if* VOORBEDRUKTE COMPUTERFORMULIEREN E.K.-kapsel GESLAAGD! BIJ ONS SLAAGT V CUM LA UDE VOOR EEN IDEA U. Dhr. J. Wismans neemt afscheid van Marianum ■1 TRUDY BONGART5 14e Jeugdwieler- ronde Noord Limburg van start Venraynaar naar wereld kampioenschap Tropisch hardhout Grote Luikse Markt in Wanssum KADO SHOP f 1 "Gerard heeft zijn eerste baan: LEUK!" Epilepsie en Werk: HILHORlÜ Citroen Club komt naar Venray P.H.V. „Bij dag en nacht" Grote Fancy Fair van Comeo van den munckhof na 1 Donderdag 30 juni - Pagina 13 Gymnasium-b Fanny Hilhorst, Venray Atheneum-A Dorothe van der Heijden, Veriray Atheneum-B Anja Arts, Sevenum; Roymond ^jBisscheroux, Venray; Mariëlle van Cj Dijck, Oirlo; Isaline Eijssen, Merselo; ijohn Steenbekkers, Wanssum. HAVO Desiree Brekelmans, Venray; Piet-Jan Coenen, Horst; Freddy Coppus, Horst; Roel Coppus, Venray; Edwin van Enckevort, Sevenum; Christel Hesen, Horst; Koen Klaasen, Leunen; Monique van Ooi, Venray; Renate Peeters, Venray; Esther Truijen, Venray; Froukje Vliegenberg, Wans sum. .V. Jerusalem HAVO marcelino Bistervelts, Venray; Kir- sti Driessen, Oirlo; Linda Driessen, Well; Henk v.d.Heuvel; Richard Kemmelings, Venray; Gerwin Peeters, Venray; Tanja Siebers, Venray; Marleen Theeuwen, Wanssum; Ingrid Versteegen, Venray. Gymnasium A Stan Verhaag, Merselo. Atheneum A Amanda van Dooren, Tienray. Monique Bonants uit Venray slaagde voor de examens voor vakbekwaamheid voor het reisbureau te Hilversum. Tevens slaagde zij met lof voor het MEAO examen afd. Toerisme te Maastricht. Aan de Hogeschool voor de Kunsten te Arnhem, beeldende kunsten slaagde onze dorpsgenoot Ing. Rene Oudenhoven voor le graads leraar tekenen. Aan de Hogeschool te Nijmegen Academie "De Kopse Hof" is geslaagd als lerares Methodiek, afd. Drama, Anne-Marie Bekkers uit Venray. Honoré Didden is geslaagd als docent informatica op de Ordina opleidingen. Op Boschveld College Venray is voor de HAVO geslaagd Patrick van Fessem. Op vrijdag 24 juni jl. is Frans Muyzers uit Merselo, momenteel woonachtig in Veendam, geslaagd voor het doctoraal examen Onder wijskunde aan de Rijks Universiteit te Groningen. Een geslaagd cadeau voor iemand die geslaagd is. Bij ons vindt u.een grootse keus. Wij adviseren u graag. Tegelijk met het einde van het schooljaar 1987/88 beëindigt dhr. J.Wismans zijn onderwijsloopbaan. Hij gaat gebruik maken van de V.U.T.-regeling en zet daarmee een punt achter een carrière die al in 1952 begon. Hij slaagde toen voor de kweekschoql. Na een 6-tal jaren-les gegeven te hebben aan een lagere school in Venray werd hij op 1 september 1958 benoemd aan de Lagere Land- en Tuinbouwschool te Venray. Hij behaalde zijn aktes voor landbouw en tuinbbouw, L.O. en gaf op deze school de theorie- en de praktijklessen. De sterke terugloop van leerlingen in het land- en tuinbouwonderwijs, eind zestiger ja ren, ging aan de school in Venray ook niet voorbij. Daarom werd er toen door het bestuur besloten de school te fuseren met de MHNO-LHNO school. Dit feit vond plaats per 1 aug. 1972. Vanaf deze datum werkt dhr. Wismans aan de SG Marianum. Door zijn brede inzetbaarheid, vanwege zijn vele bevoegdheden, was hij niet de vakman van 1 bepaald vak. Het ene jaar gaf hij Nederlands en natuur kunde, dan weer scheikunde en wiskunde. Dit wisselde vakmanschap deed hem in de jaren direct na de fusie nog wel eens terug denken aan de goede en gezellige jaren aan de Land en Tuinbouwschool. Maar zoals zo vaak, toen hij de sfeer van de nieuwe situatie beter geproefd had, liet de onderwijsman, zich weer gelden. Hij werd een nog meer gewaardeerd collega, met veel vakkennis, weetjes en feitjes. Zijn verzameling, van materialen, vooral op het gebied van Venray en omgeving Wilt U er goed en verzorgd uitzien Gelaatsbehandelingen Kleine behandelingen Lichaamsbehandelingen (Junior behandelingen prijs vanaf 25,- prijs vanaf 10,- prijs vanaf 75,- prijs vanaf 25,- PARFUMERIE HUIDVERZORGING VENRAY, SCHOUTENSTRAAT 16, TEL. 04780-82 705^-—rSi VENLO, NIEUWSTRAAT 19, TEL. 077-17583 Zoals ook in de