Praat met de Rabobank voordat u een hypotheek afsluit Rabobank O „Jumping Venray" wil organisatie van een Nederlands kampioenschap Rente vanaf 5,45% GLAêfc^ARrtflES Na groeiperiode van vier jaar Vakantie cursussen Frans PEEL EN MAAS KONINGIN WILHELMINA FONDS Ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan van het Nederlands Kanker onderzoek, is er een éénmalige uitgifte van een postzegel a 75 cent. Mevr. Defesche is bereid de eerste zegel in ontvangst te nemen. De verkoop start op dinsdag 19 april a.s. in het postkantoor Paters- straat 1. Laat door Uw aankoop van de zegel blijken, dat de "KANKER BESTRIJDING" ook U ten harte gaat. Th. Willemssen neemt afscheid van KI Limburg r* f Solisten- en ensemble concours PEEL EN MAAS AKTIE TOPLAAG SKELTERBAAN Heel en maas Donderdag 14 april - Pagina 5 'De Stichting Jumping Venray geeft zichzelf vier jaar de tijd om te J groeien naar de organisatie van een wf geheel opengestelde wedstrijd met het ilgeheel nationaal kampioenschap als inzet". Dat staat te lezen in het teleidsplan van de stichting Jumping fcnray, dat dinsdag door het bestuur werd gepresenteerd. In verband met de plannen van de gemeente om de Grote Markt te econstueren zal dit jaar op zaterdag 2 zondag 3 juli voor het laatst 'lumping Venray" kunnen worden verreden tegen het mooie en unieke or van het oude raadhuis en de ite Kerk. Het stichtingsbestuur heeft inmid- ,v:|: iels enkele andere lokaties op het oog 5 n is van mening, dat zich binnen de [emeente Venray een uitstekende okatie bevindt, waar een nog grootser [ipgezet concours hippique kan worden georganiseerd. Over een eventuele keuze konden nog geen jij; nededelingen worden gedaan omdat ie besprekingen hierover nog niet zijn afgerond. Zeker is evenwel, dat "de plaats van handeling" anders zal zijn 1". de lokaties waarop normaal concoursen hippique worden georga- ïiseerd. "Jumping Venray" moet méér zijn dan een parcours met lindernissen en een aantal- ruiters met )aarden" aldus het bestuur. HANDSCHOEN OPGENOMEN De stiching Jumping Venray heeft duidelijk gereageerd op een oproep in iet blad "De Landelijke Ruiter" van december 1987 om te komen tot vernieuwingen binnen de ruitersport, ■igi jNa het succes van het evenement op de Grote Markt vorig jaar, heeft het bestuur de handschoen opgenomen en een beleidsplan opgesteld, dat voor ziet in een groots ruitersportevene ment in 1991. Binnen Nederland zijn met een min of meer regionale spreiding drie ruitersportbonden actief: de NKB, de BVR en de KNF. Omdat het Venrayse paardefestijn wordt georganiseerd onder auspiciën van de NKB, mogen ruiters, aangesloten bij andere bon- i den, hier niet aan de start verschijnen. Het stichtingsbestuur is van me ning, dat alle ruiters in Nederland de kans moeten krijgen zich in wed strijden te meten met anderen van hetzelfde niveau. Dit is nu alleen weggelegd voor Nederlandse combi naties, die zich tot de internationale top kunnen rekenen en kunnen deelnemen aan b.v. Jumping Amster dam of Indoor Brabant. De Venrayse organisatoren gaan er van uit, dat het mogelijk moet zijn wedstrijden te organiseren, die voor leden van alle bonden worden opengesteld. Dit is realiseerbaar zonder dat de onderscheiden bonden hun eigen identiteit verliezen. Ge hoopt wordt, dat in de komende jaren de bonden hierover tot overeenstem ming kunnen komen en dat in 1991 als resultaat van het in Venray genomen initiatief, het Nederlands kampioen schap voor het eerst in Venray kan worden