GESLAAGD! BU ONS SLAAGT V CUM LAUDE VOOR EEN CADEAU Steunpunt studiefinanciering Boschveldcollege neemt afscheid van twee docenten GLA^fc^pARrtflES Afscheid op de K.T.S. 25 Jaar MAVO Maasdorpen WAO VAN SOEST Fietsvierdaagse Overloon Champignon- recepten wedstrijd Donderdag 23 juni - Pagina 7 BOSCHVELDCOLLEGE VENRAY Scholengemeenschap lyceum-havo Gymnasium A Ingrid v.d. Akker,Merselo; Tom laken, Venray; Dyonne Burgers, deerlo; Bart van Els, Venray; Yvonne loeijmakers, Horst; Eugenie de ong, Sevenum; Wendy Kunkeler, fenray; Fransje Rijken, Broekhuizen; !ora Schim van der Loeff, Venray; Vngelique Voermans, Oirlo. Jymnasium B Erik Beerkens, Venray; Wiel Uoemen, Venray; Hermine Breukers, Venray; Gabriëlle Cunnen, Venray; os Derix, Castenray; Sascha Engber- en, Heide; Bernice Fijneman, Venray Aarielle Geurts,Horst; Oscar Geurts fenray; Wilma Keijsers,Horst; Jo- anda Kousemaker, Merselo; Karei emmers, Venray; Marco Linders, tenray; Ingeborg Mijling, Venray; 'aul de Mulder, Oirlo; Rudi Nabben, )irlo; Marielle Nellen, Oirlo; Marike 'eeters, Horst; Pim Sloots, Venray; ilartijn Smelt, Venray. Ingedeeld VWO Nicole van den Bosch, Venray. ktheneum A Stephan Ambrosius, Horst, Daph- Ariaens, Venray; Marie-Louise van Horst; Ad v.d.Boom, Venray; tarin Boots, Horst; Carl de Bruijn, Venray; Inge Clabbers, Tienray; Carin Cobben, Venray; Petra Collin, delderslo; Sabine Craenmehr, Horst; Q direlle Crooijmans, Venray; Cevdet )amatoglu, Venray;Ayfer Dayi, lorst; Egbert Derix, Horst; Mariska Ie fouw, Venray; Jacqueline van lasselt, Sevenum; Ingrid-Sophie Gie- en, Horst; Gisella Groenewoud, Venray; Bertine Haegens, HorstjSyl- ie van Hartingsveldt, Meerlo;Rick ,d. Heyden, Venray;Rene Hellegers, Iorst;peter Hendriks, Horst;John lesen, Sevenum;Vincent van Heu- nen, Venray;Loes Heuvelmans, - Iroekhuizenvorst; Carlos Houba, Venray;Marianne Jacobs, Leunen; darc Jacobs, Venray; Karin Janssen, lorst; Angelique Keijsers, Horst; llaf Kemmelings, Venray; Sabien Cetele, Venray; Luuk van Kreij, /enray;Twan Kroon,Venray;Jules rijtzer, Horst; Jonna van Laarhoven 'enray; Marcel Lamers, Venray; 'vonne Lemmens, Ysselsteyn; Ange- que Linders, Heide; Corin Lommen /anssum; Floor Loppersum, Oost- um; Jose Mooren, Meerlo; Hanneke >p den Buijsch, Venray; Lean Ittenheim, Horst; Jolanda Penninx, 'enray; Frank Peters, Venray; )esiree Poels, Venray, Noel Poels, Wanssum; pamela Post, Venray; Ast- d Rops, Ysselsteyn;Christel Rutten, 'enray; Hendrik Savelsberg, Venray; lemil Schellens, Venray; Ilse van oest, Oirlo; Minouke Sonneville, 'enray; Renee Speijcken, Meerlo; innemieke Stals, Venray; Leon 'erburg, Horst; Vincent Theunissen, 'enray; Susanne Thiesen, Meerlo; Ihristelien van der Velden, Well; Juinta Vennekens, Venray; Luc 'ennekens, Castenray; Twan Verdel- in, Horst; Nathalie Verhaag, Venray; inita Versteegen, Venray; Karin 'erstralen, Venray; Mireille Vervoort /ell; Ecco Vogels, Venray; Ingrid 'ollenberg,Ysselsteyn; Yvon Wijnen, lorst; Ellen Wijnen, Hegelsom; ngrid van Zeeland, Castenray; Twan egers, Wanssum. itheneum B Kees de Backer, Veulen; Iwan lanens, Swolgen; Oscar v.d. Berg, 