SCHAKEN S.V. Phoenix Vakantie Limburgse gehandicapte kinderen naar Texel Triathlon- vereniging Venray-Regio MIDGETGOLF „BUITENLIJST' HILHQÜa H.V. MANUAL P.H.V. JBC Venray '80 TRIMCLUB Badmintonclub Venray JUMPERS '76 Triathlon- vereniging NWB ronde Vierlingsbeek GEBR. MARTENS Nieuwe cursussen- Alliance- Frangaise Dansen voor senioren bij Danscentrum- Janssen Speel-O-Theek a9'n«pE£L EN MAAS i Donderdag 18 augustus - Pagina 9 Over 3 weken vindt weer de 4e [Triathlon van Venray plaats, waar- jnen deze week nog in kan schrijven. Op 20 augustus sluit de inschrijving, organiserende verenigingen, iathlonvereniging Regio Venray, T.W.C. Oostrum zullen ook dit jaar weer zorgen dat het totale gebeuren [vlekkeloos zal verlopen. Alle starts en ikomsten zullen weer bij het neentelijk Combizwembad van JVenray zijn. Buiten de Triathlon is er dit jaar voor het eerst de mogelijkheid om deel te nemen aan |l/l triathlon: 500 m zwemmen, 23 km Jfietsen en 5,3 km lopen. Dit is vooral gedaan om meer mensen eens te laten I proeven aan het triathlongebeuren. j Voor meer informatie kunt u bellen idar 04780-89615. Inschrijfformu- ié-en zijn te verkrijgen bij het V.V.V. [inVenray of d.m.v. een gefrankeerde :n aan jezelf geadresseerde envelop te „turen naar Organisatie Triathlon lee'^' Rejio Venray, Postbus 237, 5800 AM Pet®Veiray. Inschrijving sluit op 20 weed pioen ntiagi i ovt rekei aufustus. Et afgelopen twee weekenden zijn er wee grote tournooien gespeeld, waar div. leden van onze vereniging aan deelgenomen hebben. Allereerst wa; er het tournooi te Haps op de baren van MGC Cuyk. Hier speelden OHarie Lenssen en Hans Peeters een reèlijke partij door resp. 102 en 103 sla;en over vier ronden te produceren, g- ziji iet wat op deze banen goed was voor onder eer tiende en elfde plaats. Grad Arts dnaide bij de senioren een goede patij door vier ronden constant fstam vcorin mee te draaien. Ook al was er A/1 gen ere-plaats voor hem weggelegd, tch mag hij op een goede wedstrijd D-juu tcugzien. Bij de teams was er dit jaar niorei gen ereplaats voor ons eerste veggelegd, aangezien zij niet compleet A/1 konden aantreden. Afgelopen wee kend werd het tournooi te Maasbree niorei gespeeld met diverse internationale dednemers. Truus Arts speelde 0-jun zaürdag reeds een goede partij met 84 n. ei slajen over vier ronden, iets wat latirna goed bleek te zijn voor een trial 661516 plaats, bij de dames senioren. die j, Jai Engels, uitkomend in de heren en i B-ilasse, legde na vier ronden beslag teken °P een keurige derde plaats. Ons jn on eeBte team draaide niet helemaal 100 i> 9b en eindigde bij de teams op een dezi virde plaats. Individueel hadden we ;n zul deklasseringen tussen plaats veertien g ziji entwintig zitten. r bu Romend weekend spelen we ons eijen tournooi, zaterdag en zondag i;H !it za er fanatiek gestreden worden door, voral onze eigen mensen, om een zo lag 21 ior di gced mogelijk resultaat neer te zetten, ^e verwachten ongeveer 120 deel nemers. De aanvang op zaterdag is onzi e\enals op zondag om 09.00 uur. De -ollec bian is weer tip top in orde )r di genaakt (met nieuwe asfslagvakken, i a utleglijnen en bijgewerkte naden), ordei arath, :eting athoi rijder lokaa math 16.