HINDERWET Bedankt! stuntverkoop seizoenabonnementen LAATSTE KANS!! NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Kunstwerk siert ,,De Bleek" mede dankzij bijdragen van bedrijfsleven Aanmeldingen leerlingen basisschool Partitiële herziening bestemmings plannen Veltum mahallesinde ikamet edenlere Bekendmaking Gemeentelijk Combi-Zwembad de aktieweek is van zaterdag 23 tot en met vrijdag 29 april a.s. TARIEVEN PEEL EN MAAS Donderdag 28 april - Pagina Get kAR RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop- bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19 45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. ,,De Bleek" is nu officieel geopend. De kranten hebben er vol van gestaan; er is veel over geschreven. Maar er is ook veel aan ge werkt. Door de stratenmakers die ondanks het slechte weer hun werk snel en goed de den. Door de bouwvakkers, die - ieder bin nen hun eigen vakgebied - een mooie klus klaarden. Door de opzichters die het over zicht over de veie werkzaamheden wisten te behouden. Door de tekenaars die alles tot in detail vastlegden voordat de uitvoerders aan de slag konden. Door de uitvoerders, de schoonmakers, de chauffeurs, de calcula tors, de magazijnhouders etc. - iedereen die zijn of haar steentje bijdroeg zonder daarbij echt het idee te hebben iets bijzonders te doen. Vooral voor hen is dit bedoeld: Bedankt! Venray is een kunstwerk rijker. In het winkelcentrum "de Bleek" is gisteren "rust in de arena" onthuld, een gezamenlijke produktie van de kunstenaar Peter van Berk uit Olland en het atelier voor architectuur en ruimtelijke vormgeving uit Best. De opdracht werd door het gemeentebestuur verstrekt nadat een keuze was gemaakt uit de meer dan 40 ontwerpen die kunstenaars uit alle delen van Nederland hadden inge zonden. "Rust in de Arena" was de eerste gedachte die in de kunstenaars opkwam toen ze het plein in "de Bleek" nog volop in aanbouw voor het eerst bezochten. De vormgeving is geheel op die allereerste gedachte afgestemd. De ontwerpers zien er het karakter van de arena's uit de oudheid in terug: een sfeer van KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHBUUNG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag van Nigro b.v., Groot Egtenrayseweg 80 te Venlo voor een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria waar voedings- en genotmiddelen worden gebakken in olieën en vetten gelegen aan de Kruisstraat 2a te venray positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden; en op de aanvraag van Th. Clephas, Jaegerhofweg 8 te Veulen voor een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een varkens- en ko- nijnenmesterij gelegen aan de Jaeger- hofweg 8 te Veulen positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 worden ingezien tot 13 mei 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aan leiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voor noemd, Op zaterdag 30 april a.s. is de regionale stortplaats in America voor het publiek gesloten! spanning en ontspanning. Daarmee sluit het dan prima aan op de functie van het plein, zoals dat nu omringd is door winkels. Het kunstwerk heeft al veel goede reakties ontlokt aan omstanders en het gemeentebestuur is dan ook bijzonder erkentelijk voor de finan ciële bijdragen die vanuit het bedrijfsleven zijn geleverd om "rust in de arena" mogelijk te maken. Allereerst was dat metaalwerken- fabriek Inalfa b.v. die een schenking dded naar aanleiding van het 40 jarig bestaan. Ten tweede was dat de Torro, die eenzelfde gebaar maakte ter gelelgenheid van de opening van hun filiaal in "de Bleek" De gemeente nam naast een aandeel in de kosten van het kunstwerk ook de uitvoering van de bestrating voor haar rekening. "Rust in de Arena" is dankzij deze gezamenlijke aanpak gerealiseerd en het resultaat mag gezien worden! VANDALISME OP SCHOLEN BEDUIDEND MINDER Helaas, het komt nog maar al te vaak voor: vandalisme. Vooral scholen zijn daarbij het doelwit. Maar de werkgroep anti-vandalisme in Venray heeft over 1987 toch een lichtpuntje te melden. Vernielingen openbare scholen voorgaande jaren: 1984: 18x aangifte 1985: 32 x aangifte 1986:63 x aangifte 1987:43 x aangifte schade 9313,- schade/18285,- schade 37152,- schade 13775,- De cijfers stemmen hoopvol, dat al het werk dat er tot nu toe in is gestopt door leerkrachten, politie, particu lieren en gemeente, succesvol wordt! Ouders van kinderen, die tussen 1 juli 1988 en 1 juli 1989 de leeftijd van VIJF JAAR bereiken, worden erop geattendeerd, dat hun kind uiterlijk op de 5e verjaardag bij een school voor basisonderwijs moet worden