verreden. OP 2 EN 3 JULI Momenteel zijn de voorbereidingen in volle gang voor de tweede editie van "Jumping Vernay" op 2 en 3 juli a.s/ op de Grote Markt. Het stichtings bestuur kon dinsdagmiddag verheugd meedelen, dat Nelissen van Egteren Bouwgroep BV en Nijsen Meng voeders Veulen evenals vorig jaar, als hoofdsponsors willen optreden. Daarnaast hebben Vissers Wegen bouw en van Rattingen weer hun financiële en materiele medewerking toegezegd. Buiten de rubrieken, die vorig jaar zijn verreden door Z-ruiters, is er op zaterdagavond nog een puissange springrubriek opgenomen terwijl voor de zondag een demonstratiewedstrijd van pony-achttallen op het pro gramma is gezet. Verder komen er diverse paardeshows w.o. dressuur en vrijheidsdressuur. Zaterdagavond zal worden opge treden door Albert West in het kader van het randgebeuren, waaraan dit jaar weer grote aandacht zal worden besteed. GROTE PRIJS VAN VENRAY Bestond vorig jaar de Grote Prijs van Venray uit een geldbedrag, een bronzen paard en een door juwelier Verlinden beschikbaar gesteld duur horloge, dit jaar gaat men op de originele toer. De kunstenares Liesbeth Peters- Rutten heeft in opdracht van het bestuur van "Jumping Venray" een keramisch beeld, geinspireerd op het thema ruiter en paard, vervaardigd. Mevr. Toos Verlinden heeft naar het model van dit ontwerp een gouden sieraad gemaakt. Daarnaast is er nog het geldbedrag dat te winnen valt. Deze Grote Prijs van Venray wordt uniek in zijn soort genoemd en zal ongetwijfeld veel en goede ruiters en amazones naar Venray trekken. Op maandag 25 en dinsdag 26 april a.s. start de Volksuniversiteit Venray resp. met een vakantiecursus Frans voor beginners en een opfriscursus Frans. Deze cursus Frans voor beginners is zo samengesteld dat men, zonder voorkennis van de taal, al na 8 lessen bepaalde basisvaardigheden heeft leren gebruiken, zodat men in het Frans boodschappen kan doen, de weg vragen enz. Voor hen, die reeds enige kennis van de taal hebben maar deze willen opfrissen voor ze op vakantie gaan bestaat de opfriscursus. Opgave en inlichtingen 's maandags van 09.00-12.00 uur op ons kantoor, Grote Markt 23, tel. 80185 of bij mevr. Wilbers tel. 84967, mevr. Engels tel. 88859 te Venray. EEN ABONNEMENT WAARD! De Rabobank is niet alleen de grootste hypotheekverstrekker van ons land, maar treedt ook op als bemiddelaar voor andere hypotheekinstellingen, zo als bouwfondsen en levensverzeke ringsmaatschappijen. geld en goede raad GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. 4% Op donderdag 21 april a.s. neemt Th. Willemssen uit Leunen officieel afscheid als secretaris van de K.I. Limburg, hij maakte dan gebruik van de VUT-regeling. Th. Willemssen trad in 1947 in dienst bij de toenmalige fok vereniging "Vooruit" van Oirlo-Castenray. In november 1950 begon hij als Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 Op zaterdag 9 en zondag 10 april j.l. werd in het gemeenschapshuis in Castenray het jaarlijkse Solisten- en Ensembleconcours van de Venrayse Muziek federatie gehouden. Aan dit concours werd deel genomen door ruim 200 muzikanten van de muziekverenigingen in de gemeente Venray, aangesloten bij de Venrayse Muziekfederatie. Voor dit concours, dat in nauwe samenwerking met de Muziekschool Venray was georgani seerd, was op beide dagen veel publieke belangstelling. De jurering was, evenals in voorgaande jaren, in handen van de heer Claessens uit Tilburg, die in een korte nabe schouwing op zondagavond