(X )t he in di hoel Holli ainer Wij ontvingen bericht dat dhr. J. Verhiegh overleden is. Hij was lid vanal de oprichting van SVVenray in 1946. Vanaf 1948 tot 1967 was hij ook bestuurslid, waarna in 1974 hij door de algemene ledenvergadering be noemd werd tot erelid voor zijn vele verdienste voor de vereniging. Hij was een hartelijk en stimulerend mens. Eet schaakseizoen 1988/1989 star tenwij op dinsdagavond 30 aug. a.s. l| in ons clublokaal aan het Kennedy- I pliin. Daarvooraf op 23 aug. vindt de betuursvergadering plaats waarin de estar wmsen,suggesties en aanbevelingen cht t< vjn de leden behandeld zullen worden welkt on wederom met een succesvol les- ompetitiesysteem en met recreatie- ieuwr shaak te beginnen. De algemene f. Bij tdenvergadering is op dinsdag 6 sept. heret j.s. waarop de aanwezigheid van alle laatsl eden op prijs gesteld wordt. De ïotulen en agenda worden aan de eden verzonden. Schakers welke nog gewejniet toegekomen zijn om in vereni- Sewejgingsverb^nd te spelen worden van ;ewegharte uitgenodigd om op dinsdag 30 'ewefaug. en/of op de daarop volgende ixhojdinsdagavonden, aanvang 20.00 uur, ixhojvrijblijvend te komen om over de sfeer, competitiesysteem en recreatie- »ewe| schaak te worden ingelicht - en ;eweg wellicht na enkele avonden komt u tot ;ewej d; conclusie dat de schaakvereniging >trun d» mogelijkheid biedt om als lid uw< strun schaak kennis uit te breiden. Ook met de jeugdschaak -oplei- »tnun dngen starten wij weer en wel in de 2e seweg h;lft van sept. De aan ons bekende ;eweg jiugdigen krijgen t.z.t. bericht. ;eweg Belangstellende meisjes en jongens ïxhof kunnen zich opgeven voor deze ding/ cursussen bij W. Frederiks, Langeweg ïxhol Venray, tel. 82971. De opleiding ïxhof vordt gegeven door een erkend shaakinstructeur met assistenten op ;eweg tinsdagavonden vanaf 19.00 tot 20.00 jes tur. ;eweg (ewef ;eweg VOOR AL UW ONROEREND GOED TAXATIES Beëdigd taxateur in Onroerende Goederen Nakelaars- en Taxatiekantoor M L' fttersstraat 17, Venray, t Maandag 22 aug. Jongens asp. A. Manual-Breeton Sp. 19.00 uur. Donderdag 25 aug. Jongens asp B. Manual-Eksplosion 1 18.45 uur. Zaterdag 27 aug. Jongens asp A. Manual-Eksplosion 1 14.00 uur. Jongens asp. B Holbox Sw. 1-Manual 15.15 uur v. 13.45 uur. Zondag 28 aug. Jongens asp. A. Breeton Sp.-Manual 13.00 uur v. 12.00 uur. Dames jun. A Manual-Blerick 2 14.00 urn- Heren sen. Breeton Sp.-Manual 15.00 uurv. 14.00 uur. Op zaterdag 20 aug. 1988 gaan de volgende team's op tournooi: Jongens asp. A. naar Beek, Meisjes asp. B, Jongens asp. B en dames recreanten naar Grathem. Vertrektijden Jongens asp A. die weten het. Meisjes asp. B. om 9.15 uur. Jongens asp. B om 8.50 uur. Dames recr. Om 15.30. Op zondag 21 augustus 1988 gaan de dames jun. naar Grathem, vertrektijd 8.30 uur. Roel Wijnen is met een kleurwed- strijd van Bassi en Adriaan le geworden bij de 10,1112 jarigen. Op zondag 28 aug. a.s. organiseren wij voor de 8e maal ons grote Volleybal buitentournooi. Ingeschre- van kan worden door dames en herenrecreanten, veteranen, 40 klasse [bij voldoende inschrijvingen] mixed teams, buurt, familie en bedrijfsteams. De kosten zijn als 'vanouds 25,-- per team. Bij inschrijving van 3 of meerdere teams van eenzelfde vereniging bedragen de kosten 20,-- per team. U kunt zich inschrijven tot 25 aug. bij Ria Wienen, Eligiusweg 36 5801 JL Venray tel. 80601. Onze vereniging kan ook nog dames die competitie willen spelen goed gebruiken. Een team speelt 2e klasse. Een team speelt 3e klasse. De trainingen zijn op maandag van 19.00 tot 20.30 uur en op donderdag van 18.00 tot 19.30 uur in Coninxhof te Veltum. Interessekom vrijblijvend eens een keertje kijken of