circus Mök '89 de buurt van Venray Residentie Henseniusstaete 52 schitterende appartementen op het Gouden Leeuw terrein midden in het centrum Beschermd wonen in het ■IZ PEEL EN MAAS Donderdag 8 december - Pagina 5 Vorst Piet is mede-oprichter van 't Dartele Veulen in februari 1955. In 1960 regeerde hij over alle Vul- lekes en Vullinnekes. Verder is hij enkele jaren hofnar geweest, waarna hij in 1967 tot Vorst werd gekozen. Hij is dan ook, in het Veulen en in wijde omgeving, niet meer weg te denken uit het kamavalsgebeuren. Vanwege het feit dat vorst Piet 2 x 11 jaar Vorst is van 't Dartele Veulen, wordt door de karnavalsver- eniging hem een receptie aangeboden op zaterdag 10 december a.s. Deze receptie vindt plaats in de perdestal en zal om 20.11 uur beginnen. JEUGD - VASTELAOVES- VERENIGING DE HAZEKEUTEL VENRAY Kinderoptocht '89 Zo kinderen, een goede sinterklaas gehad? Allemaal tevreden? Nu kerst en het nieuwe jaar nog, en dan is het weer zo ver. De carnaval staat weer voor de deur. En nog wel de vroegste van deze eeuw. Op 7 februari is het weer zo ver, dan kan het geweld van de carnaval en de kinderoptocht weer losbarsten. Kinderen, jullie hebben nu nog twee maanden de tijd om na te denken en uit te werken wat je dit jaar in de kinderoptocht denkt te doen en uit te beelden. Doe allemaal mee met je vriendjes of vriendinnetjes van school of je vereniging. Als je de krant en de folder die je op school krijgt in de gaten houdt, dan kom je er wel uit. Jullie horen nog van ons. Dan volgt hier nog een oproep aan alle ouders, leraren en verenigingen van Venray. Laat uw kinderen en de kinderoptocht ook dit jaar niet in de kou staan. Help stimuleer de kinderen om ook dit jaar weer mee te doen met de optocht op carnavals zondag. Als u de kinderen helpt, dan maken we er met de prins en de raad van elf weer een mooie optocht van. U hoort nog van ons. Deze prijzen gelden voor snelle beslissers die vóór 1 januari 1989 een appartement kopen. Na deze datum zullen de prijzen met f 10.000,- omhoog gaan. na verrekening van premie C ƒ6.500,- eenmalige bijdrage B.V. assurantiekantoor Schoolstraat 27, 5801 BN Venray 04780-83636 (2 lijnen) Met de aanhouding van twee Ven- raynaren in de leeftijd van 24 en 26 jaar, en het daarop volgende politie onderzoek werden in totaal 64 inbraken in de regio Noord-Limburg en Oost-Brabant opgelost. Zoals reeds eerder gemeld werden de twee Venrayers, in de avond van 2 november j.l. in Cuijk op heterdaad betrapt bij een inbraak in de Markt hallen. Tegen beiden werd in samen werking tussen de gemeentepolitie Venray en de Rijkspolitie Limburg een omvangrijk onderzoek gestart, waarbij de 64 inbraken tot ophelde ring werden gebracht. Negentien inbraken vonden in de periode 1987-1988 plaats in Venray. De overige inbraken vonden in dezelfde periode plaats in Cuijk, Oeffeit, Boxmeer, Zeeland, Horst, Grubbenvorst, Baarlo, Kessel, Neder- weert, Sevenum, Lottum, Vierlings beek, St. Anthonis, Wellerloi, Well, Milheeze, Venlo, Mill, Belfeld, Someren, Rips en de Mortel. Veelal was het de daders te doen om video's, T.V.'s, gereedschap, geld en sieraden. Dt totale waarde van het ontvreemde wordt geschat op ongeveer 250 k 300 duizend gulden. Slechts een zeer geringe hoeveelheid goederen is teruggevonden. Naast nog een derde dader zijn totaal ook nog zes helers aangehou den. INBRAKEN Via een bovenlicht hebben on bevoegden zich toegang weten te ver schaffen tot een woning aan het Wit- zand. De