HONDERD JAAR SINTERKLAAS IN VENRAY JUMPERS FNV H.V. Manual Green River Countryclub Bed rijf svolley bal competitie Koppelcross Venray Jeugdnatuurwacht Schutterij 't Zandakker De Springplank Trimclub JUWELIER VERUNDEN 1ARNA VAL ,ge<"4 De Karklingels nemen afscheid van Vorst Jan PEEL EN MAAS Onthulling standbeeld bij jubileumviering Pica's de a9'na eel en maas Donderdag 10 november - Pagina 15 De Piëlhaas Venray Vastelaovesvereniging De Piëlhaas beperkt zijn aktiviteiten, morgen 11 november, tot een algemene leden vergadering. Die wordt gehouden om 20.30 uur in De Wieënhof. Het eerste echte carnavalsgebeuren heeft een week later plaats, op zondag 13 november, als tijdens het „Hazepaeper" de vastelaovesliedjes worden gepresenteerd en verenigings onderscheidingen zullen worden uit gereikt. Aanvang 11.55 uur. Vorstenraadsbal te Oostrum Op zaterdag 12 november a.s. begint in de Gemeente Venray het kamavalsgebeuren met het inmiddels traditionele Vorstenraadsbal. De Vorsten van de aangesloten vereni gingen, 9 in getal, zullen zich weer alle moeite getroosten om het mee gebrachte cadeau op een karnavalis- tische wijze aan te bieden. De opbrengst is voor de Vorstenraad. Deze avond wordt georganiseerd door de Karklingels uit Oostrum in het Gemeenschapshuis, aanvang: 20.00 uur. Vorst Jan van de Karklingels zal deze avond presenteren. Het muzika le gedeelte wordt verzorgd door de Eikenhofkapel en het orkest The Time Breakers. Liedjesmiddag in Oostrum Op zondag 13 november wordt in Oostrum de liedjesmiddag gehouden in het gemeenschapshuis. De organi satie is in handen van de Karnavals- vereniging ,,de Karklingels". Diverse liedjesschrijvers, muzikanten, zangers en zangeressen zullen 11 vastelaoeves liedjes ten gehore brengen. Het programma begingt om 14.00 uur en loopt tot ongeveer 18.00 uur. Op deze middag worden de liedjes tweemaal aan het publiek gepresen teerd en worden daarbij door een deskundige jury beoordeeld. Tevens wordt op deze middag op gepaste wijze afscheid genomen van Vorst Jan [Raedts]. Deze funktie heeft hij 11 jaar op „Vorstelijke" wijze bekleed. In de loop van de middag zal de nieuwe Vorst voorgesteld worden. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de Eikenhofkapel en de Drive-in disco show Mighty-Mickey's. De Spurriemökke Oirlo Morgen, vrijdag J1 november organiseert Vastelaoevesvereniging De Spurriemök haar jaarlijkse zit tingsavond. In Oirlo beter bekend onder Bonte Avond. Om 20.00 uur wordt de avond geopend en zullen talloze Oirlose artiesten wederom hun bijdrage leveren; o.a. Grad en Petran. Zoals gebruikelijk wordt de zittingsavond gehouden in zaal de Ruif. De Schanseknuppels Castenray Aanstaande zaterdag is er receptie van Vorst Hay, die 11 jaar de scepter zwaait, in „De Wis", aanvang 20.11 uur. Zondag a.s. zal de jeugdcarnaval van C.V. de Schanseknuppels uit Castenray hun 2 x 11 jaar en hun 22ste jeugdprins vieren. In dit kader wordt hen een jubileumreceptie aangeboden in gemeenschapshuis „De Wis", aanvang 15.11 uur. In 1967 was S.V. Castenray de grondlegger van het jeugdcarnaval in Castenray. Deze vereniging organi seerde 's zaterdags met carnaval een jeugdbal. Op dit bal, toen nog het enige voor de jeugd met carnaval, werd een jeugdprins uitgeroepen voor deze avond en deze had verder met carnaval geen functie. Na enkele jaren ging de organisatie van de jeugdcarnaval over in handen van C.V. de Schanseknuppels waar het uitgroeide tot een jeugdcarnaval wat in de Castenrayse- gemeenschap niet meer weg te denken is. Het is een jeugdcarnaval waar we op hun bals de gehele Castenrayse jeugd nog aan treffen. Met als sluiting