m HANDBOOG SPORT IN VENRAY SPORT SVV Veteranen Atletiek vereniging Venray-Regio TRIMCLUB St. Christoffel SPIO VENRAY PAARDESPORT MIDGETGOLF „BUITENLIJST" HENGELSPORT Triathlon- vereniging T.W.C. Oostrum i jMrotel vtancy Judovereniging Venray M.C.C. Venray PEEL EN MAAS Fietscrossclub Venray DUIVENSPORT Uit de raad van Vierlingsbeek Epilepsie en werk waterfietsen roeiboten (met en zonder motor) zeilboten kano's 14 PEEL EN MAAS Donderdag 30 juni Pagina 15 Programma 2 juli S.V.V.-Yssel- steyn, aanvang 18.00 uur. H.baart- man, P.Bonants, H.de Bruin, C.Cop- pus, J.v.Kempen, R de Klerk, G.Lormans, V.Lucassen, A.Mom- men, J.Smits, H.Swaghoven, T. Swinkels, J.Vievermans. Afmelden bij A.Sijbers tel 83196. Denk aan de contributie, s.v.p. overmaken op nr. 17.39.41.680 Rabobank t.n.v. J.v.Kempen S.V.V.- veteranen. Veel records Door div. atleten zijn tijdens de Open Eindhovense kampioenschap pen persoonlijke records behaald. De beste prestatie, namelijk de bokaal voor het hoogst aantal punten op een onderdeel, behaalde de Amerikaanse gast van de vereniging Ruben Hendirx door liefst 2.05 m hoog te springen als B-junior. Ook de 13.6 sec op de 100 m horden door Allison Willemsen was van een zeer goed gehalte. Wat de eigen atleten betreft behaalde Alwin Crooijmans een 2e plaats bij het verspringen en een prijs door zijn 6.22 m. Ook zijn hoogtesprong van 1.85 m was goed voor een 2e plaats. Bij het verspringen werd Tom Alkim 3e met persoonlijke versprong van 6.14 m. Verdere persoonlijke records: Mauric v.d.Heuvel, discus 33.04 m; Ruud Cybulksi 8.33 m kogel; Alwin Crooijmans 100 m in 12 sec; Pim v.d.Broek 100 m in 12.7 sec (C-jun.); Hedy v.d. Kerkhof 100 m 15.6 sec; Natasja Sörensen 100 m 13.5 sec. B-juniore Sandra Hofmans heeft dit weekeinde deelgenomen aan de Ned.Kampioenschappen A-junioren. Op de 1500 m behaalde zij een zeer eervolle 5e plaats in een tijd van 4.47.88. Leon Dorssers werd in de series op die afstand uitgeschakeld, zijn tijd van 4.12.0 was onvoldoende voor een finale-plaats. De eerder geplande onderlinge competitiewedstrijd voor pupillen en C/D junioren op zaterdag 2 juli a.s. komt te vervallen. In de plaats daarvan zullen na de vakanties een drietal wedstrijden worden gehouden tussen de verenigingen TSV Kalden- kirchen (20 aug) A.V.Tegelen (24 sept) en Venray (8 okt). Voor de pupillen en C/D junioren zullen de laatste trainingen worden gehouden vóór de vakantieperiode op resp. 1 en 2 juli a.s. De trainingen worden weer hervat op woensdag 17 aug. De overige categorieën kunnen op dinsdag en donderdag blijven trainen. Donderdag 30 juni onderlinge wedstrijden. Deze zal tussen de Amerikaanse atleten en de ABju- nioren/senioren worden gehouden. Aanvang van de wedstrijden om 19.30 In en rondom Venray zie je het aantal trimmers en joggers weer sterk toenemen. Veel mannen en vrouwen gaan inzien dat hun lichaams duidelijk profijt heeft van regelmatig lopen. Ervaring heeft echter geleerd, dat het, vooral wanneer het werkelijk aan komt op het doorzetten, waarmee men begonnen is, het alléén bezig zijn soms een probleem kan zijn. Waarom niet het besluit genomen om aan te sluiten bij de trimclub. Niet gebonden zijn - geen contributie - niet zo prestatie gericht - meer ontspannen bezig zijn - gezamelijk lopen in en rond Venray op vaste tijden, vooral het samen