Jumping Venray wordt komend weekeinde een uniek spektakel op de Grote Markt Nelissen van Egteren: bouwgroep met eigen gezicht Kwaliteits aspecten staan hoog in vaandel van Nijsen Mengvoeders |ina PEEL EN MAAS Donderdag 30 juni Pagina 7 Wanneer men zaterdag of [en zondag a.s. de kassa's aan de Hofstraat, Marktstraat of Grotestraat is gepasseerd, zal men worden geconfronteerd met een totaal andere Grote Markt. Het plein, waar normaal auto's staan geparkeerd of op maandag marktkramen zijn opgebouwd, is dan omgetoverd tot een grote springpiste waarin twee d&gen lang combinaties van ruiters/ amazones en paarden strijd leveren om de Grote Prijs van Venray. Wanneer op zaterdag om 18 uur de kassa's opengaan, is het grote voor bereidende werk door een groot aantal vrijwilligers achter de rug. De Grote Markt is voorzien van 500m3 zand, leem en houtkrullen, waarop de hindernissen de strijd afwachten. Spandoeken, reclamevlaggen en -bor den zullen de piste omzomen en rondom de "springbak" is een gezellig strodorp opgebouwd ter wille van de vele duizenden, die dit unieke spektakel in het hartje van Venray willen meemaken. Diegene, die vorig jaar dit eerste concours hippique "Jumping Ven ray" in het hartje van het winkelcen trum heeft meegemaakt, weten evenals de meeste ruiters en amazo nes, dat het weer een uitzondelijk evenement wordt met een speciale sfeer, waaraan zelfs enige regen geen afbreuk kan doen. Maar vooralsnog rekenen de organisatoren zaterdag en zondag op een stralende zomerzon. Spectaculaire puissance Ongetwijfeld zal op zaterdagavond alle aandacht uitgaan naar de spectaculaire puissance, die dit jaar voor het eerst wordt gehouden en waaraan de D.M.V.Campinaprijs is verbonden. Het is al bijzonder, dat voor deze puissance niet minder dan 20 bekende ruiters en amazones hebben inge schreven. Dat is al meer dan b.v. bij een Indoor Brabant. Die 20 combinaties komen om 22.00 uur in de ring om 6 tot 8 hindernissen te nemen. Diegene, die het parcours foutloos hebben afgelegd komen terug, maar vinden dan "slechts" een oxer en een muur in de piste. En om die muur gaat het. Na iedere barrage wordt de muur verhoogd. In totaal worden vier barrages verreden, waarbij de hoogte van de muur de twee meter en hoger kan bereiken. Voor de paarden betekent dat een hindernis die hun het uitzicht belemmert. Veel moed van ruiter èn paard is hiervoor vereist. Bovendien mag daarbij niet worden vergeten, dat er gesprongen wordt in een voor ruiter en paard volkomen vreemde omgeving. Hoe het ook zijn, de verwachtingen voor dit pro gramma-onderdeel zijn hooggespan nen. Eerder op.de avond, om 19.30 uur.. Verder wordt het publiek getrac- teerd op een demonstratie hoge schoolrijden door mevr. Germaine Kools-Mullens en met muziek van het Muziek- en Majoretten Showkorps St.Petrus Banden. Albert West Het lijkt alsof de AVRO-televisie donderdagavond (vanavond) al wil inspelen op "Jumping Venray". Om >20.30 uur wordt op Nederland 2 het programma "West goes West" op de beeldbuis gebracht. Dit is een muziekspecial rond Albert West, de popzanger, die op zaterdag a.s. om 21.30 uur in levende lijve op de Grote Markt is te zien en te beluisteren. Zo kort voor dit evenement hadden organisatoren geen betere reclame voor deze publiektrekker kunnen wensen. Om de Grote Prijs Zondagmorgen om 11.15 uur wordt de strijd om de Grote Prijs van Venray voortgezet. Eerst worden twee manches gereden om de Nijsen Mengvoedersprijs en later op de middag volgt de strijd om de Nelissen van Egterenprijs. Daar tussendoor houden pony- aChttallen een demonstratiewedstrijd om de Jac Kerstenprijs. Waar het uiteindelijk omgaat is het beslag leggen