Carnavals- dinsdagmorgen het kinderbal, waar op de uitreiking „kleinste knuppel- ke" plaatsvindt. Programma 12 november THUIS: Heren I - Octopus 18.00 Tafel: S.Sengers/G.Bertrands/ N.Peeters. Jongens J. - Jasper Sport 18.00 Tafel: L.Vosbeek/M.Cruys Mini's - Yello Sox 18.00 Tafel: E.Berbers/N.Verzijde Fluiten: Luc Bertrands Meisjes J. - Tenderfeet 19.00 Tafel: M.Kanters/R.Leinders Fluiten: M.Flinsenberg Jongens Asp. - Deurne P. 19.00 Tafel: W.v.Gassel/R.Hageman Fluiten: R.de la Roy/N.Gonegai Heren 2 - Deurne P. 2 20.00 Tafel: J.Cruys/H.van Rooy Fluiten: J.Oosterbeek Dames I - Bladel I 20.00 Tafel: W.v.Meyel/H.v.Veghel Programma 12 november UIT Con Brio I - Jongens Kadetten 15.15 Toegewezen Wedstrijden 12 november Erp '70 - Braggarts I a. 19.15 In Erp Zaal Ter Aa. Fluiten: B.Peeters 13 november Flash '82 - Jumping G. I a. 17.00 In Den Bosch: De Grobbendonck- laan 4 (zaal De Vinkenkamp). FluitenM .Flinsenberg/GDrabbels ATTENTIE: Alweer diefstal!! Advies: Per team één tas voor sierraden en geld, deze tas moet meegenomen worden naar de zaal (coach/aanvoerder). Alleen basketballers in de zaal DUS GEEN VRIENDJES De club draagt geen verantwoor ding voor gestolen, verloren in ieder geval verdwenen zaken! ZAALWACHT: André Barthel en Henk Jansen. Deze club is bestemd voor iedere countryliefhebber(ster). Het doel van deze club is het promoten van alles op country-gebied. De contributie bedraagt 25,- per jaar per persoon. De countryclub heeft éénmaal per maand een ledenbijeenkomst. Wilt u deze bijwonen of wilt u. meer infor matie, bel dan één van onderstaande telefoonnummers. Onze toekomst plannen zijn om op gezette tijden countryavonden te organiseren in countrystijl, met countrymuziek en -dans. Telefoon 04780-84710 of 88347. Beste leden, Hiermede nodigen wij u uit voor de jaarvergadering van de abvakabo regionale groep wse-nlw bedrijven. Deze vergadering is bestemd voor alle abvakabo wsw leden, werkzaam als wsw-er bij de nlw bedrijven. Deze vergadering vindt plaats in Gastcentrum Wieënhof, Leunseweg 20, Venray. Op maandag 21 novem ber 1988, aanvang 20.00 uur. Voor informatie Ed Stevens, tel. 04780-10332 (privé), of 04780-82148 (werk). 't Knölleke Leunen In Leunen houdt men morgen avond een ledenvergadering met een film van de Vastelaovend 1987. Na afloop gaat ook de Raad van Ellef zich beraden over het nieuwe seizoen. De Piëlreuze Ysselsteyn De Piëlreuze openen morgen het carnavalsseizoen in „de Smelehof' met een voorronde van BUUTTE- REEDNERS, georganiseerd samen met het groot Limburgs BUUTE- comité. Daar strijden om een finale plaats te veroveren acht buutte- reedners; drie Belgische deelnemers: Leo en Mia Scheepers uit Meeuwen en R. Goossens uit Bree; verder Wim Bonhof uit Blerick, Lei Steegs uit America, Pierre van Helden uit Melderslo, Frans Clabbers uit Pan- ningen en R. Boeken uit Nederweert. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door de alom bekende SMELEBLAOZERS uit Ysselsteyn onder leiding van Wiet v.d.Hoff. Als gastheer treden op VORST LEI en PRINS HENK met hun Raad van Elf. Aanvang 20.11 uur. Uitslagen: JAb Manual-Breeton Sport 1 19-6 MAb Manual-Eksplosion 1 3-3 DJb Manual-Loreal 1 2 -27 HS Vesta 2-Manuai 6 -19 Programma 12 november Panningen 30 km JAb Bevo Heidia C-Manual v. 12.15 Venray MAb Manual-Loreal 1 a. 16.30 Zondag 13 november Venlo 25 km HRec Lorëal-Manual v. 10.30 Panningen 30 km HSen Bevo Heidia C-Manuai v. 18.55 Reuver 40 km (ROOD) JAa Hercules 1-Manual v. Ih25 Venray HJb Manual-Loreal 1 a. 16.00 DJb Manual-Wittenhorst 1 a. 16.55 DRec Manual-Wittenhorst a. 18.00 Uitslagen: Jumbo-Maashegge bewoners 3 - 0 Maashegge