Aanpak overlast door hondenpoep JUWGUGR VGRUNDGN Proficiat! het nieuwe Groeibriljant De keizer is in aantocht! Veel belangstelling voor torenklimmen Danscentrum Janssen organiseert dansmarathon Amnesty International en Bevrijdingsdag Uit de raad van Vierlingsbeek FUCHSIA SHOW VAN OORSCHOT MODF >eel en maas Donderdag 5 mei - Pagina 7 'ijdens de afgelopen weekend in istadt (W. Duitsland) gehouden grand prix fietscrossen, be lde de Ysselsteyner Peter Stiphout 2e prijs. Hij reeed in de cruisers-klasse voor 25 jarigen en ouder. Zijn Europees-kampioenschap dat hij het vorig jaar behaalde was hier niet in het geding. Die kampioen- ie schappen worden weer in juli a.s. verreden. Zijn grootste rivaal hierbij is een Fransman, die in '86 Europees kampioen werd en nu in Darmstadt met de eerste prijs ging slepen. Peter behaalde nu in de manches 2 eerste en 1 vierde prijs. In de halve finale bereikte .hij de derde prijs en uiteindelijk in de finale een tweede prijs. Het deelnemersveld bestond uit fietscrossers uit vrijwel geheel Europa. Peter Stiphout is er wel van overtuigd dat hij de komende maanden nog een zeer harde training moet ondergaan, wil hij bij de Europese kampioenschappen zijn titel kunnen verdedigen. De commissie heeft deze week de nota "overlast hondenfaecaliën" be handeld, nadat die vorige maand wegens tijdgebrek moest blijven liggen. In de nota wordt de omvang het hondenpoepprobleem als volgt samengevat: HONDENBELASING Mevr. Poels-Peters (CDA) herin nerde er aan, dat deze nota een uitvloeisel is van de verhoging van de londenbelasting vorig jaar okto- >er. Men ging er toen vanuit.aldus mevr. Poels dat de meeropbrengst van deze belasting zó mogelijk zou worden bestemd voor preventieve tregelen tegen de overlast door tonden- en kattenfaecaliën. Haar fraktie ziet niets in de aanleg van hondentoiletten, maar meer in de lanstelling van een controlerend ambtenaar met verbaliserende be voegdheden. Ook de instelling van een klachtenburo zou wellicht preven tief kunnen werken. Volgens afspraak zou de gemeente )ij de belasting- aanslagen een brief bijsluiten waarin de hondenbezitters eens nadrukkelijk gewezen werd op de overlast die hun dieren kunnen veroorzaken. Dat is echter niet gebeurd. Volgens mevr. Poels is het plaatsen in schepjesautomaten op de meest evuilde plaatsen aan te bevelen. Zij Srzocht tenslotte de wethouder eens informeren bij andere gemeenten wat die tegen de overlast doen. De heer A. Janssen (PvdA) was ver de nota maar matig te spreken, et geven van voorlichting en een olitioneel optreden zijn volgens dat hpport de twee magere overgebleven oorstellen. D&t is geen daadkrachtig ptreden tegen die overlast. Hij zou lm te beginnen een opsomming willen De torenbeklimming, die de VVV fgelopen zaterdag 30 april organi- leerde, werd door ruim tweehonderd mensen met belangstelling beklom men. Voor het eerst kon men via peciale foto-luikjes, ongestoord en tonder gaas mooie opnames maken anuit de toren van de St. Petrus lAndenkerk. Niet alleen de toren kon beklom men worden maar ook de kerk en de schatkamer stonden open voor het lubliek. Volgens de suppoosten in de :erk waren er veel, die na het bezoek aan de toren, ook even de kerk bezochten om te genieten van het mooie orgelspel, dat door dhr. Ansens uit St. Anthonis ten gehore werd lebracht. Bij een volgende openstel ing is een herhaling zeker de moeite waard? Degene die foto's gemaakt hebben vanuit de toren, oftewel met als onderwerp de "Grote Kerk", kunnen die tot vrijdag 13 mei inleveren bij de VVV aan de Grote Markt. De prijswinnaars zullen t.z.t. in dit blad worden bekendgemaakt. De volgende torenbeklimming is op zondag 5 juni a.s. INBRAAK IN WONING Door vernieling van een keukenruit was toegang verkregen tot een woning aan de Gaststraat. Van daaruit is de 'breker in het kantoor doorge drongen. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. zine, van die plaatsen waar de overlast het grootst is. Het niet bijsluiten van een brief bij de aanslagen noemde hij een grote misser. De heer van de Vorle ging er wel heel drastisch tegenaan. De gemeente beurt 119.000,- aan honden belasting. Die mogen ze wat hem betreft helemaal gebruiken voor preventieve en beschermende maat regelen. Verder drong hij er op aan in 't centrum, in 't Brukske, in Veltum en in Landweert strookjes grond of pleintjes aan te wijzen waarop de burgers hun honden uitlaten. De gemeente moet iets tegenover die belastinggelden stellen, aldus van de Vorle, die er ook geen been in zag om de belasting voor een tweede of derde hond te verviervoudigen Volgens wethouder Claessens kun nen we doen wat we willen, maar als de mentaliteit van de hondenbezitters niet veranderd, dan baat er niets aan zelfs geen ƒ119.000,-. Die mentaliteit lijkt men alleem met een politieoptreden te kunnen veranderen. Maar jammer genoeg heeft de politie te weinig manschappen om daad werkelijk verbaliserend te kunnen optreden. Laat dan de hondencontroleur "in vaste dienst en laat hem verbaliserend gaan optreden, advieseerde dhr. van de Vorle. De wethouder gaf toe, wat de bijsluiter betreft, in de fout te zijn gegaan. Bekeken zal worden of dat nog hersteld kan worden. Uiteindelijk vroeg de commissie dringend om een opsomming te geven van mogelijke konkrete maatregelen tegen die hondenpoepoverlast. En dan moet er wel een kostenplaatje bijzitten, zodat men kan zien wat er financieel mogelijk is. Ook dient men geinformeerd te worden over de maatregelen die elders getroffen zijn. Op donderdag 12 mei, Hemel vaartsdag organiseert danscentrum Jeanne en Paul Janssen aan de Raadhuisstraat 6 te Venray voor de eerste maal in haar bijna 10 jarig bestaan een dansmarathon 25 paren starten vanaf 's morgens 10 uur aan een onafgebroken race om zolang mogelijk achter elkaar te blijven bewegen op muziek zonder ook maar êèn moment te stoppen. Zij mogen nl in de tussentijd de dansvloer niet verlaten. Al dansend krijgen alle deelnemende paren die na 2 uur nog in de running zijn een comsumptie aangeboden. Dit wordt na de volgende 2 uur herhaald daarna elk uur. Voor de verdere verzorging zijn de paren aangewezen op hun eigen verzorgers. Een aantal paren zullen gesponsord worden door enkele bedrijven uit de regio en de opbrengst hiervan is bestemd voor een nader te bepalen doel. Mocht U ook interesse hebben in sponsoring van één of meerdere paren, dan kunt U contact op nemen met de dansschool. Voor de winnaars stelt de dansschool een paar leuke prijzen ter beschikking o.a. een paar nieuwe dansschoenen. Ook U bent van harte welkom om de verrichtingen van deze paren te komen bekijken en eventueel aan te moe digen. DIEFSTAL VLAG Een op de hoek Markstraat- Schoolstraat wapperende vlag was uit de vlaggemast gehaald. Mogelijk is de vlaggenmaniak weer bezig geweest. van 27 april tot 8 mei, moederdag: bij aankoop of groei van een groei briljantsieraad o, ol, ert briljant als lentegroet van ons kado. Ook groeibriljantcombinaties mogelijk, bestaande uit ring, arm band, oorknop, broche en hanger. Inruil van ale groeibriljantmerken mogelijk. Venray, St. Hubert, Helmond Grote Markt 7, Venray, tel. 04780-86817 Ieder jaar, op 5 mei, herdenkt de Nederlandse bevolking dat zij bevrijd werd van de bezetting in de tweede wereldoorlog. Vrijheid werd in de tweede wereldoorlog en wordt ook nu beschouwd als het hoogste goed waar men veel, soms zelfs het leven, voor over heeft. Maar nog steeds geniet niet iedereen van de vrijheid zoals wij die in 1945 herkregen hebben. Veel mensen op deze wereld worden nu gevangen gezet vanwege het uiten van hun mening, gemarteld of vermoord zoals dit gebeurde met velen in de jaren '40-'45. Alleen dit feit constateren, het hoofd schudden en het verder weer (proberen te) vergeten helpt die mensen niet, dat heeft ook in de tweede wereldoorlog niet geholpen. Wat wél helpt is protesteren, de mond opendoen voor hen die de mond gesnoerd wordt. Dat kan op de volgende manier: Iedere maand bezorgt de Amnesty-1 groep Venray gratis een aantal voorbeeldbrieven bij ruim honderd mensen die een of meer van deze brieven