m GROEN HINDERWET 28 DECEMBER Bouwvergunning verleend SNERTL00P VENRAY GEMEENTE VENRAY Collektekalender Commissie HET LICHT OP VOGELS VOEDEREN VOLVO HANS KOK VENLO b.v. 'EEL EN MAAS Donderdag 1 december - Pagina 15 AADHUIS VENRAY badhuisstraat 1 [elefoon 04780-23333 rrespondentieadres: jstbus 500 AM VENRAY leningstijden: indag t.m. vrijdag van 9.00 tot .00 uur. afdeling Bevolkingszaken is te- Jens geopend op donderdag van ^.30 tot 17.00 uur. an deze openingstijden kan uitslui- md na telefonische afspraak wor- an afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester fl.J.M. Defesche flaandag van 10.00 tot 11.00 uur. lenbare orde en veiligheid, finan- [tën, economische zaken, voorlich- j en inspraak, grondbedrijf, be- itingen, toerisme). |Tethouder A.A. van Oers landag van 10.00 tot 11.00 uur. Knderwijs, volwassenenonderwijs, akademie, muziekschool, bibli- theek, sportzaken, culturele zaken, |iuseum, jeugd- en jongerenwerk, ccommodatiebeleid welzijnssector) lethouder ',A. Claessens /laandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en ver- oer, reiniging, energiebesparing, ei- endommen en grondverwerving, igrarische zaken, hinderwetszaken, ioordinatie milieuzaken). ifethouder .P.T.M. Willems laandag van 10.00 tot 11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis- resting, bouw- en woningtoezicht, relstandstoezicht, verkoop bouw- einen in bestemmingsplannen, meelszaken en organisatie). Vethouder, mevr. M.A.A. Hoppenreijs-de Loo laandag van 10.00 tot 11.00 uur. lociale zaken, samenlevingsop- louw, gezondheidszorg, bejaarden- org, culturele minderheden, eman- ipatie, werklozenzorg en coördina- e welzijnsplanning). i Spreekuur Raad van Arbeid flaandag van 10.00 tot 11.30 uur in et raadhuis. Ipeningstijden iemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 8.30-19.45 (jeugd) I.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 5.30-16.30 (65 30-19.45 (jeugd) a.00-21.00 (dames) II.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) (18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 11.00-12.00 (moeder en Kind) 14.00-16.00 (jeugd) a Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 november 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daar tegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een carport aan de Pr. Bernhardstraat 72 te Venray, t.n.v. H.M.G. Janssen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Dempseystraat 3 te Venray, t.n.v. G.M.M. Lucassen; het plaatsen van een prefab garage/berging aan de Hoenderstraat 53 te Venray, t.n.v. P. Price; het bouwen van een garage/ berging aan de Kennedystraat 10 te Venray, t.n.v. G.J.A. Janssen, Fr. Michelsstraat 1 te Venray; het bouwen van een garage/ berging en het slopen van een be staande garage aan de Mgr. Hanssen- straat 67 te Oostrum, t.n.v. B.J. Broeren; het bouwen van 8 woningen aan de Zandbleek 22, 22a en 24 t/m 34 even te Venray, t.n.v. Gebebouw, Achterdijk 18 te Helmond; het bouwen van een tuinhuisje aan de Sambastraat 26 te Venray, t.n.v. M.H.H. Voermans. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om: op de aanvraag van F. Maas, Molenhoek 12 te Oirlo voor een hinderwetvergunning voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij, gelegen aan Molenhoek 12 te Oirlo, positief te beschikken met dien verstande dat in de inrichting maximaal 40 opfok- zeugen, 220 zeugen, 900 biggen en 252 mestvarkens gehouden mogen worden; op de aanvraag van M- Marcellis, Wusterweg 1 te Castenray voor een hinderwetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij gelegen aan de Wusterweg 3 te Castenray, negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 16 december 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan DECEMBER 1988 Op 10 december Amnesty International afdeling Venray (straat collecte in centrum); Op 17 december Tamboer- en Peiperkorps Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan (plaatselijke collecte in het kader van het jeugdcollecte- wezen). Alleen voor deze akties is een collectevergunning verleend. Collec teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. KLEDINGINZAMELING Op 19 december wordt door Stichting „Geef Max de Zak" kleding ingezameld. comité