voorafgaande jaren wordt dit jaar weer de Jeugdwieler- ronde van Noord-Limburg gehouden, en wel voor de 14e keer. De ronde wordt gehouden van maandag 4 juli t/m vrijdag 8 juli 1988. Het doel van de jeugdronde is het bieden van een stuk sportieve ontspanning aan een gedeelte van de jeugd van Noord-Limburg in de vorm van een alternatieve vakantiebe steding. Daarnaast is het een bredere kennismaking met het gebied, waarin zij wonen en met andere jeugdigen uit de regio. Natuurlijk ontbreekt ook het sportieve element niet. De jeugdige fietsers en fietssters zullen elkaar sportief de loef proberen af te steken in de div. klassementen. Ook zullen de deelnemende ploegen elkaar als zodanig beconcurreren. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 03 juli 19.00 -20.30 uur. Fietsen inleveren en keuring. Maandag 04 juli 10.30 uur. Start eerste etappe in Arcen bij Klein Vink. 12.00-14.00 uur. Rust en sprint in Well nabij Manege Seurenheide. 14.00 uur. Vertrek in Well, finish in Vredepeel bij de Proefboerderij, 16.15 uur. Dinsdag 05 juli 10.00 uur. Start tweede etappe te Vredepeel. 12.00-14.00 uur. Rust en behendig- heidsproef te Oostrum. 14.00 uur. Vertrek Oostrum, finish in Horst bij de Tuinbouwloods, prijsuit reiking bij het Gemeentehuis, 15.30 uur. Woensdag 06 juli 10.00 uur. Start derde etappe in Horst bij Tuinbouwloods. 12.00-14.00 uur. Rust en spellencircuit te Broekhuizen. 14.00 uur. Vertrek Broekhuizen, finish te Hegelsom bij Manege Wieneshof, 15.40 uur. Donderdag 07 juli 10.00 uur. Start vierde etappe te Hegelsom. 12.00-14.00 uur. Rust en cycle-cross te Meterik in de Schadijkse Bossen. 14.00 uur. Vetrek Meterik, finish in Ysselsteyn bij Jeugdhuis "de Koel", 15.30 uur. Vrijdag 08 juli 10.00-12.00 uur. Individuele tijdrit in Ysselsteyn op de Heidse Peelweg. 13.00 uur. Start vijfde etappe bij "de Koel" en finish om 15.00 uur in Ysstelsteynbij "de Koel". 15.30iiur. Prijsuitreiking. De deelnemende ploegen aan de 14e Jeugdwielerronde komen uit Leunen (2 teams), Heide, Vredepeel, Oostrum (2 teams), Wanssum (2 teams), Castenray (2 teams), Merselo (2 teams), Ysselsteyn en Melderslo 2 teams). kennis der natuur, werd vaak door collegae geraadpleegd. "Sjaak heeft het wel", was een veelgehoorde opmerking. Sjaak Wismans gaat nu vutten, zijn vele hobby's kunnen nu alle aandacht krijgen. Tennissen, kruiswoord- en andere puzzels, film, natuur en wat al niet meer. Zijn dagelijkse "reis" naar school met een dikke boekentas en vaak nog aangevuld met een draagtas behoort dan tot het verleden. Hij zal dit zeker missen, net zoals wij hem. SG Marianum is hem dankbaar voor zijn werk, zijn inzet, zijn collegialiteit en wenst hem nog vele goede en vooral gezonde jaren toe. Jaren waarin hij samen met zijn vrouw en kinderen, zal mogen genieten van de vele zaken waar hij zo van genieten kan. Deze dank zal de school onderstrepen op het afscheidsfeest dat zij intern op school zullen vieren. Onze plaatsgenoot Johan Peters is na een aantal voorselecties, opgeno men in het nationaal team van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie. Dit houdt in, dat hij straks ons land zal vertegenwoordigen op de Wereld Kampioenschappen Histori sche Wapens, die in september van dit jaar in Barcelona (Spanje) worden verschoten. Johan komt daar o.a. uit op zijn favoriet onderdeel: Vetterli B. (percussie vrij geweer replica). Johan's plaatsgenoot en verenig ingskameraad Wim Hoeijmakers maakte tot het eind toe eveneens deel uit van het selectieteam, doch heeft tot de betreffende eindstreep net niet gehaald. Beide heren zijnlid van de schietvereniging Davy Crocket te Horst. RIJVERBOD Op de Ripseweg trof de politie 'n bestuurder uit Oss aan, in een langs de weg geparkeerde personenauto. De bestuurder verkeerde zodanig onder invloed dat hij niet in staat kon worden geacht zijn auto te besturen. Gezien de toestand waarin hij verkeerde werd hem een rijverbod van 10 uur opgelegd en dat zegt voldoende. De kappers van Young Hair Shop hebben zich laten inspireren door het E.K.Voetbal