PROGRAMMA St. Petrus Banden - Venray "t-tamboers - Deurne De Apeldoornse Pijpje PEEL EN MAAS Donderdag 1 september - Pagina 5 19.00 uur Ontvangst van de korpsen in de aula van de Katholieke Technische School aan de Overloonseweg. 19.30 uur: Kassa's geopend bij de toegangen tot de Grote Markt t.w. Grote Straat, Hofstraat, Markstraat. TAPTOETERREIN Grote Markt 20.30 uur: Aanvang voorprogramma te brengen door drumfanfare ,,De Wilberttam- boers" uit Deurne. 21.00 uur: Vlag hijsen op Oude Raadhuis gevolgd door openingsfanfare door MMSK St. Petrus Banden: wel komstwoord ter opening van deze Taptoe. Hierna treden, zonder tijdsaandui ding, de korpsen op in onderstaande volgorde: De Apeldoornse Pijpers Kunst en Genoegen uit Leiden MMSK St.Petrus Banden uit Venray De Apeldoornse Pijpers Drumfanfare Deurne Kunst en Genoegen Hierna volgt de finale waarbij alle korpsen hun medewerking verlenen. Achtereenvolgens De Apeldoornse Pijpers Kunst en Genoegen gezamenlijke Drumfanfare Deurne MMSK St. Petrus Banden Trompetters St.Petrus Banden met Taptoesignaal Alle korpsen gezamenlijk met het "Wilhelmus". Na afloop van de Taptoe gaan de Korpsen, dit in tegenstelling tot voorgaande jaren, naar de aula van de Katholieke Technische School aan de Overloonseweg, waar nog een gezellig samenzijn volgt, waarbij een ieder wordt uitgenodigd. VOORVERKOOPADRESSEN TAPTOE VENRAY Vanaf 20 augustus a.s.: Sigarenhuis Chris Jansen, Grote Markt 22 Sigarenmagazijn Maan, Patersstraat 5a Sigarenwinkel v.Dijck, Langstraat 26 Ola-ijs, Chopinstraat 64 VVV-kantoor Venray, Grote Markt 23 Snackbar Happy Corner, Overloon Hotel-rest. de Zwaan, Vierlingsbeek TOEGANGS PRIJZEN Zitplaats 7,50 Zitplaats 65 6,00 Staanplaats 5,00 Staanplaats 65 2,50 TAPTOE YENkm 3 SEPT. Bij het 15-jarig bestaan van het JTK St. Petrus Banden te Venray werd in 1974 een Taptoe gehouden die zo in de smaak viel dat B&W van Venray verzochten deze jaarlijks te organiseren. In de eerste jaren werd de Taptoe Venray uitgevoerd onder de leiding van de toenmalige dirigent Jan, Eijkhout en sinds 1985 onder supervisie van de huidige dirigent, de heer Jan de Jong uit Deurne. De mini- en majoretten worden geïnstrueerd onder leiding van mevr. Bemadette Hellegers, de tamboers onder leiding van de heer Leo Clabbers, terwijl de leerling-blazers de heer Jan van Kempen als instrukteur hebben; dit alles onder de algehele leiding van de al eerder genoemde heer Jan de Jong. Geinteresseerden kunnen zich opge ven als lid zodat zij in oktober reeds mee kunnen doen met de opleiding die dan van start gaat, bij gebleken geschiktheid kan via het Korps ingeschreven worden voor cursus op de muziekschool. Dit jaar zal wederom, voor de 15e maal, de Taptoe worden gehouden op de eerste zaterdag in september. Naast het organiserende Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden zal deze keer medewerking worden verleend door Show- en Marchingband ,,De Apeldoornse Pij pers" die een gala- en westernshow zal brengen, terwijl „Kunst en Genoegen" uit Leiden eveneens met 2 verschillende shows voor het voetlicht zal treden. Uit de regio zal Drumfanfare Deurne uit Deurne een show op de Taptoe brengen. Al met al belooft het weer een afwisselend en muzikaal gebeuren te worden. De Taptoe wordt gehouden op het voor dit doel ideale Marktplein te Venray op zaterdag 3 september en begint om klokslag 21.00 uur. Vanaf 20.30 uur zal er een aantrekkelijk voorprogramma worden aangeboden hetgeen verzorgd wordt door drum fanfare ,,De Wilberttamboers" uit Deurne. IN HET VOORPROGRAMMA: Drumfanfare De Wilberttamboers is op 13 december 1961 als schooldrumband van