VERENIGINGSNIEUWS .jJGivtel rancy MATH JANSSEN J.O.V.D. L.V.B. VENRAY'S MANNENKOOR Zangers van St. Frans Ars Musica Jongerenkoor CHRISKO VENRODE WIJK ZUID M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN VOLVO HANS KOK VENLO b.v. Schutterij 't Zandakker Buurtvereniging Brukske Lourdescomité afd. Venray Theobaldusgilde Overloon De Springplank Amnesty International ouderen vereniging N.V.I.H.-COC Wijkcentrum Op 't Nipperke Jeugdnatuurwacht MATH IJANSSEN O.J.C. DINGUS Speel-O-Theek GEBR. MARTENS Kuulfeesten in Maashees Fanfare De Vriendenkring Overloon op concertreis Wereldpremière Honneponnetje a 1 PEEL EN MAAS Donderdag 30 juni Pagina 17 ge- a.s. Donderdag 30 juni om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Maandag 4 juli 20.00 uur Bestuursvergadering in 't Upke. Donderdag 7 juli om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor, na afloop repetitie toetzengers. Donderdag 14 juli om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na de pauze om 21.00 uur vertoning videofilm van 't concert in de kathedraal van Gloucester en om 22.00 uur kwartaaltoepen om de V.M.K. wisseltrophee. Zondag 17 juli opluistering H.Mis voor Fons in Geysteren. Voor diegene die met de fiets gaan, vertrek om 9.15 uur v.a. de Grote Markt. Geen repetitie wegens vakantie 21- 28 juli en4aug. Afmelden A.v.Gestel, tel. 83846. kgenda Vrijdag om 19.00 uur repetitie voor alle koorleden. Zaterdag: tussen 11.00 en 13.00 uur inleveren van oud-papier bij de container in Landweert (achter de supermarkt aan de Kruidenlaan). Zondag: Om 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk (laatste Hoogmis voor de vakantie). Eventuele afmeldingen: alleen bij Dhr. Buys tel 81091 tussen 17.45 en 18.00 uur. Algemeen Vanaf maandag 4 juli worden de kooractiviteiten stopgezet vanwege de vakantieperiode. Het nieuwe seizoen zal beginnen op dinsdag 30 aug. om 18.30 uur voor de alten en vervolgens met het bekende week-programma. Even noteren dus! Wij wensen alle koorleden en hun ouders een heel goede vakantieperiode toe. Voor wat ibetreft de vakantie-werkweek komt er nog een afzonderlijk mededelingen blad. Donderdag 30 juni aanvang 20.15 uur groot jubileumconcert m.m.v. het Tegels Symphonie Orkest in de Grote [Kerk te Venray. Kaartjes te koop aan «ide Grote Kerk. Vakantie van 5 juli t/m 9 aug. Ie Repetitie na de vakantie is dus 23 aug om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Het bestuur en dirigent wenst iedereen 'n prettige vakantie toe. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij Mv. Coppus Houtzagerstr. 11 tel. 82235 of bij Dhr. Luypers, de Houten Hoek 6 tel 83554. Oud papier kunt u deponeren in de container bij Dhr. G.v.Osch Akker- weg 6. Hallo allemaal, De laatste data's luiden als volgt: 1 juli, om ongeveer 18.45 uur gezellige avond in Oostrum; 2 juli laatste mis van dit seizoen in de Vredeskerk; 17 aug. begin van het nieuwe seizoen. De meeste van jullie zal ik vrijdag zien. De rest wens ik een prettige vakantie en tot 17 aug. Als er jongeren geïnteresseerd zijn om bij ons koor te komen, zijn ze pei welkom om eens een kijkje te nemen 'P op onze repetities. Wij repeteren elke woensdag van 19.00 tot 20.00 uur. Om je af te melden kun je het beste even Marij bellen tel.04780- 81417. Groetjes John. DAMESKOOR Zondag 3 juli om 11.15 uur optreden in het Vincentiushuis aan de Heuvelstr. voor een H.Mis en een concert; in officiële kleding. Woensdag 6 juli om 20.00 uur onze laatste repetitie vóór de zomervacan- tie. Zaterdag 9 juli om 19.00 uur kin avondmis in de Vredeskerk. Als u verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v.d.Bekerom tel ,83332, of aan mevr. Sijbers tel 81353. 