GROEN Gemeente zet milieu-taken op een rijtje (2) Verschuiving in de bij standsbetalingen HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak ."-a jt* HET LICHT OP BEKENDMAKING Kursussen voor algemene recreatiesport- leid(st)ers ZWEMLESSEN Collektekalender september 1988 Nieuwe gemeentegids in voorbereiding Openingstijden zwembad PEEL EN MAAS Donderdag 1 september - Pagina 17 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot H.OOjJur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Met de nota „Gemeentelijke taken op milieuhygiënisch gebied" geeft het college van B, en W. een overzicht van de eigen plannen op het gebied van het milieubehoud. Daarbij is vooral ook veel aandacht gegeven aan wat de ge meente zelf aan beleid kan voeren en welke regelgeving aan andere over heidsinstanties moet worden overgela ten. Juist in dat laatste schuilen de mogelijkheden en vooral ook de on mogelijkheden voor een gemeente om een goed milieubeleid te voeren. Vori ge week aandacht voor de Hinderwet - deze week de overige onderwerpen uit de nota: waterverontreiniging, lucht verontreiniging, geluidhinder en bo demverontreiniging. WATERVERONTREINIGING De gemeente heeft bij de voorko ming van waterverontreiniging een be langrijke taak. Die taak wordt op di verse terreinen verdeeld tussen ener zijds het waterschap en anderzijds de gemeente. Voor lozingen op het ge meentelijk riool en het oppervlaktewa ter door bedrijven is evenwel hoofdza kelijk het waterschap verantwoorde lijk, zodat in de praktijk de taak van de gemeente zich vooral toespits op de bescherming van de riolering. Voor het lozen op sloten is toestemming van de gemeente nodig, behalve in de ge vallen waar het gaat om een openbare watergang, waar die toestemming ver? kregen moet worden bij het water schap. Binnen het plangebied van de Ruilverkaveling Overloon-Merselo, is de landinrichtingsdienst begonnen met de uitvoering van de kavelin- richtingswerkzaamheden. Binnen de gemeente Venray in aanvang gemaakt met de werkzaamheden in de omgeving van Weverstraat. V< zover voor de verrichten we* een kapvergunning nodig w- is deze door de Plaatselijke Commissie (dit is in fiete de opdrachtgever in naam van alle belanghebbenden) aangevraagd. In een aantal gevallen is deze vergunning verleend, vaak onder voorwaarde van een heiplant na de herinrichting. In andere gevallen is de gevraagde vergunning niet verleend. Bij de uitvoering wordt de nalening van deze besluiten door de gemeente gecontroleerd. Dit gebeurt in samen werking en overleg met de medewer kers van de landinrichtingsdienst. De aangevraagde aanlegvergun- ningen en de verzoeken om een wijziging van het bestemmingsplan zijn nog in behandeling bij de diverse instanties. Burgemeester en Wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 augustus 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. - de bouw van een woning en garage aan de Oranjestraat, t.n.v. de fam. Polman; - het uitbreiden van de woning aan de Boterpot 7 te Merselo, t.n.v. W. Loonen; - het uitbreiden van de woning Haag 11 te Merselo, t..n.v. P.J.H. van Dorresteyn - hel oprichten van een ponystal aan de Kiekweg, t.n.v. H. van Hoof; - het bouwen van 18 premiekoop woningen aan Kogeldistel 38 t/m 46 even, Kamperfoelie 79 t/m 87 oneven, Kamperfoelie 82 t/m 94 even, t.n.v. Maasveste b.v.; - het bouwen van 10 vrije sector- woningen aan Kogeldistel 18 t/m 36 even, t.n.v. Maasveste b.v.; - het bouwen van een garage/ berging en tuinmuur aan de Boter bloem 5, t.n.v. A. Steeghs; - het bouwen van een garage/ berging en tuinmuur aan de Boter bloem 3, t.n.v. H. Thijssen; - het bouwen van een carpoort aan de Langeweg 66, t.n.v. H. van de Beker om: - de verbouw van het pand Henseniusstraat la tot snackbar, t.n.v. J. Panken; - de interne verbouw van het pand Leunseweg 2, t.n.v. IMBO Venray. De Burgemeester van Venray, mr. H.J.m. Defesche. Burgemeester en Wethouders van Venray, maken bekend dat de Verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vee in de gemeente Venray, door de gemeente raad vastgesteld in zijn vergadering van 26 oktober 1982 en in werking getreden op 1 januari 1983 bij besluit van de gemeenteraad van 28 juni 1988 is ingetrokken, omdat het in bovengenoemde veror dening bepaalde een rijksaangelegen heid is geworden, welk besluit is goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg op 19 juli 1988, nr. BR 10317. Burgemeester en Wethouders voornoemd, mr.H. Defesche,, burgemeester drs. A. de Bever, secretaris LUCHTVERONTREINIGING In het verleden werd de luchtveron treiniging tegengegaan door toepas sing van de Hinderwet. Sinds 1972 kennen we evenwel de Wet inzake de Luchtverontreiniging. Vergunningen in het kader van die wet worden afge geven door het provinciebestuur. Van oudsher zijn er echter ook in gemeen telijke verordeningen regels vastgelegd voor het voorkomen van stankoverlast en luchtverontreiniging. Zo is voor wat de stankoverlast betreft besloten dat op het land uitgereden mest bin nen 24 uur moet worden „onderge werkt". GELUIDHINDER De Wet Geluidhinder verplicht de gemeenteraad regels in te stellen voor het gebruik van geluidsappartuur in horeca-inrichtingen. De Venrayse ge meenteraad heeft die regels vastgesteld in 1983 en ze hebben betrekking op: - recreatie-inrichting - muziek in horeca-inrichtingen; - andere vormen van geluidhinder, zoals van motorvoertuigen en dieren. Optreden tegen het zogeheten bu rengerucht is in de praktijk een moei lijke zaak, zo valt in de nota te lezen: „Immers, optreden van de overheid en van de gemeentepolitie... zal de verstandhouding tussen de buren on derling niet ten goede komen." Dus laten we zacht zijn v.oor elkaar! Ook voor industriële bedrijven gel den strenge regels ten aanzien van ge luidsoverlast. De vergunningen die daarvoor verleend worden komen pas tot stand na het verrichten van ge luidsmetingen. In diverse gevallen worden dergelijke metingen vrricht bij de nieuwbouw van woningen. BODEMVERONTREINIGING Een aantal wetten biedt de gemeente de mogelijkheid om door middel van vergunningen of verordeningen de bo dem te beschermen. Dit zijn met name de Afvalstoffenwet, de Hinderwet en de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Als door een overtreding de bodem toch is vervuild, kan sanering van de grond worden afgedwongen. De afval berg groeit in Nederland zo gestaag, dat de afzonderlijke aanpak per ge meente geen goede zaak zou zijn. Zo worden er daarom per provincie plan nen opgesteld, voor de verwijdering van afval, o.a. voor het huisvuil, maar ook voor autowrakken. Het is immers bekend, dat veel autosloperij en zich bevinden op plaatsen waar die vanuit milieu-oogpunt niet acceptabel zijn. Ook in Venray doet die situatie zich aan de Endepoel voor. In de nota spreekte het gemeentebestuur nog maals uit dat handhaving van die be wuste bedrijven déér niet mogelijk is. Ook huishoudelijke afval kan voor aanzienlijke bodemverontreiniging zorgen. Daarom zorgt het gemeente bestuur er voor dat tenminste éénmaal per week het huishoudelijk afval wordt ingezameld. Al diverse jaren ge beurt dit door een particulier bedrjf. Voorkomen is natuurlijk beter dan genezen, maar het kan een erfenis uit het verleden zijn dat ernstige gevall van bodemverontreiniging nu pas aan het licht komen. In dat geval moet er vaak naar het middel van de sanering worden gegrepen. Veelal op kosten van de vervuiler - „veelal", want de vervuiler is niet altijd te achterhalen. INZAMELING KLEIN CHEMISCH AFVAL Het inzamelen van klein chemisch afval, zoals verfresten of batterijen, is geen uit de wet voortvloeiende ver plichting van de gemeente, maar ge woon een stuk serviceverlening uit milieu-oogpunt. Dit chemisch afval kan ingeleverd worden bij de gemeen- tewerf in de Acaciastraat (naast de brandweerkazerne). Dit is een eerste stap op de weg van het gescheiden in zamelen van afval. Immers, met