recreatiesport ATTENTIE - ATTENTIE Zin in een donker wandelingetje? Dat kan, want op 28 december a.s. organiseert het comité recreatiesport Venray wederom een Snertloop. Deze oergezellige tocht waaraan U met het hele gezin kunt deelnemen zal worden gehouden in en rond Venray. Start en inschrijven tussen 18.30 en 19.30 uur Waar?: Sporthal de Wetteling. Kosten?: f 2,- per persoon Neem mee: pen en papier, zaklamp en een goed humeur De tocht zal ongeveer 8 km lang zijn, en langs een kampvuur voe ren waar een lekkere kop snert op U wacht. Reserveer deze datum alvast. worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aan leiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders al voornoemd, namens dezen, mrHJMDefesche, burgemeester drs. J. de Bever, secretaris. SPORTAKKOMMODATIES De gemeentelijke sportakkommo- daties en het zwembad zijn Sinter klaasavond gesloten. COMMISSIE VOOR ONDERWIJS, CULTUUR, JEUGD, SPORT EN RECREATIE De laatste commissievergadering van 1988 wordt gehouden op 6 december a.s. om 17.00 uur op het gemeentehuis (kamers 127). Op de agenda staat o.m.: Aanwijzing gemeentelijke ar chiefbewaarplaats Beschikbaar stellen krediet ad 2.712,- ten behoeve van een C.V.- ketel voor het sportgebouw sportpark Oostrum; Verzoek ex artikel 74 WBO voor de aanvullende eerste inrichting met groot speelmateriaal ten behoeve van basisschool St. Jan de Doper te Merselo; Beschikbaar stellen van een krediet ad 87.000,- voor de electro- nische beveiliging van basisscholen en scholen (voortgezet) speciaal onder wijs. COMMISSIE VOOR OPENBARE WERKEN, VERKEER EN AGRARISCHE ZAKEN De maandelijkse openbare verga dering van deze commissie wordt gehouden op dinsdag 6 december a.s. om 18.00 uur op kamer K. 19. Op de agenda staat o.a. Tegen de door burgemeester en wethouders d.d. 18 augustus 1988 opgelegde herplantverplichting in kader gemeentelijke kapverordening, heeft M. Michels, Haag 5, Merselo beroep aangetekend bij de gemeente raad. De commissie treedt op als hoorcommissie. Advies wordt gevraagd over de aankoop van de Provincie Limburg van ca. 610 m2 grond in het bestem mingsplan Castenray, t.b.v. sociale woningbouw tegen de prijs van 15.250,- in totaal. Wanneer in de late herfst de dagen merkbaar korter worden en de eerste nachtvorst de velden en de weiden met rijp overdekt, zijn vele van de ons uit lente en zomer bekende vogelsoorten reeds naar het Middel- landse-Zeegebied of zelfs naar Afrika vertrokken. Voor de standvogels echter staat dan een periode met donkere dagen voor de deur. Hun aantal is zó groot, dat menige oppervlakkige waarnemer nauwelijks opmerkt dat de vogelstand kleiner is geworden. Hier komt nog bij, dat de opengevallen plaatsen weer voor een groot deel worden in genomen door uit het noorden naar onze streken uitwijkende vogels, zoals vinken, kepen, sijzen, goud vinken en roodborsten, die onze betrekkelijk zachte winters prefereren boven de zeer strenge kou in hun Noord- en Oosteuropese broedgebie den. Ook zijn er veel vogels die op doorreis naar zuidelijke landen tijde lijk bij ons vertoeven. Zowel deze wintergasten als de bij ons achtergebleven standvogels - dat zijn de vogels die niet wegtrekken - zijn om verschillende redenen bij strenge kou op menselijke hulp aan gewezen. Bij strenge vorst moet een vogel, om zijn vrij hoge lichaams temperatuur van ca. 49°C te kunnen handhaven, al vrij snel de in zijn lichaam aanwezige reserves aanspre ken en daardoor neemt hij in korte tijd belangrijk in gewicht af. Daarbij hebben de vogels in de korte winter dagen maar half zoveel tijd om eten te zoeken, terwijl de natuur boven dien ook al minder voedsel ter beschikking heeft. Het resultaat is natuurlijk dat de conditie van de vogels bij strenge kou snel achteruit gaat en dat ook hun weerstand tegen ziekten e.d. vermindert. Als gevolg van de grotere mate van hygiëne in de woonkernen en het intensievere beheer van bos en veld zijn vele voedselbronnen voor de vogels weggevallen en zijn zij der halve meer op de hulp van de mens aangewezen. En die hulp wordt - gelukkig - in grote mate verleend. Het is dan ook niet toevallig, dat vele vogelsoorten sinds enige tiengal- len jaren dicht bij de menselijke