niet alleen zijn complimenten uitsprak voor de organisatie van dit concours, maar nadrukkelijk ook voor het muzikale peil van de deelnemers en de verrijking van het repertoire ten op zichte van voorgaande jaren. Daar naast merkte hij op erg blij te zijn met wederom de toename van het aantal ensembles bij dit concours, omdat juist die ensembles zo'n belangrijk element zijn in de muziekwereld. In de ere-divisie werd tweemaal een eerste prijs met lof der jury toegekend: Het duo Piet van Wegberg/John Versteegen behaalde op tuba/bariton 54 punten, terwijl Frank Janssen op saxofoon maar liefst 54'A punten behaalde, hetgeen uiteindelijk ook het hoogst behaalde aantal punten van het gehele concours bleek te zijn. Per divisie werden de hoogste aantallen punten als volgt toegekend: Jeugd divisie: Marianne Potten (Ysselsteyn) op bugel: 52 punten. Derde divisie: Sonja Poels (Mer- selo) op saxofoon: 52Zi punten. Tweede divisie: Eric van Dijck (Merselo) op bugel: 53 punten. Eerste divisie: Gerard Spreeuwen- berg (Ysselsteyn) op trompet: 52 punten en Annie Deters (Ysselsteyn) op saxofoon: 52 punten. Ere divisie: Frank Janssen (Mer selo) op saxofoon: 54Vi punten. insemenator bij KI Venray, waar hij later secretaris-administrateur werd. Na de fusie in 1969 van de vijf KI verenigingen in Limburg werd hij administrateur van KI Limburg te Heythuysen. De afgelopen vier jaar was hij hier secretaris en belast met de algemene leiding. Hij werkte zo ook mee aan de onlangs tot stand gekomen fusie tussen de Brabantse en Lim burgse KI-verenigingen: de KI Zuid Nederland te Veldhoven. Daarnaast is Th. Willemsen ook actief in het Leunse verenigingsleven. Hij was jarenlang lid van het schoolbestuur en het bestuur van SV Leunen. Momenteel is hij nog bestuurslid van de Rabobank en consul van voetbalvereniging Leunen. Na ruim 41 jaar met veel plezier gewerkt te hebben in dienst van de rundveehouderij is het nu tijd om afscheid te nemen. Hiervoor is gelegenheid tijdens de afscheids receptie op donderdag 21 april van 18.00-19.30 uur in hotel-restaurant Wieënhof aan de Leunseweg in Venray. uw weekblad Zaterdag 28 mei van 10.00-18.00 op het sportterein PCV Lokatie St. Servatius aan de Oostsingel: spel, sport, attrakties en muziek: een uniek programma met een groot skala van aktiviteiten. Op sportgebied: tennis, tafeltennis, voetbal, volleybal, handbal, korfbal, croquet en voetvolley; tevens diverse demonstratie-wedstrijdenSkelteren voor iedereen (per rit 2,50) een kans die U niet voorbij mag laten gaan. Op amusementsgebied: schiettent, één en twintigspel, tombola, verf- centrifuge, doelschieten en diverse muziekanten, orkest en joekskapellen, gelegenheid tot dansen. Voor de jeugd: huifkarritten k 1,-, luchtkussen, tafelvoetbal, sjoelen en tafeltennis (gratis). U kunt zich tot 29 april opgeven voor de volgende onderdelen: tennis, tafeltennis, volleybal, handbal, korf bal, voetvolleybal en voetbal. Voor het tennis- en tafeltennistoernooi kunt U zich opgeven voor 's morgens of 's middags, speeltijden van 10.00-12.30 en van 13.30-16.30 uur. De inschrijf kosten voor het tennistoernooi be dragen 10,- per persoon voor het tafeltennistoernooi voor de jeugd 1 ,- voor volwassenen 2,-. Voor het tafeltennistoernooi kunt U zich ook aanmelden 28 mei een kwartier voor aanvang toernooi. De organisatie van eht tafeltennistoernooi, is mede in handen van de Redstars. Voor volleybal, handbal, korfbal, voetvolleybal en voetbal zie affiches (inschrijflijsten) "Sportvereniging