GROEN Vluchtelingen en de regeling opvang asielzoekers HINDERWET Laten we elkaar de ruimte geven! oproepkrachten m/v NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bekendmaking Deze week vluchtelingen week: Vooroordelen? Zet 'ns een andere bril op Bekendmaking Kwijtschelding afvalstoffen heffing gemeente venray Collektekalendefe mei 1988 HET LICHT OP HOUT PEEL EN MAAS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele.zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9 45 (gezinszwemmen) 11,00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen hiermede ter algemen kennis dat vanaf heden gedurende drie maanden ter secretaris van de gemeente (kamer 204) Raadhuisstraat 1, voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad van deze gemeente van 26 januari, nr. 34, tot vaststelling van de "Lozingsver ordening Riolering 1987", welke verordening in werking treedt op de eerste dag na die waarop zij is afgekondigd, onder gelijktijdige in trekking van de vigerende verorde ning, vastgesteld bij raadsbesluit van 24 februari 1981, R804 en na afkondiging in werking getreden op 25 mei 1981. Burgemeester en wethouders voor noemd, 0p 12 en 23 mei a.s. wordt geen huisvuil opgehaald in de gemeente Venray Vluchtelingen zijn er overal in de wereld. Er zijn vluchtelingen, omdat overal in de wereld mensenrechten worden geschonden. Mensen worden vervolgd, vanwege hun politieke of releigieuze overtuiging, of omdat ze tot een bepaalde culturele of etnische groep behoren. Vaak worden mensen zodanig in hun bestaan bedreigd dat zij zich gedwongen zien alles achter te laten en hun land te ontvluchten op zoek naar rust en veiligheid elders. Vluchteling worden is geen vrije keus. In totaal verblijven er ongeveer vijftienduizend vluchtelingen in Ne derland. Daaronder vallen ook vluchtelingen die al heel lang in Nederland verblijven, zoals Hon gaarse, Tsjechoslowaakse en Oe- gandese vluchtelingen. Er wonen ook veel Vietnamezen en vluchtelingen uit Latijns-Amerika in Nederland. De meeste van deze vluchtelingen zijn door de Nederlandse overheid "uitge nodigd" zich in Nederland te vestigen. Nederland staat dan garant voor opvang, begeleiding en huisvesting van "uitgenodigde" vluchtelingen. Anderen vluchten op eigen initiatief naar Nederland, zoals Iraniërs, Polen, Armeense en Syrisch-Orthodoxe Christenen uit Turkije, Surinamers, Pakistanen e.d. Dit noemt men individuele vluchtelingen. Zij kunnen in Nederland blijven wanneer ze vluchteling erkend zijn door de overheid. Om deze erkenning te krijgen moeten zij een verzoek indienen. Deze procedure noemt men ook wel asielprocedure. Asielprocedure In Nederland beslist de staats secretaris van Justitie over een verzoek om als vluchteling erkend te worden. De periode van aanvraag tot erkenning duurt over het algemeen één tot driejaar. In de periode tussen de aankomst in Nederland en het besluit is de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur verantwoordelijk voor een menselijke opvang van de asielzoeker. Door toename van het aantal asielzoekers in Nederland, maar ook over de rest van de wereld, moesten regelingen aangepast worden. Op 1 november 1987 is de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA) in werking getreden. Het doel van deze regeling is, om asielzoekers op menselijke doch sobere wijze op te vangen en hen zoveel mogelijk over het hele land verspreid te huisvesten. De regeling Opvang Asielzoekers [ROA] Tot nu toe konden asielzoekers zich overal in Nederland vestigen. Zij hadden indien ze niet genoeg bestaansmiddelen hadden, recht op een uitkering. De meeste asielzoekers vestigden zich in de grote steden, waardoor er vaak problemen ont stonden in deze steden door over belasting op het gebied van Huisves ting, sociale dienst e.d. De Regeling Opvang Asielzoekers is er om voor deze problemen een oplossing te bieden. Deze regeling kent twee opvang systemen: - een centrale opvang van asiel zoekers. Zo