9 Juli a.s. organiseert zaalvoetbal adjvereniging Wijk Zuid 'n rommelmarkt Hebt u daarvoor spullen bel dan 82310 - 80614 of 84126. Dan halen wij deze gaarne bij u op. B.v.Dank. 2 en 3 juli Talloze Attrakties Voorlopige agenda 2 en 3 juli Jumping Venray. 9 juli Havenfeest Wanssum 19.30 uur KTS. 15 juli Serenade Maashees 19.00 uur KTS. 16 juli Vakantie. 14 aug Begin repetitie. Repetities Zondag 3 en woensdag 6 juli repetitie voor majoretten miniretten en korpsleden. Optreden Zaterdag 2 juli Jumping Venray, bijeenkomst om 18.45 uur KTS tijden van optreden: 19.15 uur en 21.30 uur. Zondag 3 juli Jumping Venray bijeenkomst 10.30 uur KTS tijden van optreden: 11.15 uur en opening om 13.45 uur. Afmelden Majoretten en miniretten Berna- dette Heiligers tel 82746. Korpsleden Ton Huybers tel 87380. Off. dealer: U belt: 077 - 543254 Burg. Bloemartstraat 30 a.s.Zondag 3 juli gaat de Schutterij naar het O.L.S. dat dit jaar gehouden wordt bij de Schuttersgilde St. Sebastiaan te Grote-Brogel. Het vertrek van de bussen bij het gildehuis is om 11.00 uur precies. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus. Wie nog mee wil kan zich snel opgeven bij dhr. J.Krijnen tel 84956, kosten f 10,-- p.p. voor leden f 5,— p.p. Zorg ervoor dat uw uniform netjes in orde is en denk aan zwarte schoenen en zwarte sokken. Denk ook aan extra kleding en lunchpakket. In de optocht hebben we nr. 77. Het muziekkorps treedt om 14.40 uur, op het terrein met de rode vlag op. Het inschieten door de buks- meesters is van 16.40 tot 16.45 uur. Het zestal zal van 16.45 tot 17.05 uur hun 18 punten schieten, dit alles zal gebeuren bij boom 19. bij de solistenwedstrijden zal M.Stiphout om 18.10 uur optreden op het terrein met de groene vlag. Na 17.00 uur wordt het Keizerspaar en het Koningspaar beoordeeld, op het terrein met de witte vlag. Schutters succes!! De terugkomst in Venray is 22.15 uur. Bij verhindering meldt u dan tijdig af. Spellenmiddag Op zaterdag 9 juli a.s. is er voor de kinderen een spellenmiddag. Die middag begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Voor deze middag worden er mensen gevraagd die bereid zijn mee te helpen. Ook is het de laatste week dat de kinderen zich kunnen opgeven. Zowel kinderen als helpende kunnen zich opgeven bij mevr. K.Kap tel 10093 en bij Dhr. W.Marsman tel 10409. Wij hopen op een grote opkomst en mooi weer. Dansavond Op zaterdag 9 juli a.s. is er weer een dansavond. Er is live muziek aanwezig. De avond vindt plaats in het wijkcentrum de Kiosk. De toegangsprijs is f 2,50. De aanvang is om 20.00 uur. Het wordt vast een gezellige avond. Tot ziens. U kunt zich opgeven voor de bedevaart van 15 t/m 22 juli. Inlichtingen bij dhr. Philipsen tel 83575. Tevens nodigen wij u uit voor de foto/diaavond op maandag 4 juli in huize vincentius Heuvelstr. 7 aanvang 19.00 uur. U bent van harte welkom, breng gerust familieleden en bekenden mee. Men wordt verzocht geen gebruik te maken van de hoofdingang maar de aanwijzingen op te volgen, zodat u rechtstreeks de zaal kunt bereiken. Het St.Theobaldusgilde viert op zaterdag 2 en zondag 3 juli a.s. het feest van haar patroonheilige. Op zaterdag 2 juli zal er weer gestreden worden om de koningstitel. 