gehele woning is doorzocht, maar niets van waarde wordt vermist. Mogelijk is het de dader(s) om geld te doen geweest, maar dat was niet aan wezig. Via het dak hebben onbevoeg den zich toegang weten te verschaffen tot de Technische School aan de St. Josefweg. Toen ze via een raam naar binnen waren gegaan, trad het alarm in werking en dat was voor de daders het sein om er vandoor te gaan. Er werd niets vermist. Door forcering van het raam van de badkamer hebben onbevoeg den zich toegang weten te verschaffen tot een woning aan de Horsterweg. Een videorecorder bleek gestolen te zijn. Een geldkistje was in de woning opengebroken. Het daarin aanwezige geld was verdwenen. Weer werd school 't Groene- wold geconfronteerd met een in braak. Ook deze keer werd de licht koepel vernield, maar kennelijk is de inbreker toch in zijn werk gestoord, want er is niemand binnen geweest. De schade aan de lichtkoepel bedraagt 600,-. HOND TEGEN AUTO Een niet aangelijnde hond rende weg van haar bazin de ventweg van de Zuidsingel op. Een personenauto kon de hond niet meer ontwijken. De hond liep een gebroken poot op en moest door een dierenarts worden behandeld. IN ITALIË MISHANDELD Omdat de politie in Italië geen proces verbaal wilde opmaken, kwam het slachtoffer, een 27-jarige Venrayer hier bij de politie aangifte doen van een mishandeling, gepleegd door een hem bekende inwoner van Deurne. De politie van Deurne zal nu het onderzoek voortzetten. De mis handeling had op 23 november in Italië plaats, en de Venrayer werd daarbij dusdanig gekwetst dat hij in het ziekenhuis moest worden behan deld. JOGGINGPAKKEN VERDWENEN Personeel van een textielzaak in De Bleek kwamen tot de ontdekking dat uit hun zaak drie joggingpakken verdwenen waren. Zou dat voor èen goedkope Sinterklaassurprise bedoeld zijn? WILLEN GETUIGEN ZICH MELDEN In de nacht van 25 op 26 november j.l. is in een baar aan de Hofstraat een Venrayer ernstig mishandeld. Hij werd daarbij zodanig aan zijn hoofd gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd en daar een week in behandeling moest blijven. Een week later heeft hij van die mishandeling aangifte gedaan bij de politie en die roept DRINGEND GETUIGEN OP zich met haar in verbinding te willen stellen om de dader te kunnen aanhouden. Het slachtoffer kan zich te weinig van de vechtpartij herinneren. In Studio „IMPRESS" aan de Heidseweg te Venray-Heide zal volgende week een bandopname worden gemaakt van het Venrays Seniorenorkest o.l.v. Jan Verstegen. Studiomanager Cor v.d. Cruysen stelt hiermee zijn studio én opnames gratis ter beschikking voor de Venrayse Omroepstichting evenals het senio renorkest dit doet. Het orkest wil hiermee een gedane belofte aan de omroep nakomen, welke indertijd gemaakt werd, te weten een band met muziek speciaal voor de oudere luisteraars in alle aangesloten tehui zen. Inmiddels is het al weer bijna een jaar geleden dat het senioren orkest voor 't eerst van zich deed horen. Op 5 januari van dit jaar werd door de oprichters de heren Frans Verhofstad en Jan Verstegen, met nog een vijftal enthousiaste muzikan ten het orkest opgericht. Op 12 januari begon men met de eerste repetitie in de Perdstal. De muzikale leiding werd in handen van Jan Verstegen gegeven hetgeen tot nu toe nog zo is. Na een periode van enkele maanden meldde zich het achtste lid, niet lang daarna nog eens drie personen zodat het orkest tot elf man uitgroeide. Onlangs is het twaalfde lid toegetreden tot het