PEEL EN MAAS Open Dag' in gevangenis Laatste kans Britse oorlogsweduwen Diamanten bruidspaar Wat'n meevaller ff 10.000 13 gulden De Stichting Duimelot biedt 120 bedrijven kinderopvang aan! taxicentrale „Jetting" Volume a la carte Niet te geloven N r Wacht niet langer! Galende 1 Jou m OORSCHOT MOPr De gevangenis „Maashegge" op de rens van Overloon en Stevensbeek, een half-open inrichting, welke iim een jaar geleden, na eigen pro- isorische verbouwingswerkzaamhe- en, in gebruik is genomen. De apaciteit van deze inrichting bedroeg anaf 3 augustus 1987, 40 gedetineer- sn. In juni j.l. is de kapaciteit uitge reid naar 80 gedetineerden en vanaf nd deze maand zal de kapaciteit lereikend zijn voor 160 bewoners. Deze inrichting is een half-open irichting voor de kategorie zelfmel- ers: Men heeft een delikt gepleegd, ervoor veroordeeld en is in af- achting van een oproep terug naar uis gestuurd. Na oproep door het enitentiair Selektie Centrum meldt ien zich bij de inrichting. Tegelij- ertijd met de oproep wordt een lobale beschrijving van de werkwijze an deze inrichting bijgesloten. OPEN DAG In het kader van de afronding van Ie verbouwing van een voormalig choolinternaat en de afronding van |e gedeeltelijke nieuwbouw worden n oktober enkele open dagen ehouden. Op 15 oktober j.l. kon het lersoneel zijn familie, vrienden- en ennissenkring uitnodigen om de irichting te bezichtigen. Op 22 oktober is het dan de beurt VAN DEN BEUKEN TEL 04780-10.000 AL MEER DAN 50 JAAR'N BEGRIP Taxibusjes t/m 8 personen Rolstoelvervoer Particulier ziekenvervoer en VGZ verzekerden De eerste pakket-goederendienst in Venray, voor binnen- en buitenland Personeels-groepsvervoer G.A.K. (leefkilometers) Trouwauto's en volgauto's Korting voor 65+ -ers DONDERDAG 20 OKTOBER 1988 Nr. 42HONDERDENNEGENDE JAARGANG De kwitantielopers van Peel en Maas zijn weer op pad om het abonnementsgeld te incasseren. Houdt U er even rekening mee. U kunt het U en ons ook gemakke lijk maken door invulling van ne venstaande machtiging en deze in onze boekhandel in te leveren. U wordt dan door ons niet meer „lastig gevallen". Ondergetekende machtigt de bank te elk halfgaar het verschuldigde abonnementsgeld voor het weekblad PEEL EN MAAS van zijn rekeningnr. te laten afschrijven. Naam Adres Handtekening Deze machtiging vervalt direct na opzegging. veroorzaakt door een langdurige poststaking in het Verenigd Konin krijk konden deze dappere vrouw niet afbrengen van haar voornemen om haar lotgenoten deze kans te kunnen bieden. VENRAYSE HULP VERTRAAGD Door de tot nu toe tegenvallende financiële hulp zijn de organisatoren niet bij machte de noodzakelijke bus reis Vlissingen-Venray te bekostigen. Er wordt naarstig gezocht naar alter natieven. Particuliere vrijwilligers, die hun auto ter beschikking stellen, zou één van de mogelijkheden zijn, doch de Bond van Wapenbroeders rekent er toch enigszins op, dat evenals verleden jaar, de financiële hulp even spontaan loskomt als voorgaande jaren. Ook wordt er nog gezocht naar een tiental gastgezinnen. REÜNIE MET VENRAY Verleden jaar was één oproep voor gastgezinnen in de Peel en Maas vol doende om de organisatoren uit de problemen te helpen. Dat artikel werd toen geïllustreerd met een foto, opgestuurd door de Venray-bevrijder D.W. Lowey. De heer D.W. Lowey vocht in het le battaljon The South Lancaster Regiment vanuit Overloon zijn weg naar Venray, waarbij de helft van zijn eenheid omkwam. De organisatoren, de Bond van Wapenbroeders, afdeling Venray, is