bezig zijn met gelijke interesse kan een goede stimulans zijn om de gezochte conditie uithoudingsvermogen of andere goede kanten, die aan het trimmen verbonden zijn, te (her) ontdekken, maar vooral ook in stand te houden, om de duidelijke positieve verander ingen in geest en lichaam te ervaren. Onze activiteiten Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Overloon circuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf Parkeerplaats "De Vers". Maan-& donderdagavond, vertrek om 18.30 uur vanaf St.Antoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor langere afstand, routes rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaan circuit een gevarieerd trimprogram- ma. We verzamelen en vangen aan om 8.00 uur bij Ballonzuil Beekweg. Inlichtingen verstrekt gaarne: Piet Loomans Ouverturestr. 14 Venray tel 85384. a.s. Zaterdag 2 juli is er geen les [meer voor de jongensgroepen i.v.m. [deschoolvakantie van de Essel. Na de vakantie worden de lessen weer gegeven in de gymzaal aan de '-angeweg. Afgelopen zondag werden de clubkampioenschappen gehouden in Sporthal "de Wetteling". Het verslag Ivan deze wedstrijden leest u volgende veek in dit blad. Voor het maken van ïn nieuwe groepsfoto worden alle lummers een twee en drie van elke groep, zondagmorgen om 11.00 uur verwacht in de gymzaal aan de Langeweg in turnkleding en met de uu medaille. WEDSTRIJDZWEMMEN Onder barre koude omstandigheden werden zaterdag 25 juni in het buitenbad de clubkampioenschappen verzwommen, die deze keer een internationaal karakter hadden, ge zien het feit dat wij ook 2 Duitse clubs uitgenodigd hadden en 1 club uit Winschoten en een uit Hengelo, daarbij de Amerikanen die bij ons op bezoek waren, dus een hele interna tionale aangelegenheid. Ondanks het koude water werd er toch hard gezwommen. Er stond ook een belangrijke beker op het spel en wel de Nell v.d. Munckhof trofee die door Femke de Bruijn verdedigd moest worden. Hierbij telden de winter en de zomerkampioenschappen mee. Het eerste gedeelte werd dan ook buiten gezwommen op zaterdag en het 2e gedeelte op zondag in de Meerpaal. Daar was het water dus geheel naar onze zin. Hier werden ook weer scherpe tijden neergezet en de uitslagen waren als volgt: Niet startvergunninghouders: meisjes onder 10 jaar: 1Mieke Franssen; 2. Saskia Heynen. meisjes onder 12 jaar: 1Marloes Zandbergen, meisjes ónder 14 jaar: 1Sharon van der Geugten. meisjes onder 16 jaar: 1. Monica Clephas. jongens onder 10 jaar: Ï.Thomas Hombergen, jongens onder 14 jaar: 1. Christiaan Linskens. jongens onder 16 jaar: 1. Faron van der Geugten; 2. Patrick Franssen; 3.Remy Claasen. Startvergunninghouders: meisjes onder 10 jaar: 1 .Suzanne van der Wijst. meisjes onder 12 jaar: 1. Nicole Houwen; 2. Nicole Troisfontaine; 3. Tamara Volleberg. meisjes onder 14 jaar: Ï.Maaike de Bruijn.; 2.Cindy Janssen meisjes onder 16 jaar: 1. Femke de Bruijn; 2.Chantal Zandbergen; 3.Daphne de Bruijn. 