de winkelsluiting op maandagmorgen 122?5 PEEL EN MAAS Verkoop industriegronden Nogmaals: N jO lekker warm Polygas weg uit Oostrum Open dag over opleidingen bij Keser Uitzendgroep WIST U OOK DAT bakkerij hay gommans „Hairware" computersysteem voor kappersvakscholen PEEL EN MAAS Sponsoraktie Dr. Poelsschool De afgelopen week is er in dag- en weekbladen in de regio Venray uitvoerig aandacht besteed aan het besluit van de Venrayse centrum winkeliers, om hun zaak na 1 januari a.s. op de maandagochtend collectief te sluiten. Zorgvuldige afwegingen Het besluit, om de sluiting van de dinsdag naar de maandag te ver plaatsen, is natuurlijk niet zo maar uit de lucht komen vallen. Al sinds enkele jaren is er binnen de Winkeliersvereniging intensief overleg gevoerd, om de Venrayse winkelsluitingstijden zoveel mogelijk te laten aansluiten bij de landelijk gebruikelijke tijden. Met name in de afgelopen jaren is dit overleg in een stroomversnelling terecht gekomen, in het kader van de stadsvernieuwing inhet Venayse centrum, en de daarmee noodzakelijke versterking van Venray als regionaal koop centrum. Consument staat centraal Het hoofdmotief, om de dinsdag als winkelsluitingsdag te verlaten is i in het feit, dat de maandag voor de consument de minst aantrek kelijke winkeldag is. Landelijke onderzoekingen hebben dat onom stotelijk uitgewezen. De voorkeur van de consument voor "gezellig winkelen" gaat meer i meer uit naar de tweede helft van de week. Al jarenlang waren de sterk versnipperde sluitingstijden van de winkels in Venray de consument een doorn in het oog. Bovendien kan men op de dinsdag vaak mensen doelloos door de Venrayse winkelstraten zien zwerven: bezoekers van de recreatie centra in onze omgeving vinden vrijwel overal gesloten deuren! De winkeliers zijn ervan overtuigd, iat met deze afstemming van de sluitingstijden op de landelijke tijden een grotere duidelijkheid naar het winkelend publiek toe is bereikt. Service aan de consument staat dus centraal. de weekmarkt Een probleem, dat zich echter voordoet, is de weekmarkt op de maandagochtend. Om die reden heeft de Coördinatie groep Centrumfunktie Venray al enkele jaren geleden het overleg geopend met de marktkoopmensen, om tot een gezamenlijke oplossing van het probleem te komen. Daarbij is ook onderzocht, in hoeverre de Venrayse maandagmarkt aansluit bij de landelijk gebruikelijke markt dagen. Vast is komen te staan, dat vrijwel nergens meer in Nederland op ard. >797, AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopsiagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 de maandag weekmarkt wordt ge houden. Het intensieve overleg met de marktkoopmensen heeft echter niet tot het gewenste resultaat geleid. Samenwerking De winkeliersvereniging betreurt het, dat er met de marktkooplieden geen eensluidende oplossing is be reikt, te meer, daar zij ervan overtuigd is, dat een goede afstem ming van winkel- en markttijden in het belang is van de consument, en zeker niet in de laatste plaats ook interessant voor de neringdoenden zelf! Om die reden heeft de plaatselijke Vereniging van Zelfstandige Onder- ners het College van Burgemeester en Wethouders dan ook verzocht, om met de marktkoopmensen in overleg te treden, om de markt te verplaatsen naar de donderdagmorgen. Aldus wordt een optimale spreiding van aktiviteiten over de week bereikt, en goed ingespeeld op de voorkeur van de consument. Discussie Wanneer we de persberichten van de laatste dagen lezen, dat lijkt het wel, of de nieuwe winkelsluiting in Venray hèt gesprek van de dag is. Kreten als "winkeliers doen zich zelf de das om", "de winkeliers komen er nog van terug", "ik vind het maar niks", "nu kunnen we nog lekker napraten over de voetbal wedstrijden van het weekeinde" suggereren, dat het publiek mordicus tegen zou zijn. De Vereniging van Zelfstandige Ondernemers vindt het jammer, dat dergelijke individuele kreten in de pers uitvoerig worden belicht, want zo wordt voorbij gegaan aan de werkelijke motieven, die tot het besluit hebben geleid, namelijk een optimale service te bieden aan de klant. "Wij kunnen ons voorstellen, dat de consument even moet wennen aan deze nieuwe sluitingstijden, maar we zijn