bel met de trainer, tel. 04780-87278. de verdediger geslaagde wedstrijd in Venray voor politiehonden In Venray werd afgelopen zondag gestreden om het kampioenschap van de kring „Noord '72". Dit is een competitie verband van 6 in Noord- Limburg gelegen politiehondervereni gingen. Op het terrein van PHV „De Verdediger" uit Venray werd onder bijzonder fraaie weersomstandighe den het spectaculaire stelwerk ten uitvoer gebracht. Voor de beide pakwerkers T. Peeters uit Cuyck en D. Kuypers uit Swalmen had het wellicht iets koeler mogen zijn. De wedstrijd werd gekeurd door dhr. Bruynaers (Weert), Kivits (Boxmeer) en Verwaayen (Gennep). De uitslag (zonder waterwerk) luidde als volgt: 1 W. Verheyen, Broekhuizen (mika) 408 p.; 2. C. Beerkens, Venray (renzo) 495 Vi p.; 3. T. Ambrosius, Gennep (max) 401 p.; 4 E. Leenders, Broekhuisen (marco) 397'/2 p.; 5. J. Emonds, Horst (iwan) 376 p.; 6 M. Beerkens, Venray (bresco) 374 p.; 7 J. Claessens, Horst (nero) 366 p.; 8 P. Didden, Reuver (rex) 365 Vi p.; 9. A. Straathof, Gennep (jakii) 353 Vi p. De nummers een en twee van deze wedstrijd doen in het najaar mee aan de 5-kringenwedstrijd van Limburg. Woensdag 10 juli j.l. organiseerde wij een doublettentournooi. Het fraai gesitueerde terrein „Vlakwater" werd overdekt door een stralende zon, waar 66 doublettedeelnemers een grandioze wedstrijddag beleefden. De organiserende club had voor elke poule 4 prijzen beschikbaar: le F. Bakens, „Kos Krek", M. Kruysen, Best, Derks, Nijmegen, Roesen, „Trefpunt"; 2e v. Nunen, Boxtel, Kuypers, „Dupke", H. v. Lieshout, „Kos Krek", Thijsen Woenselse Heide; 3e Koenen, Eindhoven, G. Eldijk, Oss, Bekkers Overpelt, E. Zeelen, venray; 4e v. Gerwen, M. Eldijk Oss, J. Wikkers, Venray, Lamers, „Trefpunt". Alsook 4 aanmoedigingsrijzen voor de laatst-geëindigden. De dag werd afgesloten met een eenduidige conclu sie: Voor herhaling vatbaar. Onze activiteiten voor de komende week. Lopersgroep Zaterdagmorgen, duurloop van 10 km op het Meterik- circuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf parkeerplaats Schadijkerbos. Maan dag en donderdagavond, vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 101 km op harde ondergrond voor langere afstand, routes rondom Venray. Trimmers Zondagmorgen op het Lorbaancircuit een gevarieerd programma. We verzamelen en vangen aan om 08.00 uur bij Parkeerplaats, wandelpad. Inlichtingen verstrekt u gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel 85384. Op zaterdag 6 augustus 's morgens om 9.00 uur vertrokken vanaf Hotel Restaurant Verstraelen in Wanssum 6 Limburgse spierdystrofie-patiëntjes voor een vakantie van 'n week naar het Tesselhuus op Texel. Een en ander vond plaats binnen het kader van een aktie van Lionsclub Venray, die jaarlijks 6 tot 8 patiëntjes met hun begeleiders een geheel verzorgde vakantie op Texel aanbiedt. De Lions zelf brachten en haalden deze kinderen, samen met hun begeleiders, naar Den Helder, waar zij op de boot naar Texel werden overgenomen door deskundigen van het Tesselhuus aldaar. Hun werd een aantrekkelijk programma geboden van varen op een viskotter, een tocht op een landingsvaartuig en natuurlijk was er het strand en een bezoek aan het zeehondenopvangcentrum in De Koog. Een en ander werd nog eens extra begunstigd met fraai zomerweer. Spierdystrofie-patiënten Het Tesselhuus is een vakantiehuis speciaal voor spierdystrofie-patiënten. Spierdystrofie is een degeneratieziekte van de