Gefeliciteerd! „Verrassend Venray belooft grootse manifestatie te worden Geen agressieve" verkoop van landbouwgronden f50.000,- Bijeengelopen door Jerusalem" Bode Kruis zoekt collektanten Avondvierdaagse op 9, 10, 11 en 12 juni tSÉi aBüat VAN OORSCHOT MODE SPON SORFIETS- EN WANDELTOCHT 1988 voor INDIA Opleiding Administratie in Venray Honk gevraagd Trekking loterij Grote Kerk Waarschuwing '9'* PEEL EN MAAS Donderdag 5 mei - Pagina 5 De commissie voor agrarische aken c.a. heeft deze week gunstig geadviseerd over de verkoop van mkele kavels landbouwgrond. Dat ging niet van harte, want de prijzen van landbouwgronden zijn op het jenblik erg slecht. De boeren hebben V geen behoefte aan, want ze weten niet wat ze er op moeten verbouwen... Voor praktische alle teelten gelden lieten en de teelt van mais, welke enkele jaren geleden nog zeer lukratief was, is helemaal ingezakt. Er zijn al boeren aldus wethouder Claessens - die mais gaan telen, maar niet weten of ze hem straks ook kunnen verkopen FANCY PRIJZEN Voor dhr. Muijsers (CDA) was de huidige situatie voldoende aanleiding om bij de wethouder aan de dringen geen "agressief" verkoopbeleid te voeren. De grondprijzen zijn al erg laag, maar als het bovendien verpachte gronden zijn, dan beurt de gemeente slechts 60% van de getaxeerde waarde. En dat is veel te weinig. Dit standpunt werd door de PvdA commissieleden en Van de Vorle ondersteund. "We moeten beslist niet verkopen tegen fancyprijzen". Wethouders Claessens was het daar niet helemaal mee eens. Vrijkomende pachtgronden kunnen óf verkocht óf opnieuw verpacht worden. Beiden zijn niet aantrekkelijk. Daarom kan men maar het liefst verkopen, omdat men toch niet kan voorspellen hoe de grondprijs zich gaat ontwikkelen. Hij zou echter intern het verkoopbeleid van de gemeente nog eens onder de loupe nemen. Afgelopen donderdag, 28 april hebben ongeveer tweehonderd en veertig leerlingen en een vijftiental docenten van de scholengemeenschap Jerusalem deelgenomen aan de landelijke actie Jeugd voor Jeugd. Veel leerlingen hadden familie, vrienden en bekenden gevraagd hen te sponsoren voor elk rondje (500 .m), dat ze gedurende een half uur zouden lopen rond het sportterrein van de scholengemeenschap Jerusalem. Men kan wel zeggen dat de actie geslaagd is. De lopers werden enorm gestimuleerd door de enthousiaste aanmoedigingen van het publiek dat bestond uit klasgenoten, andere leerlingen en leraren. Het totale bedrag dat de leerlingen en niet te vergeten de sportieve docenten bijeen liepen, zal wellicht nog hoger zijn dan vijftienduizend gulden, als al het geld is opgehaald bij de sponsors. Het geld zal door de Stichting Vluchtelingen, die de sponsorloop organiseerde, gebruikt worden om een aantal noodzakelijke voorzieningen te treffen in de Pakistaanse vluchte lingenkampen. In deze kampen zijn Afghaanse jongeren ondergebracht voor wie nu onderwijs en medische zorg opgezet kan worden met de opbrengst van deze sponsorloop. Binnenkort (eind mei) begint weer de jaarlijkse inzamelingscampagne van het Nederlandse Rode Kruis. In Venray wordt deze campagne geor ganiseerd door de afd. Venray van het Nederlandse Rode Kruis. De Rode Kruis vrijwilligers zetten zich in die periode voluit in om de opbrengst zo hoog mogelijk te laten zijn. Door de uitbreiding van Venray komt de coordinator van de campagne nog een aantal vrijwilligers te kort om in de wijk te collecteren. Mevr. Tini Arts van Leipsig, Heggewikke 6 Venray tel. 89099 coördinator van de campagne wil gaarne alle inlichtingen verstrekken omtrent het assisteren bij de cam pagne. Het Rode Kruis afd. Venray rekent op een aantal vrijwilligers, die ook dit jaar weer enkele uren willen besteden aan het grootste werk van het RODE KRUIS. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsiio's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 EIGEN TEELT Volgens de heer Janssen (PvdA) zou de gemeente bij 'n slechte grondprijs niet moeten verkopen en niet moeten verpachten, maar zelf de grond een paar jaar gaan exploiteren. Maar dat is kennelijk niet het beleid van b. en w. Ze heeft wel gronden uit enkele bestemmingsplannen die nog niet verkocht waren in exploitatie genomen, maar die gronden hadden geen landbouwbe- stemming. Men wil nu eenmaal niet de concurrent van de boeren worden Maar volgens de vergadering, moeten b. en w. maar gauw van dat standpunt afstappen, omdat de gemeentelijke portemonnee ook 'n hartig woordje meespreekt. De eigen-exploitatie van gronden heeft volgens wethouder Claessens ook al een flinke deuk gekregen. De opbrengst in het afgelopen jaar was nog maar 50% van die van enkele jaren terug. VEEN EN MOER Over één verkoop van grond (weiland) waren de commissieleden best te spreken. Het betrof ruim 10 ha in het Venrays Broek rond de voormalige stortplaats tegen een prijs van 202.000,- Alleen Van de Vorle wilde weten waarom die grond niet bij inschrijving verkocht was. Dan had men wellicht een betere prijs kunnen krijgen. Maar dat bleek beslist niet het geval te zullen zijn. Het is de slechtste grond van Venray, veel veen en moer. De wethouder moest wel toegeven dat er ook enkele ha goede grond bijzat, maar in zijn totaliteit was ie nog geen eens te verpachten bij gebrek aan liefhebbers. Vandaag over vijf weken begint de Avondvierdaagse. De voorberei dingen zijn in volle gang en men is er weer druk mee bezig, om er een groot feest van te maken. Dit jaar in het bijzonder, want men organiseert dit jaar voor de 30ste keer deze aktivitiet. Daarom hoopt men ook dit jaar weer zo'n 3000 deelnemers te mogen verwelkomen. Vanwege dit bijzondere jubileum is het poppentheater "Pimpernel" ge vraagd om er vier dagen lang iets leuks van te maken en dót belooft heel wat te worden, want er komt een hele grote toverparaplu waar elke dag iets bijzonders uit wordt getoverd. Maar wandelen is natuurlijk hoofdzaak. Vier dagen lang kan iedereen aan deze avondvierdaagse deelnemen groot en kein. De start is telkens om 17.30 uur bij sporthal "de Wetteling" op de laatste dag, zondag 12 juni, wordt er 's middags gewandeld. Wat de afstanden betreft: U kunt kiezen uit 3, 5,10 of 15 km. wandelen. U hebt het goed gelezen, ook dit jaar kan iedereen meedoen, want speciaal voor die deelnemers die 5 km net iets te veel vonden hebben we een route van 3 km uitgezet. Ook vier dagen natuurlijk. De kosten bedragen slechts 5,- per deelnemer. Alle deelnemers krijgen daarvoor een medaille met wederom een afbeelding van een Venrayse kapel en tevens een heerlijke traktatie op de rustplaats, elke dag. Ook kunnen alle deelnemers gratis meedoen aan een leuke kleurwed- strijd. Degenen die nog meer willen weten kunnen terecht bij Gonnie van Ham, Kerkpad 1, tel. 83765 of bij J. Voermans, Tamboerijnenstraat 8, tel. 80701. Op woensdag 18 mei is er in sportcafe "de Wetteling" een voor lichtingsavond over deze 30ste avond vierdaagse. Alle belanghebbenden, vooral diegenen die met een groep willen deelnemen, zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Tevens vindt u vanaf nu elke week in Peel en Maas enig nieuws over deze avondvierdaagse. VERNIELINGEN - Weer werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van de MLK school "den Essel". Nu gaat die schade 200,- bedragen. - Ook werd weer aangifte gedaan