'enray; Robbert Bergmans, Venray; lireille van Bree, Venray; Marian hristiaens, Melderslo; Jan Claes, Sevenum; Patrick Craenmehr, Horst; Marcel Craenmehr, Horst; Edwin Drabbels, Venray; Winnie Driesen, Horst; Paul Emonts, Leunen; Sedat Erol, Venray; Bartel Flapper, Venray; Mare Gelling, Castenray; Iris van Gestel, Venray; Paul Geurts, Oirlo; Sander Gielen, Venray; Toine van Gils, Holthees; Nadia Guachati, Venray; Gerd-Jan Hoeijmaekers Horst; Rogier Hulsmans, Venray; Heidi Jacobs, Sevenum; Angelique Keijsers, Sevenum; Hendrian Kelle- naers, Horst; Pieternel Kellenaers, Venray; Cora Klaver, Horst; Eric Kuijpers, Venray; Rob Kwaaitaal, Sevenum ;Nanette van Laarhoven, Venlo; Frank Leijssen Venray; Tjerk Lerou, Venray; Stephan Logister Meerlo; Hilde Loonen,Oirlo; Mare Martens, Horst;Hans Michels, Yssel steyn; Harald Peentjeus, Venray; Sandra Poels, Venray; Ans Pouwels, Oirlo; Paul Raedts, Venray; Rene Rongen,Ysselsteyn; Juliette Ruhl Wanssum; Kristel Schlangen, Venray; Jeannette Smits Hegelsom; Puck Stevens, Venray; Janine Swinkels, Ysselsteyn; Gemma Tacken Castenray Bob Tielen Ysselsteyn; Alexander Versieyen, Oostrum; Karin Visser, Overloon; Adam Visser, Overloon; Erik Voesten,Leunen; RENE Weijs, Wanssum; Willy van Well, Heide; Michiel Wismans Venray; Frank Zanders,Oirlo; HAVO Antoinette Aarts,Oostrum; Jan AkkermansMaashees;Simone Ariaens Venray;Geertje Bartles, Horst; Conny Basten, Sevenum; Denise Bax Grub- benvorst; Pierre Beerkens, Melderslo; Lian Beerkens,Venray; Nicole Beks, Venray;Niels BerbenMeerlo; Esther v.d.Venray;Monique Bloemen, Ven ray; Silvia Bosma,Horst; Geert Bouten Horst; Jos Bovee, Ysselsteyn; Miriam de Bruijn, Venray; Imke buijtendijk, Venray; Juliska Cigaar, Venray;Peter Clijsters, Venray; Charlotte Coenen, Venray; Rob Coopmans, VenrayjAlex Crooijmans, Venray; Nicole Croque, Leunen; Eugenie Delvaux, Meterik; Eddy Derks, America; Karin Derkx Leunen Michel Dirkx, Venray; Saskia Doh- men, Wanssum; Monique Donders, Sevenum;Riette Driessen, Melderslo; Ben Emons, Venray; Danny Fasen Venray; Enrico Feenstra Venray; Patrick Frederix Wanssum; Joop Geelen, Sevenum; Mare Geurtjens, Horst; Mar ij Geurts, Horts; Mariola Geuts, Heide; Nour-Eddine Gonebai, Venray; Cindy de Graaff, Venray; Sharon Gretener, Well; Nico Grouls, Horst;Astrid Haegens Leunen; Esther Haumann, Well;Jan v.d. Velden, Horst; Vivianne Hendriks Venray; Anoek v.d. Heuvel,Venray; Maurice v.d.Heuvel, Venray; Miriam Hoeij- makers SevenumjDorrit Hoevenaars, Venray; Petri van Hoof Merselo; Theo Ingenkamp, Venray; Susan Janssen, Venray;Monique Janssen Merselo;Peter Jansen, Horst; Claudia Janssen, Oirlo, Ge jenniskens, Mete- rik;Peter Kanters, Well;Marly Klee- ven, Horst; Antoinette Kok, Horst; IrmaKoppes, Veulen. Bianca Kunen Castenray; France Gall Kwakkernaat Wanssum; Ronald van Laar Venray, Inge van Lankveld Leu nen, Pascale Laurensse Venray, Vale rie Lerouw Venray, Marielle van Lip- zig Ysselsteyn, Geert Litjens Mel derslo, Leon Litjens Horst, Ronny Martens Ysselsteyn, Mariet Martens Meterik, Jeroen van Mill Venr, Wan da van den Munckhof Horst, Moni que Nabben Horst, El Hassan