PEEL EN MAAS BIJ VERKOOP Voormalige communiebanken van de Grote Kerk worden opgeknapt HILHORSH 3— EMOFRA VAN UW WONING Doden herdenking op Duits kerkhof Warm wonen maatwerk Geef's voor diabetes baby- en kinderkleding vakkleding Tweede ronde kinderpostzegel actie van start BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! 45.000,- voor 'n school in India EEN HELPENDE HAND Unicef-kaarten: wensen met twee bestemmingen 1.150,- Voor het chronisch zieke kind Vrijwilligers gezocht Velen kennen Harrie Gerrats als ie supporter met de bel", maar niet dereen weet dat Harrie gepensio- erd smid is. Reden waarom het rkbestuur hem gevraagd heeft om oude communiebanken van de rote Kerk op te knappen. Het kerk- stuur wil deze communiebanken zo ied als het kan in de oude staat rug laten brengen. Hierna zullen de inken een mooie plek krijgen in de rote Kerk. De communiebanken stammen uit 195. Onder pastoor Hillen werden ze itworpen door de Roermondse chitect P. Cuypers. De Venrayse neden M. Smits (Schoolstraat) en J. usters (Langstraat) hebben ze jlgens zijn tekening vervaardigd. Behalve dat de communiebanken :n fraai staaltje van smeedkunst aren, waren ze ook bijzonder mooi eschilderd met figuren zoals het Lam Gods" en een adelaar die z'n ingen voert. Na de oorlog werden de commu niebanken uit de verwoeste kerk verwijderd. Delen ervan werden gebruikt om een poort te maken bij de pastorie aan de Eindstraat. De rest is verloren gegaan. Enige tijd» geleden werden de communiebanken „her-ontdekt" door Ben Kruysen van de Geschied en Oudheidkundige Kring Venray en Joos Verbeek van het kerkbestuur. Zij benaderden Harrie Gerrats om de poort weer uit elkaar te halen en de delen te herstellen. Sedert enige weken is Harrie daar mee bezig. „Een fraai staaltje van vakmanschap", aldus Harrie. „Daar is minstens twee manjaren aan gewerkt." De toestand van de communie banken was erbarmelijk toen deze bij Harrie Gerrats werden afgeleverd. Dikke lagen roest zat op en tussen het smeedwerk. Het plaatwerk, waarop liturgische voorstellingen hebben ge staan, was zeer slecht. Intussen is het roest verwijderd en is Harrie bezig om nieuw plaatwerk passend te maken. Als Harrie Gerrats met zijn werk klaar is, zal het hekwerk worden gezandstraald waarna het opnieuw beschilderd zal worden. Dit schil deren gebeurt op de KTS aan de Overloonseweg. Voor het schilderen van afbeeldingen op het plaatwerk pleegt het kerkbestuur nog overleg met een Venrayse kunstenaar. Op dit moment worden zes delen van de communiebanken gerestau reerd. Uit foto's van vroeger blijkt echter dat er meer delen waren (minstens 10). Die zijn na de oorlog verdwenen. Als er mensen zijn die menen te weten waar de vermiste delen van de communiebanken zijn, dan kunnen zij zich bij Joos Verbeek op bij de redaktie van Peel en Maas melden. Het zou voor het kerkbestuur mooi zijn als de communiebanken weer geheel compleet terug zouden komen in de Grote Kerk. 10 JAAR RESTAURANT In de Keulsche Pot foundue-, gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Van 12 t/m 19 november a.s. voert imagas N.V. tezamen met de Stich- ing Energiek Beheer (waarin een roep verwarmingsinstallateurs is erenigd) een aktie onder het thema Warm Wonen Maatwerk". Deze ktie wordt gehouden in het infor- latiecentrum Info-3, Pastoor Wijn- ovenpark te Venray. Met deze aktie willen zij het lubliek informatie verschaffen over iet belang van een goede keuze bij de anschaf en het onderhoud van c.v.- etels. Ook het vraagstuk: „wanneer mijn ketel aan vervanging toe" omt hierbij aan de orde. In lederland werden in 1987 meer dan 10.000 c.v.-ketels vervangen! Een lergelijke vervanging moet men niet an het toeval overlaten. Er is inmiddels een geheel nieuwe eneratie c.v.-ketels, regelapparatuur afvoermaterialen ontwikkeld, lieuwe c.v.