GROEN Vragen en misverstanden over mestfabriek Bouwvergunning verleend gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Raads vergadering buurtbuschauffeurs Wijziging huisvuiiophaal twee kavels landbouwgrond HET LICHT OP De boom als fabriek Hinderwet kennisgeving bekendmaking aanvraag Hinderwet kennisgeving bekenmaking ontwerp beschikking Donderdag 24 maart - Pagina 17 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: •ostbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be dingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop- bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden. em?r.- qipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreelcuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15 30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De Venrayse gemeenteraad verga dert op dinsdag 29 maart a.s. vanaf 19.00 uur in het raadhuis over onderstaande zaken. 1. Verslag vergaderingen van 14 en 15 december; 2. verslag vergadering 23 februari; 3. ingekomen stukken en medede lingen; 4. wijziging "Arbeidsovereen komstenverordening" 5. nota grondbedrijf; 6. meerjaren- investeringspro gramma rioolplan kern Venray; 7. verkoop kavel bouwgrond nabij Merseloseweg; 8. aanpassing verordening over de behandeling van bezwaarschriften; 9. vaststelling speelautomatenveror- dening; 10. aanschaf van nieuwe lichtdruk machine; 11. aanpassing salaris gemeente secretaris; 12. garantie lening aan Stichting CAI Venray; 13. verkoop grond aan de Buiten weg; 14. verkoop kavels landbouwgrond in Vredepeel en Merselo; De mestproblematiek is in Venray al geruime tijd veel in het nieuws. In de afgelopen twee weken zelfs nog na drukkelijker dan daarvoor, omdat er vanuit het particulier initiatief plannen naar voren zijn geschoven om een mestverwerkingsinstallatie te bouwen. Het enen plan is afkomstig van de LLTB, het andere van veehouder W. Willems uit Ysselsteyn. Dat zijn nog geen afgeronde plannen, want ze ver gen nog veel studie. Voordat er een mestverwerkingsinstallatie kan ko men, zal er dus nog de nodige tijd ver strijken. Toch heeft het gemeente bestuur al vast een daad willen stellen en een plaats aangewezen waar een eventuele mestfabriek het beste ge bouwd zou kunnen worden. De keuze van burgemeester en wethouders is daarbij gevallen op een terrein bij het kruispunt van provinciale wegen bij Ysselsteyn. Waarom nu die keuze? Deze vraag zou misschien beter nog iets aangescherpt kunnen worden: "Waarom nu èl die keuze?" De ge meente weet namelijk dat men nog erg vroeg is met het aanwijzen van een lo- katie, want er zijn nog geen concreet uitgewerkte plannen voor de bouw van een mestfabriek. Ook over de me thode die gebruikt zal worden voor de mestverwerking is nog geen eenduidige uitspraak gedaan. Met andere woor den: er staat nog niets definitiefs op papier. Burgemeester en wethouders hebben nu door het aanwijzen van de lokatie een daad willen stellen om zo als gemeente zinvol mee te werken aan de discussie over de mestproblema tiek. Hier begint de discussie pas over de vragen óf mestfabrieken acceptabel zijn en óf ze op die plaats acceptabel zijn. Daarover zal overeenstemming met het provinciebestuur en het Rijk moeten komen. De weg die daarvoor bewandeld moet worden, is die van het nemen van een zogeheten "voor- bereidingsbesluit". Dit houdt in, dat het gemeentebestuur uitspreekt, dat mocht er niemand een mestfabriek willen bouwen, dat die dan verwezen wordt naar dit terrein in Ysselsteyn. Het voorbereidingsbesluit wordt ko mende dinsdag aan de Venrayse ge meenteraad voorgelegd, die er een besluit over moet nemen. Waarom Ysselsteyn? Aan de keuze van Ysselsteyn lig gen twee hoofdargumenten ten grondslag: argumenten die voortko men uit de opvattingen van b. en w. ten aanzien van de ruimtelijke orde ning en nog niet ten aanzien van de milieuaspekten, want daarvoor is nog meer studie nodig. Zo moet het verkeerstechnisch geen problemen opleveren; met andere woorden: er moeten goede aan- en af- voerwegen zijn. De tweede voorwaarde en met name daarin ligt de doorslaggevende keuze voor Ysselsteyn opgesloten is dat de eventuele fabriek, of mogelijk zelfs fabrieken, centraal moeten liggen in het gebied waar de mest geprodu ceerd wordt. De afstanden waarvoor de mest getransporteerd moet worden, moeten zo kort mogelijk worden ge houden. De weg naar de bouw van een mestfabriek is daarmee bepaald nog niet vrij, want het college zal het juist van de milieuwetten laten afhangen of er op die plaats nu wel of niet een der gelijke fabriek komt. Hoe nu verder? Allereerst moet nu