Praat met de Rabobank voordat u een hypotheek afsluit. PEEL EN MAAS q Nog deze maand bouwaktiviteiten op Gouden Leeuw Ver Ver Ver iefd cd fel inden verlovings ringenshow lötm29mei Rabobank Q Gouden bruidspaar in Leunen JUWELIER VERLINDEN rente vanaf 5,45% Venray uniek atelier rijker Wereld- en Europees kampioene Irene de Kok in Venray VOLVO HANS KOK VENLO b.v. PEEL EN MAAS Nationale jeugdselectie bowling trainde in Venray Het is vrijwel zeker aldus ethouder Henk Willems dat er >g deze maand (voor 1 juni) :gonnen wordt met de bouwaktivi- :iten op het terrein van de Gouden eeuw. Zoals bekend is de gemeente en ouwmaatschappij Janssen onlangs 11 overeenstemming gekomen met de laastrichtste Projektontwikkelaar ovex BV. om op het genoemde rrein het inmiddels al enige jaren iude bouplan te gaan verwezenlijken. Op de begane grond komt ca. 1700 12 winkelvloeroppervlak en ca 800 i2 kantoor- en magazijnruimte. Op verdieping zijn een 50-tal apparte- ienten gepland. Het zijn juist die ppartementen welke het noodzake- jlc maken, dat op korte termijn met bouwaktiviteiten gestart wordt, mmers volgens de regels van het spel ïoet op 1 september a.s. de eerste erdieping van het bouwwerk bereikt ijn, wil men niet het contingent loningen en de daaraan verbonden ubsidie kwijt raken. Zou men de janvang van de bouw op een later *e ijdstip beginnen, dan komt men, nede door de vakanties, ongetwijfeld tijdnood. Intussen is wel duidelijk, dat lerden Onroerend goed b.v. in lerick de bouw geen strobreed in de yeg zal leggen. Berden Onroerend oed b.v. was voorheen optiehouder de terreinen van de Gouden w. De vereiste waarborgsom was ir deze b.v. zelfs gestort, maar het toegezonden kontrakt is nooit door haar getekend. Wel zal Berden Onroerend goed b.v. de gemeente (proberen) aan sprakelijk te stellen voor de door haar geleden schade, nu zij dit projekt niet mag ontwikkelen. Maar b. en w. hebben voordat zij met Bovex b.v. in zee gingen juridisch advies ingewonnen, waaruit bleek dat men Berden Onroerend goed b.v. geen schadevergoeding behoeft te betalen. In de raadsvergadering van april waren verschillende frakties niet zo gerust op de uitslag van een mogelijke procedure, maar meenden over het algemeen de woningbouw en de afwerking' van het centrum te moeten laten preveleren. Voordat met de bouw begonnen wordt, moeten eerste de schuren cq stallingen achter het woonhuis en achter de voormalige brouwerij gesloopt worden. Enkele jaren ge leden is al de vraag gesteld of met het sloophout, de stenen en de pannen van de Gouden Leeuw niet de schaapsstal aan de Overloonseweg herbouwd kan worden. Mogelijk dat dit nu alsnog gerealiseerd kan worden. Het woonhuis en de brouwerij van de voormalige Gouden Leeuw blijven behouden. Er is al sprake geweest het woonhuis te renoveren en er apparte menten van te maken. De brouwerij staat op de monumentenlijst van onze gemeente en zou als verenigings gebouw dienst kunnen gaan doen. Venray, St. Hubert, Helmond Grote Markt 7, Venray, tel. 04780-86817 Sinds kort heeft Venray er weer een uniek atelier bij. Op de plaats waar jarenlang Jan van de Weegh horloges en klokken repa reerde, aan de Henseniusstraat 28, heeft IMMY REYNOLDS (46) een kunstatelier gevestigd. Immy Reynolds, geboren in Den Bel vooreen afspraak geld en goede raad Haag en opgegroeid in Amsterdam, heeft omdat haar ouders onbemiddeld waren, niet de kans gekregen een opleiding te volgen aan de Kunstaca demie, hoewel in haar prilste jeugd al bleek dat ze over kunstzinnige aanleg beschikte. Door privé lessen is het haar toch gelukt in haar sluimerende aanleg gestalte te geven. Haar werken werden reeds in Engeland en Amerika geexposeerd en ze blijkt over een veelheid van kunstuitingen te beschik ken. Het is moeilijk te verwoorden en in enkele zinnen aan te geven wat deze kunstenares eigenlijk allemaal fabri ceert. In ieder geval voor Venray uniek. Ze weeft zelf, ze schildert, maakt aquarellen; maar men moet dat zich zo voorstellen: wat anderen aan de muur hangen maakt zij in het klein. 