GROEN HINDERWET 00K IN DE GLASBAK Bouwvergunning verleend Nieuwe regeling voor zelfstandigen die hun bedrijf wensen te beëindigen Informatiebrochure over A-73 verkrijgbaar Geen speld isen te krijgen... 13 gulden NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak PEEL EN MAAS Afsluiting Kerkweg Ysselsteyn VAN OORSCHOT MODE BEKENDMAKING Collektekalender november 1988 Inspraakavond Voorlichtings avond HET LICHT OP De dunning van bosplantsoei H PEEL EN MAAS Donderdag 27 oktober - Pagina |L RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. 'n leesbare krant Op 1 juli is Wet inkomens voorziening oudere en gedeeltelijke arbeidsongeschikten gewezen zelf standigen in werking getreden. In de wandelgangen wordt deze wet de IOAZ genoemd. De IOAZ is de tegenhanger van een soortgelijke voorziening voor werknemers, de zogenaamde IOAW. Deze wet voor werknemers valt binnen het kader van de stelselherziening sociale zekerheid die per 1 januari 1987 plaatsvond. De IOAZ vervangt de bedrijfsbeëindi gingshulp [bbh], een regeling van het ministerie van Economische zaken. Wie vallen onder de IOAZ? Doel van de IOAZ is het bieden van een inkomensvoorziening voor gewe zen zelfstandigen. Dat kunnen zijn: 1. Zelfstandigen jonger dan 65 jaar die na hun 55ste jaar het bedrijf wensen te beëingigen. 2. gedeeltelijk arbeidson geschikte zelfstandigen jonger dan 65 jaar die een AAW-uitkering ont vangen, berekend naar een arbeidson geschiktheidspercentage v«n minder dan 80 procent en die hun bedrijf hebben beëindigd in verband met die arbeidsongeschiktheid Voorwaaren Op grond van de wettelijke bepalingen en de daarop gebaseerde besluiten moet de gewezen zelfstan dige die in aanmerking wil komen voor een uitkering, aan een aantal voorwaarden voldoen. De aanvrager moet: a. recht hebben op zelfstandi genaftrek, d.w.z. minimaal 1.225 uur per jaar werkzaam zijn in het bedrijf; b. gedurende drie jaar vóór "de aanvrage het bedrijf rechtmatig hebben uitgeoefend; c. bij voortzet ting van het bedrijf daaruit een inkomen verwerven dat naar ver wachting onder ƒ32.300,- per jaar zal blijven; d. de aanvraag indienen vóór bedrijfsbeëindiging; e. het bedrijf beëindigen binnen 18 maanden na aanvraag y00r 55_pius zelfstan dige komen daar nog als extra voorwaarden bij: f. naast de drie jaar direct voorafgaande aan de aanvrage moet de 7 jaaar daarvóór arbeid in het bedrijf of in loondienst zijn verricht: g. het Inkomen in de laatste drie jaar moet gemiddeld onder ƒ32.300,- liggen. Uitkering De grondslag van de uitkering is gekoppeld aan het netto minimum loon. Afhankelijk van de persoonlijke situatie wordt een individuele grond slag vastgesteld. Deze kan gelijk zijn aan het netto minimumloon maar ook 70 of 90 procent daarvan bedragen. De individuele uitkering is dan het verschil tussen de van toepassing zijnde grondslag en het inkomen dat nog behaald wordt. Zolang het bedrijf nog niet beëindigd is bestaat er geen recht op uitkering. Een vermogen tot 175.000 gulden heeft geen invloed op de hoogte van de uitkering. Van het meerdere wordt echter 5 procent per jaar als inkomen aangemerkt en dus volledig op de uitkering gekort. Voor nadere info: Gemeente Venray, afd. Sociale Zaken Postbus 500 5800 AM Venray tel: 04780-23333 Bij de voorlichtingsambtenaar van de gemeente Venray is een gratis brochure verkrijgbaar over de auto snelweg A-73 voor wat betreft het gedeelte Venray tot Venlo. De brochure geeft een uitvoering en zeer gedetaileerd beeld van de toekomstige ligging van deze vierbaansweg. Via duidelijke tekeningen en luchtfoto's is in één oogopslag te zien hoe dit gedeelte van de weg Nijmegen-Venlo wordt uitgevoerd. Eerder dit jaar is door de minister van verkeer en waterstaat besloten om de verbinding Venlo-Boxmeer in 1994 als autosnelweg te voltooien. Voor wat betreft het gedeelte Horst- Venray wordt daarbij van de bestaande provinciale weg (SW 1) gebruik gemaakt. Hier gaat de bestaande weg dienst doen als één rijbaan van de nieuwe snelweg en wordt er een nieuwe rijbaan langs gelegd. De plannen - zoals die nu in de brochure zijn vastgelegd - moeten nu per gemeente in een bestemmingsplan worden geregeld. Dat bestemmings plan moet door de gemeenteraad worden vastgesteld nadat er een informatie en inspraakronde aan vooraf is gegaan. In deze rubriek zal bekend worden gemaakt wanneer er informatie-avonden zullen worden gehouden. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend dat bij hun besluit, in verband met verbe teringswerkzaamheden aan de Ker kweg te Ysselsteyn, deze van 31 okto ber tot 12 november zal worden af gesloten, of zoveel langer of korter als in verband met deze werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: la. door het plaatsen van borden 11, bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens de Ker kweg voor alle verkeer in beide richtin gen behalve voetgangers gesloten is verklaard. 2. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing is verleend van de onder 1 genoemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van mo torvoertuigen op meer dan twee wie len: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder la. vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestem ming van de onder a vermelde perso nen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedu rende de tijd dat de onder 1 genoemde verkeersmaatregelen geldt gebruik moeten maken van de onder 1 vermel de wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester A. de Bever, secretaris HET VERSCHIL ZIT 'M IN DE DETAILS EN VERSCHIL I MOET ER BLIJVEN. ONTDEK DE DETAILS BIJ: Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bou- waanvragen medewerking te verlenen: het bouwen van een opslagruim te bij een bedrijfsgebouw aan de Joh. van Wyttenhorstweg 2 te Vredepeel, t.n.v. L.P.H.J. van Vegchel; het bouwen van een carport aan de Pr. Bernhardstraat 72 te Venray, t.n.v. H.M.G. Janssen, Fr. Mi- chielsstraat 19 te Venray; het uitbreiden van een berging tot garage en het slopen van een bestaande garage aan de Mgr. Hans- senstraat 67 te Oostrum, t.n.v. B.J. Broeren; het uitbreiden van een bijge bouw t.b.v. een tuinhuisje aan de Dempseystraat 3 te Venray, t.n.v. G. Lucassen. De bouwplannen liggen met ingang van 28 oktober 1988 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grondman artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuisje aan de Sambastraat 26 te Venray, t.n.v. M.H.H. Voermans. De bouwplannen liggen met ingang van 28 oktober 1988 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Bij burgemeester en wethouders is ingediend een aanvrage om vergun ning voor de bouw van een bedrijfs woning op het perceel Jan Poelsweg lc op het industrieterrein in Ysselsteyn, t.n.v. J. Teunissen, Westsingel 42 te Venray. De bouwplaats is gelegen binnen het gebied van een zone als bedoeld in ar tikel 88, onder f. van de Wet Geluid hinder. Volgens een ingesteld akoestisch onderzoek zal de geluidbe lasting op de gevels van de te bouwen woning maximaal 61 dB(A) bedragen (na aftrek van 5 dB(A) art. 103 WGH), zodat niet gebleven wordt bin nen de ingevolge artikel 94, lid 2, van de Wet Geluidhinder in acht te nemen hoogst toelaatbare waarde van 50dB(A). Nu de gemeenteraad in de vergade ring van 27 september 1988 heeft ver klaard, dat de berekende hoogste waarde tot maximaal 61 dB(A) aan vaardbaar zijn, zijn burgemeester en wethouders voornemens de door de heer Teunissen, voornoemd, gevraag de vergunning te verlenen. Alvorens daartoe over te gaan, ligt het bouwplan met akoestisch rapport met ingang van 31 oktober 1988 gedu rende één maand voor eenieder ter in zage bij het bureau Bouwzaken, ka mer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche van 24 t.m. 30 oktober Vereni ging Nationale Bedevaarten, afdl Heil der Zieken dekenaat Venray (plaatse lijke aktie). van 7 t.m. 13 november Natio naal Jeugd Fonds Jantje Beton (lande lijke collekte). Van 14 t.m. 20 november Diabe tes Fonds Nederland (landelijke aktie). Op 26 november Zwemvereni- ging Spio (plaatselijke actie in het ka der van het jeugdcollektewezen). Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatie bewijs kunnen tonen. Voorontwerp bestemmingsplan Rijksweg A73 Zuid Op 10 november a.s. 's avonds om 19.00 uur zal in het raadhuis een in spraakavond worden gehouden met betrekking tot het voorontwerp bestemmingsplan Rijksweg A 73 Zuid. Gedurende deze avond bestaat er voor een ieder gelegenheid mondeling te reageren op dit voorontwerp. Deze reacties maken deel uit van de voorbe reiding door B en W van een formeel ontwerp-bestemmingsplan. Tegen dat, in een later stadium ter inzage te leg gen, plan kan door een ieder bezwaar gemaakt worden. Tijdens deze avond zullen zowel van gemeentelijke zijde, als van de zijde van de wegaanlegger (Rijkswaterstaat) toelichtingen worden gegeven op de voorliggende plannen. De op het bo venstaande betrekking hebbende stuk ken liggen momenteel voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Tevens is daar alsook bij de ge meentelijke voorlichter een gratis bro chure met betrekking tot het bo venstaande verkrijgbaar. Procedure wet geluidhinder met betrekking tot het bestemmingsplan Rijksweg A 73 Zuid. Op 15 november a.s. zal in het ge meentehuis (om 19.00 uur) een voor lichtingsavond worden gehouden inza ke de te voeren procedure in het kader van de wet geluidhinder met betrek- in) 's Winters wordt er in het openbaar groen altijd gesnoeid. Dit geldt ook t.a.v. de wat grotere beplanting, de beplanting die vaak bosplantsoen wordt genoemd. Deze aanplant is vaak te zien langs grotere wegen of als afscheiding tussen grotere wooncom