KONINGINNEDAG IN VENRAY O 50JAAR meteen wanne glimlach. PEEL EN MAAS Donderdag 28 april - Pagina 5 Ook dit jaar weer heeft het Venrayse Oranjecomite een groot aantal aktiviteiten op het programma staan ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag. Een groot aantal programma-onderdelen vindt plaats in het Venrayse centrum, waar de winkels van 10.00 tot 17.00 uur zijn geopend. Het belooft gezellig te worden, want op diverse plaatsen wordt buiten muziek gemaakt. Zo trekken er joekskapellen rond door het centrum en treedt er. in de Grote Straat een volkszanggroep op. Deelname aan veel aktiviteiten is gratis, en bij een aantal spellen zijn leuke prijsjes te winnen. Er wordt een grote drukte verwacht, dus wees voorzichtig in het verkeer. PROGRAMMA 8.30 uur 9.00 uur 10.00 uur 10.00 - 13.00 uur 10.30 uur 10.30 - 12.00 uur 11.00 - 13.00 uur Vanaf 11.00 uur 11.00 - 17.00 uur 11.00 - 16.00 uur 13.00 uur 13.30 uur 13.30 - 14.30 uur 14.00 - 15.00 uur 14.00 - 15.30 uur 15.30 uur 15.45 uur Herauten te paard kondigen de feestdag aan. Start van diverse sportwedstrijden: Hockeytoernooi in sportpark "De Wieën" georganiseerd door MHCV Zaalvoetbaltoernooi in sporthal "De Wetteling". Aanvang Oranje-voetbaltoernooi met wedstrijden in sportpark "De Wieën" en opt de sportparken in de Kerkdorpen. Kinderspelen op het Henseniusplein onder leiding van Scouting Venray. Feestelijke ontvangst in het raadhuis voor ge decoreerden en genodigden; aansluitend om 11.15 uur aubade voor het raadhuis door Koninklijke Harmonie "Euterpe". Grote straattekenwedstrijd voor de jeugd op de Merseloseweg, nabij de bioscoop, verzorgd door de Vrije Academie. Aanvang open danswedstrijden voor junioren en senioren in danscentrum Janssen aan de Raadhuis straat. Grote kindermarkt op het Schouwburgplein. Gratis rondritten met de huifkar; opstapplaats: Merseloseweg-hoek Jan Hensenstraat. Jeu de Boules-spelen en -demonstratie verzorgd door de Jeu-de-Boules club Venray op het voorterrein van "de Bleek". Show van race-auto's op de Grote Markt, verzorgd door het VIT-Racing Team uit St. Anthonis. Aanvang poppenkastvoorstellingen in de Schoolstraat, vóór de voormalige jeugdbibliotheek. Aanvang wielerronde in het stratenparcours van Veltum georganiseerd door Stichting Wijkcentrum '"t Schöpke" Veltum in samenwerking met Tour- en Wielerclub Oostrum. Demonstratie breakdance, rap en human beatbox in de Grotestraat/hoek Henseniusplein. Spaans dansfestijn, met optredens van de Spaanse Dansgroep "Rosieras" op de Grote Markt bij het VVV-kantoor. Paar'dendemonstratie op het grasterrein tegenover sporthal "De Wetteling" verzorgd door de pony- en ruiterclub IJsselsteyn; aansluitend rondrit door het centrum. Spectaculaire motor-trial demonstraties op de Grote Markt. Aanvang van de wedstrijden rond d& Koninginneloop 1988, georganiseerd door de Atletiekvereniging Venray-Regio. De start vindt plaats op het sportpark "De Wieën" en een gedeelte van de wedstrijden verloopt door het stratenparóburs in Veltum. Oranjebal in Danscentrum Janssen aan de Raadhuis straat. Voorjaarsconcert Harmonie Euterpe Aanstaande zaterdag, 30 april, op Koninginnedag geeft Harmonie "Euterpe" haar voorjaarsconcert in de foyer van de schouwburg Venray. Om 20.00 vangt het concert aan met een kort optreden van het jeugdor kest, dat in de laatste tijd heel wat vooruitgang heeft geboekt. Vervol gens treedt het Harmonie-orkest, onder de directie van de heer P. Steyvers, op met een voor iedereen heel aantrekkelijk programma, waar van met name te noemen: de Ouverture tot Die Fledermaus en Dorfschwalben, beiden van Johann Strauss. Aantrekkelijk is ook het Concerto