VERENIGINGSNIEUWS r*' r A.V.0. L.V.B. Crescendo VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe Zangers van St. Frans PEEL EIM MAAS Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes Ars Musica VENRODE M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Capriccio - Bojema Saltarello Orkestvereniging Venray Kinderkoor De Bandelieren Huisvrouwen- kontakt Brukske Scouting DON BOSCO N.V.I.H.-COC O.J.C. DINGUS D.V.N. Venray Aliance Francaise GEBR. MARTENS OCC 't Perikel CFO afd. Venray Vrouwen van Landweert Volierevereniging De Vogelvriend Nationale bedevaarten Katholiek Vrouwengilde Jeugd- natuurwacht Katholieke Ouderen vereniging Venray-kom Wijk Noord-West Wijkvereniging Veltum Schutterij 't Zandakker I De Springplank DERDE ORDE Wijkgebouw Op 't Nipperke ,L EN MAAS Donderdag 14 april Pagina 9 a.s. Donderdag 14 april om 19.30 tpetitie tenoren en om 20.00 gehele oor. Na afloop repetitie vergadering 'Toetzengers". Donderdag 21 april om 19.30 jpetitie bassen en om 20.00 gehele >or. Donderdag 28 april begint de epetitie voor het gehele koor om 9.30. Woensdag 4 mei bestuursvergade- ing. Vrijdag 6 mei opluistering congres Veldhoven. Vertrek per bus om [9.00 uur v.a. Gemeentehuis. 100% ipkomst gewenst! Zondag 8 mei opluistering H. Mis n de Grote Kerk om 11.00 uur smane met Kon. Harmonie "Euterpe" t.b.v. nstallatie keizer van schutterij 't landakker. Bijeenkomst om 10.15 iur in de kerk voor een korte repetitie net harmonie. 14 mei deelname aan het Interna- ionaal korenfestival te Etten. Vertrek .30 uur. 's Morgens v.a. gemeente- iuis per bus. Ook de dames worden liervoor uitgenodigd. 25 sept. zondagochtendconcert chouwburg samen met fanfare lerselo. 29 oktober concertreis naar Luik. 26 nov. feestavond met div. ubilarissen. 10en 11 dec. optreden te Heerlen. Geen repetitie wegens vakantie !l-28julien4aug. Afmelden A. v. Gestel tel 83846. Donderdag 14 april: 20.00 repetitie harm, orkest. Zondag 17 april: 11.00 repetitie harm, orkest. Maandag 18 april: 20.00 bestuurs vergadering. Donderdag 21 april: 20.00 repetitie harm, orkest. Agenda 24 april en 1 mei communiefeesten. 30 april: voorjaarsconcert. 8 mei: installatie keizer schptterij. 9 mei: concert in Oostrum b.g.v. dorpsfeesten. Pinksteren: concert in Broekhuizen. 12 juni: jeugdvierdaagse. 1 okt.: concert Grevenbicht. 2okt.: gem. toernooi. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 14 april: repetitie t jeugdorkest om 18.45 uur. Donderdag 21 april: repetitie Bjeugdorkest om 18.45 uur. DRUMBAND Maandag 18 april: 18.30-19.30 erlingen; 19.30-20.30 drumband. Afmelden harmonie-orkest bij de Ifhr, v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen |bij dhr. Raedts, tel. 82803 r mband in clublokaal tel. 8251r Agenda Vrijdag 15 april: 19.00 repetitie voor het gehele koor in de Schouwburg. Om 20.15 concert in de Schouwburg. Zaterdag 16 april: 13.00 vertrek naar Hoek van Holland vanaf de Galmhut. Maandag 18 april: 19.00 spelavond voor alle jongens. Dinsdag 19 april: 18.30 alleen voor |de alten. Woensdag 20 april: 18.30 alleen jVoor de sopranen. Eventuele afmeldingen: alleen bij mhr. Buys (tel. 81091) tussen 17.45- 18.00 uur. Algemeen Dank voor het inleveren van oud-papier afgelopen zaterdag. De perstvolgende inleverdatum is 30 april. De repetitie van a.s. vrijdag is in de Schouwburg en dus niet in de Galmhut zoals in het rondschrijven vermeld. Er wordt nogmaals op edrongen dat alle koorleden aanwezig zullen zijn. 