MODEHUIS \VsSSS1 Nu spijkers met koppen slaan. Geslaagde concertreis van de Overloonse fanfare EXTRA STREEP VEEL VOOR HALVE PRIJS Schoon maken kostgeld Niet goed schoon maken kost nog veelmeer! Uit de raad van Meerlo-Wanssum Heimat-Abend Jubileum weekend ,0ns Genoegen' zeer geslaagd Nieuws uit de Botanische Tuin ,,D'n Hof" te Overloon Blaaskapel Leunen werkt weer aan de door onze zomerprijzen van onze dames_ O en herenmode Venray werkt aan zijn centrum Nog een PEEL EN MAAS Donderdag 14 juli - Pagina 5 HOENDERSTRAAT 53 VENRAY TEL. 04780-87024 „Venray werkt aan zijn centrum", een fraaie slogan welke sinds jaar en dag de toegangen tot Venray flankeert. We willen er niet over discussiëren, of het nu zijn of haar centrum moet zijn, maar wel constateren, dat we er met de voltooiing van De Bleek nog lang niet zijn. Er is nog steeds veel werk aan de winkel; moet er nog veel aan het centrum gewerkt worden, wil Venray echt een aantrekkelijk winkelcentrum voor eigen gemeente en de nabije regio zijn. PARKEREN Sinds Bouwmaatschappij Janssen vorige maand het Gouden Leeuwter rein in een bouwplaats veranderde, is het centrum ruw geschat zo'n 70 parkeerplaatsen kwijt geraakt. Dat kan men heel goed ervaren, vrijdags op de drukke koopavonden en de steeds meer als winkeldag gebruikte zaterdagen. Men moet weer zoeken naar een parkeerplaats en liefst zo j dicht mogelijk bij het centrum, want sjouwen met z'n inkopen, al dan niet in een winkelwagentje, doet niemand graag. Nu kan de gemeente wel zeggen dat er (op papier) voldoende parkeer plaatsen in het centrum zijn, maar dan gaat men daarbij wel uit van de z.g. blauwe zone, waarin elke parkeerder maximaal 1 uur gebruik van mag maken. Nou, de praktijk is wel heel anders. Dan praten we nog geen eens over auto's die er bijna de gehele dag geparkeerd staan... Trouwens, het gebruik van een blauwe parkeerkaart/ schijf raakt hoe langer hoe meer in de vergetelheid. Er is toch geen controle.. Voldoende parkeerplaatsen? Het modderbad bij het gemeentehuis? Of het niet ingedeelde parkeerterrein in De Bleek, waar straks gedeeltelijk de derde fase van het bouwplan moet worden gerealiseerd?. Op het eerste terrein behoudt men met moeite droge voeten. Op het tweede terrein zet een dubbel-par- keerder zonder schroom je auto vast. Is het dan verwonderlijk, dat men in de Schoolstraat z'n auto maar gauw even aan de rechtse kant parkeert, over de fietsstrook heen, om vlug een boodschap te kunnen doen? Maar als er eentje z'n auto neerzet, volgen er algauw meer! Dat heeft men afgelopen weekend kunnen ervaren, toen tussen de gebruikelijke verkeers drukte ook nog de fietsvierdaagse er finishte. Men ergert zich dan aan een volijverige politie-patrouille, die bonnetjes gaat uitdelen, maar wel verzuimt te controleren hoe het met de parkeerschijven staat aan de andere kant van de straat. Want wie daar zonder parkeerschijf of langer dan een uur geparkeerd staat, is even goed in overtreding als diegene die zijn wagen op de fietstrook zet. Ook aan het eenrichtingsverkeer in de Schoolstraat wordt praktisch niet de hand gehouden. Zeker niet op het stuk tussen Henseniusplein en Jan Henssenstraat. Het aantal auto's dat er dagelijks in de verkeerde rijrichting rijdt doet niet onder voor het aantal auto's dat de juiste richting kiest... GEEN CONTROLE We hebben het in dit blad al meermalen gezegd: het heeft geen zin in Venray-centrum verkeersmaatrege len te treffen als er geen controle is op de naleving