personeel-SVCB 0 - 3 't Vat - 't Ankertje 3 - 0 VC Knudde 1-De Volle Maan 3 - 1* VC Knudde 1 heeft de wedstrijd met 3-0 verloren, vanwege een niet compleet team van VC Knudde 1 Jumbo zoekt nog enkele volleybal spelers voor op de woensdagavond. Wij volleyballen van 19.30 uur tot 21.00 uur in de gymzaal van Scholen gemeenschap Jerusalem te Venray. Heb je interesse? Kom dan een keer kijken of meespelen. Wil je inlichtin gen? Bel dan Yolanda Lesmeister, 04780 - 81011 of 077 - 552240. Triathlonvereniging Venray en TWC Oostrum hebben wederom de handen in elkaar geslagen om gezamenlijk een koppelcross te organiseren. De opzet van deze sportactiviteit is dat door middel van loting een koppel tot stand komt, bestaande uit een loper en een cyclocrossen Het parcours is gesplitst in twee gedeel ten, waarvan de loper en de crosser beurtelings een helft afleggen. Voor de loper is dit een stuk van ongeveer 600 meter en voor de crosser 800 meter. De wedstrijd gaat over 8 ronden. De koppelcross is gepland op zondag 11 december en begint om 14.00 uur. Hoewel er geen inschrijf kosten aan verbonden zijn, is voor inschrijving gewenst met het oog op het aantal te vormen koppels. De voorinschrijvers zullen dan ook ten alle tijde voorrang krijgen, mochten er teveel aan lopers of crossers zijn. Het parcours is gelegen in "Bos huizen", gelegen tussen Venray en Oostrum. Uw inschrijvingen kunt u richten aan E. Classens, Jan Frans- senstraat 8, 5863 AV Blitterswijck. Geef duidelijk aan of u als loper of als crosser wilt deelnemen. Noteer tevens uw telefoonnummer. Hallo Jeugdnatuurwachters. We hebben afgelopen zondag weer kunnen genieten van een mooie puz zelwandeltocht. We hadden prima wandelweer en een mooie route, zodat we kunnen terugzien op een geslaagde tocht. Dit bleek ook uit de reacties van de meer dan 500 deel nemers. De vragen waren wel niet door iedereen goed beantwoord, maar daarvan kun je alleen marn ieren. De vraag met betrekking tot de vogels werd door velen verkeerd beantwoord. Het juiste antwoord moest zijn: zomergast. Dan nog even een oproep voor het inzenden van de tekeningen voor de kalender. Inzenden tot 15 NOVEM BER A.S. bij Trudy Jeurissen, Mambostraat 19 te Venray of een van de andere bestuursleden. Tot de vol gende keer. Aanstaande zaterdag 12 november gaan we de pannen op het gilde- gebouw leggen. We vragen zoveel mogelijk leden die willen komen helpen zodat de kap voor de winter geheel dicht is. Er is natuurlijk ook werk voor andere vaklieden zoals de elektriciën, timmerlieden enz. Komt allen zoveel mogelijk. Maandag 14 november begint weer de Wintercompetitie in het gilde- gebouw Café De Klomp, Langstraat, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 19 november gaat de schutterij weer haar medewerking verlenen aan de intocht van St. Nicolaas. Noteer deze datum, dan vergeet je dat niet. Donderdag 10 november sterkste man/vrouw van de donderdag groep voor kinderen van 6-9 jaar. Dinsdag 15 november etalagetocht voor kinderen van 9-12 jaar. Er is club voor beide groepen van 18.30 uur tot 20.00 uur. Zaterdag clubavond van 19.30 uur tot 22.30 uur voor iedereen van 13 t/m 15 jaar. Dus tot ziens in de Springplank, Beukenlaan 4. Volgende week zaterdag komt Sint Nicolaas traditiegetrouw Venray be zoeken. Dat is dan op een paar weken na precies honderd jaar geleden, dat de goedheilig man voor het eerst zijn schimmel door Venrays straten stuurde. In Peel en Maas van 8 december 1888 lezen we immers: „Venrays ingezetenen zijn den 6 December niet achtergebleeven om het feest van Sint Nicolaas te her denken. Omstreeks tien uur kondigde een voorrijder