I Behandeling Castenrayseweg krijgt voorrang Binnenkort weer fietsenverkoop Actie MAVO Oud international Geert van Eek trainer MHCV GOED KAMP Eervolle uitnodiging voorVenrays- Mannenkoor Petitie van de O.C.M. Herinrichtings kosten woningen- Bru kske Muziekfederatie TWC OOSTRUM Surinaamse werkgroep HONDENSPORT Loopwedstrijd Van Ham start wekelijkse buslijndienst op Marokko :l en maas Donderdag 28 april - Pagina 7 pat het intussen weer de hoogste d wordt dat de politie gevonden isen gaat verkopen, kan men het de opmaken uit deze foto. Drie aanden geleden stond deze ruimte (leeg. Pe voorraad gevonden fietsen zou ker niet zo groot zijn geweest, als jere eigenaar tijdig een zg. gistratiekaart had ingevuld. Maar al vaak komt het immers voor, dat de ngever van een gestolen fiets nog tneens het merk kan opgeven en Iter geen framenummer. Als de enaar zijn of haar fiets met het stcodenummer gemerkt had, dan het ook een fluitje van een cent Geest om de eigenaar te achter- len. Het blijkt ook, dat maar weinig jenaren van een gestolen fiets naar nleiding van een oproep in Peel en aas hun fiets komen afhalen. Men is tegemakkelijk in of men verwacht n fiets niet meer terug. [Brom] fietsen- registratie kaart ,ij de politie kunt u zowel voor een omfiets als voor een fiets een gistratiekaart krijgen. Op deze kaart mt u de gegevens van uw fiets of omfiets invullen. De meeste mensen rgeten namelijk de specifieke nmerken van hun (brom)fiets. Op ze registratiekaart kunnen merk, ie, kleur, framenummer en andere zondere kenmerken vermeld irden. Zo zijn bijvoorbeeld het imenummer en het ingegraveerde Btcodenummer belangrijke gege- ns voor de politie om de eigenaar de gevonden fiets of bromfiets op sporen. U moet bij het ingegra- erde postcodenummer er wel cening mee houden, dat bij een rhuizing of bij aankoop van een eedehands fiets (met een reeds gegraveerde postcodenummer), dit In het verre India is een armoedige reek. De boeren hebben nauwelijks >g land, hun kinderen hebben geen ileiding, geen scholing en eigenlijk tn toekomst: de boerderij van hun Ujiders zal er niet meer zijn'als deze nderen moeten gaan werken. De tnsen van die streek staan een stap {per, dan de laagste trede van de jatschappelijke ladder. We herinneren de lezer aan dit amatische verhaal, en aan de actie de Mavo van Venray onderneemt daar de helpende hand te bieden, weet het nog: de Mavo bestaat 50 ir in september; zij wil zelf feest eren en in India feest brengen: er irdt naar gestreefd een highschool te lancieren. Daarom heeft de Mavo- ugd bij U aangeklopt om een sticker verkopen. Het resultaat overtreft e verwachtingen: in enkele weken eft de jeugd bijna 10.000,- bij :aar gebracht! Een tweede actie gaat nu uitgevoerd orden, want de school streeft naar bedrag van 50.000,-. In de aand februari hebben de derdeklas- is stage gelopen in bedrijven, zaken deze regio. Via deze stagiair(e)s lat de school aan die bedrijven agen aandelen te kopen, als lenking voor de Indiase school. Er Drdt in de laatste jaren steeds meer [nadrukt, dat onderwijs en bedrijfs- ven met elkaar moeten samenwer- Welnu, hier wordt een fraai lorbeeld gegeven van die samen- erking: school en bedrijven samen lan werken aan de opbouw van een hooi in India! Mavo "de Kolk" hoopt dat de agiair(e)s nu even veel succes boeken sbij hun stage! Zondag j.l. liet MHC Venray tegen henen zien, dat zij een grote lekomst tegemoet