Molen „Nooit Gedacht te Merselo CLOTHING STORE Schoon maken kostgeld Niet goed schoon maken kost nog veelmeer! Door uw hulp kan het Rode Kruis blijven helpen Jeugd kampioenschap bridgen Succesvolle dansmarathon Grote belangstellingbij wedstrijd gebeuren Skeelers en rolstoelers in Makkenloop te Vierlingsbeek Vakantie en sociale- verzekering Oprichting jeugd/jongeren koor Avond vierdaagse KENNEDYMARS Parapsychologie Alliance Frangaise Handboogsport JBC Venray '80 Badmintonclub Venray SVV-dames „ÉRISED" chico voor jonge mode PEEL EN MAAS Donderdag 19 mei - Pagina 5 1 Op de traditionele "Aid Merselse Dag" (2e Pinksterdag) zal de stichting "Nooit Gedacht" te Merselo voor het eerste naar buiten treden. Zoals bekend heeft deze stichting onlangs de molen "Nooit Gedacht" te Merselo aangekocht. Deze molen dateert uit 1867 en verkeert momen teel in een vervallen staat. Zo zijn onder andere van de wieken nog slechts de roeden over. Het dak is er ook slecht aan toe en binnen in de molen ontbreekt het traditionele molen-drijfwerk, Nadat de molen niet meer als zodanig kon funktioneren ójn in de molenromp silo's aange bracht voor de opslag van granen en meel. De stichting "Nooit Gedacht" heeft zich als doel gesteld de molen te restaureren en weer in gebruik te redaktioneel artikel danny hoedemaekers zuid nederlands kampioen!! Bij de zuid Nederlandse kampioen schappen voor junioren die in het afgelopen weekeinde in Kerkrade werden gehouden, is Danny Hoede- makers erin geslaagd om de titel op de 800m jongens A te behalen in de tijd van 1.58.76 minuten. Behalve dit kampioenschap be haalde Sandra Hofmans een zeer verdienstelijke zilveren plak door als tweede te eindigen op eveneens de 800 meter in een tijd van 2.20.0 minuten. Tenslotte maakte Godfried Dors- sers het succes voor de atletiekver eniging Venray Regio compleet doro het behalen van een bronzenplak bij de 800 meter. Zijn derde plaats werd bereikt door een tijd van 2.07.51 minuten. Bij de senioren kampioen schappen in Vught behaalde Helle Vullings een mooie vierde plaats op de 3000 meter met haar tijd van 10.28.63 minuten. Deze resultaten en het feit dat de jongens A/B ploeg vorige week een voortreffelijk resultaat behaalde in de competitie en nu reeds met een been in de landelijke finale staan, toont aan dat atletiekvereniging Venray duide lijk in de breedte aan het groeien is. In het afgelopen weekend gehouden -•Nederlands kampioenschap bridgen voor junioren in Tilburg, bereikte het Venrayse jeugdpaar Marcel de Vocht en Gerard Vroomen van de cursus jeugdbridge, de 14e plaats uit ruim 100 deelnemende paren. In beide voorronden in Nijmegen hadden deze junioren zich voor deze finale weten te plaatsen met het genoemde prachtige resultaat. Proficiat! Afgelopen donderdag verschenen om 10 uur een 30 tal paren op de dansvloer om te bepalen wie het langste uithoudingsvermogen in de voeten had. Danscentrum Jeanne en Paul Janssen uit Venray, steeds actief in het organiseren van diverse evenementen voor het dansend publiek uit Venray en verre omgeving had voor deze dag een dansmarathon georganiseerd. Een EHBO post was ingericht om bij eventuele problemen hulp te bieden. Na 5 uur onafgebroken gedanst te hebben, verliet het eerste paar de dansvloer. Hierna volgden er vrijwel elk uur een of meerdere paren dat voorbeeld. Tussendoor werd er aan alle nog deelnemende paren om het uur een consumptie verstrekt, om het vochtgehalte op peil te houden. Tijdens de marathon ontstond het idee om de sponsorgelden die beschikbaar gesteld werden door