thuis overschrijven of over typen en opsturen naar diverse landen. In deze brieven wordt aan regeringen de vrijlating gevraagd van mensen die vanwege hun mening of vanwege het uiten van die mening gevangen zijn. Soms wordt aange drongen op een betere behandeling of het stoppen van marteling. Soms wordt dringend verzocht een onder zoek in te stellen naar moordentie, zeer waarschijnlijk, begaan zijn door (para)militaire troepen en waar dikwijls onschuldige burgers het slachtoffer van zijn. Op die manier kunt u helpen ook voor hen iets meer vrijheid te winnen. De vrijheid waar ook zij recht op hebben! Wanneer U meer wilt weten over deze voorbeeldbrieven of, in het algemeen, over het werk van Amnesty International, kunt u bellen naar: Carola Hoedemaekers, tel. 04780- 84479. DIEF HAD BEROUW De politie kreeg een anoniem telefoontje waarin iemand mededeling deed, dat hij spijt had van zijn in de sporthal gepleegde diefstallen, uit kleding van sporters. De buit had hij in een vuilniszak op het Postkantoor gedeponeerd. De politie vond daar inderdaag 3 horloges en enkele portemonnai'es. Door dat telefoontje kon de politie reeds bij de aangiften van de gedupeerden hen mededelen dat hun spullen terecht waren. Maar de dader had toch niet volledig berouw, want een bedrag van 285,- bleek toch verdwenen te zijn. Tijdens de donderdag gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden o.m. de vol gende besluiten genomen. Tegen een ruiling van grond, met het waterschap "De Maaskant", had de raad geen moeite. Die ruiling was noodzakelijk omdat in Maashees een afvalwaterpompgemaal moet worden gerealiseerd. Voor de bouw van 4 bejaarden woningen aan de Vlassert te Óverloon door de stichting Bejaardenzorg Vierlingsbeek, werd een gemeentelijke garantie verleend voor de aan te gane klimlening ten bedrage van ƒ396.000,- De huis-en kolkaansluiting van de riolering Hulderstraat-St. Jorisstraat te Maashees bestaan nog uit oude gresleidingen. De laatste tijd komt het herhaaldelijk voor dat die leidingen breken door verkeerstrillingen. Daar door ontstaan verzakkingen en uitspoelingen. Nu stelde de raad 36.420,- beschikbaar om die leidingen te vervangen door pvc- leidingen. De raad stelde 183.888,- beschikbaar voor verharding van insteekwegen, zoals op den Berg, de toegangsweg naar de Helderse Duinen en de verbindingsweg Mullemsedijk- Duivenbosweg. De fractie van de Progressieven was tegen, omdat ze enkele wegen anders verbeterd wilde zien. - Of de Geysterseweg voorrangsweg zal gaan worden, zoals dit door het gemeentebestuur van Meerlo-Wans- sum, is gevraagd, is nog niet bekend. De aanleg van een vierde voetbal veld voor de Overloonse voetbal vereniging SSS kan doorgaan nu de raad daarvoor 143.580,- beschik baar stelde. De grond is reeds van het kerkbestuur van Overloon aange kocht. De Grondmy heeft het plan gemaakt en dat zal door de firma Aerts uit Broekhuizen worden uitge voerd. - De meester fractie's hadden moeite met het bedrag van 28.020,- voor het aanbrengen van automatische schuif deuren in de hoofdingang van het gemeentehuis. Vooral omdat het maar 5 jaar geleden was dat huidige deuren waren aangebracht en toen de beste oplossing genoemd werd. Het bleken echter echte tochtdeuren te zijn - Op korte termijn kan er duidelijk heid komen voor de volleybalver eniging MVC, als de sportzaal van de "MAASHEGGE" in Stevensbeek in gebruik kan worden genomen. Be halve inwoners van Stevensbeek kunnen dan ook inwoners van de gemeente Vierlingsbeek van die sportzaal gebruik maken. Daar zijn duidelijke afspraken over gemaakt. Met de invulling van de beschikbare .uren zal zeker met de wensen van MVC rekening worden gehouden. - De brief, welke enkele bewoners van de Grotestraat hebben ge schreven, omtrent overlast van de gemeenteloods, werd door wethouder Bardoel overdreven genoemd. Maar waar mogelijk zal men desondanks tegemoet komen aan de wensen van die bewoners. Op zondag 8 mei wordt de nieuwe keizer van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan, de heer Joep