van vernielingen van enkele kelder deuren van een flat aan de Haammakerstraat - Een aan de Hoenderstraat gepar keerde personenauto was door van dalen bekrast. - Ook was een aan de Boterbloem staande personenauto beschadigd; mogelijk is zelfs gepoogd in de auto te komen, maar dat is niet gelukt. - Met bierflessen waren enkele ruiten vernield van een Textielzaak aan de Marktstraat. Schade hier 540,- VERNIELERSAANGEHOUDEN Twee jongelui van 17 en 18 jaar konden worden achterhaald nadat zij een in de Jan Hensenstraat gepar keerde Mercedes hadden bekrast. De rekening zal hen nu worden gepresen teerd. ^lenwen doe je in étijl! Wieallesin stijl doet, moet eensbij ons langs komen. Ook voor trouwkleding heeft u bij ons een ongekende keuze aan kwaliteit en klasse. Niet voor niets is onze expertise op kledmggebied beloond met de onderscheiding Leader in Style. Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer. Oss. Venray. De vereniging Wereldkinderen or ganiseert ook dit jaar weer in samenwerking met een viertal basis scholen een sponsorfiets- en wandel tocht. De Keg, de Coninxhof, de Flierfluit en de Landweert hebben weer hun massale medewerking Deze sponsortocht wordt gehouden op: ZONDAG 29 MEI a.s. De opbrengst van deze aktiedag is bestemd voor de bouw van een school in Shimoga (India). Het district Shimoga, gelegen in de deelstaat Kamataka, is zeer armoedig met erg veel werkloosheid en ongeveer 60% van de bevolking is analfabeet. Wereldkinderen werkt al jaren samen met een orde van kloosterlingen in dit district om de leefomstandigheden te verbeteren. Ongeveer 350 kinderen krijgen nu onderwijs op gangen, in slaapkamers, in de eetkamer en op het dakteras. Dit kón niet langer meer. ER MOET EEN ECHT SCHOOL GEBOUW KOMEN. Daar gaan wij met z'n allen op 29 mei aktie voor voeren, samen met heel Voor het schooljaar 1988/1989 is het voor leerlingen uit Venray en omgeving mogelijk zich aan te melden voor de nieuw te starten opleiding Kort-Middelbaar Beroepsonderwijs volle tijd Administratie. De opleiding is een onderdeel van de Onderwijsgemeenschap Venlo en wordt gegeven in de nevenvestiging aan de Bevrij dings weg. Het kort MBO. administratie leidt op voor beroepen: - bedrijfsadministratief medewerker - secretarieel medewerker en - expeditie en vervoersmedewerker Leerlingen krijgen op school theorie en praktijk o.a. werken aan de computer met wordperfect, een tekst- verwerkingsprogramm, Database, planning. Gedurende de tweejarige opleiding zijn 4 stageperiodes gepland met een totaalduur van 100 dagen. Het diploma is vergelijkbaar met de primaire opleiding van het leerling stelsel. Voor nadere informatie kunt U terecht bij de Onderwijsgemeenschap Venlo tel. 077-548664, de heer Dückers. OORLOGSTUIG Weer kwamen meldingen binnen van het vinden van oorlogstuig. Nu aan de Steegse Peelweg een Engelse rookgranaat, in de Veldstraat een motorgedeelte van een Duitse raket, in de Aronskelk 2 pantsergrananten en in de Spurkt, 3 granaten waaronder een 25 ponder rookgranaat. GESTOLEN AUTO TERUG Een 24 jarige inwoner uit Maashees deed alhier aangifte van diefstal van zijn op het parkeerterrein de Gouden Leeuw geparkeerde personenauto. Die auto werd een dag later vrijwel op dezelfde plaats weer aangetroffen. Mogelijk is er dus alleen sprake van joy-riding. Desondanks was de eigenaar blij dat zijn auto onbescha digd terugkwam. veel kinderen van andere scholen in Nederland. Gezien de opbrengst van vorig jaar, bijna ƒ12000,- in Venray voor de lepra-patiënten uit Nigua, moet het ook dit jaar weer lukken, om de kinderen in Shimoga vooruit te helpen. Op school krijgen de kinderen met dia's