Horecabedrijven tasten woongenot aan PEEL EN MAAS REGIONALE JIL SANDER Uit de raad van de gemeente Vierlingsbeek Oproep voor mensen met fibromyalgie Oproep accordeonisten dag Freulekeshuus op Omroep Limburg 350 Cafévoetballers naar Venray RESTAURANT Steenrestaurant Au Cygne OERMETTEN geopend INSLUIPING 10 sept, viert het recreatieve voetbal in Venray feest. De plaatselijke FC Hen to zet weer eens zijn organisatorische krachten aan het werk en weet onder leiding van Toine Thielen de bestaande grenzen van een café-voetbaltoernooi te verleggen. Maar liefst 28 teams uit het gehele land nemen deel aan dit 10-jarig bestaansfeest van de organiserende vereniging die met zijn 38 leden tot een van de bekendste en actiefste café-voetbalteams van onze regio behoort. De dag indeling van de 10e sept. ziet er als volgt uit: 9.30 Aanvang poule wedst. (6 velden). 14.00 Aanvang 2e ronde (4 velden). 15.45 Aanvang Vi finale. 16.20 Finales 18.00 Aanvang lopend buffet in de SVV kantine de Boggert. 20.00 Aanvang prijsuitreiking en aansluitend feestavond met Top 40 orkest Zipper in den Boggert. Opmerkelijk is de deelname van teams uit Utrecht, Heerlen, Leiden en zelfs uit Engeland. Aid Hento, bestaande uit spelers van de FC Hento van het eerste uur, vormt een onbekende factor waar echter wel degelijk rekening mee gehouden moet worden. Dat er buiten het voetballen nog andere dingen gebeuren op deze mooie dag, mag duidelijk zijn uit het dagprogramma. Na de wedstrijden is ANNO: 1678 Grote Markt 2a-4 - VENRAY - Tel. 04780-86969 (eten van de steen) Vanaf 1 september is het restaurant van ,,De Zwaan" weer In onze oergezellige, nostalgische kelder bereidt U in het vervolg zelf uw diner op een warme steen, zoals in vroeger tijden de Egyptenaren dat deden. Mocht U niet van de steen willen eten, dan zijn er 3 voortreffelijke menu's samengesteld door onze chefkok. Ter gelegenheid van de heropening presenteren wij de hele maand september bij uw gekozen diner een heerlijk glas wijn Ons steenrestaurant Au Cygne is dagelijks geopend van 17.00 tot 22.00 uur. Zaterdags en zondags van 15.00 tot 22.00 uur. Op dinsdag zijn wij gesloten. Om wachttijd te voorkomen is tijdig reserveren gewenst! Telefoon 04780-86969 HOTEL DE ZWAAN VENRAY er de mogelijkheid om deel te nemen aan het lopend buffet en later is een ieder uitgenodigd op de feestavond die opgeluisterd zal worden door het Top-40 orkest Zipper. De prijsuitreiking zal uitgevoerd worden door een bekende en prominente voetballer (men spreekt Hopelijk zal deze dag weer aantonen dat h$t recreatieve voetbal in Venray goed-georganiseerd bezig is en met zo'n 200-250 spelers verdeeld over 11 clubs serieus genomen dient te worden. Foto: FC Hento in 1987 tijdens de presentatie van de nieuwe trainings pakken. In de gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden o.m. de volgende besluiten genomen. Verkoop van een perceeltje grond aan de heer Poels, grenzend aan zijn achtertuin, van de woning aan de Kuluutsheuvel te Overloon, tegen de prijs van ƒ20,- per m2. Verkoop van een perceeltje grond aan Henra BV te Overloon, grenzend aan het bedrijfsterrein. Hier werd de prijs bepaald op een strook van ƒ10,- per m2; de rest tegen een prijs van ƒ30,- per m2. Handelsonderneming Siebert in Vierlingsbeek kan zijn aan de Spoorstraat gelegen woning gaan in richten als bedrijfsruimte nu de ge meenteraad accoord ging met het voorstel van b. en w. Dit betekent ech ter niet, dat in die straat iedereen maar een bedrijf zal kunnen beginnen. Op de lijst van Rijksmonumen ten zijn nu ook de panden Voortweg 8 te Groeningen en Kapelstraat 1 te Holthees geplaatst. Het pand Voor tweg zal voor ƒ150.000,- en de Ka pelstraat voor ƒ65.000,- gerestaureerd moeten worden. Thans is echter maar een bedrag gereserveerd van ƒ35.865,- zodat het nog even wachten zal zijn, voordat men met de restauratie kan beginnen. De basisschool te Maashees kan de gevraagde brandblusmiddelen aan schaffen. ƒ18.300,- Werd