voor Hobo, waarin Anne Christine Liebrand-Janssen als soliste zal optreden. Het concert, dat ook werken bevat van Albeniz en Pi Scheffer, zal op spectaculaire wijze worden afgerond met de bekende Grande Ouverture Solennelle "1812" van Tschaikowski. Al met al een goed in het gehoor liggend programma, dat gevoegd bij de inzet van de leden en haar dirigent bij de voorbereiding ervan een boeiende muzikale avond in het vooruitzicht stelt. De uitvoering wordt om half elf beëindigd, waarna nog gelegenh^. to een gezellig samenzijn. Ongetwijfeld zal dit concert gezien de ervaringen van de vorige jaren veel belangstelling trekken. De toegang is gratis. Het volledig programma luidt: 1. Washington Grays, mars 2. Ouvertuse tot Die Fledermaus, Johann Strauss. 3. Dorfschwalben aus Osterreich, Johanna Strauss. 4. Concerto voor Hobo, B. Marcello. Pauze 5. Torro Berjema (serenata), Albeniz 6. Vaudeville Suite, Pi Scheffer. 7. Grande Ouverture Solennelle "1812", Tsaikowski. Ook U nodigt Koninklijke Har monie Euterpe van harte uit dit voorjaarsconcert bij te wonen. De ruiterclub van Ysselsteyn - hier voltallig op de foto - verzorgt op Koninginnedag vanaf 14.00 uur paardendemonstraties op het grasterrein tegenover sporthal De Wetteling. 5e Koninginneloop in Venray Op Koninginnedag, zaterdag 30 april, wordt in Venray weer de bekende Koninginneloop gehouden. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de atletiekvereniging Venray- Regio in samenwerking met het Oranjecomité. Voor de 5e Koninginneloop is een nieuw en zeer aantrekkelijk straten parcours uitgezet in de woonwijk Veltum. Het parcours is geheel verkeersvrij. De start en finisch van de wedstrijd zijn op de atletiekbaan sportpark "De Wieën". Met de Koninginneloop mogen KNAU-atleten en trimmers meedoen. Het wedstrijdprogramma op 30 april is als volgt: - 15.45 scholierenloop t.m. 10 jaar 1000m; 11 en 12 jaar 1000m; - 16.00 uur scholierenloop 13 en 14 jaar 1500m, 15 en 16jaar3000m; - 16.30 uur grote trimloop vanaf 17 jaar 6650 of 10000m. De scholierenlopen worden op de atletiekbaan gelopen. Deelname voor scholieren tot 12 jaar is gratis. Scholieren van 13 t.m. 16 jaar moeten 2,- betalen. Het inschrijfgeld voor deelnemers aan de trimloop bedraagt 4,-. Inschrijven is mogelijk vanaf 14.30 uur in het clubgebouw van de atletiekvereniging Venray-Regio (sportpark "De Wieën"). Bij het clubgebouw zijn ook kleedlokalen en douches. Iedereen die de wedstrijd uitloopt, krijgt een leuke herinnering. Verder zijn er voor de ereplaatsen in iedere categorie mooie prijzen. Nadere inlichtingen verkrijgbaar bij: Mieke Alkim, Laurahof 18, Venray tel. 04780-85514. Tireren Tijdens de Oranje-feesten i.v.m. Koninginnedag 1988 organiseert JBC '80 in het stadscentrum de Bleek, OPEN VENRAY'S KAMPIOEN SCHAP: TIREREN. De prijsuitreiking wordt verricht door dhr. Dane, bekend van het televisieprogramma "Wedden dat". Hijzelf zal bovendien een demon stratie geven. Iedereen kan meedoen, belangstellenden kunnen zich opgeven tussen 13.00-16.00 uur, achter de schouwburg. Prijsuitreiking om 16.00 uur. JEU DE BOULES, SPORT EN REKREATIE VOOR IEDER. Koninklijke Harmonie Euterpe heeft druk geoefend voor het gra tis voorjaarsconcert op Koningin nedag om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Opluistering viering Koninginnedag door ruitersport In verband met de viering van Koninginnedag op 30 april zal door de een aantal ponyruiters van de afdelingen Ysselsteyn en Leunen op het terrein bij de sporthal de Wetteling een klein carroussel-nummer met 8 ponyruiters en een groot carroussel- nummer met ponyruiters worden gereden. Het geheel in de kleuren