en een lesbrief meer uitleg over het project, waar zij zich voor in gaat zetten. Hiermee hopen wij op een stukje bewustwording en betrokken heid bij de Derde-Wereldproble matiek. Ook wordt er aandacht besteed aan de vorderingen in Nigua en wat er met het geld van vorig jaar inmiddels al is gerealiseerd. Er is weer keuze uit: 5 km wandelen; 15 km fietsen; 30 km fietsen. Voor meer informatie over Wereld kinderen en sponsorfiets- en wandel tocht kunt u bij de volgende kontaktpersonen terecht. Harry Paridaans, tel. 04780-87241; Luc Hageman, tel. 04780-86909; Martin Nelissen, tel. 04780-86787. Zoals bekend heeft een groep jongeren onder de naam Ongeor ganiseerde Culturele Minderheden aan het college van b. en w. en aan de raad een petitie aangeboden, waarin gepleit werd voor een eigen onder komen, nu De Brak hen ontnomen is en ze in de Venrayse openbare gelegenheden niet welkom zijn. Die petitie werd j.l. zaterdag nog eens onderstreept met een manifestatie in de Grotestraat. Nu blijkt dat ook een groep van minstens 20 jongeren uit het Brukske, in de leeftijd van 14 tot 18 jaar bij b. en w. hebben aangeklopt voor een eigen "honk". Ze zijn het op straat rondhangen moe, omdat ze zich dan rotvervelen en al gauw van alles kapot gaan maken. In de Spingplank zitten volgens hen jongere jeugd. Bovendien gaat daar 's avonds om half elf de deur dicht, en dat vinden ze te vroeg. In Dingus zitten weer oudere jeugd en van een geheel ander typeIn Pentagon mogen de meesten van hen niet binnen omdat ze te jong zijn Omdat ze verwachten, dat ze op 19 april j.l. van de gemeente bericht zouden krijgen of er ergens voor hen plaats was, waren ze flink teleurge steld toen ze niets vernomen. Afgelopen week hebben ze dan ook een brief op poten gezet en behalve aan b. en w. ook aan de raadsleden gezonden. Een en ander in de hoop, dat hun problematiek nu spoedig opgelost gaat worden. GESTOLEN AUTO AANGETROFFEN Langs de Deurneseweg werd een in Helmond gestolen Volkswagen-kever onbeheerd aangetroffen. De eigenaar is van de vondst in kennis gesteld. BOSBRAND IN VREDEPEEL Venrays brandweer moest in aktie komen voor een bosbrand welke was ontstaan langs de Kuulenweg bij het Zwartwater. Met inzet van veel materiaal en manschappen en met de hulp van twee landbouwers die met hun blubbertonnen water kwamen aanvoeren, kon uitbreiding aan de brand worden voorkomen. Maar er ging toch nog een oppervlakte van ongeveer 3 hectare verloren. Maandag j.l. vond ten kantore van notaris B.T. Lunter de trekking plaats van de Grote Kerk Loterij. Vermeld mag worden, dat alle loten (500 ƒ100,-) werden verkocht. Hieronder de prijzen met de winnende lotnummers: Dinsdagmorgen werd aan de le prijswinnaar van de Grote Kerlc- Loterij, de heer J. Schiks, de sleutels van de Ford-Fiësta overhandigd. De heer Schiks, gepensioneerd onder wijzer, was zeer gelukkig met deze prijs. Hij zei altijd in een Ford-auto te hebben gereden en hij zou zich in deze Fiësta best wel op zijn plaats voelen. De auto was geschonken door automobielbedrijf van Haren b.v. De HOOFDPRIJS: een auto, merk Ford Fiësta 1000 Finesse, waarde ƒ18.000,-, geschonken door Auto mobielbedrijf van Haren B.V. nr. 030 De TWEEDE PRIJS: een waardebon ten bedrage van ƒ999,-, geschonken door en te besteden bij Thomassen Interieurverzorging nr.361 De DERDE PRIJS, een vakantiereis tot een bedrag van ƒ990,- geschonken door en te besteden bij Algemene Bank Nederland (kantoor Venray) nr. 426 De VIERDE PRIJS: een fiets ter waarde van 750,-, geschonken door Rijwielhandel Poels nr. 394 De VIJFDE PRIJS: een waardebon van ƒ500,- geschonken door en te besteden bij Berden B.V. nr. 