gescheiden ophalen van afval PEEL EN MAAS Ê38L*® Rector Hoogers kreeg autobus van de Zuid Ooster corRll D! Rank Xerox was weer Renkhuizen Verkeersveiligheidstentoonstelling I HYPOTHEKEN I Basiscursus volksdansen voor ouderen PEEL EN MAAS fv behang o478o-828io UITNODIGING FÉ1VAN DE KAMP \JX\ ASSURANTIËN ^^e|efoo^04780-8^S^^^J Op vrijdag 30 september a.s. start voor de derde maal een basiscursüs volksdansen voor ouderen. Deze cursus is speciaal bedoeld voor dames én heren vanaf 55 jaar, die nog niet kunnen volksdansen, maar graag in een bestaande groep willen mee dansen. Er bestaat in 11 bijeenkomsten de gelegenheid alle basispassen welke nodig zijn om te kunnen dansen, aan te leren. Daarnaast kunt u alvast in de dansgroep van uw keuze mee dansen. U hoeft dan alleen de cursus te betalen. Dus: basiscursus volksdansen voor ouderen; op vrijdag 30 september; in activiteitencentrum De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray; kosten: ƒ25 per persoon; leiding: Ans van de Putten. Vraag gerust bij de leidster van de dansgroep in uw buurt om meer informatie. Zij kan u alvast op weg helpen!! 'n leesbare krant De Burgerzaal van het gemeenthuis is sinds dinsdagmorgen herschappen in een verkeersveiligheidstentoonstel- ling. Die expositie blijft nog een week zo ingericht, om leerlingen van de hogere klassen van het voortgezet onderwijs voorlichting te geven over het zich veiliger gedragen in het verkeer. Deze verkeersveiligheidstentoon- stelling is mogelijk gemaakt, door samenwerking tussen Veilig Verkeer Nederland, het Ministerie van Ver keer en Waterstaat, de rijks- en gemeentepolitie en Volvo Nederland. Wethouder Claessens, voorstander van een veiliger Venray, was graag bereid om de tentoonstelling met een kort woord te openen. Hij moest bekennen, dat juist doordat de scholen in hun lespakket geen of te weinig aandacht schenken aan ver- keersonderwijs, dit object daarop een goede aanvulling is. De jeugd van 12 tot 18 jaar heeft nu eenmaal te weinig verkeerskennis, terwijl de groep van 18 tot 23 jaar zichzelf overschat en daardoor de verkeersveiligheid in gevaar kan brengen. Het Venrayse gemeentebestuur, zo verzekerde de wethouder, zal zijn medewerking blijven verlenen, om daar waar mogelijk, Venray verkeersveiliger te maken. De deelnemers aan de verkeersveiligheidstentoonstelling wenste hij leerzame dagen toe, maar vooral, een beter inzicht in het verkeer, dat ook in Venray nog teveel slachtoffers vergt. In de diverse stands wordt goede voorlichting gegeven afgestemd op de jeugd. De leerlingen gaan in hun school aan de hand van een lesboek, een aantal verkeersonderwerpen behan delen. De leerlingen gaan in hun school, aan de hand van een lesboek, een aantal verkeersonderwerpen be handelen. De meeste belangstelling van de jeugd gaat uit naar de botssimulator, welke voor het gemeentehuis staat opgesteld. Vooral de „durvers" krijgen daar kans uit te proberen wat het is, als men een botsing maakt met een snelheid boven de 50 km per uur. De noodzaak, van het dragen van de veiligheidsgordel wordt bij zo'n botsing wel bewezen. Veilig Verkeer Nederland betreurt het, dat de leerlingen van het Bosch- veldcollege niet de mogelijkheid hebben klassikaal de tentoonstelling te bezoeken. Dat is wel het geval met de leerlingen van de andere scholen voor het voortgezet onderwijs in Venray. Ook zullen de verkeersbrigadiers en leden van de reservepolitie in de avonduren in de gelegenheid worden gesteld een bezoek te brengen aan deze prachtige en overzichtelijke maar vooral indringende tentoonstel ling, welke een duidelijk overzicht geeft van de noodzaak alles in het werk te stellen om Venray verkeers veiliger te maken. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 Xerox) mevrouw Sonneborn, was de taak weer weggelegd om de prijzen aan de winnaars uit te reiken. De sportiviteitsprijs ging naar de ploeg van Gist-Brocades. De brand- weertestprijs was voor de ploeg van Bavaria, terwijl de EHBO-prijs ging naar de ploegen van CHV uit Veghel, de TH uit Eindhoven en de IBC uit Best. De eerste prijs in de eindrangschik king werd behaald door de ploeg van PECHINEY uit Vlissingen; de 2e prijs door de ploeg van HOECHST uit Weert en de 3e prijs door de ploeg van ANDENO uit Venlo. V* 1 M' HOTEL-RESTAURANT BUITENLUST Piet en Marwil Jacobs Maasheseweg 76, Venray Telefoon 04780-81181 Openingstijden: ma. t.m. vr. 12.00-22.00 uur zondags v.a. 15.00 uur IN GOED VERTROUWEN Een bewoner van de Ysselsteynse- weg te Ysselsteyn kreeg bezoek van een onbekende, die vroeg even een slijpsteen te mogen lenen. Hij zou die na gebruik komen terugbrengen, maar daar wacht de eigenaar nu al een paar dagen op. Hij deed aangifte bij de politie en kon alleen maar een signalement doorgeven. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 Nr. 37 HONDERDENNEGENDE JAARGANG Het verzoek van rector Hoogers van het Veulen aan de direktie van de Zuid Ooster om hem, evenals jaren geleden, weer een afgedankte Zuid Ooster bus te schenken, bij zijn af scheid als rector van 't Veulen, kon door de Z.O.-direktie maandag middag gehonoreerd worden. Direk- teur Hortensius mocht hem namens die direktie een lijnbus uit 1973 aan bieden. De eerste autobus, jaren geleden door de Zuid Ooster aangeboden, was door zelfwerkzaamheid van rector Hoogers ingericht tot een slaapverblijf voor de Veulense jeugd als die met hem op vakantie ging. Die bus was intussen tot op de draad versleten en omdat hij toch zijn hart verpand heeft aan de jeugd van 't Veulen, wilde hij voor zijn vertrek nog een autobus van een jongere uit gave inrichten. Direkteur Hortensius die, vergezeld van twee chauffeurs, de bus kwam aanbieden, presenteerde ook het daarbij behorende dagboek. Daaruit bleek dat die bus maar liefst 1.114.000 kilometers in het streek vervoer had gereden. Merkwaardig is, dat Veulen als enigst dorp van Venray nooit i opgenomen in het streekvervoer van de Zuid Ooster, maar nu wel 'n Z.O.-autobus kado kreeg. Direkteur Hortensius bood ook nog een miniatuurbusje aan, dat rector Hoogers steeds zal herinneren aan de prachtige tijd, doorgebracht met de jeugd in een Zuid Ooster bus». De bestemming welke de bus nu krijgt, is werkelijk uniek in ons land. Met de ondertekening van de overdracht was rector Hoogers de trotse bezitter van deze Zuid Ooster bus, welke nu ingericht kan worden voor de kampeerdoeleinden van zijn jeugd. Als LI zelf de buitenboel schildert, moet U heel goed weten waar U aan begint. Want 10% onwetendheid kan 100% enthousiasme en inspanning teniet doen. Teleurstelling die wij voor U kunnen voorkomen. Neem geen risico en vraag advies bij Cor Paint. Een kleurenplan hoort vanzelfsprekend bij onze service. paterslaan7 verf venray Het zal overigens duidelijk zijn, dat zo'n gescheiden ophalen van huisvuil niet een plaatselijke aangele genheid is, maar op zijn minst regionaal of provinciaal dient te gebeuren, want men kan wèl gescheiden gaan ophalen, maar dèt wat men ophaalt dient ook weer verwerkt te worden, en dat kan niet met kleine partijtjes. Dat het gescheiden ophalen van af valstoffen niet alleen een gewest- of 'landelijke aangelegenheid is, bewijst bovenstaande reproduktie van een joot affiche waarmee onze zuider- mren, de Belgen, de recycling willen bevorderen. Dat het Gewest Noord-Limburg daadwerkelijk met de problematiek van de recycling bezig is moge blijken uit de twee onderstaande berichten, waarover in de komende Gewestver gadering gesproken zal worden. Het gescheiden ophalen van afval stoffen, zowel bij bedrijven als bij i particuliere huishoudens is een ur gente kwestie. Ook de Venrayse poli tieke partijen onderschrijven dat, en 'met name de PvdA dringt aan hier mede niet te wachten, maar daad werkelijk tot zo'n ophaaldienst over te gaan. Het laatste is gemakkelijker gezegd dan gedaan, want daartoe heeft men allereerst de medewerking nodig van de Venrayse bevolking. Die moet de noodzaak daarvan inzien en tot het gescheiden bewaren en inleveren van de afvalstoffen bereid zijn. Verder dient het gescheiden afval ook gescheiden te worden op