gaat. Venray won ze wedstrijd onder een stralende zon et 3-2. Venray is op het moment öploper in de competitie. Wanneer deze stand vasthoudt, zal ze omoveren naar de eerste klasse. Een ngekend succes voor het eerste team n Venray die het de afgelopen jaren «hal zo moeilijk had. Dit succes past geheel in het nieuw eld van de snel veranderende ockeyclub Venray. Kort geleden nog rd het nieuwe beleid met meerder- id van stemmen door de algemene lenvergadering aangenomen. Hierin at onder andere, dat de club meer estatief hockey wil gaan spelen. Dat het bestuur dit meende, bleek 1 uit het aantrekken van de oud- ernational Geert van Eyck. Deze linde het eerste team al de afgelopen aanden. MHC Venray heeft met eert van Eyck vaste afspraken maakt, die worden vastgelegd in een intract. De contractondertekening zal latsvinden op zondag 1 mei 16.00 na de wedstrijd van het eerste renteam in het clubhuis van de HC Venray. Iedereen is hier bij tgenodigd. Na de onderteking is er >g de mogelijkheid een drankje te ittigen. nummer niet meer klopt. Bij diefstal kan met behulp van een goed ingevulde registratiekaart een duidelijke aangifte bij de politie gedaan worden. Dit bespaart zowel u als de politie natuurlijk veel werk. Bovendien vergroot u op deze manier de kans, dat u uw fiets of bromfiets terugkrijgt. Nog beter is het natuurlijk dat u voorkomt dat uw (brom)fiets gestolen wordt. De politie geeft dan ook het volgende advies: - zorg voor een goedgekeurd veilig heidsslot; - gebruik dat slot altijd; - maak als het kan gebruik van Ca. een jaar geleden is een overeenkomst to stand gekomen met de gemeente Venray, waarbij de gemeente aan de stichting Goed Kamp een 1.65 ha groot terrein in erfpacht uitgaf, teneinde hierop een kampeer- bewijsterrein te gaan exploiteren.' Inmiddels zijn de werkzaamheden op het terrein gereed en zal de opening op 6 mei a.s. plaats vinden. Jaarlijks is het terrein open van 1 april tot 1 oktober. In het voor- en naseizoen gedurende de weekends vanaf vrijdag 17.00 tot zondagavond 18.00. Gedurende de zomervakantiepe riode 1988 (1 juli .tot en met 4 september) is het terrein de gehele week geopend. Overwogen wordt om, ook tijdens de herfstvakantie, de gehele week geopend te zijn. Het kampeerbewijsterrein, genaamd ENDEPOEL, is gelegen in de Ballonzuilbossen, 4 km ten westen van VENRAY, langs de weg van MERSELO naar OVERLOON. Het is een ideaal wandel- en fietsgebied, waar veel van de natuur te genieten is. De stichting Goed Kamp, welke tot doel heeft, een gezond kampeertoe- risme te bevorderen, tracht dit o.a. te verwezenlijken door, overigens zon der winstbejag, het exploiteren, resp. beheren van kampeerterreintjes voor rustzoekende en natuurbeminnende kampeerders. Gedurende meer dan 35 jaar beweegt de stichting zich op dit gebied, daarbij gesteund door vele vrijwillige medewerkers. De andere kampeerbewijsterreinen van de stichting zijn: de "Ruigen- hoek", gelegen in de gemeente Noordwijk (ZH) en "Zegenoord" gelegen in de gemeente Apeldoorn in de Loenermark. Op 6 en 7 mei a.s. wordt er in Velhoven het congres van 't Kon. Ned. Zangersverbond gehouden. Al waar besturen en dirigenten van de Nederlandse koren aan deelnemen. Aan dit congres is tevens 'n dirigentencongres gekoppeld waarbij de bekende componist Herman Strategier 'n aantal van z'n mannen koor werken komt toelichten. Een van zijn werken is "De Stad, de mens, het