15 jaar geleden kwam zij -naar Venray toe; maar om van haar kunstzinnige aanleg te maken, dat dateert eerst van korte tijd, toen bleek dat ze het pand van Jan van de Weegh kon kopen. Ze maakt haar werken ook in overleg met de koper. Maar wat ze zeker voor Venray zeer belangrijk vindt, dat is dat de mensen moeten komen kijken wat ze maakt. Voor haar atelier behoeft men geen drempelvrees te hebben want de deuren staan open, voorlopig alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag, of na telefonische afspraak. Ze is ervan overtuigd dat er in Venray behoefte is aan haar werk. Dat blijkt wel uit de reakties, welke ze bij de opening kreeg van de vele belangstellenden. Ook vindt ze het belangrijk, dat indien er mensen zijn die een bepaalde gedachte hebben over een aquarel, broche of wat ook, ze steeds open staat om met elkaar te bekijken of dat realiseerbaar is. Op 28 en 29 mei a.s. zal in de Venrayse sporthal "de Wetteling" weer het traditionele Internationale judo-toernooi worden georganiseerd. De judovereniging Venray is in de loop der jaren erin geslaagd dit gebeuren te doen uitgroeien tot het best bezette toernooi dat in ons land wordt georganiseerd. Ook Irene de Kok, sportvrouw van het jaar in Nederland, behoort tot de deel nemers. Komend weekend verdedigt Irene in de Spaanse plaats Pamploma haar Europese titel en volgende week weer staat zij op de tatami in sporthal "de Wetteling". Off. dealer: U belt: 077 - 543254 Burg. Bloemartstraat 30 DONDERDAG 19 MEI 1988 Nr 20 HONDERDENNEGENDE JAARGANG 'n leesbare krant Volgende week donderdag 26 mei zal het echtpaar Martens-Ewals de dag herdenken dat het 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat feest zal op de gebruikelijke wijze worden gevierd, waarbij fanfare St. Catharina zeker 'n serenade zal brengen. j De gouden bruid, MIENTJE EWALS (73) is geboren en getogen aan de Steegse Peelweg. Zij wist al vroeg dat ze zeker geen boerin zou worden. Als vroeg geëmancipeerd meisje ging ze in Venlo de Modevakschool bezoeken. Dat was destijds een heel aangaan. Een maandkaart voor de bus kostte 8,- en het cursusgeld 12,50. Binnen de gestelde tijd behaalde Mientje haar diploma en kon zich toen als vakbekwame coupeuse vestigen, in de ouderlijke woning. Dat er behoefte was aan een coupeuse, ook in Leunen, dat bewees de toeloop van klanten, zowel uit Leunen als uit andere kerkdorpen en zelfs uit Venray-kom. Nog steeds denkt ze terug aan het maken van rouwkleding; dat was steeds haastwerk, want de naaste familie van een overledene moest in het zwart gekleed gaan. Om zo'n opdrachten tijdig klaar te hebben moest zelfs dikwijls de nachtrust worden opgeofferd. Met enige trots vertelt ze, dat ze haar trouwjurk zelf ontwierp, maar óók, dat ze nu haar japon voor haar Zaterdag vond in het Bowling- centrum te Oostrum de laatste wedstrijden plaats voor de natio nale Jeugdselectie, bestaande uit 14 meisjes en 16 jongens in de leeftijd tot 18 jaar. Eerdere selecties c.q. trainingen vonden steeds in het Midden en Westen van ons land plaats. Maar, op aandringen van de exploitant van het Bowlingcentrum in Oostrum, de heer Michiels had het bestuur van de Nederlandse Bowling Federatie be paald dat de laatste selectiewedstrijd in Oostrum zou plaatsvinden. Dat gebeurde dan onder leiding van de hoofdcoach de heer Koos Groenen- berg. Via computers zal nu worden uitgemaakt, wie van de jongens en meisjes die aan de laatste training voor de selectie deelgenomen hebben, in aanmerking komt voor 'n plaats in het Nationale- of in het Jong- Oranjeteam. Zeker is in ieder geval nu al, dat de Oostrumse Harold