GROEN Reconstructie Grote Markt op komst HINDERWET Informatiebrochure over A-73 verkrijgbaar 13 gulden NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak BEKENDMAKING Geld(t) voor sport Inspraakavond Voorlichtings avond BEKENDMAKING Commissie Openbare Werken Bouwvergunning aangevraagd HET LICHT OP Het snoeien van laanbomen m.b.v. een hoogwerker PEEL EN MAAS Donderdag 3 november - Pagina l{ PEI RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65+) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30(jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 14.00-16,00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 25 oktober 1988 in voorbereiding heeft verklaard een partiële herziening van het bestem mingsplan "Uitbreidingsplan in Hoofdzaak" voor het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie B, nr. 3079, gelegen aan de Vliezenweg te Venray, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een woning met bedrijfsruimte. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 4 november 1988 en ligt vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Al vele jaren is de herinrichting van de Grote Markt onderwerp van gesprek voor kringen zowel binnen als buiten het gemeentehuis. Een opknapbeurt voor de Grote Markt zou immers prima passen binnen het beleid om het centrum van Venray verder te ontwikkelen en de funktie ervan te verstevigen. Burgemeester en wethouders willen de eerstkomen de raadsvergadering met het voorstel komen om voor die reconstructie een bedrag van 778.000 gulden apart te legen. Het gemeentebestuur heeft met de herinrichting van de Grote Markt een paar doelen op het oog. Dit zijn ondermeer: het maken van een publieksvrien delijke verbinding tussen het voet gangersgebied Grotestraat en het winkelcentrum De Bleek; het plein zelf ook publiekvriende lijker te maken voor het winkelende en recreërende publiek; het handhaven van de mogelijkheid om daar een gedeelte van de weekmarkt en de kermis te plaatsen. De eerste en tweede fase van De Bleek zijn klaar, terwijl er hard gewerkt wordt aan de voorberei dingen voor de derde fase. Deze uitbreiding van het bestaande winkel centrum leidt tot een wezenlijke verandering in het Venrayse centrum en een goede aansluiting tussen het reeds bestaande centrum en het gedeelte van De Bleek is daarom van groot belang. Begin mei zijn de plannen voor de reconstructie via een inspraak- en informatieavond besproken met be langhebbenden en direct omwonen den. Aan de hand van met name hun commentaren is een definitief ont werp gemaakt. Kort en bondig komt het ontwerp erop neer dat de weg over het marktplein in zuidelijke richting wordt verlegd, er eenrichtingsverkeer wordt ingevoerd voor de Hofstraat en op de Markt, maar dan met uitzondering voor fietsers en de bestrating volledig vervangen en veranderd wordt. Andere opmerkelijke punten uit het ontwerp zijn: het verwijderen van de "bunker" aan de kop van de Grotestraat; het plaatsen van 9 lantaarnpalen, enkele zit-elementen, een 9-tal bomen en een 60-tal afschermpaaltjes; het aanbrengen van een tweetal verhoogde drempels aan de kop- einden van de Grote Markt, met de uitdrukkelijke bedoeling de snelheid van het autoverkeer te verminderen; de aanleg van 11 parkeerplaatsen; het vervangen van de riolering. Bij de voorlichtingsambtenaar van de gemeente Venray is een gratis brochure verkrijgbaar over de auto snelweg A-73 voor wat betreft het gedeelte Venray tot Venlo. De brochure geeft een uitvoering en zeer gedetaileerd beeld van de toekomstige ligging van deze vierbaansweg. Via duidelijke tekeningen en luchtfoto's is in één oogopslag te zien hoe dit gedeelte van de weg Nijmegen-Venlo wordt uitgevoerd. Eerder dit jaar is door de minister van verkeer en waterstaat besloten om de verbinding Venlo-Boxmeer in 1994 als autosnelweg te voltooien. Voor wat betreft het gedeelte Horst- Venray wordt daarbij van de bestaande provinciale weg (SW 1) gebruik gemaakt. Hier gaat de bestaande weg dienst doen als één MARKTSTRAAT 5 rijbaan van de nieuwe snelweg en wordt er een nieuwe rijbaan langs gelegd. De plannen - zoals die nu in de brochure zijn vastgelegd - moeten nu per gemeente in een bestemmingsplan worden geregeld. Dat bestemmings plan moet door de gemeenteraad worden vastgesteld nadat er een informatie en inspraakronde aan vooraf is gegaan. In deze rubriek zal bekend worden gemaakt wanneer er informatie-avonden zullen worden gehouden. Onder deze titel is door de Sportservice Limburg (voorheen Pro vinciale Sportraad) een infromatie- map samengesteld. Het doel daarvan is om naar verenigingen toe duidelijk heid te verschaffen omtrent subsidies- en financieringsmogelijkheden ten behoeve van sportactiviteiten. De map geeft onder andere informatie over; subsidie-mogelijk heden voor de sport op Rijks- en Provinciaal overheidsniveau; particu liere fondsen, die in bepaalde gevallen ook bijdragen verschaffen aan de sport; landelijke acties en zelf op te zetten verenigingsacties; de betaling van kader en verzekerings zaken; de diverse geldstromen op verenigingsniveau Exemplaren zijn op aanvraag verkrijgbaar bij Sportservice Limburg tel. 04490-25988. Prijs 9,- excl. verzendkosten. Voorontwerp bestemmingsplan Rijksweg A73 Zuid Op 10 november a.s. 