lid" welk hij in 1966 compo neerde. Voor de uitvoering van dit uit 5 delen bestaande compositie kreeg 't Venray's Mannenkoor de zeer eervolle uitnodiging om dit werk uit te komen voeren. O.l.v. Pierre Gerits uit Hoensbroek brengt 't koor de 5 delen. - nachtstad in vogelvlucht. - dagstad in de zon - oh broeder medemens - waar is 't lied - het lied De 100 zangers van 't koor hebben de laatste maanden keihard gewerkt om ten overstaan aan de deskundige zangwereld dit lastige werk zo perfekt mogelijk te kunnen uitvoeren. HOND BEET KAT DOOD In Landweert werd door een niet aangelijnde hond een loslopende kat doodgebeten. Volgens de eigenaar van de hond, was deze bij het zien van de kat niet meer te houden geweest. Hij regelde de schade met de eigenaar van de kat, maar de politie heeft hem wel te verstaan gegeven dat z'n hond aan de lijn moet worden gehouden. stallingen, afgesloten bergingen of fietsenkluizen; - zet uw (brom)fiets 's avond en 's nachts niet op onverlichte of stille plaatsen; - laat geen waardevolle voorwerpen in (brom)fietstassen achter. Mocht u ondanks de bovenstaande goede raad uw fiets of bromfiets vermissen, doe dan in ieder geval aangifte bij de politie. Naast de kijkdagen, waar u kunt kijken of uw vermiste fiets er misschien bij staat, kunt u natuurlijk op het politiebureau terecht voor nadere informatie over eventueel gevonden fietsen of brom fietsen. Zoals vorige week al aangekondigd, heeft een tweetal jongeren de gemeenteraad een petitie aangeboden, namens de Ongeorganiseerde Cultu rele Minderheden. Deze groep, voornamelijk oud-bezoekers van de voormalige Soos De Brak, zoeken een eigen onderkomen, omdat ze in de café's in het centrum niet welkom zijn, en evenmin terecht kunnen in Soos Dingus. Burgemeester Defesche, die deze petitie in ontvangst nam, beloofde de zaak grondig te bestuderen, zonder nu ook maar enige toezegging te (kunnen) doen. Het moest de burgemeester wel van 't hart, dat de voormalige Barak-jeugd de zaak er niet beter op maakt, als ze het nieuwe winkelcentrum met leuzen bekalkt, zoals dat deze week is gebeurd. De twee jongens die de petitie aanboden, distancieerden zich van die aktie. Het raadslid Den Brok (SV) was kennelijk teleurgesteld. Hij had een flinke groep jongeren verwacht niet deze twee jongens alleen. Hij was benieuwd hoe groot die groep dan wel is, die achter deze petitie staat. Het antwoord was vrij simpel: komt u zaterdag maar in de Grotestraat kijken De OCM groep houdt namelijk op koninginnedag een actie-manifestatie dag aan de kop van de Grotestraat, voor café In den Engel. Er komt daar een podium te staan en er wordt acoustische muziek gemaakt. Door het een en ander wil men de aandacht van het Venrayse publiek vestigen op de "dakloze" Ongeorganiseerde Culturele Minderheden. POLITIEAUTO BESCHADIGD Zondagnacht heeft een 32 jarige Amsterdammer zijn woede bekoeld op een Venrayse politieauto. De politie werd door bewoners van de Henseniusstraat gealarmeerd, dat het in die straat rumoerig was en dat men in zijn nachtrust wérd gestoord. Er bleek een verjaardags feestje aan de gang te zijn, waaraan 20 personen deelnamen. Omstreeks half drie ging de politie tot maatregelen over, toen het feestje elders zou worden voortgezet en twee lui op weg daar naar toe enkele prullebakken onder handen nam. De door de politie gegeven waarschu wingen werden niet opgevolgd. Het tweetal ging door