en het behalen van de Europese titel door het Nederlands elftal. In de etalage prijkt een Rood-Wit- Blauw kapsel met daarin Oranje verwerkt. Een fraai stukje kunstwerk waarmee de sympathie voor Neder landse voetballers nog eens uitgebeeld wordt. Tijdens de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting vroeg dhr. P.v.d.Boo- gaart (P.v.d.A.) aandacht voor het gebruik van tropisch hardhout. Om te voorkomen dat de tropische oerwou den zouden verdwijnen vroeg dhr. v.d.Boogaart zich af of het gebruik van tropisch hardhout in Venray in de toekomst verboden kon worden. "In de gemeente Schiedam bestaat ook als zo'n verbod", aldus het P.v.d.A. commissielid. Wethouder Willems kon het ge bruik van tropisch hardhout in Venray niet ontkennen. Hij was overigens niet van plan om als wethouder een standpunt over ont bossing in te nemen. Wel wilde hij kwijt dat de gemeente zulk soort zaken niet kon afdwingen. De gemeente Schiedam, met een eigen woniqgbouwbedrijf, kan dat wel. De wethouder wilde te zijner tijd wel informeren naar het resultaat van deze beslissing. Dhr. Verbeek van het CDA vond zulk een verbod niet nodig. Uit ervaring (Dhr. Verbeek is werkzaam bij een architektenbureau) wist hij te vertellen dat dit probleem zich vanzelf oplost. Nu al zijn de prijzen van tropisch hardhout stijgende ten gevolge van schaarste. Omdat het hardhout te duur is geworden werkt men nu al met alternatieven. Op zondag 10 juli wordt in het centrum van Wanssum wederom een groots opgezette Luikse Markt ge houden. De pleinen en straten rondom de kerk zullen die dag volstaan met kleurige kramen en allerlei attracties, zodat de bezoekers aan de Luikse Markt daar die dag een leuke tijd kunnen doorbrengen. Particulieren zullen die dag probe ren hun tweedehands spullen aan de man te brengen. Het accent ligt op gebruikte goederen. Wat er allemaal te koop zal zijn kan niemand voorspellen. Zeker is, dat er allerlei huisraad, zoals oude stoelen, tafels, bedden, radio's, t.v.-toestellen, ser viesgoed, boeken, gereedschap etc. te koop zal zijn. Tevens een aantal kramen met antiek en curiosa. Vast staat, dat er voor iedereen wel iets te vinden zal zijn: een oude koffiemolen, weegschaal, pop, schilderij, gramma- foonplaten, muziekinstrument, klok, spade of hark, onderdelen van klokken en apparaten, enz. enz. Dat zo'n groots opgezette vlooien markt met meer dan 100 stands een grote aantrekkingskracht heeft op het publiek is dan ook geen wonder. Er hangt een gezellige sfeer en er zijn volop koopjes te vinden. En de bezoeker gaat voldaan naar huis als hij op de gevraagde prijs nog wat heeft kunnen afdingen. Op zo'n Luiks Markt kan de toekomstige kamer bewoner goedkoop iets op de kop tikken om zijn kamer in te richten. De verzamelaar vindt voor weinig geld een mooie uitbreiding van zijn collectie. Een ander vindt de boormachine, die hij altijd zo graag wilde hebben. En diegene die de inboedel van opa of oma verkopen, weten dat de overtollige huisraad een betere bestemming heeft gekregen dan de vuilnishoop. Behalve de grote markt in tweede hands goederen zal er op de tiende juli een orkest spelen, treden artiesten op, is er een luchtkussen etc. De Luikse Markt in Wansssum is voor publiek geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Vorige week vermeldden wij dat de Kado Shop van de Grote Markt gaat verhuizen naar het pand Lucassen in de Grotestraat. Dit is echter maar deels waar. Het pand in de Grotestraat is een uitbreiding. De winkel aan de Grote Markt zal dus gewoon blijven. Steun de campagne 1988 Terwijl hij toch epilepsie heeft... Zo'n 1 op de 150 Nederlanders heeft epilepsie. Velen van hen willen en kunnen werken, dankzij o.a. medicijngebruik. Helaas blijken vooroordelen hardnekkig. Daarom worden in 1988 keuringsartsen, personeelsfunktionarissen, arbeids bureaus en bedrijven benaderd. "Als je 't weet, is 't heel normaal' NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE Postbus 21, 2100 AA Heemstede giro 34781 aan- verkoop woningen taxaties bedrijfspanden