's avonds om 19.00 uur zal in het raadhuis een in spraakavond worden gehouden met betrekking tot het voorontwerp bestemmingsplan Rijksweg A 73 Zuid. Gedurende deze avond bestaat er voor een ieder gelegenheid mondeling te reageren op dit voorontwerp. Deze reacties maken deel uit van de voorbe reiding door B en W van een formeel ontwerp-bestemmingsplan. Tegen dat, in een later stadium ter inzage te leg gen, plan kan door een ieder bezwaar gemaakt worden. Tijdens deze avond zullen zowel van gemeentelijke zijde, als van de zijde van de wegaanlegger (Rijkswaterstaat) toelichtingen worden gegeven op de voorliggende plannen. De op het bo venstaande betrekking hebbende stuk ken liggen momenteel voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Tevens is daar alsook-bij de ge meentelijke voorlichter een gratis bro chure met betrekking tot het bo venstaande verkrijgbaar. Procedure wet geluidhinder met betrekking tot het bestemmingsplan Rijksweg A 73 Zuid. Op 15 november a.s. zal in het ge meentehuis (om 19.00 uur) een voor lichtingsavond worden gehouden inza ke de te voeren procedure in het kader van de wet geluidhinder met betrek- De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 4 november 1988 gedurende één maand ter gemeente secretarie, afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201, voor een ieder ter inzage ligt de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 oktober 1988 vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan "Burggraaf". Deze herziening betreft de wijzi ging van de bestemming "Gemengde bebouwing" van het perceel Raad huisstraat 18 te Venray in de bestemming "Woondoeleinden meer- gezinshuizen". Aangezien bij de gemeenteraad geen bezwaren zijn ingediend en bij de vaststelling geen wijzigingen in het ontwerp-plan zijn aangebracht, is niemand bevoegd tot het indienen van een bezwaarschrift bij Gede puteerde Staten van Limburg. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. De commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken vergadert op dinsdag 8 november in het openbaar over onderstaande agenda. De bijeenkomst begint om 18.00 uur en wordt gehouden in het raadhuis. 1Verslag vorige bijeenkomst; 2. Aankoop grond in "Smakter- heide", nu nog eigendom van De Kinkelder Groep B.V. te Arnhem; 3. Krediet van 778.000,- ten behoeve van de reconstructie van de Grote Markt en Marktstraat; 4. Krediet voor nader bodem onderzoek op het terrein van Inalfa; 5. Gewestaangelenheden; 6. Beroepsschriften tegen herplant verplichting voor percelen aan de Beekweg; 7. Verweerschrift herplantver plichting n.a.v. AROB-beroep van dhr. Pubben uit Merselo; 8. Verkeersaangelegenheden; 10. Ingekomen stukken en mede delingen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende b ou waan vragen medewerking te ver lenen: - het bouwen van een biljart-hob- by-ruimte aan de Hoenderstraat 82 ter Venray, t.n.v. S. van Veghel. De bouwplannen liggen met ingang van 4 november 1988 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij het bureau Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00-12.00 uur). Gedurende die termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, Mr. H. Defesche. [ART. 19WRO/50,8 WONINGWET] Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50, lid 8, van de Woningwet, bouwvergunning te ver lenen voor het navolgende bouwplan: - het bouwen van een opslagloods aan de Wanssumseweg 18b te Oostrum, t.n.v. Vissers Wegenbouw, Bosscheweg 67 te Drunen. De bouwplannen liggen met ingang van 4 november 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00-12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray Mr. H. Defesche. [ART. 18a VAN DE WET R.O.] Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van art. 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestem mingsplan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - het bouwen van een vogelverblijf aan de Past. Vercoulenstraat 16 te Merselo, t.n.v. J. Hermsen; - het bouwen van een tuinhuisje met terrasoverkapping aan de Wag- nerstraat 15 te Venray, t.n.v. K. Quak. De bouwplannen liggen met ingang van 4 november 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00-12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijke bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, Mr. H. Defesche. REE MOEST WORDEN AFGEMAAKT Een ree stak plotseling de Zeilberg- weg over. Een autobestuurster uit Ysselsteyn kon niet voorkomen dat het dier tegen haar auto botste. De reegeit werd dusdanig gewond, dat een dierenarts haar uit haar lijden moest verlossen. Er was geen schade aan de auto. Afgelopen zomer zijn door de gemeente al diverse wegen, waarlangs bomen staan, aan een snoeibeurt onderworpen. Toen zijn o.a. de Twist weg, de Beek en de Overloonse- weg onder handen genomen. De bomenploeg heeft deze bomen z.g. 