de Willibror- dusschool in Deurne opgericht. Na enkele jaren scheidde de drumband zich af van de school en werd een op zichzelf staande vereniging. Er wer den klaroenen en jachthoorns aan geschaft en zo zijn de Wilbert tamboers jarenlang als jachthoorn en trompetterkorps en later als trompetterkorps door het leven gegaan. In die tijd werden veel le prijzen op diverse concoursen ge wonnen en werden zij ook 2 maal Landskampioen, te weten in de 3e en de 2e divisie. Als tromoetterkorns hebben de Wilberttamboers het tot de le divisie gebracht, een pracht prestatie voor een jeugdkorps, want wanneer de leden zo'n 20, 21 jaar zijn geworden nemen zij afscheid van de Wilberttamboers. Erg lang is de Wilberttamboers een club geweest die uitsluitend uit jongens bestond, maar nu sinds enige jaren maken ook meisjes deel uit van de Wilberttam boers. In 1986 werd met een grandioos feest in Deurne het 25-jarig bestaan gevierd. Begin 1987 werd besloten tot overgang naar de Drumfanfarefor matie. Dat hield in dat alle leden intern omgeschoold dienden te wor den en dat een compleet nieuw instrumentarium voor de blazers moest worden aangeschaft. Na anderhalfjaar hard werken zijn de Wilberttamboers weer zover gekomen dat de eerste openbare optredens al achter de rug zijn en de leden en het bestuur van de drumfanfare hoopt dat de komende tijd als drumfanfare net zo succesvol zal mogen verlopen als de geschiedenis als drumband en trompetterkorps. De instructie bij de tamboersgroep is in handen van Jan Kuyten en Theo Janssen. Instructeur van de blazers- groep en muzikaal leider is Ton v.d. Weerd. Tambour-maitre van de Wilberttamboers is Eduard Graat. De Show- en Marchingband DAP is in 1933 opgericht als fluitclub. Na enige jaren werd deze fluitclub uitgebreid met hoornblazers en tamboers. Vervolgens werd in de begin jaren '70 omgeschakeld naar een jachthoorkorps. Ook toen bleef het succes niet uit. In het begin van de tachtiger jaren bleek, het opnieuw omschakelen naar iets anders nood zakelijk. Drunfanfares werden, in tegenstelling tot jachthoorkopsen, steeds meer gevraagd op te treden. Opnieuw gaf DAP blijk van grote flexibiliteit, door ook deze ingrij pende verandering om te zetten in succes. Toen in 1983 ook de uniformen werden aangepast aan de eisen van deze tijd, werd DAP een echte Show-en Marchingband. Dit betekent dat uniform, instrumentarium, muziek keuze, alsmede show-choreografie op een professionele wijze op elkaar zijn afgestemd. Dit alles vond en vindt plaats met een instructie-team dat uit eigen gelederen is voortgekomen. Door de jaren heen heeft de band een reputatie opgebouwd als top- showband. Als zodanig heeft men zich dan ook grote bekandheid verworven in binnen- en buitenland. Zo is de Show-& Marchingband DAP de eerste Westerse muziekvereniging welke in Polen heeft opgetreden. Dit vond plaats in 1987 tijdens een 4-daags verblijf in dat land. Verder is deze band veelvuldig te zien in Duitsland, België, Frankrijk en Denemarken. Uiteraard treedt de band ook veelvuldig in Nederland voor het voetlicht. Zo werd de geheel nieuwe gala-show dit jaar reeds gezien in Rotterdam, Naarden, Enschede, Vries e.v.a. Deze keer mag Venray zich gelukkig prijzen de band tijdens de Taptoe in huis te hebben. U zult kunnen zien en horen dat de band meer in huis geeft dan alleen een gala-show. Er zal nl. tevens worden opgetreden met een Country- Western show. Dan zal blijken dat men naast miciserend-showen, ook kan zingen en dansen. Venray zal zich tijdens deze show in het vroegere Wilde Westen van Amerika wanen.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5