Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum SSS Overloon naar district Zuid II JUMPERS '76 Venrays kampioenschap badminton Atletiek vereniging Venray-Regio FILMNIEUWS PEEL EN MAAS Schouwburg- nieuws KINDER BESCHERMING Chinchilla successen Muziek aan de Maas Buut- kampioenschap Scheiding en hergebruik van afval kan en moet! INGEZONDEN PEEL EN MAAS Donderdag 17 maart - Pagina 5 Na driemaal een verzoek hiertoe te hebben ingediend, heeft voetbal vereniging SSS'18 uit Overloon onlangs bericht ontvangen van de KNVB, dat, m.i.v. het seizoen '89-'90 èlle elftallen ingedeeld zullen worden in district Zuid 2, afdeling Limburg. Hiermee is dan ook lang gekoesterde wens van SSS'18 in vervulling gegaan en behoren de enorme reisafstanden eindelijk tot het verleden. In de jaren zestig werd al eens eerder een schuchtere en vergeefse poging ondernomen om over te stappen naar Limburg. Daarna zou het tot 1983 duren voordat er binnen het SSS'18 bestuur toch weer eens serieus gedacht werd over een "gewenste" herindeling. Toen kon dit voorstel vooralsnog geen genade vinden in de ogen van de afdeling Noord Brabant. Namens het SSS'18 bestuur diende, jeugdvoorzitter Paul Verhoeven en SSS'18 penningmeester René Coppus, in 1985 toch weer een nieuw verzoek in. Maar ook ditmaal kon, ondanks een gedetailleerde kostenanalyse, om organisatorische consequenties" geen medewerking worden verleend. In antwoord hierop werd niettemin om een mondeling onderhoud ge vraagd met het dagelijks bestuur van de KNVB, afdeling Noord Brabant. Uit een gesprek, dat op 14 januari j.l. plaats vond, is het de KNVB uiteindelijk ook duidelijk geworden, dat SSS'18, gezien de geografische ligging van Overloon, ook ingedeeld dient te worden bij district Zuid 2 afdeling Limburg. Vr 18-03 uit Octopus-Heren 1 (Brabantb.) 21.15 Vught/Sporthal Ouwerkerk Scheidsrechter: zelf voor zorgen. Za 10-03 thuis Dames 2-BBC 2 20.00 Tafel: H. Basten/E. Duyf Scheidsrechter: H. Jansen Jong Junioren 1-BBC 1 20.00 Tafel: H. Leenders/E. Kanters Meisjes kadetten-Que Vadis 1 20.00 Tafel: R. Leinders/R. Kivits Scheidsrechter: E. Creemers Dames 1-Aeterni tas 1 21.00 Tafel: T.v. Gils/A. Gerrits/F. Ver heul Zaalwacht: Henk Jansen. Sleutels en sheets ophalen en terugbezorgen bij 1 het wedstrijdsecretariaat: Pavanestr. 70. Za 19-03 uit Attacus-Jong Aspiranten 16.00 Veghel/De Beemd Scheidsrechter: N. Gonegai Deurne P2-Heren 2 19.00 Deurne/Fr. Hoebenshal Scheidsrechter: J. Oosterbeek Toegewezen wedstrijden za 19-03 OBC l-Hoppers'71 16.00 Oss/De Ruivert Scheidsrechter: E. Sprokkereef Attacus 1-SVH 1 17.30 Veghel/De Beemd Scheidsrechter: M. Flinsenberg Za 20-03 thuis Dames 2-Vlijmscherp 14.00 Sporthal St. Servatius Scheidsrechter: B. Peeters Tafel: zelf verzorgen Vrij: Jong Junioren 2 en jong kadetten, Mini's. Uitslagen 12 en 13 maart Heren 2-Nashua 3 Hoppers'71-Dames 1 Akros 1-Jongjun. 1 Jongjun. 2-Fortuna OBC 2-Jong kad Meisjes kad-Jink 1 Mini's-Akros 1 63-63 64-33 geen sheet ontv. 50-38 geen sheet ontv. 42-14 38-12 Het afgelopen weekend zijn in sporthal "De Wetteling" door Bad mintonclub Venray voor de zevende keer in succesie Venrayse kampioen schappen georganiseerd. In 21 uur badminton werden in een gezellige sfeer en op een sportieve wijze 449 vaak spannende duels uitgevochten. Zowel in de klassen van de jeugd als in die van de wedstrijdspelers deden zich geen echte verrassingen voor. Anders was dat bij de recreanten. Opmerke lijk was het behalen van 3 