huis houdelijke afval als groenten en schil len kan nuttig worden omgegaan, bij voorbeeld door zelf compost te ma ken. TOEKOMST In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht heeft de gemeente geen taak bij de uitvoering van de Meststoffen- wét. En wat voor die wet geldt, geldt ook voor vele andere milieuwetten. Soms moet een gemeente een deel van de regels opstellen of controleren, soms zou zij dat wel willen, maar is het gewoonweg niet toegestaan. Juist dat probleem speelt de gemeente parten waar het gaat om bijvoorbeeld het te- „De afvalberg groeit nog steeds, maar veel van dat afval hoeft niet op de belt te komen. Lever daarom in ieder geval het klein chemisch afval, zoals batteri jen en verfresten in op de gemeente- werf aan de Acaciastraat!" gengaan van de ammoniak-uitstoot hier in Venray. Het gemeentebestuur wil daarom meer mogelijkheden heb ben om de problemen die zij te lijf wil gaan ook werkelijk aan te kunnen pakken. Om die reden nam de ge meenteraad dinsdag jl. onderstaande motie unaniem aan: De gemeenteraad van Venray, in vergadering bijeen op dinsdag 30 au gustus 1988, overwegende dat, - de zorg voor het milieu van onze gemeente wordt gedeeld door. alle in de gemeenteraad vertegenwoordigde politieke partijen; - de ernst van de milieubelasting door ammoniakmissie in de gemeente Venray ver uitstijgt boven het lande lijk gemiddelde; - aan het lokaal beleid ter verlaging van dit niveau slechts een beperkt in strumentarium ter beschikking staat; - het landelijk bestuur vorm kan ge ven aan specifieke maatregelen voor noodgebieden als onze gemeente, eventueel vooruitlopend op generieke maatregelen; - wij er van uitgaan dat daarbij met name rekening wordt gehouden met de economische en sociale belangen van kleinschalige agrarische bedrijven, draagt het College van B. en W. op om: - er bij de ministeries van Land bouw en Visserij en Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu op aan te dringen specifieke maatregelen te treffen die op afzienbare termijn lei den tot aanzienlijke reductie van de ammoniakbelasting in de gemeenten met een te hoge am-em zoals in de ge meente Venray, en - deze motie ter kennisname en ad hesiebetuiging te zenden aan de ge meenten van Noord Limburg en Zuid oost Brabant. en gaat over tot de orde van de dag. In oktober 1988 starten in Limburg weer cursussen voor Recreatiesport- leid(st)ers. Deze opleidingen zijn bestemd voor vrijwilligers die graag leiding willen gaan geven aan recreatieve sportbeoefening of dat misschien al jaren doen. In de cursus leer je vlot te organiseren, spelregels van een aantal takken van sport, wat je moet doen om blessures te voorkomen en vooral: een goed spelleider/ster te worden. Daarnaast wordt aandacht besteed aan spel vormen in de zaal en buiten, gezelschapsspelen, grote organisatie vormen en kampactiviteiten. De cursussen worden, afhankelijk van de aanmeldingen gegeven in een plaats binnen de volgende regio's: - Venray, Venlo; - Weert, Roermond; - Sittard, Heerlen, Maastricht. om aan deze opleiding te kunnen deelnemen dient men minimaal 17 jaar oud te zijn. Wel moet je rekenen op een cursusduur van een half jaar op 1 avond per week. De kosten bedragen 250,- aan cursusgeld en 35,- aan materiaalkosten. De opleiding wordt afgesloten met een examen; geen examen waar je bang voor hoeft te zijn, als je altijd hebt meegedaan. Wel geeft het de kwaliteit aan die je hebt bereikt. Een officieel door het Ministerie van W.V.C. erkend diploma is je beloning. Nadere informatie en opgave kan geschieden bij Sportservice Limburg, (tel 04490-25988) of bij de afdeling Sportzaken en Recreatie van voor noemde Gemeenten. De afgelopen weken zijn de door de gemeente Venray in januari 1985 ver leende „overbruggingsuitkeringen" weer in de aandacht gekomen. Deze voorschotten werden toen verstrekt omdat de uitkeringen voortaan 14 da gen later zouden worden uitbetaald. Hieronder de feiten daarover nog eens