HINDERWET 00K IN DE GLASBAK gemeente venray J. LINDERS Kiezen van lievelingsdichter(es brengt roerige poëzie-maandei PUBLIEKSPRIJS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Advertenties gemeentegids Extra vrijzwemmen in Herfsvakantie Nieuw kunstwerk bij ingang gemeentehuis Rijksweg A 73 Zuid Collektekalender oktober 1988 Provinciaal woonwagenplan Riolering Overloonseweg Eindstraat Sleutelbeheerder/ster NEDERLANDSE BOEI Donderdag 13 oktober - Pagin RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11,30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30(jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Het komt herhaaldelijk voor dat Venrayse ondernemers telefonisch of persoonlijk benader worden om een advertentie te plaatsen in wat wordt genoemd ,,een gids van de gemeente" of „een gids die met toestemming van de gemeente wordt uitgegeven". Een kort advies is hier op zijn plaats: vraag altijd naar de officiële acquisitiebrief van de gemeente. Ver tegenwoordigers die inderdaad na mens of in samenwerking met de ge meente op pad zijn, hebben zo'n brief altijd bij zich. Op maandag 17 oktober a.s. vervalt het spreekuur van Wethouder Willems In de herfstvakantie zijn er extra openingstijden voor het gemeentelijk zwembad voor vrij zwemmen. Het gaat dan om de maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00-15.30 ONTHULLING VAN „HET ORAKEL" De kern van Venray wordt komende vrijdagavond met een nieuw kunstwerk verrijkt. Het heet „Het Orakel" en is gemaakt door de Venlose kunstenaar J. Reijnders. De opdracht voor het vervaardigen van „Het Orakel" is afkomstig van het gemeentebestuur en maakt deel uit van een reeks opdrachten die de gemeente aan kunstenaars uit de regio heeft verstrekt. STREEKGEBONDEN Voor kunstaankopen heeft het gemeentebestuur enige jaren geleden een Werkgroep Kunst in het leven geroepen. Deze bestaat uit vier personen, te weten burgemeester Defesche (voorzitter), wethouder Van Oers, directeur Gemeentewerken Grootjans en de heer In 't Zandt, medewerker voor culturele zaken. Aan wethouder Van Oers de vraag welk beleid de werkgroep nastreeft. Wethouder Van Oers: „De gemeente koopt kunst voor zowel binnen als buiten. Het kan dus net zo goed een schilderij als een beeldhouwwerk zijn. Wel is het zo dat we in ons aankoop beleid, voor wat betreft de keuze van de kunstenaars, ons op de eerste plaats laten leiden door artistieke kwaliteiten, maar daarnaast ook de voorkeur geven aan mensen uit eigen regio en provincie. Dat wil zeggen dat de werken die we kopen meestal van kunstenaars uit de regio zijn. Daarnaast is het natuurlijk zo dat er over kunst heel verschillend wordt gedacht. Een van de vragen die dan vanzelf naar boven komt, is „moet het herkenbaar zijn?". Binnen onze werkgroep overheerst de opvatting dat dat niet noodzakelijk is. In de afgelopen jaren zijn er beeldhouw werken geplaatst die duidelijk aan geven wat het voorstelt. Het kunst werk wat nu vrijdag onthult wordt zal misschien in die zin vragen oproepen, maar dat is niet erg. Een kunstenaar mag best via zijn kunst werk een appèl op de toeschouwer doen. VERDER NOG PLANNEN? Via de werkgroep zijn de afgelopen jaren diverse werken aangekocht. Enkele daarvan zijn in de kern van Venray geplaatst, zoals de Schaaps herder in de Passage en het Schutte rij-beeld op de hoek Grotestraat en Passage en de boot in De Bleek. En nu is de keuze dan gevallen op „Het Orakel", maar wethouder Van Oers vraagt zich af of er in de nabije toekomst nog veel meer aangekocht zal kunnen worden: „Onze financie ringsbron droogt op - de bodem is zelfs al in zicht. Gezien de bezuini gingen bij de gemeente is het moeilijk om er geld uit onze algemene middelen voor vrij te maken en ik schat dan ook zo in, dat het verstrek