Najja Horst, Linda Nio Venray, Leonie Overbeek Venray, Rozanna Parren Venray, Mare Peeters Horst, Anneke Peeters Meerlo, Evelyn Peters Venray, Geert Poels Heide, Ankie Remmers Venray, Angelique Rijs Well, Sarto van Rijscwick Smakt, Judy van Rijs- wijck Venray, Germaine Robben Ven ray, Walter Robijns Meerlo, Jan Ro- bijns Meerlo, Sylvia Rongen Broek- huizenvorst, Suzan Rutten Venray, Monique Sant Venray, Jean Paul Sas sen Oirlo, Ilona Schoeber Horst, Dia ne Seuren Horst, Anja Smedts Mete rik, Peter Smits Horst, Desiree Smits Venray, Mirjan van Soest Venray, Jacqueline Spreuwenberg Melderslo, Ria Steeghs Meerlo, Ingrid van der Sterren Meterik, Marianne van der Sterren Meterik, Robin Stronks Ven ray, Toscas Stunnenberg Venray, Frank Te Baerts Horst, Olaf Terpstra Venray, Tanja Vervoort Venray, Mar lies Theunissen Wanssum, Irma Theu nissen Meerlo, Liana Thijssen Venray, Conny Thijssen Ysselsteyn, Paul van Ulft Sevenum, Ronald Veens Horst, Bas Vennekens Geijsteren, Gerard Verheijen Melderslo, Bianca Vermeu len Venray, Astrid Vervoort Horst, Een geslaagd cadeau voor iemand die geslaagd is. Bij ons vindt u een grootse keus. Wij adviseren u graag. Gerbert Vissers Horst, Margo Vissers Meerlo, Patrick Voesten Broekhuizen- vorst, Yvonne Vogelsangs Leunen, Yolanda van der Voorn Venray, Nico le Walma Venray, Micha van Weers Venray, Susan Weijs Veulen, Karina Wethlij Horst, Jurgen Wijnbergen Swolgen, Sylvia Wismans Horst, Franklin van Zandvoort Leunen. MARIANUM VENRAY L.H.N.O. S.Ars, Maashees; Y.Ars, Maashees; P.Dieters, Wanssum; J.v.d.Geer, Venray; Y.Haneveld, Oostrum; A. Hegger, Venray; M.Heidens, Oost rum; M.Heidens, Leunen; W.Hendrix Geystern; M. Hendrix Well; C.Jans sen Heide; E.Janssen, Vernay; P. janssen Venray; C.Jenniskens, Leu nen; M.Jenniskens, Well; Y.v.d. Krabben, Vierlingsbeek; T.Linders Venray; M.Linssen, Well. S.Manders Venray; A.v.Rijst Venray; B.Schoen- makers, Merselo; M.Smits,Venray; T.Speijcken, Blitterswijck; G.Arts Venray; M. Bekenes Venray; I.Claas- sen Venray; A.Fraterman, Venray; N.Hendriks, Overloon; P.Hendriks, Venray. J.van Houdt Leunen: M Janssen, Venray. A.Kersten, Wans sum; N. Klomp Venray; C.Lichteveld, Overloon; P.Linskens, Venray; B. LitjensVenray; K. Mooren, Venay. a.Rutten Venray: B.Sanders,Venray; G.TErheijden, Venray; P.Thijssen, Venray.L. v.Tilburg Oirlo; A.Ver- straaten Overloon; M. Volleberg, Overloon; M. Weymans, Overloon. L. Wilms, Oostrum; L.Beukers, Venray. M. Curial, Veulen; M.Dok ter, Venray: E.Eeren, Venray; H. Fleuren, Holthees; F.Jacobs, Venray; M.Knippenberg, Meerlo; M.Rongen, Venray, P.van Rijt, Venray, G.Snij ders Venlo; P.van Soest Venray; A.Stevens, Venray; P.Tomasoa, Ven ray. T.Vermeulen, Venray. J. Ste vens, Venray. L.E.A.O. I. van den Aker Leunen, M. Amatkarijo Venray, M. Barents Venray, M.Berkers Venray, E. Boschmans Venray, A.Cataloglu Venray, T.Cataloglu Venray, R.Dui venvoorden Venray, J. Egtberts Wanssum, K.Evers Venray, T.Hasen- balg Venray. RHesen Venray, S.Ja- groep Venray, N.Keijsers Venray, E.Kroon Venray, W.Lemmens Oost rum, K. Neutkens Venray, N.Nijssen Venray, P.Pingen Maashees, P.Smits