op de Grote Prijs van Venray. De beste ruiter of amazone van Jumping Venray 1988 krijgt als grote prijs een door de Venrayse kunstenares Liesbeth Peters-Rutten speciaal voor deze gelegenheid ge maakt kermanisch kunstwerk "Rui ter/paard" en een op dit kunstwerk geïnspireerde gouden draagspeld van de meestergoudsmid Toos Verlinden- Tindemans. Bovendien neemt de winnaar ook nog een dure CD-speler mee naar huis. Bijprogramma Ook het bijprogramma is erg aantrekkelijk. We noemen b.v. de demonstratie paardesport voor en door gehandicapten, verzorgd door de manege Seurenheid, het raden van het gewicht van een Belgisch trekpaard, hogeschoolrijden door mevr." Kools- Mullens, een originele westernryding en een show "Groot en klein door mevr. Renée Mullens. Voor de jeugd is er een kleurwedstrijd en ponyrijden in het Kapelaanspad en voor iedereen verder gezellig vertoeven in het strodorp. Wil men meer weten over kleding, die bij het paardrijden behoort, dan kan men op zaterdagavond terecht bij een modeshow van alles op het gebied voor ruiter en amazone, gegeven door Banens Ruitersport Swolgen. En zo zijn er kosten noch moeite gespaard om van Jumping Venray 1988 een uniek gebeuren te maken. Veel medewerking Een evenement als Jumping Venray zou niet mogelijk zijn geweest zonder de medewerking van velen. De leden van de Landelijke Rijvereniging "St. Isidorus" geven hun belangloze medewerking aan opbouw en afbraak van de springpiste en tevens hun know-how bij de verdere organisatie. Hand- en spandiensten worden verricht door de leden van de Atletiek vereniging Venray/regio, de gemeente verzet veel werk met name t.b.v. een vlotte verkeersafwikkelingen en schoonmaken van het springterrein etc. terwijl ook op andere terreinen vrijwillegers alles in het werk zullen stelen om deze vorm van Venray promotie tot een goed einde te brengen. Officiële opening Zondagmiddag om 13.45 uur zal burgemeester mr.H.J.M. Defesche het grootste paardespektakel officiéél openen. Hij zal met zijn echtgenote per koets van huis worden opgehaald en met de koets de springpiste binnenrijden. Op zaterdag zullen de Amerikaanse atleten, die bij de Atletiekvereniging Venray verblijven, "Jumping Ven ray" als gasten van het Stichtings bestuur bijwonen. Toegangsprijzen Er zullen dit jaar, in tegenstelling tot vorig jaar, geen passes partout in de verkoop worden gebracht. Voor zaterdag betaalt men voor een zitplaats op de tribune f 10,— en op zondag f 8,50. Een staanplaats kost zaterdagavond f 7,50 en op zondag f6.-. Vanaf heden zijn de kaarten in voorverkoop bij de VVV, ABN-bank, Rabobank Üpke en Resto Quick In. H.H. MISSEN VERPLAATST In overleg met het kerkbestuur en Deken C.J.R. Buschman van de Petrus Bandenkerk zijn de H.H. Missen op zaterdag 2 en zondag 3 juli verzet. Op zaterdag begint de avondmis om 18.30 uur. De derde H. Mis op zondag 28 juni begint om 10.30 uur. De kerkgangers zullen zowel op zaterdag als op zondag de kerk alleen kunnen bereiken via het Kerkpad en de Eindstraat. De auto's kunnen worden gepar keerd achter de muziekschool aan de Julianasingel. De parkeer plaats voor invaliden nabij de ingang van de kerk blijft uiteraard bereikbaar. Overigens doet men er goed aan op beide dagen de omlei dingsborden goed in de gaten te houden. In mei 1984 besloten J.P.A. Nelissen Aannemingsbedrijf B.V. en Van Egte ren Foeckert Bouwgroep B.V. hun akti- viteiten te bundelen en werd Nelissen Van Egteren Bouwgroep B.V. opge richt. Beide bedrijven kunnen terugzien op een zeer ruime ervaring; immers J.P.A. Nelissen B.V. werd in 1875 opgericht en Van Egteren Foeckert B.V. in 1900. De Bouwgroep heeft haar groepskan- toor in Arnhem en