met schreeuwen en schelden, waarop de politie de beide herrieschoppers aanhield. Dat ging niet zó gemakkelijk; het dak van de surveillanceauto werd met vuisten bewerkt en ook de antenne brak af. Het tweetal werd voorgeleid aan üe hulpofficier van Justitie, korpschef Commissaris G. de Bruijn. Later kon het tweetal na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt huiswaarts keren. De politie hoopt met het tweetal een regeling voor vergoeding van de geleden schade van enkele honderden guldens te kunnen treffen. MUNITIE De deskundigen van de Explosie- ven- en Opruimingsdienst uit Culem- borg waren dinsdag weer in Venray actief in 't onschadelijk maken van gevonden oorlogstuig. Dat deze souveniers nog gevaarlijk zijn, blijkt wel uit 't feit dat in verschillende gevallen deze munitie niet vervoerd kon worden en ter plekke tot ontploffing moest worden gebracht. Verkoop De verkoop van de fietsen is nu als volgt geregeld. Iedereen die in de loop van de laatste maanden aangifte heeft gedaan van diefstal van zijn of haar fiets, krijgt van de politie een oproep om op een bepaalde dag en uur een bod te komen doen op de dan de te koop aan te bieden fietsen. De fiets wordt dan aan de hoogste bieder toegewezen. Bij vorige verkopen zijn er te veel kooplustigen geweest, die geen aan gifte van diefstal hadden gedaan en toch een bod willen doen. Dat wordt nu door de persoonlijke oproep voorkomen. Naar aanleiding van een brief van de gemeenteraadsfraktie van de Vorle, aan b. en w., met betrekking tot de vergoeding van herinrichtingskosten van de gerenoveerde woningen in Brukske, ontspon zich dinsdagavond in de gemeente een klein discussie. Zoals bekens hebben de bewoners van de eerste gerenoveerde woningen 1000,- herinrichingskosten vergoed gekregen. Later ging de regering deze subsidie tot tweemaal korten. Begrij pelijk tot groot ongenoegen van de bewonersf die mede vanwege die herinrichtingskosten ad 1000,- toestemming tot renovatie gaven. De vraagstelling van de Vorle aan b. en w. betrof dan ook te onderzoeken of op eingerlei wijze die bewoners alsnog kan worden tegemoet ge komen. Van de Vorle kreeg daarbij volledige steun van de fraktie Samenwerking Dhr. den Brok stelde zelfs voor, het verschil in subsidie te laten delen door de Woningbouw vereniging en de bewoners. Dan heeft men in ieder geval "iets" terug gekregen. Dhr. Truijen (CDA) verwees naar de motie die de raad hierover gezamenlijk heeft ingezonden, en waarin de regering wordt gevraagd de subsidie voor herinrichting onver anderd te laten. Ook de partij van de Arbeid kon zich achter de andere frakties scharen. Dhr. Kersten was wel benieuwd hoe het college van b. en w. deze aangelegenheid gaat oplossen Wethouder Willems was kennelijk op zijn tenen getrapt. De brief van van de Vorle is nog geen veertien dagen oud en moet nog beantwoord worden. "Geef ons de kans om een oplossing te zoeken en rijd ons tussentijds niet in de wielen. Wacht af wat dat van resultaat heeft". AUTODIEFSTAL BLEEK VERGISSING TE ZUN Maandagmiddag werd een diefstal van een personenauto gemeld vanaf de parkeerterreinen van Rank Xerox. Een medewerker uit Vierlingsbeek kon daar zijn auto niet terugvinden. In die auto zaten ook nog de autopapieren, rijbewijs en paspoort. Er werd aangifte bij de politie gedaan. Prompt ging er een bericht naar alle politieposten in de regio, om naar die auto uit te kijken. Ruim een