ervan overtuigd, dat men deze zeker als prettig zal gaan ervaren. De vanaf MARKTSTRAAT 5 ervaringen elders in het land bewijzen dat.", zegt secretaris P. Halmans van de Venrayse ondernemersvereniging. En hij voegt eraan toe: "Wij hopen van harte, dat de marktkoopmensen serieus naar ons verzoek willen kijken, om de markt naar de donderdagmorgen te verplaatsen. Uiteraard houden wij dff deur naar het overleg wijd open. Wij willen graag gezamenlijk met hen bezien, hoe deze verplaatsing op een goede en verantwoorde manier k^ji geschieden. Uiteindelijk zijn de gevestigde detailhandel en de ambulante handel in principe toch mensen van dezelfde stiel, die er in goed overleg samen uit moeten kunnen komen". Het ziet er nu naar uit, dat Polygas binnen afzienbare tijd van het stations-emplacement in Oostrum gaat verdwijnen. In de raadsver gadering van einde deze maand, wordt namelijk aan de gemeenteraad gevraagd accoord te gaan met het verlenen van het recht van erfpacht aan Polygas b.v. te Deventer, voor een perceel industriegrond van 3400 m2 aan de Nijverheidsstraat in het bestemmingsplan Smakterheide, ge baseerd op een totale grondwaarde van 149.600,- excl. BTW. Bekend is, dat de verhuizing van Polygas naar de Smakterheide 450.000,-- gaat kosten. Het ministerie van milieu draagt daarin 165.000,-- bij, terwijl de gemeente Venray 75.000,-- voor haar rekening wil nemen. De kwestie over het al of niet verplaatsen van Polygas speelt al een tiental jaren. De uitbreiding van Oostrum richting station werd name lijk door de opslagtanks verhinderd. Zeker twintig woningen zijn daar niet gebouwd kunnen worden. Verwacht mag worden, dat die uitbreiding straks, als de verhuizing een feit is, opnieuw aan de orde zal worden gesteld. HYDRAULIC De gemeenteraad zal dus onge twijfeld geen bezwaren hebben tegen het verlenen van de gevraagde erfpacht. Evenmin zal de gemeen teraad bezwaren hebben tegen de gevraagde erfpacht aan Hydraulic b.v. te Best, voor een perceel industrie-grond van 2835 m2 aan de Energieweg en eveneens gelegen in het bestemmingsplan Smakterheide. De erfpacht wordt gebaseerd op een totale grondwaarde van 124.7000,— excl. BTW. Hydraulic monteert laad- en los kranen, containerinstallaties en hydraulische laadkleppen voor vrachtwagens. Op het in erfpacht gekregen terrein wordt in eerste instantie een fabriekshal gebouwd van 432 m2. Dat moet in maart van het komende jaar verwezenlijkt zijn, zodat de fabriek in april kan gaan draaien. Bij de vestiging van dit bedrijf in Venray is de komst van Rijksweg 73, vlak langs het industrieterrein, een beslissende factor geweest. DE HULST Tenslotte zal de gemeenteraad ook geen problemen hebben met de uitgifte van circa 13220 m2 industrie- grond in het bestemmingsplan De Hulst, aan Bouwcombinatie Janssen- Raedts, tegen een totale grondwaarde van 611.680,- excl. BTW. Deze uitgifte vindt plaats deels in de vorm van erfpacht en deels in de vorm van verkoop. Zoals al eerder aangekondigd, is deze grond in De Hulst nodig voor de bouw van een nieuwe ATEBE- garage, voor de bouw van nieuwe werkplaatsen voor de firma H. Clephas èn voor de bouw van een fabriekshal, waarover de bouw combinatie nog onderhandelingen voert met een in Venray geïnteres seerd bedrijf. Vorige week, woensdagnamiddag, heeft de Gebr. Keijsers b.v. in Ysselsteyn ,,open huis" gehouden om klanten, vrienden en bekenden kennis te laten maken met de geheet vernieuwde winkel en balie verkoopruimte. Door het slopen van een schei- dingsmuuf tussen de winkel in huishoudelijke appa ratuur en de afdeling installatiemateriaal is visueel een zeer grote ruimte geschapen, die voorheen niet tot zijn recht kwam. De balieverkoop (installatie- materiaal) is gescheiden gebleven van de radio's, te levisies, stofzuigers, wasmachines enz. enz. Wel heeft men nu een centrale kassa geformeerd. Door het opofferen van een stukje ruimte uit de privé- sfeer en van de kantoorruimte heeft men nu een to tale verkoopoppervlakte van bijna 300 m1 gekregen. Opmerkelijk is het veelzijdige en uitgebreide assorti ment wat men hier in deze zaak vindt. Overduidelijk is hel, dat men de klanten op allerlei manieren tege moet wil komen en hen een ritje naar een ander win