Eenhuwelijkskado vanUwdrukker Openbare bibliotheek heeft dringend behoefte aan vrijwilligers Hoe groot is uw kans op brand? Uit de raad van Vierlingsbeek Austin Rover boekt haar grootste order 3000 m2 FILM NIEUWS NIEUW van den munckhof ANTIEKBEURS Basisschool voetbaltoernooi Koersbal in Oirlo Venrays kampioenschap badminton PEEL EN MAAS JUMPERS '76 Red Caps Venray Succes voor Venrayse schutters J. van den Beuken WINTERCIRCUIT LANDWEERT FLYING FLIES Modelstockcar raceseizoen M.C.C. Venray teel en maas Donderdag 24 maart - Pagina 11 ns Het nieuwe gebouw en alle Jctiviteiten en publicaties^rond de »pening op 15 januari j.l. hebben jeleid tot' een ^norme belangstelling ran het publiek voor de Openbare jjbjiotheek te Venray. In januari en februari werden 8000 joeken tfer maand méér uitgeleend Jan in vergelijkbare maanden van het vorig jaar. In deze tijd werden ook maar liefst 1000 nieuwe leden jijgeschreven. Dat is een verheugende ontwikkeling, die ook het doel van alleaktiviteiten vormde. Maar door deze overstelpende irukte (soms meer dan 50 wachtenden voor de balie bij de uitleen) is het de medewerksters ondanks alle inzet van ijd en middelen niet mogelijk een aantal noodzakelijke werkzaamheden uit te voeren, zoals de invoer van nieuwe boeken of de reparatie van tioeken, enz. Bijna alle tijd is nodig om de uitleen van boeken en de verwerking van ingeleverde boeken goed te verzorgen en dit alles nog onder een voortdurende grote werk druk. "Zo kan het echt niet langer., dat is niet vol te houden" zegt de directrice Mevr. van den Bergh. De automatisering 'Bovendien moeten de trainingen van de medwerksters en de voorbe reiding voor de invoering en het operationeel maken van de automati sering zo goed en zo snel mogelijk doorgaan. Waar moet ik die tijd van daan halen?" Dit betekent dat straks waar schijnlijk in mei door de geautomatiseerde uitleen deze service aan het publiek wel versneld kan worden, maar dat er dan absoluut nog geen ruimte ontstaat voor andere geplande en noodzakelijke werk zaamheden. Hiertoe behoort de voor de leden en de bezoekers zo belangrijke invoer van alle boektitels en omschrijvingen, zodat men via het beeldscherm de nodige informatie kan inwinnen over In de donderdag gehouden raads vergadering van de gemeente Vier lingsbeek werd besloten in het kader van de Stads- en Dorpsvernieuwing voor het jaar 1988 een bedrag van 121.380,- voor het verlenen van geldelijke steun ten behoeve van de stadsvernieuwing beschikbaar te stel en. Dit geldt voor de sectoren verbetering van door eigenaren jewoonde woningen tot een bedrag an 111.380,- en monumenten en ddbepalende panden tot een bedrag van 10.000,-. Het restant van 1987, zijnde 5000,- van de sector monumenten en beeldbepalende pan den werd overgeheveld naar de particuliere woningverbetering. Vanuit de raad werd opgemerkt dat het college meer bekendheid zal moeten geven aan de mogelijkheden die eigenaren hebben om subsidie te krijgen. Omdat het college niet deskundig is omtrent de lijst van die beeldbepalende panden,- is medewer king gevraagd aan de architect van de welzij nscommissie en het streekar- chivaat van de kring. De raad had geen moeite met beschikbaarstelling van een bedrag 9.039,- aan de stichting Bejaardenzorg Vierlingsbeek ten behoeve van de aangekochte trans- portcasettes. Die 40 casettes zijn bedoeld voor de vanuit Huize Loon te Overloon te verzorgen "warme maaltijdvoorziening". Moeilijker hadden de raadsleden 't met het goedkeuren vna de begroting 1988 van de Stichting Bejaardenwerk Land van Cuyk. Dat kwam omdat zowel de gemeente