's Morgens om 6.00 uur zal er op enkele plaatsen in het dorp de reveille worden geblazen. In de namiddag en wel om 13.00 uur, zal men naar de Bossenhoek trekken voor het koningschieten, dat een van de hoogtepunten moet zijn van dit feest. Ook de dames van de gildebroeders zullen op een voor hen geplaatste vogel schieten, als ook de drumfanfare. Het gilde verwacht dat er weer velen naar het schietterrein aan de Bossenhoek zullen komen om dit eeuwenoude gebeuren mee te maken in de prachtige bossen van Overloon. Het zal weer een spannende strijd worden wie zich in het komende jaar koning mag noemen. Temeer nog omdat de nieuwe koning ook koning is als op 15 juni 1989 het grote gildefeest in Overloon georganiseerd zal worden. Hiervoor bestaat nu al veel belangstelling van Gilden buiten het Land van Cuijck. Tevens zal de nieuwe koning ook automatisch de nieuwe Gemeentekoning worden. Dus volop strijd voor de koningstitel. Bij het gildehuis zullen de traditio nele ceremonieën plaatsvinden zoals het aanbieden van de erewijn en het over vendelen. Burgemeester van de Moosdijk, beschermheer van het Gilde en Pastor Brom, die ook lid is van het gilde, zullen bij het koningschieten aanwezig zijn. Net als andere jaren zal ook nu weer de jeugd getrakteerd worden door het nieuwe koningspaar. Hierna kan iedereen het nieuwe koningspaar feliciteren. Zondag 3 juli zal de H.Mis met Gilde-eer worden opgedragen voor de levende en overleden gildebroeders en gildezusters. Na de H.Mis zal men nog medewerking verlenen aan de "Zes- dorpenmars". Deze wandelmars zal rond 11.00 uur Overloon aandoen, waarbij de drumfanfare dit muzikaal zal opluisteren. Donderdag laatste clubavond voor de vakantie die gaan we besluiten met pannekoekgourmet. Dus kom maar gerust met wat honger. Voor kinderen van 6-9 jaar van 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 1 juli Aussen 19.00 uur en 20.00 uur kampspullen inleveren in ons clubge bouw. Zaterdag 2 juli om 9.30 uur vertrek naar Budel-Schoot waar onze kampplaats is. Dit geldt voor diegene die zich opgegeven hebben voor kamp. De leiding wenst iedereen een prettige vakantie en hoopt jullie allemaal weer te zien op onze wekelijkse clubavonden na de zomer vakantie. Groetjes de leiding v.d. Springplank. De forumavond over alcoholmis bruik onder jongeren was een succes! De opkomst was enorm. Bij deze bedanken we alle belangstellende die hebben meegedaan aan de discussie. Tijdens de inleiding is duidelijk naar voren gekomen dat gebruik van alcohol helemaal niet negatief is. Wel blijft echter de voorwaarde dat dit gebruik niet uit mag lopen op misbruik. Op het werk alcohol gebruiken of in het verkeer is sterk af te raden. In 1983 was 12 °7o van de auto-ongevallen te wijten aan alcoholgebruik. Geluk kig is dit percentage aan het dalen. Slechts 15 °7o van het probleem- drinken vindt plaats binnen de horeca, dat betekent dus dat 85 °7o (zonder de sociale controle) in de privésfeer plaatsvindt. Dit geeft dus direct aan dat maatregelen over de rug van de horeca zeer weinig effect zullen hebben. De politie voert in dit geheel de controlerende taak uit. Contröle is een zeer moeilijke zaak, omdat het een samenspel moet zijn van overheid, justitie en politie. Pas sinds kort zijn de boetes en andere maatregelen tegen alcoholmisbruik overal in Nederland gelijkluidend. Noord-Limburg kent circa 10.000 alcoholisten. Door de samenwerking van het Consulatiebureau voor Alcohol en Drugs met de huisartsen wordt alcoholisme al in een vroeg stadium gesignaleerd. 