aan, dat Sint Nicolaas in aantocht was. Omgeeven van een prachtig uitgedoste eerewacht te paard en vergezeld van een schoone stoet engelen en bedienden, deed Sint Nicolaas onder het daverend geschal der muziek, zijn plechtige intreede in Venray. Overal opende hij Zijn milde hand tot het uitdelen van geschenken. Dat de jeugd genoegen vond in het aanschouwen dezer zo schoone voor stelling, zal wel niemand behoeven gezegd te worden, immers alle oogen waren gevestigd op den man die de kindervriend heette en het ook werkelijk scheen te zijn. Dezen heug lijken dag hadden wij te danken aan de leden der fanfare Euterpe." Het Sint Nicolaasgilde had toén dus met het feest en de intocht als zodanig niets uit te staan. Het gilde had het waarschijnlijk te druk met de teeravonden op de feestdag van zijn patroonheilige, om zich ook nog zorgen te maken over een blij feest voor de jeugd. Een gildeketen vermeldt het jaartal 1640, maar vermoedelijk is het gilde nog ouder. In het Sint Nicolaasgilde waren de kooplieden van Venray verenigd. Het gildebestuur verdedigde hun vak- en zakenbelangen. Zo maakte men het eventuele beunhazen of niet vakbe kwame handwerklieden het vestigen van een zaak onmogelijk. En voor de rest: een teeravond voor de leden, een koffietafel voor de vrouwen en daags daarna een H. Mis met een kaars in de Grote Kerk... Vermoedelijk heeft de Sinterklaas van Euterpe slechts een paar jaar een intocht kunnen houden. Peel en Maas noch enig ander geschrift maakt er in de volgende jaren nog melding van. In het begin van de jaren twintig besloot een aantal Venrayse mensen, om in navolging van elders, ook Sint Nicolaas naar Venray te nodigen, om hier 'n jaarlijkse rondgang te gaan houden. Zij vormden het Sint Nicolaas-Comité. De paar dan nog in leven zijnde leden van het gilde keken de nieuw komers met een scheel oog aan. Was zo'n Sinterklaas-optocht feitelijk geen taak voor het gilde? Maar kennelijk hadden de oudjes niet meer de moed tot handelen over te gaan. Eerst in november 1924 belegde burgemeester Oscar van de Loo een vergadering tussen beide partijen, met als resultaat, dat het Sint Nico laas-Comité, na enkele jaren met succes de intocht van de goede Sint te hebben verzorgd, besloot toe te treden tot het gilde en het comité op te heffen. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf aanvang parkeerplaats Schadijker bossen op het Meterikcircuit Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lan gere afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Geijsterse bos- sencircuit een gevarieerd trimpro- gramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij wandelpad kapel. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Vanaf die datum gaat dan het St. Nicolaasgilde voor de optocht zor gen. Ook had de burgemeester gedaan gekregen, dat het oude vaandel, de zilveren ketting en de oude boeken in het gemeentehuis zouden worden opgeborgen. Dat gebeurde tegen een ondertekend ont vangstbewijs en onder voorwaarde, dat alles eigendom zou blijven van het gilde en zo dikwijls het gilde dat verlangde, bij feestelijke gelegen heden, weer moest worden afgegeven. Nog juist voor de intocht van Sinterklaas in 1924 hield het verjong de c.q. vernieuwde gilde een vergade ring, waarop bleek dat 113 leden de contributie van 25 cent betaald hadden. In november 1926 bleek de kas van het St. Nicolaasgilde geheel leeg te zijn. Besloten werd voorafgaande aan de optocht een collecte te houden bij „eenige meer gegoeden". Dat bracht de kapitale som op van 20,-. Ook de Venrayse kloosters deden elk nog een tientje in het zakje, terwijl de collecte