Boxmeer als de gemeente Cuyk problemen heeft voor de toekomst en zelfs uit de Stiching willen gaan. Dat zal als men in Vierlingsbeek de soldariteitsgedachte wil blijven voortzetten, financiële konsekwenties hebben. PK verweet de gemeente Cuyk onbehoorlijke be stuur, als ze uit de boot stapt. De raadsvoorzitter vond het echter een zo goede zaak, dat alles moet worden gedaan, indien die twee grootste gemeenten afhaken, toch met 8 gemeenten verder te gaan ook als dat meer geld gaat kosten. De bejaarden verdienen die medewerking. Een toegevoegd agendapunt had te maken met de erkenning van de fractie Toon van de Pas. De leden van de commissie algemene zaken worden in de raad van Vierlingsbeek gevormd door de voorzitters van de verschil lende fracties. Omdat Toon van de Pas gekozen was met een overtuigend aantal stemmen op de lijst van het CDA, kwamen er eigenlijk twee kapiteins op het schip van het CDA en in de fractievergadering werd niet naar de inbreng van Toon van de Pas geluisterd. Dat was de reden dat hij tijdens de algemene beschouwingen van het vorig jaar bedankte als lid van de fractie. Omdat met name de inwoners van Overloon zo massaal op hem hadden gestemd wilde hij als "fractie van de Pas" in de raad blijven zitten, omdat hij meende dat aan de kiezers verplicht te zijn. De raad had er geen moeite mee, want met 13 stemmen werd Toon van de Pas benoemd tot lid van de commissie algemene zaken. Desgevraagd ver klaarde hij ons "wat ik bij de volgende verkiezingen zal gaan doen, weet ik nog niet. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ik met een Overloonse lijst aan die verkiezingen ga deelnemen". REGIONALE AFVALVERWERKING Met 12 stemmen voor en 1 blanco werd Jan Koopmans PK gekozen in de bestuurscommissie Regionale afval verwerking. Branden hebben soms wel iets van de ver-van-m'n-bed-show. Het ge beurt alleen andere mensen, in een andere straat, in een andere stad. Af en toe lees je er in de krant iets over of besteedt het journaal er aandacht aan maar meestal gaat het onze deur voorbijHeel wat mensen die dat dachten zijn al eens van 'n kouwe kermis thuisgekomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek meldt dat de brandweerkorpsen van Nederland per jaar ongeveer 700 maal uitrukken voor een brand in een woonhuis. Die branden eisen per jaar circa 50 doden en 450 gewonden. Schade: ongeveer 125 miljoen gulden. De werkelijkheid is echter veel erger. Bijna 10 maal zoveel overwegend kleinere branden worden namelijk niet gemeld aan de brandweer. Per jaar moeten dan ook gemiddeld 1600 mensen in ziekenhuizen en brandwondencentra behandeld worden als gevolg van deze branden in huis. De meeste mensen staan niet voortdurend stil bij de brandgevaren die dagelijks op kunnen treden. Toch zou ook hun huis één van die '700 kunnen zijn. In dit artikel treft u een aantal tips aan waarmee u de kans op brand in uw huis kunt verkleinen. Het is het eerste uit een serie van 8, die u vanaf nu aan het eind van elke maand tot en met september aan zult treffen in dit blad. De andere artikelen zullen ingaan op de meer specifieke problemen van branden in woonhuizen en vormen een onderdeel van de landelijke voorlichtingscampagne die het Na tionaal Brand Preventie Instituut en de Stichting Consument en Veiligheid in februari zijn gestart. Eén van de meest voorkomende branden in huis is de schoorsteen brand. Omdat de laatste tijd steeds meer mensen hun huis (bij)verwarmen met open haarden en houtkachels neemt dat aantal de laatste jaren sterk toe. Het is dan ook van belang dat de schoorsteen regelmatig