065 De ZESDE PRIJS: een diamanten sierraad ter waarde van ƒ400,-, aangeboden door Juwelier Verlinden nr. 243 De ZEVENDE PRIJS: een autoradio ter waarde van ƒ370,- geschonken door Hema Handelsonderneming Sanders B.V. nr. 056 De NEGENDE PRIJS: een electrische schroevendraaier ter waarde van ƒ80,- geschonken door Klus Zelf nr. 075 De TIENDE PRIJS: twee minuten gratis winkelen tot een onbegrend bedrag bij Grootwinkelbedrijf Torro nr. 089 De prijswinnaars zijn inmiddels op de hoogte gesteld, met uizondering van de winnaar van de vierde prijs (lot. nr. 394) die bij aankoop van het lot anoniem wenste te blijven. Rest de Stiching tot Behoud en Restauratie der St. Petrus Banden Kerk Venray nog een hartelijk dank, zowel aan de schenkers van de prijzen als aan allen, die een lot hebben gekocht. En ook al heeft U geen prijs gewonnen, dan mag U in ieder geval terugzien op een goede daad: het meehelpen aan het behoud van Venray's Monument nummer één, de Grote Kerk. 99 Op dezelfde dagen, dat de consumentenbeurs Prodima in en rond Sporthal "de Wetteling" wordt gehouden, organiseert het Venrayse bedrijfsleven in samenwerking met de gemeente een manifestatie onder de naam "Verrassend Venray". Tijdens "Verrassend Venray" zal een aantal bedrijven een indruk geven van de activiteiten die er worden uitgevoerd. De gemeente vraagt aandacht voor wonen in Venray en de onderwijs- en gezondheidsinstellingen zullen zich aan het publiek tonen. De bedrijven en instellingen zullen de bezoekers een idee geven van de huidige en toekomstige werkgele genheid. De stands worden zodanig ingericht, dat belangstellenden een goede indruk zullen krijgen van de aard van de werkzaamheden, van de vacatures die er momenteel zijn en van de opleidingsmogelijkheden. Het algemeen vormend en het beroepsonderwijs geven tijdens Ver rassend Venray voorlichting over de vele mogelijkheden. Ook de interme diaire instanties zullen met stands aanwezig zijn. Het gewestelijk Arbeidsbureau ver strekt op haar stand informatie over de werkgelegenheid in Venray en de vele andere activiteiten waarbij men betrokken is. De VVV schenkt ondermeer aan dacht aan de recreatieve mogelijk heden in Venray en omgeving. Eén van de doelstellingen van de De politie verzoekt ons het volgende te willen mededelen. Donderdagmiddag was veel stuur manskunst nodig de bestuurder van een personenauto, om een drietal kinderen te ontwijken, die onverwacht vanaf het Brukske de Deurneseweg in de richting van de overstortvijver wilden oversteken. Het is bekend dat velen vanaf het Brukske de Deurneseweg oversteken om naar de overstortvijver te gaan, om daar te vissen óf te creeéren, óf om naar de volkstuintjes te gaan. Dat oversteken is nog toegenomen nu de bomen in de geluidswal drastisch zijn gesnoeid. Dat oversteken is altijd verboden geweest. Niet in 't minst vanwege het dat daar aan verbonden is. Het verkeer passeert daar met snelheden van honderd of meer km. Menige chauffeur heeft er vreemde capriolen moeten maken om ongelukken te voorkomen. Om aan dat oversteken een einde te maken, heeft de korpsleiding aan alle patrouilles opdracht te geven om daar regelmatig te controleren. Er wordt niet gewaarschuwd maar direkt proces manifestatie is om ménsen, die fa Venray werken maar er niet wonen, kennis te laten maken met alles wat Venray te bieden heeft en hen te bewegen er te komen wonen. Bouwgrond met koring De gemeente Venray presenteert zich op een bijzondere wijze aan bedrijven en particulieren. Vanzelf sprekend laat men de bezoekers kennis maken met de vele facetten van het wonen in Venray. Maar de gemeente heeft ook nog een speciale