Staatssecretaris wil premiekoopregeling toespitsen op lagere inkomens HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Verordering AROB-bezwaar- schriften Huursubsidie opnieuw aanvragen Voorbereidings- besluiten Speelautomaten- halverordening PEEL EN MAAS Bouwvergunning aangevraagd Commissie vergaderingen Maaien van bermen HILHÉÜB T.C. Rodhe L.K.I.B. &I.S.V. PEEL EN MAAS CLUB L.O. sportpromotingp Donderdag 9 juni - Pagina RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18,30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen hierbij ter algemene kennis, dat bij het besluit van de raad van deze gemeente d.d. 29 maart 1988, nr. R 490, is vastgesteld de "Verordering inzake de behandeling bezwaarschriften ingevolgde de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen". Deze verordening ligt vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage in het raadhuis, kamer 002, Raadhuisstraat 1 te Venray. De verordening treedt inwerking met ingang van 1 juli 1988. Burgemeester en wethouder voor noemd, J.A.A. van Oers loco-burgemeester drs. A. W.M. de Bever secretaris. Staatssecretaris Heerma wil per 1 januari 1989 de regeling voor premiekoopwoningen sterker dan nu het geval is, richten op de lagere inkomens. Dit houdt in dat vanaf 1 januari 1989 kopers van nieuwe premiekoopwoningen maximaal een inkomen van 43.500,- (belastbaar) mogen hebben. De staatssecretaris schrijft dit in een adviesaanvraag aan de Raad voor de Volkshuisvesting (RAVO). Uitgaande van de huidige verdeling van inkomensgroepen die van de regeling gebruik maken, zou 12% niet langer voor de nieuwe regeling in aanmerking komen. Heerma vindt dat deze groep bij de huidige rentestand in staat is ook zonder subsidie 'n woning met de kwaliteit van 'n premiekoopwoning te finan cieren. Het aantal te bouwen premiekoop woningen ondergaat door dit voorstel geen verandering. Koop-aanneemprijs Als antwoord op de gesignaleerde misbruikgevoeligheid van de stich- tingskostengrens zullen de bestaande aftrek- en opslagposten komen te vervallen. Nieuw is ook dat voor de vaststelling van de subsidie wordt uitgegaan van de koop-aanneemprijs. Door deze wijziging bestaat bij de koper vroegtijdig zekerheid dat de kosten van de woning binnen de grenzen van de regeling vallen, namelijk op het moment dat de koop-/aanneemovereenkomst wordt ondertekend. Kosten-kwaliteitstoets Om de doelmatigheid van de relatief zware subsidiëring in de premiekoopsector te waarborgen, zal een kosten-kwaliteitstoets als subsidie voorwaarde in de regeling worden opgenomen. Deze toets moet, op aanvraag van de initiatiefnemer, door particuliere instellingen of door de gemeente worden uitgevoerd. Het Rijk zal hiertoe 'n modeltoets ontwerpen zoals deze momenteel ook bestaat voor de sociale huursector. Stichtingskostengrens De hoogte van de stichtingskosten bepaalt naast de subsidiehoogte en de rentestand in belangrijke mate de toegankelijkheid van de premie- koopsector voor de lagere inkomens groepen. Om de toegankelijkheid van deze groepen te bevorderen is het van belang deze grens zo laag mogelijk vast te stellen. Nu bij de toetsing wordt uitgegaan van de koop-aan- neemovereenkomt (dus zonder even tueel meerwerk) vindt de staatssecre taris een verlaging van de grenzen van de stichtingskosten wenselijk en mogelijk. De staatssecretaris heeft nog geen voorstellen gedaan voor nieuwe stichtingskostengrenzen. Meerwerk Willen de aspirant-bewoners via meerwerk extra kwaliteit, uitgaande boven het bepaalde in de koop-/aan- neemovereenkomst, aan de woning toevoegen dan wordt de mogelijkheid hiertoe niet langer beperkt. Dit is de eigen verantwoordelijkheid van de koper. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat door hen op 25 mei 1988 hinderwetvergunning is verleend op de aanvragen van: J. Poels Veldstraat 28 te Merselo, onder het stellen van voorwaarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/ wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij gelegen aan de Veldstraat 28 te Merselo. G. Linders, Buntweg4 te Ysselsteyn onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij gelegen aan de Heidse Peelweg (ongenummerd) Nigro B.V. Groot Egtenrayseweg 80 te Venlo, onder het stellen van voorwaarden voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria, waar voedings- en genotmiddelen worden gebakken in oliën en vetten gelegen aan de Kruisstraat 2A te Venray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00-12.00 worden ingezien tot 3 juli. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30-19.30 na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend voor de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen dit niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning, van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wqr.^^, gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019 2500 EA 's Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopig voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voor noemd, J.A.A. van Oers loco-burgemeester drs. A.W.M. de Bever secretaris. Als u in een woning woont waarvan de huur een te groot deel van uw inkomsten opslokt, kunt u onder bepaalde omstandigheden in aanmer king komen voor huursubsidie. In Venray is dat feitelijk al zo ingeburgerd, dat veel verhuurders de subsidie al verrekenen met de huurprijs: het systeem van de zogeheten "huurmatiging". Moet u tóch zelf huursubsidie aanvragen bijvoorbeeld omdat u via een particulier huurt dan is de volgende informatie voor u van belang. Bij het toekennen van huursubsidie wordt rekening gehouden met uw inkomen en met de huur die u moet betalen. De huren gaan met ingang van 1 juli a.s. met drie procent omhoog. Gelijktijdig gaat het nieuwe subsidietijdvak in. De aanvragen hiervoor kunnen tot 31 december ingeleverd worden. Richtlijnen De richtlijnen voor het toekennen van subsidie zijn dit jaar afwijkend van de richtlijnen van vorig jaar. Alle informatie daarover èn alle andere zaken die verband houden met huursubsidie kunt u verkrijgen bij de medewerksters van afdeling III-D, kamer 205, tel. 23333. Aanvragen Huurders die dit jaar reeds huursubsidie ontvingen, hebben óf rechtstreeks een aanvraagformulier thuis gestuurd gekregen, óf kunnen een aanvraagformulier ophalen bij de gemeente. Daar kunnen uiteraard ook zij terecht die voor de eerste maal de subsidie willen aanvragen. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 31 mei 1988 in voorbereiding heeft verklaard 1. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Leunen" voor een terrein gelegen aan de Pastoor Strijkersstraat te Leunen, ten behoeve van ter plaatse voorgenomen woning bouw; 2. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied" voor een terrein gelegen aan de Blanken weg 1 te Leunen, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een bedrijfsloods voor een zich ter plaatse te vestigen aannemer; 3. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied" voor terreinen gelegen aan en nabij de Veulenseweg 20 te Veulen, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een kantoorgebouw voor het ter plaatse gevestigde mengvoederbedrijf. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 10 juni 1988 en liggen vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00-12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van heden voor eeji ieder in het raadhuis, Raadhuisstraat 1, kamer 119, ter lezing is neergelegd de Speelau tomatenhalverordening vast gesteld bij besluit van de Raad dezer gemeente, d.d. 29 maart 1988, nr. R 491. Deze verordening treedt in werking op 1 juli. Burgemeester en wethouders voor noemd, h y 2 - Mr. H.J.M. Defesche burgemeester 'n leesbare krant Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: - het aanbouwen van een serre aan de woning Heidseweg 34 te Heide, t.n.v. H.T.M. Droesen; - het bouwen van magazijnruimte op industrie-terrein Witte Vennen te Oostrum t.n.v. Fr. Maas; - het verbouwen en uitbreiden van een woning en het bouwen van een carport aan de Allegrostraat 39, t.n.v. A. Verheijen; - het uitbreiden van een overkapping aan de Allegrostraat 9, t.n.v. M. Dehing. De bouwplannen liggen met ingang van 9 juni gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00-12.00) Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (art. 18A van de Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings plan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - het bouwen van een berging aan de Kamperfoelie 58 te Venray, t.n.v. Ch. Joosten; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Herik 8 te Venray, t.n.v. J. Laurensse; - het bouwen van een berging en schutting aan de Serenadestraat 46 te Venray, t.n.v. G. Janssen. De bouwplannen liggen met ingang van 9 juni gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Er komen weer heel wat gemeente lijke commissies deze dagen bij elkaar. De bijeenkomsten daarvan zijn voor het publiek toegankelijk en er bestaat zelfs de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken. De agenda's luiden: Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting donderdag 9 juni vanaf 17.30 in het raadhuis 1. Rijksweg A-73 (Zuid) Venray- Horst. Het betreft hier de opstelling van een regeling die als basis gaat fungeren bij de opstelling van het bestemmingsplan. De inspraakpro cedure is hier nog niet aan de orde. In de loop van de zomer zal van de zijde van Rijkswaterstaat een informatie brochure worden samengesteld die voor iedere belangstellende beschik baar zal zijn. De echte inspraakproce dure zal naar het zich nu laat aanzien in oktober worden gestart. 2. Verslag voorgaande vergadering. 3. Voorbereidingsbesluiten: Rijks weg A73-Zuid; kavelinrichtings werken in het kader van de ruil verkaveling 'Overloon-Merselo" Uitbreiding visvijver "Het Wanssums Ven"; bouw van een woning aan Albionstraat. 4. Ontwerp le herziening bestem mingsplan "Burggraaf" t.b.v. het bouwen van een appartementenge bouw aan de Raadhuisstraat 18. 5. Herziening exploitatie-opzet be stemmingsplan "Centrum". 6. Ontgrondingsaanvrage m.b.t. percelen nabij de aansluiting Ossen- dijk-Deurneseweg. 7. Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening in Nederland. 8. Ingekomen stukken en medede lingen. 9. Nota grondbedrijf. Commissie Openbare Werken, Verkeer en Agrarische Zaken donderdag 9 juni vanaf 17.30 in het raadhuis 1. Rijksweg A73 Zuid (dit agenda punt wordt tezamen met de commissie voor Ruimtelijke Ordening bespro ken). 2. Verslag voorgaande vergadering. 3. Nota "Gemeentelijke taken op milieuhygiënisch gebied. 4. Krediet openbare werken Leunen. 5. Krediet openbare werken "Burg graaf". 6. idem voor Ysselsteyn. 7. Aankoop grond t.b.v. uitvoering bestemmingsplan Oirlo. 8. Verkoop weggedeelten Kemp- kensberg. 9. Verkoop weggedeelten Ysselsteyn 10. Gewestaangelegenheden. 11Evaluatie energiebesparende maatregelen in de gemeente Venray. 12. Mededelingen en ingekomen stukken. Commissie voor Algemene Zaken maandag 13 juni vanaf 17.15 in het raadhuis 1. en 2. Verslagen voorgaande ver gaderingen. 3. Gewestaangelegenheden. 4. Hernieuwde vaststelling van de gemeenschappelijke regeling voor het Gewest Noord-Limburg. 5. Aangaan rechtsgeding jegens firma Berden inzake Gouden Leeuw- terrein. 6. Rondvraag. Commissie voor Financiële en Economische Zaken woensdag 15 juni vanaf 17.15 in het raadhuis 1. Verslag voorgaande vergadering. 2. Mededeling en ingekomen stuk ken. 3. Nota grondbedrijf 1988. 4. Gewestaangelegenheden. 5. Verhoging tarieven centrale an tenne. 6. Voorjaarsnota "naar een verbeterde opzet van de gemeentebe groting". 