kelcentrum wil besparen. De Ysselsteynse bevolking zal dat dan ook zeker naar waarde weten te schatten. Al met al is deze vernieuwde zaak een welkome op kikker van het Ysselsteynse winkelbestand. Met de laatste „akkoorden voor Afrika" nog naklinkend in het hoofd, is de kerngroep van Culturooy deze zomer niet op zijn lauweren blijven rusten, maar is regelmatig bijeen geweest om nieuwe plannen op cultureel gebied te smeden. Dat men daar volledig in geslaagd is, zal a.s. zaterdag blijken als men de langspeelplaat in de schouwburg gaat presenteren, waarop acht Venrayse bands hun muzikaal kunnen hebben laten vastleggen. Die presentatie staat centraal in de muzikale manifestatie „Rock 'n Rooy". Tijdens deze manifestatie zal elk band een optreden van drie kwartier voor het publiek gaan verzorgen. Aansluitend en afsluitend zullen „Muskee" en „Reflud" laten horen en zien waarom ze op dit moment wekelijks vole zalen trekken in het vaderlandse zalencircuit. Omdat de start van „akkoorden voor Afrika" destijds met financiële problemen gepaard ging, heeft Cul turooy ditmaal sponsors aangewor ven om ook dit uitdragen en uitbreiden van Venrayse cultuur financieel mogelijk te maken. De Venrayse zakenwereld heeft aan de oproep tot sponsering gehoor gege ven, ook al mocht dit aspekt van- onze Venrayse cultuur minder tot hun verbeelding spreken... Maar in iedere geval heeft men dan goodwill gekweekt bij een groep mensen uit onze gemeenschap. De opbrengst van zowel de plaat als de horeca-exploitatie komt ten goede van de Stichting Culturooy, welke naar eer en geweten deze gelden ter beschikking zal stellen aan meerdere culturele en charitatieve doelen. Het programma voor de komende zaterdag ziet er nu als volgt uit: Additional Appearance 14.15-15.00 Short Cut 15.15-16.00 Burlesk 16.15-17.00 DONDERDAG 3 NOVEMBER 1988 Nr. 44 HONDERDENNEGENDE JAARGANG Tot twéémaal toe moesten wij door plaatsgebrek een interieurfoto laten liggen, van de nieuwe schoenenzaak aan de Kempweg, tegenover Albert Heyn. Onder een opvallende groene kleur presenteert Q-SHOES zich aan het Venrayse en regio publiek met een groots assortiment dames, heren- en kinderschoenen. Q-shoes is een onderdeel van ,Nord-West-Ring-Duitsland(Euro pa's grootste inkoopvereniging in schoenen). De winkelketen in Duits land - onder de naam Quick-Shuh - Meer kans op beter werk... Donderdag 10 novertiber a.s., van 13.30 uur tot 15.30 uur, organiseert Keser Uitzendgroep in haar vestiging te Venray, Schoolstraat 29, een Open Dag over haar opleidingsmogelijk heden voor secretaresses en typistes. Het gaat daarbij om twee cursussen die bedoeld zijn om te leren omgaan met moderne kantoorapparatuur, zoals tekstverwerkers en personal computers. Grote behoefte In het bedrijfsleven bestaat grote behoefte aan secretaresses en typistes die uit de voeten kunnen met de nieuwste electronische apparatuur. De ontwikkelingen op dit terrein zijn zó snel gegaan, dat de vaardigheden van veel medewerk(st)ers daarbij zijn achtergebleven. Vooral mensen die enige tijd uit de roulatie zijn geweest of ander werk hebben gedaan, missen al gauw de aansluiting. Keser Uitzendgroep kent dit probleem als geen ander en heeft besloten daar zelf iets aan te doen. Tekstverwerking AI drie jaar organiseert Keser met succes tweedaagse praktijkcursussen Tekstverwerking.Daarbij kan de cur sist kiezen uit vier typen apparatuur, maar kan ook worden gevolgd op een PC. Over de kosten van deze cursus zal Keser u graag informeren. Opfriscursus typen Behalve deze intensieve opleiding „Tekstverwerking" bieden zij nu ook de mogelijkheid om in korte tijd de typevaardigheid van hun uitzend krachten op Personal Computers aanzienlijk te vergroten. Met de cursus Type Quick kan de oude typevaardigheid worden opgehaald, kan men "blind" leren typen of ervaring opdoen met een numeriek toetsenbord. Het volgen van deze cursus is geheel gratis. Open dag met kans op gratis cursus Tijdens de Open Dag a.s. donder dag geven opleidingsmedewerksters van Keser demonstraties. Belangstellenden krijgen tevens alle informatie over de cursus-inhoud, over de data en plaatsen waar de cursussen gegeven worden en over de kansen op werk na het voltooien van de opleiding. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Kleur 17.15-18.00 Electric Horsemen 1815-19.00 Sunday Walk 19.15-20.00 Southern Blues rock band 20.15-21.00 Giant Stepts 21.15-22.00 Reflud 22.30-23.30 Muskee 23.45-00.45 Sessie 01.00-sluiten Verkooppunten LP. Music World Venray Cafe de Zevende Hemel Venray Cafe de Bonte Koe Venray OJC Dingus Venray Alle groepen die meegewerkt hebben aan deze LP zullen de komende weken op gaan treden in de Bonte Koe te Venray om verdere promotie van de LP en eigen band te doen. overschrijdt al de 400 vestigingen. In de Benelux hoopt men binnen enkele jaren 100 vestigingen te kunnen verwezenlijken. Q-shoes verkoopt artikelen die weliswaar vaak door bekende merk fabrikanten geproduceerd worden, maar voor lagere prijzen verkocht kunnen worden, omdat een uitge breide service vervangen is door een zgn. semiselfservice-systeem en een eenvoudig, maar doelmatige presen tatie. Mevr. A. Hoofs kwam, via haar man die al jarenlang in de schoenenbranche werkzaam is, in kontakt met Nord-West-Ring en binnen enkele weken is toen een samenwerkingsverband tot stand ge komen, resulterend in de nieuwe winkel naast het Luxor Theater. Een winkel welke gezien mag worden! En dat deden inmiddels al velen uit Venray en wijde omgeving. En het Q-team in de winkel staat de klanten vriendelijk en met deskundig advies te woord. wij 6 dagen per week open zijn dat onze sortering natuurlijk iedere dag vers is dat u bij ons gemakkelijk kunt parkeren dat u bij ons niet bang hoeft te zijn voor de drukte.u wordt zeer snel geholpen dat onze sortering gebak zeer exclusief is Dat u vanaf 25 oktober, in Venray, ons assortiment alleen kunt verkrijgen bij: BROOD EN BANKET J. VERHEYEN Randerade 19 Telefoon 04780-85682 KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 Leo Nooijen heeft in Venray en omgeving diverse dames- en heren- kapsalons. In Venlo heeft hij bovendien een pruikenzaak en een Kappers-academie. Op deze school worden kappers-leerlingen opgeleid voor het vakdiploma "Bediende" en Vakbekwaamheid". Voor het theore tisch gedeelte werd nog steeds mondeling les gegeven. Vanaf volgende week wordt ook bij het lesgeven gebruik gemaakt van een computer. "HAIRWARE" is in opdracht van Leo Nooijen ontworpen en gepro grammeerd door het team B. Roeien, R. Nooijen en H. Versleijen. Op de monitor kunnen alle paragrafen, naar onderdeel en hoofdstuk, zichtbaar worden ge maakt. Het voornaamste van het systeem is, dat de zgn. "Multiple-choice"- methode snel kan worden toegepast. Deze methode wordt op het landelijk examen gebruikt. Examen doen op de computer is ook mogelijk. Op het scherm kan men de vraag met a.,b.,c. of d. beantwoorden. De vragen zijn door de computer willekeurig gesorteerd. De computer print na afloop het behaalde resultaat. Alle resultaten en tijden worden per leerling en per jaar vastgehouden in een leerlingenbestand. Het "HAIRWARE"-sysleem is eigendom van Leo Nooijen b.v. te Venray en zal t.z.t. ten verkoop worden aangeboden. uw weekblad De afgelopen twee weken hebben de kinderen van de basisschool Dr. Poels sponsors gezocht voor een sponsormanifestatie waaraan alle kinderen van de school deelnemen. De opbrengst van de aktie komt ten goede aan het Foster Partentsplan omdat de school een kind uit de derde wereld heeft geadopteerd, èn komt. ten goede aan de stichting „het zieke kind in beweging". Deze stichting stelt zich tot doel de sportmogelijkheden voor langdurig en chronisch zieke kinderen te verbeteren. Gezonde kinderen spor ten dus voor zieke kinderen. Komende vrijdagmiddag 4 novem ber zullen de jongste kinderen hun sportieve prestatie leveren. Vanaf 14.00 uur zullen de groepen 1 en 2 een soort spelcircuit afleggen, waarna de groepen 3 en 4 dat ook zullen doen. Het sport spelcircuit wordt afgewerkt in sporthal de Wetteling. PUBLIEK De oudste kinderen zullen vanaf de tribune voor aanmoedigingen zorgen, maar iedereen is natuurlijk van harte welkom in de sporthal. GROEPEN 5 tm 8 De volgende week krijgt de aktie zijn vervolg als de oudste kinderen hun prestatie leveren met ofwel een duurloop van 4 kilometer of een fietstocht van 6 km.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11