geveegd wordt. Ook is het belangrijk dat u uw kachel niet gebruikt om daar maar van alles in te verbranden. Doet u dat wel, dan vervuilt u niet alleen het milieu maar ook uw schoorsteen. Een andere belangrijke oorzaak van branden in woonhuizen is het overbekende spelen-met-vuur. Berg daarom lucifers en aanstekers zb op dat grijpgrage kinderhandjes er niet bij kunnen. Pas op met kaarsen die te dicht bij gordijnen of meubilair staan. En denk in dit verband ook aan uw kleding. U zou de eerste niet zijn die brandwonden opliep doordat de kaars even vergeten werd. En mocht u het niet weten: vlam in de pan ontstaat bijna altijd door oververhitting van het vet en kan dus ook ontstaan op een electische kookplaat. De deksel van u af op de pan schuiven is de enige goede manier om zoiets tc doven. Ook kunnen loshangende snoeren, gor dijnen of theedoeken vlak bij een warmtebron oorzaak van veel ellende zijn. Wat de slaapkamer betreft is het roken in bed nog steed een trieste koploper. Daarnaast wil de electrische deken nog wel eens voor problemen zorgen. Controleer deze regelmatig en houdt u vooral aan de gebruiksaan wijzing. Deze en nog veel meer tips kunt u terugvinden in de gratis folder die is uitgegeven ter gelegenheid van de compagne "Brandveiligheid in huis". U kunt deze folder afhalen bij postkantoor of bibliotheek. Austin Rover in Venray vertegen woordigd door AMV, Maasheseweg- Burgmansstraat, verwierf de grootste opdracht in haar bestaan van één klant. Avis Rent a Car zal in 1988 meer dan 12.000 auto's afnemen met een totale nieuwwaarde van 110 miljoen Britse ponden. Deze record order, ten behoeve van van Avis huurwagenpark, omvat alle Austin Rover types, zoals Metro, Maestro, Montego, Rover 200 en de Rover 800. Het vorig jaar kocht Avis 3.000 auto's bij Austin Rover en thans heeft men de oorspronkelijke bestelling voor 1988 verhoogd van 6.000 auto's tot meer dan 12.000. het boek of het onderwerp dat men zoekt. Dit werk is zeer tijdrovend en vereist van een fulltime-kracht mini maal een heel jaar. Door de ervaring van deze twee maanden is gebleken dat met de nu beschikbare medewerksters zelfs de normale werkzaamheden niet volledig uitgevoerd kunnen worden. Er moeten heel dringend maatregelen genomen worden, vindt het bestuur. "Anders komen we in een vicieuze cirkel terecht en komen we nooit uit deze inpasse". Personeel Uit een vergelijking met andere gelijkwaardige bibliotheken blijkt dat er sprake is van een onderbezetting. Er werken momenteel 13 medewerk sters, waarvan 4 fulltime en een aantal van 9,7 formatieplaatsen. Ondanks alle bezuinigingen van deze tijd zou een aanpassing volkomen terecht maar ook noodzakelijk zijn. Het bestuur zal dan ook binnenkort een aanvraag om uitbreiding met mini maal één fulltime-kracht indienen bij de gemeente. Vrijwilligers Na overleg met alle medewerksters ziet het bestuur en de directie een voorlopige oplossing voor het meest noodzakelijke werk, dat geen uitstel duldt, in de hulp van vrijwilligers. Het werk en de organisatie vereisen wel een aantal voorwaarden. De vrijwilliger moet nauwkeurig kunnen werken en op vaste tijden (minimaal 2 dagdelen) beschikbaar zijn, om ingeroosterd te kunnen worden. Enige kennis van boeken als ook typevaar digheid is wenselijk. Er is een commissie samengesteld, die gesprek ken zal voeren met de aspirant- vrijwilliger over de voorwaarden en de werkzaamheden. Na een proefperiode van 2 maanden volgt er een evaluatiegesprek om te komen tot een definitieve afspraak over het rooster en de werkzaamheden. Iedereen, die meer informatie wil hebben of