'n leesbare krant Vrijdag 15 april repetitie kinder koor 16.00-17.00 uur; repetitie jeugd koor 17.00-18.00 uur. Zaterdag 16 april we zingen om 19.00 in de Vredeskerk. Donderdag 21 april optreden St. Anthonius Horst om 19.00 uur. Vrijdag 22 april repetitie kinder koor 16.00-17.00; repetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur. De laatste maanden van het koorjaar breken weer aan, dat betekent nog eens even flink de schouders eronder zetten. Zaterdag hoeven jullie geen rokjes aan, we verwachten jullie allemaal om 18.40 in het parochiezaaltje. Donderdag 21 april verwachten we jullie in de rokjes om 18.15 in het parochiezaaltje. Voor het vervoer blijft het schema van donderdag 17 maart van kracht. Zien we jullie morgen weer op de repetitie. Dinsdag 19 april om 19.30 repetitie voor de alten en om 20.00 voor het hele koor in de Essel. Dinsdag 26 april 19.30 repetitie voor de tenoren. Aanvulling agenda: Mis en concert in het Vincentiushuis om 11.15 D.D. 11 september. De muziekuitleg van het requiem van Fauré en het Gloria van Puccini was een geweldig succes. Alle aanwezigen waren enthousiast over de uitleg en aanpak van onze dirigent de hr. Berben. Deze aanpak is voor herhaling vatbaar. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij mw. P. Coppus Hout zagersstraat 11 tel. 82235 of bij Dhr. A. Luypérs De Houten Hoek 6 tel. 83554. Niet vergeten A.U.B. Oud papier kunt U deponeren in de container bij Dhr. G. v. Osch Akkerweg 6. DAMESKOOR Vrijdag 15 april om 13.30 meerst. Mis in de kapel van het St. Jozefklooster. Woensdag 20 april om 20.00 generale repetitie in zaal Thielen voor onz Zondagmorgenconcert. Zondag 24 april om 11.30 Concert in de Schouwburg; in officiële kleding. Weest U s.v.p. tijdig aanwezig. Zaterdag 7 mei om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Woensdag 18 mei om 20.30 concert in het Ziekenhuis, bij gelegenheid van het afscheid van de Zusters, die uit Venray gaan vertrekken. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevrouw Sijbers, tel. 81353, of aan mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332. Voorlopige agenda 16 april: serenade. 26 arpil: bestuursvergadering. 4 mei: dodenherdenking. 9 mei: algemene ledenvergadering. 29 mei: inhalen communikanten op St. Servatius. Repetities Zondag 17 en woensdag 20 april voor majoretten, miniretten en korpsleden. Optreden Zaterdag 16 april bijeenkomst 19.30 bij de Engel. Afmelden: Majoretten en miniretten Berna- dette Heiligers tel. 82746; korpsleden Ton Huybers tel. 87380. JONGERENKOOR "CAPRICCIO" Dinsdagmiddag 19 april: 12.35 gezamenlijke repetitie. Dinsdagmiddag 26 april: 12.35 gezamenlijke repetitie. JONGERENORKEST "BOJEMA" Vrijdagavond 15 april: geen repe titie. Vrijdagavond 22 april: gezamen lijke repetitie om 18.45 uur. "SALTARELLO" Zondagmorgen 17 april: 10.00 gezamenlijke repetitie. Donderdagavond 21 april: muziek- en toneelavond in de aula van het Boschveldcollege. Tijd wordt nog bekend gemaakt. Afmelden bij P. Falco Franken tel. 85855. Gem. zangvereniging a.s. Zondag geen zingen in de Paterskerk. Wel zingen we a.s. zondag om 11.15 de mis in het Vincentius-huis, daarna geven wij een klein koffieconcert, tot kwart voor een. Bij verhindering graag even bericht. Nieuwe leden ook heren kunnen zich aanmelden bij de Kemphaan, Kennedyplein of bij mevr. v. Meijel tel. 82133 of men. v.d. Ven 81317. Klein ensemble "En Bloc" repeteert maandag 18 en 25 april om 21.30 in St. Anna, op woensdag 20 en 27 april om 20.00 uur in de muziekschool. Afmelden bij P. Houba tel. 87362. Programma "En Bloc" zondag 1 mei om 15.00 uur in de Veltumse kapel geeft het ensemble "En Bloc" samen met "Collegium Vocale" een concert. Symfonieorkest woensdag 20 en 27 april om 20.00 uur repetitie in de Perdstal! Afmelden bij M. Groote- maat tel. 80358. Dinsdag 19 april fluitgroep 18.00 en koorrepetitie 18.30 uur. Dinsdag 26 april fluitgroep 18.00 uur en koorrepetitie 18.30 uur. Zondag 22 mei gezinsmis Pink steren. Denken jullie aan de contributie dinsdag? Tot dan. In samenwerking met Buurtvereni ging Brukske en Wijkcentrum Kiosk organiseert het Huisvrouwenkontakt een "Botanisch Info-Programma" op maandagfavond 25 april en dinsdag ochtend 26 april. Centraal staat de Botanische Tuin te Overloon, waar over velen onder U wellicht wel eens gehoord zullen hebben. Op maandagavond omvat ons programma een diaavond over deze tuin, die gepresenteerd zal worden door haar ontwerper. We beginnen om 20.00 uur in wijkcentrum de Kiosk en de toegang is gratis. Wel zijn eventuele consumpties voor eigen rekening. De ochtend erop volgend, dus 26 april, zullen we vervolgens met alle belangstellenden tegen een vergoeding van 2,75 p.p. een bezoek brengen aan de Botanische Tuin. We verzamelen daartoe om 9.00 uur in wijkcentrum de Kiosk en zijn daar ook vóór 11.30 weer terug. Tijdens de excursie is de creche in de Kiosk geopend. Wilt U meegaan, dan kunt U zich t.m. maandag 25 april opgeven bij een van onderstaande personen. Overigens stellen wij het zeer op prijs, als U ons laat weten, of U die ochtend al dan niet een auto ter beschikking heeft en eventueel tegen vergoeding wilt rijden. Tot slot nog een laatste opmerking. Iedereen kan geheel vrijblijvend naar én de avond én de ochtend komen, doch het is ook mogelijk aan slechts één van de twee programma onderdelen deel te nemen. Voor nadere inlichtingen en/of opgave voor deelname aan de excursie kunt U bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tot ziens! Op zondag 24 april a.s. organiseert Scouting "Don Bosco" Leunen weer een hike. Dit is een fietstocht met leuke opdrachten. Deze tocht is 25 km. Voor degene die liever geen opdrachten uitvoeren hebben wij een stempeltocht. Op de posten krijgt U dan een stempel en een route beschrijving. Hebt U zin om alleen, met uw gezin, vrienden en kennissen deze tocht te fietsen dan bent U van harte welkom. U kunt zich dan inschrijven tussen 12.30 en 14.00 uur in de Schakel, nabij de kerk in Leunen. Wij hopen op een grote opkomst en proberen voor goed weer te zorgen. Tot dan, scouting Don Bosco Leunen. Homoseksualiteit 1. Zijn homoseksuelen te her kennen? Veel mensen denken van wel. Ze geloven dat homoseksuele vrouwen zich "mannelijk" gedragen, en dat homoseksuele mannen "vrouwelijk" zijn. Die mensen hebben het dan wel moeilijk in deze tijd, nu vrouwen broeken dragen, en mannen steeds meer eau de toilettes en parfums gebruiken; en er steeds meer vrouwen gaan werken en sommige mannen het huishouden doen. In werkelijkheid zijn homosek suelen niet te herkennen. Als dat wél het geval is, heeft dat meer met de maatschappelijke vooroordelen te maken dan met homoseksualiteit zelf. Sommige homoseksuelen denken ,net als veel mensen, dat zulk gedrag bij homoseksualiteit hoort. Ze gaan zich dan dus als het ware gedragen zoals het vooroordeel van ze vraagt. Er zijn ook homoseksuelen die zich expres zo gedragen (vaak op een speelse manier) om hiermee gesprekken over homo seksualiteit uit te lokken. Homoseksuelen komen in alle maatschappelijke kringen voor. Hun smaak en gedrag variëren net zoveel als bij iedereen. Ze zijn nét zo mannelijk, of nét zo vrouwelijk. Ten onrechte worden homoseksuelen vaak verward met travestieten (mensen die graag de kleding van de andere seksen dragen) en transseksuelen (mensen die eigenlijk het lichaam van de andere sekse hebben). COC Venray Het COC is ervoor jou om je te helpen als je problemen hebt die te maken hebben met jouw homosek sueel/lesbisch zijn of merkt dat je dat bent. Je kunt op een persoonlijke manier met iemand van het COC praten over deze dingen en indien mogelijk tot een oplossing komen. Het COC heeft diverse folders over homoseksualtiteit, deze zijn gratis. Telefoon 04780-10487 Adres COC Venray, Postbus 316, 5800 AH Venra*' U. Venray Elk lensdagavond van 20.15 is "De 1 Vlek" geopend, ont- moetin Fé voor homoseksuele mannei. cn vrouwen. Adres: Hoen derstraat 12 in Venray. BLUESROCK IN OJC DINGUS Vrijdag 15 april wederom Blues in het cafe van OJC Dingu%. EN WEL IETS HEEL BIJZONDERS: WE HEBBEN DE PRIMEUR VAN DE UIT VENRAY AFKOMSTIGE SOUTHERNBLUESROCKBAND. Na een bezoek aan het bluesrockfes tival in Tegelen wisten deze Venrayse Na een paar maanden rust gaan we 18 april a.s. weer van start met een afdelingsavond. Als gasten zijn uitgenodigd: de heer H. Wiezer, neuroloog en mevrouw R. Glazer, diabetesverpleegkundige, beiden werkzaam in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Venray. Aanvang 20.00 uur in "De Wieënhof" Leunseweg 20a te Venray. De heer H. Wiezer komt praten over eventuele complicaties op neuro logisch gebied en voorkoming hier van, mevrouw R. Glazer wil iets over haar taak binnen de regio Venray vertellen alsmede over spuittechnieken en de zelfcontrole. Beide gastsprekers stellen het zeer op prijs om vragen op beider gebied in hun verhaal op te nemen. Heeft al vragen, dan bestaat de mogelijkheid deze, voorafgaande aan de lezing, bij de ingang af te geven. In de pauze is voorlichtings- en informatiemateriaal aanwezig in een door de DVN verzorgde stand. Zowel leden, als niet-leden worden bij deze van harte uitgenodigd. De toegang is gratis, dus wat belet U om eens wat meer te weten te komen over suikerziekte. Tot 18 april om 20.00 uur. Seniorenweek voor Limburgse diabeten In "De Keijenberg" te Renkum wordt van zaterdag 27 augustus t.m. vrijdag 2 september a.s. een Lim burgse week gehouden voor diabeten vanaf 55 jaar en ouder. Zowel insuline- afhankelijk als niet insuline- afhankelijk diabeten, eventueel met partner, zijn er welkom. Tijdens deze seniorenweek wordt het nuttige met het aangename verenigd. Men krijgt nuttige informatie over diabetes, zoals bijvoorbeeld dieettips. Maar ook komen een internist en een psycholoog vertellen hoe het nu allemaal precies in elkaar zit. En wat het angename betreft: tijdens de seniorenweek worden gezellige avonden georgani seerd en staan er diverse uitstapjes op het programma. De kosten voor leden van Diabetes Vereniging Nederland bedragen 290,- en voor niet leden 330,-. In deze prijs is het busvervoer naar en van Renkum inbegrepen. Opgave is mogelijk tot 20 mei a.s. bij het Secretariaat DVN afdeling Venray, Herderstasje 6, 5803 DG Venray Tel. 04780-84121 of bij het Gewest secretariaat: Schubertstraat 40, 6137 RD Sittard, tel. 04490-21699 (na 18.00 uur) Jeugdkamp voor diabeten te Ospel Van zondag 3 t.m. donderdag 7 juli a.s. organiseert het Gewest Limburg in samenwerking met de DVN afdeling Weert voor de tweede maal een jeugdkamp voor Limburgse diabeten van 6 tot 16 jaar in Kamphuis De Meule te Ospel bij Weert. Een leuk en gevarieerd programma wordt geboden voor de prijs van 60,- Opgave voor 30 april a.s. bij de heer J. Op het Root, Kampersweg 12, 6035 PM Ospel, tel. 04953-342. Op