uur later kwam vanuit Eindhoven het bericht, dat een autoverhuurbedrijf uit Eind hoven een auto had moeten ophalen bij Rank Xerox in Venray. Achteraf was gebleken dat men de verkeerde auto had opgehaald. Toevallig paste de sleutel ook op de auto van de inwoner van Vierlingsbeek. De zaak was dus opgelost. De auto welke moest worden opgehaald, stond nog op de parkeerplaats. Later werden beide auto's omgeruild en excuses aangeboden. SPELEN MET LUCIFERS Zondagmorgen omstreeks 10.30 rukte de brandweer uit voor een brandmelding in een woning aan de Fagotstraat. Toen de brandweer arriveerde was de brand echter al geblust. Een 4-jarig zoontje had zich vermaakt met een doosje lucifers. Aktiviteitenkalender: 30 april: Harmonie Euterpe, voorjaarsconcert. 4 mei: MMSK St. Petrus Banden, dodenherdenking. 5, 6, 7, 8 en 9 mei: Harmonie Oostrum, jubileumviering. 7 mei: Fanfare Castenray, lente concert. 15 mei: Harmonie Oostrum, jubileumviering. 16 mei: Federatievergadering in Oostrum. 20, 21, 22 en 23 mei: Merselo, muziekfeesten. 25 en 26 juni: Fanfare Oirlo, jubileumfeesten. 26 juni: Fanfare Ysselsteyn, open lucht-concert. 1, 2 en 3 juli: Harmonie Oostrum, bezoek aan Altrich. 3 sept: MMSK St. Petrus Banden, Taptoe Venray. 9, 10 en 11 sept: Fanfare Oirlo, jubileumfeesten. 16, 17 en 18 sept: Fanfare Castenray, muziekfeesten. 18 sept: Harmonie Leunen, Drum bandfestival. 23, 24 en 25 sept: Harmonie Leunen, muziekfeesten. 25 spet: fanfare Merselo, zondag ochtendconcert schouwburg. 30 sept: Fanfare Merselo, jubi leumfeesten. 1 en 2 okt: gemeentelijk muziek- toernooi in Merselo. 8 en 9 okt: Fanfare Merselo, jubileumfeesten. 15 en 16 okt: Harmonie Oostrum, dorpsfeesten. 16 okt: Fanfare Merselo, zondag ochtendconcert schouwburg. 30 okt: MMSK St Petrus Banden, zondagochtendconcert. 6 nov: Harmonie Oostrum, zon dagochtendconcert Schouwburg. 4 dec: Harmonie Leunen, zondag ochtendconcert Schouwburg. De wedstrijdrenners waren het afgelopen weekeinde actief in Echt; Ronald van Laar maakte deel uit van een kopgroep van vier man, die het complete peleton bij de junioren dubbelde. In de sprint van dit groepje behaalde Ronald de vierde plaats. Hans van Leeuwen kwam als tweede van het peleton over de streep, en legde daarmee beslag op de zesde plaats. Maurice Engbersen werd tiende, en Frank van der Heijden eindigde rond de zeventiende plaats. Marcel Martens eindigde bij de gentlemen/veteranen a als achttiende, en viel daarmee net buiten de prijzen. Bij de amateurs was Richard van Issum de rapste van het peleton, en eindigde achter een drie man sterke kopgroep op de vierde plaats. Alwin Opbroek werd tiende en Piet Engbersen drie en twintigste. De trimmers van groep I reden een gedeelte van de Pinksterrit. Groep II nam deel aan de eerste gezinsfietstocht van dit jaar. In totaal honderd zes en veertig fietsers gingen van start voor een toch van vijfentwintig kilometer. De trimmers van groep I rijden komende zondag hun tocht naar Arcen over vijfentachtig kilometer. Het vertrek is om negen uur vanaf het clublokaal. Om half tien vertrekt groep II naar Amerika; de te rijden afstand bedraagt vijfendertig kilo meter. De amateurs rijden het komend weekeinde de eerste klassieker van dit seizoen, de Hel van Brabant, rond Eindhoven. De junioren, veteranen en gentlemen rijden zaterdag (Konin ginnedag) in Veltum/Venray. 