7. Rondvraag. Particulieren kunnen al diverse jaren aanvragen indienen bij de gemeente om voor eigen rekening bermen en bermsloten te maaien. Het maaisel vindt dan bij dezelfde particulieren een prima bestemming. Ook dit jaar wordt eenieder weer die gelegenheid gegeven. Voor aanvragen of eventuele inlichtingen kan men kontakt opnemen met dhr. Krebbekx van afdeling III-B, tel. 23396. Het spreekuur van wethouder Hoppenreijs komt maandag 13 juni a.s. te vervallen Burgemeester en wethouders vna Venray hebben in hun vergadering van 8 juni voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergun ningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij 't college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. - het bouwen van een woning aan de Everestlaan te Venray, t.n.v. G.H.J. Dun, Boterbloem 48; - het bouwen van een woning aan het Kleindorp 32 te Merselo, t.n.v. L. Marcellis, Grootdorp 8; - het uitbreiden van een woning aan de Helfrichstraat 11, t.n.v. C.P.M. de Weert; - het verbouwen van een stal aan de Wester Thienweg te Oostrum, t.n.v. Th.G.M. Verstegen, Ooster Thieni* K: 20; - het uitbreiden van een woning ai V de Pastoor Gerardstraat 15 te Oirl t.n.v. H.L. Rutten; - het bouwen van een tuinhuisje a AN de Hubertusstraat 31, t.n.v. C.P.l^ Stunnenberg; - het bouwen van een tuinhuisje aiLar de Aubadestraat 19, t.n.v. C.J. i|580 Keijzer; - het bouwen van een hobby-ruin aan de Sanshofstraat 52, t.n. J.H.M. Smits; - het bouwen van een machineloof met jongveestal aan de Vredeweg 1qc^ t.n.v. F.J.E.M. Veroude; £ra - het uitbreiden van een mestopsli j jt silo aan de Horsterweg 27, t.n, Vet J.J.H. Thielen; - het bouwen van een tuinhuisje a ~~f de Verdistraat 32, t.n.v. Mei F.H.M.L.v.d. Broek. '.I De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. aan- verkoop woningen taxaties bedrijfspanden hypotheken Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray. tel. 04790-85958/82306 De competitie zit er weer op en nu is het weer tijd om een aantal activiteiten onder uw aandacht te brengen: le;Allereerst a.s. zondag 12 juni open dag op tennispark Landweert. Mensen die zich op deze dag, waar u onder begeleiding een balletje kunt slaan, opgeven als lid van TC Rodhe zullen tegen een gereduceerd contri butiebedrag, de rest van het seizoen naar hartelust hun balletje kunnen slaan. Dus iedereen die reeds sinds lange tijd wilde beginnen, of al bent u alleen nog maar geïnteresseerd, komt op zondag 12 juni naar TC Rodhe Smakterveldweg 6 Venray (Land weert). 2e;a.s. maandag is al weer de start van het Rodheo-toernooi. Dit houdt in dat er in de week van 13 t.m. 19 juni van maandag t.m. vrijdag na 17.00 en op zaterdag 18 en zondag 19 juni de gehele dag, niet kan worden gespeeld. Dit geldt voor alle 6 de buiten incl. de 2 binnen-banen. Voor dit ongemak hopen we op ieders begrip. Bij voorbaat uw dank. Maar ondanks dat u niet kunt spelen, verwachten we u als geïnteres seerd tennisser tijdens dit gezellige toernooi als toeschouwer langs de baan. U mag dit niet missen. Zoals reeds op het park en in de "One In" is aangekondigd wordt er op vrijdag 17 juni een feestavond georganiseerd met live muziek van Han Wellerpiek. Zorg dat u deze avond vrij houdt. Het paviljoen wordt omgetoverd tot dansgelegenheid en op het terras zal een tent worden opgebouwd, zodat er toch voor iedereen plaats zal zijn en de weergoden ons geen roet in het eten kunnen strooien. 3e: wat verder voor-uitkijkend kunt u zich nu al weer opgeven voor de diverse gezelligheidstoernooitjes. In- schrijfkaarten op het park. Uw speciale aandacht vragen we voor 't adoptietoernooi waarvoor u zeker moet inschrijven. 