erg blij dat zij de heer Lowey nu heeft kunnen uitnodigen en dat deze Venray-bevrijder deze uitnodiging heeft aangenomen. Het zal voor hem een hele ervaring zijn om op de Langstraat het huis te kunnen weerzien van de inmiddels overleden fotograaf Sjang van Ber gen, de maker van de foto. Het weerzien met Mientje Strijbos (thans mevrouw Gieling) die ook op de foto stond, zal een reünie zijn van een bewogen tijd en vele verhalen zullen weer nerieetd worden. VELE GASTEN Evenals verleden jaar zullen er vele gasten de Herdenkingsbijeenkomst bijwonen. Ook uit het Verenigd Koninkrijk hebben mensen aange kondigd om op eigen gelegenheid de verre reis te maken, teneinde deze bijzondere Venray-Herdenking te kunnen bij wonen. De organisatoren hopen dan ook dat deze gespanne verwachtingen niet zullen worden teleurgesteld en dat vele inwoners van Venray acte de presence zullen geven. Het is verheugend dat ook de Venrayse jeugd hun medewerking wenst te verlenen. De Venrayse Scoutinggroep ,De Peelspeurders' heeft zijn medewerking aangeboden in het kader van hun adoptie van het Britse Oorlogskerkhof. De Britse gasten zullen deze hulp beslist appre ciëren, aangezien dat dit in hun eigen land uniek is. De Herdenkingsbijeenkomst wordt tevens ondersteund door de Fanfare St. Oda uit Merselo en door ,de vaste hulp' van het Dameskoor .Venrode', die voor dit doel hun Engelse reper toire hebben uitgebreid. Burgemeester mr. H. Defesche, die deze activiteiten altijd bijzonder ondersteunt, is wederom bereid gevonden een toespraak in het Engels te houden. Alles lijkt er op dat wederom op een waardige wijze zal worden herdacht hoe hoog de prijs is geweest, die noodzakelijk was om Venray te bevrijden van het gehate Nazi-regime. Voor inlichtingen en aangeboden hulp kunt u zich wenden tot voorzit ter de heer N. van Hoek, Oranje straat 19, Venray, telefoon 83972. ROMMEL - MERT De maandelijkse rommel-mért wordt aanstaande zondag weer georganiseerd in café „De Zevende Hemel" aan de Kruisstraat, Van 10 tot 16 uur kan men er terecht. Voor plaatsreservering: 04785-1893. Britse oorlogsweduwen met orga nisatoren, vorig jaar, op het bordes van het gemeentehuis. „Jetting" is zo'n eigentijdse ont dekking van L'Oréal, een revolutie op het gebied van coiffeertechnolo- gie. Dankzij deze formule is een vol, stevig kapsel dat meteen goed valt en waar geen ingewikkelde modelleer- technieken aan te pas komen, voor iedere man, vrouw maar ook jongere weggelegd. Jetting is speciaal bestemd voor mensen die een afwisselend, actief leven leiden met veel sport en uitgaan. Het effekt van Jetting is volkomen natuurlijk. Het kapsel krijgt precies op de ge wenste plaatsen volume zonder dat er slagen, golven of krullen ontstaan, zoals dat bij permanenttechnieken wel het geval is. De verandering is subtiel, modern en doeltreffend. Het produkt heeft de vorm van een gel. De substantie wordt door de kapper aangebracht op de aanzet van het haar, bij de hoofdhuid. De haar lengten en -punten worden gespaard. De samenstelling en eigenschappen van deze gel staan garant voor een uiterst gecontroleerde toepassing. De kapper bepaalt, in samenspraak met de klant of Jetting plaatselijk dan wel het hele kapsel van volume en stevig heid moet voorzien. De toepassingsmogelijkheden zijn velerlei: de eigen inventiviteit van kapper en klant, de haarmode, contröle van weerbarstige lokken en kruinen of van fijn en slap haar bepalen welke dimensie Jetting kan toevoegen aan het kapsel. Een Jetting-behandeling