Oranje, rood, wit en blauw, terwijl een Joekskapel een en ander muzikaal zal opluisteren. Verder zullen er een aantal aanspanningen van paarden en pony's aanwezig zijn waaronder eenspannen, tweespannen en driespannen. Zij die interesse hebben zullen de gelegenheid krijgen in de koetsen een rondrit door Venray te maken. Het doel van de ponysport is om de jeugd op verantwoorde wijze de sport in team verband als ook individueel te laten beoefenen. Daarnaast wordt ook op andere wijze aandacht aan spel en ontspanning gegeven. In Brukske 30 april a.s. willen wij zien wie het mooiste zijn/haar fiets, step, skelter of driewieler versierd heeft. Het verzamelpunt is natuurlijk ons wijk centrum Kiosk die speciaal voor jullie open is. We verwachten jullie daar uiterlijk 10.00 uur en dan gaan we met muziek een rondrit maken door onze wijk. We hebben prijsjes voor de mooist versierde fiets etc. En, jullie brengen toch ook je ouders mee, zeg maar dat ze na afloop nog gezellig kunnen napraten in ons wijkcentrum Kiosk. Wij rekenen op jullie. Openstelling toren en Grote Kerk Zoals u vorige week reeds hebt kunnen lezen, zal a.s. zaterdag 30 april de toren van de "St. Petrus- Bandenkerk" weer beklommen kun nen worden van 11.00 tot 17.00 uur. De heren Jan Driessen, Sjaak Laurensse en Marcel Megens zullen U dan met veel plezier naar de galmgaten begeleiden om U te laten genieten van een mooi uitzicht. Het zal a.s. zaterdag de eerste keer zijn, dat er in de galmgaten speciale foto-luikjes zijn gemaakt voor de vele fotografen, die hierom bij vorige torenbeklimmingen vroegen. Zij kun nen nu in ieder geval, ongestoord en zonder gaas, wellicht zeer fraaie opnames maken. Niet alleen de toren kan die dag beklommen worden, maar ook de Grote Kerk en de schatkamer zijn dan open voor het publiek. Het geheel in de kerk zal muzikaal opgeluisterd worden door enkele zeer bekwame organisten. Oranjebitter familie hockeytoernooi De Mixed Hockeyclub bruist deze maand van de activiteiten. Op 30 april Koninginnedag, wordt voor de tiende keer het "Oranje Bitter toernooi" georganiseerd. De organisatie mag dan met trots spreken van een van de grootste familie- evenementen op sportgebied. In alle categorieën doet men mee. De jongste is deze keer 3 jaar en sport met een aangepaste hockeystick. De oudste van dit toernooi is 68. Daarom zijn voor dit toernooi in de verschillende categorieën kleine aan passingen toegepast op de spelregels. Op deze Koninginnedag zijn er aangepaste drankjes zoals de traditie dit voorschrijft. Voor de jongeren is er de beroemde ranja met een rietje en voor de ouderen is er de oranje bitter waar het toernooi zijn naam aan te danken heeft. Op deze dag zal er ook 'n barbecue zijn waar iedereen van mee kan genieten tegen een geringe betaling. Wanneer men dit Koninginnenfes- tijn eens wil bekijken van dichtbij, kom dan gerust eens langs om te ervaren, dat hockey er voor iedereen kan zijn. Aan alle in Venray wonende gedecoreerden. Ter gelegenheid van Koninginnedag 1988 wordt op za terdag 30 april a.s. des voormiddags om 10.30 uur een feestelijke bijeenkomst gehouden in het gemeentehuis voor degenen, die Koninklijk onderscheiden zijn. Alle reeds eerder gedecoreerden zijn daarbij uitgeno digd. Voor zover U geen uitnodiging ontvangen hebt, willen wij gaarne langs deze weg ook U uitnodigen. Om 11.15 uur zal de Koninklijke Harmonie Euterpe" een muzikale hulde brengen aan alle gedecoreerden vóór het gemeentehuis. Wij heten U bij voorbaat welkom. Burgemeester en wethouders van Venray mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Venray, april 1988 In Landweert Zaterdag 30 april is het weer