1.Marian Flinsenberg; 2.Nicole van de Bosch; 3.Jaqueline Martens. jongens onder 12 jaar: 1Matthijs Hombergen jongens onder 14 jaar: l.Marwin Sant; 2.Luc Kateman; 3. Bram Reijnders. jongens onder 16 jaar: 1.Mario Linskens; 2.Leon Janssen; 3. Luc Kemmelings. heren: l.Sjoerd Vloet;2.Stan Reijnders; 3. Olaf Kemmelings. De Nell van den Munckhof trofee werd gewonnen door Femke de Bruijn met een totaal aan punten van 985. We wensen alle medewerkers en jongens en meisjes van de wedstrijd afdeling een heel prettige vakantie en graag tot volgend seizoen. Alle Amerika gangers wensen wij een prettige tijd in Amerika en veel zwemplezier. Kunstzwemmen Op 26 juni jl. mochten 5 van onze meisjes in Landgraaf op voor het Kunstzwemdiploma F. Dit waren Femke Verwey, Kirsten v.Tongeren, Peggie v.d.Leuken, Miriam Linders en Hanneke Verstappen. Proficiat allemaal! Alle vijf ge slaagd. Na de vakantie gaan we verder werken aan het volgende diploma. Commissie en trainsters wensen alle zwemsters een prettige vakantie toe. ST.JAN MERSELO Zondag 26 juni hebben de ponyruiters van St.Jan deelgenomen aan het concours in Horst. De uitslagen waren: het viertal in de klasse M, 3e plaats met 123 punten. Luc Sikes in de klasse Bil 121 punten en Renee Basten in de klasse MI 121 punten. Bianca Arts behaalde bij de ponyspelen een keurige 3e plaats. Proficiat. Komend weekend staat volledig in het teken van de Nederlandse Teamkampioenschappen. Deze worden in Maasbree gehouden op de zeer fraai gelegen midgetgolfbaan van MGC de Pool. De acht beste teams van Nederland of te wel de kampioenen van elk district, zoals ons eerste team!! aangevuld met de reservekampioenen uit elke klasse, gaan hier uitmaken wie kampioen van het totaal gaat worden. Beide dagen wordt er om 9.00 uur begonnen en per dag worden er vijf ronden per persoon gespeeld. Ook ons eerste zal wederom proberen om zo hoog mogelijk te eindigen, of echter de fantastische derde plaats van verleden jaar gehandhaaft kan blijven, is momen teel nog een open vraag, die zondagavond pas beantwoord kan worden. Harrie Lenssen, Gerrit Janssen, Gerrit Vermeulen en Hans Peeters aangevuld met Jan Litjens zullen uiteraard hun uiterste best doen en de eer van Buitenlust hoog houden. Getraind is er voldoende voor en er volgt vrijdagavpnd nog een laatste training, de vertrektijd hiervoor wordt donderdagavond vastgesteld. Dit na afloop van de onderlinge competitie, die zoals gewoonlijk om half 7 begint. Grotestraat 52 Venray TeL 81253 H.S.V. DE ROERDOMP De eerste wedstrijd om de Gemeen tebeker voor de jeugd, de opkomst was onverwacht groot, liefst 30 jeugdvissers gaven acte de presance, werd gewonnen door Mike Sanders, 2e Bart Willems en 3e Pascal Smits. De 4e koningswedstrijd werd bij de k.h. gewonnen door F.v.Bommel. Totaalwinnaar en koning k.h. werd F.v.Bommel, 2e L.v.Grootel en 3e G.Smits. Bij de l.h. werd J.Weys dagwin naar. Totaalwinnaar en koning werd J.Sanders, 2e H.v.d.Hoogenhof en 3e J.Franken. Zaterdag koppel Wellerlooi. Woensdag a.s. eerste wedstrijd jeugdkoning. Hopelijk is de opkomst weer even groot. Samenkomen aan de Ballonzuil om 18.00 uur. Opgeven tot donderdagavond bij H.v.d.Heuvel, tel 04780-86569. Voor uw vergunningen kunt u terecht bij H.v.d.Heuvel Langeweg 38 Venray en v. Grootei's Hengelsport Stationsweg. H.S.V. 