Krijnen officiëel geïnstalleerd in de Grote Kerk van Venray. Deze plechtigheid vindt plaats tijdens een plechtige H. Mis en wordt opgeluisterd door de Koninklijke Harmonie Euterpe en het Venrays Mannenkoor. Verder zullen aanwezig zijn vele autoriteiten uit het bestuurlijke en het verenigingsleven, alsook vertegen woordigers van de Bond Juliana en de Oud-Limburgse Schuttersfederatie der beide Limburgen. Op zondag 1 mei kreeg Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan traditie getrouw haar nieuwe koning, Martin Lenssen. Dit was het moment dat de koning van vorige jaren zijn konings zilver, dat hij 3 jaren waardig gedragen had voorgoed moest inle veren om voor zijn verdere schutters- leven als keizer aan te treden. Zo wil het het eeuwenoude Schuttersgebruik. Sinds 1810 heeft het Venrayse Gilde geen keizer in haar gelederen gehad. Een reden, waarom deze prachtige schutterij nu alle zeilen heeft bijgezet om hun keizer waardig in te halen. GILDE ALOM GEWAARDEERD Dat Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan zich vooral in het laatste decennium alom geliefd heeft ge maakt in het Venrayse en ook daarbuiten, getuige het feit dat zowel onze Koninklijke Harmonie als het Venrays Mannenkoor zich bereid verklaarden deze plechtige installatie met hun aanwezigheid op te luisteren. Ook de toezegging van vele prominente leden van de Bond Juliana en de Oud-Limburgse Schutters federatie alsook vertegenwoordigers van vele roemruchte Gildes uit Belgisch- en Nederlands Limburg om hierbij aanwezig te zijn, geeft deze gebeurtenis de glans een Gildemani- festatie waardig en toont aan dat het aanzien van onze Schutterij ook ver buiten Venray groot is. Aansluitend aan de plechtige installatie recipiëren Keizer en Schut terij van 13.00 tot 14.30 in de foyer van de schouwburg in Venray. Daar vertoont zich onzé nieuwe keizer, getooid met zijn weliswaar gloednieuwe maar naar oude regels gesmede keizerszilve^. samen met zijn keizerin, in zijn volle glorie aan eenieder die het maar zien wil, om dan vervolgens met de Schutterij af te marcheren naar het Gildehuis voor een gepast feest onder elkaar. Schutterij 'tZandakker Gilde St. Jan Venray Afgelopen zondag heeft het kö- ningsschieten plaatsgevonden bij de schutterij het Zandakker. Onder prachtig lente weer werd het konings paar in de Niessenstraat afgehaald door de schutterij met slaande trom en vliegend vaandel. Hierna trok de stoet naar de Vredeskerk alwaar de gildemis werd gehouden. 's Middags kregen de schutters met aanhang een koffietafel aangeboden op het schietterrein die zeer goed verzorgd was. Ondertussen waren de gasten gearriveerd waaronder burgemeester Defesche en de beschermvrouwe van de schutterij mevr. Defesche-Derks samen met de heren van de bouwcommissie, die de opening van ons clubgebouw verrichtten. Hierna werd de publiekskoning van het vorig jaar de heer Wil Janssen gehuldigd, hij kreeg een prachtig zilveren schildje aangeboden. Koning Joep Krijnen werd ontdaan van het zilver dat hij 3 jaar lang trots gedragen en gepoetst heeft. Nadat alle genodigden de openingsschoten ge daan hadden, begon de strijd om de hoogste eer. Na 't 141 schot wist Dolf Klomp de laatste stukje hout naar beneden te schieten, waarmee hij de nieuwe publiekskoning werd. Dolf proficiat. Op de grote vogel ging de strijd onvermoeibaar verder. Na 250 schoten wist Martien Lenssen het laatste stukje hout naar beneden te halen, waardoor onze Majoor de beloning kreeg van jaren lang hard werken voor de schutterij. Op 27 mei zijn Martin en Gerda 25 jaar gehuwd, dus dubbelfeest. Later werd het nieuwe koninspaar voorgesteld van onze zustervereniging St. Anna. Daarna werd de nieuwe koning en koningin naar het Gildehuis gebracht alwaar een gezellige feest avond volgde. Een speciaal woord van dank aan de mensen van de keukenwagen, buksmeesters, optekenaars, de maker van de vogels, en de pastoor en de kapelaan van de Vredeskerk. Ook willen we langs deze weg Thuyls-Hof bedanken voor het mooie bloemstuk. Verder dank aan iedereen die we vergeten zijn!!! a.s. Zaterdag 7 mei gaan we weer werken aan de bouw van het clubhuis. Zaterdagmiddag gaat onze zuster vereniging koningsschieten. 