finale plaatsen door Danielle Seps, Zonder meer verrassend was dat de gelegen heidscombinatie Danielle Sips Ruud Jans de titel in het gemengd dubbel wist te veroveren ten koste van het gerenommeerde duo Nel en Oswald Boshoven. Om 20.15 uur zondagavond vond de afsluiting plaats met de uitreiking van de prijzen aan de kampioenen en onder dankzegging aan allen die het organiseren van dit sportevenement mogelijk hebben gemaakt. In het bijzonder werd dank betuigd aan de ABN Bank Venray, die is opgetreden als hoofdsponsor van deze Venrayse kampioenschappen. 20 maart lentecross Venray Op zondag organiseert Atletiek vereniging Venray Regio als afsluiting van het veldloopseizoen de jaarlijkse Lentecross. Op het zelfde parcours als waar de bekende Vlakwatercross gehouden wordt, kunnen zowel trimmers als wedstrijd atleten deelnemen over diverse af standen. Voor de atleten van de AV Venray Regio is deze cross tevens de laatste uit een serie van vier wedstrijden die meetellen voor het clubkampioenschap cross in het seizoen 1987-1988. In een aantal categorieön is de beslissing nog niet gevallen, zodat spannende wed strijden in het verschiet liggen. Naast de wedstrijdatleten kunnen ook de trimmers deelnemen. De afgelopen jaren, en met name bij de Vlakwatercross, mocht men zich verheugen over een stijgend aantal trimmers, die IN ALLE CATEGO RIEËN toegelaten worden. Korte cross Speciaal wordt de aandacht ge vraagd voor de korte cross. Dit is een wedstrijd over 2200 meter voor deelnemers en deelneemsters vanaf 18 jaar. De wedstrijd is vooral bedoeld voor degenen die niet zo gewend zijn om langere afstanden te lopen. Het programma is als volgt: 10.00 meisjes 9 en 10 jaar 1100 m; 10.10 jongens 11 jaar 1100 m; 10.20 meisjes 11 en 12 jaar 1100 m; 10.30 jongens 11 en 12 jaar; 11.40 meisjes 13 en 14 jaar 1100 m; 10.50 jongens 14 en 15 jaar 2200 m; 11.05 meisjes 15 en 16 jaar 2200 m; jongens 16 en 17 jaar 3300 m; 11.40 meisjes 17 en 18 jaar plus de dames vanaf 19 jaar 3300 m; 12.00 jongens 18 en 19 jaar 4400 m; 12.20 KORTE CROSS voor eenieder vanaf 18 jaar; 12.30 Heren en Veteranen hebben een keuze uit 7600 en 9500 meter. Het inschrijfgeld bedraagt 3,- voor de heren/veteranen en dames. Voor de junioren 1,50. Inschrijven tot een half uur voor de aanvang van de betreffende loop kan geschieden in jeugdgebouw De Holle Boom, hoek Westsingel/Kempweg. Hier bevinden zich ook de start en de finish. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Mevr. Mieke Akim, tel. 04780-85514. De bezoekers van deze wedstrijden hebben vrij entree. Deze week hebben enkele leden van de Werkgroep Kruizen en Kapellen van Veldeke Venray een nieuv rpus en tekstbord bevestigd het kruishout aan de Provinciale weg Venray-Wanssum, ter hoogte van de Bolerostraat in Brukske. Het hout was al eerder vernieuwd, het kruis is eigendom van de familie Swinkels, die daar met hun oude boerderij tussen weg en nieuwbouw DE BELANGRIJKSTE FILMS VAN HET JAAR GELIJKTIJDIG IN VENRAY Mede doordat Venray thans over vier bioscopen beschikt heeft men een programma kunnen samenstellen zoals nog nooit tevoren in Venray te zien was. De recordbreker in Amerika en de rest van de wereld FATAL ATTRACTION start deze week. De film wordt nu reeds tot de grootste suksessen aller tijden gerekend. Het betreft een thriller van formaat. Een man maakt tijdens de afwezig heid van zijn vrouw een slippertje. Dat komt hem duur te staan, want hij wordt gechanteerd op een