centraal asielzoekers centrum is bedoeld voor tijdelijke opvang. De asielzoekers blijven in de regel hier niet langer dan 9 weken. Hier vindt de eerste opvang plaats en vrijwel meteen wordt gekeken naar welke gemeente de asielzoeker kan verhuizen. Een asielzoekerscentrum kan ongeveer 300 asielzoekers plaat sen. - gemeentelijke opvang van asiel zoekers bestaat uit het op basis van vrijwilligheid een bepaald aantal asielzoekers op te vangen en te huisvesten. Als richtlijn wordt door het Ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur aangehouden dat een gemeente jaarlijks één asielzoeker per duizend inwoners zou kunnen opvangen. Het ministerie van WVC betaalt de gemeente een bepaald bedrag voor elke asielzoeker die zij opvangt. De ROA voor Venray In overleg tussen de gemeenten Bergen, Horst, Grubbenvorst, Seve- num, Gennep, Broekhuizen, Venray en Meerlo-Wanssum, die samen de sub-regio noordelijk Noord-Limburg vormen, is besloten de opvang van asielzoekers regionaal aan te pakken. Dit betekend dat deze gemeenten gezamenlijk een overeenkomst sluiten met het ministerie van WVC waarin de voorwaarden en bepalingen waar onder de opvang geschiedt wordt geregeld. Vertaald naar de gemeente Venray toe houden deze voorwaarden en bepalingen in; - de gemeente Bergen stelt 13 opvangplaatsen beschikbaar (100 in de sub-regio); - de opvang vindt fase-gewijs plaats; - er is een regionaal coördinator aangesteld; te weten mevr. D. Roeflofs, afd. Welzijn gemeentehuis Venray. - inde gemeente is een contact persoon aangesteld voor de dagelijkse contacten met de asielzoeker en de plaatselijke vrijwilliger en dergelijke. Vrijwilligers zijn namelijk onontbeer lijk, omdat de opvang van asiel zoekers veel werkzaamheden met zich meebrengt. Hierbij kan men denken aan de introductie in de gemeente, begeleidingsgesprekken etc. Vooral over dit laatste punt zal nog nadere informatie gegeven worden op deze gemeentelijke informatiepagina. Zodra meer bekend is over de komst van de eerste asielzoeker(s), waar, wat en hoe, dan wordt U op de hoogte gesteld. Vrijwilligers voor de begeleiding zijn van harte welkom zich te melden bij mevr. D. Roelofs, gemeentehuis tel 23333. Zet's een andere bril op Een variant op de bekende Nederlandse uitspraak "Kijk naar je Eigen". Toch wil deze zin eigenlijk meer zeggen: Bekijk het eerst eens van de andere kant, en oordeel niet te snel. Want wie bepaalt wat goed of slecht is? Wie bepaalt wat hoort en niet hoort? Wie bepaalt wat gewoon en wat gek is? Met andere woorden: "Zet 's een andere bril op en bekijk het eens op een andere manier. Een vooroordeel is zo geboren Wie in een grote auto rijdt, is een patser. Alle vegetariërs dragen geite- wollensokken. Werklozen hebben geen zin om te werken. Alle ambtenaren zijn lui. Belgen zijn dom en Surinamers en Antillianen profi teren van onze sociale voorzieningen. Turken kunnen zich niet aanpassen, Marokkanen zijn familieziek en alle brildragers zijn saai. Een flinke, onaangename lijst van vooroordelen waar iedereen er zo nog wel een paar bij kan bedenken. Maar waar zijn die vooroordelen op gebaseerd? Een vooroordeel is volgens het woorden boek een "voorbarig oorddel". Niet gebaseerd op eigen ervaring of op enige kennis van zaken. Gewoon, iets vaststellen zonder er echt bij na te denken en er dan vervolgens zelf in gaan geloven. Als er vandaag of morgen iemand roept dat alle mensen met rood haar niet te vertrouwen zijn, dan wordt dat door een grote groep mensen klakkeloos overge nomen. Nog even en niemand weet beter dan dat je van iemand met rood haar beter geen tweede-hans auto kunt kopen. Zo werkt dat met vooroor delen. Geef elkaar de ruimte Nederland kent op dit moment zo'n 15 miljoen inwoners. Ongeveer 3,89o daarvan is "buitenlander". In Venray is dit ook 3,89o Met dit relatief geringe percentage kunnen we nauwelijks spreken van een "gekleurde samenleving". Toch is het van belang dat we geïnteresseerd zijn in elkaar, elkaar