seniorenorkest in de persoon van Gerrit Vermeulen uit Oostrum. In de plusminus elf maanden van zijn bestaan heeft het seniorenorkest al diverse keren van zich laten horen. De optredens vonden plaats in de Venrayse schouwburg en zalen zowel in als buiten Venray. Al deze optredens waren gericht op de oude ren. Ook in de Venrayse tehuizen zoals De Kruuze en St.Servaas bracht het orkest zijn repertoire ten gehore en wel met groeiend succes. Op woensdag 21 december a.s. verzorgt het seniorenorkest een middag voor de bewoners van St. Anna. Bij deze gelegenheid zal de muziekband welke bij Studio IMPRESS is opgenomen, aan de mensen van de ziekenomroep worden geschonken. Op deze gebeur tenis hopen wij t.z.t. terug te komen. Zoals wij reeds eerder berichtten is het noodzakelijk dat een nader onderzoek wordt ingesteld - in het kader van de Interimwet Bodem sanering - op een terrein van Metaal- warenfabriek Inalfa. In het verleden is daar een olielekkage geconstateerd. Twee ondergrondse tanks werden toen verwijderd en de verontreinigde grond werd afgevoerd. Uit een verder onderzoek bleek het grondwater te zijn verontreinigd met koper, nikkel, zink, cadmium, lood, vluchtige gechloreerde oplosmiddelen en minerale olie. De onderzoeken werden verricht in opdracht van Inalfa zelf, een en ander ter nakoming van aan de Hinderwetver gunning verbonden voorwaarden. Er is nog onvoldoende duidelijk heid met betrekking tot de oorzaken van de geconstateerde verontreini ging. Met name, of de oorzaak gelegen is binnen of buiten de invloedssfeer van Inalfa. In overleg met de Provincie is daarom besloten het nader onderzoek in het kader van de Interimwet Bodemsanering uit te voeren. De Provincie wil op korte termijn tot dat nader onderzoek overgaan. De kosten daarvan zijn geraamd op 70.000,- en kunnen op de Gemeente Venray verhaald worden. In de raadsvergadering van vorige week, waar het krediet van 70.000,- 4aan de orde werd gesteld, drong de heer J. van de Vorle er op aan, dat de kosten geheel op Inalfa verhaald zullen worden. Ook de heer Den Brok was van mening dat de vervuiler moet betalen. Daarom was hij er nieuwsgierig naar, of bij dit onderzoek ook de schuld vraag wordt vastgesteld. Of moet daar straks weer een ander onderzoek voor gestart worden? Hij vond dat maar niks, want bij het eerste onder zoek kunnen immers sporen van de herkomst vernietigd worden. Volgens wethouder Claessens zal uit dit nader onderzoek moeten blijken wie de veroorzaker is. Wordt dat duidelijk, dan kunnen de kosten verhaald worden. Maar voorlopig komen die kosten tot 100.000,- voor rekening van de gemeente Venray. Bovendien moet Venray ook nog eens 10% betalen van alle kosten die boven die 100.000,- uitgaan... uw weekblad VIJF AVONDEN EEN VOOR PROEFJE OP DRIE DOLLE DAGEN Zoals de traditie dat wil, slaat commissie Circus Mök ook dit jaar weer haar circustenten op in de Venrayse „Beejekurf". Vijf avonden - 13, 14, 18, 20 en 21 januari 1989 - zullen individuelen, grote en kleine groepen goedwillende amateurs hun uiterste best doen om het publiek te boeien en te amuseren met hun acts, waar maandenlange voorbereidingen aan vooraf zijn gegaan. Voorbereidingen die leiden tot bijna professionele acts, Circus Mök en de Venrayse Vastelaovend waardig. Acts die het publiek vaak doen vergeten dat een groep enthou siaste amateurs in de piste staat, die iedere Piëlhaas en Piëlhazin gewoon een gezellige, kolderieke avond wil bezorgen! Circus Mök 1989 kan