vestigingen zijn gaan leven en dat soorten als de merel en de wilde eend, die vroeger zelden of nooit binnen de bebouwde kommen te zien waren, nu echte stadsvogels zijn geworden. Wanneer moet gevoerd worden? Als het tijdvak waarbinnen met daadwerkelijke wintervoedering van vogels rekening moet worden gehou den, geldt de periode vanaf de tweede helft december tot omstreeks midden- maart. Het is dus vroeg genoeg wanneer men zo tegen eind november zijn voedertafel of voederhuisje weer in orde brengt voor de komende wintermaanden. Is dit eenmaal bedrijfsklaar, dan is het goed er dagelijks wat voer in te strooien ten einde de vogels weer aan uw voeder plaats te wennen. Daar in de herfst en in het begin van de winter de vogels nog voedsel genoeg in de vrije natuur vinden, zoals bessen, zaden, wormen en insekten alsmede hun larven, eieren en poppen, is voedselverstrekking op grotere schaal overbodig. Door het opruimen van schadelijke insekten in onze tuinen maken de vogels zich in deze tijd juist uitermate nuttig. Bij het invallen van strenge vorst, bij ij zei of sneeuwval moeten onze voederplaatsen evenwel rijkelijk van voedsel worden voorzien. Wel dient ervoor gewaakt te worden, dat niet meer voer wordt gegeven dan de vogels kunnen opeten. Voedselresten trekken muizen en ratten aan. Zolang het alleen maar vriest en er geen sneeuw is gevallen, zijn het slechts onze watervogels - en daarvan voornamelijk de eenden - die door het dichtvriezen van het open water gebrek aan voedsel krijgen en na ver loop van enige tijd de eerste vogels zullen zijn, die dan op menselijke hulp zijn aangewezen. Voor geen van de andere vogels dreigt dan al hongersnood. Vaak wekt echter het gedrag van een vogel de indruk, dat het dier in een slechte lichamelijke conditie is. Zo wordt dikwijls gedacht, dat de ,dik' zittende merel in onze tuin (de vogel zit stil met al zijn veren uitgezet) aan het einde van zijn krachten is gekomen. Niets is echter minder waar: de vogel laat op die wijze slechts lucht tussen zijn veren komen. Lucht is namelijk een slechte warmtegeleider; de vogel verliest weinig of geen lichaamswarmte aan de omgeving en beschermt zich zo tegen bevriezing. Zoals gezegd: ingetreden vorst brengt vooral in het begin vrijwel alleen voedselmoeilijkheden voor de zich in wakken andere sporadisch opengebleven plaatsen ophoudende eenden. Wanneer een dergelijke vorstperiode in december of januari invalt, zijn de eenden veelal in een dermate goede conditie dat zij geruime tijd op hun rijkelijk aan wezige vetreserve kunnen teren. Anderzijds moet ervoor worden TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: Gunstig gelegen oude karakteristieke voormalige boerderij met binnenplaats. Stations weg 119. Inhoud boerderij: ruim 2500 m3 Oppervlakte grond: ca. 2600 m2 aanvaarding: in overleg, doch vrij spoedig. Bestemmingsmogelijkheden boerderij: - woondoeleinden en/of klein ambachtelijk (milieuvriendelijk) bedrijf. - woondoeleinden en/of kantoor-/praktijkruimte. - woondoeleinden en/of horeca. De boerderij staat op de gemeentelijke monumentenlijst. Verkoop vindt plaats bij inschrijving. Inschrijvingsbiljetten en verkoopvoorwaden zijn verkrijgbaar op het Raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray (tel. 04780-23414) Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel middels genoemde in schrijvingsbiljetten, bij burgemeester in wethouders melden tot uiterlijk dinsdag 13 de cember 1988 om 9.30 uur. Bezichtiging kan plaatsvinden op de zaterdagen 3 en 10 december 1988 telkens van 14.00 tot 16.00 uur. gewaakt, dat de vogels niet al te zeer verzwakken. Bij een later intredende vorstperiode, wanneer de vogels onder winterse omstandigheden hun vetreserve reeds geheel of gedeeltelijk hebben ingeteerd, kan voedselver- strekking niet lang worden uitgesteld. Ditzelfde geldt wanneer de vogels die hun voedsel op de grond zoeken ten gevolge van sneeuwval van hun voedselbronnen zijn afgesneden. Directe hulp is dan voor vrijwel alle vogels noodzakelijk. Tot slot moet nog iets worden gezegd over de meest geschikte tijden waarop bij voorkeur gevoerd zou moeten worden, n.l. 