vestigingen in En schede, Haarlem, Heerlen (Foeckert Bouw B.V. en Van Egteren Bouw B.V.), Rotterdam, Venray, Weert (De- monte Bouw B.V.) en Zwolle. Daar naast zijn er rayonkantoren in Almere, Eindhoven en Leeuwarden. De vestiging Venray is gesticht in 1945. De bouwactiviteiten zijn van oudsher gericht op utiliteitsindustrie- en woning bouw. Daarnaast worden sinds vele ja ren renovatieprojekten uitgevoerd. Ge zien de structuur van de bouwgroep is het mogelijk om zowel kleine, middel grote als heel grote, gecompliceerd^ projekten voor te bereiden en te realise ren. Vanwege de geografische spreiding van de vestigingen is de regionale be trokkenheid steeds gewaarborgd. Waar nodig en/of gewenst worden ook met grote en kleine bedrijven sa menwerkingsverbanden aangegaan. De verwerving van de bouwproduktie wordt enerzijds verkregen via aanbeste dingen, anderzijds door ontwikkelingen van projekten in bouwteamverband en/of eigen planontwikkeling. Zoals ge zegd beweegt de bouwgroep zich op vele terreinen zoals: kantoorprojekten: Door de bouwgroep zijn in de afgelopen 20 jaar meer dan 1000 kantoorprojekten (ca. 300.000 m2) gerealiseerd, waarvan 60% in bouwteam of eigen ontwikkelin gen. Een van deze kantoren is het Pro vinciehuis in Maastricht. gezondheidszorg: Door de bouwgroep zijn in de afgelopen 25 jaar alleen al 25 ziekenhuizen (o.a. in Venray) en 40 verpleeghuizen gereali seerd. Meer dan 75% hiervan werd in bouwteam ontwikkeld. industrie-, bedrijfsgebouwen, winkelcentra en parkeergarages. Door de bouwgroep zijn in de afgelopen 20 jaar meer dan 150 van deze projekten gerealiseerd met een vloeroppervlakte van meer dan 600.000 m\ 80% in eigen ontwikkeling. In Venray o.a. Nelipak B.V. en Jako B.V. woonakkomodaties Hieronder zijn diverse projekten op het gebied van bejaardencentra, studenten flats, woonflats, eengezinswoningen en vakantiebungalows gebouwd. In Ven ray o.a. de woningen achter het Politie bureau. onderwijs, sport, recreatie en kuituur De bouwgroep heeft meer dan 100 scho len (2e basisschool Landweert), 25 spor- takkommodaties (sporthal Venray), va kantiebungalows (Meerdal Horst) en kuituurgebouwen (verbouwing schouw burg Venray) gerealiseerd. renovatie. De bouwgroep beweegt zich steeds meer op het gebied van de renovatie, in alle sectoren. Zo zijn door de bouwgroep al diverse wijken in Eindhoven gereno veerd. kleine werken en onderhoud De bouwgroep beweegt zich ook op dit onderdeel van het bouwgebeuren. Dit zowel voor bedrijven als partikulieren. In Venray o.a. onderhoud voor de Wo ningbouwvereniging Noord-Limburg. weg in Veulen begon in feite in 1953, toen Pierre's vader een nieuwe hamermolen aanschafte. In 1960 bouwde hij een grondstoffensilo met mengketels, waarmee het mengen van granen kon worden aangepast aan de toen geldende eisen. Tegen het einde van de zestiger jaren werd de eerste korrelpersinstallatie in gebruik ge nomen. Tussen 1970 en 1980 werd de bulk-opslagsilo tweemaal uitgebreid, waardoor de opslagcapaciteit werd vervijfvoudigd. De grondstoffensilo werd tot het achtvoudige vergroot. Huidige situatie Men ziet het er aan de buitenkant van het bedrijf niet af, dat bij Nijsen Mengvoeders door totaal 16 mensen met de modernste computergestuurde kwaliteit bewaakt tijdens de produktie en de opslag. In nauw overleg met de afnemers kan Nijsen de samenstelling van het voer variëren, zodat het afgestemd wordt op de specifieke bedrijfsbe- hoefte. Daarnaast wordt veel aan dacht besteed aan de korrelhardheid en de smaak. Nijsen Mengvoeders stelt zich niet alleen tevreden met de taak als vervaardiger en leverancier van mengvoeder voor dieren. Samen met Bij Nijsen Mengvoedersbedrijf