't ALVERTJE OOSTRUM De uitslag van de 2e wedstrijd van de korte hengels van de zomerkoning is: 1 Sj.Theeuwen, 2 L.Gooren, 3 H.Theeuwen, 4 Th.Jacobs en 5 H.Beterams. Van de 4e wedstrijd Maaskoning van de lange hengels is de uitslag: 1 H.Theeuwen jr. 12.880 gr. 2 P.Kunen 10.660 gr. 3 R.Swinkels 8.380 gr. Einduitslag 1 M.Goorts Maaskoning, 2 H.Hendriks, 3 R. Swinkels, 4 P.Kunen en 5 H.Theeu wen jr. Bij de jubileumwedstrijd van Grubbevorst was er een prijs voor H.Hendriks. Zaterdag 2 juli is de derde wedstrijd van de korte hengels. De bijeenkomst is om 7.00 uur bij het Kruis aan de Maas in Geysteren. Eveneens zaterdag is er een koppelwedstrijd te Weller looi. Voor deze wedstrijd opgeven bij Huub Hendriks, tel. 82994 tof a.s. donderdagavond 20.00 uur. Ver gunningen zijn verkrijgnbaar bij secretaris H.Lenssen Allegrostr. 7 Venray, tel. 87606 banknr. 14.00.03. 614 giro 5134986 en nieuwe leden kunnen zich ook opgeven bij van Grootel Hengelsport Stationsweg in Venray alwaar ook dag- en weekver- gunningen voor de visvijvers het Wanssums Ven en de Ballonzuil verkrijgbaar zijn. Trainingen: Dinsdag: looptraining op de baan in samenwerking met de recreatiegroep Venray. 18.00-19.30 uur. Woensdag: Zwemtraining in het combi-bad te Venray 7.30-8.00 uur. Vrijdag: Zwemtraining in het combi-bad te Venray. 20.00-21.00 uur. Zaterdag: Looptraining. 16.00 uur verzamelen bij parkeerplaats Combi- bad. Zondag: Fietsen vanaf 9.00 uur vertrek parkeerplaats. Uitslagen lA triathlon te Rykevoort Afgelopen zondag was een goeie dag voor onze vereniging, wij gingen naar huis met drie bekers. Peter Sheres werd 2e in het algemeen klassement in een tijd van 2.10.37 sec. Overige uitslagen bij de heren: Paul v. Meyel 2.21.45 sec. Willy Willems 2.22.55 sec. John Sorree 23159 sec Bij de dames beflhalde Franka Jansen de le plaats, tijd 2.24.41. Tineke Brecheisen eindigde als 2e dame, tijd 2.35.09 sec. Uitslagen 1/8 triathlon te Rijke voort Wen Althuizen tijd 1.13 werd le terwijl Theo Janssen in een tijd van 116 de 5e plaats behaalde. In het afgelopen weekeinde werden weer 2 wedstrijden verreden; In Baarlo eindigde Maurice Engbersen afgelopen vrijdag als 3e. Hans Allaerds, Piet Engbersen, Frank Fonteine, Bas van Aerie, Michel Willemsen en Alwin Opbroek eindig den zondag in de klassieker Budel- Waanrode (B) in het peleton. Komend weekeinde rijden de amateurs de Rogtour in Weert. De junioren, veteranen en gentlemen rijden zaterdag een voorwedstrijd in Weert. De trimmers van groep I rijden die dag de Vael-Ouwe tocht (alleen met voorinschr.) Zondag staat voor deze groep een tocht van 85 km naar Baarlo en Helden op het programma. Het vertrek is om 8.00 uur. Groep II rijdt 55 km. Zij vertrekt om 8.30 uur richting Milheeze. 2 en 3 juli I' Sportveld Oostsingel Tijdens een team tournooi in de Zwitserse plaats Walenstadt werd door het team van onze vereniging goed gepresteerd. In totaal namen 12 teams uit 6 landen aan dit tournooi deel. In de boorwedstrij voor een plaats in de kwartfinale kwam ons team, dat bestond uit: 27 kg Tom v.Stokkum, 30 kg Ronald Bonants, 35 kg Stan Driessen, 40 kg Robert Wijnhoven, 45 kg Bram Reijnders, 50 kg Johan Franssen, 55 kg John Stroeken, 60 kg Gereard Wattenberg, 65 kg Maurice Orth, 70 kg Etiene Voesten, 78 kg Stan Reijnders 78 kg Nick Swart te staan tegen het Oostenrijkse team uit Regendorf. De einduitslag was 5 - 2 in ons voordeel zodat wij ons plaatsten bij de laatste acht teams. Nu moesten wij het opnemen tegen het Zwitserse team uit Loeningen ook nu bleek weer de kracht van onze judoka's met 6 - 5 werd er gewonnen. Voor de strijd om een finale plaats moest nu gewonnen worden van de Judoclub Grosshadern uit München. Ook in deze wedstrijd werd