zich wil aanmelden als vrijwilliger, kan hiervoor terecht bij de directirice Mevr. van den Bergh, tel. 81970 of bij de voorzitter van het bestuur, M. Kuijpers tel. 82774 (na 18.00 uur). WERKGROEP FILMVORMING VENRAY PRESENTEERT: OCICIORNIE Filmvrucht van een zeldzame samenwerking. De Russische regisseur Mikhalkov vond de Italiaanse akteur Mastroianni, die onder zijn leiding een min of meer klassieke Russische figuur dolgraag spelen wilde. Regel matige bezoekers van onze filmseries herinneren zich wellicht het filmju weel "Oblomow" de aartsluiaard, dat we enkele jaren geleden naar Venray. haalden. Het liefst wenst Mastroianni zich zo'n rol in de geest van Olomow en daartoe schreef de Russische cineast zijn scenario voor ''Oei Ciornie" oftewel "Donkere ogen". De inspira tie werd de Russische auteur Tsjechow met vooral diens novelle "Dame met ht hondje". De zwaarmoedigheid van dit verhaal kreeg vooral in het heldere schilderslicht van het Italiaanse landschap een zwierige verbeelding. Tegenover de romantische pasteltin ten van deze breed opgezette scènes staat het strenge geel van gebouwen in de stad Leningrad omstreeks de eeuwwisseling. Tussen de in beide landen gesitu eerde taferelen groeit een contrast dat bijdraagt aan de zoete ironie van het levensverhaal dat de charmante nietsnut Romano aan boord van een passagierschip aan een reisgenoot opdist. Het is de geschiedenis van zijn bestaan als overspelige echtgenoot van een schatrijke Italiaanse, die hij na vele jaren heeft verlaten. Het leven van deze naïeve dagdromer, die op het maatschappelijke vlak nooit iets presteerde, trekt in een bonte reeks gebeurtenissen aan ons voorbij. Zijn talloze vluchtige amourettes worden door één dieper treffende verliefdheid overheerst. De mysterieuze dame met het hondje, die hij in een kuuroord ontmoet en die hij tot diep in Rusland nareist. De humor van Mikhalkov wekt steeds een gevoel van vertede ring. Je glimlacht al om zijn mensen van wie eigenlijk niemand gelukkig is. Het begin en eind van zijn filmrelaas worden samengevat wanneer Romano tot de conclusie komt dat hij in zijn leven alles en niets heeft meegemaakt. Liefde, eenzaamheid, behoefte aan kontakt en het misbruik dat daarvan gemaakt kan worden. Het zijn thema's die in de filmerij steeds terugkomen. "Prick up" en "Tenue de Soiree" waren er een brutaal maar zeer indringende voorbeelden van. "Oei Ciornie" bespeelt hetzelfde thema, maar in een ander tijdsbestek en meer gericht op een groter publiek, dat alleen maar uit is op romantiek en mooi filmerij. Onze filmserie C is er op gericht de nodige variatie te brengen; daarom de fijnste film van het produktiejaar '87 naast de brutaaltste, daar hebben we onze film vorming voor, om U te confronteren met zoveel mogelijk aspecten van de hedendaagse film kunst... Tot volgend filmseizoen, ons 25 ste. Voorstellingen op maandag, dins dag en woensdag, 28, 29 en 30 maart e.k. in de plaats van de eerst aangekondigde film Thérèrse. Sportverslagen dienen dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Dat krijgt U, als U als a.s. bruidspaar bij ons zo'n mooie trouwkaart uitzoekt uit de Intercard-kollektie. Jullie eigen naam en trouwdatum in goudfolie op luciferdoosjes, menukaarten, onderzettertjes enz. Kom eens langs, drukkerij grotestraat 68 - telefoon 04780-82727 „DE STAAY" te BLERICK vrijdag 25 maart van 18.00 tot 22.00 uur zaterdag 25 maart en zondag 27 maart van 11.00 tot 17.00 uur diverse meubelstijlen en véél kleingoed enz. Woensdagmiddag vonden de kwa- lificatiewedstijden om de poule indeling plaats van het reeds