is snel, voordelig, persoonlijk en kan elke zes weken worden herhaald en gevarieerd. De behandeling kan vóór en na het knippen worden uitgevoerd bij zeer kort, kort, en half-lang haar, over het hele hoofd of alleen maar bovenop, aan de zijkanten, op een kruin of op springerige lokken. Jetting is voor iedereen en voor elk haartype! De formule van het produkt is origineel. De gel is voldoende vloei baar om door te dringen tot de kern van de haren, maar stevig genoeg om niet uit te vloeien naar de lengten en punten van het haar. De samenstelling is gepatenteerd. Kationische polymeren zorgen voor gemakkelijke doorkambaarheid, zachtheid en glans van het haar. De zeskantige „Jet Rolls" van buigzaam schuimrubber accentueren het „aanzetvolume" nog extra. De totaal nieuwe behandeling in de salon geeft de kapper de mogelijkheid een volledig nieuwe service aan zijn klanten te bieden, namelijk „zes weken aanzetvolume zonder krullen". Chez Jacques Haarmode, Lang straat 12, tel. 04780-82823. De Stichting Duimelot heeft 120 bedrijven/instellingen in de regio noordelijk Noord-Limburg aangebo den, om voor hun werknemers/neem- sters kinderopvang te verzorgen. De Stichting levert kinderopvang op maat, afhankelijk van de bedrijfs- wensen. Er wordt verantwoorde op vang en begeleiding geboden voor kinderen van 0 tot 12 jaar in het kinderdagverblijf en/of gastouder- projekt. WAAROM KINDEROPVANG VOOR BEDRIJVEN Steeds meer organisaties zien, dat het creëren van kinderopvang voor het eigen personeel een belangrijk instrument kan zijn in een succesvol personeelsbeleid. Vooral voor bedrij ven en instellingen waar traditioneel veel vrouwen werkzaam zijn of die meer vrouwen in dienst willen nemen. Op dit moment hebben vrouwen, wanneer zij een kind krijgen, vaak geen andere keuze dan ontslag nemen. Gezien het grote tekort van kinderopvang in de maatschappij moeten zij vaak noodgedwongen een aantal jaren thuis blijven. Kinderopvang hoeft echter niet duur te zijn. Zeker niet als men be denkt dat er waarschijnlijk een aantal (dure) sollicitatieprocedures minder doorlopen hoeven te worden. Boven dien kan een bedrijf de kosten voor kinderopvang altijd in mindering brengen op het bedrijfsresultaat en in aanmerking komen voor aftrek van de vennootschapsbelasting. WAAROM DUIMELOT Kinderen opvangen is een serieuze zaak. De overheid heeft dan ook allerlei regels gesteld, waaraan centra voor kinderopvang moeten voldoen. De Stichting Duimelot bezit alle kennis en ervaring, die nodig is voor de opbouw en het beheer van kwali tatief goede kinderopvang. Zij kunnen kinderen opvang bieden in het kinderdagverblijf te Venray en/of in gastgezinnen in de gehele regio noordelijk Noord-Limburg. Ook kunnen zij speciaal voor één bedrijf een dagverblijf oprichten, maar ook voor een aantal bij elkaar liggende bedrijven. Kinderopvang is en blijft echter in de meeste gevallen een bedrijfs- vreemde activiteit. Er dient gebruik gemaakt te worden van deskundige leiding; de huisvesting, inrichting en exploitatie dienen aan de erkende kwaliteitsnormen te voldoen. De bij de Stichting Duimelot werkzame leiding zijn pedagogisch gekwalificeerde krachten en zij dragen er samen met de aangesloten gastgezinnen zorg voor dat de kinderen zich in een liefdevolle, veilige omgeving bevinden. aan de mensen uit de regio. De officiële opening vindt plaats op 8 december a.s. Het gebouw zal dan door het Ministerie van Volks huisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu worden overgedragen