met goed judo uiteindelijk gewonnen 6 - 3 was de einduitslag. De finale ging nu tegen de andere geplaatste finalist Judoclub Echt. Na een spannende strijd werd de einduitslag 4-4 maar doordat wij een hogere score hadden 33 - 30 ging de grote overwinningsbokaal naar Ven ray. Hieronder het complete team die tot deze fantastiche prestatie kwam. De vakantie van onze vereniging loopt van 2 juli t/m 14 aug. Wij wensen iedereen een fijne vakantie toe. In Berg en Terblijt werden dit weekend 2 wedstrijden verreden. Zaterdag werd de wedstrijd om het Limburgs kampioenschap verreden. In de klasse 250 junior werd Peter v.Ess en Theo v.d.Laar in de le manche 4e en 2e. In de 2e manche pakte Theo kopstart en reed enkele rondes voorop. Helaas kon hij de weerstand niet weerstaan en viel terug naar de 5e plaats. Peter reed voortreffelijk van de middenmood naar de 4e plaats. Michel Arts wist bij de senioren in de le manche v.d. laatste plek naar de le te rijden. In de 2e manche moest hij genoegen nemen met de 2e plaats. Eric v.d.Pas werd eenmaal 5e en in de 2e manche gaf hij vroegtijdig op. Zondag's stond er een kampioens wedstrijd op het programma voor de 250 senioren. Eduard de Bruyn wist met groot beide manches te winnen. Tony Claessens werd in de le manche 7e terwijl hij in de 2e manche als 2e de wedstrijd afsloot. Matt Verrijt werd eenmaal 1 le en moest in de 2e manche genoegen nemen met een plaats in de achterhoede. Ook in Heeswij k werd een wedstrijd verreden. Bert v.Well werd eenmaal 26e en 30e. Bij de zijspannen wist Peter Thissen goed mee te draaien door 8e en 9e te worden. Eric v.d.Pas deed het voortreffelijk hij werd in de le manche 9e terwijl hij in de 2e manche van de 15e naar de 5e plaats reed. Michel Arts reed deze dag een Internationale wedstrijd in Luxem burg. Hij sleepte een prima 4e en 7e plaats uit de wedstrijd. 1,2 en 3 juli Motorcross Weekend Venray. U bent van harte welkom. H.B.S. DIANA Zondag jl. werden de nationale korpskampioenschappen verschoten Het le zestal toog hiervoor naar Zeelst. Het behaalde een 10e plaats. Het tweede zestal ging vol goede moed naar Grashoek en eindigde na een zeer spannende wedstrijd op een prachtige derde plaats. Zondag a.s. worden de Persoon lijke Nationale Kampioenschappen verschoten. Het bestuur wenst alle deelnemers veel succes. Hedenavond geen oefenavond. 'n leesbare krant Op een prachtige baan in Kelpen- Oler reden we dit weekend de wedstrijd. Deze wedstrijd was tellende voor de juniorenclub. Met 12 leden waren wij aanwezig in Keipen. Vier leden deden mee in de open klasse. Mark de Bruijn en Patrick Claessens behaalde allebei een eerste plaats. Caroline de Bruijn werd 3e en Freddie de Vries 4e. De uitslagen van de Powder Puffs zijn:d Caroline de Bruijn 1, Hanneke v.d.Bungelaar 4, Stien Coenen 5 en Herm Hofmans 6e, zijn zoon Ronny werd 4e. Uitslagen junioren: Andy Arts 2e, Steven v.Kempen 3e, Sebastiaan Bosma 7e, Danny Donders 2e, Ad Coenen mocht alleen de manches fietsen, jammer Ad. Expert uitslagen: Ronny Hof mans 4e, Mark de Bruijn le, Patrick Claessens le en Freddie de Vries 2e. P.D.V. YSSELSTEYN Wedvlucht Chateaurouse P.M Cose 1 7 19; G. Hendrix 2 4 5 12; P.Arts3 9 10 20 21; H.Koonings 6 18; Hub Koonings 8 13 16; B.Linders 11 15; H.Janssen 14; G.Linders 17. Wedvlucht Breil G.Hendrix 1 30 34; Jac Verhoeven 