gehaald en dat kan niet in één vuil niswagen. Dat vraagt dus organisatie, tesamen met Speciaal Transport Cotrans, die praktisch overal in het Gewest Noord-Limburg het huisvuil In Limburg, en met name in de regio Noord-Limburg, komt een aan zienlijke hoeveelheid groenafval vrij, dat bij uitstek geschikt lijkt voor compostering. Het betreft een jaar lijkse hoeveelheid van ca. 115.000 ton (peiljaar 1995), waarvan meer dan 40% in Noord-Limburg. Met ca. 15.500 ton per jaar (1995) is het veilingafval in Noord-Limburg daar van een zeer belangrijke deelstroom. Het groenafval wordt momenteel nagenoeg geheel gestort. Gezien deze hoeveelheden is de verwerking van groenafval binnen de provincie een relevant beleidsterrein voor zowel de overheid als het bedrijfsleven. Als gevolg hiervan is van de provincie in het kader van het provinciaal afvalstoffenplan initiatief uitgegaan tot de uitwerking van een projectopzet, die een belangrijke aanzet kan bieden voor verwerking van het groenafval tot compost. De gemeente Horst is voornemens om - in eerste instantie gedurende een jaar - een proefneming te doen met gescheiden huisvuilinzameling in het kerkdorp America ten behoeve van compostering. Het project heeft mede tot doel te onderzoeken hoe de ervaringen en reacties zijn op een wijziging van de huidige wekelijkse huisvuilinzameling met behulp van plastic vuilniszakken in een alter nerend ophaalsysteem met behulp van een gecombineerd zak/mini- containersysteem met scheiding in een organische - te composteren - fractie en een restfractie. In het nieuwe inzamelsysteem wordt tevens een haalsysteem voor klein chemisch afval (viermaal per jaar) ingebouwd. Aan de hand van de resultaten van de proef in America kunnen verdere opschalingsmogelijkheden worden bezien een en ander in afstemming op de beleidsontwikkeling en besluit vorming in het gewest. Het voornemen van Horst haakt in op toekomstige ontwikkelingen ten aanzien van de afvalverwijdering en -verwerking, waarvan gescheiden in zameling van GFT en van klein chemisch afval deel zullen uitmaken. Het voornemen bestaat om het ge scheiden ingezameld GFT-afval te gaan composteren op een daarvoor geschikte lokatie in de gemeente Mierlo in de provincie Noord- Brabant (voormalig VAM-terrein). Voor de 17e maal was Rank Xerox omgedoopt in Renkhuizen en dat be tekende dat er weer brandweerwed- strijden plaats vonden. Ook deze keer waren de wedstrijden weer een kombinatie van brandbestrijding en hulpverlening met veel verrassingen. De voorzitter van de jury Ruud van Beele vertelde na afloop hoe het ver loop moest zijn geweest. Als wijze raad gaf deze-commandant van de Horster brandweer mee, „wanhoop nooit, want alleen al aan de wedstrij den bij Rank Xerox deel te mogen nemen is een grote eer". De heer H. Clevis, hoofd Sociale Zaken van Rank Xerox, vertelde nog eens waarom Rank Xerox zo'n grote waarde hecht aan dergelijke wedstrij den. Het beschermen van mensen, die in de bedrijven werken is noodzake lijk. Bij wedstrijden worden calami teiten zo getrouw mogelijk uitgebeeld - ook al blijft men hopen daarvan verschoond te blijven. Waardering had de direktie van Rank Xerox voor allen die zich hadden ingezet om ook deze wedstrijden weer zo perfect mogelijk te doen verlopen. Marian, die telkens als slachtoffer fungeerde, kreeg voor haar bijdrage een bloeme tje aangeboden. En natuurlijk waren er ook weer de vermanende en spontane woorden van commapdant Ger de Groot tot de deelnemers. Hij had er weer schik in gehad en was in gedachte al weer bezig met de volgende wedstrijd, welke zeker weer op Renkhuizen wordt gehouden. Aan de beschermvrouwe van de Phoenix (de brandweer van Rank op woensdag 21 september nodigen wij iedereen uit een kijkje te komen nemen in onze uitgebreide slagerij/winkel U bent van harte welkom. VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TEL. 04780-11122 Nieuwe openingstijden maandag gesloten dinsdag t.m. donderdag van 8.00-12.30 en 13.30-18.00 uu vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11