familie, bekenden en enkele bedrijven uit de regio ten goede te laten komen aan Jantje Beton. Dit idee sloeg zo aan, dat op een gegeven moment bijna alle deelnemende paren wel een of meerdere sponsors hadden. Zelfde de deelnemende paren gingen elkaar onderling sponsoren. Na 13 uur onafgebroken gedanst te hebben waren er nog 3 paren in de strijd, waarvan een beginners-dans paar met rugnummer 1 Rolf Bus en Christianne Jacobs. Zij hielden nog een half uur stand en moesten daarna met een 3e plaats het strijdtoneel verlaten. Uiteindelijk slaagden Lian Beerkens en Sarto van Rij kwiek erin, ook het een-na-laatste paar, afkom stig uit Deurne uit te schakelen. Dit gebeurde pas na 14 uur en drie kwartier onafgebroken gedanst te hebben. De eerste reactie na afloop was, dat ze nog wel een tijdje door hadden willen gaan. Of dit zo is, moeten ze het volgend jaar maar laten zien, want het ligt in de bedoeljng om van deze dansmarathon een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken. De totale opbrengst van deze dag nadat het winnend paar 110 km gedanst had en ongeveer 325 platen de revue had laten passerer^bedroeg f 1200,- A1 met al een geslaagde dag waarop dit Venrayse danscentrum terug kan kijken. nemen. De bedoeling is voorts dat de molen regelmatig voor publiek toe gankelijk zal zijn, ook wanneer de molen weer als zodanig in gebruik is. Met de totale restauratie van de molen is een bedrag van ca. f400.000,- gemoeid. De overheid heeft in principe subsidies toegezegd tot een bedrag van ca 340.000,- Door dé stichting zal dus een bedrag van ƒ60.000,- bijeen moeten worden gebracht door middel van akties, giften e.d. Op de Aid Merselse Dag zal de stiching voor het eerst naar buiten treden. Dit gebeurt (uiteraard) bij de molen. Zo bestaat de mogelijkheid de molen te bezichtingen en informatie daarover te verkrijgen. Voorts zijn er interessante zaken te koop. Men kan o.a. mooie raamhangers kopen met Ter gelegenheid van de officiële opening van het winkelcentrum "De Bleek" werd door de daar gevestigde ondernemers een wedstrijd georga niseerd welke uit twee gedeelten bestondJ enerzijds moest men een bepaald voorwerp in hun etalages weten te vinden, anderzijds moest een slagzin worden ingeleverd. De organisatoren hebben intussen geweten hoe vindingrijk het Venrayse publiek is. Er werden 1250 inzen dingen ingeleverd het was voor de jury Nadat het wielercomite Vierlings beek vorig jaar het initiatief nam, om tijdens de "MAKKENLOOP" ook voor zowel skeelers als rolstoelers startgelegenheid te bieden, zal dit een jaarlijks terugkerend gebeuren worden. De "MAKKENLOOP" die dit jaar weer op 2e Pinksterdag wordt gehouden, is een trimwed- strijdloop waaraan het hele gezin kan meedoen, over afstanden van 1350 meter tot een halve marathon. Voor de skeelers, c.q. rolstoelers geldt dat men in principe op elke afstand kan vertrekken. Bij de skeelers zijn inmiddels al toezegingen binnen van groepen uit Boxtel, Eindhoven en van de nieuwe schaatsvereniging Noord- Limburg. De eerste start is om 10.00 voor de 1350 meter die voor de jeugd bestemd is. Om 10.25 zal de langste afstand over 211 km vertrekken. Voo r inlichtingen kan men 04781- 1839,1874 of 1826 bellen. een molenmotief en er zijn miniatuur molens te koop. Bovendien zullen er certificaten te koop worden aange boden voor bijdragen aan de restauratie van de molen. Daarnaast kan men op ouderwetse wijze zijn handigheid laten zien in het werpen met hoefijzers. En tenslotte is er een interessante loterij voor leuke prijzen. Het meest interessante