4e: Voor hen die aan de zomer competitie hebben meegedaan en dit in de winter ook willen doen, neem eens contact op met je captain, deze is hiervan op de hoogte. Voor zo ver, de op handen zijnde activiteiten op korte termijn. Voor nieuwe leden opgeven bij secretaresse Ans Schellens, Den Aldenweg 1 5801 HG Venray tel. 04780-83170. Tafeltennis te Nijmegen Het 30 jarig bestaan van de GSNO Nijmegen en omstreken werd op zaterdag 4 juni gevierd met een toernooi met zitvolley en tafeltennis. Het toernooi vond plaats in de "Goffert" te Nijmegen. Onze Venrayse afvaardiging nam aan tafeltennis deel, maar niemand kon zich tot de finales doordringen. Het was leuk en gezellig toernooi, en het was tevens het laatste van het seizoen 1987-1988! Volgend seizoen beter! Op 8 juli vindt het jaarlijkse afsluiting van het seizoen plaats in het Kiosk van het tafeltenniscentrum Redstars, waarbij alle leden van zwemmen, sjoelen en tafeltennis zijn uitgenodigd. Aanvang 21.00 uur. EEN ABONNEMENT WAARD! Nieuw in Venray c FLi Flo Pai j' Wii Volgens een advertentie, elders dit blad, beschikt Venray sinds k< ook over een Club L.O. - Sportpi moting. Veel lezers zal dat nii zeggen, want wat is dat weer vo nieuwigheid? Het antwoordt is: Club L.O. is organisatie van samenwerkende gediplomeerde sportleraren, die zelfstandige ondernemers hun bero uitoefenen. In tal van gemeenten is Club L. aktief. Het aantal vestigingen gro )n* snel. De initialen L.O. beteken yee "Lichamelijke Oefeningen", beke ;g] van het vak lichamelijke opvoeding het onderwijs. Bij Club L.Ó. sport de cliënt altijd samen met anderen onder deskundi g leiding. Daardoor wordt er bet gepresteerdSporten is l)et latiji woord voor ontspanning. Club L. biedt u deze ontspanning op c plezierige manier. Sporten kan gezoi zijn, ja zeker, maar daarvoor is e gedegen en weloverwogen voorber ding nodig. Dat alles moet word verzorgd voor degenen, die kennis kunde hebben verworven. Club L.O. - programma Sportpromoting Allerlei soorten sport komen Club L.O. aan de orde. Beweging vormen uit de wereld van atletice zwemmen, turnen en spel word g aangewend om het lichaam fit houden. De lessen gaan van laag na hoog, van klein naar groot, gemakkelijk naar moeilijk, dichtbij naar veraf, van langzaa naar snel. Iedereen is in staat dc lessen te volgen, ongeacht de motori of de motorische ontwikkeling van deelnemer in het beginstadium, Naast het wekelijkse sportuur of wekelijkse sporturen is er gelegenht om kennis te maken met allerl andere takken van sport. Daarbij kfli ook worden gedacht aan de indii e duele sporten, zoals paardrijdt 'ic, windsurfen, skiën, langlauf, kaja Tot varen, zeilen en bergbeklimmen. A 'ic deze sporten hoeft u niet mee te dot >59 maar u krijgt wel de kans om ze et 77 mee te beleven. Zo'n aktiviteit bij Club L.O. ka A maandelijks aan bod. Uniek is dat de sporten kunt beoefenen binnen vertrouwde groep van het wekelijki 1 lesuur en onder dezelfde deskundf n leiding. Als tweede aktiviteit naast wekelijkse lesuur kunnen er we strijden worden gespeeld tegen Cl q L.Ó. uit andere gemeenten. Dat meestal het geval als er een serie less in één spelsoort (bijvoorbeeld baski bal) wordt afgesloten. Zo worden de verworven vaard heden met de tegenstander gemeten een onschuldige wedstrijdsfeer. In nevenaktiviteiten organise^ 1 Club L.O. een stuk passieve recreat Club L.O. weet dat "zii sporten" betekent "doet sporten Topsport meebeleven als toeschouw kan niet alleen ontspannend zij maar ook leerzaam. Een bezoek a bijvoorbeeld een eredivisiewedstrijd welke tak van sport dan ook, hoort 1 het programma van Club L.O. D alles onder het motto: "Gezellig met Club L.O. Kortom, de programma's van Cl L.O. zitten vol aktiviteiten, die gerit zijn op sport en gezelligheid WE BALDADIGHEID Door baldadigheid was een ruit een in de Bachstraat geparked personenauto aan diggelen gegoC Voor de eigenaar een schadepost enkele honderden guldens. Het is politie niet gelukt de dader of dadjci aan te houden. el

Peel en Maas | 1988 | | pagina 12