13 gulden Wie wil mij sponsoren Politiek café over de gezondheidszorg Muziekschool Venray in de lift Onverwacht groot succes Foto-expositie Oostrumse Organisatie Zelfstandige Ondernemers Zaterdag a.s. vijfde Leukermeerloop 10 Jaar „Bowling" in Venray TKUDY BONGART5 Gehandicapten- belangen in het geding Donderdag 10 november - Pagina IJ Volgende week vrijdag 18 novem ber, brengt een aantal PvdA kamer leden een bezoek aan Venray. 's Morgens staat er een ontmoeting met burgemeester en wethouders op de agenda en 's middags worden er werkbezoeken gebracht aan het Arbeidsbureau en het Psychiatrisch Centrum Venray. 's Avonds is er een Politiek Café (iedereen mag op de zeepkist klimmen) in café De Bonte Koe. De werkgelegenheid in de Venrayse gezondheidszorg loopt terug. De kwaliteit van het werk staat onder grote druk. Wat is de toekomst van ons ziekenhuis? Wanneer komt er een eind aan de alsmaar voortgaande bezuinigingen bij het PCV? Met lede ogen moeten met name de werkers in de gezondheidszorg toe zien dat de kwaliteit van de zorg teriig loopt. Patiënten worden daar de dupe van! Hoe valt dit soort feiten te rijmen met het uitdelen van mil jarden aan belastingverlaging met ingang van het verkiezingsjaar 1990? Omdat op 18 november de kamer leden Vermeend, Van Otterloo en Huys Venray bezoeken, wil men met hen vooral van gedachten wisselen over het thema werkgelegenheid en kwaliteit in de gezondheidszorg. (Lees: het ziekenhuis en het PCV.) Zij zijn immers woordvoerders van de PvdA op deze terreinen. Daar naast is er een aantal Statenlid; en zoals bekend speelt de Provincie een steeds grotere rol bij de planning van de gezondheidszorg in onze regio. Omdat op 18 november de kamer- Het lijkt ons vooral belangrijk dat direkt betrokkenen de kamerleden en statenleden duidelijk maken hoe groot de bezorgdheid in Venray is. Wat zijn de knelpunten die men in de praktijk ervaart en zijn er suggesties voor verbetering? Immers: pas als Den Haag en Maastricht weten wat er hier écht speelt, mag men verwachten dat er verstandige en onderbouwde keuzes gemaakt worden. Kortom: grijp je kans. Heb je wat op je lever, heb je suggesties, vragen; klim dan op de zeepkist en laat je horen. We hopen dat vooral de mensen die op welke wijze dan ook met de gezondheidszorg van doen hebben aanwezig zullen zijn. De avond begint om 20.00 uur en eindigt rond 22.00 uur. 't Rooy Orkest is aanwezig om enige progres sieve liederen ten gehore te brengen. Kortom als je niet ziek bent rekenen we op je komst! Overweldigende belang stelling voor de proef- cursussen 1988 Meer dan 180 cursisten hebben zich aangemeld voor de proefcursussen. Gedurende zes weken zijn de I.V.M.- leerlingen in de gelegenheid om op - en vooral met - het instrument van hun keuze te spelen. De keuzemoge lijkheden zijn groot: klein koper, houtblaas-instrument, snaar- en toetsinstrumenten. De laatste en zesde les wordt in het bijzijn van de ouders als afrondende les gegeven. De ouders krijgen dan enig inzicht, wat er zoal in een paar weken op een muziekinstrument gespeeld kan wor den. Bovendien wordt aan de cursus een advies verbonden waarna de leer lingen wat gemakkelijker kunnen beslissen of ze voor een hele cursus voor hetzelfde of een ander instru ment willen inschrijven. Deze proefcursus is een onderdeel van de I.V.M.-cursus, alhoewel men zich daar vrijwillig voor kan opgeven. Afsluiting I.V.M.-cursussen 1988 Volgende week worden alle ouders van de I.V.M.-kinderen uitgenodigd voor een tien-minuten-gesprek ter afsluiting van de I.V.M.-cursus. Tijdens dat gesprek worden de bevin dingen, tijdens de I.V.M.