is wellicht de snelle trekking van de prijzen. Immers, zodra een bepaald aantal loten verkocht is volgt onmiddellijk de trekking. Men kan dus als het ware op zijn prijs wachten. De bedoeling van een en ander zal intussen wel duidelijk zijn: de stichting hoopt met deze aktiviteiten wat geld bijeen te brengen voor het goede sympathieke doel: restauratie van de Merselse molen. een hele klus om daaruit de winnaars aan te wijzen. Vorige week vond die prijsuit reiking plaats, door wethouders Henk Willems. Vooraf kon wethouder Willems 't niet nalaten nog eens te wijzen op het prachtige winkelcentrum, dat niet alleen Venrayers trekt, maar ook mensen uit de regio. Dat kan men duidelijk zien aan de inzendingen voor dezé wedstrijd. Dat de leeftijd van de inzenders tussen 8 en 88 jaar schommelde, was volgens de wet houder een pluspunt. Ook de vele en prachtige slagzinnen welke waren ingediend, zijn het bewijs dat de inzenders meedenken met de winkeliers. Voor ieder van de twintig prijswin naars of winnaressen had de wethouder een toepasselijk en sympa thiek woordje. Het voorlichtingscentrum Sociale Verzekening heeft opnieuw de folder "Vakantie en sociale verzekering" uitgebracht. In deze folder wordt de vakantieganger waardevolle infor matie geboden over onderwerpen als: - op vakantie met behoud van uitkering; - ziekenfondsverzekering in binnen- en buitenland; - de speciale regels in Spanje; - de noodzaak van een goede reisverzekening; - ziekengeld tijdens de vakantie. Op de achterkant van de folder is tot slot een lijst opgenomen met verzekeringsorganen in het buitenland waar men terecht kan voor het aanvragen van medische hulp en/of ziekengeld. Uit de vele reacties, die het VSV jaarlijks krijgt, blijkt dat veel mensen nog steeds slecht op de hoogte zijn van de zaken die men voor de vakantie moet regelen. De parochie Petrus Banden heeft al jaren een kinderkoor "de Bande lieren". Vanuit dit kinderkoor komen vaak vragen waarom er geen jeugd/ jongerenkoor is. Daarom willen we na de vakantie, in september starten met een jeugd/jongerenkoor. Daarvoor zoeken we enthousiaste jongeren, in de leeftijd van 13 t.m. 17 jaar. Dus, zing je graag en vind je het leuk dit binnen groepsverband te doen, aarzel dan niet, maar bel voor informatie naar: J. Halmans tel. 83806. Vandaag over 3 weken begint weer de jaarlijkse Avondvierdaagse. Bent U van plan om mee te doen dan is het volgende voor U van belang. Afstanden: op 9, 10, 11 en 12 juni: 3 km, 5 km, 10 km, 15 km. Op zondag 12 juni 20 km en 30 km. De routes worden afgegeven bij de start. Inschrijfgeld: 5,- per persoon voor vier dagen 2,50 per persoon voor één dag. Alle deelnemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie en na afloop een medaille. Deelname: Iedereen kan deel nemen, zowel individueel als in groepen of met kleine groepjes. Een groep, die gejureerd wil worden moet minstens uit 11 personen bestaan. Herinnering: Voor alle deelnemers is er een mooie herinneringsmedaille met de afbeelding van een Venrayse kapel. Dit jaar het Annakapelletje op de Kennedystraat. Alle groepen ontvangen een groepsherinnering. Jurering: Voor groepen, die dit wensen, worden na beoordeling van een jury prijzen in de vorm van bekers beschikbaar gesteld. Er is een aparte jurering voor schoolgroepen, sport verenigingen en jeugdverenigingen. Start en finish: Sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. Starturen: op 9, 10 en 11 juni om 17.30 uur. Volwassenen kunnen starten tot 19.00 uur. Op zondag 12 juni zijn de starttijden als