Meerlo, E.Verheyen Oostrum, S. Vermeulen Maashees, Pascal Voor horst Maashees, S.Wilms Merselo, M.Wilmsen Overloon, I.Zauner Ven ray, A.Alaerds Horst, S.Bombeck Venray, A.de Bruijni Venray, S.Hen driks Venray, C.Huberts Venray, Ide Jonge Venray, C.Kemper Venray, N.Koenen Venray, T.Kol Venray, R.LoenenLeunen, W.v.Meijel Leu nen, J.Panken Venray, R.Peeters Horst, BPelzer Venray, T.Peters Venra, A.Reijntjes Venray, P.Smal- lenburg Horst, I.Smetser Vernay, JStijbos Castenray, W.VErbakel Venray, M.Vermeulen Leunen. M Vermeulen Venray, M.Wilsm Ven ray, B.vd.Zee Vernay, A.Reijnders Venray. L.A.S. P.v.Abswoude Oostrum, M.Arts Vredepeel, A.Basten Venray, T.vd. Berg Leunen, M. Botden Vredepeel, R.Brands Vernay, E. Dijkmans Venray, W.Hoff Venray, P.Hol landers Overloon, O.Huybers Box meer, U.Huybers Boxmer, A.Janssen oostrum, F.Janssen Vredepeel, D. Kuenen Leunen, A.Langewen Ven ray, J.Leijsen Venray, S.Leijssen Oostrum, ALinskens Venray, B Oomens Venray, S.v.Rooy Venray, A.Rozijn Venray, A.Rutten Wans sum, T.Sikes Venray, J.Stevens Maashees, N. Sörensen Venray, P.Stunnenberg Venray, J.v.d.Ven Wanssum, M. Verhoeven Well, C.Weijs Oostrum, E.Wijnhoven Wanssum, J. Willems Heide. Aan de Grafische MTS, Eindhoven, is geslaagd voor de Grafische Technische richting, Milton Cavis, uit Venray. José Ophuis uit Venray is afgestu deerd aan de Akademie Mens en Arbeid te Tilburg. Studierichting "Arbeidsvoorziening' Met ingang van 6 juni 1988 is het steunpunt Studiefinanciering te Venlo van start gegaan. Het steunpunt richt zich tot alle betrokkenen in de regio Noord- en Midden-Limburg die te maken hebben met enige vorm van studiefinanciering (WSF 18 tegemoegkoming studiekosten, regelingen voor deeltijdstuderende e.d.). Aangezien de Centrale Directie Studiefinanciering te Groningen haar telefonische informatievoorziening aan cliënten binnenkort zal beëindig en, zullen alle betrokkenen zich voortaan moeten wenden tot het Steunpunt in Venlo. Het steunpunt Studiefinanciering is ondergebracht bij de Hogeschool Venlo. Het bezoekadres is: Hulster- weg 2, 5912 PL VENLO (gebouw "De Wylderbeek" tegenover het St. Maartens Gasthuis). De openings tijden zijn:09.00-12.00 uur en 14.00-- 16.00 uur. 'sMiddags hebben mensen met een afspraak voorrang. Tijdens genoemde openingstijden is het steunpunt telefonisch te bereiken op telefoonnummer 06-4991122. In deze regio wordt u automatisch doorverbonen met het steunpunt in Venlo. Mevr. L. Horbach - Bernsen Op 29 juni a.s. neemt mevr. L.Horbach-Bernsen, in besloten kring, afscheid van het Boschveldcol lege. Zij maakt gebruik van de VUT-regeling. Vanaf 1966 is mevr. Horbach als lerares Aardrijkskunde op het Boschveldcollege werkzaam geweest. Voor die tijd gaf zij les aan middelbare scholen in Deurne, Nij megen en Hilversum. In Hilversum -haar geboorteplaats- begon zij op 1 november 1953 haar onderwijsloopbaan. Toen als jong studente in de Sociale Geografie aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Daar was zij, kort na de oorlog, een van de eerste vrouwelijke studenten in de Geografie. Maar ook daarna in het middelbaar