daarvan. Met groot bravour maakten we van de Grote straat een promenade, waarin alleen voetgangers zouden worden toegela ten. U kent allen de praktijk. Laden en lossen niet alleen in de morgenuren maar vrijwel de gehele dag. Fietsers - die er niet mogen komen - rijden je van de sokken als je niet uitkijkt.' En 'n fiets die aan de hand wordt meegevoerd - wat ook niet mag - haakt met de trapper al gauw in je nylons of geeft een veeg over je broekspijp. We zeiden het al: het gebruik van de parkeerschijf in de blauw zone wordt met voeten getreden. Er is immers toch geen controle. En als er op het politiebureau eens in de zoveel weken iemand op uitgestuurd wordt om te gaan controleren, dan regent het bonnetjes en sakkeren de slachtoffers om het hardst - want op dat bonnetje had men al lang niet meer gerekend. Wordt het niet hoog tijd dat er spijkers met koppen geslagen worden; dat we ons gaan houden aan de maatregelen die er,getroffen zijn en daarop ook een intensieve controle houden. Met de dooddoener dat daarvoor geen (politie)-personeel voorhanden is, komen we er niet, want dan worden er beslist op ruime schaal overtredingen gepleegd. Dan blijft het zoals het nu al jaren is. Dan komt er bijvoorbeeld ook geen soulaas voor de ongeveer 70 parkeer plaatsen die nu bij de Gouden Leeuw vervallen zijn. Met het droeve gevolg, dat iemand die van buiten Venray komende hier moet zoeken naar een parkeerplaats, al gauw „dag met het handje" zal zeggen en ergens gaat winkelen waar hij wel zijn auto kwijt raakt... En waar hij in een voet gangersgebied ook alleen maar voetgangers tegenkomt... In de.maandag gehouden raadsver gadering werden o.m. de volgende besluiten genomen; Geen bezwaar had de raad tegen wijziging van de Verordening Woon wagencentrum. De kermis van Meerlo zal in 1989 één week worden vervroegd, omdat deze anders gelijk zou vallen met de kermissen van Horst en Bergen, hetgeen voor de kermisexploitanten bezwaarlijk is. De kermis werd nu vastgesteld op 30 april, 1 en 2 mei. In het jaar 1990 en de daaropvolgende jaren wordt de kermis op de zondag na Hemelvaart gehouden. Het meerjarenprogramma, restau ratie Monumenten, werd aangeno men. Op dat programmh staat ook de Hervormde Kerk van Blitterswijck voor een bedrag van 40.000,-- voor het jaar 1989. Wanneer de rijkssubsi die voor vrij komt, kan dat bedrag beschikbaar worden gesteld. De raad had geen bezwaar in het nemen van een voorbereidingsbesluit waardoor de bouw van een blokhut voor de scoutingsgroep Blitterswijck in de bossen van Blitterswijck mogelijk zal zijn. Dit besluit houdt niet in, dat die bouw gesubsidieerd gaat worden. Er was geen bezwaar tegen aankoop van grond voor de bouw van een brandweer-kazerne in Meerlo. In het aankoop-bedrag ad. 40.000,- was ook de bedrijfsschade verrekend. Voor de architectenkosten werd een bedrag gevoteerd van 7.800,-. Geschat werd dat de bouw 300.000,— zal kosten, excl. de inrichtingskosten. De nieuwe verordening op de heffing van de rioolrechten werd conform het voorstel aanvaard. Dat houdt in, dat in de toekomst de woning-eigenaren zullen worden aan geslagen. Ook de eigenaren van vakantiewoningen. Voor een woning zal een tarief gelden van 140,-. De legesverordening was met name bij de VVD niet in goede aarde gevallen. Dhr. Volleberg had bere kend dat er tarieven waren welke van 90,- verhoogd waren tot 650,-- terwijl er daarnaast ook tarieven waren welke verlaagd waren. Maar alles zal nog eens in de commissie algemene