ken van opdrachten voor de verfraai ing van het centrum zal afnemen. Wel is het zo dat we voor het einde van het jaar nog een opdracht in het centrum denken te gaan geven. Dat wordt er een in de figuratieve sfeer, maar een naam kan ik nog niet geven." „HET ORAKEL" „Een van de doelen die wij als werkgroep nastreven", aldus wet houder Van Oers" is het regionale talent onder de aandacht brengen van een groter publiek. In dat kader past ook deze opdracht aan Hans Reijnders. Hij is uit de streek en is er niet op uit om alles herkenbaar af te beelden. Bovendien richt hij zich bij zijn materiaalgebruik vooral ook op steen. Dat steekt dan mooi af bij de vorige opdrachten, waarbij vooral met brons werd gewerkt. Over de uit voering van de opdracht kan ik zeggen dat we Reijnders daar een grote mate van vrijheid hebben gelaten, maar wel de plaats bij het gemeentehuis hebben aangeduid. Reijnders heeft dat op zijn eigen manier vorm weten te geven tot „Het Orakel", waarbij hij de relatie tussen burgers en overheid als thema heeft genomen. Vrijdagavond a.s. kan iedereen het resultaat komen bekijken!" De onthulling van „Het Orakel" vindt plaats op vrijdagavond 14 oktober a.s. om 20.30 uur op het voorplein van het gemeentehuis. Voorafgaand aan de onthulling zal burgemeester Defesche een toespraak houden. Aansluitend aan de onthul ling zal de kunstenaar een korte toelichting op het werk geven. Belangstellenden zijn welkom. Volgende week in deze rubriek een interview met Hans Reijnders over „Het Orakel". KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat door hen op de aanvraag van J. Lover- bos, Timmermannsweg 135 te Yssel- steyn (Lb.) op 5 oktober 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij gelegen aan de Timmermannsweg 135 te Ysselsteyn; op de aanvraag van L. van Casteren, Lollebeekweg 20 te Casten- ray op 5 oktober 1988 hinderwetver gunning is geweigerd voor het uit breiden en wijzigen van een varkens mesterij en -fokkerij gelegen aan de Lollebeekweg 20 te Castenray; op de aanvraag van H. Peeters, Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn (lb.) op 21 september 1988 hinderwetver gunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij gelegen aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn (Lb.); op de aanvraag van J. Bosgoed, Lorbaan 6 te Veulen op 5 oktober 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden, met dien verstande, dat de gevraagde uitbreiding wordt beperkt tot maxi maal 490 mestvarkens voor een varkensmesterij gelegen aan de Lorbaan 6 te Veulen. De beschikkingen en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 14 november 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voor lopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr.H.J.M.Defesche, burgemeester, drs. A.W.M. de Bever, secretaris. Van 10 t/m 16 oktober Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten (landelijke aktie). Op 22 oktober Scouting „De Peel- speurders" (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Van 24 t/m 30 oktober Vereniging Nationale Bedevaarten, afdeling Heil der Zieken dekenaat Venray (plaatse lijke aktie). Alleen voor deze akties is een collectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De collec tanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend, dat het ontwerp Provinciaal Woonwagenplan 1988 tot en met 1991 gedurende de maand oktober 1988 voor een ieder ter inzage ligt bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende voormeld tijdvak kan een ieder schriftelijk een bezwaar schrift indienen bij Provinciale Staten van Limburg, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: het oprichten van een auto bedrijf aan de Henri Dunantstraat te Oostrum, t.n.v. W.A.M. Brauck- man, Aubadestraat 14 te Venray; het