25 °7o Van de eerder genoemde 10.000 mensen zijn tussen de 20 en 25 jaar oud. De algemene conclusie luidde dat de mentaliteit verbeteren niet voldoende is. Deze dient door de overheid, justitie en politie te worden ondersteund. Tijdens de rondvraag aan het slot van de avond(die uitliep tot 23.30 urn- met nog een praatje en een drankje) kwam vanuit de jongeren die deelnamen aan de discussie het volgende naar boven: 1Overtredingen moeten nog zwaarder worden gestraft. 2. Overtreders die een tweede keer worden gestraft moeten verplicht een voorlichting bijwonen over de gevol gen van het alcoholmisbruik. 3. Voorlichting zou met name de nadruk moeten krijgen op de privé-omgeving. 4. Het vervroegen van het sluitings uur van café's is geen bruikbare oplossing van het probleem. Alles nabeschouwd, is de opzet het onder de aandacht brengen van het alcoholmisbruik onder de jongeren) volledig geslaagd. Nogmaals allemaal bedankt en tot. ziens. De indruk zou kunnen bestaan dat sinds de verkiezingen in Zuid Korea alle mensenrechten problemen opge lost zijn. Dit is echter slechts schone schijn. Tijdens zijn inauguratie zei Presi dent Row Tae-woo: "De tijd waarin vrijheden en mensenrechten geschon den konden worden in naam van economische groei en nationale veiligheid is voorbij". Ter gelegenheid van deze inauguratie werden twee gewetensgevangen vrij gelaten. Nog minimaal 24 door Amnesty Interna tional geadopteerde gewetensgevang enen verblijven onverminderd in de gevangenis. Een van deze gevangene is Paik Ok-kwan geadopteerd door onze Venrayse Groep. Nog steeds behoort een badkuip tot de standaard uitrusting van de verhoorlokalen van de Zuid Koreaan se Politie. Daarom zetten wij ons opnieuw in voor een Zuid Koreaanse Aktie. Het doel is de President te herinneren aan zijn verkiezingsbeloften. U kunt ons daarbij helpen, bezoek vrijdag 1 juli vanaf 17.00 uur onze stand in de Grotestraat. U kunt daar uw handtekening zetten onder een petitie die daar klaar ligt, ook kunt u voorbedrukte kaarten kopen gericht aan de President van Zuid Korea. Tot ziens op vrijdag bij onze stand. Zowel de boottocht op de Maas als het uitstapje naar Rijkevoort zijn inmiddels achter de rug. Tijdens de boottocht met uitleg van een gids, genoten de deelnemers van de mooie panorama's, de sluizen, de muziek en de consumpties. Er ging veel belangstelling uit naar het werk van de kapitein. Na afloop van deze 5 uur durende tocht lieten de deelnemers zich het uitstekende diner goed smaken. De deelnemers aan het uitstapje naar Rijkevoort werden bij de kaas- en zuiverfabriek "Campina" met koffie ontvangen. Men kreeg een uiteenzetting met dia's over het ontstaan, de groei tot een van de meest moderne fabrieken van Europa en het productieproces. Via een rondleiding door de bedrijven kon men daarna het in hoge mate geautomiseerde proces ter plaatse volgen. Dit riep bij de deelnemers veel verwondering en bewondering op. Onder het genot van een glaasje gezonde frisdrank en een stukje kaas werd van het "vragen uurtje" een druk gebruik