tijdens de optocht 16,52 opleverde. Een collecte onder de 106 leden, om tenminste ook een H. Mis te kunnen laten lezen bracht 26,75 op.... In de daarop volgende jaren wist het St. Nicolaasgilde met veel moeite het hoofd boven water te houden, maar slaagde er toch telkens in de Venrayse kinderen een prettige middag te bezorgen. In 1933 werd de Jonge Midden stand ingeschakeld bij het organise ren van de intocht van de goedheilige man. Maar dat zette ook al niet veel zoden aan de dijk, want twee jaar later is er „wegens omstandigheden" geen intocht. Zeer waarschijnlijk waren die omstandigheden de slechte financiële situatie. In 1936 besloot de Venrayse Middenstandsvereniging bij te sprin gen in de kosten van Sint zijn intocht. Door dat besluit is het feitelijk ook nü nog mogelijk Sinterklaas ieder jaar naar Venray te laten komen, want het zijn nog steeds de midden standers die in de kosten bijdragen. De traditie van de ontvangst van de Sint op het bordes van het gemeente huis dateert van 1938 - nu dus 50 jaar geleden. SINTERKLAZEN Vermoedelijk heeft in 1888 de heer Jean Verheugen, als directeur van Euterpe, zelf de rol van Sint Nicolaas vervuld. In de jaren twintig en dertig werd die hoge funktie waargenomen door Antoon Jeuken (toen Grotestraat, nu Goudsmidstraat), Hubert Lucassen uit de Patersstraat, Nicolaas Bekkers uit de Grotestraat, Albert Muis uit de Schoolstraat, Sjang Kemps van het Henseniusplein en door ene heer Beltjens die als gymnastiekleraar in Venray verbleef. Vanaf 1946 wordt Sinterklaas on onderbroken gepresenteerd door de oud-Venrayer Piet Muis. 1 4 KRT GOUDEN RINGEN MET DIAMANT ».f 97,- V- Morgen is het de elfde van de fde. Voor het carnavalminnende ibliek begint dan het nieuwe vastel- ivesseizoen. Een seizoen, dat dit- aal wel erg kort is, want op J.X1. oensdag 8 februari is alles al weer öorbij .Wat wij aan carnavalsbij dragen ior het komende weekend hebben itvangen, vindt u hieronder afge- ukt. Ook in de komende maanden b aan onze kolommen weer open voor li f6» Pr°grarnma's van de verschillende istelaovesverenigingen. Alleen vra- n we om tijdige toezending, zodat e kopij uiterlijk tr stn oor tien uur in ons bezit is. Ie vo< ïn bec hebb g lit t l.b. turen 0 erkt en w< t ondioi ir alle ls\ n, s< menti •verga idsch, .andac ouwii kui dat I L md v wijl VOO! iter. at blij overl verscl t elki die heb! van daatei gehi tdscha tezami ook Jan Raedts 'neemt na een lang- '(Jirige regeerperiode afscheid als •rst en voorzitter van de Karna- ivereniging waarvan hij vanaf lid is. 101 62 Enkele jaren geleden heeft hij reeds ngekondigd op zijn 50e te willen •pen met deze funkties. Door deze dige mededeling is de opvolging goed geregeld door het aantrekken een nieuwe Vorst én nieuwe zitter. •aa tr( ..Jan verdwijnt niet geheel van het n neel daar hij buiten de Raad van fin het bestuur plaats neemt. In 1962 was hij als bruidegom rokken bij de boerebruiloft waar in het kolderhuwelijk stapte met jj tmny Verheijen. Hiermee is hij later la Dk getrouwd. In 1963 is hij toegetreden tot de van Elf. Als lid van de Raad dan Elf en bestuurslid beheerde hij elf de financiën. Na wat aandringen hij het vorstschap in het seizoen 177-1978 van Gradje Lemmens over, j lorwaar geen kleinigheid. Een jaar er werd het takenpakket uitgebreid Kjej|et het voorzitterschap van de reniging. In al deze jaren heeft hij op een ie lortreffelijke manier de vereniging leid. De vereniging telt momenteel im 220 leden. Buiten deze funkties is hij zeer itief in de Limburgse karnaval. Hij is vice-voorzitter van de Vorstenraad. Dit is een overkoepelend orgaan van de karnavalsverenigingen