aan het Ministerie van Justitie. Met name de open dag op 22 oktober zal naar alle waarschijnlijk heid een groot aantal belangstellen den naar deze inrichting leiden. Men heeft de open dag t.b.v. de mensen uit de regio georganiseerd in het kader van de werkwijze van deze inrichting. Men streeft ernaar, dat gedetineer den van deze inrichting gedurende het uitzitten van een vonnis niet geïso leerd raken van de samenleving. In dit kader vinden meerdere malen aktiviteiten plaats, welke ten doel hebben bewoners van deze inrichting in kontakt te blijven houden met aspekten uit de samenleving. Daar onder vallen ondermeer: Begeleide bezoeken aan het oorlogsmuseum, sportwedstrijden binnen en buiten de inrichting. Ook worden met name binnen de vormende aktiviteiten zoveel mogelijk linken gelegd naar aspekten van de samenleving. Het na te streven doel hierbij is dat bewoners kontinu geprikkeld worden omhun aandachts veld te blijven richten op een mis schien wat meer reële toekomst. Tijdens de open dag op 22 oktober zal middels een route de gehele inrichting kunnen worden bekeken en zal men her en der te woord worden gestaan door medewerkers van allé disciplines van Maashegge. Tijdens deze open dag zullen enkele vereni gingen uit de omgeving akte de présence geven: In de sportzaal zal een volleybalvereniging uit een nabu rig dorp haar dan te spelen kompeti tiewedstrijden afwerken en een tweetal muziekgezelschappen uit de omliggende dorpen zullen hun kun nen ten gehore brengen. Ook zal middels enkele stands voorlichting worden gegeven op velerlei gebied. Bezoekers uit de regio kunnen op 22 oktober hun auto's stallen op het weiland van een van de buurt bewoners. Parkeren op de verbin dingsweg tussen Overloon en Stevens beek zal niet worden toegestaan; men dient gebruik te maken van het par keerterrein op het weiland. Beweg wijzering, zal de automobilist blinde lings naar deze parkeervoorziening kunnen leiden. De open dag begint om 09.00 urn en de poorten worden gesloten om 16.00 uur. Belangstellenden worden tot uiterlijk 15.00 uur op het terrein toegelaten. Men dient er rekening mee te houden dat men bij aankomst verzocht wordt een legitimatiebewijs te tonen. De organisatie rekent op een nieuwsgierig, belangstellend en gedisciplineerde publiek. kin i -"■"Bun Op zondag 6 november om 11.00 uur zal op de Britse begraafplaats aan Ie Hoenderstraat, voor de vijfde keer successie, de traditionele herden- Ijng plaatsvinden van degenen, die un leven hebben gegeven voor de levrijding van Venray. Evenals de twee voorgaande jaren deze herdenkingsbijeenkomst vorden bijgewoond door een groep Iritse Oorlogsweduwen. Ondanks norme problemen en tegenwerking is hei de organisatoren, de BOND VAN VAPENBROEDERS, afdeling Ven- ay, voor de derde maal gelukt om de oogelijkheid te creëren, Britse Oor- Dgsweduwen, die nooit de oversteek het vasteland konden maken, lat .onbereikbare' graf van hun «liefde echtegenoot te laten ezoeken. Het zal duidelijk zijn dat het steeds loeilijker wordt om deze catagorie Iritse Oorlogsweduwen te vinden, angezien deze groep niet alleen door Ie natuur steeds kleiner wordt, doch e gezondheid van de overblijvers een ergelijke verre reis meestal onmoge- jk maakt. Toch zijn de organisatoren blij teer enige Oorlogsweduwen deze ans te kunnen bieden, en dat enige Mgenoten nogmaals deze tocht nnnen maken. EEN DAPPERE VROUW Voor de derde keer in successie rordt deze pelgrimage naar Venray oor de Bond van Wapenbroeders eorganiseerd in