GROEN Praat met de Rabobank voordat u een hypotheek afsluit Rabobank Q Commissie voor landschapsonderzoek gemeente venray Rente vanaf 5,45% NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Collektekalender maart 1988 HET LICHT OP twee kavels landbouwgrond Onderhoudsplicht Meidoorn^ Regeling verhuizing ouderen bij verhuizing 1986 Tijdelijke verkeers maatregelen Kringloopdag 1988 Ook in Venray! Dwangarbeiders uit Limburg vergaderen in Horn T PEEL EN MAAS I Donderdag 17 maart - Pagina RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15,30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21,00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9,45 (gezinszwemmen) 1V.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Het Venrayse landschap heeft veel aandacht nodig. De Stichting In standhouding Kleine Landschaps- elemeneten afgekort IKL en de gemeente zijn daarom een nauwe samenwerking aangegaan om dat Venray landschap eens nauwlettend te bestuderen en te bezien waar extra aandacht en/of onderhoud nodig is. Om die belangrijke taak zo goed mogelijk te kunnen vervullen is ook de inbreng van andere betrokkenen van heel groot belang. Om die inbreng goed te zijn recht te laten komen is er een Technische Commissie geïnstal leerd, die het Venrayse projekt gaat begeleiden. Daarin hebben naast de gemeente en het IKL zitting het dorpsradenoverleg, de LLTB, het Instituur voor Natuurreducatie en de Kon. Nederlandse Jagersvereniging. Het IKL een door het Ministerie van Landbouw gesubsidieerde instel ling heeft de afgelopen een nauwgezette inventarisatie gemaakt van het Venrayse landschap, voor Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: - het aanbouwen van een tochtsluis aan St. Jozeflaan 52 te Smakt, t.n.v. P. Bonants; - het vervangen van een houten door een stenen garage aan de Spiekert 6 te Heide, t.n.v. M.E.J. Kusters; - het uitbreiden van het podium en kleedruimte aan de St. Catharinastr. 18 te Leunen, t.n.v. A.L.J. van Dijck; - het bouwen van een garage opslagruimte aan Deskesven 3 te Merselo, t.n.v. W.A.C. v.d. Vlas akker; - het verbouwern van een woning aan de Puttenwerg 1 te Ysselsteyn, t.n.v. L.J.A. Claessens; - het aanbouwen van een berging aan de Honingklaver "10 te Venray, t.n.v. F.P.H. Voermans; - het bouwen van 18 premiekoop woningen aan de Marjolein te Venray, fin.v. Verhoeven Venray b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; - het uitbreiden van een woning aan de Serenadestraat 17 te Venray, t.n.v. L.J.M. Smits; - het bouwen van een duivenhok aan het Kennedyplein 2 te Venray, t.n.v. C.W.P. Cuppen; - het bouwen van een opslagput aan de Kempkensberg 1 te Ysselsteyn, t.n.v. J. Dobbe; - het bouwen van een paarden- nachtverblijf aan Janslust te Venray, Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 maart 1988 voor de onder staande bouwplannen bouwvergun ningen verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovenge noemde datum. - het verbouwen van een woning aan de Veldstraat 39 te Merselo, t.n.v. P.W.J. Zwitserlood; - het uitbreiden van een buikstation aan de Veulenseweg 20 te Veulen, t.n.v. Nijssen b.v.; - het oprichten van een pelsdier- fokkerij aan de Moosdijk 3 te Ysselsteyn, t.n.v. D. Hooglugt; - het herplaatsen van een demon tabele ponystal aan de Boshuizerveld te Oostrum, t.n.v. C.J.J. Wilmsen, Van Broekhuizenstraat 55 te Oostrum; - het verbouwen van een woning/ boerderij aan de St. Antoniusveldweg tA Vpnrav t n v fa Coenen: het oprichten van een cham- pignonbedrijf aan de Steegse Peelweg te Ysselsteyn, t-.n.v. S.J.M. Nijssen, Puttenweg 56 te Ysselsteyn; - het plaatsen van een afrastering langs het sportveld aan de Raadhuis straat te Venray, t.n.v. Scholenge meenschap Jerusalem, Heuvelstraat 