op een rij. BETAALDATUM Uitgangspunt van de gemeente Ven ray is dat een cliënt zo spoedig moge lijk de uitkering uitbetaald krijgt waar hi of zij recht op heeft. Vandaar dat in een aantal gevallen de gemeente voor schotten verstrekt - nog voordat de eerste maanduitkering officieel kan worden vastgesteld en uitbetaald. De ze voorschotten worden overbrugging suitkeringen genoemd. De overbrug gingsuitkeringen worden dan later in termijnen verrekend met de volgende maanduitkeringen Van belang voor de cliënt is ook dat de uitkering op basis van de juiste cij fers kan worden vastgesteld. En juist dat was de aanleiding om in januari 1985 de betaaldatum te verschuiven van het einde van de maand naar het midden van de eerstvolgende maand. WAAROM DEZE VERSCHUIVING? Bijstand is eigenlijk een soort aan vulling op de eigen inkomsten van de mensen die te weinig geld hebben om van rond te komen. Dit betekent dat pas wanneer vaststaat hoeveel iemand in een maand daadwerkelijk verdiend heeft, de gemeente kan uitrekenen hoeveel bijgepast moet worden in de vorm van bijstand. Bij het betalen van de uitkering op het einde van de maand is er onvoldoende tijd om uit te rekenen hoeveel dat moet zijn. Daar om kon het vóór 1985 regelmatig ge beuren dat de inkomsten van augustus - bijvoorbeeld uit deeltijdwerk - pas eind september werden gekort. Dit was vervelend voor de cliënt en leidde vaak tot onduidelijkheden. Door het verschuiven van de betaaldata naar een later tijdstip, kwam er wel vol doende ruimte om de inkomsten van augustus met de uitkering van au gustus te verrekenen. Op zich doen zich sinds die tijd dan ook veel minder problemen voor. WAAROM DE OVERBRUGGINGSUITKERING? Duidelijk is dat de gemeente door het verschuiven van de betalingsdag de mensen niet tekort mag doen. Daarom werd voor de overbruggingsperiode gewoon bijstand verstrekt. WAAROM TERUGBETALEN? De gemeente beschouwde de over bruggingsuitkering in '85 als een soort voorschot op de uitkering die 14 dagen later werd terugbetaald. Dit voorschot zou dan terugbetaald moeten worden, omdat anders over eenendezelfde peri ode tweemaal bijstand zou worden ge geven. Ook het ministerie - dat de overbruggingsbijstand aan de gemeen te zou moeten vergoeden - was deze mening toegedaan. Nu in 1988 is ge bleken, dat de Kroon, als hoogste rechter in deze kwestie - een andere mening heeft. UITSPRAAK VAN DE KROON De Kroon is kort gezegd van mening dat de bijstandsuitkering beschikbaar is voor de periode na de uitbetaling. Daarom zag de Kroon in haar recente uitspraak, de overbruggingsuitkering als gewone bijstand die niet terugbe taald hoeft te worden. Over de daad werkelijke terugbetaling beslist echter de kantonrechter en die heeft in deze kwestie nog geen uitspraak gedaan. Die uitspraak wacht de gemeente nu af. Veel zal afhangen van de argumen ten die de kantonrechter zal gebruiken bij zijn beslissing, zodat het hier nu weinig zin heeft daar op in te gaan. Niettemin kan nu al gesteld worden, dat het gemeentebestuur in de toe komstige ontwikkelingen de belangen van de cliënten centraal zal blijven stellen. Vooralsnog zal er ten aanzien van de overbruggingskredieten dan ook niets veranderen en zodra de kan tonrechter uitspraak heeft gedaan, zal in deze rubriek nadere informatie wor den verschaft. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: - J. Backus, Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn (Lb), op 24 augustus 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/ wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn (Lb); - Maessen Machines b.v., Gezel- lenbaan 7 te Ysselsteyn (Lb), op 24 augustus 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het oprichten en in werking hebben van een herstelin richting voor landbouwwerktuigen, gelegen aan de Gezellenbaan 7 te Ysselsteyn (Lb).; - Maatschap Cornelissen, Ripse- weg 4 te Vredepeel, op 24 augustus 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij gelegen aan de Ripseweg 4 te Vredepeel. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 oktober 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat door hen op de aanvraag van: F. Franken, Kempkensberg 30 te Ysselsteyn Lb., op 24 augustus 1988 is besloten, aan vrager niet ontvankelijk te verklaren. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag worden ingezien van 09.00 tot 12.00 uur tot 2 oktober 1988. Tol deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op iedere don derdag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een be roepschrift (in duplo) worden inge diend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, diegene die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwa ren hebben ingediend en diegene die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, postbus 20019,2500 EA 's Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 1 september 1988 Burgemeester en wethouders voornoemd, Gemeentelijk Combi-zwembad Parkweg 2 5801 PP Venray. Met ingang van 5 september a.s. starten de zwemopleidingen voor het A, B, Basiszwemdiploma, Zwem- vaardigheidsdiploma 1,2 en 3. In schrijvingen dagelijks aan de kassa van het zwembad van 10.00-19.00 uur. Lestijden: Opleiding A-diploma. Maandag en donderdag: 16.00- 16.30; 16.30-17'00; 17.00-17.30; 17.30 -18.00. Dinsdag en vrijdag:16.30-17.00; 17.00-17.30. Vrijdag: 16.00-16.30. Opleidingen B-diploma Vrijdag: 17.30-18.00. Opleiding Basiszwemdiploma Zaterdag: 11.00-11.30; 11.30-12.00. Opleiding Zwemvaardigheid 1,2,3 Dinsdag 17.30-18.00. T/m 11 sept. Koningin Wilhelmina Fonds (landelijke aktie); op 17 sept. Gymnastiekver. St. Christoffel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen); van 19 t/m 25 sept. Prinses Beatrix Fonds (landelijke aktie); van 26 sept. t/m 2 okt. Niersticht ing Nederland (landelijke aktie). Kledinginzameling Van 1 t/m 15 sept. wordt er een kledinginzamelingsaktie gehouden door Stichting Salvatoriaanse Hulp- aktie. Kermis Van 3 t/m 6 sept^js het kermis in In december verschijnt de nieuwe editie van de gemeentegids Venray. Die gids zal de gemeente uitgeven in samenwerking met City Tourist Promotions uit Drunen, die ook de vorige gids verzorgde. Ook nu weer komt de gids bol te staan van de we tenwaardigheden over Venray zelf, de gemeente, het verenigingsleven, het bedrijfsleven en de vele voorzienin gen. De gids wordt in december huis- aan-huis gratis verspreid en verder via de gemeente aan belangstellenden en nieuwe inwoners verstrekt. Voor hen is het veelal de eerste kennismaking met Venray. Uiteraard wordt er in de gids volop/ ruimte vrijgehouden voor onderne mers en instellingen om te adverteren. De acquisitie daarvoor is in handen van het al eerder genoemde City Tourist Promotions. Verder zullen alle instellingen en verenigingen die in de vorige editie vermeld stonden worden aangeschreven om wijzigingen door te geven. Nieuwe instellingen en vereni gingen die graag vermeld willen wor den in de gemeentegids kunnen hun kerngegevens het beste nog voor 20 sept. a.s. doorgeven (schriftelijk) aan het bureau Voorlichting en Inspraak van de gemeente Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Vr(j zwemmen Vroege zwemmers: Ma: 08.00-08.30 Di: 07.00-08.30 Wo: 08.00-10.00 Do: 07.00-08.30 Vr: 08.00-09.00 Za: 08.30-10.00 Jeugd: Ma: 18.30-19.45 Di: 18.30-19.45 Wo: 14.00-17.00 Do: 18.30-19.45 Vr: 18.30-19.45 Za: 14.00-16.00 V.a. 16 jaar: Ma: 21.00-22.00 Di: 21.00-22.00 Dames: Di: 20.00-21.00 Wo: 10.00-12.00 65 Di: 15.30-16.30 Wijzigingen voorbehouden. [art. 18a van de Wet R.O.] Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestem mingsplan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - het vernieuwen van een vogelhok /volière aan de Chopinstraat 31, t.n.v. Th.H.W. Voesten. De bouwplannen liggen met ingang van 2-9-1988 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. De Burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 17