respecteren en elkaar zonder vooroordelen bena deren. Nederland is al niet zo groot en die vooroordelen nemen heel wat ruimte weg. Ruimte die we de ander moeten geven. Hoezo anders? Vooroordelen zijn kwetsend en het is eigenlijk ook een beetje dom, om zonder erbij na te denken, iemand voorbarig te veroordelen. Om bij voorbeeld z'n huidskleur, z'n natio naliteit, godsdienst of gewoonten. Dat iemand "anders" is, wil nog niet zeggen dat hij of zij slechter of minder goed is! Bovendien scheppen vooroordelen een onnodige afstand tussen mensen. Wie wil meehelpen die afstand te verkleinen en het begrip tussen de verschillende groepen mensen in Nederland te bevorderen, begint met het opzetten van een andere bril. Met een andere kijk op Nederland en zijn bewoners. Om zo de vooroordelen te bestrijden. Met elkaar moet het toch lukken? De burgemeester van Venray, maakt gelet op het bepaalde in de Wet en het Besluit op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van maandag 9 mei voor een ieder ter inzage ligt het beleidsvoornemen van de Regering om te komen tot een Vierde Nota over de ruimtelijke ordening. De op het zojuist genoemde betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor een ieder bestaat tot 17 juli gelegenheid schriftelijk te reageren. Deze reacties dienen te worden ingestuurd naar het Centraal Punt Inspraak, Postbus 976112509 GA Den Haag. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERF-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op aanvraag van J. Poels, Veldstraat 28 te Merselo, voor een hinderwetvergunning voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij gelegen aan de Veldstraat 28 te Merselo positief te beschikking onder het stellen van voorwaarden; op de aanvraag van G. Linders, Buntweg 4 te Ysselsteyn (Lb), voor een hinder wetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij gelegen aan de Heidse Peelweg (ongenummerd) positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 worden ingezien tot 20 mei 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en Algemeen Op grond van de invorderingswet is het mogelijk gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van de afvalstoffen heffing te verkrijgen. De wet zegt daarover in artikel 17 "indien de belastingschuldige niet in staat is anders dan met buitengewoon be zwaar de belasing te betalen, kan de belasting geheel of gedeeltelijk wor den afgeschreven". Met dat buitengewoon bezwaar wordt bedoeld dat de middelen om de afvalstoffenheffing te betalen ont breken en deze vermoedelijk ook binnen afzienbare tijd niet aanwezig zijn. Hoe kunt u kwijtschelding vragen? U dient een schriftelijk verzoek om kwijtschelding in (of heeft dit reeds gedaan) bij het college van burge meester en wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray. U ontvangt dan een aanvraagformulier. Dit formulier dient u in te vullen en bij de gemeente Venray in te leveren. Bij de gemeente kunt u ook terecht als u het aanvraag formulier niet zelf zonder hulp kunt invullen. Neemt u dan wel al uw financiële gegevens mee. Plaats en tijd staan vermeld op het aanvraagformu lier. Ook is er de mogelijkheid om het speciale spreekuur te bezoeken. U kunt daarvoor terecht op kamer 126 in het gemeentehuis, iedere werkdag van 09.00-12.00 uur. Een afspraak maken is niet nodig. Dit spreekuur wordt gehouden tot 15 juli a.s. Hoe wordt een verzoek om kwijtschelding beoordeeld? Het college van burgemeester en wethouders bekijkt ieder verzoek apart. Dit gebeurt aan de hand van een aantal richtlijnen, zoals die ook door de rijksbelasingdienst worden gehanteerd. De spreekuren van burgemeester Defesche en de wethouders Claessens en Willems komen op maandag a.s. te vervallen vraagt voor het gementelijk Combi-Zwembad te Venray voor het zomerseizoen 1988 De werkzaamheden bestaan uit: toezicht tijdens recreatief zwemmen; kassa werkzaamheden; schoonmaakwerkzaamheden. Vereist is: minimaal 2 