KONINGINNEDAG. We hebben dan weer vanalles voor jullie op het programma staan. We beginnen natuurlijk met de traditionele ORANJE-OPTOCHT. Begin dus maar vlug je fiets, step, skelter, enz. te versieren. We starten met de optocht om 13.00 op het schoolplein van de Vlaswei. We eindigen op het plein van de Lathyrus (rolschaatsbaan), waar jullie aan een groot SPELLEN- CIRCUIT deel kunnen nemen. De kosten voor deelname aan dit circuit bedraagt voor leden van de wijkvereniging 1,- (denk aan de lidmaatschapskaart), en niet leden 1,50. Iedere deelnemer krijgt na afloop een prijs. Daarnaast zijn er nog 3 grote prijzen per leeftijdsgroep te winnen. Bij slecht weer is er een spellenmiddag binnen in wijkcentrum "'t Stekske". Op vrijdag 13 mei organiseert de aktiviteitencommissie een kienavond. Deze avond begint om 20.00 uur in wijkcentrum '"t Stekske". Op woensdag 18 mei en vrijdag 20 mei wordt het knutselseizoen afge sloten. Op de woensdagmiddag wordt er onder andere een poppenkast georganiseerd voor de kinderen tot 9 jaar. Op de vrijdagavond is er een grote play back show. Voor deze avond hebben zich al verschillende kinderen opgegeven. Wil je nog meedoen geef je dan alsnog op tijdens het knutselen, maar echter wel voor 7 mei. De entree is 1,- voor de deelnemers is het gratis. In Veltum 12.30 uur alle kinderen verzamelen zich met versierde fietsen bij 't Schöpke. 12.45 kinderronde met versierde fietsen en muziek van Veltumse Kapel. 13.00 le optreden majorettengroep Veltum. 13.30 start wielerronde. 16.30 koninginneloop 18.30 einde. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Wielerronde Veltum- Venray Op Koninginnedag, 30 april, wordt in Veltum een wielerronde onder auspicieën van de NWB gehouden. Vanaf half twee komen de categorieën junioren, veteranen B en veteranen A/gentlemen aan de start. Het programma wordt rond vier uur onderbroken voor een hardloopwed strijd. In de categorie junioren zien we onder andere Hans van Leeuwen en Ronald van Laar, die beiden aan het parcours wonen, aan de start verschijnen. Ook Maurice Enbersen van de Heide en Frans van der Heyden uit Wanssum gaat in deze categorie van start. Hierna is het de beurt aan de veteranen B met in hun midden good-old Dreeske Willemsen uit Oirlo. Om half zes gaan de veteranen A en de gentlemen van start. In deze categorie starten ook de Venraynaren Willy Alards en Marcel Martens. De start en finish van deze wielerronde zijn gelegen nabij wijkcentrum het Schöpke aan de Veltumse Kleffen. Koninginnedag Smartlappendag Koninginndag, van oudsher een volksfeestHieraan wil café de Bonte Koe haar bijdrage leveren door op deze dag de volksmuziek bij uitstek het levenslied, tot zijn recht te laten komen. Vanaf 's middags 16.00 uur zullen een 10-tal individuele zangers, zangeressen en groepen hun al of niet eigen „smartlappen" ten ge hore gaan brengen. Onder de muzikale begeleiding van Frans Verhofstad, Gerard Schütte jr en Hans van Els zullen o.a. optreden: Engelbert Oudenhoven met enkele echter Venrayse liedjes, de zangers Mary Dee als vertolkster van de Sarah Leander, Geert Pelzer als André Ha- zes, Peter Verbenne als Jaap Fischer en Doris vooi^heen de zingende boerin uit de Vredepeel. Deze en alle andere liederen zullen door Johan van Krey aan U gepresenteerd worden. Het sentiment krijgt op deze dag z'n eigen plek. Voelt u zich geroepen om, indien de tijd dit toelaat, als nog uw eigen bijdrage aan deze dag te komen leveren dan bent U van harte welkom. Koninginnedag - smartlappendag, van 16.00 in cafe de Bonte Koe, aan de rand van de Bleek. KONINGIN DER NEDERLAND

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5