nu al ouder wets gezellig Venrays genoemd worden, als we een kijkje nemen achter de coulissen: Het drieëneen half uur durend programma zal verzorgd worden door oude bekenden en nieuw talent. Grad en Petran, Les Toupéés, Jac Penris, Grad Boemel, Stella en Angèle Nica v.d. Windt, het Hofkoor, De Stieve, Tum-Tum, Lon Wetjens en natuurlijk de Kindergarde staan garant voor 100% zang, dans, cabaret en wazel onder leiding van Vorst Piet, Prins en zijn adjudanten en de Raad van XI, in elkaar overlo pend door de rode draad en muzikaal omlijst door de Hofkapel. U kunt zich hiervan laten overtui gen tijdens een van bovengenoemde zittingsavonden, waarvoor iedere avond het startsein wordt gegeven met de alom bekende uitroep: „Vastelaovesvereniging De Piëlhaas presentiertCircus Mök 1989 Om te tonen dat hij de natuur- en milieu-belangen echt wel weet te waarderen, bood hij bij zijn beroep schrift aan, aansluitend aan een bestaand bosje ter plaatse, circa 1000 m2 te herplanten als compensatie van de te handhaven eik en de te her planten eik. „Ik ben van mening," zo schrijft hij in zijn beroepschrift, „dat een herplant van circa 10 aren bos toch ruimschoots opweegt tegen twee eikenbomen." Zoals gezegd, fungeerde de com missie openbare werken c.a. jongst leden dinsdag als hoor# commissie in deze zaak. De hoorzitting riep toch nog onverwacht problemen op. Zo moest de commissie alleen maar adviseren over het herplanten van een eik. Niet over het kappen van de aanwezige boom. Of die al dan niet moet blijven staan, maakt de Raad van State uit, waar Michels een beroep heeft aan gespannen. De uitspraak van de Raad van State is straks ook weer van invloed op de beslissing van de gemeenteraad. Wanneer namelijk eind deze maand de gemeenteraad bepaalt dat Michels wel degelijk een eik moet planten als compensatie van de inmiddels gekapte opstanden, dan heeft die beslissing geen enkele zin, wanneer de Raad van State bepaalt dat de monumentale eik geveld mag worden... Het zou namelijk gekke- werk zijn, als de monumentale eik mag verdwijnen, maar enkele meters verder een nieuwe eik geplant moet worden. Een beetje ingewikkelde geschiede nis, waar zelfs de commissie grote problemen mee had. De heer Michels, die op deze hoor zitting nog eens de kans kreeg zijn argumenten te onderstrepen, noemde de bewuste eik verre van monumen taal. Eerder is het een doorgegroeide loot van een eiken heg; nog geen twee meter omtrek... Opnieuw bleek ook weer, dat de Ruilverkaveling Merselo-Overloon destijds heeft toegezegd, dat alle houtopstanden gekapt mogen wor den. Michels vond dat ook heel logisch, anders zou hij immers in zijn nieuw rechthoekig perceel „een enclave van houtopstand" hebben, welke bij de bedrijfsuitvoering lelijk in de weg zou staan... De discussie, na de hoor zitting, over welk advies aan b. en w. zal worden uitgebracht, had achter gesloten deuren plaats. Eerst in de gemeenteraad van einde deze maand zal blijken of het beroepschrift van Michels ontvankelijk of niet-ontvan- kelijk is verklaard... De meest uitgebreide Intercard kollektie ligt bij ons ter inzage. Moderne aquarellisten, maar ook oude meesters als Rembrandt, Spohler en... natuurlijk Anton Pieck. Bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst. Zoals al eerder in deze krant werd medegedeeld, hebben de bewoners van „de Schakel" in een brief aan het gemeentebestuur hun zorg uitgespro ken over de leefbaarheid van het Venrayse centrum, met name over dat