plexen. Enkele voorbeelden: tussen het Brukske en de Deurneseweg, langs de ventwegen in het Brukske en langs de Deurneseweg ter hoogte van ,,Ku- lut". Een dergelijke beplanting bestaat voornamelijk uit loofhout soorten, zoals berken, eiken en een mengsel van inlandse struiksoorten. Het doel van deze beplanting is het afschermen van de wooneenheden of de weg ten opzichte van elkaar. Daar om moet de strook goed gesloten zijn, met name op ooghoogte. Om deze funktie in stand te houden, moet er wel eens gedund of gesnoeid worden. Planten die dicht bij elkaar staan heb ben namelijk de neiging om tegen el kaar op te groeien. Met name als het soorten zijn die tot een boom uit kun- H< nen groeien. Om nu te voorkomen da 'en er in de lagere gedeelten van de bt ms planting - door een dicht bladerda van de bomen - géén daglicht meeP1 doordringt, is het nodig om tijdig ee aantal bomen weg te halen en zo hi afsterven van de lagere struiken tege |i te gaan. Dit is de belangrijkste aanleg ding om bosplantsoen te dunnen. Af gelopen jaren zijn dergelijke dunnir, TI gen al uitgevoerd in de beplanting ii jifc Brukske. Het resultaat is duideliji oo zichtbaar: een dichte heesterbeplan erd ting op die plaatsen waar dat gewens 98f I I* 1 ij Komend seizoen zal de gemeem el- weer een aantal beplantingen op dez wijze aanpakken. Enkele daarva "8 zijn: de stroken in het Groene Hart rondom de flats in Veltum, langs d 'r( Deurneseweg ter hoogte van Kulut e enkele delen in het Brukske. In eersi N instantie zal ook hier het aanzich „kaal" lijken, maar na één groeisei - zoen is dat weer door de natuur zö gecompenseerd. jp] l Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 oktober 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray eén gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het uitbreiden van een woning aan de Achterom 6 te Leunen, t.n.T P.J.H. Voermans; het bouwen van twee woningt aan de Kruisstraat la en lb te VenraijC I t.n.v. Camps design, Weskir; Holtstraat 9 te Horst. hét bouwen van een carport aa de Haammakerstraat 3 te Venrajpdn t.n.v. R.C. Thomassen. het bouwen van een serre aan d f" Hubertusstraat 8 te Venray, t.n.i H.J.J. Op Hey. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche tela KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BBSCHÏKKINOp' Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag voor een hinderwetvergunning van G. Janssen, Hoenderstraat 36 te Venray, voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een cafetaria, waar voedings- en genotmiddelen wor den gebakken in olieën en vetten, gele gen aan de Hoenderstraat 36 te Venray positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 11 november 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunne: gemotiveerde bezwaren schriftelij lv£ worden ingediend bij burgemeester e - wethouders van Venray. Daarbij ka G. worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die bezwaar maal niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanld ding van de aanvraag en degenen di aan kunnen tonen dat zij niet (tijdir in staat zijn geweest dit te doen, kui - nen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeesti Drs. A.W.M. de Bever, secretaris king tot de Rijksweg A 73 Zuid. Gedu rende deze avond zal uitleg worden gegeven omtrent de te volgen procedu re, de te verwachten geluidsbelasting van woningen langs de toekomstige weg, het mogelijkwijs treffen van van geluidwerende maatregelen etc. Deze voorlichting zal worden ver zorgd door gemeentelijke vertegen woordigers, alsook door opstellers van het akoestisch rapport. Ook zal een vertegenwoordiging van de wegaanleg ger (Rijkswaterstaat) aanwezig zijn. Uiteraard bestaat voor een ieder gele genheid tot het stellen van vragen en het maken van opmerkingen. De op de geluidsprocedure betrek king hebbende stukken liggen met in gang van 11 november a.s. voor een ie der ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Bo vendien is zowel daar als bij de ge meentelijke voorlichter een gratis af te halen informatiebrochure verkrijg baar. Flessen doet u er al in Maar waarom de glazen potjes niet? Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in. n I l GLASBAK Bedankt namens glasbak, reinigingsdienst en natuur. ■K De kwitantielopers van Peel en Maas zijn weer op pad om het abonnementsgeld te incasseren. Houdt U er even rekening mee. U kunt het U en ons ook gemakke lijk maken door invulling van ne venstaande machtiging en deze in onze boekhandel in te leveren. U wordt dan door ons niet meer „lastig gevallen". Ondergetekende machtigt de bank te elk half'jaar het verschuldigde abonnementsgeld voor het weekblt PEEL EN MAAS van zijn rekeningnr. te laten afschrijven. Naam Adres Handtekening Deze machtiging vervalt direct na opzegginf -

Peel en Maas | 1988 | | pagina 14