gemaakt. Na deze leerzame excursie werd de rest van de middag doorgebracht in een sfeervolle zaal. Hier ontstond spoedig een gezellige stemming met muziek, zang en dans. Uit de te berde gebrachte liedjes, gedichten en grappen valt te conclu deren, dat er nog heel wat verborgen talent onder onze leden aanwezig is. Ook deze middag werd met een heerlijk diner afgesloten. De Activiteitencommissie. Elke woensdagavond is homo-café "De Roze Vlek" geopend vanaf 20.15 uur. Er zijn mensen van het COC-Venray aanwezig waarmee je kunt praten als je dat wilt. "De Roze Vlek" ligt vlak naast OJC Dingus aan de Hoenderstr. 12. COC-informatie 04780- 10487.Ad- res: Postbus 316, 5800 AH Venray. Met ingang van 1 juli t/m 14 aug. is het wijkgebouw gesloten wegens de vakantie.* We wensen jullie een fijne en zonnige vakantie toe. Hallo jeugdnatuurwachters, de aanmeldingen voor de nieuwe leden en de oud-leden, die lid willen blijven, zijn nu allemaal binnen. We kunnen gerust stellen, dat we een record-aan tal leden hebben, namelijk 224 nieuwe leden van groep 7, 108 leden van groep 8 die lid willen blijven en 43 leden van groep 8 die lid zijn geworden. In totaal dus 375 leden en wij zijn daar zeer blij mee. Het blijkt, dat het werk van de Jeugdnatuur wacht wordt gewaardeerd en voor de kinderen van groep 7 en 8 en natuurlijk ook de ouders e.d. een zinvolle bezigheid is. Na de vakantie gaan we met onze akties beginnen maar nu is het tijd om eerst goed vakantie te vieren. Voorlopig dus geen berichtjes meer in Peel en Maas. Iedereen een prettige vakantie en geef tijdens de vakantie je ogen goed de kost! Telefoon 04760-73647 DE RIJDENDE THUISWINKEL VOOR DE COMPLETE WONINGINRICHTING U belt ons voor een afspraak en wij komen vrijblijvend en kostenloos bij u thuis onze kollektie tonen. U kunt dan rustig in uw eigen omgeving kiezen en keuren wat u eventueel wilt aanschaffen Het voordeel van de rijdende thuiswinkel is. dat u thuis in alle rust kunt bekijken wat het beste bij uw interieur past. In onze rijdende winkel hebben wij een grote kollektie vloerbedekking, zeil, marmoleum, vitrage, overgordijnen, luxaflex, rolgordijnen, lamellen, meubelstoffen, behang en dekbedden. Ook verzorgen wij o.a, voor u betimmeringen, bekleden van trappen, maken van gordijnkap- pen, repareren en fatsoeneren van meubelen. Wij hebben modern, klassiek en alledaagse inrichtingen. Wij staan borg voor een goede kwaliteit service en garantie. U kunt ons bereiken 7 dagen in de week van 08.00 tot 23.00 uur. Ook op deze tijden kunnen wij bij u aan huis komen. Thuis kostenloos kiezen en keuren, wij helpen u daarbij. Telefoon 04760-73647 Gaye Bikers on Acid [Grebo!] Vrijdag 1 juli Gaye Bikers on Acid in OJC Dingus te Venray. Deze uit Engeland afkomstige band zijn samen met Zodiac Mindworp de Koningen van de Grebo! Grebo, een muzikale kruising tussen hardrock, new wave en 60 er jaren Psychedelica. Gaye Bikers brachten onlangs hun 2e lp "Drill your own holle" uit, deze voerde wekenlang de independent lijsten in Engeland en Duitsland aan. Nadat Engeland stormachtig veroverd is, is nu de rest van Europa aan de beurt. Nederland zal ongetwijfeld aan de voeten liggen van deze Grebo-koning- en, dit zullen zij bewijsen begin juli als zij voor 3 optredens in ons land zijn. Dingus heeft het enigste onder de grote rivieren. Als supporting Act Return of the 7 