donderdagavond 21 april a.s. ontvangt de Alliance francaise te Asten haar laatste gastspreker om 20.15 uur in het Gemeenschapshuis te Asten. Monsieur Jean-Louis Simo- netti, als attaché linguistique werk zaam bij de Franse Ambassade, zal dan spreken over: "Uns invitation au voyageprésentation de la Bourgogne". Zoals U weet is Bourgogne één van de prachtigste wijnstreken van Frankrijk, waar het bijzonder goed toeven is. Wellicht geeft deze lezing U een extra prikkel om met vakantie naar Frankrijk te gaan, als U dat al niet van plan was. Ook de cursussens Frans lopen ten einde, maar eind augustus begint de Alliance Francaise te Asten ook hiermee weer met frisse moed. In de maand april en begin mei bestaat nog de mogelijkheid zo'n cursus eens vrijblijvend bij te wonen. Voor inlichtingen kunt U terecht bij mevrouw J. ter Steeg-Beudeker, Vlindert 17, Asten. Tel. 04936-3239. jongens het zeker, deze muziek is het leven. Zij zullen ons meenemen op een muzikale rondreis door het zuiden van de Verenigde Staten, het land waar de Mississipi stroomt, de whisky rijkelijk vloeit, en bluesrock hoogtij viert. Nummers van George Thorogood, Georgia Satelites, en Rory Gallagher zullen de revue passeren, alsmede enkele eigen nummers. De aanvang is 22.00 uur en de entree bedraagt 2,50. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY. Bongefdstraat 5. tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. 30 april, Koninginnedag houden wij in Venray een actie-manifestatiedag. T.b.v. een nieuw te openen centrum voor Ongeorganiseerde Culturele Minderheden en tegen verlagingen uitkeringen en studiebeurzen. Standplaats in de Grotestraat voor café in den Engel. Dus: Tot ziens op zaterdag 30 april. De CFO (CNV-vond voor overheid, welzijn en sociale werkvoorziening) afdeling Venray houdt op maandag 18 april a.s. haar jaarvergadering. Plaats van handeling: restaurant "de Oude Lind", Venrayseweg te Horst. Naast de gebruikelijke jaarstukken zal een aantal jubilarissen worden gehuldigd. Districtsbestuurder Willems verzorgt een inleiding. Ook wordt een samengaan met de afdeling Helden besproken. Op donderdag 21 april wordt het laatste thema in het kader van de alternatieve geneeswijzen gehouden. We hebben iemand uitgenodigd die iets komt vertellen over Iriscopie. Iriscopie is een methode waarbij d.m.v. het bestuderen van de Iris (ogen) kan worden vastgesteld welke ziekte e.d. je hebt. De avond begint zoals gewoonlijk om 8 uur in wijkcentrum het Stekske en de entree is 2,50. Als er interesse is voor meer thema's over alternatieve genees wijzen, of andere, of als er vrouwen zijn die mee willen helpen organiseren kun je bellen naar Thea tel. 87974 of Jose tel. 80619 op di. en do. middag. Tot ziens, werkgroep "Vrouwen van Landweert". Agenda 1. Opening voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Bespreking T.T. 1989. 5. Pauze- betalen contributie- afhalen ringen? 6. Informatie: busreis naar vogelpark Walsrode. 7. Rondvraag en sluiting. P.s.: de deelname door onze vereniging aan de studie-avond te Sevenum, gaat wegens te weinig belangstelling niet door!! Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Wist U, dat AVO nederland zich reeds sinds 1949 bezighoudt met integratie van gehandicapten binnen de samenleving. Dit kan o.a. bereikt worden door het opzetten van een eigen bedrijf, voor wie op geen enkele andere wijze arbeid kan worden verkregen. Voor onze jaarlijkse collecte in mei a.s. zoeken wij collectanten. Gaarne opgeven bij: P. Smeets tel. 04780- 86474. Voorlichtingsavond Onze jaarlijkse voorlichtingsavond zal gehouden worden op 19 april a.s. Deze voorlichtingsavond is zowel voor de Mei-alsmede de Juli» bedevaart bedoeld. Op deze avond zullen u verschillende dia's getoond worden en er is volop de gelegenheid vragen te stellen, over deze Lourdes-bede- vaarten. Breng Uw fam. vrienden, kennissen gerust mee. Iedereen is van harte welkom. Voor koffie wordt gezorgd. Houdt dus deze avond vrij! Dus tot 19 april in de "Kruuze" Leunseweg te Venray Aanvang 20.00 uur. Wilt U voor die tijd nog informatie? dat kan, bel vrijblijvend dhr. P. Willemse, Eisenhouwerstr. 11, Venray tel. 04780-10262. Maandag 18 april a.s. om 20.00 uur in de Schouwburg ledenavond: "Informatieavond over dr. A. Vogel". Na de film "toegewijd aan het leven", een lezing over "de plant als geneesmiddel". Deze avond wordt verzorgd door Laboratorium Bio- horma B.V. uit Elburg. Jaarlijks Uitstapje: dinsdag 10 mei a.s. naar Elburg met o.a. een bezoek aan het A. Vogel's bezoekerscentrum "De Vier Jaargetijden". Hallo Jeugdnatuurwachters, op 2e Paasdag hebben we weer kunnen genieten van een mooie puzzel wandeltocht. Meer dan 400 jeugd natuurwachters met hun ouders hebben aan de wandeltocht deelge nomen. Het was wel wat koud, maar het was mooi droog weer, ideaal om te wandelen. Ook de vragen leverde niet al te veel problemen op en de meesten wisten dan ook alle vragen goed te beantwoorden. Enkelen hadden ken nelijk de Natuurvriend niet goed gelezen, want de antwoorden kon je bijna allemaal terugvinden in De Natuurvriend of het boekje Bomen kijken. De volgende keer beter en we hopen dan ook weer op zo'n grote opkomst. De volgende wandeltocht wordt gehouden op zondag 15 mei a.s. We starten dan vanaf de Rosmolen te Oostrum. Een volgende keer meer daarover. Tot ziens. Bij voldoende deelname zullen wij op woensdag 8 juni a.s. een boottocht organiseren op de Maas in Midden- Limburg. Het programma ziet er dan als volgt uit: Om 10 uur vertrek met de bus naar Neer vanaf diverse opstapplaatsen. De Deze worden nog bekend gemaakt. Van ll-± 16.00 uur boottocht. Op de boot wordt koffie met vla geserveerd. Drankjes en belegde broodjes zijn voor eigen rekening verkrijgbaar. Na de boottocht een diner in restaurant "Het Veerhuis" in Neer. Omstreeks 19.30 huiswaarts. Prijs per persoon55,- inclusief bus, boottocht koffie met vla en diner. I.v.m. de tijdige reservering van de boot is het niet mogelijk de leden een programma met aanmeldingsformu lier toe te zenden. Daarom dient de aanmelding en betaling plaats te vinden op maandag 18 en dinsdag 19 april a.s. 's morgens van 10.00-12.00 uur in zaal "den Engel". In het bejaardencentrum "Schuttersveld" houden wij hiervoor zitting maandag middag 18 april van 14.30-15.30 uur. Leden van de ouderenvereniging van de kerkdorpen kunnen eveneens deelnemen. De aktiviteitencommissie. aan- verkoop woningen taxaties bedrijfspanden hypotheken Makelaars- en Taxatiekantoor PateiSstraat 17. Vonray, tel. 04780-88958/82306 Vr. 15 april: 20.00 KIENEN t.b.v. de Reisver. 19.00 zaal open. Zo. 17 april: 10.00-12.30 Kaart- Koffieuurtje. Bardienst Sjaak v.d. Voorn. Ma. 18 april: 20.00 Sjoelen "Den Hoender". 19.45 Aanmelden nieuwe leden bij Harry Scheepers. Wo. 20 april: 13.45 Jeugdwerk. Schminken en Tekenen. Wo. 20 april: 21.00 VOLKS DANSEN. Dinsdag 3 mei is er in Wijkcentrum "DEN HOENDER" een openbare vergadering voor de wijkbewoners. Aanvang 20.30 uur. TOT ZIENS IN WIJKCENTRUM "DEN HOENDER". Kalender jeugd 18 april: timmeren. 19 april: modeschow en spellen. 20 april: modeshow en spellen. 25 april: bloemen van crêpepapier. 