Michiels tot de geselecteerden zal behoren, gezien zijn prestaties. Daarvoor Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend De deelnemers aan dit internatio naal toernooi komen tot nu toe uit zeven Europese landen, te weten; België, Duitsland, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, Italië en natuurlijk uit ons eigen land. De mogelijkheid van deelname uit Span je, Engeland en Zweden is ook nog steeds open, maar niet zeker. Vele nationale kampioenen ver zekeren op de wedstrijden van zondag een fantastische sportdag. Judoka's van 120 verschillende clubs waaronder zo'n 300 uit het buitenland strijden om de hoogste eer. Volgende week komen we nog uitgebreid terug op dit voor Venray unieke sportevenement. Voor meerdere informatie kunt U dit weekend ook terecht op de stand van de Venrayse judo vereniging tijdens de beurs Prodima. Op de foto Wereld- en Europees kampioene Irene de Kok samen met trainer Peter Ooms uit Tilburg. behoefde de computer niet in aktie te komen Al is het bowlen nog geen nationale sport en - bestaat de Nederlandse federatie pas 26 jaar, de laatste jaren groeit de belangstelling enorm en telt de federatie thans 22.000 leden waaronder 5.000 jeugdleden. Bowlen is dan ook hard op weg om als sport erkend te worden. De tijd dat men een avondje uit wilde combineren met een avondje bowlen is feitelijk al achterhaald en het accent is meer en meer verlegd naar de wedstrijdsport en als zodanis -ook niet meer weg te denken. Om in deze sport een hoog niveua te bereiken, is veel training nodig. Harold Michiels kan dat doen in eigen huis en heeft daardoor de top reeds vroeg kunnen bereiken. Dat intussen het bowlingcentrum in Oostrum een van de beste van ons land is geworden, bevestigden ons leden van het hoofdbestuur en de directeur van het Federatiebureau. Nadat de drie uur durende gouden trouwdag ook zelf heeft ontworpen en gemaakt. Trouwens de kledingindustrie heeft aan haar gezin niet veel verdiend, want alles wat ze zelf kon maken, werd zelf gemaakt. Zij trouwde op 23 jarige leeftijd. En ook al kwamen er 7 kinderen, haar werk als costumiere ging gewoon door. Niet onvermeld mag blijven dat zij op 58 jarige leeftijd nog het rijbewijs haalde en daardoor nu nog haar her en der verspreid wonende kinderen per auto kan bezoeken. DE GOUDEN BRUIDEGOM PIET MARTENS (78) kreeg na de lagere school, als 14 jarige knaap, een baantje bij de Boerenbond in Leunen. Al vroeg moest hij op de transport- Fiets of bakfiets bestellingen bij de boeren in Leunen, Veulen en Heide gaan bezorgen. Dat was zwaar werk, dikwijls op ongebaande wegen. Maar hij deed dat werk graag en voelde zich vereerd dat hij kontaktman was tussen de Coöperatie (Boerenbond) en de leden. Tot aan zijn pensionering op 65 jarige leeftijd heeft hij zijn beste krachten gegeven aan de Boerenbond, zij het dan de transport en bakfiets al lang verleden tijd waren. Bij zijn 40 jarig dienst jubileum werd hij geprezen voor zijn inzet en dat was zelfs tot H.M. de Koningin doorgedrongen, want hem werd de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau toegekend. Ook op ander terrein had hij zich verdienstelijk gemaakt en wel als voorzitter van de voetbalvereniging, als medeoprichter van de afdeling van de KAB in Leunen en van vele instellingen van deze standsorgani satie. Tijdens een razzia werd Piet Martens in 1944 met nog vele mannen uit Leunen door de Duitsers opgepakt en naar Duitsland als dwangarbeider getransporteerd. Zijn vrouw bleef met 4 kinderen achter. Nadat hun woning in brand was geschoten, werd er een onderkomen gevonden in de Zuivelfabriek, waar de bevrijding werd afgewacht. Van daaruit werd men naar Deurne geevacueerd. 