eveneens uit Engeland met hun combinatie van psychedelica en rock zullen zij het publiek prima weten op te warmen. De zaal is om 21.00 uur open en de entree bedraagt f7,50. Maandag beginnen d.e schoolva kanties, net zoals andere jaren zijn wij altijd de hele vakantie door een paar uur open. Dit jaar hebben we besloten om de speel-o-theek open te houden op alle donderdagen op de gewone tijd van 4 uur tot half 6 en alle vrijdagavonden van 7-8 uur. Op woensdag 20 en 27 juli en 3 en 10 aug. zijn wij gesloten. Ook op vrijdagmiddag 22 en 29 juli en 5 en 12 aug. zijn wij dicht. Deze laatste twee data's staan niet vermeld in ons informatie-bulletin, wilt u dit even noteren. Wilt u zo vriendelijk zijn om geen speelgoed proberen af te geven aan de balie van de bibliotheek. Dit wordt het hele jaar door niet aangenomen, In de herfstvakantie houden wij weer een speelgoedmarkt. Heeft u nog speelgoed wat u wilt verkopen dan, bewaar het. De juiste dagen wanneer het ingeleverd kan worden, maken wij t.z.t. bekend. Wij hebben fijn samengewerkt dit jaar en wensen alle medewerk(st)ers en leden een prettige vakantie toe. Tot ziens op ons adres Merseloseweg 13. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongefdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. L.V.B. AFD. VENRAY Het jaarlijkse uitstapje is dit jaar gepland op donderdag 25 aug. naar Brugge. Er is een gids die ons wat van het mooie Brugge zal laten zien. Kosten zijn f 42,50 p.p. incl. gids en diner. U dient een pas of bewijs van Nederlandschap bij u te hebben. Opgave voor 1 aug. bij D.Bouten tel 89460. Betaling bij opgave. We vertrekken om 8.00 uur en zijn omstreeks 21.00 weer terug. Afmeldingen met teruggave van geld voor dringende redenen, dit ter bevordering van het bestuur. Als de bus niet vol is kunnen niet leden ook mee. Woensdag 6 juli gaan we weer fietsen, we vertrekken om kwart voor 2 aan de Vredeskerk. half 5 zijn we weer terug. L.V.B. OOSTRUM Op maandag 29 aug. en woensdag 31 aug. begint de vervolg-bakcurcus, bestaande uit 10 wekelijkse lessen van 19.30 tot 22.00 uur op de Hamert te Arcen. Voor beide avonden zijn nog enkele plaatsen vrij. Ook niet LVB-leden en dames, die de eerste curcus gemist hebben, kunnen deel nemen. De kosten bedragen f 120,-- voor 10 lessen excl. de ingediënten. Voor verdere inlichtingen en opgave kunt u terecht tot 9 juli bij M.Willems tel 80195. In het weekend van 2 en 3 juli a.s. is Maashees opnieuw in feeststemming. Na de grandioos verlopen Gilde- feesten, maken wij ons op, om in een feefiek verlichte omgeving, de zomer vakantie in te luiden met...zoals het hoort...een bijzonder gezellig open luchtfeest. Nabij de dorpsvijver, omzoomd door het groene lover, met kwakende kikkers en wuivend riet, kunt u genieten van de welluidende klanken van jeugdorkest BMV o.l.v. de bekende musicus Jos Rijken. Een groots kampvuur en eigentijdse dansmuziek door orkest Arizona dwingen u een dansje te wagen op de overdekte dansvloer. En terwijl u de klaterende stralen van de fontein hoort, kunt u zich tegoed doen aan de genoegens van de barbeque, die dit twee-daagse zomerfestijn omlijst. En dan niet te vergeten: frilhshoppen en matinee ineen met de Hapse Blaas kapel de Rozenbottels op zondag! Ga er eens uit, Maashees biedt: - sfeervolle ambiance - betaalbare prijzen - vriendelijke service. Kuulfeest Maashees: 25 jaar