volgt: 30 km om 11.00 uur.; 20 km om 13.00; 15 km om 14.00; 10 km om 14.30; 5 km om 15.00 en 3 km om 15.15 uur. Défilé: Op zondag 12 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé voor de autoriteiten vanaf het bordes van de Schouwburg. Dit défilé wordt opge luisterd door een achttal muziek korpsen uit Venray en omgeving. De opstelling voor dit défilé is in de Helfrichstraat. Vertrek aldaar om 16.45 uur. Informatie: mevr. G v. Ham Kerkpad 1 tel. 83765 of dhr. J. Voermans Tamboerijnstraat 8 tel. 80701. Tot ziens op deze 30ste avondvier daagse. DURE AUTO ONTVREEMD De in een afgesloten box van garagebedrijf Gommans/de Wit in Ysselsteyn staande dure zwarte metallic BMW, met het kenteken SJ-56-YV, ter waarde van ƒ85.000,- werd ontvreemd. De dader(s) hebben eerst de omheining aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn doorgeknipt en vervolgens de electrische roldeur van de garage geforceerd. De autosleutels lagen binnen handbereik. Een exper tisebureau heeft een beloning van 10% uitgeloofd voor het terugvinden van deze auto. Nog ruim een week heeft u de tijd om voor ƒ12,50 mee te doen aan de vijfde Kennedymars Venray. Deze voorinschrijving kan op het VW kantoor in Venray, tot en met 23 mei op Prodima en via de bank: rekeningnummer 23 18 52 193 of 1539 93 561. Ook kunt u tijdens Prodima een kaartje kopen voor de ballon wedstrijd van zaterdag 4 juni. Kosten ƒ0,50 per kaartje. Bij de stand van de Kennedymars Venray op Prodima is ook een videoband te zien met een samenvat ting van de afgelopen drie jaren. Misschien staat u er ook op?! Meer over de Kennedymars Venray 1988 volgende week in dit blad. Op dinsdag 31 mei is er een lezing door Drs. Snel uit Bilthoven over: de Filippijnse paranormale geneeswijze. Het opereren van mensen door Filippijnse paranormale genezers, met hun blote handen, heeft sinds het midden van de 60er jaren in het Westen in de wetenschappelijke belangstelling gestaan. Patiënten worden niet verdoofd, pijn wordt zelden gevoeld. Ontstekingen van de gemaakte wonden komen niet voor, lidtekens zijn er niet. Spectaculaire genezingen werden gemeld en be vestigd door deskundige waarnemers. Maar er was, en is, ook veel kaf onder het koren. Aan de hand van een aantal behandelingen wordt deze geneeswijze besproken. De lezing word gehouden in het Gastencentrum de Wieënhof Leunse- weg 2A te Venray. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar vanaf 19.30 uur aan de zaal. Op zaterdagavond 28 mei a.s. houdt de Alliance Francaise te Asten al weer haar sluitingsavond van 't seizoen 1987-1988. Madame Netty Delhaes, mezzo sopraan en monsieur Theo Broekmans, piano, zullen dan een concert geven om 20.15 uur in het Gemeenschapshuis te Asten. Voor dit concert hebben ze een keuze gemaakt uit volksliedjes: "Bergerettes uit de 18e eeuw" en liederen uit het licht klassieke genre van o.a. Berlioz, Chabrier, Fauré, Duparc en Poulenc. Het is zeker niet de eerste keer, dat zij samen optreden. Ze geven hun concerten meestal voor besloten groepen en vaak in zeer sfeervolle omgevingen als het kasteel te Heeze, het Muiderslot en het museum de Wieger. Na hun optreden wordt de avond feestelijk afgesloten met een glaasje wijn, kaas, pSté en Franse muziek. Wel zal er voor deze avond een bijdrage gevraagd worden van ƒ5,- voor leden en ƒ7,50 voor introducés. Voor inlichtingen kunt U steeds terecht bij mevr. J. ter Steeg- Beudeker, Vlinkert 17, Asten, tel. 04936-3239. VERNIELINGEN - Er werd weer aangifte gedaan van vernielingen van 5 ruiten van de bassischool "Den