b.v. aan de Veulenseweg in Veulen is men momenteel bezig met een uitbreiding van de bulk-opslagsilo en de vervanging van de korrelpers. Hier door wordt de capaciteit van het in de laatste jaren sterk groeiende bedrijf met 30 vergroot. Daarnaast vindt een volledig nieuwe automatisering plaats, waardoor bereikt wordt, dat „van opdracht tot buikwagen" alles via de computer wordt geregeld. GROTE GROEI Toen de heer J.Nijsen in 1938 de maalderij in Veulen overnam van de rosmulder J.Derks, had hij de beschikking over één koppel molen stenen. Evenals zijn voorganger vanaf 1929 had gedaan, werden door hem granen gemalen voor varkens- en kippenvoer, waarbij de molenstenen werden aangedreven door een 20 pk. Thomas-diesel-motor. In die tijd was er sprake van malen in loondienst. Nu, bijna 50 jaar later, herinnert alleen het ouderlijke huis van de huidige directeur, dhr. P.Nijsen, aan het verleden. Thans nog in gebruik als kantoor. Waar eens met één koppel molenstenen werd gemalen, wordt nu"* met de meest geavanceerde machine rieën een breed assortimen kracht voer gefabriceerd voor praktisch elk dier. De ontwikkeling van Mengvoeder - bedrijf Nijsen b.v. aan de Veulense en gecontroleerde apparatuur wordt gewerkt, 15 uur per dag. Directeur P.Nijssen: In voorbije jaren maakten we een jaarlijkse groei mee van 10 tot 15 In het afgelopen jaar bedroeg de stijging zelfs 20 Ondanks een niet-groeiende markt vanwege superheffingen en een meststoffenwet, gaat de stijging van de produktie en de omzet van onze kwaliteitsvoeders mede door onze technische service, gestadig door. Maar dhr. Nijsen is realist genoeg om nu te kunnen stellen, dat hij voor de komende 2 jaar een stabilisatie verwacht vanwege de extreem lage prijzen, welke zijn klanten ontvangen voor hun produkten: eieren en varkens. Dat is niet alleen het gevolg van een overschot aan eieren en vlees, maar zeker ook aan mest. Geslaagde formule Wij vroegen dhr. Nijsen hoe deze grote groei mogelijk is op een markt waar de concurrentie groot is. Tot in de wijde omtrek zijn coöperatieve en particuliere Mengvoederfabrieken zeer actief en toch ziet Nijsen kans zijn omzet te vergroten. Dhr.Nijsen dankt het succes aan het feit, dat zijn bedrijf in een zeer vroeg stadium aan innovatie heeft gedaan. Steunend op een zeer langdurige praktijkervaring verwerkt het bedrijf uitsluitend hooggekwalificeerde grondstoffen. Daarbij wordt de een zevental bedrijven is de Mavergro b.v. in Emmeloord in het leven geroepen, waar de know-how en de specialisatie op alle gebied aanwezig is. Door deze b.v. wordt de gezamelijke inkoop verzorgd Nijsen in Veulen betrekt via deze inkooporganisatie zijn grondstoffen. Bovendien omvat de dienstverlen ing van het bedrijf een aantal ondernemersondersteunende activi teiten, zoals het subsidiëren van bepaalde onderzoeken, het verrichten van metingen t.b.v. een optimale klimaatbeheersing en het administra tief begeleiden van bedrijven m.b.v. speciaal ontwikkelde computerpro gramma's. Omzet vertienvoudigd Niet zonder trots kan dhr. Nijsen zeggen, dat zijn mengvoederafzet - hoofdzakelijk gelegen binnen een straal van 30 km rond zijn bedrijf- in de afgelopen vijftien jaar is vertien voudigd. „Dit is te danken aan de feiten, dat we met de nieuwe ontwikkelingen doorgaan, korte com municatielijnen kennen, persoonlijk contact onderhouden en een veevoe- derdeskundige in dienst hebben genomen. Door dit alles zijn onze klanten er zich bewust van, dat bij ons de kwaliteitsaspecten een zeer grote rol spelen" aldus dhr.Nijsen, die niet zonder reden bijzonder trots is op zijn hypermodern bedrijf.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7