'opgekroond'. Opkronen betekent in feite dat de onderste takken van de boom verwijderd worden omdat de takvrije stam daardoor hoger woftlt, spreekt men van opkronen. Uiteraard is het niet verstandig om alle takken van de onderste kroon in één keer te verwijderen, zeker niet als deze takken al erg dik zijn. De wonden die door deze manier van snoeien zouden ontstaan, zullen de sapstroom name lijk zodanig onderbreken, dat de voedselvoorziening in gevaar komt. Bij dunnere takken is deze onder breking minder groot en het gevaar voor nadelinge gevolgen voor de boom dus ook. Daarbij komt nog dat grote wonden veel moeilijker dicht groeien (overwallen) als kleine won den. Hieruit is af te leiden dat bij het snoeien van bomen altijd geprobeerd wordt om regelmatig naar dezelfde boom terug te komen en dan telkens enkele takken weg te nemen, zodat de boom alle kans heeft om zijn wonden te laten helen en ook de voedsel voorziening zo veel mogelijk intakt blijft. In de meeste gevallen zal bij opkronen dus slechts een aantal van de onderste takken weggenomen worden, om enkele jaren later (na herstel van de boom) de overige takken weg te nemen. Het opkronen wordt uitgevoerd in verband met de verkeersveiligheid. Het is nodig dat er een takvrije doorrijhoogte van 4,5 meter is. (Vracht)auto's mogen namelijk tot die hoogte geladen worden. Om schade aan bomen en auto's en/of vracht te voorkomen zullen de takken dus weggenomen moeten worden. Vanaf aanstaande maandag is er door de gemeente een hoogwerker ingehuurd om weer enkele straten op te kronen. In de komende drie weken zullen achtereenvolgens de volgende wegen bewerkt worden: Blauwverver straat, Wijnhovenpark, St.Anthonius straat e.o., parkeerplaats bij het gemeentehuis en de Spurkterweg. Wij vertrouwen erop dat zowel de aanwonenden als de weggebruikers de ongemakken die met de uitvoering van de werkzaamheden gepaard gaan, voor lief zullen nemen, want uiteindelijk zal het resultaat aan beide groepen ten goede komen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 okt. 1988 voor de onderstaan de bouwplannen vergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergun ningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovenge noemde datum: - het bouwen van een varkensstal aan de Lemmenweg 12a te Heide, t.n.v. Maatschap Poels; - het bouwen van een rundveestal aan de Veulenseweg 68 te Veulen, t.n.v. A.Knapen; - het bouwen van een loods aan de Pastoor Jacobspeel 3a te Ysselsteyn, t.n.v. A. Swinkels, Veenmos 26 te Ysselsteyn; - het bouwen van een testopfokstal aan Rozendaal 1 te Merselo, t.n.v. V.O.C. Nieuw Dalland; - het bouwen van een bedrijfshal aan de Energieweg 22 te Venray, t.n.v. Damen Hydrauliek b.v.; - het uitbreiden van een bedrijfs gebouw aan de Deurneseweg 132 te Ysselsteyn, t.n.v. M.Rongen; - het bouwen van een woning aan de Langstraat 75 te Venray, t.n.v. J. Keyzers, Goudsmidstraat 1 te Ven ray; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Merseloseweg 58 te Venray, t.n.v. J. Reuwer; - het slopen van een bestaande en het bouwen van een nieuwe loods aan de Puttenweg 47, te Ysselsteyn, t.n.v. F.van den Munckhof; - het herbouwen van een bedrijfs gebouw aan de Stationsweg 124a te Oostrum, t.n.v. H. van Limbeek. De burgemeester van Venray, Mr. H. Defesche KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetverguning van: - W. Willems, Rouwkuilenweg 29, te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn; - G. Franken, Hoofdstraat 21 te Oirlo, voor het oprichten en in werking hebben van een autoherstel- inrichting, gelegen aan de Hoofd straat 21 te Oirlo; De aanvragen en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag vn 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 4 december 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 - 19.30 uur na telefonisch afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van diegene die een bezwaarschrift indient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afd. openbare orde, veilig heid en milieuzaken, toestel 247), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook mon deling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen diegene die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag, en diegene, die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H. Defesche, burgemeester Drs. A. de Bever, secretaris. De kwitantielopers van Peel en Maas zijn weer op pad om het abonnementsgeld te incasseren. Houdt U er even rekening mee. U kunt het U en ons ook gemakke lijk maken door invulling van ne venstaande machtiging en deze in onze boekhandel in te leveren. U wordt dan door ons niet meer „lastig gevallen". Ondergetekende machtigt debank te elk half'jaar het verschuldigde abonnementsgeld voor het weekblad PEEL EN MAAS van zijn rekeningnr. te laten afschrijven. Naamh Adres Handtekening- Deze machtiging vervalt direct na opzegging.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 16