2; M.Geurts 3 27 39; G.Linders 4 6 9 13 21 28 33 35 38; J.Cose 5 16 25; B.Linders 7 18; P.v.Asten 8 11 15 29 41; P.Martens 10 14; W.Philipsen 12 37; Th.Arts 17; H.Janssen 19 26; Th.Hendrix 20 40; Hub Koonings 22 36; J.Custers 23 24 31; P.Vergeldt 32. Wedvlucht Orleans P.martens 1; G.Linders 2 5 7 9 11 19 20 23; P.v.Asten 3 6 18 21 G.Hendrix 4 14; J.Cose 8 10 M.Geurts 12 24; Jac Hendrix 13 15 Th.Arts 16; J.Custers 17; Th..Hen drix 22. P.D.V. DE VREDESDUIF ORLEANS 19-06-88 Jac Ewals 1 18 28; P. Janssen K 2 8 12 16 17 19 20 24; L Willems 3 1; J Goumans 4; JKusters 5 10; G Hendriks DHT 7; GJanssen H 6; H Franssen 9 13 22; KTholen 14 15; H Ewalts 21 25; J Janssen K 23; W Claessen Verhaa 26 27. BLAFFENDE HOND WEKTE BEWONERS Mogelijk is door een blaffende hond een insluiper in een woning aan de Wethouder Reintjesstr. in Leunen op de vlucht geslagen. In de nacht van zondag op maanag werd het echtpaar door de hond gewekt. De heer des huizes ging aan het raam kijken, maar kon niets verdachts ontdekken. 'sMorgens werd echter ontdekt da dat de voordeur openstond. Er werd niets ontvreemd. De voordeur was niet van een deugdelijk slot voorzien en stond niet in het nachtslot. RAADSELACHTIGE VONDST Te Venray werd dinsdagmorgen op het politiebureau een Amerikaans paspoort gedeponeerd ten name van een jongedame uit Amerika. Tevens werden enkele Travelcheque's (even eens op de naam van die jongedame) gevonden. Het eigenaardige van die vondst is dat die jongedame die dinsdagmorgen op Schiphol is aangekomen, in Venray onbekend is en ook bij de Vreem delingendienst en bij de Amerikaanse Ambassade spreekt men ook van een raadsel. BOS VALSE SLEUTELS De politie kon een 13-jarige knaap aanhouden, die betrapt werd bij een poging de geldbak van een openbare telefoon open te breken. Dat lukte niet, maar hij bekende dat al eens eerder te hebben geprobeerd in een andere telefooncel. De knaap was in het bezit van een bos met een 40-tal sleutels waaronder ook sleutels van auto's. De sleutels zijn in beslagge nomen en zullen worden vernietigd. De jongen is na verhoor aan zijn ouders overgegeven. VERNIELING Een kelderdeur van een flat in de Haammakerstr. bleek vernield te zijn. In de gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden de volgende besluiten genomen. In het kader van de ruilverkaveling Overloon-Merselo werd aan de gemeente een aantal percelen grond toegewezen, welke door ligging en oppervlakte minder geschikt zijn voor verpachting. Omdat de gebruikers die perceeltjes wilde kopen had het college aan een tiental personen een aanbieding gedaan. De raad had geen bezwaren tegen dit voorstel. Een krediet van f 156.826,- werd beschikbaar gesteld voor reconstructie van de Stevenbeekseweg. Namens het CDA werd verwoord dat men te spreken was voor de groenvoorzien ingen van klantvriendelijke planten van de Botanische tuin. Namens de Maaskantse fractie werd gevraagd of het college in de toekomst, als het gaat om verfraaiing van de andere dorpen, ook niet op een dubbeltje zullen kijken. Wethouder Bardoel ant- woorde alert dat alle kerkdorpen van de gemeente voor het college als gelijke worden behandeld. Beschikbaarstelling van f 150.490,- voor vervanging van de Deutz Intrac voor Openbare Werken, was voor de PK onaanvaardbaar omdat de college maar bij één firma offerte