sport: Volleybal MVC en 70 jaar muziek voor en door Maashees: Fanfare S.Cecilia. Na een lange voorbereiding vertrok fanfare "Vriendenkring" uit Over loon, gisteren, woensdag 29 juni, naar Gottwaldow in Tsjechoslowakije. Ter afsluiting van het 80-jarig jubileum zal de fanfare vijf dagen te gast zijn in deze stad, gelegen in Zuid-Moravie, 1300 km hiervandaan. Op uitnodiging van harmonie ROH SVIT, die in 1985 te gast was in Overloon, zal de vereniging deel nemen aan een internationaal mu ziekfestival met o.a. orkesten uit West-Duitsland, Denemarken, Noor wegen, Polen, Bulgarije, Oost-Duits- land enTsjechoslowakije. Ook zullen er folkloregroepen uit Finland, Hongarije en Italië aanwezig zijn. Met 100 muzikanten en 50 supporters gaat de vereniging voor de tweede keer in haar geschiedenis naar een Oostblokland. Reeds in 1979 bezocht fanfare "Vriendenkring" Tsjechoslowakije toen op invitatie van harmonie Vitkovac uit Ostrava. De fanfare zal, o.l.v. dirigent Chris Cuppen, enkele concerten verzorgen in Gottwaldow en Luhacovich. Ook zullen de drumband, o.l.v. Toon van Opbergen, Freunde Echo en Let's Swing tijdens deze concertreis enkele malen optreden. Met een gevarieërd programma hoopt de vereniging een goede indruk achter te kunnen laten op dit internationale festival. Wenen Naast concerten in Tsjechoslowa kije zal fanfare "Vriendenkring" ook concerteren in Wenen. Op de terugreis wordt deze stad aangedaan, waar in samenwerking met het Oostenrijks Toeristenverkeersbureau, een concert is georganiseerd. In het hartje van Wenen, am Graben Pestsaule, zal dit concert plaatsvinden. Een mooie afsluiting van deze concertreis. Vanaf Wenen zal de vereniging weer terugkeren naar Nederland waar zij op dinsdag 5 juli hoopt te arriveren. Een druk jubileumjaar zit er dan op, zodat velen met plezier aan de vakantie zullen beginnen. Na de vakantie zal de vereniging weer met frisse moed beginnen aan het nieuwe seizoen, met als afsluiting, deelname aan het Wereld Muziek Concours te Kerkrade in juli 1989. Een nieuwe film van Ruud van Hemert (Schatjes) gaat deze week in premiere. Honneponnetje is het vrolijke verhaal van een zestienjarig meisje, dat op een kostschool geplaatst is, dat geleid wordt door vrome nonnen. Daar leest Honnepon netje een boek over de liefde en ze besluit er een paar dagen tussenuit te knijpen om deze liefde te ontdekken. Dat geeft de dolste situaties. Eigenlijk absurd en overdreven, maar omdat dit zo consequent is doorgezet, valt men van de ene lachbui in de ander. De nonnen zijn toch ook weer niet van het vroomste soort en ze gaan op zoek naar Honneponnetje. In de rosse buurt van Amsterdam valt ook voor hen een hele boel te beleven. Naarmate de film vordert, komt men steeds meer onder de indruk van Nada van Nie die de harten stromender hand verovert. Een echte uitgesproken vakantie film, waar veel om gelachten zal worden en die beslist het gesprek van de komende weken gaat bepalen. Geprolongeerd worden de lachfilms Drie mannen en een baby, police academy 5 en Hot bubblegum op vrijersvoeten. Deze laatste film is voor 16 jaar en ouder. De andere films zijn allen voor elke leeftijd toegankelijk. Voor de jeugd wordt er deze week Walt Disney's Jungle Book aan toegevoegd. Deze Nederlands gespro ken tekenfilm zal de jeugd weer bijzonder boeien.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 17