onderwijs was zij lange tijd een van de weinig vrouwelijke docenten. De was zeker ook het geval in haar beginjaren aan het Boschveld college, dat toen nog een echte "patersschool" was. Schoorvoetend in haar tred, zelf bewust en resoluur in haar optreden, zeer gesteld op hoffelijkheid en goede manieren, zo hebben velen in het onderwijs, maar ook daarbuiten, o.a. Adelbert en de bridgeclub, mevr. Horbach leren kennen. Voor de vele jaargangen van leerlingen was zij een docente met veel liefde voor het vak. Historische achtergronden en topografie kregen in haar lessen bijzondere aandacht. Dat zij behalve voor Aardrijkskunde ook een lesbevoegdheid heeft voor Ge schiedenis zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Maar vooral haar jaren in het voormalige Nederlands-Indië gaven haar bij veel onderwerpen "recht van spreken". Een groeiend leeftijdsverschil stond een goede verstandhouding tussen de jongelui en mevr. Horbach niet in de weg. Integendeel, leerlingen bleven na afloop van de les vaak om nog even een praatje te maken en tijdens de traditionele carnavalsavond voor de laagste klassen was zij een trouwe bezoekster. Door het vertrek van mevr. Horbach verliest de scholengemeen schap van het Boschveldcollege een erg gewaardeerde docente en collega. Dhr. van Nunen Op woensdag 29 juni zal Piet van Nunen na 20 Bosch veld jaren officieel afscheid nemen van deze school. Dhr. v. Nunen heeft dan 32 jaar in het onderwijs gewerkt. Hij begon in 1956, hij was toen 25 jaar, aan de st. Lambertusschool te Horst. Na 6 jaar in het lager onderwijs voor de klas te hebben gestaan, ging hij in 1962 les geven op de LTS in Horst. Door avondstudie heeft hij zich in die tijd weten te bekwamen in het vak Handenarbeid, waarvoor hij in 1964 zijn Mo-akte behaalde. In 1968, bij de start van de mammoetwet werd het vak Handenarbeid ingevoerd voor het hele middelbare onderwijs. Dhr. v.Nunen is toen zowel op Boschveld college als op Marianum te Venlo het pionierswerk voor dit nieuwe vak gaan doen. In 1971 was het niet langer mogelijk om 2 scholen te combineren en heeft hij gekozen voor het Boschveldcol lege. De kroon op zijn werk kwam in 1984, toen het vak handenarbeid op onze school de status kreeg van eindexamen. In zijn vrije tijd is Piet van Nunen altijd zeer actief geweest in het culturele verenigingsleven van Horst. Hij regiseerde vele jaren het kerstto neel en is een zeer actief lid van de Oudheidskamer in Horst. Zijn belangstelling voor de geschie denis van Noord-Limburg uit zich op wel heel bijzondere wijze in het bouwen van maquettes van de kastelen Wittenhorst en Kessel. Hiervoor heeft hij niet alleen het creatieve werk gedaan, maar ook zelf het grootste aandeel in het archief- en bronnenonderzoek De laatste jaren heeft Dhr. v.Nunen erg te kampen met een teruglopende gezondheid. In april 1987 ging hij daarom met gedeeltelijk invaliditeits pensioen, maar hoopte desondanks nog jaren les te blijven geven met een aangepast rooster. Zijn gezondheid liet dat jammer genoeg niet toe en per 1 juni jl. is hij volledig met pensioen gegaan. Door zijn brede interesse en zijn hobby's zal hij ongetwijfeld in staat zijn om een nieuw levensritme te vinden. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 Vrijdag jl. is de nieuwe verkoop- en bedrijfsruimte van het dierenpension en asiel De Berghaag officeel geopend. De symbolische openingshandeling, het vrij laten van een drietal poesjes in een grote speelruimte, werd verricht door wethouder Willems. De wet houder verklaarde in zijn toespraak bewondering te hebben voor wat de fam. van Bergen in 16 jaar heeft gebouwd. De fam. van Bergen werd ver volgens door de aanwezige genodig den overstelpt met felicitaties en bloemstukken. De nieuwe bedrijfs ruimte omvat een winkelgedeelte, een kantoor, een werkplaats en een 200 ms grote showroom. Deze showroom biedt de Berghaag de mogelijkheid het uitgebreide assortiment van honden kennels, slaaphokken en o.a. volières aan het publiek te tonen. In de winkelruimte worden dierenbenodig- heden verkocht vooral gericht op honden en katten. Nieuw is een compleet assortiment vogelzaden en knaagdieren voedsel. De officiële opening van vrijdag werd zaterdag gevolgd door een "open huis" waarbij niet alleen het nieuwe gedeelte, maar ook de kennels en de kattenverblijven konden worden bekeken. De talrijke belangstellenden konden zich ook laten informeren door de aanwezige mensen van de dierenbescherming afd. Venray en van het I.V.N. afd. Geysteren-Venray. Veel bezoekers waren onder de indruk van de aanwezige levende have, met name enkele jonge poesjes en een sprekende beo wisten de harten van de bezoekers te veroveren. Dhr. Anton Jansen neemt aan het einde van dit schooljaar afscheid van de KTS te Venray. In 1957 kwam hij de LTS gelederen versterken als leraar metaalbewerking. Begonnen als gereedschapsmaker, heeft hij via avondstudie de benodigde bevoegdheden voor het onderwijs behaald. De acten Nj en Nht (resp. metaalbewerken en algemene hand vaardigheid) de applicatiecursussen materialen, kunststoffen, onderhoud gereedschappen hebben zijn vakman schap nog verder uitgebreid. Vele jongelui uit Venray en naaste omgeving heeft hij de eerste schreden voor het vakmanschap bijgebracht, want 3 decennia lang heeft hij de jeugd de primaire vaardigheden der techniek bijgebracht. Als veiligheidspromotor voor de school draagt hij de zorg voor het onderhoud van het machinepark en zijn lessen waren meestal doorspekt met allerlei tips en regels op het gebied van veiligheid, een van de randvoor waarden voor goed technisch hande len. De regeling bevordering door stroming onderwijspersoneel (DOP), geldend voor het kalenderjaar 1988, biedt de heer Jansen de gelegenheid om vervroegd uit te treden. Op vrijdag 1 juli a.s. zal de scholengemeenschap van de KTS hem intern in het zonnetje zetten en afscheid van hem nemen. Op 23,24 en 25 juni herdenkt MAVO MAASDORPEN MEERLO het feit, dat zij 25 jaar bestaat. Ook zij vermeld, dat de heren P. Theulen, de directeur, en J.Clabbers, leraar, even zovele jaren aan deze school verbonden zijn. Deze MAVO (voorheen ULO) werd in 1963 opgericht. Zij startte in september van datzelfde jaar met 40 leerlingen. Een aantal