beschikbaar gesteld voor herstel van het dak van de brandweerkazerne. De vaststelling van de huurove reenkomsten van de gemeentelijke rij en gildeterreinen en de vaststelling van de vrijwel onveranderde huurtarieven van de sportzaal te Maashees, werden conform het voorstel aangenomen. De EHBO-verenigingen werden gesubsidieerd met ƒ5,50 per gediplo meerd lid en ƒ150,- per verbandpost. De gemeentelijke legesverorde- ning werd aangepast nu de gemeente zelf de paspoorten zal moeten uitge ven. Bijschrijving van een kind op het paspoort van de ouders werd bepaald op ƒ7,50 per kind. ƒ28.350,- Kan worden besteed voor de aanschaf van drie personal computers. Er wordt al langer gewerkt met personal computers, maar die zijn eigendom van de ambtenaren per soonlijk. BOUWEN IN OVERLOON Volgens een krantenbericht zou er een bouwstop zijn ingesteld in Over loon. Er was, volgens de CDA woord voerder, nogal paniek ontstaan in het anders zo rustige kerkdorp. Hij, en met hem ook andere raadsleden, vroe gen zich af waarom dit punt niet eerst in de commissie ter sprake was ge bracht. Ook wethouder Litjens had zich aan dat artikel geërgerd. Wat is er precies aan de hand. Voor lopig zullen er geen bouwvergunnin gen meer worden afgegeven voor wo ningbouw in Overloon. Signalen va nuit de Provincie dwingen het college daartoe. Maar alle aanvragers van dit moment, zijn aan hun trekken geko men. Feit is, dat indien men zou blij ven doorgaan met het verlenen van bouwvergunningen in Overloon, er dan in de toekomst geen grond meer beschikbaar zal zijn. Gezien echter dat momenteel alle verwachtingen zijn ge honoreerd, is door het uitstel geen schade voor adspirant-bouwers ont staan. Intussen zal het gemeente bestuur er alles aan doen om met het Provinciebestuur een oplossing te zoe ken waardoor het ook in de toekomst mogelijk zal zijn dat inwoners van Overloon in hun eigen plaats kunnen bouwen. Aansluitend gaf de raad toestemming aan de heren van de Pasch in Overloon om twee woningen te bouwen. Nu ,,de Maashegge" geopend is, werd door het CDA gevraagd naar de mogelijkheden van gebruikmaking van deze sportzaal. Overleg daarover zal binnenkort plaatsvinden. De sport zaal voldoet niet aan de eisen van de wedstrijdsport. INBRAAK IN TRACTOREN In twee, op het terrein van gemeente werken staande, tractoren is inge - broken. Twee brandblussers en een luidspreker werden ontvreemd. BEVEILIGINGSSYSTEMEN of inbraak Ook U maakt grote kans op ongewenst bezoek. U kunt er zelf wat aan doen! Bel vrijblijvend A t.m. Z Beveiligingssystemen Postbus 344, 5800 AH Venray Tel. 04780-85839, Serenadestraat 46 van een speler die onder contract staat bij 'n grote lampenzaak" in Eindhoven) wiens naam door de organisatie geheim gehouden zal worden. Buiten de le prijs ziet men de sportiviteitsprijs als een even grote beloning als de winst van het toernooi. Een aantal bewoners van de Henseni usstraat - tussen Henseniusplein en hoek Leeuwstraat - heeft zich met een uitgebreid schrijven tot het gemeen - tebestuur gewend, omdat zij zich in hun woongenot voelen aangetast. In de van oudsher bedoelde woonstraat zijn voor en na een café en enkele eetgelegenheden geopend. Op zich niet zo'n kwalijke zaak, was het niet, dat de bezoekers aan deze gelegen - heden in de nachtelijke uren nogal wat rumoerig zijn en overlast bezorgen. Die overlast bestaat uit te harde muziek, achtergelaten bier - glazen, shoarma-resten etc. Ook het wateren tegen gevels en in portieken wordt, begrijpelijker wijze als on - houdbaar ervaren. De druppel die de emmer deed overlopen, was de vestiging - juist voor Venrayse kermis - van een Egyptische bar-bistro, in een al geruime tijd leegstaande woning, welke de laatste jaren als opslagplaats in gebruik was. Zonder enige kennisgeving vooraf - bijvoorbeeld via de hinderwet - werden er enkele lichtbakken tegen de gevel geschroefd en het armtierige interieur enigszins opgeknapt en vernieuwd. En vrijwel zeker kon worden