hypotheken Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17, Venray, tel. 04780-85958/82308 Zaterdag 27 augustus komt een grote groep Citroën bezitters die zich verenigd hebben in de Citroën Club Nederland, vroeger beter bekend als Citroën Club Waggel, naar Venray. Deze club bestaat al zo'n 15 jaar en is een begrip geworden in de Citroën wereld. De club organiseert en doet regelmatig mee aan evenementen in binnen- en buitenland. Sinds 1986 zijn Hans en Carla Broere uit Venray lid van deze club en vanaf 1987 heeft het echtpaar regio Limburg tot hun beschikking, en met succes. Het aantal leden in Venray en daarbuiten loopt lekker op. Reden te meer dat de club voor de eerste keer in 15 jaar naar Limburg komt. Het volledige programma zal t.z.t. in zijn geheel gepubliseerd worden, mocht u nu al vragen hebben, bel gerust: CCNL-regio Limburg (04780)- 82680. Op 26 juni jl. werd de selectiewed strijd Politiehond II te Schinnen gehouden. Hieraan namen de 8 beste combinaties van Limburg deel. Ook ons lid, dhr.L.Janssen, met zijn Mechelse Herder Nero nam hier aan deel. Ondanks een weigering van Nero bij het springen over de kuil, door 'n blessure aan zijn achterpoot behaal den zij toch 'n eervolle derde plaats. a.s. Zaterdag houden wij onze jaarlijkse onderlinge wedstrijd. Het ochtendprogramma begint om negen uur, 's middags om 2 uur begint het spectaculaire stel werk. Wij heten u van harte welkom op ons terrein aan de Smakterweg (aan de achterkant van de Inalfa). Comeo, de werkgroep voor missie- en ontwikkelingshulp te Venray organiseert op zaterdag 2 en zondag 3 juli weer een grote fancy fair. Deze wordt gehouden op het sportterrein van "St.Servatius" Oostsingel, in gang tegenover de Prins Bernhardstr; beide dagen van 13.30-17.30 uur en van 18.30-23.30 uur. Het befaamde Rad van Avontuur en de vele andere stands zorgen voor spanning en vertier en vele mooie prijzen. De opbrengst is voor de Venrayse missionarissen en ontwikkelingshel pers in de Derde Wereld. SCHILDERIJ GEKOCHT Een bewoonster van een apparte ment aan de Gouden Leeuw kocht een schilderij van een schilderij venter. De verkoper nam genoegen met een bankopdracht, maar toen de dame die bankopdracht ging halen, snuffelde die "verkoper" in de kamer rond. Later ontdekte de dame dat die verkoper vermoedelijk nog twee bankopdrachten heeft "gevonden". Daarvan deed ze aangifte en haar banktegoed is door de bank veiligge steld. FIETSER LETTE NIET OP Op de St. Odastraat reed, midden op de weg, een 14-jarige jongeman. Toen een achterop rijdende bestuur der van een personenauto, een 24-jarige inwoner uit Bergen, claxon eerde sloeg de fietser plotseling net voor de auto linksaf. Een botsing was niet meer te voorkomen. De fietser werd licht gewond, maar kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis worden overgebracht. DADERS AUTODIEFSTAL SNELACHTERHAALD Bii een tankstation controleerde een politiepatrouille een personenauto. Men ontdekte dat die auto, in Venlo enkele uren daarvoor gestolen was. Bestuurder en inzittende, resp. 28 en 29 jaar, werden aangehouden en vastgezet. Later werd de 29-jarige huiswaarts gezonden omdat hij niet betrokken zou zijn geweest bij de diefstal. De andere zal worden voorgeleid aan de Officier van Justitie in Roermond. van den munckhof levert 't snel en let daarbij scherp op de prijs en kwaliteit van den munckhof speciaal bedrukte computerformulieren speciaal bedrukte computerformulieren optisch leesbare acceptgiro's (O.L.A.'s) (levertijd 5 weken) sets, bloks, briefpapier, enveloppen specials: vervoersdokumenten, mailers formulieren met barcode computersupplies vraag vrijblijvend informatie of offerte aan bij het visitekaartje van uw bedrijf op maat gemaakt voor uw systeem tot tien kleuren en 12-voud elke formaathoogte lay-out met moderne opmaak- en zetapparatuur ook voor laser-printers scherpe verhouding tussen prijs en kwaliteit perfekte proef snelle levertijd, binnen 21 dagen grotestraat 68 - venray telefoon 04780-82727

Peel en Maas | 1988 | | pagina 13