traditioneel geworden basisschool- voetbaltoernooi, wat door de Ven- rayse politie jaarlijks wordt georga niseerd, onder supervisie van briga dier Dirk Krouwel. Dit jaar nemen aan het toernooi deel voetbalelftallen van de scholen uit Oostrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Ysselsteyn, Mer- selo en Heide en van de scholen in de wijken Landweert, Brukske, Veltum en Venray-kom. Op 30 maart zal o.a. in de poule A worden gespeeld voor de titel kampioen van Venray en de no 1 van de A klasse speelt tevens in de regio kampioenschappen van de KNVB. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van de Wieèn en vangen aan om 13.00 uur. Koersbal is een sport die uit Australië is overgewaaid en reeds talloze beoefenaars kent. Het succes is mede te danken aan het feit dat zowel jong als oud deze sport kan beoefenen. Er is geen kracht voor nodig, zodat iedereen gelijke kansen heeft. Hoe wordt koersbal gespeeld? Het spel wordt gespeeld in teams van twee personen op een mat van 8x2 meter. Er spelen steeds twee teams tegen elkaar, met een maximum van 8 teams per mat. De set ballen bestaat uit een wit doelballetje, vier zwarte en vier bruine ballen. De ene partij speelt met de zwarte, de andere met de bruine ballen. De bedoeling is met deze ballen zo dicht mogelijk bij het witte doelbal letje te komen. Voor elke bal die dichter bij het doelballetje ligt dan de beste bal van de tegenstander, krijgt men een punt. Het team of de speler met de meeste punten wint!! Het leuke en het moeilijke van koersbal is dat de zwarte en bruine ballen niet volgens een rechte baan rollen, maarmet een boog!! Die kromme koers heeft het spel ook de naam gegeven: KOERSBAL. De kosten bedragen 5,- p.p. per maand, ingaande 1 mei 1988. De nieuwe groep start op woensdag 13 april om 14.00 uur in het gemeen schapshuis De Linde te Oirlo. In verband met gebrek aan plaatsruimte moest vorige week het verslagje van de in het weekend van 12 en 13 maart j.l. gehoiiden kampioen schappen worden ingekort. Een overzicht van de nummer één en twee in de diverse gespeelde categorieën kon niet meer worden geplaats. In verband daarmee volgt hieronder alsnog de volledige uitslag. Dames enkel kl. 1 1. Janny Boom; 2. Hannie Aarts. Heren enkel kl. 1 1Henk Alards; 2. Rini van Dreumel. Daems dubbel kl. 1 1. Hnnie Aarts Janny Boom; 2.' Jose Cornet Alda v.d. Kerkhof. Heren dubbel kl. 1 1. Fransis Aarts Rini van Dreumel; 2. Henk Alards Jan Joris Arts. Gemengd dubbel kl. 1 1. Janny Boom Fransis Aarts; 2. Alda v.d. Kerkhof Paul Spronken. Dames enkel kl. 2 1. Danielle Sips; 2. Petra Sengers. Heren enkel Id. 2 1. Martin de Jong; 2. Oswald Boshoven. Dames dubbel kl. 2 1. Elly Cleven Danielle Sips; 2. Aggie Huigevoort Petra Sengers. Heren dubbel kl. 2 1. Fred Boshoven Oswald Boshoven; 2. Pierre Goumans Ruud Jans. Gemengd dubbel kl. 2 1. Danielle Sips Ruud Jans; 2. Nel Boshoven Oswald Boshoven. Dames enkel kl. 3 1. Tjessica van Kessel; 2. Beatte Boom. Heren enkel kl. 3 1. Leon Loozen; 2. Raymond Arts. Gemengd dubbel kl. 3 1. Tjessica v. Kessel Gijs Janssen; 2. Mandy Siebers Raymond Arts. Dames enkel kl. 4 1. Anita Ermers; 2. Anouschka Peterink. Heren enkel kl. 4 1. Ronald Aarts; 2. Jeroen Houba. uw weekblad TUINSLANG NIET VEILIG Aan de Tunnelweg te Castenray werd 70 meter tuinslang met koppelingen ontvreemd. Programma za 26-03 uit: Lieshout 2-Jong kadetten 14.00 Lieshout/De Klumper Scheidsrechter: N. Gonegai Attacus 1-Jong junioren 1 16.00 VeghelDe Beemd PSV Almonte 2-Dames 1 16.00 Eindhoven/De eckart Lieshout 2-Jong junioren 2 19.15 Lieshout/De Klumper