spieren. Het ziekteproces neemt langzamerhand toe en is niet te stoppen. Er bestaat tot op dit moment geen genezing voor. De maximale leeftijd van patiënten is dan ook ca. 30 jaar. Financiering Lionsclub Venray financiert deze aktie uit de opbrengst van hun jaarlijkse aspergeverkoop op vijf plaatsen in de Randstad op de zaterdag vóór Pinksteren. Ook dit jaar bracht deze aktie weer 8.000 op. Het Tesselhuus De contracten van L.C.Venray met het Tesselhuus bestaan al jaren Het tehuis is gebouwd en wordt gerund door de gezamenlijke serviceclubs op Texel. Tot nu toe leverde de Venrayse club een jaarlijkse bijdrage aan het gebouw en de exploitatie daarvan. STORING ELECTRICITEITSNET Door een storing in een hoogspan ningsleiding van de PLEM kwamen de bewoners van Vredepeel en Merselo maandagmiddag zonder stroom te zitten. Landbouwers die electriciteit nodig hadden voor afkoeling in de varkens- en kippenstallen, vreesden al het ergste. Personeel van de PLEM heeft al het mogelijke gedaan om de storing zo kort mogelijk te houden. Bij enkele afnemers brak paniek uit, toen ze de storingsdienst van de PLEM niet konden bereiken. Zij schakelden vervolgens de politie in, welke een bemiddelende rol kon spelen. WEER WATERPOMP GESTOLEN Weer werd aangifte gedaan van diefstal van een waterpomp. Deze keer was de benadeelde de fam. C. aan de Oirloseweg te Oirlo. Een schade van 250,--. Vanaf volgende week is de sporthal weer beschikbaar. Voor de verschil lende groepen zijn de speeltijden gelijk aan die van het afgelopen jaar. Voor de leden die op dinsdagavond spelen geldt een terugkeer naar de van oudsher gebruikelijke aanvangtijd van 21.00 uur. Over ruim een maand zal het nieuwe competitieseizoen van start gaan. Meer informatie daarover op het prikbord in de sporthal. Alle leden wordt een sportief seizoen toegewenst. Voordat in oktober het echte werk weer van start gaat, moet er natuurlijk eerst flink getraind worden. Daarom hier de trainingstijden: Dinsdags op St.Servatius vanaf 16 aug. 17.00-18.00 Mini's vanaf 27 sept. 18.30-21.00 Dames 1 21.00-22.00 Heren 1 en 2 Vrijdags in de Wetteling vanaf 26 aug. 17.30-18.30: Mini's; meisjes jun.; jong. asp. en kadetten. 18.30-19.30 Jong. jun.; Heren 1 en 2. Wat ons betreft kan elk team zijn gang gaan. Wanneer je je als lid wil aanmelden, of afmelde voor de competitie's van 88-89, doe dit dan z.s.m. bij C. Spittees, tel 83191. A.s. weekend clubkampioenschap pen. Vrijdag 19 aug. zwemmen, start 20.00 uur. Zaterdag 20 aug. lopen, start 16.00 uur vanaf parkeerplaats zwembad. Zondag 21 aug. Fietsen, start 09.30 uur vanaf parkeerplaats, afstand 45 km. Uitslagen Triathlon Den Bosch: Willie Willems, 2.38.27; Henk v. Hemert 2.39; Herman Gorree 2.21. Arnhem: Jan v. Ass 2.14.50; Frank v. Meyel 2.21; Paul v. Meyel 2.19.26. Liesel Mini-triathlon, 1 km zwem men, 40 km Fietsen, 8 km hardlopen. Frank v. Meyel uit Griendsveen behaalde de 12e plaats in 2.5 min. Henri Verbugt 2.7 min; Franka Janssen uit Ysselsteyn behaalde de le plaats bij de dames in 2.9 min. Deze exploitatie is volledig ongesubsi dieerd en geheel aangewezen op de financiering door particulieren Vanaf dit jaar komt de bijdrage geheel ten goede van Limburgse patiën tjes die omgezet is in een gefinancierde bijdrage van 6 tot 8 patiëntjes in de komende jaren- Het Wielercomité Vierlingsbeek is er ook dit jaar weer in geslaagd een N.W.B. Wielerronde op poten te zetten. I.s.m. de Gemengde Zangver. Groeningen zal op zondag 21 augustus vanaf 12.00 uur het wielergeweld losbarsten in de vorm van jeugdtrim- gentlemen en amateurswedstrijden. De jeugd zal om 12.00 uur de spits afbijten met onderlinge wedstrijdjes. Hierna zal om 12.40 uur het „kampioenschap van Vierlingsbeek" worden verreden. Deze wedstrijd waarvoor alleen mensen uit Vierlings beek en Groeningen in aanmerking komen, behoort steevast tot een van de spannenste en spectaculairste wedstrijden. Om 14.30 uur starten dan de N.W.B.