-cursus opgedaan, besproken. Veel ouders zijn blij met een onpartijdig advies waarop ze kunnen vertrouwen. Het maakt de definitieve keuze van een muziekinstrument niet alleen gemakkelijker maar vooral ook doordachter en bewuster. Bij die keuze spelen in belangrijke mate de resultaten van de eerder genoemde proefcursus mee. Kortom, er wordt door de Muziek school Venray niets nagelaten om de consument zo goed als mogelijk en 'gewenst te begeleiden en ter zijde te staan bij een vaak zéér moeilijke instrumentenkeuze. De kwitantielopers van Peel en Maas zijn weer op pad om het abonnementsgeld te incasseren. Houdt U er even rekening mee. U kunt het U en ons ook gemakke lijk maken door invulling van ne venstaande machtiging en deze in onze boekhandel in te leveren. U wordt dan door ons niet meer „lastig gevallen". Handtekeningue 1 Deze machtiging vervalt direct na opzegging PEEL EN MAAS VAN BISTRO NAAR RESTAURANT Snel na de opening in 1978 had de heer Michiels door, dat de exploitatie van het bowlingcentrum met een bistro een te smalle basis vormde voor een rendabele exploitatie. De nadruk werd meer gelegd op het kompleet verzorgd „avondje-uit". Steeds werd snel ingespeeld op de wensen van de gasten. De menukaart bood een steeds breder scala aan mogelijkheden. Later werd ook ingespeeld op de jaarseizoenen via de steeds variërende „specialiteiten- kaart" (bijvoorbeeld asperges of zoals nu: wildgerechten). De familie De Vocht - dierenarts - in de Etudestraat is meer dan tevre den over haar anderhalfjarige Heide- wachtel, die op de Bundes Sucht- prüfungen nabij Hannover met de kampioenstitel ging strijken. Deze speciale wedstrijden voor Heidewachtels (Münsterlönder zoals de Duitsers zeggen) staan bij onze oosterburen hoog aangeschreven. Uit alle Bundesldnder komen alleen de allerbeste jachthonden naar deze „Suchtprüfungen", waarbij deze honden o.a. konijnen moeten aansle pen, hazen opzoeken en eenden uit het riet moeten opdrijven. Het was vooral bij deze laatste opdracht, dat de Venrayse hond het meeste succes boekte. Tot dan was geen enkele hond er ingeslaagd een eend uit het riet te drijven. De Heide- wachtel van De Vocht deed dat evenwel op een grootse manier: liefst dertig eenden werden door hem uit hun beschutting gedreven. Dat was een onverwacht succes dat hem de kampioenstitel 1988, in de categorie tot 2 jaar, opleverde. De Heidewachtel is van oorsprong zeker mede een Nederlands ras, dat vooral in Duitsland als jachthond wijd verbreid is. Het ras stond in het midden van de vorige eeuw op uit sterven. Een duitse jachtopziener uit Westfalen slaagde er in, met Heide wachtels die hij op Nederlands gebied in de grensstreek aantrof, het ras weer op te bouwen. De naam Heidewachtel wil zeggen Wachtelhond van de heide; dus een hond waarmee men op wachtels (kwartels) jaagt. Uit de aard der zaak dus een staande hond. Er bestaan nu twee stammen Heidewachtels: de bruinbonte en de bruinschimmel. De familie De Vocht is lid van de Nederlandse Heidewachtel-club, waarvan twee leden met hun dieren uitgezonden werden naar de kampi oenschappen nabij Hannover. Voor de Venrayse inzending dus met een opmerkelijk succes. Vanaf 13 november exposeert Tijn Wernik gedurende zes weken kleuren- en zwart-wit foto's in de wisselruimte van het museum dat gevestigd is bij de kapel op dejokatie St. Servatius van het Psychiatrisch Centrum Venray. Tijn Wernik werkt momenteel als leerling B-verpleegkundig op het PCV. Tijn fotografeert vanuit een impul sieve inslag. Hij laat de omgeving op zich inwerken en komt zonder een van te voren gekozen beeldopbouw tot een foto. Zijn onderwerpen lopen dan ook ver uiteen; nu eens staat de vorm centraal, dan weer de kleur of het bewogen element. De opening van de tentoonstelling is op zondag 13 november om 10.15 uur én duurt tot 11.30 uur. De verdere openingstijden: 17 november van 10.15 tot 