Scheidsrechter: J. Oosterbeek PSV Almonte 5-Dames 2 20.00 Eindhoven/De Eckart Scheidsrechter: H. Janssen EBCG 2-Heren 2 21.00 Geldrop/De Coevereing Scheidsrechter: B. Peeters Za 26-03 toegewezen wedstrijd Black Eagles-Marathon 20.15 Rosmalen/De Hezelaar Scheidsrechter: M. Flinsenberg/G. Drabbels. Zo 27-03 uit Gennep Cougars-Meisjes kadetten Gennep/De Niers Scheidsrechter: F. Verheul Vrij Heren 1, Jong aspiranten en mini's Uitslagen Dames 1-Aeternitas 1 45-64 Dames 2-BBC 2 11-38 Jong jun 1-BBC 1 99-45 Meisjes kad-Que Vadis 1 14-64 Brabantbokaai: Zowel heren 1, heren 2 als dames 2 zijn uitgeschakeld. Onze hoop is nu gevestigd op jong junioren 1, die tegen JRC meteeen uitkomen begin april! Uitnodiging jaarvergadering: Don derdag 19 mei wordt een ieder, die zich betrokken voelt bij onze basketballvereniging, verwacht op de jaarvergadering. Deze zal, in tegen stelling tot voorafgaande jaren, in "De Wissel" worden gehouden, een clubhuis van de atletiekvereniging. Noteer nu alvast de datum in je agenda, zodat eventueel hierna komende afspraken in ieder geval niet op die datum worden gepland. Het komènde weekend begint het honkbalseizoen weer. En we gaan er weer met frisse moet aan beginnen. Hopende dat U weer allen present zijn. Het afgelopen weekend werden alle wedstrijden afgelast. Programma zaterdag 26 maart hs sen Starlights-Rd Caps 15.00 vertrek 12.30 hb jun Red Caps-Orioles 14.00 aanw. 12.00 hb asp HBS-Red Caps 14.00 vertrek 11.30 hb pup Red Caps-Mulo 11.00 aanw. 09.30 sb jun Mulo-Red Caps 14.00 vertrek 12.00 Programma zondag 27 maart hb sen Red Caps-DVS 14.00 aanw. 11.45 sb sen Orioles-Red Caps 11.00 vertrek 09.00 Veel honk- en softbal plezier. In het algelopen weekeinde organi seerde de Horster schietvereniging Davy Crockett nationale kampioen schappen voor historisch model. Deze wedstrijden werden verschoten op 50 m afstand, staande vrije hand en vonden plaats onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie. Enkele van onze plaatsgenoten, lid zijn van voornoemde schietvereni ging, scoorden bij deze kampioen schappen opmerkelijke resultaten. Op het onderdeel Vetterly B vrijpercus- siegeweer reptica schoot Johan Peters 97 van de 100 punten. Hiermee werd hij reserve kampioen in deze discipline. Op hetzelfde onderdeel werd hij (eveneens in de hoofdklasse) op de voet gevolgd door Wim Hoeymakers, eveneens met 97 punten. Dit leverde Wim de derde prijs op. Ben van Malsen kwam bij Vetterly B uit in de B klasse. Met 86 punten behaalde hij hier de eerste prijs. Een compliment aan onze schutters voor deze bijzonder fraaie resultaten. Voor alle soorten vroege koolplanten in perspot, diverse soor ten slapanten, tevens prei- en tuinboonplan- ten, bloeiende violen, primula's en tweejarige planten, potgrond en turf, kunt U terecht bij Plantenkwekerij Krekelkamp 3 Wanssum Telefoon 04784-1629 Dc verrassing van zaterdag 19 maart was wel, dat Base-line tegen VOP gelijk speelde. Wil van dc Hark en Hay Keursten verloren van Hanny en Jan Arts, terwijl ook de heren van Base-line niet opgewassen waren tegen het mannenteam van VOP. De uitslag was 4-4. Omdat Geysteren won van Top-gun met 6-2 zijn zij nog zeer geinteresseerd in de ontmoeting One-In-Spurrie meppers a.s. zaterdag 26 maart. Alleen bij winst van de Spurrie meppers blijft Geysteren buiten de finale. Nog volop spanning dus. De andere uitslagen waren: Fly-up-Maassteyn 2-6 Team Derks-team Tax 0-8 Het programma voor zaterdag 26 maart luidt: TC Merselo-Maassteyn 17.00 One-In-Spurriemeppers 17.45 Air-tech-Deuce Merselo 20.00 Renders-Base-line 20.45 Zondag 27 maart zullen