in de Gemeente Venray. Hierbij zijn 9 verenigingen, inclusief Venray, aan gesloten. Bestuurslid van de optocht kommissie Venray en bestuurslid van de Bond van Carnavalsvereniging Limburg. Daarnaast bekleedt hij nog diverse funkties in het Oostrumse vereni gingsleven. Op de jaarvergadering van 11 november treedt hij terug als voor zitter. Een dag later presenteert hij zich voor het laatst, op het vorsten raadsbal te Oostrum t.o.v. de overige verenigingen. Tijdens de eerste liedjesmiddag op 13 november in het gemeenschapshuis neemt hij definitief afscheid als Vorst van de Karklingels. Op het einde van de middag wordt zijn opvolger aan het publiek voorgesteld. De liedjes middag begint om 14.00 uur. Een markant karnavalsfiguur doet een stapje terug maar verdwijnt zeer zeker niet van het toneel. uw weekblad besta al e navcErt ng tsenbe rig kenlaa i ts; inhuisj Kruii rh.H. ibergil carnavalsviering binnen het ychiatrisch Centrum Venray be lt dit jaar 33 jaar. In november ren de Pica's (de carnavalsvereni- ng van het PCV) hun 3x11 33- jubileum. De jubileumfestivitei- zijn vorige week zondag gestart 't een feestelijke eucharistieviering aansluitend een jubileumreceptie frühschoppen. lij die gelegenheid werd ook een leciaal jubileumboek gepresenteerd een standbeeld onthuld. denlaa He abbels, t ing. durem :der wzake Js (va J' r Dial ndelijl nverei het n). nn! ;y standbeeld is zondagmorgen afloop van de feestelijke euchari- [aIJeviering in de kapel van St. Serva- en een receptie in het cultureel j itrum Den Kerkdijk onthuld door scheidende Pica-vorst Gerrit lens. Die heeft het door Piet rmans ontworpen beeld vervolgens tgeboden aan de directie van het Het beeldje is een Pierrotfiguur symboliseert de verbondenheid de Pierotten - zoals de carnaval- rende PCV-ers genoemd worden - patiënten en personeel van het V. Tegelijk brengt het beeldje tot ing dat vreugde en verdriet in ieder Sisenleven heel dicht bij elkaar ien en onlosmakelijk aan elkaar bonden zijn. Dat werd tot aller iteitenis nog eens onderstreept >r het onwel worden van Engelbert denhoven, tijdens de eucharistie- ig. Korte tijd later overleed hij :t St. Elisabeth-ziekenhuis. Het beeldje staat bij de ingang van lc cultureel centrum Den Kerkdijk, n een jubileumboek onder de titel ing. '1' iet „Pierotten voor mekaar al 33 jaar heili heilo" geven de Pica's eerst een overzicht van de ontwikkeling van culturele en ontspanningsactiviteiten binnen St. Anna en St. Servatius. Daarna wordt de 33-jarige historie van de carnavalsviering binnen het PCV belicht. Aan de hand van tientallen foto's wordt duidelijk dat muziek, toneel, cabaret, revue en musical door de jaren heen een belangrijk element zijn geweest in het culturele leven van zowel bewoners als medewerkers. De pronkzittingen die de Pica's sedert 1968 organiseren wortelen derhalve in een rijke culturele traditie. In de loop van de jaren hebben vele tientallen PCV-mede- werkers hun bijdrage geleverd aan het welslagen van de pronkzittingen. Bovendien hebben de Pica-pronkzit- tingen gefungeerd als bakermat vpor carnavalsartiesten die daarna ook elders furore hebben gemaakt in carnavalszittingen. Circus Mök in Venray is daar een goed voorbeeld van. In november verzorgen de Pica's vijf pronkzittingen. Drie voor de bewoners en patiënten van St. Vincentiushuis en het PCV. Twee voor de eigen personeelsleden. Tij dens deze pronkzittingen zou de helaas te vroeg overleden Engelbert Oudenhoven ook een buut gehouden hebben. Tijdens het Venrayse Piëlhaas- carnaval verzorgen de Pica's dit jaar de boerenbruiloft.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 15