11.30 uur. Tijdens de op donderdag 3 november j.l. gehouden ledenverga dering van de plaatselijke Onderne mersvereniging OOZO0 in zaal Van Dijk te Oostrum werd afscheid genomen van de heer M. Derks. De heer Derks maakte vanaf de oprichting meer dan 30 jaar geleden deel uit van het bestuur van de afde ling. Aanvankelijk vervulde hij een bestuursfunctie; naderhand enige tijd secretaris en de laatste 12 jaar was hij voorzitter. De plaatselijke onderne mersvereniging lag hem zeer na aan het hart. Hij heeft zich steeds ingezet voor behoud en uitbreiding van de plaatselijke middenstand. Als ondernemer heeft hij tevens vele jaren deel uitgemaakt van een gespreksgroep met de Gemeente om hierin de belangen van de midden stand te behartigen. Plaatselijk heeft hij vele jaren deel uitgemaakt van o.m. de Voetbalver eniging (een aantal jaren was hij voorzitter); kerkelijk zangkoor; be stuurslid van Harmonie Sub Matris Tutela en Werkcomité Oostrum (dorpsraad). Namens de LOZO werd de heer Derks onderscheiden met de draag- speld van Verdienste van de LOZO. De heer Rooskens, secretaris van de LOZO, reikte persoonlijk deze onderscheiding uit om hierdoor blijk te geven van de waardering voor het vele werk verricht door de scheidende voorzitter. Aan mevrouw Derks werd een bos bloemen uitgereikt. Tot nieuwe voorzitter werd be noemd: de heer Herman Verheyen. Tijdens Ret bondsconcours van 23 oktober j.l. te Waalwijk behaalde de drumfanfare van het St. Theobaldusgilde uit Overloon in de tweede divisie een eerste prijs met promotie, met 307 punten. Te- vens behaalde zij het hoogst aantal punten in de 2e divisie, en werd ook nog de beker gewonnen voor het hoogst aantal punten tijdens het gehele con cours. Bovendien behaalde de majoretten op 9 oktober j.l. te Beek, op het majorettenconcours, in de 2e di visie een Eerste prijs met 147punten. In verband met deze mooie suksessen hielden bei de korpsen vorige week zaterdag een drukbezochte receptie in het Gildehuis. Bij die gelegenheid werden ook twee leden gehul digd, t. w. Peter Janssen die 25 jaar lid is van de drumfanfare en Trudy Jansen die 12'/i jaar lid is. Als nieuw bestuurslid in de vakature Derks werd door de vergadering Math. Arts benoemd. Nadat het huishoudelijk gedeelte van de agenda was afgewerkt, hield de heer Rooskens een interessante inleiding over het onderwerp: Toe komstperspectief Europa 1992 in relatie tot het Midden- en Klein bedrijf. Spreker benadrukte de mogelijke veranderingen, die geleidelijk op ons af zullen komen door het geleidelijk aan vervallen van de binnengrenzen binnen Europa. Hij benadrukte dat deze veranderingen zeker aan het bedrijfsleven voorbij zullen gaan. Ook het midden- en kleinbedrijf krijgt hiermede te maken. Vandaar dat hij benadrukte hierop tijdigt in te spelen. Naar zijn mening zijn er heel zeker goede mogelijkheden; echter ook het buitenland zit niet stil. Spreker verwees naar mededelingen hierover gedaan onlangs door Staats secretaris Evenhuis. In dat verband kwamen zaken aan de orde als Winkelsluitingswet; afschaffing minimumprijzen; vestigingseisen. KLANTGERICHT EN TOEKOMSTGERICHT DENKEN Het is best leuk even stil te staan bij het verleden. Belangrijker vindt de heer Michiels de toekomst: 2 november 1988 is de eerste dag voor opnieuw „10 jaar bowling in Venray". In de afgelopen tien jaar zag de heer Michiels ook veranderingen bij zijn vele vaste bowl(st)ers. De kinderwagen en rondkruipende kleu ters werden vertrouwde beelden in de bowlingbar. De klantgerichte en toekomst gerichte visie van het bedrijf werd op deze avond nog eens symbolisch onderstreept. Zoon Erwin Michiels (de nieuwe generatie ondernemer) onthulde de zgn. „TUTTE-BAR" voor de nieuwe generatie bowl(st)ers: een unieke service