de finale partijen worden gespeeld. Als nie mand zich verslaapt, als gevolg van het verzetten van de klok, start de kruisfinale om 11.00 uur! Om 12.30 uur komen Fly-up en Matocama op de baan om uit te maken wie als laatste het circuit beëindigt. Om 13.15 spelen de teams tegen elkaar die op de 7e plaats in hun poule zijn geëindigd. En zo klimt het iedere drie kwartier op. Om 17.00 is de verliezersfinale gevolgd door finale met als slot om 19.00 de prijsuitreiking. Henk v.d. Kork«troffe, Odiliapeel. Zondag is weer het fietscross seizoen begonnen. Dat we deze winter al goed getraind hebben, konden we wel zien. De baan was erg zwaar door al de regen die er weer gevallen was. Er waren 16 crossers naar Odiliapeel gekomen en we namen 10 bekers mee naar Venray. De uitslag: Powder Puffs: Caroline de Bruijn 1; Hanneke v.d. Bungelaar 2; Sabine Schoenmakers 3; Mandy v.d. Bunge laar 5 en Stien reed alleen de manche. Junioren: Andy Arts 1; Sebastiaan Bosma 5; Ad Coenen manches. Danny Donders 1; Steven v. Kempen 2 en Peter Stiphout 3. Experts: Mark de Bruijn 1; Frank v. Melis 2; Rick v. Melis 5. Cruisers: Peter Stiphout 2 en dagrecr. Thijs v. Haandel 8. a.s. Zondag is in Valkenswaard de eerste Grand Nationale. Training is iedere dinsdags en donderdagavond van 18.30 tot 19.30. Onder leiding van Giel v.d. Rijt kan de jeugd zich uitleven in deze mooie sport. Indien men denkt dat fietscross een dure sport moet zijn, vergist men zich. Maar zoals bij vele sporten kan men het zo duur maken als men dat verkiest. Fietsen en uitrusting be hoeven in zijn geheel niet duur te zijn. Voor 25,- is men reeds trainingslid van de fietscross-vereniging Na maanden van hard sleutelen aan de nieuw gebouwde bolides wordt het race seizoen op het Venrayse circuit de "Spurkt" met een clubwedstrijd geopend. Het clubkampioenschap dat zowel voor de wit- als voor de kleurdakkers klasse een kampioen moet opleveren zal over twee wedstrijddagen worden verreden. De rijders hebben gelegenheid om zater dag van 14.00-16.00 uur, en zondag van 10.00 tot 11.45 uur te trainen. De wedstrijd zal zondag 27 maart om 12.00 beginnen. Het circuit "De Spurkt" ligt aan de Smakterweg 80 te Venray, achter de Rank Xerox. Kom eens een kijkje nemen, de toegang is gratis. Sportverslagen dienen dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Jan Peeters en Eduard de Bruin verkeren momenteel in uitstekende vorm en wisten bieden hun klasse in de wedstrijd van Lierop op hun naam te schrijven telkens met een dubbelle manche overwinning in resp. 500 promotie en 250 senioren klasse. Jan Peeters die er nadertast telkens goed bijzat won de le manche op zijn sloffen maar de 2e manche pas in de laatste ronde de leiding kon nemen en daardoor 2e Peter Geelen voorbleef die 2 keer 2e werd. Eduard de Bruin was heer en meester in de 2e kampioenscross bij de 250 cc senioren waar hij beide manches met verbluf fend gemak won. Math Verrijt deed het nu ook weer uitstekend door 9e en lie te worden in de manches. Toon Claessens had erg veel pech deze dag. In de le manche, waar hij tot 3 keren toe van achteruit moest komen voor enkele botsingen, wist hij toch nog 10e te worden. In de 2e manche, na weer een slechte start, wist Toon zich bijna zeker van een 6e plaats toen in de laatste ronde zijn benzine opraakte^ rrogramma 26 maart Lottum Jeugdcross. 27 maart Lottum 125 cc Jun B; 125 cc Sen K1250 cc Jun B; 500 cc Jun B; 500 cc sen. 27 maart Asten Heusden Jeugd cross. 27 maart Boekei 250 cc promotie; 250 cc promotie zijspan senioren K2.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11