-ketels bieden ook op relerlei wijze de mogelijkheid ver banning en warmwatervoorziening te oppelen. OPEN DAGEN Op de zaterdagen 12 en 19 lovember is er van 10.00-16.00 uur ipen dag. Tijdens de open dagen rorden er om 11.00 en 14.00 uur rangen gehouden over verwarming, üe voor iedereen toegankelijk zijn. In Info-3 is ter gelegenheid van leze aktie een speciale expositie inge- icht op het gebied van c.v.-ketels, egelapparatuur, afvoermaterialen en nergiebeheer. PERSOONLIJK ADVIES Op werkdagen kan men tussen en 17.00 uur voor een persoon- ijk advies (op afspraak) terecht in iet Informatie-centrum Info-3, Pas oor Wijnhovenpark 1 te Venray, el.nr. 04780-86333. De bestaande «zetting is hiertoe versterkt met een antal medewerkers die aan de hand *n meegebrachte tekeningen van de oning, de huidige c.v.-ketel, het verbruik enz. een advies op maat unnen verstrekken, hetgeen geheel ratis is. PRIJZEN Diegenen die van 12 t/m 19 ovember het infocentrum bezoeken unnen meedingen naar diverse Jrijzen die door Limagas en de Stich- ®g Energiek Beheer ter beschikking iteld worden. P. Verheijen Grotestraat 5 - Venray Telefoon 85357 Collecte van 14 t/m 20 november Zoals de meesten onder u wel zullen weten, bestaat er in Venray een diabetesvereniging. Ook bijna iede reen kent in zijn omgeving wel iemand die suikerziekte heeft. Dat kan ook bijna niet anders, want zo'n kwart miljoen Nederlanders is suikerpatiënt. Suikerziekte is een ongenezelijke ziekte, die wordt veroorzaakt door een tekort aan insuline. Elke dag insuline spuiten of tabletten slikken, regelmatig bloed prikken, voort durend stilstaan bij het dieet, dag in... dag uit... een leven lang, is de enige behandeling. Toch probeert de diabeet een gezonde instelling te behouden, thuis, op het werk of tijdens zijn vakanties. Daarom merk je vaak niet aan iemand dat hij of zij diabeet is. Wat wordt er met uw geld gedaan? Het diabetesfonds Nederland steunt de onderzoeken om de behandeling te verbeteren. Uw geld wordt gebruikt om te onderzoeken hoe het zit met suikerziekte en erfe lijkheid, om erachter te komen of het te genezen is, of zelfs te voorkomen is, om daadwerkelijk iets te doen aan de oorzaken en gevolgen van de ver velende complicaties. Het diabetesfonds Nederlands steunt ook onderzoekprojecten, die zijn gestart om een goed beeld te krijgen van de problemen van jonge suikerpatiëntjes. Op al deze terreinen kan nog steeds belangrijke vooruit gang worden geboekt dankzij 't diabetesfonds Nederland. Wist u, dat mevrouw Renèe Glazer, diabetes-verpleegkundige in Venray, elke dinsdag spreekuur houdt in het St. Elisabeth-ziekenhuis en dat u bij haar terecht kunt voor voorlichting en adviezen op het gebied van suikerziekte? De diabetesvereniging afdeling Venray is gevraagd om in de week van 21 t/m 26 november de collecte in onze gemeente te verzorgen. Een kwart miljoen Nederlanders doet alles om normaal met zijn suikerziekte te kunnen leven, mis schien kunt u ook iets doen! extra koopjes HOFSTRAAT 2 VENRAY Betalen met bank- of girocheque. De kinderpostzegelactie gaat op woensdag 16 november de tweede ronde in. De kinderen komen langs de deur om overal de bestelde kinderpostzegels en wenskaarten af te leveren. Heeft u ook kinderpostzegels besteld? Dan ontvangt u vanaf nu uw bestelling. Daar moet u natuurlijk voor betalen. Dat afrekenen gaat het makkelijkst met een girobetaalkaart of een bankcheque. U schrijft op de cheque het woord .kinderpostzegels', het juiste bedrag en uw handteke ning. Het is eenvoudig en het voorkomt problemen met wisselgeld. De kinderen zullen het u vragen. En Martine Bijl vraagt het namens de kinderpostzegelactie op televisie. Kijkt u maar op maandag 14 november vóór het journaal van acht uur en op woensdag 16 november vóór het Yz-ll