hechte samenwer- ing met mevrouw Iris Strange, de resident/Secretary van de Britse ereniging „British War Widows ssociates". Al het speurwerk en het iggen van kontakten, het organise ert van de bootreis werd op haar malle doch energieke schouders enomen. Enorme problemen, o.a. Wie zou er niet trots op zijn, dat men de mijlpaal van 60-jaren huwe lijkstrouw heeft bereikt? De 90-jarige MARTIEN RIETER en zijn 86-jarige echtgenote DORA GEURTS, zijn dat in ieder geval wel. Het uit Swolgen afkomstige gezin Rieter, verhuisde in 1901 naar Maas hees, waar vader Rieter benoemd was als burgemeester - toen nog Maas hees, Holthees en Overloon. Burge meester-zijn was toen nog een ere-baantje, wat weinig opleverde. Men moest dus van „goede huize" zijn, wilde men zo'n baantje kunnen aannemen. De Rieters waren van „goede huize". Als hereboer kon men 'n veer van de lippen blazen... De nu 90-jarige Rieter moest in 1922 zijn rijbewijs halen, omdat z'n vader als burgemeester 'n T-Fordje had aangeschaft en door zoonlief door z'n uitgestrekte gemeente wenste te worden gereden. Van dat rijbewijs heeft Martien veel plezier gehad - en nog. Als 90-jarige rijdt hij nog regel matig in z'n automatic. Een paar jaar geleden kreeg hij de zilveren speld van Veilig Verkeer Nederland omdat 65 jaar schadevrij had gereden. Als zoon van een burgemeester word je natuurlijk gevraagd voor vele functies. Zo was hij jarenlang voor zitter van de Boerenbond, van de Paardenverzekering, van de Eier- bond, Lid van het Kerkbestuur, penningemeester van de Fanfare (geen verstand van muziek), bestuurs lid van de Zaadtelersvereniging van de NCB, lid van het bestuur van de NCB, en nog meer van dergelijke instellingen. Vijfentwintig jaar geleden stopte Rieter als boer, omdat de opvolger kwam te overlijden. De boerderij werd verkocht en na veel strubbelin gen mocht hij een bungalow bouwen op het mooiste plekje van Maashees. Jarenlang was hij een fervent post zegelverzamelaar, tot hij enkele jaren geleden een andere hobby vond: het verzamelen van bidprentjes van over leden inwoners van Maashees. Thans beschikt hij over een unieke verzame ling van 500 prentjes. Ook zijn verzameling prentjes van overleden priesters en magistraten uit het Limburgse mag gezien worden. Zijn echtgenote DORA GEURTS is geboren en getogen in Geysteren, waar zij ook hielp op de ouderlijke boerderij. Een groot bedrijf, want als er toen gepraat werd van 12 melk koeien, dan was dat een groot bedrijf. Armoede en zorg is haar bespaard gebleven. Uit hun huwelijk werden 9 kinderen geboren, waarvan helaas de opvolger op het boeren bedrijf 25 jaar geleden overleed. Met 20 kleinkinderen en 1 achter kleinkind maken ze zich op, om het diamanten feest ondanks hun ouder domsgebreken te gaan vieren. Die dag, morgen vrijdag 21 oktober, zal worden ingezet met een plechtige Eucharistieviering in de parochiekerk van Maashees om 14.30 uur. Na die dienst is er een kleine receptie in de kerk want veel drukte kan het diamanten paar niet meer verdragen. Natuurlijk kun jij er ook beter uit zien. Met SLENDER YOU zul je snel en zonder moeite veel afslan ken. Je wordt fit in 2 maal een uur per week en bovendien zal overtollig gewicht verdwijnen. Neem de proef op de som. De eerste keer is GRATIS. PATERSSTRAAT 2a, VENRAY, UNIEKE AFSLANKMETHODE NU 00K IN VENRAY 'Figure Salons tel. 04780- 11166 FUNKTIONEEL kwaliteitsjack Grotestraat 73. Venray Hefcnond. Roosendaal. Boxmeer. Oss. Venray

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9