zaken aan de orde komen. WEER BEERKENS VERF In de nacht van 29 op 30 juni was er brand uitgebroken in de verffabriek van de fa. Beerkens, Blitterswijck. De afgevaardigde van het CDA, dhr. Janssen, woont in de omgeving van deze verffabriek. Hij had zich DIEFSTALLEN UIT AUTO'S OPGELOST De laatste tijd kwamen er diverse meldingen binnen, dat uit even verlaten personenauto's, staande bij het kleuterdagverblijf Duimelot, goederen werden gestolen. Dat gebeurde als de moeders hun kind of kinderen afleverde bij het dagverblijf. Ze „vergaten", omdat het maar even was, de auto af te sluiten. Aangezien de diefstallen steeds op hetzelfde tijdstip gebeurden en de dames wel iemand verdachten, werd dat door gegeven aan de politie. Na drie keer te hebben gepost, had men „beet"... Een 39-jarige vrouw die met haar hondje aan het wandelen was, had alle aandacht voor de niet-afgesloten auto's. Toen ze uit een auto wat wegnam, kon de politie haar op heterdaad aanhouden. Ontkennen had geen zin meer. Zij legde dan ook een volledige bekentenis af. Proces verbaal werd opgemaakt. Later werd zij huiswaarts gezonden. BUS TEGEN PERSONENAUTO Op de afslag Henri-Dunantstraat - Rondweg Brukske werden de ver keersregels onvoldoende in acht genomen. Daardoor ontstond een botsing tussen een personenauto bestuurd door een inwoner van Venray en een autobus. Mogelijk heeft de bestuurder van de autobus te snel gereden, reden waarom de taxograaf in beslag werd genomen. Tegen beide bestuurders werd proces verbaal opgemaakt. verwering breuken in de rotsen ontstaan. Aan de vijverzijde worden nu terrassen aangelegd waarover de paden lopen die de bezoekers toegang geven tot de rotstuin. Ook zal hier een kleinere waterval worden aangelegd die direct uitkomt in de grote vijver. Wij hopen deze laatst genoemde onderdelen nog in juli af te bouwen waarna het eerste gedeelte van de rotstuin kan worden aangeplant. Landbouwgewassentuin wordt lelietuin Na een kleine uitbreiding van de tuin met ongeveer 1200 m1 is besloten de landbouwgewassentuin te ver plaatsen omdat de ruimte bij de entree te klein was. Hier wordt nu de lelietuin aangelegd. Naast tientallen soorten lelies groeien hier ook allerlei andere planten uit de lelie en amaryllis families, vele daarvan uit zuidelijk Afrika en de midden Amerikaanse tropen. Juist op dit moment begint de bloei van de Mexicaanse tijgerlelie, een zeldzaam mooi bloem die slechts 1 dag te bewonderen valt. De vele planten -die over een langere periode bloeien (steeds opvolgend) maken het mogelik de Mexicaanse tijgerlelie op D'n Hof gedurende de maanden juli en augustus te bekijken. Een andere soort die veel voorkomt in dit deel van de tuin is het Indische bloemriet dat in augustus en september in bloei komt. Later dit jaar zullen hier, evenals nu al in de kruidentuin, rond de bloem perken palmheggen worden aange plant. De botanische tuin is momenteel een bezoek meer dan waard. Vele planten bloeien nu of laten het jonge groen in de mooiste kleuren zien. In de vijver bloeien honderden waterle lies evenals de zeer mooie zwanen- bloem. Het pinetum/arboretum dat ongeveer 400 soorten bomen omvat, is uniek voor zuid Nederland en omvat een aantal pronkstukken zoals een bonte Chinese aralia en een geelgroene gleditsia. Daarnaast heeft de gevari eerde begroeiing het water en het heuvelachtige reliëf vele vogelsoorten naar het park gelokt. Het Tirolermatinee Op zondagmiddag zal er een groot Tirolermatinee plaats vinden met