aangenomen, dat de exploitant in geen enkel opzicht voldeed aan de door de Vestigingswet gestelde eisen, maar zich bovendien niet stoorde aan gemeentelijke be - palingen. De brief op poten had als eerste gevolg dat de politie de nachtelijke patrouille kennelijk heeft uitgebreid en de kastelein(s) gewaarschuwd heeft de sluitingstijden in acht te nemen en geluidshinder te vermijden. Dat zulks niet veel resultaat opleverde bleek toen door de politie afgelopen weekend procesverbaal moest worden opgemaakt omdat een lokaliteit nog om 4.20 uur 's morgens open was. Officieel moeten de café's om 2.00 uur dichtgaan, maar in de praktijk komt dat neer op half drie. Behalve natuurlijk de uitzonderingsgevallen... Ook de Keuringsdienst voor Waren is - al dan niet geattendeerd door de buurtbewoners - in het geweer gekomen en heeft bij de nieuwe vestiging een en ander gecontroleerd. Gevolg was dat de Egyptische bar-grill Cairo de deur moest sluiten, omdat niet voldaan was aan de voor zo'n bedrijf geldende bepalingen. Intussen is ook klacht neergelegd vanwege gebrek aan brandbeveili- I ging. Bedoelde brief, welke ook aan de raadsleden was toegezonden, was in de raadsvergadering van dinsdag jl. onderwerp van gesprek. Zo vond de VVD, dat de gemeente hier wel degelijk de vingers aan de pols moest houden, om uitwassen te voorkomen. De PvdA eiste strikte naleving van de wettelijke voorschriften. En de betreffende bewoners dienen op de hoogte te worden gesteld van de maatregelen die de gemeente zal gaan nemen. De voorzitter stemde daar geheel mee in. Het college zal zo spoedig mogelijk én zo konkreet mogelijk de brief beantwoorden en vertellen wat ze van plan is te doen. Dhr. Van de Vorle schaarde zich achter de vorige sprekers, maar stelde bovendien nog 'ns uitdrukkelijk, dat, wanneer de gemeente streeft naar een leefbaar centrum, daar ook de Henseniusstraat bij behoort. Na de vergadering kregen twee bewoners van de Henseniusstraat de gelegenheid over deze kwestie nog het woord te voeren. Mevr. Goumans dankte daarbij het college en de raad voor de toezeggingen, die hopelijk tot een goede oplossing zullen bijdragen. •De problemen, aldus deze mevrouw, zijn mogelijk terug te voeren op de onbekendheid van de buitenlanders met onze Nederlandse wetgeving. Maar zo zei ze, dit was allemaal niet nodig geweest, want enkele maanden geleden had zij persoonlijk wethouder Willems al op deze problematiek gewezen De heer Clephas deed nog eens een flinke duit in het zakje, door voor de vuist weg een dozijn overtredingen op te sommen, waaraan de nieuwe exploitant zich zou hebben schuldig gemaakt. Overigens schijnt deze man nu reeds voor de derde keer (en zonder succes) een bedrijf te hebben opgericht... Uit het antwoord van de voorzitter, bleek eens te meer, dat de gemeente in feite alleen maar kan optreden als overtredingen zijn geschied DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 Nr. 35 HONDERDENNEGENDE JAARGANG Wij willen graag voor Venray en omstreken een werkgroep oprichten. Om met elkaar te praten over therapieën en evt. te zwemmen. Een en ander zal onder deskundige begeleiding gaan plaats vinden. De reumatoloog Dr. Masek en het fysiotherapeutisch instituut Langstr. 42a te Venray hebben reeds hun medewerking toegezegd. In Venlo is intussen met succes zo'n werkgroep opgericht. Graag verzoeken wij alle mensen met fibromyalgie, geheel vrijblijvend, met ons contact op te nemen. Contactpersoon: Mevr. C. v.c. Oetelaar Laagriebroekseweg 2 5809 ET Leunen Tel. 04780-87650 Voor de 2e maal in haar jonge bestaan organiseert café de Bonte Koe een accordionistendag. Op zondagmiddag 16 oktober is het weer zover. Liet vorig jaar de franse accordionist u genieten van zijn muzettes, nu zal deze dag gepresen - teerd en opgeluisterd worden door de bekende Nederlandse zanger/accor - dionist Theo Diepenbroek. Bij deze roepen we liefhebbers en muzikanten met hun accordeon of trek harmonica op om op het open podium hun lied