aanbieding, namelijk twintig bouwkavels die met een korting tot 40% gekocht kunnen worden. De percelen zijn bestemd voor particuliere woningbouw, klei nere bedrijven en zelfs industriële bedrijven. Deze opvallende aanbie ding start tijdens Verrassend Venray. De bouwkavels liggen in Landweert en Oostrum en op de industrieterreinen de Witte Vennen en de Hulst. De gemeente wil hiermee aangeven dat het haar ernst is de economische bedrijvigheid in Venray te stimuleren en mensen, die elders wonen maar in Venray werken, enthousiast te maken te verhuizen. Behoefte aan personeel Verrassend Venray bestaat niet alleen uit een beurs. Tijdens de manifestatie worden nog enkele aanvullende evenementen georgani seerd. Op donderdag 19 mei vindt in de verbaal opgemaakt. Dat oversteken kost dan 35 gulden. Ook het even uitlaten van een hond langs die autosnelweg is er natuurlijk niet meer bij. De politie raadt eenieder aan, die naar de overstortvijver wil gaan, gebruik te maken van het viadukt en de Baggerweg. Middels de gemeente zal in overleg met de Provinciale Waterstaat be keken worden welke maatregelen er genomen kunnen worden, om dat oversteken onmogelijk te maken. DADERS AUTOINBRAAK BETRAPT Toen een inwoner van Overloon bij zijn op de Bleek geparkeerde auto terugkeerde, zag hij tot zijn verbazing twee hem onbekende mannen in zijn auto zitten. Dat tweetal ging prompt aan de haal, achterna gezeten door de eigenaar van de auto en enkele andere personen. Het gelukte hen niet het tweetal in de kraag te grijpen. Uit de auto bleken ontvreemd te zijn, de autopapieren, de radiocassettere corder en een zonnebril. Er is een goed signalement van het tweetal doorgegeven. zogenaamde hofacaTent een forum discussie plaats. Het thema van de discussie, die door enkele sprekers zal worden ingeleid, is de behoefte van het bedrijfsleven aan opgeleide mensen. Mr. Gerard Thijssen, voor zitter van het Contactcentrum On- derwijs-Arbeid, zal de discussie leiden. Voor dit evenement wordt een groot aantal mensen uitgenodigd. Voorlichting over onderwijs Vrijdag 20 mei staat in het teken van voorlichting over scholing. De onderwijsinstellingen zullen dan een indruk geven van de vele mogelijk heden, die Venray binnen haar gemeentegrenzen heeft. Zowel het algemeen vormend als het beroeps onderwijs geven acte de présence. Burgemeester als gastheer Mr. H.J.M. Defesche, burge meester van Venray, treedt op zaterdag 21 mei op als gastheer van een groot aantal mensen, die in Venray werken maar er (nog) niet wonen. Via hun werkgevers ont vangen deze mensen een uitnodiging om met hun gezinsleden naar de manifestatie te komen. De uitnodiging geldt voor mensen, die nu binnen een straal van 25 kilometer rond Venray wonen. Het is de bedoeling hen kennis te laten maken met hetgeen Venray te bieden heeft op de gebieden van wonen, scholing, centrale voor zieningen, sport en recreatie en verenigingsleven. DADERS DIEFSTAL BROMFIETS AANGEHOUDEN Dankzij de attentheid van de eigenaar van een gestolen bromfiets kon de politie de daders van die diefstal aanhouden. Het waren twee jongens van 15 en 16 jaar. Ook twee andere knapen hebben op die bromfiets gereden en daarbij is de bromfiets enkele malen gevallen, waardoor die beschadigd werd. Het viertal zal voor de schade moeten opkomen terwijl ook proces verbaal is opgemaakt. De ouders zijn van de daden van hun zoontjes in kennis gesteld. Wil diegene die mijn Crossfiets uit de fietsenstalling aan de Schoolstraat mee heeft genomen, deze daar terug plaatsen. Zo niet volgt aangifte bij de politie daar naam en adres bekend zijn.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5