26 april: bloemen van nylonkousen. 27 april: bloemen van crêpepapier. Kalender: overigen 17 april: gezinsfietstocht. 26 juni: zeskamp Veltum. Fietstocht in Veltum Evenals vorig jaar, organiseert de Wijkvereniging Veltum een gezins fietstocht en wel op zondag 17 april a.s. De route zal dit jaar ongeveer 25 km lang zijn. Er kan gestart worden vanaf 10.30 uur tot 13.00 uur vanaf het Wijkcentrum in Veltum. Halverwege de route is er voor iedereen een gratis kop koffie en voor de kinderen een beker limonade (ranja). Deelname door leden van de Wijkvereniging Veltum is gratis. Voor niet-leden wordt een bedrag gevraagd van 5,- per gezin. Bent U nog geen lid? U kunt op zondag 17 april alsnog lid worden van de Wijkvereniging. A.s. zondag 17 april oefenen schieten op de schuttersweide in de Endepoel aanvang 11.00 uur. Zondag 24 april dekenaal te Horst. Woensdag 27 april oefenen in de Grote Kerk voor de komende feesten, dit zal gebeuren met de gehele schutterij aanvang 19.30. Zaterdag 30 april meiboom zetten bij het gildehuis aanvang 20.00 uur. Maandag 25 april wordt er een algemene ledenvergadering gehouden in het gildehuis café "de Klomp" aanvang 20.30 uur. Zondag 1 mei gildemis aanvang 11.30 's middags koningsschieten. (Verdere gegevens volgen nog). Zondag 8 mei gildemis met keizerinstallatie in de grote Kerk aanvang 11 uur. (verdere gegevens volgen nog!) LVB AFD VENRAY Op dinsdag 19 april a.s. is er een bijeenkomst in den Engel met als thema: de kunst van kiezen. Wij worden uitgenodigd voor deze avond door de KW. De avond wordt verzorgd door het Bureau Voor lichting Merkartikelen en Diensten. Het zal een leerzame en gezellige en Smakelijke avond zijn met o.a. een demonstratie, actuele productinfor matie en proeven en keuren, documentatie en een vragenspel. Aanvang 8 uur. Degenen die hiervoor nog geen uitnodiging hebben kunnen deze verkrijgen bij E. Jansbeken tel. 86534. De uitnodiging is het toe gangsbewijs. Wie heeft er interesse om op donderdag 28 april a.s. mee naar de lentebeurs. Alles voor Eva in Maastricht te gaan. Vertrek om 11 uur bij de Paterskerk. De kosten zijn voor de bus en entree 25,- p.p. Degenen die hiervoor belangstelling hebben laat dit dan voor 20 april weten bij Trees Jansbeken tel. 85338. Programma Donderdag 14 april spellenavond voor kinderen van 6-9 jaar. Dinsdag 19 april knutselen voor kinderen van 9-12 jaar. Voor beide groepen club van half 7-8 uur. Zoals iedere week is er ook weer aanstaande zaterdag een clubavond bedoeld voor iedereen van 12 tot 16 jaar. We openen om half acht. Heb je platen thuis die je leuk vindt, breng deze dan mee, zodat ze gedraaid kunnen worden. Tot a.s. zaterdag. Groetjes, de leiding. Op woensdag 20 april houden wij onze maandvergadering in het Schut tersveld. Half 8 Eucharistieviering. Tijdens en na de koffie, gezellig samenzijn. Voor de jaarlijkse Maria bedevaart die dit jaar naar Heppe- nert in België gaat, kan men zich tijdens deze vergadering opgeven bij de hr. Jeuken. Kosten van deze middag-bedevaart bedragen 8,50. St. Odastraat 41tel. 80858. Zondag 17 april: 19.00-23.00 "Even Uit"-avond met kaarten en biljarten. Maandag 18 april: 14.00-17.00 bejaardenmiddag o.v.v. Bejaarden vereniging Ons Genoegen, 's Avonds 20.00 Biljarten o.v.v. biljartclub. Tevens om 20.00 vergadering van de Wijkraad. Woensdag 20 april: 20.00 repetitie avond toneelvereniging Ventiel. In lichtingen Mevr. A. Manders tel. 04780-85347. Donderdag 21 april: vanaf 19.00 vrij kaarten, biljarten etc.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9