's Avonds wordt de nieuwe koning van onze zustervereniging in ons Gilde-huis aan ons voorgesteld. We hopen dat de leden aanwezig kunnen zijn. Zondag 8 mei wordt de keizer gekroond. De plechtige gildemis is om 11 uur in de Grote Kerk. Bijeenkomst op het parkeerterrein bij het nieuwe gemeentehuis om 10.30 uur. Na de gildemis gaan we naar de schouwburg alwaar de receptie is. Deze begint om 13 uur en duurt tot 15 uur. Omstreeks 16 uur krijgen de schutters en aanhang een koffietafel aangeboden in het gildehuis cafe "de Klomp", 'gevolgd door een gezellige feestavond in het gildehuis. Denk allen er aan dat U uniform netjes in orde is en ook aan zwarte sokken en zwarte schoenen. We hopen dat iedereen zich weer goed inzet dan wordt het weer een prachtige dag zoals afgelopen zondag. Zondag 15 mei zal de schutterij deelnemen aan de Maria processie te Oostrum. Aanvang 15 uur. Verdere gegevens volgen nog. BLIKSEMINSLAG Tijdens een kort onweer, wat zic4 donderdagavond boven Venray ont laadde, sloeg de bliksem in de meterkast van een bungalow aan het Gem mad al. Door die inslag welke veel schade veroorzaakte in de woning, werd ook de centrale-mast van de CAI getroffen. Daardoor viel in het grootste gedeelte van Venray de kabeltelevisie uit. Ook kwam een gedeelte van Venray onder stroom te zitten. De diverse monteurs die direct in aktie kwamen, hadden binnen 'n half uur de onderbrekingen verhol pen. Bij de politie kwamen veel meldingen binnen van verontruste inwoners. OORLOGSTUIG In een bouwland aan de Ambacht straat kwam een nog op scherp staande granaat naar boven. De mannen van de EOD zullen ook dat oorlogstuig onschadelijk maken. EEN PRACHTIGE REGENJAS VOOR EEN LEUKE PRIJS! Bloemisterij Semperfiorens aan de Stationsweg wil volgend weekeinde, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei, iedereen en zeker elke Fuchsia liefhebber in de gelegenheid stellen nader kennis te maken met de vele soorten Fuchsia's die er geteeld worden. Velen hebben reeds jaren een Fuchsia, die elke zomer weer bloeit. Na een overwinteringsperiode gewoonlijk in een niet verwarmde omgeving binnenshuis, kan de plant in het voorjaar weer naar buiten en heeft men alle kans de gehele zomer te genieten van de belletjes of klokje, die in grote verscheidenheid de plant sieren. Bij sommige mensen mislukt de Fuchsia steeds. De oorzaak daarvan is, dat de Fuchsia zich in een kamer niet goed thuis voelt. Het is in wezen een plant voor buiten (tuin, terras, balkon). Ook als kruipplant is de Fuchsia bijzonder fraai, maar in vrijwel alle gevallen niet winterhard. Er bestaan vele vormen van Fuchsia's. De meest bekende zijn struik, hanger, pyramide en kroon- boompje. Het assortiment is enorm omvangrijk. Vrijwel elk jaar komen er nieuwe rassen bij. Bloemisterij Sem perfiorens toont er zo'n twee- tot driehonderd. Bovendien geeft men er U alle inlichtingen over het stekken van de plant, het oppotten, de voeding enz. enz. Men kan bij Semperfiorens aan de Stationsweg terecht tijdens de nor male openstellingsuren. De toegang is natuurlijk gratis. Wil men deze show in groepsverband bezoeken, dan is het wel gewenst even een afspraakje te maken. Grotestraat 73. Venrav I Helmond. Roosendaal. Boxmeer. Oss. Venray VECHTPARTIJ IN YSSELSTEYN Liefdesperikelen waren aanleiding tot een vechtpartij nabij de Jeugdsoos in Ysselsteyn. Een 15 jarige en een 17 jarige gingen er elkaar te lijf. De jongste sloeg zo hard op de 17 jarige in, dat deze per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een viertal hechtingen moesten worden aangebracht om zijn ge schonden gelaat weer in fatsoen te brengen. De dader werd aangehouden maar moest door de politie worden beschermd, omdat hij door vele jongeren werd belaagd. Hij werd op een veilig adres ondergebracht. De gemoederen bleven nog lang verhit. i xnhakkkk

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7