4 te Venray; - het aanbrengen van luifels aan de Grotestraat 56 te Venray, t.n.v. G.J.H. Geven; - het bouwen van een bedrijfsloods aan de Westsingel 42 te Venray, t.n.v. M.J.M. Teunissen; - het uitbreiden van een machine- berging aan de Energieweg 6 te Venray, t.n.v. P.H.M. van de Ven; - het verbouwen van een woning aan de Akkerweg 10 te Venray, t.n.v. J.J.M. van Eckevort, Langstraat 4 te Venray; - het inbouwen van een winkel ruimte aan De Bleek 50 te Venray, t.n.v. Vereijken Stoffen b.v., Deur- neseweg 82 te Helmond; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Rumbastraat 12 te Venray, t.n.v. J.A.H.F. Kengen; - het bouwen van een carport aan de Raadhuisstraat 17 te Venray, t.n.v. J. van der Meiracker. t.n.v. Th. H. Nellen, Sanshofstraat 26 te Venray; - het bouwen van een garage aan De Selier 18 te Venray, t.n.v. P.J. Barents; - het bouwen van een garage- hobbyruimte aan de Kerkweg 31 te Ysselsteyn, t.n.v. W. Classens; - het bouwen van een paardstal aan Venraysbroek te Venray, t.n.v. W.C.M. Janssen, St. Petrusstraat 4 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 18 maart 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (art. 18A van de Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatste geldende bestem mingsplan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - het bouwen van een tuinberging aan de Meester Driessenstraat 17 te Heide, t.n.v. W.M.G. Gielens; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Horsterweg 51 te Castenray, t.n.v. G.L. Peters. De bouwplannen liggen met ingang van 18 maart 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van (van 09.00-12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 19 maart: Judovereniging (plaatfcé- lijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen); 21 t.m. 27 maart: Nationaal Fonds Kinderbescherming (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collectevergunning verleend. Collec teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. 3f <S> TE KOOP BIJ INSCHRIJVING De commissie (zittend v.I.n.r.) L. Pouwels (LLTB), voorzitter J. Vaessen (gemeente), H. Philipsen (dorpsraadoverleg), L. Arts (Kon. Ned. Jagers vereniging). (staand v.I.n.r.) J. Geurts (IKL) en G. Pouwels (IVN). Op de foto ontbreken de leden Tl. Zegers (gemeente) en P. Hendriks (IKL). zover dit particulier terrein betreft. Terrein van de overheid zelf blijft dus buiten beschouwing omdat daarvoor al bestaande regelingen zijn. Wordt een bepaalde houtsingel of terrein uitgekozen voor extra onderhoud, dan kost dat de betrokken eigenaar niets. Uiteraard zal met de betrokken eigenaar op tijd kontakt worden gezocht en toestemming worden gevraagd via een overeenkomst. Naar het zich laat aanzien zullen al in het voorjaar de eerste concrete akties ondernomen worden. Over de verdere ontwikkelingen van dit projekt zal in deze rubriek worden teruggekomen. 1Kavel in Vlakwater, nabij de Hoopweg, weste lijk van de woning Alaertslaan nr. 14, groot ca. 1.85.00 ha 2. Kavel in Oostrum aan de Spralandweg, groot ca. 1.62.30 ha. De kavels zijn voor agrarische produktiedoeleinden te gebruiken. Voor kavel 1 geldt een bouwverbod. Op kavel 2 is in principe de vestiging van een vol waardig agrarisch bedrijf mogelijk. Verkoop vindt plaats bij inschrijving, en wel voor elke kavel afzonderlijk. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden en situatie-schets zijn verkrijgbaar op het Raadhuis, Raadhuisstraat 1, Venray (kamer 204, tel. 04780- 23414). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel middels genoemde inschrijvingsbiljet ten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk 29 maart 1988 tot 10.00 uur. De meidoorn speelt een belangrijke rol in veel landschappelijke beplan tingen, maar is helaas zeer vatbaar voor bacterievuur. Om bacterievuur te bestrijden zijn van overheidswege zogenaamde "beschermde gebieden" ingesteld. Door in deze gebieden bepaalde maatregelen te treffen, tracht de overheid de ziekte in de hand te houden en toch de meidoorn zijn belangrijke functie te laten behouden. De maatregelen die beheerder dit kunnen ook particulieren zijn moeten treffen, zijn: - niet meer aanplanten van zeer vatbare struiken (bijvoorbeeld de "wilde" meidoorn); - planten die door bacterievuur zijn aangetast, met wortel en tak vernietigen; - de aanwezige "wilde" meidoorns regelmatig snoeien, zodat ze niet meer bloeien. ip< De laatsgenoemde maatregel dqeir :nr voor 15 maart te zijn uitgevoerd eigen kosten. De Plantenziekloi kundige Dienst (PD) controleert of ij goed is gebeurd. Bij overtreding de "onderhoudsplicht" kan proi verbaal worden opgemaakt en in I ïte! geval van blijvende nalatigheid kan snoei zelf van overheidsweg, kosten van de overtreder, worfc^ uitgevoerd. De gemeente Venray v ,vj binnen een beschermd gebied, hetg< betekend dat de voorschriften n.afliri: de bacterievuurbestrijding voor oifsm gehele gemeente gelden. el 101 l.« Uitgebreide informatie staat in brochure Mededeling no. 1 "Onderhoudsplicht meidoorn". D brochure is gratis verkrijgbaar bij PD, Postbus 9102, 6700 Wageningen. Ook telefonische bes ling is mogelijk (08370) 96701. ge ert Zoals men wellicht via diverse media heeft kunnen vernemen is de regeling "Geldelijke steun ouderen bij verhuizing 1986" m.i.v. januari 1988 opgehven. Er is echter een overgangs regeling tot 1 april 1988, van kracht, welke inhoudt dat ouderen die vóór 1 april a.s. verhuizen en aan de in de regeling gestelde voorwaarden vol doen, alsnog in aanmerking komen voor een bijdrage in de verhuiskosten. In het kort nog even de voorwaarden om in aanmerking te komen voor bedoelde bijdrage: 1. De huurder of huurster of zijn/haar echtgeno(o)te(e) moet ten minste 60 jaar oud zijn. 2. De subsidiabele huurprijs van de woning die wordt verlaten, mag niet hoger zijn dan 375,- per maand. 3. Wanneer de woning die de oudere huurder verlaat vijf of meer kamers bevat, moet de nieuwe woning tenminste twee kamer minder bevat ten dan de oude woning; wanneer deze vier kamers of minder bevat, moet de nieuwe woning tenminste één kamer minder bevatten dat de oude woning. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij mevr. M. Verstegen, (uitsluitend voor de middag), tel. 23413. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 9 maart 1988 waarbij ten behoeve van de standplaats van de mobiele kantoren van de ANWB en PTT tot de volgende tijdelijke verkeersmaat regelen is besloten: A. 1. in de periode van 14 maart tot en met 22 augustus 1988 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens met onderbord als genoemd in artikel 121 van dit reglement het parkeren in vier parkeervlakken gelegen aan de Schoolstraat, ten zuiden van het verbindingsweggetje tussen de Schoolstraat, ten zuiden van het verbindingsweggetje tussen de Schoolstraat en de Merseloseweg, Schouwburgplein genaamd, op maandag van 10.00 tot 16.00 uur te verbieden; A.2. het mobiel kantoor van de ANWB ontheffing te verlenen: a. van de onder 1 genoemde maatregel; b. van de voorschriften voor het parkeren binnen de parkeerzone gelegen in het centrum van Venray; B. 2. Op zaterdag 19 maart 1988 wordt door de Kringloopstichting Noord- Limburg voorlichting aan het publiek gegeven over de mogelijkheden van verwerking van huishoudelijk afval. De vraag staat centraal hoe afval op een zo zinvol en milieubewust mogelijke manie kan worden inge zameld, hergebruikt en verwerkt. Speciaal zal aandacht worden besteed aan het zogenaamde klein chemisch tot 1 janauri 1989 door het plaatsen van borden 49 als bedoeld in bijlage 2 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens met onderbord als genoemd in artikel 121 van dit reglement het parkeren in drie parkeervakken, gelegen aan de oostzijde van de Watermolenstraat te Oostrum, van maandag tot en met vrijdag, telkens van 14.00 tot 16.30 uur te verbieden; B.2. het mobiel kantoor van de PTT ontheffing te verlenen van de onder B. 1genoemde maatregelen. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voor noemd, Defesche, burge- drs. A.W.M. de Bever, secretaris. aval, zoals batterijen, verfrestijn ontwikkelaar en fixeer, medicijni[ai lijmen en oplosmiddelen, resf bestrijdingsmiddelen en afgwer olie etc. an_ IIE D Zoals bekend kan het chemisch afval dagelijks tijde kantooruren worden ingeleverd bij gemeentelijke werkplaats aan j 18 Accaciastraat te Venray. li Bij uitzondering zal op kringlot dag op 19 maart door de gemeei klein chemisch afval worden inj nomen bij de stand van de kringloe stichting. Deze startd staat Grotestraat bij de muziekschool v 11.00-16.00 uur. mr. H.J.M. meester. Vragen...? Wendt u t<^ de gemeentelijke voorlichter De Rabobank is niet alleen de grootste hypotheekverstrekker van ons land, maar treedt ook op als bemiddelaar voor andere hypotheekinstellingen, zo als bouwfondsen en levensverzeke ringsmaatschappijen. geld en goede raad De dwangarbeiders uit de tweede wereldoorlog, dat zijn de mensen die in de oorlogsjaren gedwongen werden om in Duitsland te werken, hebben onlangs een vereniging opgericht. Zij willen door meer onderlinge ver bondenheid werken aan de erkenning als slachtoffer van de oorlog, op gelijkwaardige wijze worden tege moetgekomen als andere oorlogs slachtoffers in hun geestelijke en stoffelijke noden en in de geschied schrijving hun terechte plaats krijgen. In deze vergadering zal informatie worden verstrekt over de verschillende aktiviteiten van de vereniging, zoals het documentatiecentrum, het be schrijven van ervaringen en beleve nissen tijdens de arbiedsinzet en de hulpverlening bij het verkrijgen van de rechten in het kader van de wetten voor de verzorging van oorlogs slachtoffers. Het is de bedoeling tot één of enkele gespreksgroepen te komen, waar men ervaringen kan uitwisselen over de arbeidsinzet en wat men daarbij heeft meegemaakt en ondergaan. Voormalige dwangarbeiders en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze openbare vergade ring. De bijeenkomst wordt op dinsdag 22 maart gehouden in café restaurant De Postkoets, Posthuisweg 13 te Horn, en begint om 13.00 uur. De vergaderplaats is met het openbaar vervoer te bereiken via de lijnen 73, 74, 75 en 77 van de V.S.L. vanaf het station te Roermond. Wie meer over deze bijeenkomst wil weten kan zich wenden tot de heren J. Renkens (tel. 04784-1735), J. de Voogd (tel. 08851- 12119), of S. Draak (tel. 080-440962). MET OPZET FIETSENDE DAMfloe AANGEREDEN Maandagmorgen omstreeks fietste een 22 jarige Venrayse d het pad tussen de Mozart- Bachstraat, toen ter hoogte van drfE flats haar plotseling een fiets P' tegemoet kwam, die kennelijk opz* Zf telijk een botsing veroorzaakte. Ite dame kwam ten val; ook hae- schoudertas met daarin de nodi^ goederen viel op de grond. Voordatfejri overeind was gekomen bleek schoudertas al te zijn geopend door j di fietser, die zich met haar portemail. naie uit de voeten maakte. In fel. portemonnaie zat een bedrag va„e 1035,-. g Graag zou de politie in kont komen met getuigen om de jonger te kunnen achterhalen. Die getuig kunnen verzekerd zijn dat verklaringen vertrouwelijk worden behandeld. Het telefc nummer van de politie is 84888.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 14