manier, waardoor hij en zijn gezin ten onder dreigen te gaan. Het verhaal spreekt dermate aan, is zo goed verfilmd, dat men van een film van uitzonderlijk gehalte mag spreken. I Men verwacht ook in Venray een record aantal mensen. (Luxor). Eveneens deze week de film die enorm tot de verbeelding spreekt. THE LAST EMPEROR. DE LAATSTE KEIZER VAN CHINA. Nu reeds overladen met oscar nominaties o.a. beste film van het jaar, beste regie, reeds bekroond met 4 gouden globes. In Frankrijk vorige week bekroond als beste buitenlandse film en gesierd met een Sesar. Zo zouden we door kunnen gaan. Het betreft hier Bertolucci's grootste filmepos dat zijn "novo- cento" ver achter zich laat. In grandeur, schouwspel en schoonheid vergelijkbaar met de klassieker "Gone with the wind" en Dokter Zhivago". Deze film is voor iedere filmliefhebber een must (Studio 1). Voor de vijfde week gepolongeerd wordt de film van Dick Maas AMSTERDAMNED. De maker van "Flodder" en "De Lift" voegt hier een nieuw 'topsukses toe aan zijn oeuvre (Studio 2). Inmiddels 10 weken volle zalen voor DIRTY DANCING. Dat gaat maar door en door en door. Mede doordat velen de film vier, vijf of zelfs nog meer maal gaan zien. De tophit "I've had the time of my life" staat al vele weken op nummer 1 op de nationale hitparade. Dit te kunnen zien als film blijkt een belevenis te zijn waar de jeugd nooit genoeg van krijgt (Select). Kwaliteit in overvloed. Normaal kan er niet gereserveerd worden, maar omdat men veel uitverkochte voor stellingen verwacht en de mensen vaak van ver komen, kan men bij uitzondering deze week reserveren, mits men de kaarten tijdig ophaalt. uw weekblad liggen ingesloten. De Beukenhaag vormt een prieeltje waarin het kruis staat. Vroeger hing er een houten beeld, dat was verrot en werd opgestookt onbewust als men was van de waarde er van. Het beeld werd vervangen door een stenen corpus dat na enkele voorafgaande restauraties nu defini tief vervangen werd door een betonnen afgietsel. Het wordt een drukke week in de Venrayse schouwburg. Dat begint al vandaag, donderdag 17 maart, als het Nederlands Volkstoneel, met o.a. Carry Tefsen, "Heimwee" op de planken brengt. Een echt volkstoneel, met een lach en een traan; het verhaal van een emigranten-echtpaar in Nieuw Zeeland, dat na 17 jaar nog steeds heimwee heeft naar Nederland. Zondag is er een zondagochtend recital van het Maastrichtse Salon Orkest Muziek uit "de goede ouwe tijd", met echte oude salonmuziek en bekende operette-melodieën, schla gers "van toen" en evergreens als Bummelpertrus,Plaisir d'amour en de Serenade van Toselli. Zondagavond krijgt het amateur toneel weer een kans. De toneelgroep "Ventiel" presenteert dan het tragi komische toneelstuk "het eindpunt". Voor de liefhebbers van amateurto neel wordt dat zeker een geslaagde avond. Maandag brengt Youp van 't Hek voor een uitverkochte zaal zijn one-man-show "Hond op het ijs". Tot en met 1989 maakt hij met deze show een tournee door nederland en Vlaanderen. Uitverkocht dus; maar kaarten die terugkomen worden doorverkocht... Vandaag over een week, donderdag 24 maart komt het Zuid Nederlandse Operettegezelschap Orpheus naar Venray met de operette van Carl Zeiler "Der Vogelhandler". Een van de allerpopulairste operettes, met bekende melodieën als bijvoorbeeld "Schenkt man sich Rosen in Tirol". Een dergelijke voorstelling is altijd een feest. TONEELGROEP "VENTIEL" TRREDT OP IN DE SCHOUWBURG Toneelgroep "Ventiel" presenteert