had aangevraagd. Wethouder Bardoel sprak van een reeële offerte bij een bedrijf dat binnen de gemeente gevestigd is en waarmee de gemeente al jaren, tot tevredenheid, zaken doet. In een eerdere discussie bij de aankoop van een vrachtauto had de raa moeite om die aanschaf bij een bedrijf buiten de gemeente te doen. Nu gaf het college aan die wens gevolg en was het weer niet goed. Dank kreeg het college bij het voorstel voor een krediet van f 41.178,- voor de vervanging van de grasmaaimachine, omdat er twee offertes waren gedaan. Eind juni start de nationale epilepsie-collectie van het Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine. In de meeste Nederlandse gemeenten, ook hier, zullen vele cllectanten met de bekende collectebus rammelen. Deze collecte is ook de start van een langdurige voorlicht ingscampagne: Epilepsie en werk. Onder andere krijgen alle hoofden personeelszaken, arbeidsbureaus en arbeidsdeskundigen de brochure Epi lepsie en Werk. Ook u kunt deze brochure aanvragen: Bureau Epilep- sie-voorlichting, Koningslaan 19, 3583 GD Utrecht. Hardnekkige vooroordelen: dus geen baan Velen beschouwen epilepsie als iets abnormaals, iets griezeligs: een groot risico in, bijvoorbeeld, werksitua ties. Iemand met epilepsie krijgt daarom te vaak geen echte kans tidjens sollicitaties, resp. hij of zij loopt een grotere kans uit het arbeidsproces te geraken (als epilepsie voor het eerst optreedt terwijl men reeds een baan heeft). We spreken ook over zo'n 40.000 kinderen en jongeren die ter gelegener tijd met opleidingen, carrière-planning en werk te maken krijgen. De feiten Minstens 1 op de 150 Nederlanders heeft epilepsie. Dankzij medicijn gebruik kunnen de meesten leven, onderwijs volgen en werken...als iedereen. De meeste werksituaties zijn geschikt voor mensen met epilepsie. Velen denken dat bij mensen met epilepsie sprake is van een groter verzuim en meer ongevallen-risico. Uit recent internationaal onderzoek blijkt echter dat zich bij mensen met epilepsie niet meer ongevallen voor doen dan gemiddeld. verhuur per uur, per halve dag, per hele dag WELZIJNSWET Alle fracties kwamen veelvuldig aan het woord voordat het voorstel invoering van de welzijnswet, per 1 I januari 1987 te laten ingaan. Het CDS vond verplaatsing rond die wet naar de gemeente practisch en zinvol. PK kon nog niet de loftrompet afsteken op die wet, omdat plan en program niet hun instemming konden hebben. De Overloonse fractie stelde, dat de gebruikers tevreden waren en dat was hoofdzaak. ER werd o.a. vastgesteld, het meerjarenplan 1988-1991, het jaarprogramma 1988, de subsidie- verordering Maatschappelijk en Cul tureel Welzijn. Ondanks dat de raadsvoorzitter de PK nog wilde overtuigen gelukte dat niet en Jan Koopmans werd geacht tegen te stemmen. Unaniem was het oordeel dat de opzet van het college om met zo weinig mogelijk tekst toch zo dicht mogelijk bij de burgers te staan. AZIELZOEKERS Ook bij behandeling van de ingekomen stukken werd door alle fracties de blijvende aandacht ge vraagd voor het probleem van de asielzoekers. Het CDA had alle vertrouwen in het door de gemeente Vierlingsbeek gevoerde beleid inzake de asielzoekers. Het PK was niet te spreken over het beleid omdat problemen met de asielzoekers al lang door de werkgroep Vluchtelingen bij het college was