de gemeente raad zich dinsdag a.s. uitspreken over het wel of niet nemen van het voorbe reidingsbesluit. Komt er dan uiteinde lijk een concrete bouwaanvrage, dan zullen burgemeester en wethouders zich opnieuw over de wenselijkheid daarvan buigen. Pas op dat moment komen de milieuaspekten om de hoek kijken, want de aanvrager zal moeten aantonen hoe deze aan de strenge milieu-eisen zal kunnen voldoen. Over die concrete bouwaanvrage kunnen ook de Venrayse inwoners zich uit spreken via de gewone inspraak mogelijkheden, waaraan tegen die tijd in deze rubriek ruime aandacht zal worden geschonken. Met spoed worden enige met gewoon rijbewijs (BE) gevraagd. Voor inlichtingen over dit vrijwilligers werk voor enige uren per week gelieve U contact op te nemen met de secretaris van het buurtbuscomité, kamer 119, raadhuis Venray, telefoon 04780-23333 of 23250. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 maart 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwver gunningen verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovenge noemde datum. - het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn, t.n.v. J.A. Schepers; 15. verkoop kavel landbouwgrond Merselo; 16. vergoeding van de kosten van schade door vandalisme en het aanbrengen van buitenverlichting bij basisschool St. Petrus Banden; 17. beschikbaarstellen krediet van 22.000,- voor afrastering atletiek baan; 18. aankoop grond van Stichting Psychiatrisch Centrum Venray; 19. herziening exploitatie-opzet be stemmingsplan "Smakterheide"; 20. voorbereidingsbesluit mestver werkingsfabriek Ysselsteyn; 21. voorbereidingsbesluit voor het bouwen van een transportbedrijfs gebouw; 22. voorbereidingsbesluit voor ver bouw en uitbreiding Metaalwaren- fabriek Van Geel; 23. verdeling van gelden Wet Stads en Dorpsvernieuwing; 24. verstrekken renteloze lening van 70.000,- als voorfinanciering van de rijksbijdrage in de restauratie van de Petrus Banden-kerk; 25. ongegrond verklaren van be roepsschrift aangaande herplantver plichting; 26. verkoop grond aan Bovex bv. Maandag 28 maart a.s. komt het spreekuur van wethouder Willems te vervallen Op maandag 4 april 2de Paasdag - wordt er geen huisvuil opgehaald. I Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: - het uitbreiden van een woning aan de Gezellenlaan 5 te Ysselsteyn, t.n.v. H.L. Baartmans; - het herbouwen van een boerderij aan de Carmelietenstraat 1 te Smakt, t.n.v. H.H.J. Philipsen, Carmelieten straat 2 te Smakt. De bouwplannen liggen met ingang van 25 maart 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. BOUWVERGUNNINGEN AANGEVRAAGD (art. 18a van de Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings- 1 plan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - het bouwen van een tuinhuisje aan de Ouverturestraat 29 te Venray, t.n.v. C. J.T. de Groot. De bouwplannen liggen met ingang van 25 maart 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. BOUWVERGUNNINGEN AANGEVRAAGD (art. 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: - het bouwen van 12 premiekoop woningen aan de Vicarieweg te Leunen, t.n.v. Bouwbedrijf M. Peeters, Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; - het bouwen van 4 premiekoop woningen nabij de St. Jozeflaan te Smakt, t.n.v. bouwbedrijf Th. Theu- nissen, Jan Poelsweg la te Ysselsteyn. De bouwplannen liggen met ingang van 25 maart 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het Raadhuis (van 09.00 tot 12.00) Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Sfc <p TE KOOP BIJ INSCHRIJVING t.w. 1. Kavel in Vlakwater, nabij de Hoopweg, weste lijk van de woning Alaertslaan nr. 14, groot ca. 1.85.00 ha 2. Kavel in Oostrum aan de Spralandweg, groot ca. 1.62.30 ha. De kavels zijn voor agrarische produktiedoeleinden te gebruiken. Voor kavel 1 geldt een bouwverbod. Op kavel 2 is in principe de vestiging van een vol waardig agrarisch bedrijf mogelijk. Verkoop vindt plaats i)ij inschrijving, en wel voor elke kavel afzonderlijk. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaardën en situatie-schets zijn verkrijgbaar op het Raadhuis, Raadhuisstraat 1, Venray (kamer 204, tel. 04780- 23414). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel middels genoemde inschrijvingsbiljet ten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk 29 maart 1988 tot 10.00 uur. - het uitbreiden van een woning aan de Stationsweg 185 te Oostrum, t.n.v. a.A.W. van Ham; - het verbouwen van een woning en het slopen van bestaande opstallen aan de Bosweg 3b te Venray, t.n.v. H.F.W. van Stokkum; - het inbouwen van een winkel ruimte aan De Bleek 17 te Venray, t.n.v. Chico, Grotestraat 27 te Venray; - het bouwen vna een woning met garage aan de Matterhornlaan 8 te Venray, t.n.v. J.A.F. van Oosterhout, Kempweg 38 te Venray; - het verbouwen van een winkelpand aan het Henseniusplein 2 te Venray, t.n.v. L.L.A. Nooijen, Juliansingel 41a te Venray; - het bouwen van een mestopslagsilo aan de Brugpas 27 te Veulen, t.n.v. J.P.G. Geelen; - het bouwen van een mestopslagsilo aan de Buitenweg 8 te Venray, t.n.v. J.M. van Dijck; - het bouwen van een mestopslagsilo aan Volen 5 te Heide, t.n.v. Maatschap Loonen; - het bouwen v^n een mestopslagsilo aan de Blakterweg 5 te Oirlo, t.n.v. Gebr. van Dijck; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Brennerlaan 8 te Venray, t.n.v. G. P.W. Coppus; - het bouwen van een tuinhuisje aan Hoogakker 8 te Venray, t.n.v. Th. van Raay; - het aanbouwen van een entree- partij aan paviljoen "Don Bosco" aan de St. Annalaan 5 te Venray, t.n.v. Psych. Centrum Venray, Stationsweg 46 te Venray; - het verbouwen en uitbreiden van een bedrijfsruimte aan de Stationsweg 126 te Oostrum, t.n.v. P.H.W.M. Reintjes. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning: - P. Thijssen, Steegse Peelweg 37 te Leunen voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij aan de Steegse Peelweg 37 te Leunen; - H. Peeters, Heidse Peelweg 47 te ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn; - L. van Casteren, Lollebeekweg 20 Een boom is een reusachtig organisme, waarvan alle onderdelen hun eigen specifieke functie vervullen. Men kan de werking van dit geheel vergelijken met die van een groot concern, met allerlei dochteronder nemingen en toeleveringsbedrijven. Als hoofdbedrijf is het blad het belangrijkste element. Tussen hoofd en zij nerven bevinden zich bladgroen- korrels (chlorophyl). Onder invloed van licht en warmte geleverd door de zon, zien deze kans de aangevoerde voedingsstoffen om te zetten in suikers en groeistoffen, die de boom tot bouwmateriaal dienen. Bij dit proces dat fotosynthese heet, wordt ook koolzuur uit de lucht gebruikt terwijl er zuurstof vrijkomt. Het overtollige water waarin de voedingsstoffen waren opgelost, ver dampt. De communicatie met de atmosfeer geschiedt via huidmondjes. Het hierbij weergegeven proces vindt overdag plaats. Als het donker is, gebruikt de boom zuurstof en ademt koolzuur uit. In de winter kan het proces om allerlei redenen in het geheel niet renderen; daarom stoten loofbomen in de herst hun bladeren af. De bladeren worden (mits deze niet worden afgevoerd) op de grond door schimmels, bacterieën en wormen weer afgebroken, zodat de gebruikte stoffen weer in de bodem terugkeren. Opgelost in regenwater worden zij, samen met de in de bodem aanwezige mineralen, door de wortels opgenomen en vervolgens via de stam omhoog getransporteerd. Welnu, om deze fabriek met al zijn dochterondernemingen optimaal te laten functioneren, is het belangrijk dat er een goede voorbereiding plaats vindt van het plantgat en de omgeving daarvan. te Castenray voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en fokkerij aan de Lollebeekweg 20 te Castenray; - Maatschap Wilmsen, Peelweg 4 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en fokkerij aan de Peelweg 4 te Ysselsteyn; - F. Jenniskens BV, Ysselsteynseweg 79 te Ysselsteyn voor het ex. art. 6a uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij aan de Deurnese- weg 182 te Ysselsteyn; - G. Linders, Buntweg 4 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij aan de Heidse Peelweg (ong) te Ysselsteyn. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 25 april 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken, kunnen tot één week voor bovengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om W. Hendrix, De Hees 10 te Merselo en Hulsterdreef b.v., postbus 39 te Venray, voor een hinderwetver gunning voor het oprichten en in werking hebben van een autoherstel- inrichting gelegen aan De Hulst (ong.) te Oostrum, onder het stellen van voorwaarden. Maatschap Wismans, Eijkenhof- weg 10-12 te Veulen, voor een hinderwetvergunning voor het uit breiden en wijzigen van een rundvee houderij, een varkensmesterij en fokkerij, gelegen aan de Eijkenhof- weg 10-12 te Veulen onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 worden ingezien tot 8 april 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvragen en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aan leiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burge meester.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 17