waarvan het Venrayse bowlingcentrum de wereld primeur heeft. In de „tutte-bar" bevinden zich een viertal babyflesjes met voor elke baby van de sportbowl(st)ers een „eigen speen" zodat de nieuwe generatie het bowlen letterlijk met de J papfles wordt ingegeven. Op zondag 13 november organi seert atletiekvereniging Venray-Regio in samenwerking met jeugdsport herberg Bergerheide voor de vijfde maal de Leukermeerloop. Dit is een trimloop voor iedereen vanaf 17 jaar over 5900 of 11800 meter. Rond het Leukermeer is een aan trekkelijk en afwisselend parcours uitgezet, dat voornamelijk uit bos paden bestaat met vlakke stukken en stijgingen. Afhankelijk van de afstand loopt men een- of tweemaal om het meer. De trimloop start om 10.30 uur. Inschrijven kost 5,- en is moge lijk tot een half uur voor aanvang van de wedstrijd. Kleed- en douche ruimten zijn aanwezig. Voor de eerstaankomenden zijn er prijzen en bovendien worden onder alle deel nemers prijzen in natura verloot. De start van de wedstrijd is bij jeugdsport herberg Bergerheide, te bereiken vanaf de Rijksweg Venlo- Nijmegen (afslag Leukerheide en/of restaurant "De Vossenheuvel"). Inlichtingen over de trimloop zijn te verkrijgen bij Mieke Alkim, tèl. 04780-85514. AANGEREDEN REEËN SPOORLOOS Een 29-jarige Overloonse kon op de Beekweg, ter hoogte van Dalland, met haar auto, een over stekende ree niet meer ontwijken. Bij de botsing werd het dier gedood. Zij liet het dode dier liggen en ging bij de politie mededeling doen van het gebeuren. Toen de politie ter plekke ging kijken, was er geen ree meer te ontdekken. Een andere automobilist zal er wel raad mee hebben geweten... Op de Peelweg kon een 31-jarige chauffeur uit Nijmegen een overstekende reegeit niet meer ont wijken. Het gewonde dier rende nog de bossen in. Jagers hebben met een hond nog naar het gewonde dier gezocht, maar hebben het niet kunnen vinden. HOND TEGEN AUTO Een op de Leunseweg lopende hond werd aangereden door een autobestuurder uit Leunen. De hond werd zodanig gewond, dat een dierenarts assistentie moest verlenen. Later kon de hond aan de eigenaar worden meegegeven. Die zal ook voor de eventuele schade aan de auto opkomen. AUTO GESTOLEN Een 28-jarige Venrayer heeft niet lang plezier gehad van zijn pas gekochte auto ad 35.000,-. Precies na een dag kwam hij tot de ontdek- .king dat zijn auto gestolen was. OVERWELDIGENDE BELANG STELLING BIJ Woensdag 2 november vierde het BOWLING RESTAURANT VEN RAY het tienjarig-bestaan met een zeer druk bezocht „OPEN HUIS". Precies 10 jaar geleden startten Toos en Wiel Michiels met het BOWLING-CENTRUM in OOST RUM. Van de oorspronkelijke opzet, een bowlingcentrum met een beperkte eetmogelijkheid (de BISTRO), groei de het bedrijf, uit tot een volwaardig horeca-bedrijf, met thans 18 werk nemers in vaste dienst (waaronder 3 full-time koks). Daarmede is BOW LING RESTAURANT VENRAY een van de grootste particuliere horeca bedrijven in de regio. BOWLING De BOWLING-exploitatie richt zich op drie duidelijk verschillende doelgroepen: de sportbowl(st)er, de recreatieve bowl(st)er en de „avond- je-uit"-bowl(st)er. Bowlen als sport blijkt in het Venrayse bowlingcentrum een belang rijke ontwikkeling te hebben doorge maakt. De Bowling Bond Venray is na Maastricht de grootste bowling- bond in Limburg. Het recreatieve bowlen groeit vooral via het „senioren (50-plus)- bowlen", de BEDRIJFSBOWLING- KOMPETITIE waaraan inmiddels 40 bedrijventeams deelnemen, en de bowlingclubjes met een vaste bow lingavond. BOWLEN als element in het „avondje-uit" is mogelijk in talrijke variaties. Van alleen bowlen via het bowlen met een hapje tot bowlen in kombinatie met een uitgebreid diner, een gourmet-party dan wel een koud of koud/warm buffet. gelaatsbehandelingen