40 jaar geleden werd aan de Catharinastraat hun woning gebouwd van waaruit ze nu hun gouden feest gaan vieren, temidden van hun 7 kinderen en 9 kleinkinderen. Volgende week donderdag om 14.00 uur zal het feest worden begonnen met een Eucharistieviering opgedragen door pastoor Ewals (nog familie van de gouden bruid). Daarna wordt er verder feest gevierd in zaal Martens. Daar krijgt iedereen de gelegenheid het gouden paar geluk te wensen van 19.00-20.30 uur. INBRAKEN LEVERDEN NIETS OP - Door forcering van een deur was toegang verkregen tot de administratie van het Bejaardencentrum "Schut tersveld". Voorzover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. - Ook was met geweld toegang verkregen tot het gebouw van de Hockeyclub aan de Leunseweg. Getracht was een deur te forceren, maar of de dader daarbij is gestoord, is niet te achterhalen. Er werd niets ontvreemd. Wel zit de hockeyclub met de inbreekschade ad ƒ350,- - Bij een woning in de Sanshofstraat waren een deurpost en het deurslot beschadigd. Het is daar bij een inbraakpoging gebleven. In de buurt werd een priem gevonden waarmen kennelijk getracht is het slot te forceren. - Bij een woning in de Dakdekker- straat was getracht aan de achterzijde de woning binnen te komen. Via het bovenlicht is geprobeerd het slot van de deur open te krijgen. Dat is niet gelukt. Geringe schade. - Ook is getracht via de achterdeur een woning aan de Kempweg binnen te komen. Ook het bovenlicht moest baantraining voor vele hoogtepunten had gezorgd, werd aan de deelnemers een lunch aangeboden, terwijl daarna de succesvolle deelnemers van de Europese kampioenschappen door het hoofdbestuur in de bloemetjes werden gezet. Afscheid werd ook genomen van enkele leden van de jeugdselectie, wegens het bereiken van de maximale leeftijd. Voor enkele van hen is een plaats weggelegd in Jong Oranje. daarbij behulpzaam zijn. NJaar het geblaf van een in de woning aanwezige hond heeft de dader op de vlucht DIEFSTAL IN MOSKEE Drie 13 jarige jongens werden op heterdaad betrapt bij een inbraak in de vroeger gymzaal, thans als moskee voor Turken in gebruik. Het drietal had al goederen klaar staan, welkze ze wilden meenemen. Ook hadden ze een verfpot omvergegooid. De drie jongens, allen Turken, werden naar het politie bureau overgebracht en later aan hun respectievelijke ouders overgegeven. Ze verklaarden nadruk kelijk niet de deuren te hebben opengebroken, die zouden hebben open gestaan. DIEFSTALLEN UIT SCHUUR Uit een niet afgesloten schuur aan de Veldstraat te Merselo werden enkele diefstallen gepleegd. Zo verdween er een keukentrap, een slijptol, 10 meter luchtslang en het daaraan gekoppelde nietapparaat. In februari was uit diezelfde onafge sloten schuur reeds een lasapparaat ontvreemd. Deze training voor de nationale jeugdselectie bowlen, werd bijgewoond door velen die hun hart verpand hebben aan deze nieuwe wedstrijdsport, en ervaren hebben wat er allemaal komt kijken om tot de besten te behoren. Bowlingcentrum Oostrum heeft bewezen ook op een perfecte wijze dergelijke evenementen te kunnen organiseren, want ook daarvoor kreeg de heer Michiels vele schoudersklopjes te incasseren. DEFECTE AANHANGWAGEN BLEEK VERDWENEN Op de Wanssumseweg kreeg een Venrayse chauffeur pech: een lek kende band van zijn aanhangwagen. Hij koppelde die aanhangwagen op een parkeerplaats af, om thuis een reserveband te gaan halen. Bij terugkeer bleek de aanhangwagen (ter waarde van 500,-) verdwenen te zijn. Aangifte bij de politie volgde. Die hoopt nu maar, dat getuigen zich komen melden. WEIDEPOMP ONTVREEMD Uit een schapeweide aan de Ericaweg werd een weidepomp ontvreemd. De pomp heeft een waarde van 450,- VERNIELINGEN - Van een in de Marimbastraat geparkeerde personenauto werd de radioantenne vernield. - Een verkeerslicht en een verkeers bord, op de kruising te Ysselsteyn, werden moedwillig door vandalen vernield.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11