dat nu is uitgegroeid tot 284. In januari 1964 werd deze streek-ULO officieel door de toenmalige burgemeester van Meerlo-Wanssum Drs. R. Dittrich geopend. De eerste mijlpaal werd in 1967 bereikt, toen 29 van de 30 leerlingen hun diploma ontvingen, waarbij het gemeentebestuur iedere geslaagde een boekenbon kado deed. De eerste voorzitter van het schoolbestuur, de heer J.Poels, deelde toen mee, dat de school geschikt was voor de MAVO, die in het kader van de Mammoetwet in 1968 van start zou gaan. Het zou een categorale MAVO worden, dus met uitsluitend MAVO-onderwijs. MAVO maasdorpen Meerlo heeft een klein docentenkorps, 19 leraren, en een niet zo groot leerlingenaantal. Veel persoonlijke aandacht en bege leiding maken het mogelijk dat er goede relaties bestaan tussen docent en leerling. Bij een gezonde werklust zal het element ontspanning niet ontbreken. Deze is dan ook volop aanwezig in de vorm van klassefuiven, sportdagen, film, excursies, reizen en stuntdagen. MAVO maasdorpen Meerlo sluit het schooljaar af met het feest van het 25-jarig bestaan van de school. INBRAAK IN BEDRIJF Bij een inbraak in een bedrijf aan de Energieweg werd een 3-tal telefoon toestellen ontvreemd. Verder werd in het bedrijf een grote ravage aange richt. De schade bedraagt enkele honderden guldens. KOE IN SLOOT De hulp van de brandweer werd ingeroepen om een in een sloot geraakte koe te bevrijden. Die koe kon op eigen kracht niet meer in de weide komen. De eigenaar had getracht zijn koebeest met een tractor uit de sloot te halen maar dat was hem niet gelukt omdat de koe op de bodem was vastgezogen. Met behulp van de ladderwagen lukt het de brandweer mannen wel om de koe op het droge te krijgen. BROMFIETSER GEWOND De 17-jarige A.L. uit Oostrum reed met zijn bromfiets over de Parallelweg van de Zuidsingel. Over de Esdoorn- str. reed 'n personenauto, bestuurd door de 57 -jarige V.H. uit Oirlo. De bromfietser verleende bij de kruising geen voorrang aan de auto. Hij week wel uit en kon een botsing met de auto voorkomen. Hierdoor kwam hij ten val waarbij hij een enkel brak en de andere enkel een scheurtje opliep. Hij moest naar het ziekenhuis worden vervoer. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Op maandag 27 juni start voor de 6e keer de fietsvierdaagse van Overloon waar weer honderden deelnemers worden verwacht. Afge lopen jaar werd er door 450 fietsers deelgenomen. Het doel van deze, door Tourklub Overloon georganiseerde, fietsvierdaagse is voornamelijk gezel ligheid, bevordering van de gezond heid en ontspanning voor iedereen. De routes, die uitgezet zijn in de omgeving van Overloon, zijn vol afwisseling en lopen door bossen en heide, langs water en over mooie landwegen. De startplaats is evenals andere jaren bij 't Hof van Loon (bij museum). Er zijn keuzemogelijkheden tussen 3 afstanden, nl. 20,35 en 50 km. Indien men minimaal drie keer deelneemt komt men in aanmerking voor een zeer prachtige herinnering welke op de laatste dag uitgereikt zal worden. De pauzeplaatsen geven een echt rustpunt, waar men kan genieten van gratis koffie of limonade en van