journaal. Heeft u nog geen kinderpostzegels besteld? Geen nood! Vanaf 16 november zijn de kinderpostzegels te koop op het postkantoor. Er zijn velletjes, series, PTTmapjes, teveel om op te noemen. Misschien een ideetje voor een Sinterklaascadeau? U maakt er niet alleen de ontvanger blij mee: honderdduizenden kinderen over de hele wereld krijgen door uw bijdrage weer een kans op een mens waardig bestaan. Doen dus! DONDERDAG 10 NOVEMBER 1388 Nr. 45 HONDERDENNEGENDE JAARGANG Martine Bijl vraagt op televisie of u de kinderpostzegels met een cheque of betaalkaart wilt afrekenen. Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Heythuysen, Telefoon 04749-3866 RECLAMEBORD VERDWENEN Een vergeten binnen te zetten reclamebord, van 't Kruidvat in de Grotestraat, bleek de volgende mor gen verdwenen te zijn. Van die dief stal werd aangifte gedaan. GELDKISTJE ONTVREEMD Uit een loods bij de houtwerf in Merselo werd een geldkistje met 450,- gestolen. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. DRANK IN BESTUURDER Tijdens een alcoholcontrole op de Deurneseweg, constateerde de politie dat een 20-jarige automobilist uit Eindhoven alcohol had genuttigd. Hij moest de bekende proeven ondergaan en kon later, met een rijverbod en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, het politiebureau verlaten. WINKELDIEFSTAL Een 46-jarige Venrayse werd in een supermarkt betrapt op winkeldiefstal. Zij had in haar tas levensmiddelen ter waarde van 31,89 en wilde de supermarkt verlaten zonder te betalen. DOORRIJDING Een autobestuurder ging, nadat hij een lantaarnpaal èn een bij het zwembad bij Servatius staande auto had geramd, er vandoor, zonder dat hij de moeite nam met de politie kontakt op te nemen of een briefje achter te laten. Een getuige kon aan de politie het kentekennummer doorgeven. Die bestuurder krijgt nu de rekening en een extra proces verbaal gepresenteerd. Zoals bekend heeft Mavo De Kolk onlangs zijn 50e verjaardag gevierd. Al vroegtijdig was besloten als jubileum-gave een projekt te kiezen, waaraan leerlingen, leraren èn de Venrayse bevolking mee konden werken. Dus geen kado ontvangen, maar een kado geven. Op voordracht van drs. W. Kremer, voorzitter van het schoolbe stuur, werd gekozen voor de bouw van een high school in India. Pater van de Zande, van de Wereldwinkel en oud-missionaris in India zou de verbindingsman worden. De heer Rien Evers, leraar aan de school, werd voorzitter van het jubileum comité en coördinator van de aktie. Het eerste startkapitaal kwam binnen door de verkoop van jubilieum-stickers. Maar dat ging allemaal niet zo vlot als gedacht was, omdat op dat moment ook de restauratie van de Petrus Bandenkerk financiële medewerking vroeg van de Venrayse burgerij. De sponsorloop, door leerlingen en enkele leraren, bracht de grote door braak. Maar ook de bijdragen tijdens de receptie waren niet te versmaden. Dinsdagmiddag had dan het grote moment pldats, waarop de cheque met het totale bedrag aan Pater *an de Zande zou worden overhandigd. Maar eerst vroeg voorzitter drs. W. Kremer een hartelijk applaus voor de schooljeugd die ontzettend hard Patersstraat 17 Venray - Tel. 04780-85958 Zondag a.s. 13 november zal op het Duits soldatenkerkhof in Yssel- steyn weer de traditionele dodenher denking plaats vinden, ter gelegen heid van VOLKSTRAUERTAG. Op die dag herdenken de Duitsers alle doden van de beide wereldoorlogen, zowel soldaten, gevangenen als burgers. De plechtigheid welke met militaire eer zal plaatsvinden vangt om 11.00 uur aan. Medewerking zal weer worden verleend door het Gemengd Koor Vivace uit Ysselsteyn en de MSnnergesangverein 1898 uit Goch. Er zal dit jaar het maximaal aantal kransen (acht) worden gelegd door representanten van o.a. de Duitse Regering, Afcent uit Brunssum, de