aangekaart. De werkgroep was van oordeel dat de gekozen constructie niet de juiste zou zijn. Ook het college was getroffen bij deze berichten. Het college meende dat juist de pensionregeling de beste zou zijn. Hoe trots waren wij over de manier waarop de bevolking en de omwonenden de asielzoekers hebben ontvangen en hoe jammer is het dat nu door publiciteit een en ander in een verkeerd daglicht komt. Het is het college bekend dat elders, waar asielzoekers in woningen zijn onder gebracht, die toch dagelijks bij elkaar komen. Maar in het Vierlingsbeekse geval schijnt het verkeerd te zijn dat teveel nationaliteiten in hetzelfde pension zitten. Momenteel verblijven er nog 3 personen in het pension. In gesprek ken met het ministerie van WVC is door het college gevraad voorlopig geen nieuwe asielzoekers te sturen. Eerst moet met de leden van de werkgroep en met de leden van de commissie algemene zaken rond de tafel gezeten worden om te kijken hoe het beste gehandeld kan worden met de asielzoekers en of er mogelijk toch een andere constructie moet worden gezocht. Na de raadsvergadering kregen leden van de werkgroep in het vragenkwartiertje de kans vragen te stellen. Hier kwam naar voren dat het ministerie niet goed had geluisterd omtrent de problematiek, dat naar hun argumenten niet of onvoldoende werd geluisterd. Immateriële zaken van de asielzoekers worden niet serieus genomen. De raadsvoorzitter wilde duidelijk stellen dat hij alle waardering had voor de inzet en inbreng van de leden van de werkgroep en gezien die inzet en het humane karakter de dank van ons allen verdient. Maar ja, het welles-nietes bleef aanwezig en de raadsvoorzitter vond het goed dat er nu een rustpauze was om daardoor alles eens goed op een rijtje te zetten. Sportverslagen dienen dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd SNELHEIDSCONTROLE Maandag hield de politie weer een "staande" controle op de naleving van de snelheid. Ditmaal op de Horsterweg te Castenray en de Stationsweg. In totaal konden 25 automobilisten de portemonnaie trek ken want ze kregen direct te horen hoe snel ze hadden gereden en wat betaald moest worden. VERNIELING Een aan de Vicarieweg in Leunen geparkeerde personenauto werd ver nield aangetroffen. Er bleek dat o.a. de antenne vernield was. BERMBRANDJE Zondagmiddag moest de brandweer in aktie komen voor het blussen van een bermbrand aan de Kiekweg. Uitbreiding kon door snelle ont dekking en de komst van de brandweer worden voorkomen. AUTO NIET AFGESLOTEN Een 38-jarige moeder bracht haar kind naar het kinderdagverblijf "Duimelot" en liet haar auto even onbeheerd en onafgesloten staan. Bij terugkeer ontdekte zij dat haar tas met daarin een portemonnaie met f 200,- verdwenen was. TOCH BLEVEN ZIJ VRIENDEN Op de Stationsweg kregen twee "vrienden" ruzie met elkaar. Er werd over en weer geslagen. De politie kwam in aktie en nam een van de vechtersbazen mee naar het bureau voor een afkoeling voor zijn en andermans veiligheid. Hij bleek behoorlijk onder invloed van alcohol te verkeren. Na de afkoeling bleek het tweetal toch vrienden te blijven want er werd geen aangifte van mishandel ing gedaan. De politiemannen streken ook maar over hun hart en maakte na overleg met de leiding geen proces verbaal op.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 15