op 20 maart in de schouwburg te Venray het toneelstuk "Het eind punt" aanvang 20.15 uur. Het stuk speelt zich af bij de familie Kuipers. De hr. Kuipers is net met pensioen en zijn vrouw en hijzelf willen echt genieten van de verkregen vrijheid. Maar schoondochter Truus heeft andere plannen. Zij vindt dat het tijd wordt dat haar schoonouders naar een bejaardentehuis gaan. "De ouderen moeten plaats maken voor de jongeren". Want één van haar dochters heeft het plan en boetiek te beginnen en daar leent het huisje van opa en oma Kuipers zich uitstekend voor. Maar dan moeten ze er wel eerst uit. Familie de Bree, de buren, zijn ook zeer nauw bij al deze plannen betrokken. Of de schoondochter haar zin krijgt, dat is nog zeer de vraag. In de week van 21 t.m. 27 maart 1988 organiseert het Nationaal Fonds Kinderbescherming voor de 28e keer de Nationale Collecte Kinderbe scherming. Deze collecte doet een beroep op iedereen die kinderen een warm hart toedraagt. Het gaat hierbij om kinderen die opgroeien in één van de ongeveer 150 tehuizen van de Nederlandse kinderbescherming of begeleid worden door een voogdij- of gezinsvoordijinstelling. Dat zijn erm meer dan 30.000. Kinderen en jeugdigen die recht hebben op meer dan alleen deskundige opvang en begeleiding. Het gaat hierbij vaak om eenvou dige dingen, zoals b.v. een kadootje bij een feestelijke gebeurtenis, mu ziekles, een zwemabbonnement of geld voor de vervanging van een fiets die gestolen is, reisgeld voor een kind, die regelmatig een zieke ouder gaat bezoekenen zo kunnen we nog een hele tijd doorgaan. Het Nationaal Fonds Kinderbe scherming zorgt ervoor dat uw bijdrage op de juiste plaats terecht komt: daar waar het het hardst nodig is. Zonder onderscheid naar persoon of gezindte. Van de opbrengst komt 60% ten goede aan plaatselijke of regionale organisaties voor kinderbescherming. De overige 40% wordt verdeeld onder alle landelijke organisaties voor kinderbescherming in Nederland op basis van het aantal kinderen per organisatie. GIRO: 40 40 40 t.n.v. Nationaal Fonds Kinderbescherming DE VENTER. Opnieuw heeft dhr. Vervuurt uit Leunen grote successen geboekt met zijn chincilla's. Ditmaal tijdens een "Bundesshow" in Duitsland. Niet alleen verwierf hij weer de kampi oenstitel maar bovendien vele ere prijzen. Zijn prestatie viel zo goed in de smaak, dat de landbouwminister van de deelstaat Hessen hem met een medaille extra onderscheidde. Onder deze titel organiseert de Streekschouwburg Cuyk a.s. zondag, van 12.00-18.00 uur, een festival in een 4-tal lokaties, Muzikaal talent uit het land van Cuyk en de kop van Noord-Limburg presenteert er zich, Onder meer het jongerkoor "Young Sound" uit Overloon en het barok- esemble "I Vero Modo" uit Venray. Traditiegetrouw vindt half vasten het buurkampioenschap van het land van Cuyk plaats. Afgelopen zaterdag streden te Velp (n Br.) dan ook acht buutnedreedners om dit felbegeerde buutkampioen- schap. Hierbij behaalde de Yssel- steyner Frans van de Pas de tweede plaats. In zijn creatie van Sjakie Sjachel Klus BV schaarde Frans 367 punten bijeen, slechts 2 punten minder dan de uiteindelijke winnaar Ed Peters uit Well. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden o.m. de volgende besluiten genomen. - Van Regionaal Edukatief Centrum voor Noordelijk Limburg kreeg de gevraagde subsidie van 2878,-. Jammer, dat de gemeenten Gennep en Broekhuizen in dat regionaal centrum niet mee deden, omdat men niet overtuigd was van de noodzaak. - De scholen van Blitterswijck, Geysteren en Tienray krijgen een hogere bijdrage van de minister. Die verhogingen werden nu aan de scholen verstrekt en daarmee hadden de raadsleden geen moeite. - Het schoolbestuur van Geysteren kreeg voor de sloop van de voormalige kleuterschool 6000,- en 950,- voor vervanging van de vloerbedekking. Verder 14372,- voor aanschaf van klim- en klautermateriaal en ƒ9120,- van de inrichting van de multifunktionele ruimte. Bovendien 4415,- voor vervanging en eerste aanschaf van meubilair en 48775,- voor renovering van het speelterrein van de school. De eigen werkzaam heid van ouders en schoolbestuur bij die renovatie bespaart vele duizenden guldens. - Voor het buitengewoon herstel van de kerk in Meerlo stelde de raad 10% van de werkelijke kosten met een maximum van 26300,- ter beschik king. Het provinciebestuur gaat een zelfde bedrag betalen. - Volgens de prioriteitenlijst "jeugd en jongerenwerk" krijgt DJIBA 300,- voor de aanschap van stereo installatie; Jong Nederland 1050,- voor een nieuwe gasketel en de aansluitingskosten en 750,- voor aanschaf van spel- en recreatie- materiaal. De JBM krijgt 450,- voor de aanschaf van een voetbalspel; de Scoutinggroep 2400,- voor de Onder bovenstaand motto vindt er op zaterdag 19 maart 1988 een regionale kringloopdag plaats. Op deze dag kan er in bijna alle Noord-Limburgse gemeenten op een centraal gelegen plek klein chemisch afval worden ingeleverd. (U weet wel wat daar zoal onder valt: restjes verf, vuile kwasten, oude medicijnen, lege batterijen, een zogenaamd leeg olieblik, een bijna lege spuitbus, oude cosmetica, pillen voor de hond, restjes lijm, fotochemicaliën, bijtende stof fen, vervuilde oplosmiddelen zoals terpetine, afbijtspul, restanten be strijdingsmiddelen tegen allerlei onge dierte in huis of tuin. Bij de inleverplaats treft U een informatie stand inzake huishoudelijk afval; wat gebeurt er op dit moment mee, en wat zijn de mogelijkheden voor herge bruik en recycling. Zoals wellicht iedereen bekend is neemt de afvalstroom nog ieder jaar toe, terwijl de traditionele "oplos sing", het storten, steeds problemati scher wordt. Dit laatste vooral omdat de hoeveelheid afval toeneemt en alsmaar vuiler wordt o.a. door het KCA klein chemisch afval) en de milieu-eisen steeds strenger worden. Een vuilverbrandingsinstallatie lijkt op het eerste gezicht de ideale oplossing; echter, je verplaatst het milieuprobleem naar de schoorsteen, dus de verbrandingsgassen. Boven dien verbrand je een grote hoeveelheid grondstoffen. Een beter oplossing is scheiden aan de bron van huishoudelijk afval. Dat wil zeggen: het vooraf, dus in het huishouden, scheiden van het afval. Dus, het glas, papier, textiel, klein chemisch afval, maar ook het groente, fruit, tuin-afval apart aanbieden aan de ophaaldienst. Het lijkt niet gemakkelijk, maar praktijksituaties bewijzen dat het mogelijk is. Maak dus van de gelegenheid gebruik om informatie over herge bruik te krijgen in de plaatselijke stand, en lever uw KCA in. U kunt bij de stand terecht van 's morgens 11.00 uur tot 's middags 16.00 uur. Venray: Hoek Grotestraat/Grote Markt. FIETSENJATTER AANGEHOUDEN Een 23-jarige Venrayer werd van zijn bed gelicht, omdat hij in St. Anthonis een fiets had gejat. Ontkennen baatte neit, want de fiets werd bij hem aangetroffen. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd hij zonder fiets huiswaarts gezonden. BOTSING TUSSEN DRIE AUTO'S Vrijdagmiddag had op de Noord singel een aanrijding plaats waarbij 3 auto's betrokken waren. Twee per sonenauto's, uit Beringen en Venray, stonden op de Noordsingel bij de kruising met de nieuwe Maasheseweg voor het rode verkeerslicht te wachten. Een derde auto, welke kwam aangereden, geraakte in een slip en voordat de bestuurder zijn auto tot stilstand had kunnen brengen, botste deze tegen de tweede auto op, welke vervolgens doorschoot en tegen de eerste auto botste. Schade dus aan drie auto's. De politie ontdekte dat de Venrayse bestuurder van de slippende auto zijn auto niet had verzekerd. Daarvoor werd hem extra proces verbaal aangezegd. aanschaf van kampmateriaal. - Volgens de prioriteitenlijst voor de Sport, krijgen de voetbalverenigingen van Blitterswijck, Geysteren, Meerlo en Tienray, de Ruiter- en ponyclub, de tennisclub, de gymnastiek, judo, hengelsport, motorsport en tafeltennis vereniging voor de aanschaf en/of vervanging, totaal 50531,- toebe deeld over 1988. De investeringen waren op 168433,- begroot. - De gemeente Meerlo-Wanssum zal alle mogelijke moeite doen om in het ruilverkavelingsgebied een terrein te kunnen creeren voor de motorsport. Of, zoals de heer Beterams het aankaarte, mogelijk bij de stortplaats Zuringpeel, als deze vol is zo'n terrein kan worden aangelegd, werd betwij feld door wethouder Rutten, immers de melkkoeitjes van Horst en Sevenum hij bedoelde de recreatie parken zouden wel met bezwaren komen vanwege de geluidsoverlast. De raad moet wel bedenken, dat, ook al krijgt men van het Gewest 250000,- voor de aanleg van een crossterrein, die aanleg de gemeente zeker nog 750000,- zal gaan kosten. Of dat exploitabel is dat betwijfelde de wethouder. - Wat er in de toekomst met de vuilverwerking gaat gebeuren, na de afsluiting van de Zuringpeel, is nog onderwerp van studie. - Nu men bezig is met de aansluiting van aardgas in de buitengebieden, zitten vele eigenaren daar met olietanks in de grond. Die willen zij graag opruimen, maar de kosten zijn erg hoog. Of de gemeente de helpende hand kan toesteken betwijfelde de voorzitter. Mogelijk dat bij collectief opruimen een goedkopere prijs uit de bus komt. Die eigenaren worden verzocht kontakt op te nemen met de gemeente. INBRAAK TUDENS VERBLUF IN HET ZIEKENHUIS Een bewoner van de Chopinstraat verbleef in het ziekenhuis. Tijdens zijn afwezigheid werd in zijn woning ingebroken. Vermoedelijk was toe gang verkregen door gebruikmaking van een valse sleutel. Ontvreemd werd zijn complete stereotoren en een staartklok. Dat alles ter waarde van enkele duizenden guldens. INBRAKEN IN WONINGEN - Met een ijzerdraadje was toegang verkregen tot een woning aan de Luciastraat. Ontvreemd werden een aantal sleutels, o.a. van de garage en de auto, een bankpasje en een portemonnaie met 130,- inhoud. - In de Bevrijdingsweg was met gebruikmaking van een valse sleutel toegang tot een woning verkregen. Daar werden ontvreemd een schoudertas met daarin Eurocheque's, bankpasje en enig geld. VERNIELINGEN AAN AUTO'S - Van een aan de Kastanjestraat geparkeerde bestelauto was met grof geweld de buitenspiegel vernield. Schade 250,-. - Met trottoirtegels waren ruiten ingegooid van een aan de Burggraaf geparkeerde personenauto. In dit geval hoopt de politie dat degenen zich zullen melden die getuigen waren van dit ergerlijk soort vandalisme. - Bij een aan het Lovinckplein geparkeerde personenauto bleef het niet