veel muziek en dans. En natuurlijk zijn „Die Fröhlichen Rübensammler" daar ook van de partij (zie foto). De Muziek Deze zal bestaan uit muzieknum mers van de Tiroler- en Villerspatzen met een aanvulling van Tsjechisch Ook zal op deze middag aandacht besteed worden aan de dans, waarvoor iedereen volop de gelegen heid krijgt om te dansen. De Heimat-Abend en het Tiroler matinee zullen plaats vinden in de Tirolerfeesttent bij cafe Martens aan de Albionstraat in Leunen. Fanfare Vriendenkring uit Over- loon, o.l.v. dirigent Chris Cuppen, kan terugzien op een bijzonder geslaagde concertreis naar Oost- Europa. Met 100 muzikanten en 50 supporters vertrok de fanfare woens dagavond 29 juni, op uitnodiging van harmonie ROH SVIT uit Gottwal- dow, naar Tsjechoslowakije om deel te nemen aan het internationaal muziek- en folklorefestival in deze stad, gelegen in Zuid-moravie, 1300 km van Overloon. Te zamen met vele orkesten en folkloregroepen uit 12 landen vormde deze stad, met 70.000 inwoners, 4 dagen lang het toneel van muziek, folklore en verbroedering tussen Oost en West die tot grenzeloze hoogte opliep. Een galaconcert in het prachtige theater van Gottwaldow, werd ver zorgd door fanfare Vriendenkring te zamen met de harmonie uit Poznan Polen, harmonie Albstadt uit West Duitsland en harmonie ROH SVIT uit Gottwaldow. Dit concert werd recht streeks uitgezonden op de Tsjechische radio. Ook werd deelgenomen aan een internationale optocht welke door zo'n 20.000 mensen werd bekeken en welke rechtstreeks op de T.V. uitgezonden werd. Ook concerteerden de orkesten in het stadion. De drumband, o.l.v. T. v. Opbergen oogstte hier bijzonder veel bijval. Een drumband kent men er niet zodat velen dit optreden bijzonder waardeerden. In 't prachtige kuuroord Luhacove in Zuid-Moravie, concerteerde de fanfare onder grote belangstelling en nam daar ook deel aan een optocht met gevarieërd Tsjechische en buiten landse orkesten. Tijdens de terugreis naar Neder land, bezocht men ook Wenen. In het hartje van de stad, verzorgde de fanfare haar laatste optreden (zie foto). Onder grote publieke belang stelling eindigde hier de reeks concerten in Oost-Europa. Het organiserend comité van de blaaskapel „Die Fröhlichen Rüben sammler" uit Leunen is weer volop bezig met de organisatie van de Heimat-Abend. Nu voor de vijfde maal, een lustrum jaar. Dit Tiroler gebeuren zal weer plaats vinden in het derde weekend van augustus, n.l. 20 en 21 augustus. De Heimat-Abend De Heimat-Abend, die dit jaar voor de 5e maal georganiseerd wordt, zal bestaan uit een 2 kapellenshow. Deze 2 kapellen zullen ombeurten en soms ook gezamelijk optreden. Met uw toegangsbewijs voor deze avond maakt u tevens kans op een weekend in een van de Bungalowparken van Center Pares. De verloting van dit Center Pares bungalow-weekend is voor ons mogelijk door een prettige regeling van onze Rabobank. Muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo heeft de feestelijkheden vanwege het 80-jarig bestaan op een prettige manier ingezet. Het jubileum begon het H.Mis welke door de vereniging muzikaal werd opge luisterd. De jubileumreceptie daarna werd door velen bezocht. Vele verenigingen uit Oirlo en zustervere nigingen uit de omtrek gaven acte de presènee. Tijdens deze receptie was ook een groot aantal leden van de Vriendenclub van Ons Genoegen aanwezig. Namens de Vriendenclub had dhr. H. Versieyen een aangename verrassing voor de fanfare. Hij bood twee nieuwe tuba's aan, welke