gedeelte dat aan de Torro grenst. De Schakel is een complex van 16 woningen gelegen boven de winkels aan de noordzijde van De Bleek en de Schoolstraat. De toegang tot deze woningen is gelegen aan de los- en laadplaats van de Torro. Reeds eerder was daar voor de bewoners overlast, door het buiten opgeslagen emballagemateriaal e.d. Nu richtte men zich gezamenlijk tegen het lawaai wat reeds in de zeer vroege morgenuren ontstaat, wanneer daar de vrachtwagen af- en aan rijden. Intussen heeft de gemeente, na een langdurig overleg, bepaald, dat de Torro op de los- en laadplaats een nieuw opslagmagazijn moet bouwen, zodat de gehele aan- en afvoer feite lijk „binnenshuis" gaat gebeuren. "/f"-. Keuze mogelijk uit verschillende typen appartementen 1, 2 of 3 slaapkamers het appartementencomplex is voorzien van liften leder appartement is voorzien van eigen balkon Koopsommen vanaf ƒ125.000,-* v.o.n. Het raadslid J. van de Vorle, pleit te in de raadsvergadering van vorige week, voor inspraak door de bewoners van De Schakel, bij de bouwplannen van de Torro. Maar dat was natuurlijk een onmogelijkheid. De bouwplannen van de Torro worden in het gemeentehuis op hun bouwkundige kwaliteiten gecontro leerd, terwijl ook de welstands commissie de tekeningen mag bekij ken. Beide instanties kunnen dan hun fiat geven, maar inmenging door particulieren zal de Torro nooit toe staan. Opnieuw werd er de aandacht op gevestigd, dat de bewoners van De Schakel op dat los- en laadterrein geen auto's mogen parkeren. Ook zij zijn aangewezen op het grote parkeerterrein. Ik heet Mary Ann Basa en ik woon in Manilla op de Filippijnen. Ik ben 9 jaar oud en zit in de derde klas. Mijn vader werkt in een fabriek en verdient f108,- per maand maar alleen als er werk is. Ik heb twee zusjes, 10 en 14 jaar oud en een broertje van 5 jaar. Wij wonen in een klein huis met maar één kamer. Het huis is gemaakt van golfplaat, hout en stenen blokken. Als ik van school kom help ik thuis mijn moeder met de afwas, het huishouden en ik maak elke morgen de bedden op. Ik doe mijn best om de school af te maken om later mijn ouders te kunnen helpen. Het liefst word ik on derwijzeres. Wilt U mij ook helpen? Wordt dan onze sponsor en geeft V op bij: Wereld kinderen - Sponsorgroep, Elly of Luc Hageman, Pettenmakerstraat 14. 5801 RB Venray, tel. 04780-86909. De commissie voor openbare werken c.a. heeft deze week als hoor- commissie gefungeerd bij een door b. en w. opgelegde herplantverplichting in Merselo, waartegen de belangheb bende in beroep kwam. De heer Michels van De Haag in Merselo, heeft namelijk via de ruil verkaveling Merselo-Overloon, aan de Beek weg o.m. een perceel grond verworven. Om deze kavel in zijn geheel te kunnen bewerken en te be telen met akkerbouwprodukten moesten alle hout-opstanden verwij derd worden. Burgemeester en wet houders hadden daar geen bezwaren tegen, alleen: één monumentale eik zou gespaard dienen te worden. Bovendien moest Michels ter vervan ging van de andere houtopstanden één inlandse eiken planten. Dat zat Michels niet lekker. Niet alleen bleef die ene monumentale eik een sta-in-de-weg, maar hij zou op datzelfde perceel er nog een eik bij moeten planten. Michels is er van overtuigd dat hij daardoor - zeker op termijn gezien - behoorlijk schade lijdt. Reden waarom hij tegen die herplantplicht bij de gemeenteraad in beroep ging. 2x11 Jaar Vorst Piet van 't Dartele Veule

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5