bouwen van drie woningen aan het Binnenhof te Oostrum, t.n.v. Bouwbedrijf Raedts, Mgr. Hanssen- straat 57 te Oostrum; het bouwen van een garage/- berging aan de Kennedystraat 10 te Venray, t.n.v. G. Janssen, Fr. Michelsstraat 1 te Venray; het bouwen van een terrasover kapping aan de Past. Vercoulenstraat 6 te Merselo, t.n.v. L. Broers; Het uitbreiden van een woning aan de Serenadestraat 24 te Venray, t.n.v. H. Sietsma; het aanbouwen van een ber- ging-/hobbyruimte aan de Langstraat 43 te Venray, t.n.v. A. Evers, Grootdorp 20 te Merselo. De bouwplannen liggen met ingang van 14 oktober 1988 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (ART. 18A VAN DE WET R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings plan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: het bouwen van een carport aan de Overloonseweg 8 te Venray, t.n.v. H. Stoef. De bouwplannen liggen met ingang van 14 oktober 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (ART. 19 WRO/50,8 WONINGWET) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het oprichten van een woning aan de Past. Strijkersstraat te Leunen, t.n.v. C.J.W.M. Cornelis- sen, Scheiweg 14 te Leunen. Flessen doet u er al in. Maar waarom de glazen potjes niet? Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in. GLASBAK Bedankt namens glasbak, reinigingsdienst sCjC en natuur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op het bepaalde in de gemeentelijke inspraakverorde ning, alsmede het bepaalde in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 14 oktober 1988 gedurende een maand het voorontwerp bestem mingsplan „Rijksweg A 73 Zuid" voor een ieder ter inzage ligt in het raadhuis, afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk op het voorontwerp te reageren. Op 10 november a.s. zal in het gemeentehuis een inspraakavond worden gehouden waar aan een ieder gelegenheid zal worden gegeven mondeling te reageren. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr.H.J.M.Defesche, burgemeester. drs. A.W.M. de Bever, secretaris. Vanaf 1 oktober a.s. tot eind december zijn de Overloonseweg tussen Noordsingel, Heuvelstraat en de eindstraat voor alle verkeer afge sloten in verband met de vernieuwing van het riool. Het werk wordt in 3 fases uitge voerd: Fase 2: Vanaf 3 oktober tot half november is de Overloonseweg tussen Noordsingel en St. Jozefweg voor alle verkeer gesloten. Fase 3: Vanaf november tot eind december zijn de Eindstraat en de Overloonseweg tussen de St. Jozef- weg en de Marktstraat voor alle verkeer afgesloten. Scholengemeen schap Jerusalem en het St. Jozef klooster blijven bereikbaar via de Noordsingel, Heuvelstraat. Voor nadere inlichtingen kunnen belang stellenden kontakt opnemen met de heer J. de Bruyn (tel. 23383J of G. Rutten (23387) van de afdeling open bare werken en verkeer. Burgemeester en wethouders van Venray, PM Bij de gemeente kan met ingang van 5 december 1988 geplaatst wor den een voor het openen/sluiten van de gymzalen in 't Brukske taakomschrijving het volgens gebruiksrooster in de avonduren verzorgen van c openstelling en sluiting van de beide gymzalen. Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accommodatie functie-eisen Belangstellenden dienen goede contactuele eigenschappen te bezit ten. Zij dienen in de directe nabijheid van de gymzalen woonachtigtf zijn. Voor inlichtingen (o.a. over de vergoeding) kunt U zich telefoniscl richten tot afd. Welzijn, tel. 23357. aanmelden Schriftelijke sollicitaties worden gericht aan het college van b. en w voor 17 oktober 1988. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 oktober 1988 voor de onder staande bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het vervangen en vervogen vi een bedrijfsruimte aan de Eijkenk weg 3 te Veulen, t.n.v. H.E.M. Rijswijck; het oprichten van een opslag- en lakmengruimte aan Maasheseweg 83 te Venray, t.n. Inalfa b.v.; het bouwen van een schuilho voor dieren aan de Pauwweg 12 Oirlo, t.n.v. A.G.H. Pouwels. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. TE KOOPi ROdesplit staals lakken parelgrind gebroken steenslag riviergrind SJ( transport- en containervervoep Kerkweg 19 5813 BS Ysselsteyn - Tel. 04785-44! 9 DICHTERS GENOMINEERD VQOR PUBLIEKSPRIJS De bouwplannen liggen met ingang van 14 oktober 1988 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Amsterdam - Tussen 22 september en 2 november a.s. is de poëzie-afdeling bij de boekhandel niet wat ze 't hele jaar is. Meestal een afgelegen mijmer-hoekje, maar in genoemde weken is die poëzie-afdeling het strijdtoneel dat de winnaar moet opleveren van de Pu blieksprijs voor het Neder landse Boek. Die zesweekse actie in en om de boekwinkel brengt volop vertier voor wie van poëzie houdt. Zo verschijnt er een bijzondere poëzie- uitgave die van mensen die maar zelden gedichten le zen best eens poëzie-min- naars kon maken. Tweede editie De Publieksprijs voor het Nederlandse Boek beleeft dit jaar zijn tweede editie. In 1987 werd de prijs uitgeloofd in het genre Romans en Verhalen. Het was toen Kees van Kooten die de prijs van f 15.000,- won, nadat ruim 58.000 lezers hun lievelingsauteur hadden geko zen. En juist in die vele tien duizenden 'jurerende' lezers schuilt het bijzondere van de Publieksprijs; de enige litera tuurprijs die een directe af spiegeling is van de populari teit van een auteur. Nu poëzie In 1988 wordt de Publieksprijs voor het Nederlandse Boek toegekend in het genre Gedich ten en Verzen. Onder andere op basis van verkoop- en uit leencijfers is er een negental dichters en dichteressen geno mineerd. Het zijn: Nel Benschop, Toon Hermans, J.A. Deelder, Judith Herzberg, Rutger Kopland, Lucebert, Huub Oosterhuis, Annie M.G. Schmidt en Willem Wilmink. Samen tonen deze negen geno mineerden het veelzijdige ge zicht van onze huidige poëzie; van neon-realisme tot onver sneden romantiek. Van levens beschouwelijke diepten tot luchthartige nonsenspoëzie. Vanaf 22 september ligt er bij de boekhandel een deelname formulier klaar waarmee le zers hun lievelingsdichter(es) kunnen kiezen. Natuurlijk is kiezen uit de negen genomi neerden niet verplicht. Er kan ook een eigen vrije keus wor den ingevuld. Bijzondere bloemlezing Zoals gezegd, de Publieksprijs '88 brengt .beginnende en gevorderde poëzie-liefhebbers goed poëzienieuws. Een van die nieuwtjes is een opmerke lijk vormgegeven poëzie-uitga- ve die gerust 's werelds kortste bloemlezing genoemd mag worden. Het gaat om een map je met 9 poëzie-ansichtkaarten met van elke genomineerde voor de Publieksprijs '88 een gedicht. Poëzie-krant Vanaf de eerste actiedag ligt er l een gratis poëzie-krant bij de boekhandel, een speciale uit gave van het Dagblad Trou met veel lezenswaardigs om de genomineerde dichters dichteressen, de Nederland! poëzie en een prijsvraag v<x Zondagsdichters. Bovendien zijn er voor leze die hun keus insturen - of zee wel of niet voor de uiteindelijk Publieksprijswinnaar hebbc gekozen - aantrekkelijke pri zen te winnen. Uitslag De Vara televisie maakt zondag 6 november a.s. de f blieksprijswinnaar 1988 bi kend tijdens een uitzendic waarin de genomineerden m der voorgesteld worden. Ma! een goed Publieksjury-lid b gint natuurlijk al veel eerdf met die kennismaking. Wai P behoudens de weinigen di zonder een seconde twijfel hi lievelingsdichter(es) kunnf noemen, zal er gelezen, gewik gewogen en getwijfeld moeti worden. En de boekhand wijst deze weken meer dan ofl de weg in een halve eeuw ve rukkelijke Nederlandse poëzi VOOR HET

Peel en Maas | 1988 | | pagina 16