meteen jn gebruik werden genomen. Na de receptie verzorgde de volksmuziek groep „Mallemoer" de verdere avond. Helaas ging hun muziek soms ten onder in de feestvreugde. Op zondagmiddag vond de dorps- zeskamp plaats. Ondanks of dankzij het soms dreigende weer, werd het een gezellige en sportieve middag. De zeskamp werd uiteindelijk gewonnen door „Geguhooi". In september worden de jubileum feesten voortgezet. De „Candy Dulfers Funky Stuff' band zal 9 september naar Oirlo komen. Op 10 sept. zal er een drumbandtreffen plaatsvinden en op 11 sept. een muziekfestival van fanfares en har- moniën. ernstige zorgen gemaakt en stelde daarover vragen. De brandweer was in recordtijd ter plaatse geweest en had een ramp mogelijk weten te voorkomen. Was de brandweer op de hoogte van de gevaren? Wat was de oorzaak: kortsluiting, een spontane reactie of sabotage? Wie draagt de verant woordelijkheid als er een ramp zou uitbreken? Zit er nu cadmium in het grondwater en wordt de buurt geïnformeerd? Laat die verffabriek geen nachtmerrie worden voor Blit terswijck, zo besloot dhr. Janssen zijn vragen. De raadsvoorzitter antwoordde dat het bedrijf alle mogelijke moeite doet voor naleving van de voorschriften inzake de hinderwet en dat het bedrijf al het mogelijke doet om de zaak in de hand te houden. Maar omtrent de porzaak van de brand kon de raadsvoorzitter publiekelijk geen mededelingen doen. Dat er risico's bij dergelijke bedrijven zijn, dat was de raadsvoorzitter wel degelijk bekend. Uit niets is gebleken dat de bodem verontreinigd is, waardoor men zich zorgen behoeft te maken. Nog steeds wordt gebouwd aan de vorig jaar geopende botanische tuin van Overloon. Centraal staat nu de aanleg van de rotstuin die begon in februari van dit jaar. De heuvel waarop de rotstuin moet worden aangelegd ligt er al veel langer. Dit was nodig om de grond er de nodige stevigheid te laten krijgen zodat nu voldoende draagkracht aanwezig is om zonder al te grote risico's te kunnen werken. De steilwand, het meest spectaculaire onderdeel van de rotstuin, begint steeds duidelijker vorm aan te nemen en is nu bijna 5 meter hoog. Vanwege het enorme gewicht van de rotsblok ken en het daarbij benodigde vulzand kan slechts langzaam worden gewerkt omdat de ondergrond waar het geheel op rust zich steeds opnieuw moet stabiliseren om het gevaar van verzakkingen zo klein mogelijk te houden. Daarnaast is het plaatsen van de vaak enkele tonnen zware rotsblokken beslist niet zonder risico voor de medewerkers. Bovendien moeten de rotsen, nadat ze zijn geplaatst, steeds worden gestabiliserd. Dit houdt in dat met zand en kleinere stenen aanwezige holten en ruimtes tussen de rotsblokken moeten worden opgevuld hetgeen een uiterst precies werk is ook al vanwege het aanzien van de rotswand na voltooiing. In de rotstuin wordt ook een waterval aangelegd. Deze waterval die straks meer dan 80 m3 water per uur kan verwerken blijft in aanleg achter bij de rest van de steilwand. De eisen van nauwkeurigheid bij de waterval zijn nog enkele malen hoger dan bij de rest,omdat de kracht van het water een niet te onderschatten extra risicofactor vormt. Daarom wordt onder de waterval met beton gewerkt. De rotsblokken worden aan de achterzijde in beton gestort zodat het water er geen vat op kan krijgen ook al zouden in de toekomst door GROTESTRAAT 93 - VENRAY - TEL. 04780-81214 1000 m2 TOPMODE EN -SCHOENEN ye1 0^e jtY-ö

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5