Servio". Deze lijsten hangen op diverse plaatsen in Venray en omgeving, 's Middags vanaf 13.30 worden er croquet en jeu de boule wedstrijden gehouden, geen voorinschrijving nodig (deelname kosten jeugd 1,- volwassenen 2,-). U kunt ook voor alle onderdelen telefonisch inschrijven bij de afdeling ontspanning psychiatrisch centrum Venray, St. Servatius, tel. 04780- 86666, toestel 2560 of bij M. v.d. Langenberg, Serenadestraat 50, Ven ray tel. 04780-85271 Steun onze aktie, sport/speel mee met uw vereniging, familie, buurt, trimgroep, personeelsvereniging enz. NEW LOOK Natasja Nooijen opende onlangs haar nieuwe jonge modezaak in winkelcentrum de Bleek in Venray. New Look is een jonge modezaak waar ieder jonge vrouw zich zeker thuis voelt, zeker gezien de overweldi gende belangstelling tijdens de ope ning en de daaropvolgende dagen. De nieuwe zomercollectie bij New Look aan de Bleek 21 te Venray staat in het teken van vrolijke jeugdmode, welke met bekende merken als Clarisse, Jackij'o, Naf Naf, New Man en Aventura de mode volop in beweging brengt. Al direct bij de eerste aanblik van deze zaak, trekt een gloedvol verlichte etalage van deze nieuwe jonge modezaak de aandacht. Een speels geheel het welk met een fraaie winkelpresentatie wordt gecomple teerd. De meer dan vrolijke jonge mode wordt hier op uitstekende wijze gepresenteerd, waarbij vooral de leuke combinaties de aandacht trekken en de bezoeker al direct de vele combinatie-mogelijkheden welke deze zaak te bieden heeft, laat zien. Zeer zeker een welkome aanvulling op modegebied, die deze zaak toevoegd aan de al reeds geopende zaken in dit nieuwe stadscentrum van venray. Hiermede nadert de Bleek zijn voltooiing welke voltooiing met een feestelijke openingsweek einde april gestalte gaat krijgen. New Look draagt zeer zeker met deze opening zijn steentje bij. Het is dan ook de moeite waard om deze zaak te bezoeken en geheel vrijblijvend een kijkje te nemen, waarbij vooral de ongedwongen sfeer welke deze zaak uitademt, een welkome verrassing voor ieder jonge en zich jong voelende vrouw zal zijn. Natasja Nooijen en mevr. Miep Kessels heten u hier graag van harte welkom. JOUNG HAIR SHOP Pal naast de nieuw geopende jonge mode zaak New Look, opende Joung, Hair Shop zijn deuren aan de Bleek no. 23 te Venray. Een zeer jonge vrolijk ogende hairshop voor zowel de jonge man als jonge vrouw, die de afgelopen dagen de weg naar deze kapsalon al hebben gevonden en ongetwijfeld nog zullen vinden. In een ongedwongen sfeer waarbij een heuse juke-box de aanwezige gezelligheid nog vergroot, verzorgen drie jeugdige vakbekwaame kappers de hoofden van beider kunne. Iedereen wordt eerst het haar gewassen alvorens door een der drie streng geschoolde- createurs, van een nieuw kapsel te worden voorzien. Wedstrijdwerk zal deze jeugdige kappers naar nog een hoger vakpeil brengen, maar het is vooral de persoonlijke creatieviteit van deze haarkunstenaars die ongetwijfeld vele jongeren zal aantrekken. Jeugdige kappers voor jeugdige klanten. Zowaar een aanwinst voor Venray, waarbij via de openstaande deuren de vrolijke klanken van de juke box aller pndacht trekt. In deze zeer modern' in de kleuren rood wit uitgevoerde ambiance, willen Karm Kooijman, Yvonne Mertens en Ellen Kooien een ieder tevreden stellen. Zowaar, de Bleek in Venray nadert zijn voltooing en een bezoek aan deze moderne kapsalon is zeker de moeite waard.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5