-wedstrijden. Door samen voeging van verschillende catagoriën, zullen de wedstrijden zeker in spanning toenemen. De gentlemen zullen dat in eerste instantie zeker waar maken. Waarna om 15.00 uur de Amateurs A B er alles aan zullen doen het publiek te vermaken, en hun prijzen en premies in de wacht zullen slepen. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongefdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. De Astense afdeling van de Alliance Francaise organiseert op maandag 22 aug. om 19.30 uur in het gemeen schapshuis te Asten aan de Kerkstraat een informatieavond voor allen, die belangstelling hebben voor de Franse cultuur en taal. Bezoekers kunnen dan een kijkje nemen in de boeken, die voor de cursussen worden gebruikt en tevens kennis nemen van het nieuwe winterprogramma 1988-89, dat uit 7 avonden zal bestaan. De onderwerpen zijn zo gevarieerd mogelijk gehouden, opdat zowel zij, die het Frans gebrekkig beheersen als de rasechte francofielen altijd wel een onderwerp zullen vinden, dat hen aantrekt. De eerste lezing vindt plaats op donder dag 15 september in het gemeen schapshuis, maar de cursussen begin nen al eerder. Op donderdag 25 aug. wordt in het gemeenschapshuis om 19.30 een test afgenomen om het niveau te bepalen van de nieuwe cursisten, waarna op maandag 29 aug. woensdag 31 aug. en donderdag 1 sept. de cursussen starten van half 8 tot 9 uur en van 9 uur tot half 11 's avonds. Bij alle cursussen wordt de nadruk van meet af aan gelegd op het spreken met het levende Frans. Voor nadere informatie kunt u terecht bij mevr. J. ter Steeg-Beudeker, Vlinkert 17 Asten tel. 04936-3239 (tussen 19.00 en 20.00).. De begeleiding van de kinderen geschiedt geheel door vrijwilligers, mensen die er graag een week per jaar voor over hebben om ook gehandi capten en hun ouders een vakantie te gunnen. Hiermee worden ook de ouders en de vaste verzorgers van de patiëntjes de kans geboden eens een weekje volledig vrij te zijn. Het vervoer van de gehandicapten kinde ren werd mede mogelijk gemaakt door het beschikbaar stellen van een invalidentransportauto door taxi P. Stoks. Ook de senioren vanaf 55 jaar staan in het nieuwe dansseizoen dat van 27 aug. bij danscentrum Jeanne Paul Janssen weer van start gaat volop in de belangstelling. Reeds enige jaren organiseert men speciale cursussen dansen voor senioren vanaf 55 jaar. Deze leeftijdsgroep heeft vroeger nauwelijks of nooit de gelegenheid gehad om echt dansen te leren. De cursussen die deze Venrayse dans school organiseert zijn dan ook speciaal afgestemd op mensen van die leeftijdsgroep. Of men nu alleen komt of met z'n tweeën, er is voor elk wat wils. Op deze cursus is het nl. ook mogelijk om met 2 dames als een paar te dansen bij gebrek aan heren, wat natuurlijk niet wil zeggen dat deze niet welkom zijn. Integendeel, wie dansen kan hoort erbij. Want dansen is meer dan zomaar ritmisch schuifelen, het een vorm van gezonde lichaamsbewe