het vaak mooie uitzicht op de Maas of bossen. Diegene die de 20 of 35 km rijden, kunnen ook deelnemen aan de routekwis, waarvan op de laatste avond de prijzen uitgereikt zullen worden. Inschrijven en starten iedere dag bij 't Hof van Loon van 16.00 tot 19.30 uur. Om 20.45 sluit de pauzecontrole en om 22.00 uur sluit de eindcontrolepost. Voor alle deelnemers is het belangrijk om te weten dat de routes met pijlen zijn aangegeven, terwijl men daarnaast tevens iedere dag een routebeschrijving in ontvangst kan nemen. Kosten: Voor volwassenen met herinnering voor vier avonden f 8,-. Volwassenen zonder herinnering voor vier avonden f 5,50. Kinderen kunnen gratis aan de routekwis meedoen, terwijl voor volwassenene die deel name f 1,50 bedraagt. Deze routekwis gaat over 3 dagen. Kinderen tot 14 jaar mogen alle vier avonden deelnemen (altijd) met herinnering voor f 5,50. Het is ook mogelijk om per avond deel te nemen, de kosten bedragen dan voor volwassenen f 3,- en voor kinderen f2,--. De organisatie is in de ervaren handen van de Tourklub Overloon. Voor inlichtingen kan men terecht bij Jan Arts tel 04788-1879. Aan de Champignoncampagne 1988 van de Streek VVV Noord en Midden Limburg, die wordt gehouden op 4 september a.s. is weer een wedstrijd voor het origineelste Champignon- paddestoelgerecht verbonden. Voor de drie beste en/of origi neelste recepten worden door het Toeristisch Bedrijfsleven en het Centraal Bureau voor de Tuinbouw veilingen in Nederland prijzen be schikbaar gesteld, waaronder een geheel verzorgd hotel-arrangement voor twee personen in Noord en Midden Limburg. De winnende recepten zullen aan de bezoekers van de Open Dag op zondag 4 september aan de Vakschool voor de Champignoncultuur in Horst, worden uitgereikt. Deelname staat open voor een ieder die niet op de één of andere wijze beroepshalve met koken of recepten schrijven bezig is. De recepten moeten vóór 20 juli a.s. worden ingezonden naar: Streek VVV Noord en Midden Limburg, Koniginneplein 2, 5911 KK Venlo. Tel. 077-543800, waar men ook meer informatie over de wedstrijd kan krijgen. Een deskundige jury o.l.v. een chef kok van een befaamd Limburgs restaurant en een schrijfster van kookboeken zullen de recepten toetsen en de winnaars selecteren. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag 28 aug. a.s. te Kessel. De winnaars krijgen persoonlijk bericht vóór 15 aug. Wedstrijdvoorwaarden Deelname staat open voor een ieder die niet beroepshalve met koken of recepten schrijven bezig is. De recepten moeten duidelijk worden omschreven met daarbij aangegeven de gebruikte hoeveelheden voor 4 personen. De recepten kunnen vari eren van een klein lunchhapje, borrelhapje, voorgerecht of komplete maaltijd. Voor de recepten komen in aanmerking: champignons groot of klein en de eetbare paddestoelen: oesterzwam; shi-take; stropharia; cantharel; inktzwam. De recepten blijven eigendom van de Streek VVV Noord en Midden Limburg. De winnende recepten worden aan belangstellenden die de Champignonsvakschool in Horst bezoeken uitgereikt.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7