Bongerd" aan de Eikenlaan. Een schadepost van 300,- voor het schoolbestuur. - Enkele bij een oprit aan de Kruitweg staande sierboompjes zijn door vandalen moedwillig vernield. Voor de eigenaar een schadepost van ƒ140,-. Helpen is niet moeilijk. Het Rode Kruis doet het dagelijks. Op talloze plaatsen in Nederland. Op talloze plaatsen daarbuiten. Helpen kan je op veel manieren. Óok dat doet het Rode Kruis. Iedere noodsituatie is nu eenmaal weer anders. Zo biedt het Rode Kruis kleinschalige hulp, "om de hoek", in eigen land en hulp op groter schaal bij rampen en conflicten op diverse plaatsen ter wereld. Hulp zoveel mogelijk afgestemd op de behoeft. Helpen op kleine schaal kan iedereen. In Nederland kan het Rode Kruis hiervoor rekenen op zo'n 34.000 deskundige vrijwilligers. Zij zorgen voor het uivoeren van thuiszorgactivi teiten als welfarewerk, telefooncir kels, vakantieprojecten, kortstondige thuisverpleging en sociaal vervoer voor aan huis gebonden mensen. Ook de eerste hulpverlening bij manifestaties en evenementen en de inzet bij mogelijke rampen in eigen land behoren tot de taken van de goed opgeleide Rode Kruis vrijwilligers. Helpen op grote schaal, zowel landelijk als internationaal, is een zaak van vereende krachten. Ook daarvoor kan het Rode Kruis meestal rekenen op steun. Van U, de Nederlandse bevolking. Door mee te doen aan onze Internationale Puzzel- marathon of onze Bingoactie, door bepaalde fondsenwervende acties te sponsoren, door geld te storten op rampengiro 777, door lid te worden, door geld te geven tijdens onze LIMBURGSE KAMPIOENSCHAPPEN HANDBOOGSCHUTTERIJ ST HUBERTUS Donderdag 26 mei distriktsbeker verschieting. Zaterdag 28 en zondag 29 mei Limburgse kampioenschappen. Daar St. Hubertus verleden jaar Limburgs kampioen is geworden in de klasse A met het le zestal, is deze vereniging gevraagd om dit jaar de organisatie te verzorgen in de klasse A en tevens in de klasse B. De klasse B wordt verschoten op zaterdag 28 en klasse A op zondag 29 mei a.s. Op beide dagen worden 21 zestallen aan de meet verwacht, die om 11.00 uur met hun wedstrijd beginnen. Daarnaast werden we in de gelegenheid gesteld om ook de verschieting van de distriktsbeker te organiseren. Aan deze wedstrijd nemen alleen het le en 2e zestal van iedere vereniging uit ons distrikt deel. Dit evenement vindt plaats op donderdag 26 mei aanvang 19.30 uur. De wedstrijden zullen plaatsvinden op sportpark de Vloet te Merselo, waar een tent geplaatst wordt zodat de schutters en toeschouwers op hun gemak en in alle rust kunnen genieten van deze mooie sport. Op tweede Pinksterdag zal tijdens de Merselose feesten ook de jeu de boules-club aanwezig zijn. Met de jeu de boules sport is men pas enkele jaren in Nederland in bredere kringen bekend. Er vindt, behalve clubcompetities en tour- nooien, ook een landelijke nationale competitie plaats, waaraan ook Yenray deelneemt. Zeker niet een sport die hier 50 jaar geleden al beoefend werd, toch willen leden van de jeu de boules club, aangepast aan de sfeer van het dorp, dit spel demonstreren. Zij die belangstelling hebben, kunnen de bouleurs in actie zien naast de kerk, alwaar men uitgenodigd wordt het spel mee te spelen. in verband met de Prodimabeurs vervalt de speelavond op dinsdag 24 mei. De dinsdagleden kunnen vol gende week spelen op donderdag 26 mei van 21.30-23.30 uur. Op woensdag 25 mei gaat de speelavond van de jeugd en senioren, en de training van de competitiespelers gewoon door op de gebruikelijke tijden. Enig ongemak op deze avond vanwege een