alv.a. f 257 deelbehandelingen alv.a, f 10; parfums extra feestelijk verpakt ook voor cadeaubonnen v.a. f 107 PARFUMERIE HUIDVERZORGING VENRAY, SCHOUTENSTRAAT 16, TEL. 04780-82 705^JSs VENLO, NIEUWSTRAAT 19, TEL. 077-17583 De heer Van den Biggelaar, voor zitter van de Vereniging Gehandicap ten Belangen, heeft deze week in de vergadering van de commissie voor openbare werken zijn ongenoegen geuit over het niet uitvoeren van gemaakte afspraken. Met name noemde hij de afspraak, dat de ver laagde troottoirs voor rolstoelgebrui kers en slechtzienden gemarkeerd zouden worden. Dat is tot op heden nog steeds niet gebeurd. Ook vond hij het fout en niet volgens de afspraken, dat men niet betrokken was bij de herinrichting van de Grote Markt. Uit niets was hem gebleken dat daar ook minstens een parkeerplaats voor invaliden zou komen. Maar dat was toch echt wel het geval. In de „Gemeentepraat" was vermelding daarvan abusievelijk vergeten. Trouwens, de heer Van den Bigge laar was over de invalidenparkeer plaatsen in het centrum ook maar matig tevreden. Er kan niets gebeuren (de een of ander festiviteit) of die parkeerplaatsen worden bezet of zijn niet meer te bereiken. Zelfs op de maandagse markt kan men bijvoor beeld niet bij de drie invalidenpar keerplaatsen in de Schoolstraat komen, of men zou tegen het verkeer in moeten rijden. En verder noemde Van den Bigge laar de rolstoelroute (de trottoirs in het centrum) zeer slecht. (Dat trouwens een klacht die men niel alleen van invaliden hoort. (Red.). Wethouder Claessens beloofde i nog voor markering van de verlaagde trottoirs te zullen zorgen. Dat de invalidenparkeerplaatsen bij bijzon dere gebeurtenissen bezet zijn of niet te bereiken, noemde hij ergens wd begrijpelijk. Die parkeerplaatsen moeten zo dicht mogelijk in hö centrum liggen en lopen daarmee meer problemen op, dan een invalidenparkeerplaats op een van de grote parkeerpleinen. Desgevraagd bevestigde de houder ook, dat bij de reconstructie van het schouwburgplein en het zuidelijk deel van de Schoolstraat, eventueel te vervallen invalidenpar keerplaatsen elders vervangen zullen worden. Volgens de heer Van den Biggelaar zijn er in Venray ongeveer 200 invali den die een invalidenparkeerkaait hebben ontvangen. CROSS-MOTOR GESTOLEN Eeif 21-jarige Venrayer deed aan gifte van diefstal van zijn cross-mota welke hij in een parkeerhaven aan 4 Honingklaver had geparkeerd. RATTENKLEMMEN GESTOLEN Er werd aangifte gedaan van dief stal van 11 rattenklemmen en fuik, welke door de Provincial Waterstaat hier in Venray in een slod waren geplaatst. NIC1 Nick' Cath Zij 3 n Els e; Mers 5825 Tijde Radt mege Wi boi ter ELL Grad Arts- 4noi Pion; 5813 Ondergetekende machtigt de bank te elk half'jaar het verschuldigde abonnementsgeld voor het weekblat[j PEEL EN MAAS van zijn rekeningnr. te laten afschrijven. Naam Adres- Ik heet Michael Soriano en ben 6 jaar oud en ik woon in Manilla op Filippijnen. Mijn vader is monteur en mijn moeder is huisvrouw. Mijn verdient f120,-per maand en moet f32,50 per maand betalen voor de huur ons huisje, dus blijft er niet veel over om van te leven. Ons huis heeft maar één kamer waar wij met z'n allen wonen en slapen. Ik ook nog twee zusjes, Marites (4 jaar) en Marcelo (3 jaar). Thuis help ik mijn mamma het huis schoonmaken en ik maak elke morgen di bedden op. Ik speel graag met mijn vriendjes maar tekenen en zingen vind ik ooi leuk. Later wil ik graag politieman worden maar ik moet eerst nog naar school Voor f65,-per kwartaal kunt U mij en mijn familie helpen. Doen hoor! Opge ven bij Wereldkinderen - Sponsorgroep: Elly of Luc Hageman, Pettenm- kerstraat 14, 5801 RB Venray, Tel. 04780-86909.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 16