's morgens bij het aanbreken van de dag en 's avonds vlak voordat de avondschemering invalt. Dit late tijd stip heeft voor het voeren buiten in het vrije veld nog het voordeel, dat de meeuwen al naar hun slaapplaatsen zijn vertrokken en het uitgestrooide voer uitsluitend ten goede komt aan de vogels waarvoor het bestemd is. Zonder onze hulp komen de meeu wen toch wel aan hun trekken. Bovendien gaan onze hongerende vogels dan met een volle maag de lange winternacht in, waardoor zij beter tegen de heersende kou bestand zijn. Wist u dat onderzoekingen hebben aangetoond, dat een kool mees bij strenge vorst (-10°C) in de loop van één nacht lOVo van zijn lichaamsgewicht verliest om zijn hoge lichaamstemperatuur van circa 40°C in de koude omgeving in stand te houden? Maar op welke tijden u ook voert, tracht dit wel dagelijks op dezelfde tijd te doen. De vogels richten zich ernaar. Wanneer na een periode van streng winterweer einde lijk de dooi invalt, moet het voeren niet van de ene dag op de andere worden beëindigd. Het voeren moet zolang doorgaan totdat wij er zeker van zijn, dat alle vogels die in de af gelopen vorstperiode van ons afhan kelijk zijn geworden, weer in staat zijn zelf hun kostje op te scharrelen. Volgende week zal in deze rubriek informatie gegeven worden over het bouwen en plaatsen van een voeder huisje en de keuze van de voeder plaats. Ik heet Maricel Mat ados en ben 10 jaar oud en woon in Manilla op de Fi/ipij- nen. Ik woon bij mijn oom en tante met drie zusjes Nene (16 jaar) Flor (13 jaar) en Analijn (11 jaar) vanaf mijn vijfde jaar. Ik heb nog acht broers en zusters die wonen bij mijn vader en moeder. Omdat mijn vader en moeder niet voor ons konden zorgen daarom wonen wij nu bij mijn oom en tante en ik heb mijn ou ders sindsdien niet meer gezien. Ik zit in de derde klas en ik ga graag naar school. Later wil ik verpleegster wor den. Mijn hobby is tekenen. Na schooltijd maak ik bloemen kransen en daarmee verdien ik 15 cent. Mijn tante en zusje maken ook bloemen kransen. Met het geld wat wij daarmee verdienen kan mijn tante mijn schoolgeld betalen. Thuis help ik mijn tante met het huishouden, afwassen en kleding wassen. Mijn oom is stucadoor en verdient f 60,- per maand. Wij wonen in een klein vervallen huis met rondom vuil stinkend water. Oom en tante betalen f 15,- huur per maand zodat er niet veel overblijft om van te leven. Voor f65,-per kwartaal kunt U mij en mijn familie sponsoren. Hiervan ont vangen wij f 60,- DOEN HOOR. Opgeven bij Wereldkinderen sponsorgroepElly of Luc Hageman, Pettenma kerstraat 14, 5801 RB Venray, tel. 04780-86909. De sponsorkinderen die wij beschrijven maken deel uit van ons sponsorproject Damayan Community Center een zeer arme wijk in Manilla waar 400 gezin nen in krotten wonen. Deze gezinnen worden ondersteund door de zusters van de Goede Herder onder leiding van zuster Mary Lil ia Flores. Door onze publica tie in de Peel en Maas hebben zich de afgelopen drie weken 8 sponsorouders aan gemeld. Ons streven is voor het eind van het jaar 50 familie 's te ondersteunen. Van het sponsorgeld: f 65,- gaat f 60,- naar het gezin in Manilla. DRANK IN BESTUURDERS In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Julianasingel een 25-jarige Venrayse automobilist aan getroffen, die onder dusdanige invloed van alcohol verkeerde, dat hij de bekende proeven moest onder gaan. Die proeven moest ook, in de nacht van zaterdag op zondag, op de Langeweg een 20-jarige Venrayse chauffeur ondergaan. In beide gevallen kregen de bestuurders een rijverbod opgelegd en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt. PROEFPROCES In opdracht van de officier van justitie werden in een Dumpshop alhier enkele kruisbogen in beslag genomen en proces verbaal opge maakt. De officier van justitie wil uitgemaakt zien of deze kruisbogen vallen onder de Vuurwapenweg 1919. Aanleiding tot deze aktie was, dat vorige week een Venrayer werd aan gehouden, die een dergelijke kruis boog zonder te betalen uit die shop had meegenomen. Off. dealer: U belt: 077 - 543254 Burg. Bloemartstraat 30 Bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst, drukkerij van den munckhof grotestraat 68 - venray telefoon 04780-82727 ËliHfcruinl

Peel en Maas | 1988 | | pagina 15