zwemvaardigheidsdiploma's enige jaren voortgezet onderwijs minimum leeftijd 18 jaar. De volgende diploma's strekken tot aanbeveling: E.H.B.O., Reddend zwemmen van de K.N.B.R.D. en/of Zwemleider(ster) van de K.N.Z.B. Sollicitaties en inlichtingen op het buro Sportzaken en Re creatie (dhr. Emons), tel. 04780-23333. Geboden wordt een uurvergoeding van f 9,59 bruto bij 18 jaar en oplopend tot ƒ13,18 bij 23 jaar en ouder (excl. toeslag bij onregelmatige dienst). Hoe wordt de beslissing op een verzoek om kwijtschelding mede gedeeld? Op grond van alle beschikbare gegevens wordt door het college van burgemeester en wethouders een beslissing genomen op het verzoek om kwijtschelding. De beslissing wordt u door middel van een beschikking meegedeeld. Op een afwijzende beschikking zal worden aangegeven waarom tot afwijzen is beslist. Tot slot Het zal duidelijk zijn dat het afwegen van alle omstandigheden niet eenvoudig is. Een verzoek om kwijtschelding kan niet alleen cijfer matig worden bekeken. De richtlijnen zijn dan ook geen strakke normen, maar geven alleen een aanwijziging. |eV( h ara lieu' O h icrb fh. 'em h erg Dosi lati h J. h in leit h op 7 mei T.T.V. Red Star plaatselijke collekte in het kader a [e het jeugdcollectewezen). G.J van 9 t.m. 15 mei Nederlandj' Astma Fonds (landelijke collekte). Alleen voor deze collektes is een lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegevj Z periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moett een op de collecte gericht legitimatie bewijs kunnen tonen. 7 t.m. 10 mei KERMIS OIRLO wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aan leiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Het gemeentehuis is gesloten op donderdag 5, vrijdag 6, donderdag 12 en vrijdag 13 mei a.s. LET OP: ook het bureau voor de burgerlijke stand (voor de aangifte van geboorten e.a.) is die dagen gesloten! In de bossen van de gemeente Venray wordt veel werk verricht. Dit valt onmiddellijk op, want overal ronken motorzagen, vallen er bomen en liggen stapels hout langs de wegen. Je zou bijna zeggen dat de gemeentekas een injektie krijgt uit de houtverkoop. Dit is echter niet waar. Bosbeheer in Nederland, met zowel oog voor natuurlijke waren (flora en fauna) en recreatieve waarden, als ook voor houtproduktie, zal nooit echt geld opleveren. De inkomsten uit de houtverkoop zijn namelijk hard nodig om allerlei maatregelen te bekostigen die uitgevoerd moeten worden om het bos met zijn verschillende functies in stand te houden. Hierbij moet men ook bedenken dat de laatste jaren de gezondheidstoe stand van de bossen sterk verslechterd is. Dit vraagt dan weer om de uilvoering van (kostbare) noodmaat regelen. Bossen die bijvoorbeeld nog lang niet "oogstrijp" zijn, sterven a f. We moeten hier dan over gaan tot z.g. kaalslag, hoewel de bomen nog niet half zo dik zijn als ze zouden moeten zijn bij de oogst. De hoeveelheid hout die geoogst wordt is dus ook gering. Toch moet er herplant worden. Dit brengt de nodige kosten met zich mee, terwijl het slagen van de aanplant behoorlijk wordt bemoeilijkt door o.a. de verzuring van de groeiplaats. We willen U wat informatie geven omtrent het gevelde hout. Hout is een veel gebruikt materiaal. Kijk maar eens om U heen. Raamkozijnen, stoelen, tafels en kasten zijn vaak gemaakt van hout. De daken van huizen rusten op houten balken en latten. Amsterdam, en ook het provinciehuis in Maastricht, staat op palen; van hout. En ook de woorden van dit verhaal staan op hout, misschien wel afkomstig uit Venray! Nederland kan zich zelf echter lang niet geheel verzorgen voor wat de houtproduktie betreft. 