bij vernielingen alleen. Ook was met geweld toegang verkregen tot die auto. Ontvreemd werd de "Pionier" radioinstallatie ter waarde van 449,-. ROOKONTWIKKELING Een patrouille van de politie ondekte maandagmorgen rookont wikkeling uit een leegstaand pand, voorheen "Den Alden Hoed" aan de Langstraat. Op twee plaatsen bleek brand te zijn gesticht in een hoop afval. Door deze tijdige ontdekking kon uitbreiding worden voorkomen. Het is bekend dat het leegstaande pand, waarvan een deur steeds open was, een ontmoetingsplaats is van junks. In het pand was 't "een grote troep" Personeel van gemeente werken heeft de grootste rotzooi opgeruimd en het pand weer dichtgemaakt. OLIESPOREN Het is de laatste tijd al herhaaldelijk voorgekomen, dat de brandweer in aktie moest komen voor verwijdering van oliesporen op Venrayse wegen. Zo ook weer afgelopen weekend. Op de rondweg Brukske en op de Midden Peelweg tussen Vredepeel en yssel- steyn ontstonden door oliesporen verkeersgevaarlijke situatie's. Geluk kig werd in beide gevallen de overlast direct gemeld, zodat er maatregelen konden genomen. De veroorzakers konen echter niet worden achterhaald. Kinderen mogen op het paspoort van één van de ouders worden bijgeschreven. Dit is naar mijn mening onjuist en vraagt om problemen. Beide ouders zijn verant woordelijk voor hun kinderen. Maar dit recht/plicht wordt hun ontnomen, doordat één van de ouders niet met zijn of haar kinderen alleen de grens over kan gaan vanwege het één-ouder paspoort. Dit paspoort is duidelijk discriminerend voor één van de ouders. Hopende wordt dit probleem toch nog rechtgezet, zodat aan de wensen van vele ouders alsnog kan worden voldaan, door de kinderen in beide passen te vermelden. M.V.L. De eind vorig jaar in dit blad geplaatste oproep van enkele oudere muzikanten tot oudere blazers, strijkers, tokkelaars en slagwerkers om met elkaar een senioren-orkest op te richten, heeft succes gehad. Na de eerste formele bijeenkomst op 5 januari j.l., zijn ze met zeven man sterk aan de slag gegaan .Intussen heeft nummer acht zich bij het gezelschap aangesloten. Afgesproken werd, dat allen braaf zouden luisteren naar de "leader of the band" Jan Verstegen. Sindsdien gaat hij op zijn eigen manier, zeer instructief en zonder mededogen met zijn "pupil len" om. Keurig, volgens het boekje wordt het muziekvak bedreven en omdat "oude rotten in het vak" elkaar hebben gevonden, hebben zij met het muziekbeeld nauwelijks of helemaal geen moeite. Iedere dins dagmiddag van twee tot vier uur vinden de senioren elkaar in De Perdstal en na VA maand zijn ze zover, dat ze een repertoire van zo'n 16 nummers feilloos ten gehore kunnen brengen. Tijdens Culturooy zal het seniorenorkest voor het eerst publiekelijk optreden en even later zijn de senioren te beluisteren op de jaarlijkse feestmid dag van de Bond van Ouderen in In den Engel op dinsdag 3 mei a.s. De oudere muzikanten, in de leeftijd lussen 52 en 72 jaar, zijn afkomstig uit Venray, Oostrum en Ysselsteyn en spelen stukken uit "de oude doos", waarbij zij beslist niet afkerig zijn van een vlotte Dixyland of iets van dien aard. Men hoopt straks te komen tot een repertoire voor elk wat wils. De bezetting is momenteel: bas, slagwerk, 2 clarinetten, tuba, trombone tevens tuba-sax en accordeon. Zij zullen er niet om vragen, maar toch willen de senioren graag uitbreiding met b.v. een of meer trompettisten.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5