's Zondags rijden de jeugd, junioren, veteranen en gentlemen in Eindhoven. Vergadering De Surinaamse werkgroep schrijft een algemene vergadering uit voor alle mensen van Suriname en Antilliaanse afkomst en sypatisanten in Venray. Deze vindt plaats op vrijdag 6 mei in de grote zaal van de Clockert, Bergweg 4 Venray, om 20.00 uur. Surinaamse werkgroep. Zoals wij reeds eerder meldden, had de gemeente gehoopt op een provin ciale subsidie ten behoeve van het herstel van de Castenrayseweg. Toen dat niet het geval was, moest naar alternatieven gezocht worden, om dat herstel zelf te kunnen betalen. De beschikbare 844.000,- voor het onderhoud van Venrayse straten en wegen had immers al een bestemming gevonden. Er moest dus worden afgewogen, welke wegen en straten nog minstens een jaartje konden wachten, om de voor de Castenrayseweg geraamde 260.000,- bijeen te krijgen. Daarbij werd ook duidelijk gesteld, dat die wegen waarvan de opknapbeurt nu wordt uitgesteld, niet automatisch volgend jaar aan de beurt komen. Volgend jaar wordt namelijk opnieuw bekeken welke straten en wegen de grootste prioriteit hebben om hersteld te worden. Uiteindelijk kwam de commissie voor openbare werken deze week tot de conclusie, dat de oppervlakte behandeling cq het aanbrengen van top- en deklagen op de volgende wegen en straten moet worden uitgesteld, om in ieder geval de Castenrayseweg onder handen te kunnen nemen. Dat zijn dan de Overbroekseweg, het Boddenbroek, de Prins Hendrikstraat en de Oranjestraat. Limburgse keuringen van politie honden in Venray Van 4 mei tot en met 14 mei 1988 worden de keuringen van de afdeling Limburg gehouden op de terreinen' van PHV Buitenlust aan de Metaal- weg te Venray. 4 en 5 mei zijn de keuringen van PHII 6 en 7 mei de keuringen van Object bewaking. Vanaf maandag 9 mei tot en met zaterdag 14 mei is de keuring politiehond I in totaal 80 honden. Iedereen die wil genieten van deze sport wordt uitgenodigd om eens een kijkje te komen nemen de toegang is gratis. Parkeergelegenheid is vol doende aanwezig. Wij wensen de organiserende vereniging Buitenlust veel succes, en de deelnemers een mooi certificaat met hun viervoeter. VOOR VENRAYSE SPORTVERENIGINGEN De atletiekvereniging Venray-Regio bestaat dit jaar 12Vz jaar. Dit koperen jubileum zal op zaterdag 4 juni op een zeer sportieve manier gevierd worden. Op die dag organiseert de vereniging namelijk een sponsorloop op de atletiekbaan. De opbrengst is bestemd voor AW (materialen e.d.) en voor de gehandicaptensport in Venray. Tijdens het jubileum zal niet alleen de atletiekvereniging zelf sportief bezig zijn. Op 4 juni houdt AVV ook een jubileumloop voor sportver enigingen uit Venray en omgeving. Er zijn een 60-tal verenigingen uitgeno digd om 2 leden af te vaardigen voor een loop over 1500 meter. Dus niet de gebruikelij ke j ubileum-receptie" maar een sportieve wedstrijd tussen diverse sportverenigingen. De vereni gingen kunnen op deze manier tevens bekendheid geven aan hun eigen tak van sport. AVV stelt een drietal prijzen beschikbaar in de vorm van kunstwerkjes aan de Venrayse kunstenaat Piet Hermans. De jubileumloop wordt gehouden op de atletiekbaan van sportpark "De Wieen" en begint om 15.15 uur. Deelname is gratis. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen bij; Dhr. Wil Coopmans, Stationsweg 125, Venray, Tel. 10441. AFSLUITING Het herstel van de Castenrayseweg is zonder meer ook noodzakelijk geworden door het zware verkeer dat van deze weg gebruik maakt. Met name het zware verkeer dat naar en van Oirlo en het industrieterrein in Oostrum moet. Dat verkeer verlaat de provinciale autoweg in Castenray om vervolgens de Castenrayseweg als een soort sluiproute te gebruiken. Dit zeer tot ongenoegen van de aan wonenden, van de Dorpsraad en van de gemeente. De commissie drong aan op de afsluiting van de op- en afrit in Castenray. De gemeente moet daar over weer besprekingen gaan voeren met de provincie en de Rijkswater staat. Feitelijk is die afsluiting al voorzien, wanneer "straks" deze provinciale weg wordt omgebouwd tot A73. En juist daarom voelt de provincie er niet veel >Joor om nu al afsluiting te realiseren, vanwege de daaraan verbonden kosten. Maar wellicht dat Rijkswaterstaat de afsluiting zij het provisorisch en de daaraan verbonden bewegwijzering mee wil bekostigen of eventueel zelf wil uitvoeren. De luxueuze dubbeldekker, het inmiddels in binnen- èn buitenland bezienswaardige paradepaard van de "stal" van Ham in Venray, wordt met ingang van zaterdag 21 mei a.s. ingezet op de eerste wekelijkse buslijndienst tussen Nederland en Marokko. Het Autobus- en Touring- carbedrijf G. van Ham en de Marokkaan B. Brahim hebben hier voor RoCasa BV gesticht, welke afkorting staat voor ROtterdam- CASAblanca. Hieruit wordt duidelijk, dat begin- en eindpunt van de buslijndienst in Rotterdam is en dat Casablanca in Marokko het doel van de wekelijkse reis via Eindhoven, Brussel en een aantal Marokkaanse steden zal zijn. De totale afstand bedraagt 3.300 km. Volgens directeur T. van Ham wordt met deze wekelijkse buslijn dienst voldaan aan een grote behoefte onder vooral jongere Marokkanen in Nederland en uiteraard ook in Marokko, vanwaar men Nederland wil bezoeken. Het voordeel van de busreis is volgens de heer van Ham gelegen in het feit, dat met de bus meer bagage kan worden meege nomen, dan in een vliegtuig of andere touringcars. Achter de dubbeldekker wordt n.l. een bagagewagen gekop peld terwijl ook onder in de bus voldoende bagageruimte aanwezig is. De luxe dubbeldekker is van alle gemakken voorzien, zoals slaap stoelen, toilet, televisie, airconditio ning, bar, waterreservoir etc. De bus biedt plaats aan 45 personen, die voor een enkele reis ongeveer driehonderd gulden en voor een retour vijfhonderd gulden zullen moeten betalen. VECHTENDE DAMES De politie moest in aktie komen omdat twee dames, 31 en 32 jaar oud, elkaar letterlijk en figuurlijk in de haren waren gevlogen, waarbij beider aangezicht deerlijk gehavend werd. De politie maakte proces verbaal op en het tweetal kon na verhoor huiswaarts keren. Het voormalige pand Chocolaterie Lucassen in de Gro testraat - gekocht door C&A - lag er na tijdelijke huis vesting van ,,Ma Service" maar verlaten bij. C&A die de Venrayse nieuwbouw tot 1992 heeft uitgesteld, heeft het pand voor de komende jaren te huur. De (tijdelijke) leegstand is een doom in het oog van de Grotestraat win keliers, in het bijzonder van de middenstanders uit de di recte omgeving. Op initiatief van enkele van hen, heeft men de lege etalage van dat pand mogen gebruiken voor WV-aktiviteiten. Dankzij de medewerking van Intersty- ling (intern, standbouw, Stationsweg 126) heeft men twee etalagewanden kunnen formeren, waarop verschillende kleurrijke affiches de leegstand camoufleren.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7