mogelijk nog niet helemaal opgeruimde hal moet daarbij voor lief worden genomen. jaarlijkse campagne of geld na te laten aan het Rode Kruis brengt u de fondsen bijeen, waaruit het Rode Kruis zijn hulpverlening financiert. Zo houdt het Nederlandse Rode Kruis van 23 mei tot en met 5 juni zijn jaarlijkse inzamelingscampagne. In Venray kunt u die periode weer een collectant verwachten met een collectebus om uw gift of giftenzakje in ontvangst te nemen. Helpen kan zo simpel zijn. U geeft en het Rode Kruis doet het werk. Omdat u dat mogelijk maakt. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Nadat Heilust de aftrap had genomen kwam Venray al gauw in balbezit en zette de Kerkraadse verdediging goed onder druk. In de 16e min. was het Angelique Bovee die de bal mooi voor Leon zette. Monique Fokkens kopte deze net over. Venray bleef aanvallend voetballen en na een mooie combinatie kon Petra Peeters 1-0 aantekenen. Door een snelle counter van Heilust wist hun linksbuiten onze verdedigster te passerren, hierdoor moest Mario Muysers het strafschopgebied uit komen om de bal weg te werken. Venray bleef hierna het spel bepalen. Petra Peeters was het die op kwam zetten en de bal bij Angelique Bovee in de voeten schoof die 2-0 kon aantekenen. Dit was tevens de ruststand. In de 10e min. na rust werd er gewisseld, Ester Litjes kwam erin voor Lucy Myers. De warmte belette de speelsters om er meer uit te halen dan ze konden. Enkele aanvallen van Heilust werden wegens buitenspel afgefloten en de Venrayse verdediging voor kwam een tegengoal. Venray hield de punten verdiend thuis. Uitslagen Venray 1-Heilust 1 2-0 HRC1-Venray 2 3-0 Programma 23 mei WW-Venray a. 14.30 Opstelling bekend bijeenkomst 12.00 uur. Venray 2-RKMSV 2 a. 10.00 v. 09.15 Op Hemelvaartsdag 12 mei j.l. werd door onze school deelgenomen aan een jeugd-judo-toemooi voor teams voor jongens tot 14 jaar, dat georganiseert werd door judoclub Voerendaal. Het team van min 32 kg drong door hard werken en inzet door tot de finale. Deze werd echter verloren. Het tweede team kwam uit in de klasse min 50 kg en ook dit team wist zich een plaats op het podium te veroveren en wel een mooie derde plaats. Als herinnering aan dit toernooi kreeg iedere deelnemer een fraaie oorkonde uitgereikt. J.l. zondag 15 mei waren er in Born Limburgse kamp. voor jeugd jongens en meisjes. Wij hadden 8 judoka's hiervoor ingeschreven maar op de wiping begon onze pech al. Roel Linssen was 4 ons te zwaar en werd uitgesloten van deelname. De andere judoka's gaven weliswaar goed partij maar kwamen net niet door de voorronde heen. Dat was wel het geval bij Sjoerd Jansen. Hij won al zijn partij in de voorrondes^ maar kwam in het afvalsysteem net" iets te kort. Jeroen Janssen in de klasse min 33 kg drong door goed judo en inzet door tot de finale waarin hij het moest opnemen tegen Massimo Filippio. IDeze wist zijn finale partij te beslissen met een half punt waardoor Jeroen een verdiende tweede plaats behaalde. CHICO presenteert mode voor jóngeren. Fijne individuele mode die kan worden afgestemd op je persoonlijke smaak, veel jongeren hebben ons in de afgelopen weken leren kennen, kom ook eens naar CHICO en ontdek daar fijne eigentijdse kleding, wij zullen U graag in onze in de stijl van de vijftlgeijaren Ingerichte winkel ontvangen, tot ziens. in onze collectie tref Je merken als: DIESEL FIORUCCI SONNETI PEPE LEVTS NAF-NAF RADIO de Bleek 17 AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten - kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5