9o van het hout wat wij nodig hebben moet ingevoerd worden. Voor een deel uit Scandinavië (veelal naaldhout), voor een deel uit zuid-oost Europa (veelal meer exclusieve soorten zoals eiken, noten en andere dure timmerhout soorten) en voor een groot deel uit tropische gebieden. In de Venrayse bossen ziet U flinke partijen hout klaar liggen voor transport. Er liggen partijen in verschillende lengtematen: 1.15 m, 2.00 m, 2.06 m, enz. Deze verschillende maten corresponderen met het verschil in verwerking bij de afnemer c.q. fabriek. De volgende groepen zijn te onderscheiden: Vezelhout Vezelhout wordt op een lengte van 1.15 meter gezaagd. Dit hout wordt in de spaanplatenfabrieken versnipperd en daarna tot platen geperst, onder toevoeging van lijm. Omdat dit hout toch helemaal verspaand wordt is het niet belangrijk of het recht of krom is. Ook de verdere kwaliteit (ook halfrot hout kan nog verwerkt worden) en houtsoort is niet van belang voor de verwerking. Vandaar dat deze partijen ook een mengelmoesje van soorten is. De houthandelaar zegt wel eens: "Het hout kan zo slecht niet zijn, of de fabrikanten maken er nog platen van". Het grootste deel van het vezelhout gaat naar onze zuiderburen, België. De lengtemaat heeft te maken met de breedteafstelling van de machines en de breedte van de transportwagens. Kachelhout Ook dit hout wordt in Venray op een lengte van 1.15 meter gezaagd. Door de zachte winter is de vraag naar kachelhout sterk afgenomen. Omdat deze lengte gehanteerd is, is het mogelijk geweest om het teveel aan voorraad via de vezelfabriek af te zetten. Met name het berkenhout, dat niet lang opgeslagen kan blijven liggen, is op deze wijze tijdig afgezet. Op de Testrik, in Merselo zijn ook partijen gekort en gekloofd haardhout te koop. Papierhout Veel van het dennehout dat in Venray geveld wordt, vindt zijn weg naar de papierfabrieken. Dit hout is herkenbaar aan de lengte van 2.06 meter. De grootste afnemer van dit hout in Nederland is "Parenco", gevestigd in Renkum. Soms wordt het hout ook op 2.00 meter gezaagd. Dan is het bestemd voor de papierfa brieken in Duitsland. Bij papierhout zijn de kwaliteit! eisen zwaarder als bij vezelhout. Hi hout moet namelijk levend zijn omdat dood dennehout aangetas wordt door een blauwschimmd waardoor het papier een enigszin blauwe kleur zal krijgen. Op zich is di geen probleem, maar de consumen wil graat wit papier hebben, vandaa dat elke verkleuring van hoi ongewenst is. De leveringsmaat 2.06 meter uiteraard ook weer een gevolg van gebruikte verwerkingsmachines, vroeger jaren hanteerde men ook maat 1.03 meter. Al spoedig werd het "kofferbakformaat" genoenx Uiteraard was deze benaming niet uit de lucht gegrepen! De lengte va 2.06 meter (tweemaal de oude maa blijkt voor de thuisverbruiker een stu lastiger te hanteren Gebruikshout Al het hout dat niet voor industriil verwerking verhandeld wordt, hef gebruikshout. Al naar gelang h( toekomstige gebruik en de wensen va de afnemer verschillen de lengtes Men kan het gebruikshout in gro: lijnen verdelen in drie groepen: - zaaghout; dit is al het hout di gebruikt wordt als timmerhout meubelhout e.d. - profielhout; dit is het hout dl gekantrecht wordt (er worden de rechte kanten aan gemaakt) If balken. - paalhout; qua gebruik en formal is dit te verdelen in parkoenen, palc en piketten. Het gebruikshout wordt over hf! algemeen voor een hogere priji verhandeld als het indrustrie-houl Een deel van het gebruikshout wori door de gemeente Venray zd verwerkt. Met name voor palet banken en tafels, speelvoorzieningf en dergelijke wordt het "eigen produkt gebruikt. U ziet het, het hout uit de bos» van de gemeente Venray vindt zo vi verschillende wegen zijn weg naar eindverbruiker: U. Wanneer U nu door de bossf wandelt, en U ziet de stapels hoi liggen, dan hebt U enigszins et indruk van het gebruik van verschillende partijen. Op die plaatse waar geveld wordt liggen de bospadf er niet zo best bij op dit momenl Tijdens de regenperiodes van laatste maanden is er in de bossen tod geoogst, waarbij de gebruikte O» chines flinke sporen in de wegt gereden hebben. Zo gauw werkzaamheden beëindigd zijn en weersomstandigheden het zin« maken zullen de paden weer herstd worden.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 18