ging. Je bent op een ontspannen manier bezig je spieren te oefenen. Als u nu naar een feestje gaat, telt u niet mee omdat u langs de kant moet blijven zitten. Dat kan verleden tijd worden als u besluit zich in te schrijven voor een cursus dansen voor senioren. Deze cursus worden gegeven op woensdagmiddag van 15.00-16.30 uur en start op 31 aug. a.s. De kosten voor de gehele cursus van 15 lessen van elk l'/i uur bedragen slechts 75,-- per persoon. Ook worden er regelmatig gezellige dansmiddag ver zorgd zodra u een aantal lessen achter de rug heeft, dit om uw danspeil te verhogen. Voor informatie kunt u dagelijks terecht op Raadhuisstraat 6 in Venray tussen 16.00-20.00 uur of telefonisch via tel 04780-10500, tot ziens op de dansvloer. PAUWHAAN GEDOOD Op de Deurneseweg ter hoogte van Thuylshof werd een overstekende Pauwhaan door een passerende personenauto aangereden en op slag gedood. Het is de politie nog niet gelukt de eigenaar van dat prachtige dier op te sporen. Alles begint weer z'n gewone gangetje te gaan. De basisscholen zijn weer begonnen en wij zijn ook weer op de gewone tijden open. Die tijden zijn woensdag van 14-16.00 uur, donderdags van 16-17.30 uur en vrijdags van 16-17.30 uur en van 19-20.00 uur in het gebouw van de bibliotheek Merseloseweg 13. In de herfstvakantie houden wij weer een dag speelgoedmarkt, heeft u nog speelgoed, wat nog in goede orde is, bewaar het, u kunt het bij ons inleveren. Als het de moeite waard is, verkopen wij het voor u. Verdere gegevens hierover komen nog in de krant. Door de sterke uitbreiding van ons ledenbestand, zitten wij weer dringend verlegen om mensen die ons om de 14 dagen willen helpen met de uitleen van speelgoed. Wel verwacht en wij van de mensen dat ze mee kunnen helpen in een van de vele werkgroepen. In onderling overleg komen deze groepen als het nodig is bij elkaar. Ook is het de bedoeling dat de mensen lx per maand de vergadering meemaken. Juist deze laatste 2 dingen geven een sterkere band met het werk en het is prettig voor het onderling contact. Heeft u tijd en interesse, belt u dan Coby ter Beek, lel. 82839 of Bep Amsing tel 88803 Zij zullen u in een gesprek en rondleiding wegwijs maken. BEVEILIGINGSSYSTEMEN ook verkoop van compleet auto-alarm Complete beveiliging voorthuis f nuv.a.J 4i/3»" (1 jaar garantie) A t.m. Z Beveiligingssystemen Postbus 344, 5800 AH Venray Tel. 04780-85839, Serenadestraat 46 Öp vrijdag 26 augustus a.s. zullen de klokken van de St. Petrus Banden feestelijk luiden bij het feest van het diamanten bruidspaar. Hendriks-Cortenbach Tien jaar geleden schreven wij reeds over het toen gouden bruidspaar. En ook nu weer treffen wij hen aan in hun riante woning aan de Langeweg, welke als herinnering aan de 41 gelukkige jaren welke ze hebben doorgebracht op de Smakterweg, deze naam in smeedijzeren letters draagt. De diamanten bruid Anna of Annie Cortenbach (85) is geboren in Horst. Op één van de Horsterkermissen leerde zij destijds een stel Venrayse jongens. Ze ging eerst met een van hen mee, maar achteraf beviel die haar niet. Toen probeerde ze het maar met een ander en dót bleek haar ware te zijn. Na vier jaren verkering trouwde men en het jonge paar ging in Venray wonen. Er kwamen 9 kinderen. Die hebben haar wel eens wat hoofdbrekens gekost, maar ze zijn allemaal goed terecht gekomen. Het werd een hecht gezin, waar later ook de vrijers graag kwamen. Allemaal getrouwd, zorgden die kinderen weer