te komen spelen, alleen, in groepjes of samen met Theo Diepenbroek. Deeenen die interesse hebben ziin/ haar bijdrage aan deze middag te geven, verzoeken we vriendelijk om kontakt op te nemen met café de Bonte Koe, Hoenderstraat 4 te Venray, telefoon 10137. Vandaag, donderdag 1 september, zal Omroep Limburg om 17.30 uur speciale aandacht besteden aan de Jubileumtentoonstelling: De onder - kant van Venray; 30 jaren archeo - logie-verzameling. Redacteur Hans Op de Coul zal daarover in het museum 'tFreulekes huus een gesprek hebben met de heren Jan Renkens en Paul RuJand. De Onderkant van Venray is nog tot en met 25 september a.s. te bezichtigen in het museum aan de Eindstraat 8. Op de foto een van de vele tentoongestelde voorwerpen. Deze schaal van de 17e eeuws Tegels aardewerk, is gevonden in Oostrum en afkomstig van het voormalige klooster Bethlehem. Ruim tweehonderd bezoekers waren vorige week zondag in de Schouwburg aanwezig bij de officiële opening van de „Regionale" expositie van schilder werken van 20 kunstenaars uit de „Eurregio". De opening werd verricht door deputé G. Kockelkorn. De inleiding werd gehouden door de heer J. den Boer, voorzitter van de Werkgroep Cultuur van de Grensregio Rijn-Maas-Noord. Onder, de aanwezigen bevinden zich o.a. de burge meesters van Venlo en Venray, de Venrayse wethou ders mevr. Hoppenreijs en dhr. Van Oers, alsmede de Stadtdirector van Nettetal (D.). „Regionale" is een expositie van hedendaagse schilderkunst, georganiseerd onder auspiciën van de Grensregio, bij gelegenheid van haar tienjarig bestaan, en waaraan Duitse en Nederlandse kunste naars uit deze regio deelnemen. Een prachtige in kleuren uitgevoerde catalogus, ad ƒ15,- aan de schouwburg-kasse verkrijgbaar, geeft tekst en uitleg van de geëxposeerde werken, waarvan er diverse te koop zijn. De expositie wordt in Venray gehouden tot 17 sep tember a.s. en is te bezichtigen van 's maandags tot vrijdags van 10.00 tot 16.00 uur. Na 17 september verhuizen de schilderwerken naar een expositie in de Werner Jaegerhalle te Nettetal-Lobbericht. INBRAKEN - Door forcering van een tussen deur was toegang verkregen tot een in de Grotestraat gevestigde hakkenbar. Er bleken twee tassen ontvreemd te zijn ter waarde van 250,—. - Ook was met geweld toegang verkregen tot een aan de Hensenius straat gelegen cafe. Daar bleken twee speelautomaten geledigd te zijn. Hoe groot de buit was kon niet worden medegedeeld. Er was ook nog getracht brand te stichten, maar dat is door tijdige ontdekking niet gelukt. - Door forcering was toegang verkregen tot de winkelshop onder het ziekenhuis. Hier bleken rookar tikelen en snoepgoed ontvreemd te zijn. TWEE INBREKERTJES AANGEHOUDEN Door forcering was toegang ver kregen tot de in de Grotestraat gevestigde Moto-shop. Daar bleken ontvreemd te zijn 200 sleutels, enkele tassen en spuitbussen. Het gelukte de daders aan te houden: een 14 jarige Venrayse knaap, die bekende in gezelschap van zijn 13 jarige vriend de inbraak te hebben gepleegd. Die sleutels, zo hebben ze ver klaard, zouden zij gebruiken bij inbraken. De spuitbussen hebben ze leeggespoten op de Dependance van de MAVO aan de Oostsingel. Het is niet de eerste keer dat het tweetal in aanraking komt met de politie. Van 30 augustus t/m 3 september a.s. is bij ons in de parfumerie een internationale top-visagiste aanwezig. Zij zal U graag een persoonlijk huid- en make-up-advies geven en, indien U dit wenst, de make-up bij U aanbrengen. Zij demonstreert de nieuwste make-up kleuren voor najaar en winter, die volledig afgestemd zijn op de nieuwe modekleuren. Bij aankoop van een Jll SANDER produkt ontvangt iedere cliënt een leuk presentje. Wij adviseren U van te voren even te bellen voor een afspraak, zodat wij tijd voor U kunnen reserveren. PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Passage 12 Venray Telefoon 04780-83877 TOP-VISAGISTE VAN JIL SANDER GEEFT U PERSOONLIJK ADVIES

Peel en Maas | 1988 | | pagina 13