Volksbund, en de gemeentebesturen van Venray en Budel. Dit jaar zal voor het eerst een krans worden gelegd door leerlingen van de Volksschule bij Afcent in Brunssum. Ook voor het eerst wordt een vertegenwoordiger van de Oostenrijkse Regering verwacht. De erecompagnie wordt gevormd door soldaten van het in Budel gelegen Luchtmachtregiment. Er zijn voor deze herdenking strengere veiligheidsmaatregelen ge nomen. De najaarsactie van UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Naties, is al weer in volle gang. Met het geld dat onder meer bijeen wordt gebracht door middel van verkoop van wens kaarten en andere artikelen kunnen bijvoorbeeld door inentingen en door de verspreiding van een simpel huis middeltje tegen uitdroging door diar ree, jaarlijks "honderdduizenden kinderlevens worden gered. Van elke gulden die vorig jaar binnenkwam kon uiteindelijk bijna tachtig cent netto besteed worden aan allerlei projecten in de ontwikkelingslanden. U kunt voor de UNICEF-artikelen de komende tijd terecht bij: ALBERT HEIJN, Venray, vrijdag 11 en zaterdag 12 november; HEMA, Venray, vrijdag 25 en zaterdag 26 november, en zaterdag 17 en zondag 18 december; RABO-bank, Venray, vrijdag 9 en maandag 12 december; RABO-bank, Leunen, vrijdag 25 november; RABO-bank, Horst, vrijdag 2 december. Op de volgende vaste verkoop adressen kunt u ook altijd terecht: mevrouw T. Zitman, Alpenhof 5, Venray; mevrouw A. van Coeverden, Merseloseweg 58a, Venray; mevrouw P. Nelissen, Vullingsstraat 8, Leunen; de heer J. Kockmann, Meerlosebaan 28, Wanssum. gewerkt heeft om het beoogde bedrag bijeen te krijgen. De cheque werd tenslotte overhan digd door twee leerlingen van de school, verkleed als Sint Clara en Sint Aloysius. De laatste is de patroon heilige van de voormalige Mulo, terwijl Sint Clara jaar in jaar uit gezorgd had voor mooi weer tijdens de schoolreisjes. En telkens had ze daarvoor een worst ontvangen... De cheque die Pater van de Zande tenslotte mocht ontvangen was 45.000,- groot. In Indiase munt circa 300.000 Roepies. En voor dat geld kan men daar een degelijke school bouwen, welke wel 50 jaar mee gaat. En dat is juist het mooie van dit kado, zei Pater van de Zande, tot in lengte van jaren profiteert de Indiase jeugd van dit Venrayse geld. Een vergulde tegel gemaakt door iRien Evers, met het jubileum embleem van de Mavo, zal straks als „eerste steen" in de te bouwen school ingemetseld worden. In „de Essel", school voor speciaal onderwijs, gelegen aan de Ursula- straat te Venray, hebben de kinderen van de bovenbouw-groepen 7, 8 en 9 meegedaan aan een hindernis sponsorloop in de gymzaal. Maar eerst hadden ze flink hun best gedaan, door zoveel mogelijk spon sors te zoeken, die bereid waren hun jeugdige prestaties te belonen. De 45 leerlingen van de drie genoemde groepen hebben zich flink in 't zweet gewerkt voor hun chronisch zieke leeftijdsgenoten. Samen wisten ze fi. 1150,- bijeen te sporten, en dat is een hoog gemiddelde, dat alle respect verdient. Daarmee is „de Essel" één van de scholen welke meedoet aan de lande lijke sponsoraktie „iedereen in beweging". De doelstelling daarbij is, de 400.000 kinderen met chronische aandoeningen in Nederland minder afhankelijk te maken van allerlei vormen van medische therapie, door de mogelijkheden te scheppen èn die kinderen te stimuleren tot een verant woord bewegen. De bijeengebrachte gelden worden ten bate van deze doelstelling beheerd door de Stichting „Het zieke kind in beweging". De Unie van Vrijwilligers, afdeling Venray, die in diverse projecten binnen verschillende verpleeginrich tingen werkzaam is, zoekt wegens uitbreiding van haar activiteiten spoedig medewerkers m/v. Nadere inlichtingen telefoon 04780 -82942 of 04780-83536.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11