voor 16 kleinkinde ren en 4 achterkleinkinderen. Die maken allemaal het diamanten feest mee. Nog steeds beredderd zij zelf het huishouden en kookt nog dagelijks het eten. Hoewel ze ook al tien jaar af en toe de helpende hand krijgt toegestoken. De gouden bruidegom Johan, of zoals het in de burgelijke stand staat H.A.J, Hendriks (86) is een echte Venrayer. Hij kreeg in 1917 de kans als leerjongen te beginnen in het toen geheten „Krankzinnigenge sticht St. Anna". Hij bleef daar 3 jaar en ging toen naar het autobedrijf Pluy en Thelosen, want zijn grote hobby was automonteur. De auto was in opkomst en op zijn 18 jaar kreeg hij prompt zijn rijbewijs. Dat rijbewijs halen was toen een makkie, vergele ken met nu.Jac Fonck was toen de man voor wie men de rij vaardigheids- proef moest afleggen. Dat betekent dat hij nu 68 jaar zijn rose papiertje heeft. Dat is nog geldig tot 1992. In al die jaren is hij maar één keer, en dat nog buiten zijn schuld, betrokken geweest bij een aanrijding. Hij is vrijwel zeker in het Venrayse recordhouder, wat betreft het bezit van een geldig rijbewijs. In 1926 keerde hij weer terug op St. Anna. Nu in de machinekamer. Later kon hij door zelfstudie welke niet door St. Anna werd betaald, opklimmen tot hoofd van de technische dienst. Bij zijn afscheid na 41 3 jaar kon hij stellen, dat hij de gehele revolutionaire ontwikkeling van krankzinnigengesticht tot psy chiatrisch ziekenhuis had meegemaakt Ook de „glorie en de macht" van de Zusters van Liefde van Josef en Maria uit Gent, met de in zijn jaren legendarische Zusters Fabiana en Godelieve. 70 Uur klaar staan in de week was heel gewoon. Daarom moest het gezin ook verhuizen naar de Smakterweg, om dichter bij het ketelhuis te zijn. Hij leerde er ook een hobby: het filmen van alle gebeurtenissen op St. Anna en dat waren er velen. Een samenvatting van alle belangrijke gebeurtenissen werd van zijn films gemaakt ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van St. Anna. Ook buiten St. Anna was Johan Hendriks actief. Wij noemen in telegramstijl: zijn loopbaan in de voetbalsport bij DSO, later bij „De Valk" de tweede voetbalclub in Venray, die fusieerde weer met de voetbalclub St. Servatius en dat werd SVV. Daarin vervulde hij bestuurs functie^. Ook was hij bestuurslid en later voorzitter van de gymnastiek vereniging St. Christoffel; van de vakorganisatie was hij 60 jaar lid; o.a. bestuurslid van St. Paulus, het latere KABO, hij was collectant van de Grote Kerk; en ook mede-organisator van het autovervoer bij het jaarlijkse ziekentridium. Niet mag vergeten worden te vertellen dat hij op 9 jarige leeftijd de zwemkunst machtig was, geleerd door te zwemmen in de Rouwkuilen en de Paterskoel. Nog steeds zit hij achter het stuur van zijn auto; niet alleen om een boodschap te doen, maar ook om zijn kinderen te bezoeken. Toch nog een enkel woord over zijn werk in de zware oorlogs-dagen van St. Anna: niet alleen om alles draaiende te houden, maar vooral ook zijn moed en inzet bij het redden van slachtoffers tijdens het bombarde ment. Op hun hoogtijdag zal het feest beginnen met een plechtige Eucharis tieviering, opgedragen in de Petrus Bandenkerk, welke om 15.00 uur aanvangt. Na de kerkelijke viering wordt er naar het Gastencentrum „Wieënhof" gegaan, waar iedereen tussen 17.00 en 19.00 uur gelegenheid krijgt dit zeer vitaal diamanten paar geluk te wensen.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9