aangemeld. De leerplicht (het verplicht naar school gaan) begint op de eerste (school)dag van de maand, die op de vijfde verjaardag volgt. Kinderen kunnen vanaf 4 jaar op een basisschool worden toegelaten; ouders zijn daartoe dus niet verplicht. Nieuwe leerlingen kunnen worden aangemeld bij een basisschool voor openbaar onderwijs (naar eigen keuze) of bij een basisschool voor katholiek of protestants-christelijk onderwijs. Voor de katholieke basisscholen in Venray-kom hanteren de schoolbe sturen een zogenaamd voedings- gebied: in de "wijk" waar het kind woont, gaat het naar school. Informatie daarover maar ook alle andere inlichtingen kunt u verkrijgen bij de leerplichtambtenaar (tel. 23230) of bij de school waar u uw kind als leerling aanmeldt. Om enig inzicht te krijgen in het aantal leerlingen voor het komend schooljaar, wordt u verzocht om de aanmelding zo spoedig mogelijk te doen! De ambtenaar belast met het toezicht op de naleving van de Leerplichtwet 1969. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 april 1988 in voorbereiding heeft verklaard: 1een partiële herziening van het bestemmingsplan "Smakt" voor een terrein gelegen achter de percelen St. Jozeflaan 42-44 te Smakt, ten behoeve van de voorgenomen bouw van 4 premie-A woningen; 2. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Leunen" voor terreinen gelegen langs de Vicarieweg in Leunen, ten behoeve van de voorgenomen bouw van 12 premia-A woningen; 3. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied" voor een terrein gelegen aansluitend aan het perceel St. Catharinastr. 18 te Leunen, ten behoeve van de voorge nomen aanleg van een parkeerterrein achter uitgaanscentrum "De Steeg"; 4. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Ysselsteyn" voor een terrein gelegen aan de Puttenweg 3 te Ysselsteyn, ten behoeve van de voorgenomen uitbreiding van een cafetaria; 5. een partiële herziening van het bestemmingplan "Buitengebied" voor een terrein gelegen aan de Steegse Peelweg 37 te Leunen, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een bedrijfsloods; 6. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Oostelijke Woon wijk" voor een terrein gelegen tussen de percelen Oranjestraat 2 en Wilhelminastraat 28 te Venray, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een woonhuis met garage. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 28 april 1988 en liggen vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling Ruimtelijke Orde ning, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00-12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. 30 Nisan 1988 gunu yapilacak olan kutlama olaylarinin aksaksiz bir sekilde olaylanmasi icin sizlerden bazi ricalarimiz var. Kutlama olaylari saat 12.30 sirala- rinda basliyacak ve bu estnada Veltum civari ilisikte gosterildigi gibi ta- mamen. Trafige kapatilacaktir. Sayet arabanizi o gun serbest bir sekilde kullanmak istiyorsaniz hangi Park yerlerinden istifade edebileceginizi de gorebilirsiniz. Sizden ricamiz 30 Nisan gunu arabanizi yol uzerinde park etme- meniz, bisiklet yarislarinin yapilacagi yolun civarini serbest birakmaniz, bilhassa Veltumse Kleffen dukkanlari civarini halka acik ve serbest tutmanizi rica ederiz. Dogmasi mumkun olan tehlikelerin onune gecmek icin de cocuklarinizi yalniz basina sokaklarda oynamasina engel olmaniz, kedi kopek gibi ev hayvanla- rinin da basibos bir sekilde sokage sokaga salmamaniza bilhassa ehem- miyet vermenizi rica ederiz. Aksam saat 7 den sonra yollar tekrar normal trafige acilacaktir. Buyuk bir kutlama torenine su sekilde yardimci olmaniza simdiden tesekkur ederiz. Schopke mahalle gurup baskani O. Ostendorf. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend dat hun besluit van 20 april 1988 waarbij nabij de toegang tot de woning De Omloop 24 in het winkelgebied de Bleek een parkeerplaats is gereserveerd voor een invalide ten behoeve van de auto met kenteken FZ-28-RJ. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aantekenen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Koningin, maar worden ingediend via de commissaris van de Koningin in Limburg. Het besluit ligt voor een ieder ter gedurende de beroepstermijn ter inzag op kamer 119 van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders mr. H.J.M. Defesche, drs. A.W.M. de Bever, secretaris. Parkweg 2 - Venray - Telefoon 04780-82069 Evenals vorig jaar zullen seizoenabonnementen tegen sterk gere duceerde prijzen worden verkocht De verkoop is uitsluitend aan de kassa, van het zwembad. Persoonlijk abonnement t.m. 15 jaar f 30,-. Persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar f 50,-. De seizoenabonnementen zijn geldig van 1 mei t.m. 31 au gustus voor het buitenbad. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden gezwommen op de vrijzwemuren van het binnen bad als beide baden gelijktijdig geopend zijn. Voorkom teleurstelling, na de aktieweek zijn de abonne menten aanzienlijk duurder! 4 maanden zwemmen voor 3 of 5 tientjes is geen geld, altijd doen!!!! GA VAKER ZWEMMEN GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK!!!! Bii. wij var IAF ohai Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: - het bouwen van 18 premiekoop woningen en 10 vrije sector woningen met eenmalige bijdrage aan de Kamperfoelie en Kogeldistel te Ven ray, t.n.v. Maasvete b.v., Postbus 6069 te Eindhoven; - het slopen van een bestaande bedrijfsruimte en het bouwen van een loods aan de Jaegerhofweg 2 te Veulen, t.n.v. G.P.C. van Staveren; - het uitbreiden van een supermarkt aan 't Henseniusplein 10 te Venray, t.n.v. Ahold N.V., Postbus 608 te Zaandam; - het bouwen van 4 rije sector woningen aan de Lidwinahof te Venray, t.n.v. Verhoeven Venray b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 29 april 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Ruimtelijke Ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00) Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. (art. 18A van de Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings plan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - het bouwen van een berging aan de Wilgenstraat 17 te Venray, t.n.v. G.H. Aerts; - het bouwen van een berging aan de Tamboerijnstraat 20 te Venray, t.n.v, H.P. Penders; - het bouwen van een houtopslag Qns schuurtje aan de Marimbastraat 27 ttpeu Venray, t.n.v. J.D. Meiaart. yS5£ De bouwplannen liggen met inganj van 29 april 1988 gedurende veertia dagen voor een ieder ter inzage bij he bureau bouwzaken, kamer 201 het raadhuis (van 09.00 tot 12.00) Gedurende deze termijn kunne eventuele bezwaren schriftelijk burgemeester en wethouders worden ingediend. (art. 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing vm artikel 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening en/of artikdr' 50, lid 8 van de Woningwet Bouwvergunning te verlenen voor dt navolgende bouwplannen: - het bouwen van een woonhuis me; garage aan de Albionstraat te Leunen, t.n.v. H.E.J. Claessens, Hooipas 3 tt Leunen; - het vervangen van een berging/ werkplaats aan de Deputé Petersstraat 28 te Oirlo, t.n.v. P.H.C. Keijsers; - het oprichten van een apparte mentsgebouw aan de Raadhuisstraat te Venray, t.n.v. Nelissen van Egteren Bouwgroep b.v., Postbus 5008 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 29 april 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. 'El CH Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 april 1988 voor de onder staande bouwplannen bouwvergun ningen verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovenge noemde datum. - het verbouwen van een winkelpand aan de Grotestraat 103 te Venray, t.n.v. P.B.M. Thielen; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Horsterweg 51 te Castenray, t.n.v. G.L. Peters; - het bouwen van een hobby-kastje aan de Meester de Haanstraat 2 te Leunen, t.n.v. J.H. Peeters; - het verbouwen van een woning aan de Allegrostraat 11 te Venray, t.n.v. J.C.M. Thomassen; - het uitbreiden van een winkel met opslagruimte aan Grootdorp 45 te Merselo, t.n.v. Th. M. van der Duijn; - het uitbreiden van een woning aan de Vicarieweg 20 te Leunen, t.n.v. J.M.J. Bartels; - het uitbreiden van een woning aan de Vicarieweg 42 te Leunen, t.n.v.. H.J.G. Nabben; - het verbouwen van een woning aan Ifi Kleindorp 19 te Merselo, t.n.v™ G.W.J. Verdonschot; - het uitbreiden van een berging/ hobbyruimte aan de Steegse Peelweg 5 te Leunen, t.n.v. L.H.J.M. Geurt- jens; - het bouwen van een tuinhuisje aan De^Seilier 27 te Venray, t.n.v. R.G.J. Cremers; - het bouwen van een tuinhuisje aande Chopinstraat 67 te Venray, t.n.v. J.E. van 't Hoen; - het bouwen van een hobby-kas aan Loobeek 3b te Smakt, t.n.v. P.L. Poels; - het bouwen van een mestsilo aan de Lemmenweg 2 te Leunen, t.n.v. W.G.A.M. Loonen; - het bouwen van een mestsilo aan de Boddenbroek 4 te Oirlo, t.n.v, J.P.M. Custers; - het bouwen van een carport aan de Zandhoek 5 te Oirlo, t.n.v. W.K.M. Steeghs; - het bouwen van een fokvarkenssl aan de Heidse Peelweg 47 Ysselsteyn, t.n.v. H.A. Peeters; - het bouwen van een woonhuis m( garage aan de Johan van Stalberj 12 te Vredepeel, t.n.v. J. Wijnands. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. fE U

Peel en Maas | 1988 | | pagina 18